mening t 'f. Premier de Jong sprak in Leiden Vader, moeder en zoon voor Haagse Rechtbank Naar „Visser 't Hooft' Inwoner van Wassenaar verongelukt Vrouw wilde om baby huis in brand steken Vrouwelijke Cruyffies van De Treffers waren heel wat „mans" Toegelaten tot brugklassen Rembrandt - Scholengemeenschap Fasson NV laat nieuwe hal bouwen Kerktent „Vinketop" in duinen tussen Noordwijk en Noordw.hóut oetbal ten bate van revalidatie-uitbreiding Kat wij ks zeehospitium WOENSDAG 11 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 FAMILIE BRAK IN Wat begon als een gezelllgheldsfeestje eindigde in een rooftocht van Delft naar Leiden. De drie verdachten kregen zich voor de Haagse rechtbank te Ver antwoorden terzake diefstal of heling A an goederen uit een groot winkelmaga- zyn in Leiden. De 54-jarige man deed dienst als nachtwaker in het magazijn en aan vankelijk ging het allemaal goed. Later kwam zijn echtgenote, vergezeld van een zoon des avonds per auto naar Leiden om wat gezelligheid en een kopje koffie te brengen. Maar op den duur werd dan uit het magazijn zo« het een en gndqr meegenomen naar Dejft, waar een fïmkr Uiteindelijk werden de diefstallen ontdekt met als gevolg, dat vader, moe der en zoon zich voor de rechtbank te verantwoorden hadden. De zoon, die verminderd toerekeningsvatbaar werd geacht, is reeds eerder veroordeeld, dcoh de zaak tegen de man en de vrouw werd aangehouden, teneinde het rap port van een psychiater in te winnen. Dat rapport was er nu, doch liet voor de rechtbank nog wel* wat vragen open. De officier van justitie wilde er even wel rekening mee houden en eiste tegen de man en de 52-jarige vrouw, ieder drie maanden gevangenisstraf, waar van een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Dé raadslieden vonden het een moeilijk geval, gezien ook in het licht van de huiselijke moei lijkheden en bepleitten een voorwaarde lijke straf. Vonnis over 14 dagen. Kerkgelegenheid vvatersportmensen in Kaagboerderij De watersportbeoefenaren op de Ka- gerplassen kunnen in de komende maan den, evenals vorig jaar, op de zondagen weer ter kerke gaan in de bekende hoerdery Van Schie naast de Kaagsocië teit, Te beginnen zondag a.s. tot de laatste zondag van augustus zal emeritus-pas toor H. C. M. Kouwenhoven uit Leider- dorp 's morgens om half negen op de zolder van de boerderij de Eucharistie vieren met de vakantiegangers. Op de zondag in de Kaagweek zullen twee missen gelezen worden. De kerkgelegen heid op de zolder bij Van Schie is for meel een dependance van de parochie van St.-Bavo te Oud Ade. Leiden, 10 juni, Op de agende van de raadsvergadering van 9 juni stond o.a. de behandeling van de Parkeernota aangekondigd. Op voor stel van de heer Van Aken, (PvdA), echter werd de behandeling tot het na jaar uitgesteld. Zijn argument was, dat de raad te weinig voorbereidingstijd van b. en w. had gekregen. Moet men dan aannemen, dat de verkeerscommissie niet vroegtijdig door de wethoudster met de inhoud van de nota op de hoogte was gebracht? Eerder krijgt men de indruk, dat de raad er zich met een „Jantje van Leiden" had willen afmaken, maar ver ontrust door de felle reakties van o.a. verschillende Leidse jongerengroepen, de nota alsnog by de burgerij in discus sie wil brengen. Waarom hebben de ver- keersdeskundigen van de verschillende frakties niet direkt aangedrongen op het betrekken van alle Leidse burgers bij deze voor hun binnenstad zo belangrijke A. W. VAN OOSTEN. Minister-president De Jong keek gisteravond in Leiden, voor de kring Leiden van de Katholieke Volkspartij, tevreden terug op 2 jaar regeren. Tot tevredenheid ook van de geheel bezette, foyer van de Stadsgehoorzaal, want de premier werd het niet moeilyk ge naakt tydens het vragenuurtje, dat op zijn inleiding volgde. Dat is niet zo verwonderlijk, want de zaal was nagenoeg geheel bezet met geestverwanten. Krachtige op positionele geluiden vielen niet te beluisteren. Wel opmerkelijk, want de bijeenkomst stond open voor iedereen. Onder het gehoor van de mlnister- presider+ was ook de burgemees ter van iden, mr. G. C. van der Willigen. Door tijdnood kwam een programmapunt van de avond te vervallen. De Tweede Kamerleden mr. R. N. Nelissen, C. Klelsterlee en mr. T. Brouwer zouden verslag uitbrengen van hun bevindingen in de regionale hearings in de af gelopen maanden en daarna van gedachten wisselen. Het kwam er niet van, maar mr. Nelissen zei wel, dat het contact kiezer-geko zene, zoals dat in de hearings werd gerealiseerd, uitstekend was bevallen en voor herhaling vat baar is in het nieuwe vergader- Meer hierover elders in dit blad. Burgerlijke stand Geboren: Anne M. Th. d.v. T. Juffermans en C. M. B. B. Knijnenburg; Monique d.v. A. C. Polaneen L. S. W. Te Water; Jan netje d.v. G. Veenstra en D. Steenbergen; Baukje d.v. G. Veenstra en D. Steenber gen; Hendrik J. A. z.v. H. A. C. de Heer en A. P. Dekker; Barbara A. d.v. A. Rietvink en H. J. Lambinon; Cornelis J. z.v. A. Hazenoot en S. v.d. Meij; Rode- riek D. C. R. z.v. R. E. Koe en J. R. L. Lefeber; Martin z.v. P. Neuteboom en G. A. Weeda; Marchel z.v. L. Chaudron en M. Meruer; Nicolaas D. J. z.v. J Hus en G. de Jong; Renaldus P. M. z.v J. A. den Hoed en W. B. de Jong; Jolan- da d.v. C. den Uyl en M. J. de Jonge; Marco R. z.v. J. Kluivers en E. Verboon; Hendrikus J. A. z.v. H. J. Visser en J. J v. Wclzen; Adriana M. d.v. G. C. C. Lam- mers Lisnet en W. v. Huis; Jan z.v. IJ. Schaart en A. Vooys; Tonia C. A. d.v. J. F. Versantvoort en A. E. Kroesemeijer; Marjolein A. P. M. d.v. P. H. M. v.d. Burg en P. J. M. Koelman; Cornelis J. z.v. J. de Best en K. v. Duijn; Elisabeth A. A. W. d.v. L. C. W. Melet en G. A. v. Schonoderwoerd den Bezemer; Mike F. H. G. z.v, T. Slewe en C. P. J. M. Volwater; Sandra d.v. P. v.d. Krogt en L. Krassenburg; Romy d.v. P. J. Zirkzee en H. Ammerlaan; Peter Th. J. z.v. J. Engel en E. T. A. de Jong; Astrid J. F. d.v. G. J. M. v. Ardenne en J. A. M. T. M. Boot; Renze P. z.v. R. Reitsma en L. de Wilde. Voor het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft, Kagerstraat 1 te Leiden (VWO, HAVO en MAVO) wer den toegelaten: Greet v. Vegter, Koudekerk a. d. Rijn; Ada Buintng, Saskia de Jong, Ada Kik kert, Titi v. d. Sijs, Scarlett Haasnoot, Coen Jansen, Jacqueline Hakkenberg, Ineke Rullman, Evelien Mak, Henneke Veenbaas, Judith Dusseldorp, Anneke v. Polanen, Eveline v. Beusekom, Elsje Vijfvinkel, Clarien Bonda, Casper Teeuw, Bert v. d. Berg, Watier Smit, Frank 't Jong, Wim y. d. Beek, Marianne v. d. Reyden, Metje v. d. Heijden, Arie Bogerd, Dick v. Sprang, Marijke Derendorp, Li- sette Tengeler, Joke de Graaf, Carla v. d. Luit, Lia v. Oei, Betty Roorda, Jan Mooij, Ingrid Slot, Jan v. d. Berg, Bert Zielhuis, Fedde Nieuwburg, Dick v. d. Vijver, Frangoisia Zevenbergen, Jaap Hagen, Agrnout Breebaart, Dick v. d. Hoonaard. Marion Hoekstra, Désiree Matser, Erwin de Weijer, Amy Nes, allen te Oegstgeest; Regien Doorduin, Nineke v. d. Kraats, Paul Leenhouts, Pieter Thomas, Gerrit Egmond, Dick Koopman. Cees v. d. Kraan, Robert v. d. Kraan, Petra Gijzena, Jessie v. Kerk hof,-Peter Voorzaat, Henk de Geus, Joke Moerland, Liesbeth v. Vliet, Mariken Vriezen, Ruurd de Jager, Evert Krone- meijer, Does l'Amie, Ton Deegenaars, Ellen Capel, Bert v. Meurs, Wim Ciere, Marcel Dijksman, Lenie Manusiwa, Lex Bekooy, Jan Heshusius, Mary v. Iterson, Lenie de Knegt, René Wagemans, Mar- ja Bosman, Marja Hollebeek, Simon Hamerling, Wim Wit, Jan Zanen, Con- ny Kruider, allen te Leiden; Elise v. d. Putte, Jente v. d. Bosch, Hans de Neef, Greetje Veldman, Nike Nauta, Thea Veeneman, Lydia Huijser, Edith Strin ger, Anne Wesselnig, Hans Glasbergen, allen te Wassenaar; Trudi v. Tilburg, Jannette v. Egmond, Pim v. Tilburg, Johan v. d. Laan, Ewdin Zandbergen,, allen te Rijnsburg; Wim Schenk, Ton Huyzer, Anton Jan v. Zonneveld, Wim Dorp. Zuilhof, Hans Ravensbergen, WimMoo- lenaar, Jan Willem v. Leeuwen, Eric Zuilhof, Janneke Dijkstra, Floris Barn- hoorn, Anne-Mienke Swierts, Jolande de Waard, Jan Stelma, René Staal. Roland v. Duijn, Frans v. d. Zaag, allen te Sas- senheim; Ria de Wit, Jacqueline v. Don gen, Hannelore Smits, allen te War mond; Anneke Jacobi, Ineke Koning, Olga Kraay, Elske Schoonhoven, Lieke Schutte, Yvonne Slijkhuis, Annemarie Smittenaar, Arko Kuperus, Kurt Land- wier, Marja Gordijn, Marina de Mos, Toos den Os, Nellie Riemers, Heieen Schild, Ada Verboon, Kees Anker, Rob de Boo, Hans Braat. Johan Galjaard, Pierre v. Gemerden, Nico de Klerk, Paul Koebrugge, Geertjan Arentsen, Laura v. Egmond, Harriet Loos, Erik Viertelhau- zen, Hans de Vries, René Vonk, Jaap Witké, Els Janssen, allen te Leiderdorp; Tonja Spaargaren, Rijpwetering: Ron Algera, Kunnv Mosselaar. Geri Moole- naar, allen te Lisse; Annelles Bokhorst, Betty Dijkstra, Tim v. Groningen, Arie v. Haeringen, Cobie Hartoog. Marijke Korsuize. Hannie v. d. Poort. Nans Rou- goor, artin de Ruiter. Irma de Vos. Sas kia de Wit. Wim Stolte, Jan Klootwijk, allen te Nieuw-VennepAlex Bosma, Wim v. Hoek, Krijn v. Vliet, Pieter Wil lem Dekker, Ineke v. d. Wiel, Jan Sa- bee, Erna Meulenbeld, Margreet Land man, Cora Ravensbergen, Nelleke Cra mer, Ankie v. d. Niet, Esther Kok, Jan- nèt Duijndam, Wilma Hogewoning, Jaap Passchier, Koos Meijers, Koos v. Asten, Eddie Roelandse, Peter Houwaart, Nel lie de Bes, Anneke v. Duyn, Maarten v. Klaveren, allen te Noordwijk; Marja Nasveld, Oude Wetering; Richard Wille- brands, Roelof arendsveen; Erik Heene man, Folkert Kouwenhoven, beiden te Noordwijkerhout; Ingrid Kelder, Voor hout; Gudy Echneider, Marina Dijs, bei den te Voorschoten; Laurens v. Zijp, Henk Sabee, Jenny Messemaker, allen te Valkenburg; Harry de Waij, Kaag- Noordwijks jongetje na aanrijding overleden De lt-jarige Antonius Peetera, wonen de Crocusatraat te Noordwijk, die vrij dagavond op zijn fiets door een perso nenauto werd aangereden en daarbij ernstige verwondingen opliep, ia gister avond in het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. De 31-jarige W. Th. Albers uit Was senaar, die zondagavond op de Bezui- denhoutseweg in Den Haag met zijn bromfiets kwam te vallen doordat hij met zijn rechterpedaal in aanraking kwam met de trottoirband, is in het ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag aan zijn verwondingen bezweken. Een Bodegraafse vrouw heeft getracht brand te stichten op de zolder van haar huis, op wélke verdieping vier van haar kinderen sliepen. Door deze wanhoops daad wilde zij bewerken, dat haar baby van twee weken, die in een Woerdens ziekenhuis in een couveuse ligt, huis wordt gebracht. Al eerder had zij gedreigd, het huis in brand te zullen steken als zij haar baby niet thuis krijgen. De politie, die snel optrad, een huisarts hebben een ramp kunnen voorkomen. De vorige week had de vrouw zich des nachts verschanst achter een luik op de zolder toen de arts en twee agen ten probeerden haar op andere gedach ten te brengen. Ze wilde echter naai niemand luisteren, ook haar man er oudere kinderen konden niets bereiken. sprenkelde petroleum op de Geslaagden van „Agnes" - gymnasium Voor het eindexamen Gymnasium aan de scholengemeenschap „St.-Agnes" slaagden: Gymnasium A: Marja Beuk, Leimui- den; Marijke Buiting en Marie-José Viel- vofle, beiden Voorschoten; Annemieke Hoogeveen, Hanneke Lagerberg, Eliene Raaphorst, Ineke Smeets, Bernadette Tolenaar en Corry Vogelaar, allen Lei den; Renée Mulder, Rijnsburg; Wilma Verhart, Katwijk. Gymnasium B: Jeannette Hoogeboom, Aarlanderveen; Marijke Janssens, "Lei derdorp; Therese v. Kesteren, Lisse; Lous Krechtig, Karieneke van Zanten én Alma Zuiderduin, allen Voorschoten; Loes v. Noort en Lidwien Peterse, bei den Leiden; Rina v. Tol en Lenny Uubink beiden Ter Aar; Karin Verbaken en Monica Zonneveld, beiden Oegstgeest. Onderwijzers - examens Aan de Pedagogische Akademie „De la Salie", opleidingsschool voor onder wijzers te Heemstede, zijn geslaagd vooi de onderwijzers-akte: C. G. M. v. d. Aardweg, K. A. M. Ka pel, M. A. H. Caspers, J. A. M. v. Stein, allen te Lisse; A. L. J. v.d. Berg, B. J. M. de Haas, W. Th. Opdam, B. T. Gie- zen, allen te Noordwijkerhout; F. J. N. Franken, E. A. M. Lindenhoff, beiden te Leiden; H. C. L. Steenvoorde, M. J. Boot, M. A. H. Caspers, allen te Noord wijk; J. J. Th. Teeuwisse, mej. C. T. M. A. Augustinus, A. J. A. v. Roode, J. E. M. v.d. Veer, allen te Sassenheim; H, E. M. Bakker, J. C. M. Walraven, beiden te Voorhout; I. C. J. E. Braun, F de Groot, P. J. G. M. v. Trigt, allen te Hillegom; A. L. M. v. Gylswijk, G. v. Steijn, beiden te De Zilk; L. v. Hoorn, Leimuiden; L. G. M. Meijer, G. J. M. Meijers, belden Oegstgeest: mej. J. H. M. v.d. Valk, Katwijk; J. H. v. Leeuwen, Abbenes. Toelating Stedelijk Gymnasium Tot het Stedelijk Gymnasium te Leiden zijn de volgende leerlingen het a.s. schooljaar toegelaten: Willem Atsma, Leiderdorp; Marcel Barnard; Mark v. Beek, Leiderdorp; Marijke de Beer, Voorschoten; Dolfje de Geer, Voor schoten; Jan Bonjer, Warmond; Anna Bos, Voorschoten; Anke Brand; Tineke v. Brederode, Leiderdorp; Nicola Brink- sma, Voorschoten; Yolanda Adelheld de Bruyn; Maria Cornelissens; Rudolf Cramer; Ingrid Ouwens, Benthuizen; Jan Dekker, Voorschoten; Victor Dekker; Karei v. Delft; Johanna v. Ee; Pierre Emanuel; Willem Entzinger; Anne v Es; Robbert Eysink Smeets, Voorscho ten; Henriëtte Gabriëls, Den Haag; Ro bert Florijn: Daphne Galama; John v Giessen, Leiderdorp; Joanne v. Heerden; Gustaaf Heerma v. Voss, Voorschoten: Joost Italianer, Voorschoten; Sylvia dekens waaronder vier van haar kin- I Jansen; Taco Janzen; Irene de Jong; plannen deren lagen en stak ze in brand. Met j Willem de Jonge-Herman Joustra: Ame- leden, die De Treffers heeft dan toch eindelijk zijn eerste voetbalzege in deze tafel- tennisloze periode behaald. Nadat de heren uit zes tot nu toe gespeelde ont moetingen niet verder konden komen dan zegge en schrijve één gelijkspel, bleek dat de meisjes van De Treffers uit het betere voetbal)hout gesneden zijn. De volleybalmeisjes van In-Up-Go werden na twee periodes van dertig minsten naar een kansloze nederlaag van 4-1 gespeeld. ook zij er'.v. ot over de bal heen te trap pen of deze naast of over te „knallen". In de vijftiende minuut kwam don het eerste, verdiende doelpunt voor De Treffers. Een haarzuivere pass op links van Elly Klein belandde precies voor de voeten van Gonny van der Zwet, die beheerst de bal achter doelvrouwe Hen- ny van Haastrecht deponeerde. Enkele minuten later was er even een mineur stemming bij De Treffers toen de maak ster van die belangrijke eerste goal, Gonny van der Zwet, geblesseerd raak te, terwijl er geen bal in de buurt was. De ontmoeting begon bijzonder ko misch. Beide teams waren opkomen draven met twee reserves. Bij De Tref- I a la -crüYFF fers bleek dat niemand zin had om al j in de eerste helft aan de zijUjn te blij- j 2es minuten nadat In-Up-Go voor het ven. Samen met de scheidsrechter, eerat mj3gegrepen had, kwamen de DOSR-goalie Jacques Bouwmeester. meisjes van De Treffers aan haar twee- werd toen besloten dat er maar met de goal Ult een onduideiyke doelwor- twee keer dertien speelsters gevoetbald 8teling waar om en nabiJ de twlntig moest worden. j speelsters aan deelnamen werd de Direct na de aftrap kreeg De Tref- jn het d°el g^erkt2-°. Lang duur- fers een veldmeerderheid. Geleid door d^ weugde^^Vg minuten vw aanvalsleidster Véronique van der Laan deden zich al in de eerste minuten ge vaarlijke momenten voor in het In-Up- Go-doelgebied. De tafeltennismeisjes wisten vlak voor het doel echter op meesterlijke wijze te missen. Ook In- Up-Go kwam een paar keer dicht bij een doelpunt. Met som ascht aanval- sters tegen twee verdedigsters slaagden Michiel Leyzers Vis; Arnoldus Lindeman; Augusta v. d. Linden; Hendrik v. d. Lin den; Marjolijn Mellema; Hendrik Metz, Voorschoten; Rudolf Meijer, Voorscho ten; Martinus Meijsen, Voorschoten; Wil helmus v. Noort; Otto Nijhuis, Voor burg; Jan Pleiter; Alfred Rijlaarsdam; Peter Roëll, Oegstgeest: Caroline Schef- fer. Leiderdorp; Barara Schutte: Egon Snelders; Theodora Stellwagen; Jetty v. d. Sterre, Leiderdorp; Arthur Straat hof. Leiderdorp; Marijke Teeuwen; Kitty v. Oostenrijk; Rob v. d. Veld; Frans v. d. Velde; Arina Versnel; Hendrik Visser. Leiderdorp: Frederiek v. Vliet, Leider dorp; Machteld Vos, Leiderdorp; Karen Wassink, Voorschoten; Jacobus West- strate, Voorschoten; Tom Zwart. Waar geen plaatsnaam wordt ver meld is deze Leiden. het Ria de Koning die mid dels een schitterend doelpunt de span ning weer volop terugbracht: 2-1. De volleybalmeisjes kwamen na de rust geladen in het veld. Ze bleken echter machteloos tegen het beter com binerende De Treffers. Na negen mi nuten slalomde Véronique van der Laan, la Johan Cruyff, langs een viertal In-Up-Go-verdedigsters en met een zie dend schot werd In-Up-Go op een hope loze achterstand van 3-1 gezet. In de resterende periode slaagde De Treffers er nog één maal in de In-Up-Go-defen- sie te slaan. Thea Walravens bepaalde de eindstand op 4-1. ZOETERWOUDE Het comité Kerkebouw, voortgekomen uit het kerkveiling-comité, gaat ter ge legenheid van het slaan van de eerste paal voor de aan de Kerklaan te bou- wen Christus Dienaarkerk, één Verlo ting organiseren. Dit is de eerste van enkele akties die het comité in voorbe reiding heeft. Nu de realisering van de nabij Is zullen de comité- vanavond (dinsdag) op uit goede ont- schuimblusser konden de politie- l rentia Koert; Jacob Kooi; Wim Kore- trekken om de loten brand voorkomen. De vrouw is man; Henriette Korthof, Voorschoten; 1 brengen, ongetwijfeld zenuwinrichting overgebracht Antonie Lamping; Thomas de Leeuw; vangst krijgen. In de hal zal een belijmingsmachlne voor research en produktie-ontwikkeling worden geinstalleerd. De machine, welke een lengte heeft van 23 meter en een werkbreedte van 50 centimeter, zal on dermeer worden gebruikt voor het ont wikkelen en testen van nieuwe belfl- mings- en droogtechnieken. De proef fabriek krijgt ook een eigen ïymmenge- rlj voor het ontwikkelen en samenstel len van nieuwe lijmen. Een groot deel van de hal zal worden Ineke Reijken, V'schoten; Marcel Riet-1 Mair, Hans v.d. Meeberg, Barend Mieloo, gebruikt voor de expeditie. Er komen Fabriek Hazerswoude al na jaar te klein Fasson NederlandN.V., met hoofd kantoor in Leiden, gaat haar één jaar oude fabriek te Hazerswoude uitbrei den met een hal van 3.000 mé. Met de bouw vaji de hal, waarin een proeffa briek, de expeditie en magazijnen zul len worden ondergebracht, wordt nog deze maand begonnen. De hal wordt tegen de bestaande fabriek aangebouwd en.k^ijg^.^en^eveliengte van J,7 meter. De gevel zal bestaan uit een twee meter hoge onderbouw van blauw ge glazuurd steen, waarboven een opbouw van geprofileerd aluminium. In een la ter stadium zal de onderbouw van de bestaande gevel in dezelfde steen wor den uitgevoerd. Catja Adriaansche, Rob Affourtit, Lei derdorp; Robbie v. Barlingen, L'dorp; Bram Bavelaar, Anja v.d. Berg, Mieke v.d. Berg, Nila Berlemon, Hazerswoude; Ellen Beij, Dirk-Jan Binnendijk, Erik" Boeré, L'dorp; Jan Bom, Hetty Boon, Voorschoten; Ineke de Boot, Lex Bosse- laar, Francis Burgerjon, Nelleke van Veen; Rosmarijn Dixon, Hans v. Dorp, Erik Drees, V'schoten; Joep Duijn, Rudy v. Eldik, L'dorp; Marike v. Es, Dirk Everaarts, H'woude (dorp); Rob le Fe- bre, V'schoten; Jan P. Flohll, L'dorp; Rob v. Ginkel, Wim de Goey, Marjolein bergen, Henk v. Rossum, Wilma Salman, I Richard Mittelmeyer, John Otto, Ilona vier ruime laadperrons met verzonken Tuo. I Onvlee, Gerrie Schimmel, Jeroen Teeuw, inritten voor vrachtwagens, waardoor Ron Schouwenburg:, L'dorp; John Slem, Henk Teske MarJa Zwart> de de be]adtag aanz,en]|)k fnell'er zal Rob Sjardin, Harco Slot, L'dorp; Jan j Zwijger, Yvonne Hoogeveen, Hannie Oos- lopen. Snaterse, L'dorp; Niesje Snijdeiy Koude- tendorp, Jeroen Huizinga, O'geest; Mo- j De totale investeringskosten worden nique v.d. Pol, Peter Verkalk. geraamd op 1.200.000,—. Aannemer De leerlingen waarbij geen plaats- j is de firma F. de Boer uit Hazerswou- naam vermeld staat, zijn allen woon-1 de. Met de bouw zullen circa 5 maanden achtig in Leiden. gemoeid zijn. kerk a.d. Rjjn; May A. Soels, Z'woude; Irene v.d. Spek, Hans Sprong, L'dorp; Maartje Syses, Hoogmade; Henny Tette- roo, Irene v. Tol, Kees v. Tongeren; An- dré Velthuis, Freek v. Vliet, L'dorp; Gerda Vochteloo, L'dorp; Matthys Vo gel, L'dorp; Gysbert v.d. Vos, Fred Wa genaar, Koudek. a.d. R.; Eelco v.d. Wal, de Graaff, Irma Groenendyk, Marlon de Peter de Water, Dineke Weeda, Nynke r*-a ua.aaikoav, Wiinstra. T.'dorn: Marian Zirkzee. Mar- Groot, Anja de Haas, Rob Hasselbach, Christel v. Heeringen, Amel v.d. Heiden, Roeland Hendriksen, Maartje t. Hoorn, L'dorp; Marcel t. Hooven L'dorp; Wessel Huisman, L'dorp; Alwin Jansen, Coen de Jong, L'dorp; Henny Keereweer, Erick Kenter, Bertus Kerkhoven, André Ketelaar, L'dorp; Wim Kikkert, L'dorp; Rod Koopmans, Erik Kopp, Jacques Kranenveld, Frits Kronenburg, L'dorp; Jan Kwestro, Ruud Ladan, Ton Lancel, Liane v.d. Linden, Marjon Lohuizen, L'dorp; Ronald Luining, L'dorp; Ben Maarleveld, H'woude; Richard Mol, L'dorp; Harry Muntinga, Aad Neute boom, Jan Dionys Oortman Gerlings, V'schoten; Hank Ort, L'dorp; Marijke v. Pelt, Frans J. Pieren, Alma de Reus, Zondag 29 juni open tot 11 augustus Reeds twee jaren achtereen hebben de kerken van Noordwyk, te weten de Hervormde, de R.K. en de Geref. Kerk van Noordwijk een mooi stuk „dienstbe toon" aan de dag gelegd door middel van de kerktent de „Vinketop" in de duinen tussen Noordwqk en Noordwykerhout in de nabijheid van de aldaar liggende recreatieterreinen. Door de vele vakan tiegangers die daar in de zomermaanden hun ontspanning zoeken wordt dit stuk kerkewerk ten zeerste gewaardeerd om de moderne aanpak ervan. Men komt in dit werk fris voor de dag, niet overdre ven met allerlei godsdienstige samen komsten zonder meer. Integendeel, men wil de vakantiegangers van dienst zyn van zondagmorgen tot zaterdagavond. Er worden des zondagmorgens wel diensten gehouden, nameiyk om 8.15 uur voor de r.k. vakantiegangers en om 9.30 voor de protestanten, in welke diensten verschillende geestelijken voorgaan, maar men wil ook op de zondagavonden de vakantigangers een prettige avond bezorgen met het houden van zondag avond-zangdiensten, terwijl op de week dagen de tent de gehele dag geopend is. Iedere dag open. Elke morgen is er een instuif voor kin deren die op prettige manier bezig ge houden worden onder leiding van een team met goede taakverdeling tussen jongens en meisjes. In de middaguren wordt een interessant middagprogram ma geboden in een gezellig samenzyn met ping-pong-spel en andere spelen, terwijl een goed ingerichte bar de dor stige kelen kan lessen. Ook de avonden zyn steeds goed verzorgd met film- en goochelvoorstellingen, een open instuif, droppings, enz. Men spaart geld noch moeite om het de vakantiegangers pret tig te doen zijn zich in de tent te be vinden. Ook avondsluiting Er wordt ruimschoots gelegenheid ge geven tot een onderling gesprek over een levensovertuiging, terwyi de be hoefte om tot bezinning te komen niet ontbreekt. Er is geen vast omiynd plan voor het houden van avondsluitingen. Daartoe gaat men over wanneer het milieu van de avond zich ertoe leent aan de hand van de gevoerde gesprekken welke al of niet gehouden zijn in de loop van de avond. Men wil een avond sluiting allerminst opdringen. Op zondag 29 juni gaat de Kerketent weer open. Zy zal,gesloten worden op 11 augustus. Het is niet te hopen, dat het werk van de kerktent, zoals het vorig jaar het ge val was, door een orkaan van wind en regen tegen de vlakte gaat, wy hopen dat men veel mag genieten van zonne- schyn en warmte, waarvoor men ten slotte tooh komll Wynstra, L'dorp; Marjan Zirkzee, Mar ja Zuurmond, Jan Bodrij, L'dorp; Lex Ottervanger, L'dorp; Mark de Rooy, Erik J. t. Have, V'schoten; Sonja Goo- te, L'dorp; Anja de Rooij, L'dorp; Coby Duivesteyn, Aad de Jager, Giel Leupen, Plonie de Jong, Marianne v.d. Meer, Mieke Nieuwenhuis, Bert Zwart, Koos v.d. Bogaard, L'dorp; Rob Aniba, Frank Baksteen, Ans Bangert, L'dorp; Gerard Boelen, Rob Boom, Marlies Buysen, Mar ja v. Egmond, Eduard v. Engelenburg, L'dorp; Marca Harteveld, Ben Heems kerk, Bert Heemskerk, Peter Hendrikse, Kees den Hollander, Suze v.d. Holst, Wouter Kekel, Eddy Jong, Letje Jonker, H'woude (dorp); Ellen Kuneken, Frits de Leeuw, Dorien v. Leeuwen, Heieen Modderman, L'dorp; Nico Muusse, Betty Ouwerkerk, Yvonne Paes, Elleke Pelme- lay, Joost Ras, H'woude (Rijndijk); Lia Reiman, Alex Sleebe, Peter Stoltenhoff, L'dorp; Noor Stöxen, Edith Tan, Karin v. Tilburg, Barbara v.d. Veen, Johan Vroemen, Maarten Wardenier, Andrea Zegveld, Judith Boon, Marian Riemens, Andries Osseman, L'dorp; Nanneke Sloos, Eddy v. Wieringen, K'kerk a.d. R.; Jolanda Heemskerk, Aad Arbouw, Her man v. As, Nanda Bakker, Ewout Boe- kee, Max v.d. Bos, Ton Buitenhuis, An nemieke Buitenhuis, Rene Cannoo, Suze Dee, Marien Doderer, Janita v. Drie, An nemieke v.d. Geer, Wim Geuke, Jan Gouwentak, Marjon Grootes, Frits Heg- nauer, Hettie den Hoed, Loes v. Ingen Schenau, Pieter de Jager, Peter de Jong, Loes Kanbier, Marian Kastermans, Sas kia Kikkert, Gordon Kleian, Marianne Koenen, Pam Koome, Rob Kop, Tonny v. Leeuwen, Selma v. Leeuwen, Brigiet Leidelmeyer, Gabriëlle Luiendijk, Mop Mark, Marjolijn Martens, Rieka Mosko- witz, Els Pardon, John Piket, Herbert Polanne, Connie Schaafstra, Robert Schipper, Gerrie Seriier, Marion van Spronsen, Enna Tegelaar, Yvonne Ver mond, Helly Visser, Petra Vorst, Marja Wiemer, Peter Wiering, Annemieke Wolters, Rita v.d. Zeeuw, Elie Zwart, Lia Habraken, Rob Jagel, Jan de Zwij ger, Pieter v.d. Luit, Hans Aldewereld, Paul Cowan, André Keyzer, Petrus van Riet, Richard v.d. Tuin, Bless Zuma, Elien Blok, Warmond; Marjan Bloem, Henny Boom, Joke v. Drie, Fred Hille- brand, Marja v.d. Hout, Bep v.d. Hulst. Maarten Kekkevoet, Ronald Klink, Vera QUICK BOYS-LFC EN LACHENDE DERDE Zaterdagmiddag (14e) zal om 15.00 i Maar het polio-vaccin verscheen en deed oetbalwedstryd gespeeld wor- de slachtoffers van deze vreselijke ziek- aantal tot een minimum terug- Zee tussen lopen, zodat men wederom met ruimte en jege bedden zat. Nu is het hospitium ingericht als algemeen revalidatie-cen- trum, er worden patiënten in verpleegd, die door verschillende oorzaken letsel hebben aan het zenuwstelsel, spastici, gevolgen van hersenbloeding, verkeers slachtoffers etc. den op het terrein Nieuw Zuid te Katwyk ai Quick Boys uit Katwyk en LFC uit Leiden. De opbrengst van deze wedstryd zal geheel ten goede komen aan het Rotterdams Zeehospitium te Katwyk. Als scheidsrechter zal optreden de heer Wim Schalks uit Leiden, terwyl de Leidse drumband „De Kleine Burcht" muzikale medewerking zal verlenen. Ook de gemeente Katwyk draagt 'n steentje hy zy vordert geen belasting op de en treegelden. Het Initiatief is uitgegaan van de jongerensociëteit „We shall overcome" uit Katwyk aan den Ryn, die wetende dat hetRotterdams Zeehospitium het geld zo ontzettend goed kan gebruiken, beide voetbalploegen bereid heeft ge vonden deze vrlendschappeiyke wedstryd te spelen. De taak van het Zeehospitium Dr. E. H. J. Warns, geneesheer- directeur van het Rotterdams Zeehospi tium gaf op een conferentie, gisteravond gehouden een uiteenzetting van de fi nanciële toestand: By de oprichting van het Rotterdams Zeehospitium (in 1908) is het ingericht voor de verpleging van t.b.c.-patiënten. De vorderingen in de medische wetenschap wist deze ziekte zodanig terug te dringen, dat men van de eertijds 200 kinderen en 150 vol wassenen maar héél weinig overhield. Er kwamen plaatsen vrij «n teneinde hiervoor emplooi te vinden ging Lagendyk, Tonny Lagerman, Elle le over op revalidatie van polio-patiënten. Aangepaste arbeid Deze patiënten willen zoveel als mo gelijk is een normaal leven leiden en zouden indien mogeiyk zich als ieder ander nuttig willen maken door te wer ken; en een vijfde gedeelte is hiertoe ook in staat. Het moet aangepaste arbeid zijn. Het ligt nu in de bedoeling om zy die hier voor in aanmerking komen een ruimte te geven waarin dit werk kan worden verricht. Een gebouw dient hiervoor verbouwd te worden, en het benodigde geld is reeds aanwezig. Zelfs voor het meubilair en de werktuigen Is al een som byeen, dank zy giften, acties etc., doch het bedrag ls nog niet voldoende om het geheel te kunnen realiseren. De opbrengst van de voetbalwedstrijd zal, naar wij hopen, weer een stap zyn naar het doel dat voor ogen staat. Het is byzonder prettig te weten dat het initiatief van de jongeren onder ons is uitgegaan om het Rotterdams Zeehos pitium en daarmede de medemens in nood op deze wyze te helpen, en we hopen dat, wie de wedstryd ook moge winnen het „Zeehos" de lachende derde

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3