>Rig" van Gelder nam afscheid van het kleuteronderwijs enKempes Favorieten handhaven zich in Leidse Hout-tournooi Ziekentriduum in volle gang Leidse agenda Medezeggenschap niet rdragen op vakbond ove Th. A. de Wilde 50 i jaar STICHTING LEIDSE MUZIEKSCHOOL GAF VERRASSENDE UITVOERING bij r.k. politiebond BIOSCOPEN MARKTEN B ai PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 JUNI 196 pENSD Fusie n.v. Vreeken LAWNTENNIS Directie van N.V. Yreeken, houdster- 1 maatschappij van N.V. Eminent fabriek van elektronische orgels te Bodegraven, en commissarissen en directie van Kemp- j kes Meubeliahreiken N.V. te YVaddinx- I veen, zijn tot overeenstemming geko men ten aanzien van een volledige sa menwerking tussen beide bedrijven. In verband hiermee zal N.V. Vreeken een bod in contanten uitbrengen van J00 procent op alle uitstaande aan delen voorzien van dividendbewijs 32 en volgende van Kempkes Meubelfabrie ken N.V. Verschillende grote aandeel houders hebben zich reeds bereid ver klaard het bod te accepteren. Voor zo ver houders van prioriteitsaandelen be reikt konden worden, zijn zij akkoord gegaan, waardoor reeds thans vaststaat dat de meerderheid van houders De tweede dag van het tennistoernooi op de Leidse Hout heeft wel goed ten- nisweer, maar bitter weinig sensaties gebracht. Alle geplaatste spelers kwa men een ronde verder, al liet een enke ling met een hoop gebaar wel eens een set schieten. Ook nu weer was bet aan- partijen grot In het dames-enkel B had Co v. Ber- ghe Henegouwen zich al weer helemaal hersteld van zondag en met 6-1 6-2 liet „O. kijk eens wie daar aankomt, het is juffrouw Van Gelder, het is juffrouw Van Gelder", zongen de peuters van de R.K. Kleuterschool aan de Potgieterlaan vanmorgen toen mej. Righart van Gelder de speelplaats op kwam van de school, waaraan zy jarenlang haar beste krachten heelt gegeven. Daarvoor was zij tijdens een feestelyke maaltijd in het parochie-huis van de St. Leonardus officieel het kleuteronderwijs, waarin zij gedurende 43 jaar werkzaam is geweest, uitgeluid. Mr. H. M. de Munk, de voorzitter van de Stichting R.K. Scholen te Leiden, die mej. Righart van Gelder een zeer gewaardeerde leerkracht noemde: „Wij zijn u dankbaar, w at u anderen gegeven hebt. U bent begonnen in de tijd. dat de kleuterschool niet meer dan een bewaarschool was. U was de tijd vooruit en heeft de ontwikkeling in het kleuteronderwijs bewust meegemaakt. U heeft er ook altijd naar gestreefd om voor uw medewerkers een positie te bereiken, die het waard was. Velen kunnen ook zeggen, dat zij bij u hun eerste opvoeding hebben gekregen. Wij zijn u daar dankbaar voor. Ik zou haast zeggen: u blyft in onze herinnering als een Leids monument.". De heer De Munk bood mej. Righart van Gelder, die als niet religieuze het eerste hoofd was van een kleuterschool in Leiden, een set mini-taf eitjes aan. Pater Sluyter van de St. Leonardusparochie. dis bmj. Van Gelder toezegde, dat in de toekomst van parochiële zijde meer belangstelling voor de kleuterschool getoond zal worden: „Het onderwijs eist een volledig geven en dat heeft u gedaan." Juf. Katrien van der Berg. voerde tijdens de maaltijd als oudste collega het woord: „Nu je eerdaags AOW gaat trekken wil dat niet zeggen, dat je bejaard wordt, een kleuterleidster blijft immers altijd jong. We hopen, dat je lang van het pensioen mag genieten, waar je zelf zolang voor gevochten hebt." Uiteraard waren er nog meer sprekers en spreeksters, onder wie een moeder, die zes kinderen bij „Rig" op de kleuterschool heeft gehad en een oud-leerling, die allemaal getuigden van de kwaliteiten van mej. Van Gelder als kleuteronderwijzeres. In haar dankwoord, vond de afscheidnemende kleuter onderwijzeres dat alles wel een beetje te veel van het goede was geweest: „Ik heb gewoon mijn plicht gedaan en daarbij heb ik nog wel eens fouten gemaakt ook." De met bloemen beladen mej. Van Gelder werd daarna door feestelijk uitgedoste leerlingetjes op haar school ont haald. Tijdens een daaropvolgende receptie namen vele ouders van leerlingen, van wie velen zelf nog bij haar in de klas hebben gezeten, afscheid van het schoolhoofd, die de ideeën van Haanstra tijdens haar gehele kleuteronder- wijscarrière wijd uitgedragen heeft. Achter de schermen van het 41ste Eucharistisch Ziekentriduum was het vanmorgen al weer even druk als gis- leren. Mevr. H. A. v. d. Berg-Huibers had er, evenals het overige tiental vrij willigers van de EHBO-ploeg, alweer 'n paar flinke werkzaamheden opzitten. Die mensen zijn er al om kwart voor 8 en keren de Herensingelkerk pas om half 6 de rug toe. Ze trekken drie dagen uit voor het halen en brengen van de zie ken, bejaarden en invaliden en zijn bo vendien de gehele dag in touw voor de verzorging van hen. Wat de zieken daar van denken? Dankbaar Mevr. Linsen uit Zoeterwoude, die al ruim twintig jaar by het triduum pre sent is, is er byzonder mee ingenomen. „Dat slotkoor van de H. Mis daarnet, stjonge, dat gaat door merg en been! En dan die preken van pater Boef, die vind ik geweldig. Wat ik van de ver zorging hier denk? Dat is het einde, daar zijn geen woorden voor." Een paar bedden verder ligt de 13- jarige Tonny Turk uit Zoeterwoude. Het is voor hem de tweede keer, dat hij dit meemaakt. „De mis en de preek vond ik gisteren het mooist". Een zus ter komt vragen wat hij wil drinken. „Koffie, alstublieft", zegt hij. en laat er direct op volgen: „Het eten en drin ken is hier erg lekker!". Ook hij was erg onder de indruk van het dameskoor van de parochie, dat evenals gisteren de H. Mis opluisterde. Ook het Latijnse lof, dat gistermiddag door het bejaar denkoor werd uitgevoerd, werd door iedereen erg op prijs gesteld. kerk en ga het boeltje indelen. We moe ten natuurlijk overal rekening mee hou den, want van verschillende deelnemers bereiken ons talrijke verzoeken. Slechthorenden plaatsen we uiteraard zo dicht mogelijk bij het altaar. Als dat gebeurd is, schrijf ik de deelnemers kaarten uit. Iedere deelnemer krijgt een nummer, hetgeen het vervoer en ver zorging natuurlijk enorm vergemakke lijkt. Veel mensen mogen alleen maar zoutloze of vetvrije kost.. Door middel van de deelnemerskaarten kunnen we daar een beetje wijs uit worden. Ik doe dit nu voor het zesde jaar en ik doe het graag. Ik zou me geen dankbaardere mensen dan zieken kunnen voorstellen." Geen woorden Die woorden worden nog eens be waarheid door mej. Joke de Groot (46) uit Sassenheim. Zij wordt verpleegd in Huize Bernardus. „De Eucharistieviering blijft natuurlijk hoogtepunt, maar ook voor de rest heb ik gewoon geen woor den. Die hartelijkheid en gezelligheid zijn voor mij een heerlijke ervaring. Het is voor mij de eerste keer, dat ik deel neem, maar als ik volgend jaar de kans krijg, doe ik het beslist weer." Morgen wacht de deelnemers nog iets bijzonders. Mgr. Constans F. G. Kramer, bisschop van Luanfu Chinadraagt i de H. Mis op in plechtige concelebratie j met vier priesters. Pater Boef houdt de predikatie. Om 14.00 uur is er een j plechtig sluitingslof met preek en pro- Burgerlijke stand Geboren: Jan M„ z.v. J. M. Regeer en M. A. van der Kwaak; Peter, z.v. J. A. A. v. Biezen en L. Altenhoff; Gerard K.,,z.v. K. Vopk ep G. Molema; Bianca D„ d.v. j. A. M. van Boesschoten en A. G. Panse; Johanna, d.v. J. van der Zwart en J. Laros; Carla P., d.v. H. V. van der Marei en T. M. Luijendijk; Adriana L., d.v. J. Jansen en L. A. Heus; Jan, z.v. A. C. Vis en G. B. Verhoeks; René P. J„ z.v. F. B. A. M. Hoogewoonink en J. C. H. van Kins; Anna M. C., d.v. J. J. Burger en M. E. Schiess. Gehuwd: E. A. G. Augusteijn en E. Prins. Overleden: B. Geerlings. 85 jaar, wed. van J. T. Boot; E. Polane, 65 jaar, echtgenote van N. de l'Ecluse; W. P. Geitenbeek, 46 jaar. man; A. J. S. Pracht 74 jaar, man; P. M. Lommerse, 73 jaar, man; A. Zirkzee, 81 jaar, wed. van L. Stavleu; M. Paauw, 82 jaar, wed. van P. Pikaar; M. van Stegeren, 50 jaar, Druk De heer J. van Z het triduumcomité, ziet zich genood zaakt zijn bedrijf weer eens op te zoe ken. Ook hij heeft het enorm druk gehad. „Voor mij begint het al een maand tevoren. Eerst versturen we de deelnameformulieren, waarna we aan de hand daarvan de Rode Kruis- en EHBO- wagens bestellen. Dan neem ik contact op met de diverse pastoors en mede werkers. Als de aanmeldingen binnen zijn, maak ik een plattegrond van de Bejaardensoos Leonardus had een heerlijke dag Ruim 60 leden van de bejaardensocië teit van de St. Leonardusparochie heb ben gisteren, tezamen met pater J. P. J. Gondrie ofm., een heerlijk dagje uit gehad. Het vertrek was om 9 uur en twaalf uur later kwamen de soosleden in de beste stemming weer thuis. De deelnemers aan de tocht (die o.a. naar het Gooi, waar in Groot Kievitsdal thee werd gedronken, en naar Noordwijk voerde, waar in De Beurs voortreffe lijk werd gegeten) waren vol lof over de dag die prachtig verzorgd was. „De stemming is er geen ogenblik uit ge weest. En wat hebben we gelachen en wat is Nederland toch mooi!", ver trouwde een van de damesleden ons toe. De leden van de sociëteit zijn pa ter Condrie en de dames, die de ver zorging in handen hadden, bijzonder dankbaar voor alle moeite die zij zich hebben getroost. Met ingang van maandag 30 juni a.s. zal de bezorgdienst van P. de Gruy- ter en Zoon N.V. in Leiden een nieuw j centrum hebben. Vanuit een box in een gebouw van 800 Ih2 aan de Gabr. Met- sustraat 9 zullen voortaan de bezorg- diensten worden geregeld. Zulke bezorg- boxen werden in Nederland al meer ge sticht. Doel ervan is een snelle bezor ging voor klanten, die te ver van de winkels zijn verwijderd. Van vrijdag 27 juni tot en met don derdag 3 juli 1969Geopend voor spoed eisende gevallen: apotheek van Drie- sum. Mare 110, telefoon 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week geo pend. DONDERDAG 26 JULI Herensingelkerk Ziekentriduum. Vyl Meilial Badmintondemonstra- ties voor Leiden Z.-W. 19.30 uur. Bejaardencentrum Rijn en Vliet Biljartdemonstraties. 19.30 uur. De Burcht Openbare vergadering Medisch Opvoedkundig Bureau. 20.00 u. Louise «Ie Coligny-Scholengem. Afscheid rectrix mevr. Nijweide-Vintges. 14.30 uur. VRIJDAG 27 JUNI Schouwburg Holland Festival. Lies- beth List en trio Louis van Dijk. 20.15 u, De Burcht Gemeenschappelijke le denvergadering AR, CHU en KVP over gemeenteprogram. 20.00 uur. nominaal 25.000.- prioriteitsaandelen ZÜ Beek, die in de 2e ronde Koosje op het bod zal ingaan. N.V. Vreeken zal het bod gestand doen indien een naar haar oordeel voldoende aantal aan delen wordt aangeboden. De bedrijven van Kempkes Meubel fabrieken N.V. zullen de werkzaamhe den onder eigen naam voortzetten. Het ligt in de bedoeling t.z.t. over te gaan tot verdere uitbreiding. Commissarissen en directie van Kempkes Meubelfabrie ken N.V. zijn van oordeel dat gezien de huidige structurele moeilijkheden met deze fusie de continuïteit van het bedrijf gediend en de werkgelegenheid het best gewaarborgd is. Tengevolge van deze samenwerking zal geen perso neel afvloeien. Het samengaan biedt de medewerkers van beide maatschappijen zelfs verdere mogelijkheden. De laatst- gedane koers van de aandelen was 65 procent, aldus een communiqué. Voorstellen aan Leiderdorpse Raad De gemeenteraad van Leiderdorp ver gadert op maandag 30 juni. Op de agenda staat o.m.: Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing en invordering belasting op vermakelijkheden; voorstel tot wijziging van de voorschrif ten, deel uitmakende van het bestem mingsplan „Essenpark 1967": voorstel tot benoeming van een lid in het alge- bestuur van het drinkwatervoor- zieningsbedrijf voor de Rijn-Gouwe- streek; voorstel tot beschikbaarstelling krediet voor aanschaffing van meubilair en buitenspelmateriaal voor de openbare kleuterschool „Klein Duim pje"; voorstel tot beschikbaarstelling krediet voor aanschaf van het boekje „Volk in verdrukking en verzet 1940-1945", ten behoeve van de leerlin gen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen; voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet inzake bestude ring van de mogelijkheden voor de bouw en exploitatie van een sporthal; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet inzake uitbreiding van het aantal ten nisbanen en tot onderhandse aanbeste ding daarvan; voorstel tot benoeming in vaste dienst van ene onderwijzeres aan de openbare lagere Prins Willem-Alexan- derschool; voorstel tot verhoging van de salarissen der wethouders per 1 ja nuari 1969; voorstel tot verkoop van grond aan de Stichting Sint Elisabeth- Ziekenhuis te Leiden,'voor de bouw van een ziekenhuis, enz.; voorstel tot het in principe verlenen van garantie voor tij dige betaling van rente en aflossing van leningen voor de stichtingskosten het i Sint Elisabeth-Ziekenhuis. Leeuwen haar hielen had laten ruimschoots achter zich. Bij de heren had Gerard Pasma grote moeite om zich te handhaven. Tegen Jan-Auke v. Werkum won Gerard snel de eerste set (6-2), maar in de tweede moest hij wijken voor het scherpe plaat sen van zijn tegenstander (5-7). In de beslissende reeks echter liep alles weer als vanouds en met enkele keiharde smashes wist hij de winst en daarmee de party voor zich op te eisen. Max Har- teloh verloor tegen Janssen wel de eer ste set (4-6), maar in de volgende sets liet hij er geen twijfel over bestaan, wie de sterkste was en met gedegen spel trok hij de winst naar zich toe 6-3 6-4 Har Meijer en Rob v. Wijngaarden voch ten een duel uit op het scherpst van de snede. Met diepe drives en goede back hands liep Har snel weg van zyn tegen stander en in minder dan geen tijd won hij de eerste set (6-0). Hierna ging Har nonchalant spelen en Rob wist hiervan heel handig profiterend een 5-1 voor sprong te bereiken. Dit bleek toch niet voldoende, want fel terugvechtend wist Har eer op gelijke voet te komen en op 6-5 zelfs twee matchpoints te verkrij gen. Door domme missers gingen deze evenwel verloren en hierdoor mentaal gesterkt wist Rob deze set in te palmen. In de beslissende reeks was Har echter weer oppermachtig en snel liet hij zijn tegenstander de verkeerde kant van de score zien (6-2). Jaap v. d. Nat verloor tegen de sterk voor de dag komende Louk Verhees wel de eerste set (4-6), maar met goed aan- valsspel wist hij uiteindelijk toch de vol le winst naar zich toe te trekken. De technisch en taktisch nog steeds goede, maar in conditie tekortschieten de Jaap Noordman, kon het tegen de oud le-klasser Kroon niet bolwerken Verkoopster loopt door glazen deur de glazen toegangsdeuren in de Maarsmansteeg te Leiden geslo ten waren. Ze liep tegen een van de deuren op, in de mening dat die ge opend waren. Door haar lichaamsge wicht brak het glas, terwijl zij zelf ernstige snijwonden kreeg aan de rech terhand. Hiervoor moest ze naar het Academisch Ziekenhuis worden ge- Bekroonde scriptie mr. Fase De Leidse jurist mr. VV. J. P. M. Fase (25) heeft van de Algemene Werk gevers-Vereniging in Haarlem, die dit jaar 50 jaar bestaat, de AMY-prys ge kregen voor zyn scriptie „Medezeggen schap in de onderneming." In de scriptie, die volgens het juryrapport, getuigt van een onafhankelijke kijk op de materie, komt mr. Fase onder meer tot de con clusie, dat medezeggenschap van «le werknemer niet uitgeoefend moet wor den door de vakbond. Medezeggenschap heeft immers de zelfontplooiing van de werknemer als doel en behoort daarom niet overgedragen te worden. Een van de functies van de vakbewe ging is, dat zij als correctiefactor op treedt bij bepaalde maatschappelijke ont wikkelingen. Bij deze functie, aldus mr. Fase, wordt de vakbeweging bemoeilijkt als zij door deelneming in het beleid medeverantwoordelijkheid gaat dragen voor het ondernemingsgebeuren. Mr. Fase is een voorstander van mede zeggenschap van de werknemer, doch hij plaatst wel een aantal kanttekenin gen. Functionele medezeggenschap verband houdend met de functie, die men in'een onderneming bekleedt is verkieselijk boven een algemene mede zeggenschap, die vaak een grens zal vinden in de beperkte deskundigheid. Bij de discussies over medezeggenschap dient men voorts te waken voor onge oorloofde simplificaties. Kapitaal en ar-- beid zijn geen tegenpolen in strikte zin: dé werknemer bestaat niet binnen een onderneming heeft de groep werk nemers uiteenlopende belangen en ook onderlinge tegenstellingen. Het idee van de werknemerscommissaris acht mr. Fase niet rëëel, omdat deze geen we zenlijke bijdrage levert aan het reali seren van de medezeggenschaps-gedach- te. Volgens nu-. Fase is de integratie van de werknemer in de onderneming niet afhankelijk van een bepaalde vorm van medezeggenschap. Men kan slechts zoe ken naar een vorm, die de meeste kans va nslagen heeft. In de eerste plaats komt daar de ondernemingsraad voor in aanmerking. en dolf met 6-3 6-2 het onderspit. In het dames-enkel C speelde Hen- riëtte Bakema tegen de als eerste ge plaatste districtskampioene B en C, Ani ta Steenhouer een goede partij. In de eerste set miste Henriëtte veel eenvou dige ballen en moest daarom de winst aan Anita laten. In de tweede set echter waren de backhands en de dropshots van Anita niet op maat en met 4-6 ver loor zij deze. In de beslissende kwam Anita goed terug en, nu fel geconcen treerd spelend, wist zij de volgende ron de te bereiken (6-1 4-6 6-1). Mevr. Huurman en Maja Mulder be reikten de volgende ronde door resp. Heenen-Stoll en Verwey terug te wijzen. Bij de heren wist Jan v. d. Berg, Sam v. Egmond pas na eindeloze strijd op conditie in de beslissende reeks te klop pen. Jeugddistrictskampioen T. Creygh- ton had alleen in de eerste set moeite met Bernard Buissink, maar in de twee de waren de prachtig diepgeslagen fore hands van Ton, Bernard snel te mach tig (8-6 6-3). Ook de geplaatste Jan Theunissen (2-6 4-6). Peter Pauwels Tibboel af te troeven (6-3 7-5). Peter Pauwels boekte een prachtig resultaat door Koen Heringa in „straight" sets te kloppen. Arnold v. d. Capellen tenslotte had veel moeite met Hofstede, maar zijn betere techniek en loopwerk stonden een verrassing ln de weg (6-4 5-7 6-3). Bij de jeugd t/m 17 jaar zorgde de als tweede geplaatste Arnold wel voor een verrassing, zij het in negatieve zin. Paul Theunissen bereikte zijn beste vorm en met scherpe forehands wist hij Ar nold ruimschoots voor te blijven. Een goede prestatie van de laatste weken zo sterk op de voorgrond tredende Paul Theunissen (2-6 4-6). Peter Pauawels versloeg Pieter v. Ulden op vrij eenvou dige wijze (6-2 6-1) en Jan Asselbergs deed dit door. ondanks verlies in de eerste set. toch- nog de baas te blijven over E. de Groot (5-7 6-0 6-4). Bij de meisjes t/m 17 jaar tenslotte bleef de als eerste geplaatste Ellen San ders, v. Praag ruimschoots voor (6-1 6-1), iets wat ook Mirjam Mulder en Josine Teeuw presteerden door resp. v. d. Linden en Esther Mulder te laten D.E.-B: S. Beek-K. v. Leeuwen 6-3 0-6 6-2, C. v. Berghe-Henegouwen-S. Beek 6-1 6-2. H.E.-B: G. Pasma-J. v. Werkum 6-2 5-7 6-4, J. Kooreman-J. de Haan 7-5 6-3, M. Harteloh-H. Janssen 4-6 6-3 6-4, Kroon-E. Modderman 6-3 6-2, H. Meijer- R. v. Wijngaarden 6-0 6-8 6-2, J. v. d. Nat.A. Verhees 4-6 7-5 6-2, J. Kroon- J. Noordman 6-3 6-2. D.E.-C: E. Huurman-Heenen-Stoll 6-1 6-2, M. Mulder-Verwey 6-1 6-4, A. Steen- houer-H. Bakema 6-1 4-6 6-1. K. van Leeuwen-v. Gevt 6-2 6-4. H.E.-C: H. Verdegaal-H. Altink 6-3 6-0, E. Sanders-M. ter Raa 10-8 6-3, T. B. Buissink 8-6 6-3, J. v. d. Egmond 6-3 3-6 6-4. G. van Marle-H. v. d. Capellen 6-2 6-3, H. Tem- minck-Kamerbeek 6-1 6-0, J. Theunis sen-Tibboel 6-3 7-5, A. v. di, Capellen- Hofstede 6-4 5-7 6-3, J. Asselbergs-E. de Groot 5-7 6-0 6-4, J. Zonneveld-Piket 6-2 6-3, P. Pauwels-K. Heringa 6-2 7-5. Jeugd (meisjes t/m 17 jaar): E. San- ders-S. v. Praag 6-1 6-1, M. Mulder-J. v. d. Linden 6-0 6-3, E. Mulder-J. Teeuw 5-7 1-6. Jeugd (jongens t/m 17 jaar)A. v. d. Capellen-P. Theunissen 2-6 4-6, P. Pau wels-P. v. Ulden 6-2 6-1, J. Asselbergs- E. de Groot 5-7 6-0 6-4. G.D.-B: A. Koole/C. Koole-S. v. Zuu- ren/J. v. Werkum 12-10 6-2. H.D.-C: J. Roüermond/P. Vroegop- Links/Oost 6-4 6-4, P. Pauwels/W. Fok- Mondria/Dessing 6-1 6-1. G.D.-CBongaarts/Bongaarts-Mulder/ W. Beijen 3-6 9-11. Geslaagd aan „Visser 't Hooft" Aan het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hoofd te Leiden slaagden voor het eindexamen M.S.v.M. de vol gende kandidaten: Wies Bakker (Voor schoten); Trudy Braam (Leiderdorp); Yvonne ter Haar (Voorschoten); Connie In der Maur (Alphen aan den Rijn); Christien Jansen OegstgeestGerdien Jonker (Zoeterwoude); Heieen Klomp (Leiden); Marijke Koelmans (Voorhout) Margreet van der Kooij (Voorschoten); Eef van Leeuwen (Leiden); Bertie van der Meij (Valkenburg Z-H); Bea Menijn (Leiderdorp); Ina van Nieuwpoort (Oegstgeest); Job Ruhaak (Leiden); Elly Spijker (Oegstgeest); Marieke Swiers (SassenheimIneke Verleng (Alphen aan den Rijn) Marijke Wasse naar (Voorschoten); Aukje Wielinga (Oegstgeest); Alma van der Wijngaard (Leiden). TUSSEN de ontsierende zinken kachelpijpen van de Leidse Oosterkerk werd gisteravond door leerlingen van de Stichting Leidse Muziekschool fijn gemusiceerd, in sommige gevallen zelfs heel fijn. De belangstelling voor deze tweede einduitvoering (de eerste vond plaats op 6 juni in het Agneslyceum) was wederom niet gering. En voor zover dit soort concerten een propaganderend karakter heeft, is dit volkomen gerechtvaardigd. Want de Stichting heeft op het gebied van muziekpedagogie warempel wat te bieden. Directeur Loek Stevens is voor dit uitstekend resultaat van een jaar hard studeren niet in de laatste plaats ver antwoordelijk. Onder zijn leiding werd door leerlingen van de solozangklasse het oratorium „Jephte" van de Italiaanse componist Giacomo Carissimi. een der eerste en belangrijkste componisten van oratoria en cantates, ingestudeerd. Onder directie van Henk Briër en met gave instrumentale begeleiding van een aantal overige leer lingen en leerkrachten van de muziekschool werd het met glans uitgevoerd. Temidden van de overige zeer verdienstelijke prestaties vormde dit ontegenzeggelijk het hoogtepunt. DE RAGZUIVERE dramatische koorpartijen werde afgewisseld door verfijnd lyrisch zangwerk van vij solisten, van wie vooral Wendela van Ditzhuyzen eei zeer goede indruk achterliet. Het aangrijpende slotkooi bracht een ovatie teweeg. Fijn vioolspel van Marjoliji Oonk ging nog aan dit oratorium vooraf. Een enkel smetje aan haar toonvastheid wijten we graag aan het feit, dat zij de spits moest afbijten. Zij toonde in alli geval een gerijpte muzikale opvatting voor Handel: sonate no. 3 in F gr. t. Van Aukje Winsemius, die na de pauze de uitvoering voortzette, kunnen we welhaast hetzelfde zeggen. Zi, oracht een sonate voor dwarsfluit van Benpdetto MarcelW ten gehore. Het blokfluitenensemble A ten slotte, legd. a.l.v. de heer P. Kunst een opmerkelijke gedisciplineerd heid qua ritme aan de dag in achtereenvolgens een aanta „Venezianische Canzonen" van Luzzaschi, Maschera er. Frescobaldi, de Suite „The Fairy Queen" van Henn Purcell en de Rensburger Tanze van H. Poser. Het ell leden tellende ensemble werd nu eens op het spinet onder steund, dan weer aangevuld door Ada van der Bent, die overigens ook genoemde sonates van orgelbegeleiding voorzag. Trianon: De langste dag 14 (Prolongatie) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00 en 8.00 uur. Luxor: Andrea (18 Jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui\ Studio: Therese en Isabelle (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 g: 2.30, 4.45, 7.00 i 9.15 t Camera: Mensen ontmoeten elkaar (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do. vr. zat. 23.30 Rex: Helga Michael (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u Nachtvoorst, vrij. en zat. 23.30 Lido: Amigos (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Korreltje Wie wijs van hart is wordt als vei standig, wie zijn kennis vermeerdert al welsprekend geprezen. „Dat Is het toppunt. Nauwelijks ben 1) aan liet maaien of jij zorgt er voor, da: liet weer gaat groeien!" LEIDEN, 25 juni. Groente Cham pignons 310-330, aardbeien 36-45, appelen 25-48, andijvie 11-17, doperw ten 117, peulen 40-220, snijbonen 150 de v< 180, stambonen 220-260, tuinbonen 37®et wel 48, kroten 11-30, spitskool 21-47, poste lein 12-21, prei 65-78, rabarber 18-26# het spinazie 49-68, komkommers 18-27, to maten A 510-540, id. B 510-540, id. 490-510, id. CC 410-440, uien 21-23, wa: peen 36-68 p. 100 kg, bloemkool A 19l 72, sla 5-13 p. 100 stuks. bleekselder| -a 33, bospeen 18-59, peterselie 7-9, selderl 5-6, uien 5-10 p. 100 bos. LtU WOERDEN, 25 juni - Kaas - Aan! voer 39 ^j^tjjen. ,'lgotering; -le kwal 4,04-4.16 per kg. 2e kwal. 3,98-' per kg. Extra kwal. 4.50 per kgr Hai hogere Vij he ZOETERWOUDE Echtpaar W. Onderwater- De Boer in 't goud Vandaag viert het echtpaar W. J. On derwater-Th. M. de Boer, wonend Wei poortseweg 31, haar gouden huwelijks feest. Dit geschiedt in de uitgebreide fa miliekring waaronder hun acht kinderen een dochter is gestorven, in „Ons Huis' Hier is van 16.30-17.30 een receptie. D bruid, 71 jaar, geboren te Alkemade, e in het bijzonder de in Zoeterwoude ge boren 72-jarige bruidegom mogen ziel in een gezondheidstoestand verheugen irchill, De verloting die het comité „Kerke bouw" in de afgelopen dagen organ seerde bij het slaan van de eerste pa; voor de nieuwe Christus Dienaarker heeft netto 1800,- opgebracht. De uitslag van de verloting luidt: C. van Leeuwen, Weipoortseweg 70; J. van Leeuwen, Geerweg 5; 3. onbekenc no. 3163; 4. Fia Hulsbos, Watertje 26 6. H. Paardekooper, Schenkelweg 2a onbekend, no. 4050; 8. J. van Teylingen Dorpsstraat 11; 9. G Rotteveel, Noord buurtseweg; 10. Th Borst, Weipoortse weg 68; 11. C. J. Overdevest, Watertji 30; 12. B. S. Vreem, Vrouwenweg 57; 13 T. Ammerlaan, Weipoortseweg 83; 14. J van Kempen, Eloutstraat 21; 15. P. di Boer, Watertje Al. Van twee prijswinnende loten is eigenaar niet bekend. Deze kunnen hun prijs afhalen bij di heer Jac. van Leeuwen, Zuidbuurtsewe) 44. Stompwijkse feesten met nationale kortebaan - draverij Het bestuur van de harddraveryverel^ji! niging „Nooit Gedacht" heeft het pro^gj gramma voor de Stompwijkse feesten i op 22, 23 en 24 juli bekendgemaakt. Op dinsdag 22 juli is er om 15.00 i voor de schoolgaande jeugd een teken wedstrijd op de pleinen nabij de jon gensschool en de plaatselijke gymnas tiekzaal. 's Avonds c de grote tribune op het feestterrein eei h"\>v ,i i welke voorafgegaai r "q drumbandshow, wordt door een muzikale mars door he dorp. Hierna kan ieder deelnemen aa:^e Oud-hoofdagent van politie, de. heer Th. A. de Wilde (72) was gisteren 50 jaar lid van de R.K. Politiebond „St. Michael" afdeling Leiden. Voor zyn verdiensten als trouw lid gedurende al die jaren werd hem gisteravond in zyn woning in de Da Costastraat 48 het gouden lidmaatschaps-insigne toebedeeld door de afdelings voorzitter, de heer P. J. van den Akker. het zgn. „katknuppelen" en wordt he kermisterrein tot donderdagnacht open gesteld. Woensdagmorgen om half 9 maak het fanfarekorps „Juliana" kale mars door Stompwijk, waarna d traditionele kinderspelen plaatsvinden, 's Middags om 2 uur is er voor de jeugCj een pony-race en 's avonds om 7 uu iets wat bij de Stompwijkse tieners bij zonder populair is, nl. de bromfietsrace Donderdag 24 juli viert de harddra verijvereniging haar 60-jarig jubileuir met het grootste nationale paardensport^, gebeuren op de korte baan, nl. de kor115 'n baan-draverij om het kampioenschap. van Nederland. 18131 t aigi iteur ht ha iu <v«, Bloc gen Keer opes ide 1 uit,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4