cd Eén-40 voor 25 héle goeie sigaretten. Meer hoeft niet. albert heijn^ Mantano Van Beveren spant kort geding aan tegen Sparta Ook tennisspel een eigen vakbond AJAX BOOD ZEVEN TON Janssen viel terug in Ronde van Zwitserland Italiaan won in Luxemburg ULO diploma behaald? assistent verkoopster verkoopster caissière leerling-caissière inpakster verkoper medewerker slager 25 voor één-40 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 17 JUNI 1999 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De doelman van Sparta en het Ne- op te ruimen die zijn overgang naar Ajax in de weg derlands elftal, Jan van Beveren, gaat een kort geding staan. De Amsterdamse club zou bereid zijn zeven ton aanspannen tegen zijn vereniging. Met behulp van zijn voor Jan van Beveren te betalen. Sparta echter, weigert raadsman, de Rotterdamse advocaat mr. J. L. Janssen alle soorten van medewerking aan deze opzienbarende van Raay, wil Van Beveren (21) trachten de obstakels transfer te verlenen. Jan van Beveren, die reeds vele malen te kennen heeft gegeven dat hij van vereniging wil veranderen, is contrac tueel nog één jaar aan Sparta verbonden. Hij voelt er echter niets meer voor nog langer voor Sparta uit te komen. De verstandhouding tussen de trainer van Sparta, Wiel Coerver, en Jan van Beve ren is zodanig verslechterd dat er een te wankele basis is om volgend seizoen samen te werken. Na de eerste wedstrijd in de halve finale om de Nederlandse beker tussen Sparta en P.S.V., laaide die crisis fel op. Jan van Beveren, die het gehele seizoen vrijwel foutloos zijn doel had verdedigd, werd de nederlaag en eliminatie in die bekercompetitie in de schoenen geschoven. Het kwam zelfs tot een handgemeen tussen Van Beveren en zijn trainer. Later verklaarde Van Beveren dat hij er nog liever geld op toe zou leggen dan nog een maand langer bij Sparta te blijven. Huiverig Jan van Beveren is met Ajax al tot overeenstemming gekomen, maar het bestuur van de voormalige landskam pioen, dat in deze transferperiode al diep in de buidel tastte voor Nico Rijn- LONDEN John Newcombe, de Wimbledonkampioen van 1967, en de Amerikaan Charlie Pasarell hebben honderd topspelers uitgenodigd een vakbond voor tennis spelers te vormen onder de naam „International Tennis Players Association". Voorzitter van de vakbond zal z(jn de Australiër John Newcombe, de overige leden van het bestuur z(jn allen Amerikanen: Charlie Pasarell (vice-voorzitter), Marty Riessen (secretaris) en Arthur Ashe (penningmeester). De op te richten organisatie zal naar buiten optreden namens de spelers en hun be langen behartigen en verder dienen om de verstandhouding te verbeteren tussen spelers, officials, pers en toernooi-organisatoren. De oprichtingsvergadering zal vrijdag plaatshebben op Queens Club. Newcombe: „"Wij zijn de mensen die de tennissport beoefenen maar tot nu toe zijn wij nooit geraadpleegd over enigerlei belangrijke kwestie. Wij willen er bijvoorbeeld achter komen hoe de spelers denken over de deelneming van Zuid-Afrika aan het Davis-Cuptoernooi. En ook op andei'e manieren hopen wij de tennissport te bevor deren. Er zijn veel toernooien waar niet genoeg umpires en linesmen zijn. Wij denken dat 95 procent van de spelers bereid zou zijn te helpen. Als wij deze ver eniging van de grond kunnen krijgen, dan kunnen wij onze leden aanbieden als scheidsrechters als dit nodig is." ders en Dick van Dijk, stelt zich nogal huiverig op tegenover een civiele proce dure. De eerste besprekingen tussen Ajax en Sparta zijn afgeketst op de halsstarrige houding van het bestuur van Sparta, dat zijn doelman wil be houden omdat het geen waardige ver vanger kan vinden. Enige tijd terug was er sprake van een ruil met P.S.V.- doelman Pim Doesburg, vroeger doelman van Sparta. P.S.V. zou echter bij die ruil vier ton moeten bijleggen. De Eind- hovense club heeft alle onderhandelingen toen afgekapt. Ook het voorstel van Ajax, Van Beveren te ruilen tegen Klaas Nuninga, Henk Groot, Heinz Stuy en eventueel nog een vierde speler, werd door Sparta afgewezen. Gisteren heeft Jan van Beveren advo caat mr. Janssen van Raay in de armen genomen. Hij wil trachten via gerechte lijke stappen, waar ook eens zijn vroe gere clubgenoot Theo Laseroms voor zijn vertrek naar Amerika succes mee had, Sparta te dwingen hem te laten gaan. Damploeg iveer maximale ivinst BOLZANO Nederland is ook in de vierde ronde van het toernooi om het Europese damkampioenschap voor lan denteams, dat in Bolzano wordt gespeeld, ongeslagen gebleven. Onze landgenoten behaalden gisteren tegen Tsjecho-Slowakije de maximale winst. Met Rusland deelt Nederland met acht punten de eerste plaats in het lan- denklassement. Frankrijk en Zwitserland staan met zes punten ex aequo derde. De gedetailleerde uitslag was: Sij- brandsKaderabek 20; Wiersma Holecek 20; Varkevissermevr. Jelinek 2—0. De overige uitslagen zijn: Zwitserland Frankrijk 42; RuslandBelgië 60; ItaliëMonaco 51. Winst en verlies voor tennisdames LONDEN Gisteren is in Londen het tennistoernooi op de Queens Club, dat traditiegetrouw aan Wimbledon vooraf gaat, begonnen. In de eerste ronde van het dames enkelspel werd Ast rid Suurbeek met 60, 60 uitgeschakeld door de Austra lische Karen Krantzcke. Judith Salomé verloor met 61, 6—2 van de Ameri kaanse Julie Heldman. In de eerste ronde van het herenenkelspel versloeg Tom Okker de Belg Patrick Hombergen in twee sets: 61 en 62. In het kwalificatietoernooi voor Wim bledon dat gisteren in Roehampton is begonnen, hebben de Nederlandse dames Els Veentjer en Tine Zwaan de eerste ronde overleefd. Els Veentjer versloeg de Britse Mcfarlane in twee sets (75, 63), terwijl Tine Zwaan de Noorse Ellen Grindvold uitschakelde: 62, 63. CRANS/MONTANA. De Italiaan Vittorio Adorni heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen en is daarmee tevens leider in het algemeen klassement geworden. De zesde rit voerde de renners over 145 km van Gstaad naar Crans in Mon tana. Adorni legde de afstand af in 3 uur, 41 minuten en 14 sec. De Span jaard Aurelio Gonzales eindigde met ruim een minuut achterstand op de tweede plaats. Met zijn overwinning heeft wereld kampioen Adorni zich een prachtig uit zicht geschapen op de eindzege in de ronde van Zwitserland. Adorni sloeg zijn slag bij de beklimming van de 14 km lange en 987 meter hoge berg die leidt naar Crans. De Italiaan had na 113 km bij Ardon eerst een groepje vluchters, bestaande uit zijn landgenoot De Rosso en dé Spanjaarden Balague en Lopez Rodriguez, ingehaald. In de klim naar Crans heeft alleen de Spanjaard Aurelio Gonzales nog getracht Adorni terug te halen. Hij kwam ruim een minuut na de wereldkampioen binnen. Jan Janssen, die met Lucien Aimar en Herman van Springel gold "als een van de favorieten voor de eindzege, kwam ruim zeven minuten later dan Adorni in Crans aan. Van Springel, die leider was in het algemeen klassement, zakte naar de achtste plaats. Gianni Rivera kreeg trofee MILAAN Gianni Rivera, de gouden speler van A.C. Milan, heeflt gisteren de trofee ontvangen als beste Italiaanse speler van het afgelopen seizoen. De onderscheiding wordt jaarlijks door een jury van Milanese sportjournalisten toegekend. 4. Castello (Spa) 3.44.4V, 5. Perez-Frances (Sp*J 3.45.05, 6. Daxld (Bel) 3.45.37, 14. Jan Janssej (Ned) 3.48.30, 49. Wlm Deelen (Ned) 3.52.K 1.55, 3. Pfennlnger (Zwl) Frances (Spa) op 4.5(1, 6. Gutty (Fra) op 5 12. Janssen (Ned) op 6.48, 56. Deelen (N op 25.04. 2. Van Springel 60, 3. Almar 85 Ronde van Luxemburg De Italiaan David Boifava is winnaar geworden van de Ronde van Luxemburg René Pijnen, zaterdag winnaar derde etappe, bracht gisteren de vijfde rit op zijn naam. Hij versloeg in de eind sprint de Belg Van Clooster. Arie den Hartog en Rini Wagtmans gingen geringe achterstand als respectievelijk vierde en vijfde over de streep. De uitslag van de vijfde etappe van Dlekirck naar Luxemburg (140 kim) luidt: 1. Pijnt (Ned) 3.r - - - i 3.36.05, UD Fontanelll (Iti aast (Ned) 3.36.25, 02 Post (Ned lanen (Ned) zelfde tijd. Idrlt _.-d "besloten lsTl." Agostinho (Port) 30 12 sec, 2. Post (Ned) 30.34 3. Pijnen (Ned) 4. Van Clooster (Belg) 31.20, 5. Vanconlngs loo (Belg) 31.25, 6. De Vlamlnck (Belg) 31.r 7. Schuetz (Lux) 31.55, 8. Metvalfe (G-B) 32.< 9. De Block (Belg) 32.01, oJO. Wagtmans (Ned 32.07, D. Mahteu (Belg) 32.12, U2. Schepen (Ned) 32.12. Eindklassement1. Boifava (It) 20 u, 36 ml 33 sec., 2. Wagtmans (Ned) 20.38.21, 3. De Hartog (Ned) 5. Post (Ned.) (Lux) 20.45.29, 9. Van'Conlngsloo (Belg) 20.45 - lil. Pijnen (Ned) 20.46.25, 02. Agostlno (Pr Van de 64 gestarte renners hebben 38 de 806 km lange Ronde van Luxem burg uitgereden. De tijdrit werd gister avond onder zeer slechte weersomstan digheden gehouden. Hagel- en regen buien wisselden elkaar af. Boifava veroverde de leiding i algemene rangschikking in de rit 140 km van Diekirch naar Luxemburg. Hij ging toen in het groepje dat kort op René Pijnen binnenkwam over de meet Agostinho, die tot zondag de algemene rangschikking aanvoerde, verloor dan vijftien minutem De tijdrit kon hem niet meer redden. Wel zegevierde de Portugees met 22 sec voorsprong op Peter Post. In het eindklassement staat hij echter bescheiden als twaalfde ge klasseerd. Onze gelukwensen Denk je voor de toekomst aan een baan in de administratieve sektor? Dan is deze functie een prachtige springplank Je start als Assistent op de Hoofd administratie in ons bedrijf te Oegstgeest. Als opvolger van iemand die in het be drijf een administra tieve opleiding krijgt. Beginnend in een af wisselende baan krijg je diezelfde kansen. Je aanpak in de prak tijk en je wil om door studie je interesse in kennis om te zetten zijn dan beslissend. Geversstraat 30, Oegstgeest. Interesse Bel dan even voor het maken van een afspraak: 01710 - 51940, toestel 51. In Voorschoten, Schoolstraat en Zoetermeer, Osylaan openen wij nieuwe SuperMarts. U kunt bij ons een goede baan vinden als: op de Drogisterij-afdeling op de afdeling gebak of fijne vleeswaren op de groente-afdeling of in de slagerij op de kruidenierswarenafdeling op de groente-afdeling Met reeds gemaakte vakantie-afspraken houden wij rekening. Wij nodigen u uit voor een gesprek op woensdag 18, 25 juni of maandag 23 juni 1969 van 14.0020.00 uur in Restaurant „Het Wapen van Voorschoten", Voorstraat 16 (t.o. het Postkantoor) te Voorschoten en Restaurant „De Meerbloem", Dorpsstraat 12 te Zoetermeer. Neem Mantano. Stopt 25 van die héle goeie sigaretten in een pakje. En rekent daar één-40 voor. Da's toch meegenomen? Eigenlijk zou u zo'n Mantano even moeten proberen. Want Mantano, da's gewoon een erg goeie sigaret. Gegarandeerd door Louis Dobbelmann.N

Leidse Courant | 1969 | | pagina 8