Kees Putman bouwde Nederlandse zandkastelen in Scarborough Scooter zonder rem, maar toch licht en 100 km/u n Nu les geven aan jongeren VOLAen Sikkens Eerste huurcontract voor Groenoordhal Leraren "St. Agnes„ gaan stakend nieuwe jaar in UNIEK VOOR LEIDEN Tankwagen week van het rechte pad Groot aantal geslaagden op de Bedrijfs Techn. School Betaling abonnementsgeld per giro WOENSDAG 25 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT driema 'GBLIh Noordwijker moest s avonds léren voor proefwerken Kees Putman (18) is weer terug na een week van zandbouwfeesten >n tussen de bedrijven door ook nog werken aan een proefwerkweek. Enkele weken geleden werd hij opgebeld door de heer Dekker, direc teur van de plaatselijke VVV te Noordwijk. De heer Dekker vroeg Kees Jof hij als zandbouwer Nederland wilde gaan vertegenwoordigen op het Benelux-festival in de Engelse badplaats Scarbourough. Toevallig had Kees dp bewuste week vrij van school (4e HBS-a van het Bonaventura- college) om te studeren voor een proefwerkweek. Op voorwaarde dat iij ruimschoots gelegenheid zou hebben zijn schoolwerk bij te houden, ilde hij graag naar Engeland. Zijn reputatie als zandbouwer begon h besten 1965. Dat jaar werd hij tweede bij tegenove |e zandbouwwedstrijden van Le Figaro/ iet Vaderland, die in Noordwijk wer- len gehouden. Hij mocht naar Scheve- eej,ingen waar hij vijfde werd. Het jaar laarop was hij te oud om nog mee te nogen doen. Hij begon toen broertjes, usjes, nichtjes, buurjongetjes en buur- neisjea les te geven in het zandbouwen. n de weken voor de zandbouwwedstrij- len zat hij elke avond met zijn leerlin gen op het strand. Hij gaf aanwijzingen n bracht hen de techniek van het zand- Als resultaat waren er ie- ler jaar wel een paar kinderen >mdat „Pobbelmannduin (waar Kees woont) die ize waar 'e eers^ep tweede of derde prijs weg- milieprosleepteru Een paar van hen brachten jiet tot de finale in Frankrijk. Dat hij het in Engeland naa boeijheeft gehad, blijkt wel uit zijn enthou- genoteiaste verhaal: „Ik moest met een op hc froepje bekende Nederlanders echt .Hollands" zijn. De Shepherds gingen nee, Fred Hoy te, het Scapino Ballet, e de Haarlemse bloemenmeisjes de boeren- capel „De Klokkenbaaien", tege aan hu Ve koze Geslaagden MMS aktuali St. Agnes - scholengem. KRO Voor het eindexamen MMS zijn on 5t.-Agnes-scholengemeenschap zijn ge- In Be-siaagd: Wilma Akeveld, Hanneke Belt, ~"ora Borgert, Alphen a/d Rijn, Ineke les, Oegstgeest, Aimée Fortanier, Voor- ichoten, Lia Groenendijk, Alphen a/d heiftijn, Marja Hageman, Oegstgeest, Geer- ee ruid van Iersel, Marian Kemmere, Al- irogramphen a/d Rijn, Nel van Kesteren, Lisse, a Julia daria Krol, Liesbeth van Leeuwen, ~A1- uitvoe )hen a/d Rijn, Emy Morsch,Hanneke ri'Nijssen, Ri'a vanRijn,' Wrmöntf, lieny jki-Tulen, Lisse, Emmy Warnau, Margreet rafie^ evan Winden, Bernadette Wösten, War- Myriam Ziegelar,. Mariatu-Zuid- s- llaawijk, Koudekerk a/d Rijn, Hella Zwaan, Uphen a/ Rijn, Fieke Zwetsloot, Corry Varmerdam, Noordwijk, Renée v. Aken, Berry Dingjan, Friea Duivenvoorden, V£ oorschot en, Annemieke Gravemaker, Oegstgeest, Ineke Grtindman, Mieke Jo- mans, Regina Kleiss, Leiderdorp, Tru ly Klijn, Leiderdorp, Trees Limburg, )egstgeest, Ineke Luiken, Oegstgeest, fVdry Meijer, Alphen a/d Rijn, Marijke diedema, Angela Onderwater, Oegst- jeest, Liesbeth van Steen, Monique Wal- aart, Margaret Warmerdam, Noordwij- cerhout, José Westgeest, Oegsgeest, Li- lewijde Boggia, Leiderdorp, Cécile Del- iooz, Waddinxveen, José de Groot, Ha- .erswoude, Rita Hartog, Oud Ade, Ma- ianne v. d. Helm, Zoeterwoude, Berna- lette Kortmann, Zoeterwoude, Annelies Jle Krom, Anja Langeslag, Leimuiden, dat*"cl( VIarian Messemaker, Oegstgeest, Thea gestra f Messemaker, Oegstgeest, Ineke v.d. Mey, Caroline Montanus, Hanneke Pompe, strengi 4aria van Rijn, Noordwijk Els de Rijk, !D Nieuwkoop, Maria Tuithof, Anneke Ves- 1950 er, Voorhout, Marja Wildenburg, klassiek (Waar geen plaatsnaam vermeld is, jungle' s deze Leiden). die een rijdend carillon bespeelde, een paar mensen van „Sport en Spelen op het strand". Uit België ging de Waalse volksdansgroep van Mevr. Thibout mee. Folders Ik had een stapeltje folders over Noordwijk meegekregen om daar uit te delen. Zaterdagmorgen moest ik nog naar school; 's middags ging ik aan 'boord van het schip dat ons naar Enge land zou brengen. Maandagochtend was de opening van het Benelux-festival. Ik werd prompt aan het zandbouwen ge zet. Over belangstelling had ik niet te klagen; ik had doorlopend publiek. Ik begon met een liggende Neptunus te bouwen. Verder heb ik die week nog St. Joris en de draak gebouwd, een buk kend vrouwtje, geïnspireerd door Van Gogh, een dolfijn en bloemenmeisjes; dat was niet zo moeilijk, die zag ik de hele dag. De laatste dag heb ik een boerinnehoofd met een klomp gebouwd. Wat tulpen eromheen en als onderschrift „Goodbye, Scarbourough". Al die bouwwerken waren binnen een uur weer vertrapt, want er waren trotse vaders die hun kleuters op mijn bloe menmeisjes wilden fotograferen. Er bleef niets van heel. W edstrijd Ik was per dag zo'n.uur of vier in het zand bezig. Een dag organiseerde ik een zandbouwwedstrijd. Kinderen schepten grote hopen zand en bouwden daarvan dan kastelen. Ik heb de prijs gegeven aan een jongetje dat een lig gende soldaat met een speelgoedpistool had gemaakt. Woensdag was er een groots opge zette optocht. Ik zat op een wagen en daarop stond mijn naam. Alleen hadden de Engelsen er Kees Putnam van ge maakt, dat deden ze in de kranten ook. Nou, op die wagen heb ik twee uur zit ten wuiven en glimlachen. Opvallend was datalleen oudere mensen terug- wuifden. De jongeren keken maar zo'n beetje. Speciaal voor die optocjit ^.hadden alle scholen vrij en waren de'winkels geslo ten. De straten waren afgeladen met mensen. Een avond was er een groot feest in „De Spa", een soort Kurhaus Gisteravond hield de Vereniging van Oud-Leerlingen der Ambachtsschool haar laatste bijeenkomst van het sei zoen. In samenwerking met de Sikkens Verkoop Den Haag N.V. hield de heer H. Freesen een voordracht uit de vele mogelijkheden van toepassingen met verf werden enkele essentiële punten behandeld, zoals het Sikkens periode schema, het injecteren en vullen met daarop volgend het houtrotprobleem en de tropische houtbehandeling. De verschillende punten werden met duidelijke dia's verduidelijkt. Na afloop werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen druk gebruik gemaakt. Gistermiddag is in de nog onvoltooide Groenoordhal het eerste huurcontract getekend. Begin volgend jaar zal de Wiener Eisrevue 12 dagen lang haar ijs- onfetti door de hal laten warrelen. De Stichting Wiener Eisrevue de baten van de stichting vloeien af naar de Oostenrijke ijssport iaat op het ogenblik drie verschillende shows door de wereld toeren. De show, die in januari en februari Nederland (Leiden, Utrecht, Groningen) komt draait op het ogenblik in Moskou. De Wiener Eisrevue, die (in verband met de vermakelijkheidsbelasting) maar spaarzaam naar Nederland komt, moet met haar ruim 140 werknemers minimaal 15.000,per dag aan recettes ontvangen. Het NKV, dat volgend jaar jubileum viert, heeft zich voor een deel van dat bedrag garant gesteld. Leiden zal de show op een ijsvloer van 36 bij 18 meter worden gehouden. De toeschouvverscapaclteit zal ongeveer 4,5 duizend bedragen. Op de foto: Wethouder V. S. Harmsen tekent onder de nauwlettend toeziende ogen van de manager ven de Wiener Eisrevue, de heer J. Kersten, het oontraot. waar alle festiviteiten plaats hadden. Daarna zijn we met de bloemenmeisjes nog naar een nachtclub geweest; maar alles sluit daar zo vroeg. Slapen in telefooncel Op een avond was ik te lang blijven praten bij één van de Shepherds. Toen ik terug ging naar mijn eigen hotel was de deur gesloten. Ik wilde de baas niet wakker maken en ben toen maar in een telefooncel gaan slagen. Daar werd ik met pijn in mijn rug wakker. Ik ging terug naar het hotel van de Shepherds. Daar zat een Engels man, dieme tracteerde op cognac en koffie. Hij belde m'n hotel op en ik kon weer terug naar mijn eigen kamer. Op het afscheidsfeest traden alle ar tiesten op. Onder andere door de boe- renkapel slaagden we er in zelfs de Engelsen helemaal los te krijgen. En ondertussen moest ik nog vijf per dag studeren. Dat is me gelukt. Ik ging niet mee met excursies. Ik heb alle proefwerken ook net achter de rug. Als die nou nog een beetje meevallen Filmen En als de proefwerken meevallen, je gaat over en je slaagt volgend jaar, wat dan? „Ik wil naar de tekenakademie om tekenleraar te worden. Uiteindelijk wil ik gaan filmen". Het filmen is nu nog een hobby van hem. Hij maakt zo maar wat impressietjes op celluloid, zoals een filmpje over een oermens die de zon achterna loopt. Hij heeft al grote ideeën als het echt zover is. Maar die blijven nog geheim, zegt hij. OM EIGEN INBRENG BIJ OVERLEG De leraren van de Scholengemeenschap St. Agnes in Leiden zullen ook een 24-uurs staking houden bij het begin van het nieuwe schooljaar. Daarmee ondersteunen zij de in Hengelo begonnen actie van de leraren aan het Twickel-college. Inzet van de actie is te bereiken, dat in het georganiseerd overleg inderdaad zal worden onderhandeld tussen de overheid als werkgeefster en de leraren als werknemers. Het gaat niet aan langer te luisteren naar wat de overheid van plan is; het gaat erom, dat in het overleg de leraren op fifty-fifty basis een eigen inbreng krijgen, zo zeggen de leraren. Solidair met actie leraren T wickel - college Dit is de hoofdzaak van de stakings actie, die geëntameerd en gepropageerd is vanuit de Twentse afdeling van de katholieke lerarenorganisatie „St.- Bo- naventura." Daar werd besloten tót een staking, wanneer niet aan bepaalde grieven tegen de regeringspolitiek tege moet is gekomen bij de aanvang van het nieuwe schooljaar. De leraren van de Scholengemeenschap St.-Agnes heb ben zich gistèrmiddag unaniem solidair verklaard met de voorgenomen protest staking. De grieven hebben betrekking o.m. op het aantal leraarslessen, dat te gering zou zijn, en op de voorbereide wijziging van normen vöor het vaststellen van het aantal, op onvoldoende faciliteiten voor de overbelaste leiding van de scholen, op de voortdurende onzekerheid over vorm en inhoud van de eindexa mens, op het te geringe aantal taakuren voor het schooldecanaat, en op de te korte experimentele fase, waardoor de invoering van de „Mammoetwet" niet goed kon worden voorbereid. De leraren van de Scholengemeen schap „St.-Agnes" hebben na hun ver gadering van gisteren telegrammen ge stuurd aan het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen en de voorzitter van de Raad van Leraren. Zy geven daarin een evrklaring van de solidari teit met de leraren van het Twickel- college en eisen een gelijkwaardige on derhandelingspositie. (Advertentie) DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 47-49 hoek Nieuwstraat, LEIDEN tel. 01710-33078 600 '"'"'ellen - üiiiek ln de kastènwereld Haarlem Den Haag Leiden -- José Neuteboom zwom opvallende tijd op kring- kampioen schappen In de Vliet werden gisteren de eerste kampioenschappen van de kring Gouwe- Rynstreek. De meeste indruk hierbjj heeft wel José Neuteboom achtergela ten. Dit zwemstertje van de Leidse Golf brekers toonde op de 200 meter school slag een groot talent te zyn. Ongetwij feld zullen we van haar in de nabije toekomst nog zeer goede tijden mo gen verwachten. Voor het overige leverde het gisteren niet zo veel verrassends op. Dat Kees Uittenhout de schoolslag bij de heren zou winnen lag voor de hand. Dat daar naast Nelleke van der Geyn bij de oudste categorie van de meisjes op deze slag .vinnares uit de strijd zou komen ook op papier te berekenen. Een in de laatste 100 meters iets terugval lende Maja Breuker hielp haar bij het bereiken van een zeer behoorlijke tijd. Ook de verdere nummers leverden innaars op die wel meerdere malen op de hoogste trede hebben gr^taan. Wel moeten we Ruud van dei- T. y noemen, een schoolslagzwemmer van de Sleutel stad, die bij de jongens een leuke wed strijd zwom en duidelijk in dé voetspo- „ALS 'N JAPANSE ZELFMOORDVLIEGER" Voor de Leidse Kantonrechter „Toen ik het proces-verbaal las, dacht ik even aan die Japanse zelfmoordvlie gers in de afgelopen wereldoorlog. U gedroeg zich namelijk ook als een ware zelfmoordenaar". Aldus richtte de offi cier van Justitie, mr. J. Wessel, zich tot een 20-jarige slager uit Leiden tij dens het onderzoek van diens aan hangig gemaakte zaak. Uit dit onderzoek bleek o.a. tevens, dat twee op de Beeklaan te Noordwijk per auto patrouillerende politiemannen in de late avond van 4 maart j.l. niet ge ring verbaasd waren toen zij een onver lichte scooter met een snelheid van cir ca 100 Tcm/u voorbij zagen racen. Een achtervolging volgde en bij aanhouding van de „stuntrijder", alias genoemde slager, bleek alras, dat deze geen rijbe wijs bezat en de scooter vanwege een aantal defecte kabels totaal onberem- baar was en geen licht kon voeren. Dit alles citeerde de kantonrechter, mr. W. de Koning, uit het proces-ver baal en ontlokte aan de officier vermel de opmerking. De jeugdige verdachte nam een en an der nogal laconiek op en zijn „verdedi ging" kwam neer op: „Dat ik geen rij bewijs had kan ik niet ontkennen, maar verder heeft de politie alles zeer over dreven". Voorts moest hij nog wel toe geven, dat de scooter niet van hem was, maar hij deze „even" van zijn broer had geleend. De officier liet in zijn requisitoir dui delijk blijken, dat hij verdachtes levens gevaarlijke avondrit bijzonder afkeu renswaardig vond en eiste ter correctie van het rijden zonder rijbewijs een boete van 75 subs 15 dagen en t.a.v. de overige overtredingen een totale boete van 100 subs 20 dagen. De kantonrechter laakte verdachtes op vatting van „veilig verkeer" eveneens in hoge mate, zag geen reden tot enige clementie en vonniste geheel conform. De broer van de slager, een 23-jarige winkelbediende uit Leiden moest zich hierna verantwoorden voor het feit, dat hij zijn defecte scooter aan broerlief had uitgeleend. „Ik leende hem niet uit. Hij nam hem stiekum weg", verzekerde verdachte het rechtscollege. „Dat had U dan moeten voorkomen" waren rech ter en officier eensluidend van oordeel. Conform de eis zal de winkelbediende een boete van 50 moeten 'neertellen. Alcohol „Hoewdl tk goed weükeefc, zag Ifc hem niet aankomen. Hij doemde plotseling uoomij a# en er eau nag mete ge beurd als hij even had afgeremd". Aldus het resumé van de verklaring, die een 21-jarige magazijnbediende uit Rijns burg ten beste gaf. Hij stond terecht, omdat hij met zijn auto op het .voor rangskruispunt Bildlaan-Hoorneslaan te aan een van links komende auto, het geen een nogal schadelijke botsing op leverde. Dat verdachte de auto niet zag aan komen, achtte de kantonrechter niet zo heel vreemd. „U had enkele flesjes bier gedronken en uw waarnemingsvermo gen was dus hoogstwaarschijnlijk sterk verminderd". De officier las bovendien nog in het dossier, dat verdachte nog vrij kort ge leden was veroordeeld wegens te hard rijden. Dat deed de magazijnbediende in de onderhavige zaak geen goed. Het alcoholgebruik als een strafbe- zwarende omstandigheid ziende, eiste de officier een geldboete van 150,- subs 30 dagen alsmede en wel bij wijze van waarschuwing de intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. ,Jk drink tegenwoordig niet meer", jaldus verdachtes laatste woord. Dit feit zag hij kennelijk als een verzachtende omstandigheid. De kantonrechter nam dit voor waar aan, vonniste inzake de voorwaardelijke verlaagde de geldboete tot 100,- subs 20 dagen. Uit de bocht Zowel de kantonrechter als de offi cier kwamen in de zaak van een 20-ja- rige losarbeider uit Sasenheim tot de conclusie, dat verdachte de slogan „Glaasje op, laat je rijden" op volkomen onjuiste wijze had opgevolgd. Omdat hij zelf vanwege een druk Leida cafébezoek niet al te bekwaam was met zijn auto de thuisreis te ma ken, liet verdachte één zijner vrienden als chauffeur fungeren. Deze bezat ech ter geen enkele rijbevoegdheid en vloog mede hierdoor te Warmond prompt uit een bocht en tegen een boom op. Hier door kwa mtevens aan het licht, dat verdachte geen geldig kentekenbewijs noch een WA-verzekering bezat. Be halve voor het feit, dat hij een onbe voegde met zijn auto had laten rijden, kreeg hij dus nog 2 proces-verbalen op zijn naam. Verdachte voerde alleen t.a.v. de ont brekende verzekering een zijns inziens geldig excuus aan. „Ik had die auto pas gekocht en dacht, dat hij wel was verzekerd en ik de verzekering even eens had overgenomen". „Daar had u zich terdege van moeten av*rtui£en"| repliceerde de officier, die verdachtes excuus („ik was te goeder trouw") dan ook radicaal afwees. Gezien de ernst van de feiten eiste hfl daarna zowel een totale geldboete van 400,- subs 80 dagen als de Intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Verdachte vond de eis „abnormaal hoog". De kantonrechter vond van niet. „Door uw toedoen werden gevaarlijke risico's geschapen", bracht hij verdach tes nog eens onder het oog en vonniste ten slotte geheel conform. Vuurwapens „Het ongeoorloofde bezit van vuur wapens is bijzonder gevaarlijk en daar om dan ook ten strengste verbaden". Dit zei de officier o.m. in zijn requisi toir, dat hij hield in de zaak tegen een 84-jarige bloemist uit Voorhout, die te recht stond wegens het overtreden van de vuurwapenwet. Het requisitoir resulteerde in de els van een totale boete van 250,- subs 50 dagen en de verbeurdverklaring van een jachtgeweer en flobertbuks en de nodi ge munitie. Na in deze te zijn getipt, vond de po litie beide vuurwapens en de munitie op de zolder van verdachtes huis ver borgen. Verdachte vond het onrechtvaardig, dat hij ook voor het bezit van het jachtgeweer was vervolgd. „Het was geweer, dat ik kocht als een soort cu riositeit", verzekerde hij de rechter. Deze las echter in het proces-verbaal dat de politie er anders over dacht en het wapen wel degelijk bruikbaar en dus gevaarlijk achtte. Het vonnis luid de dan ook geheel conform. ren van zijn clubgenoot Uittenhout wil treden. Op een vijftal nummers kan tijdens de nationale kampioenschappen nu een Leidse deelnemer uitkomen. Kees Uittenhout, Nelleke van der Geyn en José Neuteboom op de 200 meter school slag, terwijl Hans Versluis zich kan in schrijven voor de 800 en 1500 meter vrije slag. Ook enkele records van de kring Gouwe-Rijnstreek sneuvelden. De prestaties van Nelleke van der Geyn, Ruud van der Mey, Dick Werter en Hans Versluis waren nog niet eerder bereikt in de kring en zullen als zo danig ook worden geboekstaafd. UITSLAGEN 200 meter rugslag dames: 1 Renee Platje, LGB 2.57.3; 2 Lia Vreeken, BZ& PC 3.11.-; 3 Wilma de Ru, LZC 3.17.8. Ideni heren: 1 Benny Voskiul, De Zijl 2.49.9; 2 Gerard Krol, LGE 2.54.1. 200 meter schoolslag dames: 1 Maja Breuker, LZC 3.24.2; 2 Marijke Verde- gaal, Sassenheim 3.29.9. Idem heren: 1 Kees Uittenhout, Sleu telstad 2.44.7; 2 Theo Uittenhout, De Zijl 2.57.6; 3 Bert Mulder, Sleutelstad 3.02.8. Idem meisjes onder 16 jaar: 1 Nelle ke van der Geyn, LGB 3.07.3; 2 Maja Breuker, LZC 3.12.6; 3 Lies Bosscher, Sassenheim 3.18.6. Idem jongens onder 16 jaar: 1 Ruud Dinsdagmiddag omstreeks 15.00 uur geraakte een uit Alkmaar af komstige tankwagen met oplegger te Aarlanderveen in de langs de Nieuwkoopseweg gelegen sloot en verdween grotendeels onder water. De tanks waren gevuld met on geveer 24000 kg koolteer, welke voorraad moest worden overge- tankt in een andere tankwagen. Het gezonken voertuig Is heden morgen met behulp van enkele kraanwagens op de weg gezet. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. van der Mey, Sleutelstad 3.03.2; 2 Wim Zuidervaart, LGB 3.06.-. Idem meisjes onder 14 jaar: 1 José Neuteboom, LGB 3.16.7; 2 Karin de Vos, Sleutelstad 3.22.8; 3 Anneke van der Geest, LGB 3.31.7. Idem jongens onder 14 jaar: 1 Dlck Werter, LGB 3.19.4; 2 Plet Harteveld, Sleutelstad 3.41.1; 3 Jan Willem Snie- der, LZC 4.18.-. 1500 meter vrije slag dames: 1 Carry Nieuwenhuyzen, LZC 23.22.3; 2 Anneke van Ingen Schenau, L^C 24.27.7; 3 Doke Blom, Sassenheim 25.41.6 Idem heren: 1 Hans Versluis, LZC 19.33.-; 2 Aat Mulder. Sleutelstad 20.01.8 o Wim Bergman, De Zijl 20.45.2. In de Stadsgehoorzaal werden heden- J. de Haas, Leiderdorp; H. Juffermans, middag de diploma's uitgereikt groot aantal geslaagden van de Leidse Bedrijfs Technische School. De gediplo meerden van het part-time onderwijs Houtbewerken: C. J. Baak, Stomp- wijk; J. A. v. d. Holst, Leiden; A. T. J. Hoogervorst, Ter Aar; J. P. J. v. d. Laar, Noordwijk; G. J. M. Pieterse; J. Siebert; A. Sol, Hazerswoude; C. B. de Tombe. Afgewezen: 6. Meubelmaken: W. H. Holstein, Alphen aan den Rijn. Afgewezen: geen. Scheepsbeschieten; L. van Westbroek, Afgewezen: geen. Carrosseriebouw: H. J. S. v. d. Eshof, Katwijk; N. van Nieuwkoop, Rijnsburg. Afgewezen: geen. Metaalbewerken: J. J. Buis; J. M. v. Deuren, Alphen aan den Rijn; P. van 't Hoog, Alphen aan den Rijn; P. G. v. d. Meel, Wassenaar: M. H. Menken; G. L. Rensen, Leidschendam: A. de Roo, Voorschoten; B. Schuurman, Alphen a. d. Rijn; A. C. A. Slingerland, Warmond. Afgewezen; geen. Centrale Verwarming: afgewezen: 2. Metselen; K. Chaudron; D. N. Kor- pershoek; W. Wesdorp, Leidschendam. Afgewezen: 4. Tegelzetten: F. Abspoel, P. Dickhoff, T. Jansen, Noordwijkerhout; R. Lefeber, Den Haag; W. van Mill, Zoeterwoude; B. van Noort, Den Haag; H. Schoen maker, Woerden. Afgewezen: 1. Schilderen: A. J. M. te Boekhorst; R. A. C. Bösecke, Leidschendam; J. M. G. van Dijk, Warmond; R. M. Kiel; L. Kloek, Leiden; D. Möllers. Nieuwe We tering; A. Rodenburg, Woubrugge; D. Vettewinkel, Noordwijk. Afgewezen: 1. L(jst v Van de dagschool werden de volgen de leerlingen gediplomeerd: Metaal: W. v. d. Berg; W. F. A. v. d. Blom; C. Boekee; G. M. M. Groenendijk; W. P. Knol; W. J. Lancel; d. Linden; J. J. v. d. Poel, Zoeter woude; A. F. Smittenaar; W. E. Stolk; R. P. M. Alkemade, Noordwijk; R. Bok je, Leidschendam; W. Dragt, Rijnsater- woude; J. Groenewoud, NoordwQk; L, Hellendoorn, Wassenaar; A. de Jong, Sassenheim; C. de Jong, Noordwijk; J. Kruitbosch, Wassenaar; P. J. M. Pie terse; M. J. Schrijver, Wassenaar; W. Stouten; A. H. M. Turk, Leimuiden; M. H. Wagenaar, Voorschoten; J. A. Solle- veld, Voorschoten. Timmeren: P. C. M. van Bunningen, Bodegraven; A. Fielmieg, Katwijk; H. N. A. de Frëtes, Katwijk; W. M. Heine- man; W. Oudshoorn; P. Smolders, Leid schendam; J. Spies; W. F. D. v. d. Stel; W. Visbach, Noordwijk; P. C. v. d. Wilk; A. C. M. v. d. Berg, Voórschoten; J. v. d. Burgh, Noordwijkerhout; M. J. v. d. Heyden; P. J. v. d. Kooy; J. J. C. Mens, Voorschoten; J. v. d. Neut; J. N. Smit, Noordwijk; J. L. Trommelen, Noordwijk; C. P. C. Waayer, Amstelveen; J. H. Zandvliet, Woubrugge; M. Zierikzee, Leiderdorp; F. R. van Rhoon, Roelof- arendsveen. Metselen: J. Bekker; H. Belt; J. N. M. Belt; H. T. van Berkel; J. J. M. Doffer- hoff; P. Kortekaas; Lisse; C. Leeflang, J. M. Leurink; J. A. Straver; J. Strep- pel, Lisse; F. J. Warmerdam, Lisse. H. Willemse. Straatmaken: A. ten Broek; G. J. Ko- renhoi'; W. M. R. Kriek, Voorschoten; R. v. d. Kwaak, Alphen aan den Rijn; J. de Mol, Katwijk; J. Pouw. Schilderen: J. A. Belt; J. P. Dlsseveid, H. van Dolder; T. P. J. Hogenboom, Roe lof arendsveen; J. P. Pelle, Zoeterwoude; L. Piek, J. Pierlot; J. Piket; J. Plug, Noordwijk; J. van Schravendflk; C. T. D. Smeltink; A. Tijssen, Warmond; N. Varkevisser, Wassenaar; R. de Wit, Lei derdorp. Verstek Bij een niet ter zitting verschenen 23- jarige Noordwijker werd een flobert buks met bijbehorende munitie in beslag genomen. Hij werd vanwege dit onge oorloofde en gevaarlijk bezit conform de eis veroordeeld tot een boete van 150,- subs 30 dagen. Een 25-jarige losarbeider uit Katwijk liet eveneens verstek gaan. Het kreeg in januari j.l. twee proces-verbalen we gens stropen in het Katwijkse duinge bied. Het eerste proces-verbaal (voor het strikken van een konijn) was nau welijks opgemaakt of de losarbeider werd wederom op heterdaad betrapt. Ditmaal bij het uitgraven van een ko nijnenhol. De officier eiste een totale geldboete van 165,- subs S3 dagen. Dan kanton rechter vonniste bij verstek met 150,- subs 80 dagen. Al met al werd het voor de losarbeider een dure liefheb- Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand JULI 1969 en 3e kwartaal gireren, verzoeken wij dit vóór 30 juni a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wij er op attent dat het abonnementsgeld bQ vooruitbetaling moet worden voldaan. WIJ ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zijn: per maand4.70 per kwartaal14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze prijzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wij U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRQNUMMER: 10 80 03

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3