Eerste Kamer verhoging van aanvaardt accijnzen EN N Blindheim door grap in v. geldzorgen ïuratom moet nieuwe ansen krijgen ir; VOOR BELEDIGING MEVR. BENNINK Tegen boeren leider Koekoek 250,- geëist ZUIDERLIJK NEDERLAND IN 1970 EERST MET VAKANTIE „Betrouwbare bedrijfsleider ging feesten in Monte Carlo De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Motie in le Kamer inzake Biafra Weer nieuwe commandant Egyptische luchtmacht MORRENDE MINISTER TOESTEMMING OF ,GEEN BEZWAAR" BIJ TRANSPLANTATIES Zilveren Anj ers door de prins uitgereikt Opheffing van voorlopige hechtenis SJ.'er bepleit rra 190 IENSDAG 25 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Ï.15 uui 18 jr.) 9.15 uuj elkaar fl ■45 Caar( )ol A 19 ekselderi 9. selderi Boetes vindt ergoeding voor Kamerleden veel te hoog parlementaire redactie) EN HAAG „Ik weiger mee te ken aan een hogere vergoeding voor wekelijkse show. W(j krijgen al ge- f. Het is misschien heel interessant «rvol om lid van de Eerste Kamer te ir daarmee houdt het dan ook WD werken als mosterd na de maal- :et deze bitse opmerkingen wees het '-Eerste-Kamerld Boetes uit Heiloo hogere vergoedingen vooi* de Eerste af. Hij kreeg bij deze afwijzing an zijn twee PSP-vrienden, Van i Van Pelt, en van de anti-revolu- aire professor De Gaaij Fortman, die inds financiën te zorgelijk acht dan nog hogere vergoedingen voor ïerleden uit geput worden. IVij hebben een hogere vergoeding maal niet nodig", aldus senator Boe- De meeste Kamerleden zijn bij het lljerwijs oi bij de overheid, met uitzon- og van een enkele advocaat, tand- iniker en boer. Kritisch-politieke jen aan de minister worden beant- rd met ingevingen van functionaris waarop wij kritiek hebben. Ik ben lan ook maar mee gestopt", aldus de Boetes. Hij houdt er helemaal mee en vertrekt in september uit de se- die volgens hem nu 1,25 miljoen den kost, waafvan een half miljoen r de verhoogde vergoedingen, 'et wetsontwerp werd met 58 tegen 4 imen aanvaard. De Tweede Kamer ft het reeds aangenomen. 3,98-- ÜNCHEN (Reuter) Het Beierse ge Blindheim zit tengevolge van een In de geldzorgen, en het ziet nu eraf geen mogelijkheid om eruit te iter- :oud W. J. On end Wei ïuwelijks breide fa kinderen ns Huis* :eptie. Di joude ge >gen ziel erheugen organi maarkei luidt: eg 70; onbekem tertje 26 'eg 2a; ^eylingei 1, Noord eipoortse Watertjf eg 57; 13 83; 14. .1 15. P. de indheim, het dorpje waar John rchill, hertog van Malborough 265 geleden de Fransen versloeg, treft en jaar lang kostbare voorbereidin- het bezoek van de huidige se hertog. et 904 inwoners tellende dorpje had lomen dat de hertog en zijn familie ter beschikking zouden stellen ustriële ontwikkeling en voor repa- de kerk. De Hertog zou dar 13 augustus, de verjaardag van d< een bezoek aan het dorpje bren- Blindheim dirkte zich op. >or 35.000 pond sterling sloot het eer ract af voor de reparatie van de Sint tlnskerk. Een gedeelte ter waarde 20.000 pond sterling van het werk ii is voltooid en in de kerk is een bron standbeeld geplaatst, waarop in het els het verhaal van de veldslag t afgebeeld. u, na al die moeite, Is het dorp er- Ier gekomen het slachtoffer te zijn een grap. Anton Heider, de burge ster van Blindheim, vertelde dat het a laai van de geldschenking door de borough-familie afkomstig is var Bteur uit München die niet ver- ht had dat het dorp zijn uitlating eux zou nemen. Noch de hertog, noch familie waren op de hoogte va -"J verijver, het pro e feestei 15.00 gymnas eners bij fietsr.n harddrs jubileun densport de korte oensch. Van onze parlementaire redactie) •EN HAAG De Tweede Kamer tt de regering in een motie gevraagd tegenover de Europese gemeenschap r atoomenergie (Euratom) construc- op te stellen en alles te doen om aan (.torn nieuwe kansen te geven. le Europese gemeenschap voor atoom- rgie moet gelegenheid krijgen zich te passen aan de veranderde omstan- ïeden, zo was het oordeel van de ner. De socialist Oele stelde minister Block (Economische Zaken) een serie gen over de crisis, waarin Euratom keert. Hij zou het betreuren als de opese atoomgemeenschap ten onder gaan door het touwtfekken van opese ministers onderling. Voor het soneel is het gewenst, dat duidelijk- wordt geschapen over de toekomst Gele diende een motie in, die de kreeg van de regeringspartijen als- f.e van de PvdA en D '66. In de motie dt de regering gevraagd bij de ko lde beraadslagingen over de toekomst Euratom voor te stellen de atoom- leenschap meer armslag te geven en mogelijkheden te scheppen om het erzoekprogramma aan te passen. minister zei, dat het aangezegde ;iag aan een aantal personeelsleden moedelijk enkele maanden zal wor- 1 uitgesteld. Hij hoopte, dat in de loop de zomer een aantal geschilpunten men worden opgelost. Wat betreft het acentrifugeproject, waarover Enge- West-Duitsland en Nèderland sa- preken, zei de minister, dat het il geschilpunten nog vrij groot is. ARNHEM (ANP) De officier van justitie te Arnhem, mr. J. H. C. Pieters, heeft dinsdag 250,boet geëist tegen boerenleider H. Koekoek, wegens het publiceren van een serie beschuldigingen tegen de ex-televisieomroep- ster Hetty Bennink. Ten tijde van de afsplitsing in de Boerenpartij, heeft de heer Koekoek in het partij-orgaan „De vrije boer" geschreven, dat mevrouw Bennink ledengeld voor de op te richten „Vrije Omroep" ten eigen bate had aangewend. Hij noemde haar ongeschikt om met contributiegelden om te gaan. „Voor mij is de zaak duidelijk", zei de boerenleider ook nu. „Ze heeft de zaak bezwendeld. Ik vind haar een oplichtster". „Dan nog is het de vraag, of u dat mag publiceren", aldus president mr. B. Wa van Houten. „Het zal mij een zorg wezen", zei de heer Koekoek. „Al word ik veroordeeld, ik sta er eerlijk voor". „Ze willen mij er uit werken en en haar redden" Mevrouw Bennink, die geruime tijd televisie-omroepster was van de Boeren partij, had op zich genomen gratis de ledenadministratie van de „Vrije Om roep" in oprichting bij te houden. Het geschil met de heer Koekoek ontstond, toen ten tijde van de afsplitsing uit het door haar bijgehoudne kasboek bleek, dat per maand 125,voor algemene on kosten had afgehouden. De heer Koekoek beschuldigde haar er toen van geen con trole te hebben toegelaten. De ongeveer 1400,die ze aan onkostenvergoeding op haar bankrekening had geboekt, had volgens hem als vergoeding voor werk en achter gehouden. „Ze was een hele goede omroepster voor ons, daarom heb- :n we vertrouwen in haar gehad", zo ii de heer Koekoek nu. Naar Hetty Bennink, die ter zitting ver scheen, heeft verklaard, was tevoren af gesproken dat ze haar onkosten kon af trekken van het ledengeld, samen met de betalingen voor de televisie-uitzendin gen, die eerder door een ander werden verricht. „Als je het zo hoort, is het louter administratieve kwestie", al- mr. Van Houten. president hield de heer Koekoek dat zowel mr. Kronenburg in een bemiddelingspoging als een kascommis- bij controle mevr. Bennink in het ge lijk stelden. „Kronenburg heeft een dubbele rol ge teeld", aldus de boerenleider. „En de kascommissie was van „binding rechts", varen al lang bezig met de afsplit sing. Ze wilden mij er uit werken en haar redden". „U stelt er een eer in alles zwart-wit zien", constateerde de president. „Zo moet ik door het leven. Het makkelijker geweest als ik zo wai Bennink. Dan had ik goede sier gemaakt het geld en er een zomerhuisje Friesland voor gekocht". „Al blijft u haar als verduistreaarster zien, het is onbekookt dat in de krant te zetten", oordeelde mr. Van Houten. Andere dingen Mr. Pieters noemde het in zijn requi- toir onjuist de tegenstellingen in een par- Griekse rechters in functie hersteld ATHENE (Reuter) De Griekse staatsraad heeft 21 hoge justitiële amb tenaren, die vorig jaar door de regering n ontslagen, in hun functie her steld. Zij waren tegen hun ontslag in beroep gegaan, aanvoerend dat zij niet de gelegenheid zijn gesteld zich te weren. Onder hen zijn rechters van het hooggerechtshof en officieren van justitie. (Van verslaggevers DEN HAAG Het gedeelte Nederland bezuiden de grote rivieren (Brabant, Limburg en Zeeland) zal liet volgend jaar het eerst met vakantie gaan, als het advies over de vakantie- spreiding voor 1970 van de Stichting van de Arbeid wordt opgevolgd. Dit advies is, zoals elk jaar gebruikelijk, uitgebracht aan de minister van Sociale Zaken. Het in dit advies inzake de bedrijfs- vakantiespreiding in 1970 opgenomen rouleringsschema is tot stand gekomen in overleg met verschillende bedrijfs takken. Het v/il voorkomen, dat de werknemers in de bedrijven en bedrijfs takken, die in het tijdvak van 1 juli tot medio augustus collectief willen sluiten, allen in dezelfde periode met vakantie zouden willen gaan. Het advies is niet bedoeld voor bedrijven, die buiten het tijdvak van begin juli tot medio augustus collectief willen sluiten, allen in dezelfde periode met vakantie zouden moeten gaan. Het advies is niet bedoeld voor bedrijven, die buiten het tijdvak van begin juli tot medio augus tus willen sluiten, noch voor bedrijven die niet sluiten en interne regelingen of afspraken voor vakantie treffen. In het schema voor 1969 waren het westen van Nederland en de metaal industrie aangewezen voor de e periode (30 juni t/m 12 juli), het gebied beneden de grote rivieren voor de tweede periode (14 t/m 26 juli) er oosten en noorden van Nederland plus de bouwnijverheid en de textielindustrie voor de derde periode (28 juli t/m 9 augustus). In het advies voor 1970 is v oor de eerste periode (29 juni t/m 11 juli) Zuid- Nederland aangewezen. West-Nederland (Noord- en Zuid-Holland. Utrecht, als mede Gelderland ten noorden en westen vande rivieren) plus de metaalnijverheid gaan in de tweede periode met vakan tie, das is van 13 t/m 25 juli. In de derde periode (27 juli t/m 8 augustus) komen het oosten en noorden plus de bouw nijverheid met nevenbedrijven en textielindustrie aan de vakantiebeurt. ij uit te vechten over de rug van een •rouw, die zich moeilijk kan verdedigen. ,Er zijn een heleboel andere dingen ge weest", zei hij. Mr. Pieters vroeg zich af. hoe het mogelijk was dat de heer Koe koek praatte van verduistering, als men zag hoeveel onkosten mevr. Bennink had bestreden uit 125,per maand. Een aanklacht wegens verduistering, inge diend door de heren Koekoek en Verlaan, blijkens een mededeling van de offi- geseponeerd. „Een grote teleurstel ling", noemde de heer Koekoek dat. „Een teken aan de wand, dat het Nederlandse recht dat toelaat. De bestuursleden kun- nu maar raak knoeien". De officier had zich naar het oordeel van de heer Koekoek slecht laten informeren over de zaak. „Ik vraag me af of hij wel tot oor delen bevoegd is", zei hij. „Mevr. Ben nink heeft veel meer achter gehouden dan die 1.400,Ze is er met alle leden vandoor gegaan. Dat was wel 40.000. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Eis een jaar UTRECHT (A.N.P.). De officier van justitie in Utrecht, mr. J. C. van den Berg, eiste gistermiddag tegen een 31- jarigc bedrijfsleider uit Soest twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar, benevens een voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering met een proeftijd van drie jaar wegens het plegen van oplichting tot een totaalbedrag van ongeveer 60.000,-. De vermoedelijke oorzaken van alle ellende waren een mislukt huwelijk en verslaving aan drank. Verdachte had als bedrijfsleider een verantwoordelijke functie bij een bouwbedrijf in Breukelen. Aan de uitvoerder gaf hij in januari opdracht een bouwput te maken en gaf hem 40.000,- als voorschot. Op 27 janu ari echter klopte hij bij de uitvoerder die de bedrijfsleider, als werkgever, graag te vriend wilde houden aan en vroeg hem de 40.000.- voor één dag af te staan om het bedrag aan zijn vader te laten zien. Deze beschikte over flink wat zwart geld en het was de ge woonte dat zijn kinderen hem eens per jaar hun verdiende geld toonden. Zij ontvingen dan de helft van hun jaarlijkse verdienste extra in de vorm van zwart geld. Al gauw bleek dat het verhaal van a tot z verzonnen was. De benadeelde uitvoerder vernam een dag later, dat zijn „betrouwbare" werkgever naar Zv/eden zou zijn gegaan voor zaken. Inmiddels was ook een andere bij de bouw betrokken onderaannemer slacht offer geworden van 's mans oplichters praktijken. Kort voor zijn vertrek naar Zweden had deze van hem 20.00,- ge leend, die hij na vier dagen weer zou terug betalen. Ook hier kwam een goed verzonnen reden op de proppen. Later kwam uit dat de bedrijfsleider niet naar Zweden maar naar Frankrijk was gegaan. Gedurende februari leefde hij er eerst twee weken vrolijk op los in Parijs om vervolgens naar Monte Carlo te gaan om daar in het casino zijn geluk te beproeven. Het werd een des illusie: de eerste avond verspeelde hij 15.000,-, de tweede avond ging hij voor 25.000,- „de mist in". Op 7 maart kwam de man weer in Nederland, maar hij werd in een Haags hotel nog dezelfde dag gearresteerd; er was nog 5000,- Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aant3l daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering moet zich volledig inzetten om in het conflict Nige- ria-Biafra een onvoorwaardelijk staakt- het-vuren te bereiken. De Eerste Kamer heeft dit gisteren zeer nadrukkelijk in een motie gevraagd. Deze motie, door de PSP'er Boetes Ingediend bU de begro tingsbehandeling van Buitenlandse Za ken, werd mede-ondertekend door mr. M. de Niet van de PvdA en mr. R. Höppener van de KVP. Bij dit conflict vergeleken waren de aangevoerde beleidskwesties zoals de EEG, de NAVO. de WEU en het Euro pees Veiligheidsvoorstel van een totaal andere orde. Alleen de kwestie West-Irian (vroeger Nederlands Nieuw-Guinea) nadert in ze kere zin de tragedie van het Nigeria- Biafra conflict. Want de Eerste Kamer toonde zijn grote bezorgdheid voor die Papoea's, die zelfstandiger denken dan Indonesië in feite lief is. „De minister moet na de volksstemming zonodig krachtig pleiten voor de veiligheid van deze Papoea's, die vóór de volksstemming en ook daarna niets voelen voor een ver eniging met „Indonesië", aldus een groot deel van de senaat. De woorden van de socialistische frac tievoorzitter mr. De Niet klonken hierbij echter zeer wrang: „Er zullen bij de ver kiezingen op West-Irian onjuiste dingen gebeuren. Er zal wellicht een zekere onderdrukking en een enkele arrestatie plaatsvinden, maar Nederland heeft daar niet mee van doen". De Kamer werd er stil van, zeker na opmerkingen van dezelfde socialist over het conflict tussen Nigeria en Biafra. BEIROET. President Nasser heeft een nieuwe luchtmachtcommandant be noemd. Generaal-majoor Ali Baghdadi komt in de plaats van generaal-majoor Mustafa Hinnawi. die gepensioneerd Is. Bjj een tweede benoeming is generaal- majoor Mohammad Fahmi tot assistent in het ministerie van Oorlog voor lucht verdediging benoemd. Zoals bij alle benoemingen van hoog geplaatste politieke en militaire figuren is er ook deze keer geen verklaring uit gegeven, maar dit is al de derde keer sinds de juni-oórlog dat een nieuwe luchtmachtcommandant benoemd is en dit kan alleen maar gezien worden als bewijs dat Nasser of de Russen nog steeds naar de juiste betrouwbare man voor deze riskante positie zoeken. Ieder die in de schoenen van ludhtmaar- schalk Sidqi Mahmoud, de commandant die tot vijftien jaar gevangenisstraf ver oordeeld is op beschuldiging van onacht zaamheid, die mede de oorzaak was van de nederlaag, is komen te staan, moest wel een moeilijke tijd hebben. De eerste man die naar voren kwam, was generaal Abu Izz, die zich tijdens de oorlog onderscheiden had. Het was aan zijn onafhankelijk initiatief te danken dat hij als gouverneur van Boven Egypte zeventig vliegtuigen redde. Maar klaar blijkelijk was hij naar de smaak van Nasser te onafhankelijk ingesteld naar men gelooft wilde hij de vijand steeds met gelijk munt betalen en had hij te weinig ervaring en opleiding om de luchtmacht weer op te bouwen. Zijn opvolger, Hinnawi, die zowel in Enge- lang als in Rusland opgeleid was, stond bekend als de man die, dank zij deze opleiding, het meest geschikt voor deze baan was. Toen hij benoemd werd, be loofde hij dat er minder gepraat en i gedaan zou worden, maar in een inter view dat op een ongelukkig tijdstip kwam juist voor de novemberaanval- len van Israël op doelen in Boven Egypte had hij te grote dingen over de luchtmacht gezegd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft vanmorgen de accijnsverhoging per 1 juli op benzine, bier en alcohol met 36 tegen 21 stemmen aanvaard. Tegen stemden de Part(j van de Arbeid, de PSP. Boerenpartij-Koekoek, de CPN en de KVP-radikaal Letschert. Het gaat hier om een accijnsverhoging voor de benzine met 2 cent per liter, voor het bier met 2,2 cent per liter en voor absolute alcohol met 1,60 per liter (wat neerkomt op 55 cent per liter jenever). 1 In allereerste Instantie waren de accijnsverhogingen nodig om dekking te niet de indruk le hebben willen wek- vinden voor hogere defensielasten 1969 tot een bedrag van 90 miljoen gul den (van de beruchte 225 miljoen). Bij een doorlichting van de begroting bleek uiteindelijk nog slechts CO miljoen te dekken, reden waarom met een accijns verhoging van 2 cent werd volstaan in plaats van de aanvankelijk gedachte 3,5 cent per liter. De regering noemde de verhoging een vervroeging met een half jaar van de verhoging, die toch op 1 januari a.s. zou moeten kome De Tweede Kamer maakte er een verhoging voor een half jaar van. Morrend is minister Witteveen (Fi nanciën) hiermee akkoord gegaan. Hij kon die clausulering slechts aanvaarden uit begrip voor de overweging van de Tweede Kamer, dat zij straks alle belas tingmaatregelen als één pakket wil be zien. Maar gisteravond in da Eerste Kamer zei hij nog eens nadrukkelijk ken, dat de hogere accijnzen inderdaad voor slechts een half jaar zullen gelden. „De regering ziet het als een maatregel, die ook na 1 januari moet doorgaan". Tegenover de opmerking vanuit de senaat, dat het publiek er niets van zal begrijpen: accijnsverhoging benzine, bier en alcohol aan de ene kant en tegelijkertijd accijnsverlaging suiker aan de andere zijde, stelde minis ter Witteveen, dat de burgers stellig zullen inzien, dat de verhoging niet iedereen treft en dat de suikerprijsver laging iedereen verlichting geeft in de kosten van levensonderhoud. Het zoi niet moeilijk zijn geweest, aldus de be windsman, de 130 miljoen gulden, die de suikeraccijnsverlaging kost, te gebruiken om de accijnsverhoging niet te laten doorgaan, maar het effect op de kosten van levensonderhoud zou dan per saldo minder zijn geweest. Interim rapport Rode Kruis (Van een onzer"verslaggevers) DEN HAAG De commissie Orgaan Transplantatie van het Nederlandse Ro de Kruis is van mening dat voor transplantatie alleen dan organen uit overledene mogen worden genomen indien de overledene daartoe tevoren toestemming heeft gegeven (of diens nabestaanden achteraf), of verklaard heeft (hebben) geen bezwaar te hebben tegen een dergelijke ingreep. Het betreft hier twee systemen. On der „toestemmingssysteem" wordt ver staan een regeling, waarbij de uitdruk kelijke verklaring van de donor of diens nabestaanden vereist is, om een of mee' organen te gebruiken voor transplants ia overlijden. Onder dit „toestem mingssysteem" valt ook een verklaring dat donor of nabestaanden verklaren „geen bezwaar te hebben" tegen het ge bruik van een of meer organen van de overledene. Daarnaast bestaat er ien ander systeem, namelijk dat de te ver richten ingreep geoorloofd is, indien te- i door donor of nabestaanden geen bezwaar gemaakt is. Dit is het „geen-be zwaarsysteem". In het eerste geval mag alleen een orgaan voor transplantatie ge bruikt worden, als darrvoor tevoren uit drukkelijk toestemming verleend is; in het tweede geval mag te allen tijde een orgaan gebruikt worden, tenzij dit uit drukkelijk verboden is. De betrokken nissie meent dat alleen het eerste geval van kracht is; dit overigens met de wetenschap, dat daarmee minder or ganen ter transplantatie ter beschikking komen. De commissie was samengesteld uit 45 experts op verschillend gebied, na melijk 23 medici, vier theologen, zes juristen, vier verpleegkundigen, twee ambtenaren van het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid, drie journalisten en enige bestuursleden van het Nederlandse Rode Kruis. Voorzitter was ec. drs. A. J. H. Bartels. haal gratis de speelgoedweek vakantiespelletjes kinderkrant bij de speelgoed winkel speelgoedweekkwartetspel. gratis bij f 4.-- aan speelgoed Ontbladering bij grens op Nieuw-Guinea PORT MORESBY (Reuter) Het be stuur van Australisch Nieuw-Guinea over weegt ontbladering toe te passen om het afbakenen van de grens met West-Irian te vergemakkelijken. Het grootste deel van het grensgebied is woest, zodat er geen schade kan worden aangericht. Er zijn besprekingen over dit probleem met Indonesië gevoero. Het gaat om 'n grens lijn van 725 km» (Pan onze correspondent) AMSTERDAM Prins Bernhard heeft vanmorgen in het paleis op de Dam te Amsterdam de zilveren anjers 1969 uitgereikt aan mej. B. M. Bjjtelaar (A'dam), en de heren dr. W. A. Wumkes (Gaastmeer) en Alexander Orlow (A'dam). Volgens de woorden van de prins waren zij onderscheiden omdat zü elk op hun eigen gebied pioniers z(jn geweest in het democratiseringsproces van de cultuur. De tekenares mej. Bijtelaar werd door prins Bernhard een autoriteit inzake de geschiedenis van de hoofdstad genoemd; dr. Wumkes, oud-rector van het gem. lyceum in Emmen, kreeg de onderschei ding voor het bevorderen van de bouw van een nieuwe aula in het lyceum, welke de „kimsthaard" van Emmen. zoaJs de prins zeide, wordt genoemd. Alexan der Orlow, directeur van de Turmac Tobacco Company, werd onderscheiden voor zijn initiatief tot het vormen van een internationale collectie van heden daagse beeldende kunst, bestemd als de Peter Stuyvesantcollectie en bestemd voor plaatsing in de Ned. fabrieks- en administratiegebouwen van zijn bedrijf. DEN HAAG A.N.P.) Het Tweede- Kamerlid mevr. Singer-Dekker (P.v.d. A.) heeft de minister van Justitie schrif telijk gevraagd er bij de procureur-ge neraal van het hof op aan te dringen opheffing van de voorlopige hechtenis bij het hof te vorderen van de secretaris van „socialistische jeugd", Van der M. Mevroyw Singer-Dekker vraagt dit voor het geval niet te verwachten is dat de zaak van de Amsterdamse jongeman, die onlangs werd veroordeeld tot gevan genisstraf en de bijkomende straf van onder meer tijdelijke ontzetting uit ac tief en passief kierecht, zeer binnenkort door het gerechtshof in hoger beroep zal worden behandeld. Toelichtend merkt het Kamerlid op: „Teneinde zelfs maar de schijn te ver mijden dat het gerechtshof tengevolge van de duur van de voorlopige hechte nis praktisch gedwongen wordt een lan gere onvoorwaardelijke vrijheidsstraf op te leggen dan door de officier van jus titie in eerste aanleg werd gevorderd, is het gewenst het hof in de gelegenheid te stellen voorlopige hechtenis uit t« spreken.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5