BRUNDAGE: „NIEUWE BEPALINGEN VOOR SKIËRS NIET GOEDGEKEURD" Wielrenners brachten eiland Rozenburg in opwinding Gerben Karstens won - kort geding op alle fronten Op kantoor van F.C. Brugge ligt lijst met Nederlandse spelers Cherie Spencer een groot kampioene Duchesse Mac was te moe op renbaan H'sum BALBOEKJE VAN ADO EN H. SPORT Wachten op beslissingen tot De Munck er is WOENSDAG 11 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT TIE >oot. Klei 1, gehee :el. 02! IN ikelnieuw tioolcomb teL 3190 n: Hooft 752. Voor m. Omnes 5834, War n Ooster 12-658 e rules da wde adre: an Ber| in VW, pr raszicht 02532-793 ïrage Va en, Hogi i, tel. 2244 Kamstcei en worde ke punte1 aandacht nstucteuv. •etische op HILVERSUM. Voor de tweede ach tereenvolgende maal heeft de achtjarige merrie Cherie Spencer beslag gelegd op het kampioenschap voor Nederlandse paarden. De wijze waarop zij gisteravond in Hilversum met haar eigenaar en rijder J. J. Hendrikx uit Mheer (Limburg) de titel prolongeerde, stempelt de kleine draver tot een groot kampioene. Zij verloor kort na de start na een fel gevecht met Duchesse Mac en Dave Fez de leiderspositie en liep zelfs vele lengt en achterstand op. Achter Cherie Spen- ;er volgden C. Alkèstis van E en de ichimmel Calumet Bulwark. Vrijwel zon der enige wijziging in de onderlinge volg orde ging het achthoofdige veld de laat- bocht in. Daar zette Dave Fez als eer- bse de aanval in op de leiders, maar deze strandde op uitschakeling van Dave Fez. Voor Duchesse Mac lag toen de titel >or het grijpen maar op nog geen hon derd meter voor de eindstreep toonde de ie zulke tekenen van vermoeidheid dat de fel sprintende Cherie Spencer en C Alkestis van E haar nog gemakkelijk konden passeren. Cherie Spencer bleef op haar beurt nog weer ruim voor C Alkes an E. De kilometertijd van Cherie Spencer was 1 minuut en 21,9 seconden, slechts vijftiende seconde minder snel in de race om het kampioenschap vorig jaar. Derde werd Duchesse Mac, voor de verrassend goede schimmel Calumet Bulwark Resultaten estis van E (M. van Leeuwen) km-tijd 1.29,8, Toto: w. '».90. pl. 1.70, 6.20, 1.70, kopp. 9.00, Mac klnleyprijs over 2000 meter: 1. Geluk Smit) 1.26,9, 2. Oranda, Toto: w. 4.10. pl. 0.50, 1 Axkit Hollandiaprijs (ee afdeling) r (J. J. Hendrikx) luchesse Mac. 0, 4.00, kopp. 13.30, afdeling) over Faola Hollandia (H. Everprise (N. WARSCHAU „De Olympische Spelen worden door amateurs voor amateurs georganiseerd en wie aan dit feest wil meedoen, moet zich aan de olympische regels houden." Nadrukkelijk en bijna bars verdedigde Avery Brundage (81), president van het Internationale Olympische Comité, gis teren zijn standpunt inzake amateurisme, ter afsluiting van het 68e congres van het IOC in het Radziwillpaleis te Warschau. De zitting van de hoge olympische heren heeft in de afgelopen dagen weer eens bewezen, dat er aan de grond regels van het IOC niet wordt getornd zo lang de miljonair uit Chicago president is. Tijdens een persconferentie werden de meeste vragen gesteld over de skispoi't. Hoewel Brundage in het verleden duidelijk heeft laten merken, dat hij er geen voorstander van is om de vercommer- cialiseerde alpinenummers op het programma van de Winterspelen te handhaven, is de lijst van olympische wintersporten ongewijzigd gebleven. Brundage verklaarde, dat de hoofdproblemen in de toekomst „politiek en reclame in de sport" zullen zijn. „Takken van sport, die wij niet meer naar de olympische regels kunnen zetten, zullen eenvoudig worden geweerd. De internationale Communique werd verkeerd uitgelegd federaties hebben eigen reglementen, maar het IOC is niet in die positie om alles tc controleren. Bij de Olympische Spelen hebben zij zich echter aan (Je IOC-voorschriften te houden."' Onaanvaardbaar Avery Bi'undage ontkende, dat het IOC tijdens het congres de nieuwe amateurbepalingen van de Internationale Skifederatie had goedgekeurd. Hij verklaarde, dat de FIS bezig was een eind te maken aan de „handel" tussen fabrieken van skionderdelen en skiërs. Het geld, dat de fabrie ken in het verleden rechtstreeks aan de sport lieden betaalden voor reclame van hun produkt, gaat in het vervolg, naar de nationale skibonden. „Dit is cqTrect", zei Brundage, een verbitterd tegenstander van betaalde sportbeoefenaars. Maar de Amerikaan voegde daaraan toe, dat de nieuwe amateurvoorschriften van de FIS onaanvaardbaar zijn, omdat dit tot gevolg heeft dat nationale bonden hun eigen regels kunnen opstellen, zoals het betalen van loonderving en het negeren van schorsingen van skiërs. „Dit kan het IOC niet accepteren en de president van de FIS, de heer Hodler, weet dit", aldus Brundage. „Het IOC verwacht, dal de skifederatie zich alsnog naar de olympische voorschriften zal schikken Wij hopen er in de nabije teekomst nog iets van te De gewijzigde amateurbepalingen van de FIS, die vorige maand tijdens een congres in Barcelona werden goedgekeurd, houden in dat skiërs bij wedstrijden geen start- en prijzengeld mogen ontvangen en dat het is toegestaan om in adver tenties te verschijnen. Dit laatste met speciale permissie van de nationale bonden. Bovendien mag loonderving worden uitbetaald Helemaal niet De meeste waarnemers hebben tijdens het congres van het IOC uit een perscommuniqué begrepen, dat het comité in principe akkoord ging met de nieuwe FIS-bepalingen. In het communiqué stond onder meer, dat het IOC de stappen van de ski- federatie „verwelkomde". Een journalist stelde Brundage de vraag of het communiqué en de bittere opmerkingen van de president niet met elkaar in tegenspraak waren. „Helemaal niet Mijn verklaringen over het alpineskiën waren ge baseerd op het feit, dat die sport zich niet aan de olympische regels houdt", antwoordde Brundage, zo min mogelijk van zijn principes afwijkend. Beknotten Opnieuw legde Brundage er de nadruk op, dat du Olympische Spelen een te kostbare affaire worden. „We moeten het programma beknotten. Als we niet strijden tegen de gigantische omvang van de Spelen vrees ik, dat zich geen kandidaat meer zal melden voor de organisatie." Enige stappen voor inkrimping van het programma zijn al gemaakt. Zo worden in het vervolg voor de olympische teamsporten nog slechts acht landen toegelaten in plaats van de gebruikelijk zestien. Ook voetbal, hockey en waterpolo zijn door deze maatregel „getroffen". Brundage wees er tenslotte op, dat het IOC er niet over piekert om in de toekomst ook nog Lente- en Herfstspelen te houden. „Wij hebben al genoeg te doen met de Zomer- en Winter feest 43428, 02530-393 12-66: 3EN Haarlem j overdek vering Maanda 5-638 ratie (oo okken, /an Oerle t 95, bij d Reparatie *5-643 egen sindi Schelpen «1. 21751. ;rlaan 50: 5-676 :en al zeer scher geboorte igskaartje liingen vlotte be werkservic merstr. 5-658 Gisteravond werd op de renbaan Hilversum de draverij gehouden om het kampioenschap voor Nederlandse paardenm Winnaar werd de met nummer één gestarte Chérie Spencer (met J. J. Hendrikx). Boeiende koers in A vondzesdaagse (Van o e sportredactie) ROZENBURG De wielrennersinvasie op Rozenburg, waar gisteren de tweede etappe van de Avondzesdaagse werd ge reden, bracht dit anders zo rustige eiland in grote opwinding, waarvan behalve de extra-drukte, die van de „vaste wal" was gekomen, in de eerste plaats het zeer spectaculaire verloop van de race oorzaak De Amsterdammer Luigi Westrus ging tenslotte na een lange en spannende eindspurt als overwinnaar door de finish. Maar met uitzondering van de eerste ron den. waarin het terrein werd verkend, heeft de koers doorlopens een boeiend schouwspel met hevige strjjd opgeleverd. De opvallende strijdlust van talrijke enners werd oorzaak van vele uitloop pogingen, waarbij weldra bleek dat indi- pinrichtin! Noordeind 8veen, te 5-65' oebladhar asmachin 1,50. Enoi rTadig. Ja Moordeind sveen, te 5-658 gelcnippen nlichtinge 49,50 ir. Jan le 45, Ro< tel. 01713 5-651 >t, vandai herstek aorkomeno l stucadoor V. Koole: Leiden, t; 5-6: Florian Albert uit de gratie BOEDAPEST De Hongaarse pers heeft gisteren een scherpe aanval gedaan op Florian Albert, de internationale voetbalster. Het Boedapester sportblad Nepsport acht hem onwaardig een leidende rol in het Hongaarse elftal te spe len. Het blad zegt, dat Albert dicht bij de gevarenzone is gekomen, waar mee mogelijk wordt gezinspeeld op disciplinaire maatregelen tegen hem. „Het is geen geheim, dat hij gemakkelijk denkt over de oefen wedstrijden van de nationale ploeg en zich voor het doel gedraagt of het hem allemaal niet interes seert." Het blad weet het slechte Hongaarse spel zondag tegen Ier land aan hem. De Hongaren won nen op het nippertje met 21. Ook verscheidene andere Hon gaarse sportcommentatoren heb ben kritiek op Albert geleverd, die eens voor het wereldelftal werd gekozen. Het Hongaarse persbureau MTI, waar hij als sportverslaggever werkt, stelde vast: „Middenvoor en aanvoerder Florian Albert is de laatste tijd het voorwerp geweest van veel kritiek." viduele acties, gezien de waakzaamheid van het peleton, weinig kans van slagen zouden hebben. Betere vooruitzichten bood de ontspanning van G. Wesselius, P. van der Voort, C. Schijff en S. Douma, die in goede samenwerking een voor sprong van twintig seconden veroverden. Het verschil werd zelfs een halve minuut, maar nadat Van der Voort zijn plaats in de kopgroep door pech moest prijs geven en Douma vervolgens het hoge tempo niet meer kon bijhouden, bleven slechts Schijff en Wesselius over. Voor dit twetal bleek het geweld van het aanstormende peleton te groot. Daar kwam nog bij dat een groot aantal pre mies werd uitgeloofd, die stuk voor stuk razende jachten opleverden; alles bijeen voldoende om de tachtig renners, die nog in de strijd waren, in één grote groep bij een te brengen. Schijff en Wesselius legden zich echter niet meer bij deze gang van zaken. Tien ronden voor het einde demarreerden zij opnieuw. Kort daarna kregen zij gezel schap van Jan Zoons, Westrus, Van Don gen en Remigio Zuliani, die echter door een defect voorwiel werd uitgeschakeld. De vijf overigen konden alle aanvallen op hun gunstige positie afslaan, waarn spannende eindsprint een zege opleverde voor Luigi Westrus. Tweede werd G. Wesselius (Oude Wetering), 3. J. Zoons (Voorschoten), 4. C. Schijff (Rijnsburg), 5. S. v. Dongen (Middelharnis), 6. G. Zan- Paja Samardzic is te koop ROTTERDAM Feijenoord heeft zes spelers op de transfer!Ijst geplaatst. Tot het zestal behoren om de Joegoslaaf Paja Semandsic, die in de eerste helft van de afgelopen competitie regelmatig in het 'opteam speelde, en Frans van der Heide. Sie enkele malen a)6 invaller in het veld gekomen en aan Holland Sport werd it gel eend. De overige vier spelers zijn Bosgieter. Wijngaarde, Ooms en De Boom. Ada Bakker uit tennistoernooi BRISTOL Ada Bakker bereikte gisteren de tweede ronde dames-enkelspel van het toernooi om de open tennis kampioenschappen van Bristol. Zü ver sloeg de Australische Fay Moore met 36. 64, 62. In de tweede ronde werd z(j echt»r met 64, 64 verslagen door de Amerikaanse Rosemary Casals. Bij de heren verloor in de tweede ronde de Amerikaanse prof Martin Riessen van de Australiër Richard Crealy met 26, 86, 64. De Fransman Pierre Barthes was met 1012. 61, 64 ster ker dan de Joego-Slaaf Nicola Pilic. De belangrijkste uitslagen zijn verder: Newcombe (Auslr.)Fairlie (N.-Zl.) 63. 64; Emerson (Austr.)Moore (Austr.) 61, 6—1; Graebner (VS)—Howe (Austr.) 61, 63; 2e ronde: Ashe <SV)Olmedo (Peru) 6—4.6—4 In Nottingham slaagde Jan Hordijk er niet in zich te plaatsen voor de derde ronde herenenkelspel. Hij won weliswaar de eerste set (64) van de 19-jarige Mal Bateson (Z.-Afr.), maar kwam in de vol gende sets duidelijk klasse te kort. Met 61, 60 gingen deze kansloos verloren. Tine Zwaan heeft zich gisteren door een zege van 62, 64 op de Amerikaan se J. Evans geplaatst voor de derde ronde damesenkelspel van het toernooi in Nottingham. tingh (Aalsmeer). 7. P. van Stralen (Heer- hugowaard), 8. P. Hoekstra (Dokkum), 9. Hordijk (Rotterdam) en 10. H. van Leeuwen (Den Haag). De tijd van de win- ïar was 2 uur, 8 min. 53 seconden. Het totaalklassement na twee etappes luidt: 1. G. Zantingh (35 punten), 2. J. Zoons (32 pt.), 3. J. Hordijk (31 pt.), 4. P. Hoekstra (26 pt.) en 5. P. van Stralen (35 pt.). Hoofdwond De Hagenaar H. van Dam werd slacht offer van een onvoorzichtig oversteken de scholier. Van Dam kwam ten val en moest met een hoofdwond naar het zie kenhuis worden vervoerd. Vanavond wordt in Sassenheim de der de etappe van de Avondzesdaagse ge- TRANSFER IN ITALIË Voor Vieri werd 4 miljoen betaald TURIJN Roberto Vieri, binnenspeler van Sampdoria uit Genua, is aangetrok ken door Juventus (Turijn) voor een transferbedrag van meer dan 700 miljoen lires (ruim vier miljoen gulden) Hierdoor is de- 23-jarige Vieri de duurste voetbal ler geworden in heel Italië. Het record stond op naam van Pietro Anastasi, die door Juventus vorig jaar van Varese was overgenomen voor miljoen lires. President stelde vorm van rectificatie vast BREDA. De president van de Bredase rechtbank, mr. J. K. Schellenbach, heeft wielrenner Gerben Karstens uit Prinsenbeek in diens geding contra het sport blad Sport-Express van uitgeverij „De Vrijbuiter" te Tilburg, in het gelijk gesteld. Aan alle eisen van Karstens is in het vonnis, dat de president gisteren velde, voldaan en het sportblad moet dit vonnis publiceren bij wijze van rectifi catie. «I - a, - Opvallend daarbij is dat de president in zijn uitspraak vrij nauwkeurig heeft aangegeven wat in het sportblad moet worden afgedrukt en deels ook hoe dit moet gebeuren. Het sportblad schreef in april dat Karstens in een psychiatrische inrichting als ongeneeslijk ziek was opge nomen, als gevolg van doping. Karstens vond dit een onrechtmatige daad, omdat het niet waar was en achtte zich in eer en goede naam benadeeld. Zijn advo caat, mr. P. Lap uit Bergen op Zoom, begon een geding in verkorte vorm tegen de uitgeverij „De Vrijbuiter", die het sportblad uitgeeft. De president heeft op verzoek van eiser bevolen aan „De Vrijbuiter" zich te onthouden van mededelingen van de strekking dat Karstens wegens doping- gebruik in een psychiatrisch ziekehhuis werd verpleegd; dit op een dwangsom van 10.000,- per overtreding. De presi dent heeft de uitgeverij ook gelast het vonnis te publiceren en daarbij aan te geven welke delen van het vonnii Voetbaltoernooi grafische ondernemingen DEN HAAG Op zondag 15 juni ne en 24 grafische ondernemingen deel aan het jaarlijks voetbaltoernooi dat de Gra fische Gezondheidsvereniging in het sport park „Finses Irene" in Rijswijk op de ter reinen van .Rijswijk" en .Flamingos" or ganiseert. De wedstrijden beginnen om de rechtsoverwegingen in elk geval in het sportblad moeten komen. Boven deze publikatie moeten de namen van Karstens en „De Vrijbuiter" als partijen in het geding in grote letters vermeld worden. De publikatie moet op een der eerste drie pagina's komen te staan en op de voorpagina moet met grote letters naar de publikatie worden verwezen. Elke dag dat gedaagde veer tien dagen na betekening van dit vonnis met de bevolen publikatie in gebreke blijft, gaat een dwangsom van 1000.- kosten. De korten van het geding, 614,13, komen voor rekening van de gedaagde. SPARTA TROK POOL AAN ROTTERDAM De Rotterdamse ere divisievereniging Sparta heeft de zestien voudige Poolse internationaal Kovalic gecontracteerd. De 25-jarige Pool, die vorig jaar in de Verenigde Staten tot voetballer van het jaar werd uitgeroepen, kreeg een éénjarige verbintenis. Ad Brouwers heeft zijn contract ver lengd bij NAC. Hij had zich eerst op de transferlijst laten plaatsen, maar toen besprekingen met andere clubs geen resultaat opleverden, besloot hij bij te tekenen. Kattestaart werd op ieeg ver zoek op de transferlijst geplaatst De 23-jarige Peter Ressel van NEC heeft een eenjarig contract getekend bij PSV. Petrosjan liep punt in MOSKOU Titelhouder Petrosjan heeft gisteren in Moskou de maandag afgebroken twintigste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken gewonnen. Uitdager Spassky leidt nu met llW De afgebroken stand was: Wit (Petrosjan): Kg2, Db3, Tel. Tes. PdS, Pf4, pionnen a4, d4. e3, f2, g3 en h4. Zwart (Spassky): K«8, Dd6, Ta5, Tc8, Lf6, Pb8, pionnen b6, c6, d5, f7. g6, h5. Het vervolg van de partij was: 41. Db3xb6, Ta5xa4 42. Tc3—c5, Ta4— a6 43. Tc5xd5, Db6xf4 44 DbBxafi. Df4—e4+ 45. es. Tc8—f8 48. TdS—c5. Lf6—«7 49. Tel—bl. Le7xc5 50. TblxbS. Spassky geeft op. DEN HAAG ADO en Holland Sport denken, terwijl de transferperiode nog voor enige beroering zorgt, al aan het komende seizoen. Holland Sport heeft zijn (be scheiden) oefenprogramma nog niet geheel rond. In ieder geval staat vast, dat op 27 juli een gerenommeerde tegenstander naar Houtrust zal komen. Dirk Nijs: „Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat de Engelse eerste-dlvisieclub Sheffield United die tegenstander zou zijn, maar Engelsen spelen nooit ojJ zondag". ADO daarentegen heeft zijn balboekje al helemaal vol. Het oefenprogramma werd samengesteld in overleg met het bestuur van Holland Sport en luidt: 19 juli: uit legen Quick Boys; 23 juli: thuis tegen Fortuna VI.; 27 juli: uit tegen HVC; 30 juli: thuis tegen Spartak Praag en 6 augustus uit tegen FC Den Bosch. Afhankelijk van het begin van de voetbalcompetitie (op 10 of 17 augustus) zal ADO, als het nieuwe seizoen op 17 augustus aanvangt, op 10 augustus tegen een nog nader te bepalen tegenstander zijn laatste oefenwedstrijd spelen. Holland Sport stelt pogingen in het werk zich in de eerste week van augustus in een trainingskamp in Duitsland of België terug te trekken. Van der Ruit startte in leiderstrui DUINKERKEN Als proloog van de zevendaagse Ronde van Noord-West Frankrijk voor amateurs werd gisteren een ploegentijdrit gereden over 8.8 km. De Nederlandse ploeg won in 10 min. 35 sec. Tweede werd de Franse Gltane-equipe met een achterstand van 12 sec. De Ne derlander Frans van de Ruit startte van daag in de leiderstrui. (Van onze sportredactie BRUGGE. „Wij hebben op het ogenblik contact met Hou- I waart van F.C. Twente en Rensen- brink van D.W.S. Daarnaast willen wij binnenkort nog gaan praten over de transfer van Mulders (F.C. Den Bosch) naar F.C. Brugge"., Josef Hutsebaut, public relation- man van F.C. Brugge heeft geen moeite met zijn antwoorden als het over bet aankoopbeleid van zijn (Belgische) vereniging gaat. Als onderhandelaar van zijn club is hij tot in details op de hoogte van de wensen van het bestuur. „Wij willen er dit jaar enige goede aanvallers bij. Daar hoeven wij in België niet naar te zoeken. Als er hier eens talent is, wordt er een onmogelijke prijs voor gevraagd". Reden genoeg voor FC Brugge om een begerige blik over de grenzen te werpen. De club schenkt aandacht aan spelers uit Zweden. West-Duitsland, Zwitserland en vooral Nederland. .Omdat in Nederland hard. mannelijk wordt gevoetbald. En dat is juist de mentaliteit die wij nodig heb ben". aldus Hutsebaut Op de verbetering van die mentaliteit zijn de plannen van Brugge voor het ko mende seizoen gericht. Daarom ook werd Frans de Munck al6 nieuwe trainer aan geworven. Van hem verwacht men een beter contact met de spelers dan zijn voor ganger. de Joegoslaaf Pavic. had. Voor zitter André de Clerck: „Pavic sprak al leen maar Frans, terwijl ad onze 6pelers van Vlaamse afkomst zijn. Zij konden hem amper volgen. Daarbij was zijn con tact met de voetballers buiten de trainin gen miniem." Teleurstellend Frans de Munck zal ervoor moeten zor gen dat de eenheid ln het eerste team van Brugge lie teleurstellende afgelopen sel- ken van de julete mentaliteit wordt in Brugge he teleurstellende afgelopen sei zoen toegeschreven. Na twee jaar achter een op de tweede plaats, achter Ander - lecht. te zijn geëindigd, moest PC Brugge in het afgelopen seizoen genoegen nemen met de vijfde plaats. Bovendien moest de ploeg de Belgische beker uit handen geven. In de kwart finales werd Brugge door Lierse uitge schakeld. In het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars kwam Brugge niet door de eerste ronde. Dat alles was voor FC Brugge voldoende om Pavic. ondanks het feit dat hij nog voor een jaar contractueel verbonden was. I naar FC Luik te laten vertrekken. Men hoopt in Brugge dat Frans de Munck. voor twee jaar gecontraceerd. de club met meer succes door de nationale com petitie en het toernooi voor Jaarbeurs steden zal loodsen. Medezeggenschap Als voorwaarde voor zijn komst naar j Brugge heeft De Munck onder meel' ge steld dat hij medezeggenschap in het aan koopbeleid van de vereniging zou krijgen Daarom zijn door het bestuur ook nog geen beslissingen genomen. Definitieve besluiten worden aan het eind van de week verwacht als Frans de Munck terug is van een. trainerscursus in Düsseldorf FC Brugge beschikt momenteel over drie buitenlandse spelers: de Zweden Axelseon en Turesson en de Duiteer Reiach. Als er Nederlanders worden aangekocht, zullen na de samenstelling van het eerste elftal ook buitenlandse spelers in het tweede terecht komen, omdat in België maximaal drie buitenlandse voetballers in het eerste team mogen worden opgesteld. Josef Hutsebaut: „Als de nieuwe aan kopen zich waar maken, is dat geen pro bleem. Tureseon en Reisch zijn hun prijs in het afgelopen seizoen niet waard ge bleken. Hun spel was niet wat wij ervan verwacht hadden. Desondanks blijven zij nog een Jaar bij ons omdat htm contract pas volgend seizoen afloopt. Indien de nieuwkomers bevallen, zal het echter niet moeilijk zijn te beslissen wie naar het tweede plan verhuizen." Om nieuwe teleurstellingen te voorko men, gaat m end it jaar bij het aankopen met meer overleg te werk. Scouts woon den verscheidene competitiewedstrijden in Nederland bij. met het gevolg dat aan het eind van de competitie op het kantoor van FC Brugge een lijst met gegadigden lag. Daarop kwam aanvankelijk dok de naam van de Twentse schutter Dick van Dijk voor. „Brugge had de topscorer van FC Twente graag willen hebben, maar hij bleek toen niet te koop te zijn", aldus voorzitter De Clerck. „Wij hebben ons dit Jaar ten doel gesteld enkele zeer goede, geen goede maar zeer goede, voorhoed - spelers te kopen Wij weten dat het geld gaat kosten, maar ook voor ons geldt een limiet. Als het transferbedrag boven de twee ton komt, word het toch wel be denkelijk"' Full profs De nieuwe spelei-s zuilen bij FC Brugge Brugge als full-profs in dienst komen Momenteel zijn er reeds vijf beroepsspe lers, onder wie de drie buitenlanders. Voorzitter De Clerck: „Brugge Is geen bijzonder rijke vereniging, maar soms is het noodzakelijk dat er financiële risico's worden genomen. In ons rtadion eigendom van de club, kunnen 22.000 toeschouwers. Bij de competitiewedstrijden hebben wij over bdangstellin gnoolt te klagen, maar de opbrengsten zijn toch niet te vergelij ken met die van Ander!echt en Standard. Toch moeten wij af en toe dure aanko pen doen om aantrekkelijk voetbal te spe len en aan de top te blijven. Ander blijft ons publiek weg en vervalt een groot ge deelte van ons inkomen. Het een Is nu eenmaal niet los te denken van bet

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13