Zilveren eremedaille voor J. v. d. Water te Zoertewoude BIOSCOPEN Internationale collectie kindertekeningen in Stedelijk gymnasium Leidse agenda Winkeliers Voorschoten oneens met Koning Klant Tmrir I MARKTEN Vissen voor de Kerk DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 JUNI 1969 40 jaar boekbinder Staatssecretaris yeerüg varkens gered uit brandende schuur opent symposion in Boerhaavecursus In het kader van de Leidse Boerhaa- vecursussen voor Voortgezet Medlach Onderwijs wordt op donderdag 12 en vrijdag 13 juni een cursus over ischae- mische hartziekten gegeven. Aanslui tend, op zaterdag 14 juni, wordt onder aspiciën van de Nederlandse Hart stichting een symposium over het voor komen van deze hartziekten gehouden, dat zal worden geopend door de staats secretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga. De Boerhaavecursus en het sympo sium staan onder leiding van prof. dr. H. A. Snellen, hoogleraar in de cardio logie, en prof. dr. J. H. de Haas bijzon der hoogleraar in de leer der wereldge zondheidszorg en consulent van de Ne derlandse Hart-Stichting. Aan de cur sus wordt medegewerkt door nog drie ëndertig andere geleerden uit acht Euro pese landen en de Verenigde Staten. WEDVLUCHT P.V. Het Oosten te Leiden, vlucht met nog veel weg, zaterdagavond, 's Avonds nag niet alle prjjsduiven. Gisteravond om even over tie een flinke varkensschuur met aanbouwsels van de boerderij vai R. den Blanken aan de Zoeterwouds» Zuidbuurt. in vlammen opgegaan. Toer «Ie familie aanstalten maakte naar hc« xte gaan meende mevrouw Den Blanker een brandlucht te ruiken. Iiaar man en zoon, die nog even voor een laatste in spectie zouden rondgaan, zagi licht in de varkensschuur was len. Er brandde hier een zg. biggenli in welke richting de oorzaak van de brand wordt gezocht. In de schuur ont dekte de heer Den Blanken vuur, dat hij onmiddellijk met een waterslang die ter plaatse was te lijf ging. Hij moest zijn pogingen echter spoedig opgeven omdat liet vuur in het kurkdroge stro zeer snel om zich heen greep waarbij een fikse Zware rookontwikkeling ontstond. „brand meester" worden gege ven. De bemanning van de patrouille auto van d.* rijkspolitie groep Hazers- woude zette de Zuidbuuurlseweg nabij i uur is daarin wonderwel hoewel de snel gear- de Zwetkadc af om een door comman- enkele riveerde Leidse brandweer later nog een dant Broeshart aangevraagde geree de lieer zestal dieren uit de schuur haalde die j schapswagen vrije doorgang te kunnen daarin waren teruggegaan. De Leidse verlenen. Deze had o.m. een aggregaat brandweer, 10 man onder commando en schijnwerpers, waar men om verlegen van de heer A. Broeshart, die voor het j was, aan boord. De nablussing en con- eerst in Zoetervvoude opereerde met de j trole heeft op het bedrijf van de heer nieuwe gecombineerde hoge en lage R- den Blanken, die 7 jaar geleden met drukwagen (waarde ƒ60.000,—) gaf] zijn'gezin vanuit Abcoude «lat het binnen 'n minuut water, uitgeval- De grootste zorg was daarbij REQUIEM VOOR „SANCTA LUCIA" Zoeterwouds gemengd koor ten dode opgeschreven Terwijl zijn t de brandweer belde de Boer; 2, 10, C. Vesseur; 3. probeerden de heer Den Blanken en zijn F. Kiel; 4. S. Schoeman; 5. B. Slinge- zoons met enkele te hulp geschoten ling; 6. 8. 15. I. Smits; 7. D. Koet; 9. 11. j buurtbewoners de 5 zeugen met biggen Het Zoetenyouds gemengd r.k. zang- maaml nog e koor Sancta Lucia, dat reeds enkele ja- in Huize En ren een kwynend bestaan had, is niet het einde zyn. te redden. In samenwerking mat Klink; 12. P. Juffermans; 13. H. j (in totaal circa 40 varkens) uit de bran- christelijke gemengde zangvereniging Schaik; 14. H. Mooten Zn. 1 dende schuur te krijgen. Zij slaagden „Zingt d«-n Heer" hoopt „De jubilarissen worden alsmaar jon- menteel is het zo dat 80 pet. door de ger, of komt het omdat ik wat ouder machines gedaan wordt. De boekbinderij wordt?". Burgemeester mr. G. C. v. d. maakt een grote ontwikkeling door. Die Willigen, vanmorgen te gast bij boek- veranderingen zijn nodig om nieuwe binderij P. M. Jansen aan de Witte Sin- i personeeleden aan te trekken." gel, prees het jeugdige in de heer J. v. d. j Directeur A. Quakernaat, die afgelo- EVater, die 40 jaar geleden als boekbin- pen maandag van de Leidse gemeente- der in dienst trad bij N.V. Jansen. raad het fiat kreeg een nieuw gebouw neer te zetten aan de Rooseveltstraat, In die tijd werkte hij zich via voor man. leermeester en afdelingschef op tot bedrijfschef, wat er op neer komt dat hij leiding geeft aan 25 werknemers. Mensen, die voornamelijk te maken lebben met machines. „De boekbinderij leeft bij de man in de straat een heel ,-erkeerde image. Men denkt dat alles net de hand gebeurt, maar mo- j Aan de Leidse Universiteit zijn ge klaagd voor het: kand ex. AW. en N. de heren J. J. Dessens (Leiden); J. C. kol (Valkenburg); P. G. Fluitsma (Lei- de bouwploeg in september in aktie komt, zei verheugd te zijn hu ook eens een 40-jarig jubileum mee te mogen maken. Wel was het meerdere malen voorgekomen dat een 25-jarig dienstverband gevierd werd. Dat de ca deaus dan ook een grotere omvang had den spreekt voor zich. Burgemeester v. d. Willigen kon de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitreiken, ter wijl de heer Quakernaat. de jubilaris een enveloppe met inhoud toestopte, alsmede een boortoestel. Commissaris L. C. van Oldenborgh overhandigde de leg penning van Handel en Nijverheid en het bijbehorend vererend getuigschrift. In de kleine kantine aan de Witte Singel spraken nog meer personen over trouw, ijver en vakbekwaamheid, zoals de heer T. H. Driessen, die namens het personeel een bedrag onder couvert aan bood. De heren T. van Boven (bedrijfs leider) en W. Guide mond (namens het Leiden); N1Y\ 'evre (Leiden); T. E. Schatte Olivier bij zijn hobby zeker te pas zullen komen. Leiden); D W. en N. de heer A. C. de Mej. M. Krol zette tenslotte ong (Leiden); Dl W. en N. de heer C. van de Water in de bloemetjes, ackx (Den Haag) F1 W. en N. de heer YV. E. de Jong (Leiden): mej. G. M. frestgeest (Leiden); SI W. en N. de1 r H. de Vries (Oegstgeest)S2 W. en de heer J. v. d. Boogert (Leiden); j 12 YV. en N. mej. B. Schalkwijk (Lei-1 K YV. en N. de heer C Smeenk LeidenDoet ex. Wiskunde de heer i W. Huysmans (Wassenaar); de heren' Poorter (Den Haag); J. E. Deckers Wassenaar); natuurkunde de heren J. I Konter (Leiden); G. K. Schaap (Lei- In de hal van het Sted. gymnasium keerd aan de Fruinlaan wordt vandaag en morgen een interessante expositie ge houden van kindertekeningen uit alle delen van de wereld. De leeftijd van de tekenaars varieert van 5 tot rond 16 jaar. De organisator van deze reizende tentoonstelling is de heer Asaki, een Pers en zelf leraar schilderen in zyn Deze heer Asaki, die wij vanmorgen spraken, heeft her en der in de wereld gestudeerd met bijzondere interesse voor de culturele vakken, speciaal daarbij ook met betrekking tot de creativiteit van de jonge mens. Door ruiling met gelijk gezinden over de hele wereld heeft de heer Asaki een grote internationale col lectie kindertekeningen verzameld, waarvan een interessant deel thans in de hal van 't gymnasium is tentoongesteld. De bedoeling van de heer Asaki is in het kort: met een expressiviteit deze kinderen aan te tonen dat bij het kind alles nog verstaanbaar is. Wanneer men volwassen wordt loopt het dikwijls spaak met de verstaanbaarheid van ene mens voor de andere. De heer Asaki beschouwt zijn reizen'met deze collectie dan ook min of meer als een „vredes missie". De collectie heeft reeds een groot deel van de wereld rondgezworven. Wat de tentoonstelling zelf betreft, men moet naturlijk geen kunstwerken verwachten, al is het wel interessant de verschillende opvattingen, gescha- r te i Alle technieken zijn er vertegenwoor digd, van een eenvoudige krijttekening tot aan de lynoleumsnede toe. Hoewel deze expositie niet bestemd is In de Raden van Toezicht op de ter algemene bezichtiging, doch min of Boerenleenbanken van Leiden, Leider- meer uitsluitend voor de leerlingen van dorp en Voorschoten is benoemd de de middelbare scholen, kunnen andere heer j Lijten, industrieel, belangstellenden het werk toch wej gaan studentendiscobar Hi-Fi kreeg bekijken. Vandaag en morgen. nacht bezoek van twee corifectiedieven. I Het Leidse tweetal, een 40-jarige kelner WOENSDAG 11 JUNI Kasteel Duivenvoorde - Liederen- .ond door Maya Bazuky, mezzosopraan anvang 20.30 uur. Antoniuskerk Concert Jeugdkamer- en)- L M J. Visser (Leiden) schei- orkest in het kader van het plan Zuid- unde de heren G. Ytsma (Benthuizen); West Aktief. Aanvang 20.30 uur. Beek (Leiden); C. M. Lok c I DONDERDAG'12 JUNI Leiden); A. J. van Velzen (Leiden) Ph. Vermaat (Leiden); H. G. F. Verhoog Pieterskerk - "Concert door „Univer- Leiden); P. M. P. Michel (Leiden)s,ty'of South Carolina. Concert Choir.", nej. J. Kryn (Leiden). Geologie de heer j Aanvang 20.00 uur. d. Reijd (Leiden). Bilologie de heer jeugddorp Voetbal, Jeu de Boules, J. Smeenk c.l. (Leiden). Kand ex. LW. croquet en microkorfbal in het kader n N. de heer R. Lageman (Leiden). j Van het plan Zuid-West Aktief. VRIJDAG 13 JUNI Jeugddorp Bal voor de jeugd in het kader van het plan Zuid-West Ak tief. Aanvang 20.00 uur. Broodfabriek in Zuid-West Excur sie in het kadér van de aktie Zuid-West Aktief. HBS-examens van chr. school Zuid-West spoedgevallen: Apo- Aan de Chr. Scholengemeenschap ,Leiden-Zuidwest" zyn voor het eind- xamen h.b.s.-A de volgende kandidaten ;eslaagd: A. Bezemer, Katwijk/z.; M. Josman; M. Bosman;A. Brokaar; E. Jrokaar; R. Brussee; Joop van Duijn, (atwijk/z.: G. Hartman; H. Hartvelt, I Geopend 'oorschoten; H. Hennes; H. v. d. Hoek, j theek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. eiderdorp; A. van Leeuwen, Katwijk/r.; d. Me ij, Voorschoten; R. van Ros-.j ONGEVALLEN-DLENST Katwijk/z.; A. Schaap; C. Siera, LEIDSE ZIEKENHUIZEN lazerswoude; R. Stolp; P. v. d. Vele; Voor de behandeling van ongevallen de Vries, Voorschoten; J. ter Wee; is het Academisch Ziekenhuis doorlopepd Henzen; H. Mieremet; J. Moraal, Lei*- geopend, behalve dinsdagmiddags lerdorp; W. Nleboer; J. v. Seggelen; 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur Warnar; K.< v. d. Weijden. (dan Dlaconessenhuis) eD vrijdagmld- Waar geen plaatsnaam is vermeld is dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 leze Leiden. (dan St.-Elisabeth-ziekenliuis). GROFVUIL- OPHAALDIENST )ONDERI)AG 12 JUNI Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer- traat (van Haven tot Mare), Donker- iteeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg. looglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe traat, Lege YVerfsteeg, Duizenddraad- teeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- ensteeg. Meermanshof, Druckerstraat. iaredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Y'ol- lersgracht. Noord- en Zuid-Rundersteeg, anvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, )ude Singel (van Houtmarkt tot Mare), )uae Vest (van Havenplein tot Mare), ■ange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- Iwaragracht, Koolstraat, Emmastraat, laatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van 'urfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- hekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- teeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen- traat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees- enmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., imidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le linnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, >t. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- teeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, )ude Singel (van Mare tot Turfmarkt- irug), Fokkestraat. Oude Vest (van urfmarkt tot Mare), Lange Mare, -Touwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- teeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- iof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange n Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange gnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout- narkt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3eBin- envestgracht, Reineveststeeg, Lange- racht, Y'redehof, Noorderstraat. Burgerlijke stand Geboren; Alexandra Elisabeth d.v. J C. Keus en V. R. Böhme; Marco Pieter Hendrik z.v. P. D. Bedijn en J. Stout- hamer; Dirk Eduard z.v. R. Frijlink en E. M. VerhoeffCaroline Frederika Loui se d.v. R. Vink en F. C. Penning; Erik Johannes z.v. P. v. Klaveren en A. C. de Vries; Yvonne d.v. L. Jasen eü A. M. Haasnoot: Christina Maria d.v. J. A. Schrijer en J. L. Webster; Robert z.v. F. Zwart en J. E. G. v. Vliet; Francis- cus Wilhelmus z.v. W. F. Chapel en M. H. Paes; Sebastian z.v. M. A. L. J. Creijghton en C. M. J. Voorn; Antoi nette Petra d.v. A. Goeree en A. Ouwe hand; Esther Francisca d.v. C. P. Schra- ma en M. J. J. Bekooij: Edwin Vincent z.v. J. Boom en J. Klinkhamer; Miran da d.v. A. H. Buijs en W. Willemsen; Jeroen Robbert z.v. R. v. d. Plank en M. Brinck; Patricia Cornelia Maria d.v. J. C. M. Zonneeld en G. A. Warmer dam: Marije Oetje Annette d.v. N. G. Schulte Nordholt en C. E. Bouwman; Tamaria Elisabeth d.v. H. A. M. van Dam en E. Philippo: Yvonne Maria d.v. J. A. M. Bokern en M. M. Nieuwesteeg. Gehuwd: A. J. v. Nierop en A. Bar telsman. Gehuwd: W. R. Baarsma en C. E. Li- bourel; P. J. Veger en A. Shimono. Overleden: J. de Moolj 73 jr. man; J. J. M. Vreeburg 25 jr. man; D. Bavelaar 72 jr. man; A. de Klijne 1 mnd. dochter; K. Kloes 51 jr. e.v. J. H. Willemse; F. Sul- yok 31 jr. man; H. Harland 66 jr. man; G. L. Vletter 54 jr. man; R. H. P. Bre- dero 45 jr. man; W. Noordermeer 90 jr. w.v. A. Voordouw. OEGSTGEEST Geboren: Andra Hendrika, d.v. H. J. J. Smit en H. G. van der Luit; Maarten B., z.v. B. J. Smits en T.M. C. Bak; Sofia A., d.v. C. H. R. de Vet en M. T. Kret; Mark J. A., z.v. E. Bosma en C. J. M. Bakker; Anthonij J., z.v. J. van der Meijen G. E chalk; Kahtrina, d.v. L. B. Casparij en J. Weijmar; Frank J. K. L. P., z.v. P. van Veen en van B. H. J. van Seventer; Steven M., z.v. A. M. Vossepoel en L. J. G. M. Kemperman. 21-jarige afwasser gapten damesregenjas, een herenoverjas, eer plastic regenjas en nog twee dames- vesten. Toen de politie arriveerde waren ze al verdwenen. Via een tip kwam echter alras achter het adres, hetgeen tot gevolg had, dat beide lieden morgen rond half vijf uit hun bedden werden getild en afgevoerd. Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde voor het doctoraal tandheelkunde de heer A. G. Kolderman uit Leiden. Amerikaans bezoek voor Leids gouden bruidspaar Het gaf vanmorgei natie, toen de broer van de heer H. W. Muhlstaff met zijn Amerikaanse echt genote na 47 jaar «lit New York over kwam om broer en schoonzus geluk te wensen met hun gouden huwelijk. hele conster- kinderen naar Nederland. De drie jon gens studeerden allen voor ingenieur. Zij presteerden het binnen een jaar alle drie de ingenieurstitel te behalen. De heer Muhlstaff kwam twee jaar later naar Nederland. 28 jaar geleden werd hij gepensioneerd. Het huis aan de Kersenstraat 23 was gewoon te klein voor de gezellige druk te. Er werd hier en daar een traan weg geveegd en men begon half in Neder lands, half in Amerikaans ervaringen van de laatste halve eeuw uit te wisse len. De heer H. W. Muhlstaff werd ge boren in Den Bosch. „Ik ben een echte Oeteldonker", zegt hij er zelf van. Op 11 juni 1919 trouwde hij met zijn op Java geboren echtgenote. Hij werkte toen als hoodfcontroleur van de douane op Java. In 1946 ging zijn vrouw met de vijf ,,Ik doe zelf niets. Ik biljart, ik kaart en ik kijk naar voetbal, maar mijn vi doet alles. Ze doet de tuin, ze wast, kookt en maakt kostuums. Je moet mijn vrouw bewonderen, dat ze het vijftig jaar bij me heeft uitgehouden", zegt de 78-jarige bruidegom. Zijn 70-jarige echt genote geeft hem met een ondeugend glimlachje groot gelijk. Het echtpaar Muhlstaff heeft zeven tien kleinkinderen, „en Pinky, de dwerg pincher, ons achttiende kleinkind". Hij zal zaterdag het grote feest ook De Algemene Winkeliersvereniging Voorschoten AWV heeft een schrijven gericht aan de sdmenstêUers van' de televisie-rubriek „Koning Klant" naar aanleiding van de uitzending over het verschijnsel „Cash and Carry-detaïllis- ten". De AWV is van oordeel dat de grenzen van ongeoorloofde reclame ruimschoots werden overschreden en dat het probleem van xiitschakeling van de. functie van grossiersorganisaties met enige kortzichtigheid werd benaderd. HAAGSE RECHTBANK Geen clementie voor Alphens inbrekerstrio De AYW stelt dat het bekend is dat doorgaans cash- en carrybedrijven zich vestigen in oude boerderijen, afgedankte kippenschuren, garageboxen en andere uitgeleefde gebouwen, waarin met kunst en vliegwerk het decor wordt opgesto ken. Gebouwen welke vaak niet voldoen aan de gestelde veiligheid. De AWV veroljt de televisiepubliek S-l zege op het door mvaller. Koning Klant" dat men niet bereid 1. geplaagd viertal echtpaar Poum met geweest het veraehi)nael grondig aan te Beek-Karaten,, j, Lemmra.Scln.tte_met pakken, waardoor zou blijken dat het vooral de plaatselijke overheid is. die De A\W besluit de brief met het vra gen van een wederwoord, omdat de uit zending een eenzijdig beeld vertoond heeft. Aangesloten bij deze Algemene Winkeliersvereniging zijn vrijwel alle winkeliers van Voorschoten, Ret dorp dat deze maand zijn derde cash and carry- vestiging krijgt. LEIDERDORP LEIDERDORPER BRIDGECLUB Met het einde van het bridgeseizoen in zicht ziet de stand, voor de echtparen Van Klaveren en Rompes er rooskleurig uit. Met nog slechts twee avonden te spelen zal het de overige viertallen moeite kosten hun comfortabele voor sprong te niet te doen. Tijssen-De Winter met Karstens ar .-Rebel distanciëerden zich verder van de fatale laatste plaats Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 21-jarige transportarbeider uit Alphen aan den Rijn, die met enkele vrienden in de maanden februari en maart van dit jaar ware rooftochten in kelders van flat woningen aan het Stationsplein te Lei den uitvoerden. Alles was van hun gading, antieke klok met pendanten, kinderwagen, veld bed. babykleren, wieg, wandelwagentje, wasmachine, petroleumkachel, enfin, wij berichtten u dit reeds uitvoerig. De offi cier van justitie eiste tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Nog twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf zullen nu waarschijnlijk ten uit voer gelegd worden. De rechtbank 'heeft vonnis gewezen en verdachte veroor deeld overeenkomstig de eis. Een 27-jarige betonwerker eveneens uit Alphen aan den Ryn, die zich aan dezelfde feiten had schuldig gemaakt en ook aan diefstal van flessen melk en pakjes sigaretten, werd overeenkomstig de eis van de officier van justitie ver oordeeld tot acht maanden gevange nisstraf met aftrek van de tijd in voor arrest doorgebracht. Volgens de 21-jarige cementwerker uit Alphen aan den. Rijn, verkeerde hij onder invloed van drank, toen hij diverse inbraken in Leiden en omgeving pleegde. Hem werd ook verweten des nachts een meisjeshuis in z(jn woonplaats te zijn binnengedrongen. Toen dit werd ont dekt en alarm gemaakt, ging de ce mentwerker er vandoor, doch. zag eerst nog kans een geldkistje van de per soneelsvereniging te stelen. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste tegen hem acht maan den gevangenistraf waarvan twee maêin- den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van het voor arrest. De rechtbank heeft vonnis ge wezen en verdachte veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf waar van twee maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. dikwijls met twee maten meet. Y'an normale zakenman, die zijn klanten ser vice en deskundig advies wil geven, worden grote financiële risico's op lan ge termijn gevraagd, voor de cash and carrybedrijven schijnt dit alles niet te BRANDWEERMAN De AWV wijst op een cash and «arry- vestiging In Voorschoten, waarbij hot ontbreken van brandveiligheidsvoor schriften door de gemeentelijke hoidsvoorschriften door de gem Van Gelder-De Jong met echtpaar Wessels terwijl Gerlich-Van Leeuwen met De Jong-Van Kins met dezelfde cij fers verloren van de echtparen Rompes en Van Klaveren. Groep rood: 1 echtpaar Van Klaveren en echtpaar Rompes 34-8 -f- 228, 2 da mes Jans-Van Zonneveld met Bos-Jans 28-14 126; 3 Blom-Srhipers met Le- naers-Schutte 27-15 42; 4 mevr. Han- aon-dr. Bavelaar mei mej. en hr. De Vrind 25-17 I 98; 5 Gerlich-Van Leeu wen met De Jong-Van Kins 20-2 2S; 6 echtp. Dane mei Dane Jr.-De Vries 18-24 0V(._ I - 24; 7 dames Van Gelder-De Jong met sente- echtP- Wessels 17-25 119; 8 echtp. kelijk het vliegvuur, dat door de ongun stige windrichting over de boerderij joeg. j Zonder twijfel had dit fataal kunnen zijn als niet drie jaar geleden het rieten dak De füm8 in de week van 5 t e m n vervangen was door dakpannen. junj zyn door de katholieke Film Cen- Hoewel het vuur door het op de zol- trale als volgt gekeurd: der van de varkensschuur opgeslagen Camera A de souffle 18 Jn stro nogal hardnekkig was kon spoedig Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. J Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Nachtvoor8telling: The Naked run ner do, vr. zat. 23.30 uur. 18 jr. Jeugdmatinees: zo. wo. 2.30 uur: Sjor* van de Rebellenclub. Lido De val van Rome. 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 urn- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor Erotiek zonder masker 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 eD 9.15 uur. Zoeter- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio Secret ceremany 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon De langste dag 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. ilex Onstuimige begeerten. 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vr. zat. 23.30 uur. De prijs voor een nacht. 18 jr. Korreltje PUNT... Voorzitter P. de Vogel: „Ik ben al paar jaar de enige bas", betreurt dit als Velen gaan trots op eigen goedheid, geen ander, maar ziet geen uitweg meer. maar waar vindt men een alleszins be- Het koor, dat 23 Jaar geleden werd op- j trouwbaar man? gericht (eerder was er o.m. onder leiding I van pater Stringa een dameskoor) heeft 'de laatste jaren het leven nog kunnen rekken door een intensieve samenwer- king met „Zingt den Heer". Nu echter uit het eigen koor twee tenoren door verhuizing zullen afvallen zal ook daar een einde aan komen. Er ligt een complex van redenen aan deze opheffing ten grondslag. Zo ver loor men enkele jaren geleden ook leden die in ploegendienst gingen werken. Door de uitdunning was het niet moge lijk nieuwe werken in studie te nemen j waardoor het repertoire wat eentonig werd wat het bezoek aan de repetities niet animeerde. De dalende contributie opbrengst as oorzaak van een zeer zor gelijke financiële situatie. De laatste tijd kwam daar nog bij dat de repetitieruim te in het Graalhuis gedeeld moest wor den met een beatband. „De rommel die de jongelui daar maakten kwam ook de sfeer op onze repetities alweer niet ten goed," aldus de heer De Vogel. Zo komt er een einde aan het bestaan „k« van dit koor dat o.m. onder leiding van dirigent F. Cappendijk in het verleden zo dikwijls f(jne opvoeringen voor het Zoe- terwoudse publiek heeft verzorgd en ook met succes deelnam aan concoursen. Een tekort aan mannenstemmen is ech ter altijd al een groot probleem geweest. het verkeerde PRIESTERWIJDING KMIGRANTENZOON Op 28 juni a.s. zal in de St.-Patrick kathedraal te Auckland, Nieuw Zeeland, de uit Zoeterwoude afkomstige Theo Hoogeveen priester worden gewijd, Volgend jaar hoopt een tweede zoon van de familie Hoogeveen, Nico, het zelfde te mogen beleven. Twaalf jaar gelecfen vertrokken 'de heer en mevrouw Hoogeveen met hun vijf jongst^ kinderen waaronder de bei de. priesterkandidaten uit de Weipoort naar hun nieuwe vaderland nadat een aantal van hun oudere kinderen hen reeds was voorgegaan. Het adres van de familie Hoogeveen luidt: 80 Kelmarna av.2, Heme Bay, Auckland, Nieuw Zeeland. „Kruisverenigingen hebben hun werk gehad" Dinsdagavond vergaderde in de Drie Eendjes «1e afdeling Zoeterwonde-Leider- dorp van het Wit-Gele Kruis. Van de 756 leden die de vereniging telt waren er slechts 7 aanwezig. Dit was voor dr. M. P. Honiiink aanleiding om op te nierken, dat de Kruisverenigingen hun tijd hebben gehad, hij pleitte dan ook voor een intergemeentelijk orgaan, waar in de verzorging voldoende wordt gere geld, temeer dnar «le Kruisverenigingen in het algemeen er financieel niet roos kleurig voorstaan. Gelukkig subsidiëren de gemeenten behoorlijk, maar dr. Hennink vond het de taak van de overheid. „De Kruisver enigingen zijn ontstaan in een tijd toen men zich enigszins ging interesseren voor de gezondheidszorg, in plaatselijk verband," aldus dr. Hennink. Bij de behandeling van het financieel jaarverslag, was het de heer A. M. Kleiss die pleitte voor een vergoeding voor het werk van de penningmeester, hetgeen tegenwoordig zo omvangrijk is geworden dat het niet meer doenlijk is KATWIJK, 10 juni. Groente Was- peen, oude oogst Al 10.0014.30; A2 2.60—12.80; BI 11.20—13 00; B2 6.60; waspeen, nieuwe oogst A2 20.5022.40; bloemkool 8 pa bak I 62; Idem 10 p. bak II 31; prei Al 75; A2 10—33; B2 13— 45; bospeen per bos 7891; andijvie II 16; radijs per bos 2931: peterselie per bos 2426; princessebonen 2.703.50; sla per stuk 914; spinazie 1525; spitskool I 40. Aanvoer waspeen, oude oogst 40.000 kg; aanvoer waspeen, nieu we oogst 1.000 kg. om pro deo te werken. Hij vroeg ook een vergoeding voor de hulpkrachten bij de bureaus. Er werd tevens nog meegedeeld, dat het magazijn tot 1 november a.s. aan de Hoge Rijndijk zal blijven gehand haafd. Achter het bestaande Groene Kruisgebouw aan de Berkenkade zal een nieuw uitleenbureau verrijzen, welke in gezamenlijk beheer zal zijn. Bij de bestuursverkiezing werden bij acclama tie herkozen mevrouw E. H. Stenten- Schumacher en drs. C. M. Westerman. in plaats van de heer N. de Bruin die naar elders verhuisd Is werd gekozen mr. F. R. A. Zaat. Huize „De Weipoort" wordt officieel geopend Op woensdag 25 juni a.s. vindt de officiële opening plaats van Huize „De Weipoort," het voormalige Kruisheren klooster aan de Vrouwenweg te Leiden, vroeger gemeente Zoeterwoude. Deze inrichting voor geestelijk minder vali den wordt beheerd door de Stichting Gemiva. Huize „De Weipoort" func tioneert al geruime t(jd. De opening wordt verricht door de heer J. Veerman, arts, inspecteur in algemene dienst bij de geneeskundige hoofdinspectie van de Geestelijke Volksgezondheid, des mid dags om twee uur. UITGAVE GENOOTSCHAP „OUD KATWIJK" u-M-heiieu lit „Vissen voor de kerk," I als ondertitel draagt „Katwijk vroeger fraai boekwerk dat wordt uitge- en nu." n door het Genootschap „Oud- Katwijk", met financiële stemt van de gemeente. Een delegatie van het l>e- j .tuur V.U hut Geuootwhup Urotuuude De inhoud Het werk omvat 144 pagifia's ln pand een brandweerman die uit hel overheidsbudget lionoreerd. beek met echtp. v.d. Pool 10-32 198. Groep zwart 1 v.d. Laar-Smit v. Ber- i ge Henegouwen-Helversteijn 6-0 -f- 63: H« zijn vooral dr klclnrre geutrrn. 2 Bop^ruc Voorma-Speck- ten. waar de caalt and carryvest.glngen nlan 42_2 1;. 3 „endriksen-Kiel met vrijwel ronder hindernle geveetigd kun- vd Kommer Jr-Leopard! i-i 10: 4 nen wordt o.a. door het ontbreken van p.-ptp. Middelburg met dms. Schutte- behoorlijke bestemmingsplannen. Zwarts 2-4 10; 5 dms. Van Schendel- De AWV vindt dat het inkrimpen v wijk met mevr. v.d. Bijl-hr. Veldhuy- i van de post „personeelskosten", zoals zen 2-4 13: 6 Gebr. v.d. Akker met bepleit door „Koning Klant" te denken dms. Bavelaar-v.d. Kommer 0-6 63. geeft ten aanzien van het personeels-1 Groep zwart is nu aan de zomervakan- beleid zoals te zware belasting van cas- I tie begonnen terwyl voor groep rood nog •ières «.d. twee avonden wordt gespeeld. Y\'. Muizelaar-van Beelen de heren J. P. van Brakel, «Irs. H. i Mierlo, C. J. Taat en YV. van Bee len kwant gistermorgen naar het ge meentehuis om de eerste exemplaren het boek aan liet college van bur gemeester en wethouders aan te bieden. Dit geschiedde door de heer J. van Brakel. die de gelegenheid te baat nam om het gemeentebestuur var. harte dank te zeggen voor de verleende medewer king bij het Tot stancl komen van deze uitgave. Ook liet hij zich in waarde rende woorden uit over de uitstekende typografische verzorging door Drukkerij Willem Wouda te Katwijk aan Zee. Waardering Burgemeester A. G. Vermeulen sprak waardering uit voor het prachtige werk «lat het Genootschap „Oud-Katwijk" met het doen verschijnen van dit boek heeft verricht, en niemand zou bij de op richting van het Genootschap, nu drie jaren geleden, hebben kunnen vermoe den dat reeds thans dit resultaat van de zeer gedegen arbeid gereed zou ko- De burgemeester, alsmede de wet houders C. van der Plas, J. Bergman en J. van D(Jk en de waarnemend ge meentesecretaris mr. G. Feenstra na men vervolgens met veel waardering kennis van de inhoud van het boek dat 18 25 De tekst werd verzorgd d«jor de heer J. P. van Brakel, met medewerking van mevrouw C. van Beelen-Krijgsman drs. H. van Mierlo en C. J. Taat. Het tekst gedeelte, dat vrij beperkt is gehouden, vertelt over Katwijks heden en verle den. Y'erschillende hoofdstukken behan delen het verre verleden, geschiedenis na 1200, de visserij, de koopvaardij, de kerkelijke geschiedenis, do klederdracht. Katwijk als badplaats, en een afzonder lijk hoofdstuk gewijd aan Katwijk aan den Rijn. Verluchting Het boek bevat verder ongeveer 150 afbeeldingen in hoofdzaak afkomstig uit de eigen collectie van het Genoot schap. doch ook afbeeldingen van schil derijen, tekeningen en kaarten. De toe lichting zijn behalve in de Nederlandse taal ook in het Engels en Duits gesteld. Zoveel mogelijk is getracht de oude en de huidige toestand tegenover elkaar af te beelden. Burgemeester A. G. Ver meulen schreef een woord vooraf. Het is ongetwijfeld een uitgave waar mee het Genootschap „Oud'KatwiJk" veel eer Inlegt en die haar weg zal weten te vinden, niet alleen in Katwijk zelf doch ook naai- de woningen van hen die 's zomers Katwjjk als badgasten plegen te bezoeken.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5