mening Laatste deel triologie bij afscheid P. J. W. v. Adrichem Priesterberaad Dekenaat Leiden !9®.99™ f?? Volgende maand aanbesteding bouwrijpmaken eerste fase Bloeiend ensembles pel op jaarlijkse einduitvoering Leidse Muziekschool Leidse agenda MARKTEN Laatste obstakel in Pelikaan-boulevard Nieuwkomers in Christelijke Scholengemeenschap Zuidwest Sportuitwisseling Schoten- Voorschoten PAGINA DE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 JUNI 1969 Consumarkt peilde koopgewoonten met PRIESTERBERAAD (ook Onderweg) j geen propaganda j te i Voor het eerst sinds de benoeming Deken L. v. Noort waren de zielzorgers van Leiden, Voorschoten en Wassenaar bijeen ter bespreking van pastorale on derwerpen. ntle kopersenquête De Consumarkt aan het Levendaal heeft in de afgelopen tijd onder de be zoekers een enquête gehouden naar de koopgewoonten en de wensen en ver langens van het publiek. Uit de ter beschikking gekomen ge gevens, die van algemeen belang zijn, deze selectie: Van de 5000 formulieren welke wer den uitgereikt, zijn 571 terug ont vangen, d.i. 11,4%. Van de ingevulde formulieren was 67% afkomstig van Leidse klanten, 33% van inwoners van 31 plaatsen rondom Leiden. Van de Leidenaars woont 10%. in het centrum. 40% in de directe om geving van de Consumarkt en 50% in een buitenwijk. Van de klanten kwam 36% per auto, 24% per fiets, 22% te voet. 9% per brommer en 7% kwam met de bus. i Van de automobilisten kon 29% ge makkelijk parkeren, 38% vond dit vrij moeilijk en 15% was genoodzaakt op meer dan 500 meter afstand te par keren; 18% vond het parkeren zeer I moeilijk. I Van de klanten kwam 17% voor het eerst, 47% komt wekelijks en 36%, komt zelf» meermalen per week. Van j «u ki k, die klanten die voor het eerst kw1 I verklaarde 92% dat zouden komen, I wel eens zien de dekenaat. Hiertegenover werd gesteld dat het priesterberaad eerder een ver zoek aan Oostpriesterhulp kon richten om ons meer Informatie te verschaffen. De deken meende dat niemand dwin gend opgelegd moest worden om geen propaganda meer te voeren voor Oost priesterhulp. De films in de week juni zijn door de katholieke Film Ceo- d't trale als volgt gekeurd: Camera A. Bout de souffle 18 jft Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. I Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: The Naked run- j ner do, vr. zat. 23.30 uur. 18 jr. j Jeugdmatinees: zo. wo. 2.30 uur: Sjors i van de Rebellenclub. Als eerste punt van de agenda werd in bespreking gebracht: a. het houden van een priesterberaad j van alle zielzorgers van het hele de- kenaat. eens in de twee maanden, en dit te noemen algemeen priesterbe- b. het houden van rayonberaad van ziel zorgers van respektievelijk groot-Lei den. Wassenaar en Voorschoten, en dit te noemen rayons priesterberaad. In het algemeen priesterberaad zullen achtergrondsvragen in bespreking wor den gebracht. Voor dit algemeen beraad werd een agendacommissie voorgesteld die de te bespreken onderwerpen zullen voorbereiden en de prioriteiten ervan zullen bepalen. Voor de agendacommissie werden aan gewezen de heren P. Lansbergen. G. v. d. Mosselaar, M. Out. J. Renirie en deken L. v. Noort. Als eerst te bespreken onderwerpen werd genoemd: het ambtsrapport: voor bereiding van de landelijke priesterbij eenkomst: wenselijkheid van de confes- sionaliteit in de jeugdbeweging. Dit voorstel werd door de vergadering in zijn geheel aanvaard. In het rayonsgewijze priesterberaad tische aard in bespreking komen. Het volgend voorstel kwam king: a. verzoeken aan Oostpriesterhulp of zij hun naam willen veranderen; b. verzoeken aan Oostpriesterhulp om oecumenische kontakten tot stand te brengen en ter plaatse de akties op oecumenische wijze te voeren: c. verzoeken aan Oostpriesterhulp om zo volledig mogelijk over hun werk geïnformeerd te worden; bespre- Lido De val van Rome. I Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 u Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 14 jr. Luxor Erotiek zonder masker 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio Secret ceremany 18 ji\ Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur dat zij beslist terug Interkerkeijjke Vredesweek i, 7%, ven hen zou nog komt beslist nooit Drukke receptie in Leonardushuis i, oprichter van de 15-jarige I Foto: Een groepje oud-leerlingei Oud-leerlingen, ouders vi en oud-leerlingen, collega's collega's uit Wa Onder de receptiegangers heer A. Boogaard, rijksinspecteur voor leerlingen ket basisonderwijs. De feestelijke recep- zelfs oud- tie Waar het schoolhoofd, die nu van Poeldijk, een welverdiend pensioen gaat genieten, r hy ook hoofdonderwijzer was, heb- veei cadeaus werden aangeboden, volgde de vele groepjes) komt het schei- j dende schoolhoofd danken voor de goede zorgen aan hun besteed. Links ook de Van Adrichem. ben zaterdagmiddag het laatste deel van de „afscheidstrilogie" van de heer P. J. W. van Adrichem opgevoerd. Het. was enorm druk in het Leonardus- schoolgemeenschap, huis aan de Haag-weg, waar de lieer Bij die gelegenheden op een afscheidsmorgen met het bestuur de Stichting R.K. Scholen te Lelden feestavond vrijdag met de hele Uit de formulieren is ook een zeer duidelijk beeld per afdeling verkregen, waarmede de leiding van de Consu markt en de verschillende deelnemers hun voordeel zullen doen. Zeer ver heugend is het voorts dat in de for mulieren honderden opmerkingen wor den gemaakt die alle zeer positief en officieel gezegd, zodat de receptie zater- opbouwend bedoeld z(jn. dagmiddag hoofdzakelijk besteed kon worden aan het persoonlijk afscheid. Verder was er ook gelegenheid om ken nis te maken met de heer Lommers, die door het schoolbestuur vorige week tot opvolger werd benoemd van de heer Van Adrichem. Industrieschap Grote Polder gaat nu van de grond komen Oranjelaan komt het eerst aan bod VISNIEUWS D.V.S. Als tweede punt van de agenda kwam in behandeling de interkerkelijke vredes week, die gehouden zal worden van 21- 28 september. De volgende vraag werd de vergade ring voorgelegd: Vindt U het werken aan de vrede een zaak van dusdanig belang dat het wer ken hieraan als een opdracht ingebouwd moet worden in het pastoraat M.a.w. hoort het bij onze opdracht dat de vre- desgedachten gaan leven, als iets wat bij ons christenzijn behoort? De volgende vraag die gesteld werd luidde als volgt: Kunnen wij ons inzet ten om de vredesgedachten te versprei den en tegelijk steun verlenen aan de Oosterpriesterhulp Uit de discussie over de tweede vraag kwam naar voren dat de propaganda die Oostpriesterhulp voert, de mensen Visvereniging „Hengelsport", hield de j met angst bedreigt Aan de enquête was ook een prijs vraag voor slagzinnen verbonden. Een stroom slagzinnen en gedichten maakt de keuze van de winnende slagzinnen niet gemakkelijk. De uitslag zal niette min zeer spoedig bekend worden ge maakt. VISNIEUWS hield zondag Groot 17 st.. 1485 gr. voorn 27.8 t onjuiste by gedachten de Ringvaart i Mazerel 23 st., 1440 gr.; 3. D. Boon vry geacht moesten worden. Overigens t 17 gj. 925 gr.; 4. B. Levarth 13 st.: I vond men het propageren van Oostpries- 785 gr.; 5. E. v. Houten 12 st., 705 gr.; terhulp en het verspreiden van de vre- 6. J. Boef 12 st., 625 gr.; 7.P. Verhoef 8 desgedachten moeilijk met elkaar In bij Leegwater. De vangst was redelijk, j 17 st., 925 gr.; 4. B. Levarth 13 1. F. Zandbergen, 2366 gram; 2. W. v. Loon. 1930; 3. W. v. Berkel, 1824; 4. J. v. Loon sr., 1752; 5. H. v. Loon, 1710; 6. W. Baak, 1288; 7. H. Jager, 1117; 8. J. v. Loon jr., 1117; 9. W. Koreman, 785; 10. L. Schuchhard, 699. Na zo'n elf jaar verwikkelingen en problemen rond het industrie schap de Grote Polder, waarin de gemeenten Leiden en Zoeterwoude participeren, is nu eindelijk een reëel uitzicht bereikt. Op 4 juli a.s. wordt namelijk het bouwrijpmaken aanbesteed van de eerste fase - welke gelocaliseerd kan worden tussen de Meerburger Wetering, parallel lopend aan rijksweg 4A, en de verlengde (nieuwe) Oranjelaan. H Het bouwrijpmaken begint aan de j ten komen in de noordelijke groenstrook, zijde van de Hoge Rijndijk, waarbij de Oranjelaan het eerst aan bod komt. Dit werd medegedeeld op een vergadering van de raad van bestuur van het Industrieschap vanmorgen in het Leidse stadhuis, welke onder voorzitterschap stond van burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude. Het ligt in de bedoeling in augustus, I na de bouwvakvakantie, met de werk- I zaamheden te beginnen. Na een jaar, zo zei de voorzittgr, zouden de eerste j industrieën toegelaten kunnen worden. In het najaar wordt gestart met liet contact opnemen met bedrijven, welke zich al eerder hebben aangemeld. In de winter kunnen dan waarschijnlijk de eerste contracten worden afgesloten. De Oranjelaan, die wordt aangelegd naast de bestaande weg. krijgt een rij baan van acht meter breed; er komen trottoirs langs en parkeerstroken. BUNGALOWBOUW Ook bestaan plannen voor de bouw van 16 bungalows nabij de Nassaustraat. Deze „betere woningen" (ter bevorde ring van het leefklimaat) zouden die de huidige bebouwing langs de Rijn dijk gaat scheiden van de industrieter reinen. Deze bungalows zijn bestemd voor directeuren en bedrijfsleiders van fabrieken, die in dit gebied hun vestiging gaan krijgen. Een voor de jeugd zeer prettige by- komstigheid is, dat hier ook een z.g. „Indianénveld" is geprojecteerd, waar op voldoende uitlaatmogelijkheden voor de kinderen zijn. De tegen het bestemmingsplan bin nengekomen bezwaren zullen binnenkort ln de Zoeterwoudse gemeenteraad in behandeling komen. MAANDAG 9 JUNI Cantine fa. Stokkermans - Klaver jassen in het kader van het plan Zuid- West Aktief. Aanvang: 19.30 uur. Stadhuis - Gemeeenteraadsvergade- ring. Aanvang 19.30 uur. DINSDAG 10 JUNI Jeugddorp Volksdansen in het ka der van het plan Zuid-West Aktief. Aan vang 19.30 uur. Stadsgehoorzaal - Leids Appèl van de KVP. Spreker o.a. minister-president P. de Jong. WOENSDAG 11 JUNI Kasteel Duivenvoorde - Liederen- avond door Maya Bazuky, mezzosopraan Aanvang 20.30 uur. Antoniuskerk Concert Jeugdkamer- orkest in het kader van het plan Zuid- West Aktief. Aanvang 20.30 uur. DONDERDAG 12 JUNI Pieterskerk - Concert door „Univer sity of South Carolina. Concert Choir.". Aanvang 20.00 uur. Jeugddorp Voetbal, Jeu de Boules, croquet en microkorfbal in het kader van het plan Zuid-West Aktief. VRIJDAG 13 JUNI Jeugddorp Bal voor de jeugd in het kader van het plan Zuid-West Ak- 1 DONDERDAG 12 JUNI lief. Aanvang 20.00 uur. Broodfabriek in Zuid-West Excur sie in het kader van de aktie Zuid-West Aktief. ouders, familieleden, vrienden, ken nissen en wie zich op de een of andere wijze verbonden voelt met de school, is gisteravond in de aula van het St. Agneslyceum de jaarlijkse openbare einduitvoering gegeven door leerlingen van de Stichting Leidse Muziekschool. Ook het gemeentebestuur gaf acte de présence in de persoon van de wethou ders S. Sannes en S. Menken; gemeente secretaris dr. J. v. d. Poel was even eens aanwezig. Deze publieke verant woording van een jaar hard studeren werd ingeleid door directeur Loek Ste vens, die er de aandacht op vestigde, dat ditmaal het ensemblespel op deze avond centraal was gesteld. Deze manier van muziekmaken is in een rijk geschakeerde uitvoering in vele facetten aan de orde geweest. Er waren trio's, kwartetten en kwintet ten van blazers of strijkers. Allen leg den hun proeve af van bekwaamheid, veelal gepaard aan een zeer muzikale opvatting. Voor een buitenstaander ver loopt zo'n prestatie zonder haperingen; men is zich nauwelijks bewust van het DINSDAG 10 JUNI Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- ter'.aan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van *1: Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan. Beyerincklaan, Tem- minckstraat. Suringastraat. Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat. Schol- lenstraat, Moddermanstraat. Oppen- I heimstraat. ONGEVALLEN-DIENST LEIDSE ZIEKENHUIZEN Voor de behandeling vaD ongevallen ls het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuisen vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-zlekenhuis) Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen- stxaat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof. St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg. Hout markt. Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin- nenvestgracht, Reineveslsteeg. Lange- gracht, Vredehof. Noorderstvaat. VRIJDAG IS JUNI Buurt 20: Van Vollenhovenkade. Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingast raat. Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerbade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat. nen komen. Dat de aanwezigen zoveel genoegen aan het ten gehore gebrachte hebben beleefd, dat men ook zijn waar dering her en der niet onder stoelen of banken stak, is tevens en groot com pliment aan directie en docentencorps van deze Leidse Muziekschool, die op nieuw royaal getuigenis gaf van de uit stekende vorming van haar leerlingen. merkbare plankenkoorts was er niet. Er was de rust van het weinig spec taculaire in het optreden van het jeugd- accordeonensemble onder leiding van oud-wereldkampioen Henny Langeveld, de barokke voornaamheid in een strijk trio van Joh. Chr. Bach. Ook hoorden wij het grote ensemblewerk van het B-orkest, dat de krachten voor het Jeugdkamerorkest levert, natuurlijk niet denkbaar zonder dirigent en ani mator Henk Briër, die zijn pupillen aan voerde in werken van Telemann (de Suite in C gr.t.) en van Christiaan Ernst Graaf, hofmusicus van stadhou der Willem V, die een echt divertisse- ment-symfonietje schreef. Twee fluitisten en een celliste speel den byzonder gaaf in een Trio van Haydn. Beste partijen waren dit, van talentvolle jongelui. Een hoogst bevre digend programma-onderdeel was het ronde ensemblewerk en de muzikale voordracht van drie cellisten in drie mooie, donkergetinte zangerige stuk ken van Dante d'Ambrosi. Een perfect staaltje van uiterst gedisciplineerd blazen, smetteloos gerealiseerd onder leiding van de heer P. J. Kunst, hoorden wij van het Blokfluitemsemble B. kleinodiën, die fris en aantrekkelijk gezongen werden. Het bleek alsof wij in Jeunes fillettes en Bergère légère het Franse meisjeskoor Les Djinns hoorden. Het was in elk geval een beter „Sweet Sixteen". Aan de vleugel bege leidde Loek Stevens. Vier klarinetten sloten, bekwaam ge blazen, het concert met een nogal zware suite van Hausdörfer en een bagatelle van Grundman, die wat opener klank was. Een Concerto di Camera van Telemann had de hekkesluiter ten zijn, maar de tweede vioolpartij was onverklaarbaar verdwenen, zodat dit feest niet doorging. Wat overigens geen afbreuk deed aan onze voortreffe lijke indruk van al het ensemblespel, waarin vooral van een opmerkelijk blazerspeil sprake was. T.P. d. duidelijke drang uitoefenen bij Oost- I Trlam priesterhulp dat zij hun akties in Zuid-Amerika niet richten op het verspreiden van de vrees voor het dreigende communisme aldaar, maar dat zij hun akties ook moeten voe ren tegen de gevestigde macht in Zuid-Amerika. Dit voorstel is door het priesterberaad aanvaard en zal worden uitgevoerd. Discussie Rex Onstuimige begeerten. 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur i Nachtvoorstelling vr. zat. 23.30 uur. De prijs voor een nacht. 18 jr. Na de pauze werd tjverig gediscus sieerd over het „hoe" van het versprei den van de vredesgedachten in het pas toraat. Er werd gezegd: het gevoel van onmacht speelt ons dikwijls parten. Ge antwoord werd dat de bisschoppen in hun pastorale brief „oorlog in de ban" gezegd hebben dat we het gevoel van onmacht moeten doorbreken. Er werd gezegd dat we vóór we de vredesgedach ten gaan verspreiden we het eens moe ten worden over hoe we staan met ons politiek engagement met betrekking tot de vrede. Het lijkt niet goed. zo werd gezegd, de kerk nu politiek te organi seren voor zaken die we nu bij de tijd vinden. Genoemd werd het steunen van de vakbonden in Zuid-Amerika met 2% van ons salaris. We zijn in het minst verlegen om een soort nieuwe KVP op te richten, d.w.z. de kerk moet geen nieuwe politieke partij worden. Ook werd er gezegd, dat als men dui delijker standpunt inneemt m.b.t. de vre de ln zijn preek, de parochie in opstand kan komen. Gevallen hebben zich voor gedaan. De vraag werd gesteld wat men dan moest doen. Uit de discussie werd wel duidelijk dat om tot een vredesgezindheid onder de parochianen te komen dit moet wor den tot stand gebracht via een lange voorbereiding. Het is daarom nodig dat er voor gezorgd wordt dat er op de pas torieën veel informatie komt door mid del van vredeslektuur. Vervolgens is een bijbelse bezinning op de vrede nodig. De preek moeten we van politieke in slag ontdoen, maar de bijbel sec als woord Gods laten spreken. Als derde agendapunt moest ter spra ke komen: begeleiding en opvang van gebroken huwelijken. By nader inzien bleek de voorbereiding van dit onder werp by de priesters niet voldoende en werd het punt naar de agenöacommis- Korreltje PUNT... sie Hierna sloot de Deken met 'n dank woord voor de grote opkomst en de ak- tleve deelname aan de discussie 't pries terberaad. Graag 2 Vliegende start ROTTERDAM, 9 juni - Vt«s - Aan voer totaal 1383, slachtrunderen 925, varkens 458, Prij2en: slachtrunderen ex tra kwal. 5.50-5.80. le kw. 4.80-5-30, 2e kw. 4.20-4.65, 3e kw. 3.95-4.10; varkens: le kw. 2.65-2.67, 2e kw. 2.62-2.65, 3e kw. 2.55-2.60. stieren 4.65-5.25, worstkoelen 3.85-4.00. Slachtzugen 2.15-2.25, zware varkens 2.25-2.40. Marktoverzicht: slachtrunde ren: klein, lui, lager; varkens: minder, vlot, lager, enkele prima's boven notering KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 juni, Groenten: waspeen per kist: AI 13.40- 14.10; An 6.80-11.90; BI 12.50-13.40; prei All 31; radijs 19; rabarber 14; spinazie 39; aanvoer waspeen 11.000 kg. RIJNSBURG. 7 juni bloemen Anjers: witte sim 10-19; rode sim 12-22; sim 11-20; crowly 8-18; dusty sim 15-25; arthur sim 14-23; Gij sim 13-22; Selecta sim 14-24; William sim 13-23; Keever sim 14-23; Esperance 15-29, alles per stuk; Freesia: golden yellow 100- 150: white swan 125-200; stokholin 100- 150; ballerina 200-275, alles per bos; Rozen: Baccara 40-68: Carol 9-16; Gar- nette 9-16; Zorina 14-20, per stuk; Div. Snijbloemen: Anthurium 75-225; Gerbera 1 ik als „oudere" op de jon- 15-32; Violieren 10-15; Lelies tak 60-85; gerenmisviering als volgt willen geren: De spontane bereidheid om er voor allen, zowel jongeren als ouderen, een weldoordachte Eucharistieviering van te maken is hartverwarmend. De actiegroep gezamenlijke jongeren misviering verdient oprecht een posi tieve beoordeling; met negativisme ko men we niet verder. Jongelui, ga zo door! M. K. v. B. Alleen café Sliering nog 55. Maandag 2.1 juni gaat de slopersha mer in het laatste stukje bebouwing aan de even zijde van de Pelikaanstraat Het gaat om de krachtdadige verwijde ring van het voormalige café Sliering, PelikaanstraatDaarmee zal de ,J?eli- kaanboulevard" in primitieve vorm een feit zijn geworden. Tevens betekent het een duidelijke stap vooruit naar de vol tooiing van de noord-zuidroute. Tot de Chr. Scholengemeenschap „Lei- venberg. Kees Brokaar, Lydie Buuren, deu-Zuidwesl" zijn toegelaten: j Cea Carlieh. Robbert Claproth, Wini Wout Bakker, Frans v. d. Berg, Han- j Denneman, Charles Doorn, Leon Duijn, J- - d. Berg. Lenneke Boesveld, Mar- Marian v. Dijk. Nelly v. Es. Annemarie In oktober vorig jaar begon de door braak tussen de Haarlemmerstraat en Oude Vest pas goed met cle sloop van de „De Zwitsersche", Haarlemmerstraat 238. Op 8 januari van dit jaar trok wethouder C. J. Piena de gevel van de voormalige r.k. lagere school Haarlem merstraat 240 tegen de grond. En sinds die tijd hebben de slopers niet of nau welijks gerust. Het café Sliering met bovenwoning is het laatste obstakel in dit gedeelte. Het vrijkomende terrein zal (tijdelijk) grotendeels in beslag wor den genomen door directie- en werk- keten van het aannemingsbedrijf dat de walmuurreparatles aan de Oude Vest uitvoert. Dam, Yolanda Diederix, Wim Donsi laar. Chris Eggink, Tine Fortuin, Chris tine Goedhart. Chris v. d. Graaf, Paul Griffioen. Marinel v. d. Haar. Maryo v.d. Hilst, Markus v.d. Hoek, Huus Hol lander, Karin Iestra, Anna-Marie Jong bloed, Hans v. Kempen, Eric Koedam, Dick Koornneef, Helma Korenhof. Beu v. d. Lage weg. Xandra Landwehr, Peter Lodeizen, Gerda Markenstein, Jan Mod deraar. Job ter Mul, Karin Mulder, Han- neke Nell, Pim Oskam, Sylvia Ouwe hand, Wout Neut, Melitta Overstegen, Jan Harm Padmos, Andries Pen. Jos Poeder, Henk Post. Elsa Rakers, Peter Reith, Jacqueline de Ruiter, Martien de Ruyter, Peter Schaberg, Gert-Jan Schef- fer, Yvonne Selles, Renée Sinke, Saskia v. Solingen, Anja Splinter, Jetze Tjal- ma, Sofie v. d. Veen, Helen Veltema, Marjan v. d. Werf, Sonja Willems, Wou ter Zanen, Rob Zonneveld, allen te Voor schoten; Yvonne Bentveld. Adriaan Blankenateln, Johan Boelee, Rob Boom, Arjen Bosch, Manon Bourgeois, Rik Bo- Zou men de noord-zuidroute t Hooi gracht) vanuit de lucht bekijken, clan krijgt men al een duidelijk tracé te zien: een deel van de Oranjeboomstraat, de gehele St. J.jraateeg, de Watersteeg, leneo gaetverenlgingen de Pelikaanstraat en de denkbeeldige |„n,le speellokaliteiten Jolanda Hui réne 'kiinkenberg!"1 Aad Knetach/^o- i Singelgevela nog overeind ataan linda Knigge, Jolanda Koning, Wim La- man. Petra Laterveer, Helna Lindhout, Lex Looijen, Hendrik Lugtenburg, Ron nie Middelkoop, Henk Molman, KeeB Onseleu, Ellen Oudrpan, Carla Pera, Arend-Bas v. d. Plas, Tinka Prast, Jan na Robbers, Margreet de Ru, Nicolette Schraa, Frits Schulte, José Shamier, Wim Sjaardema, Frank v. Spronsen, Jeanine Tieleman, Jolinda Tukker, Ja- comine Varkevisser, Pieter Vermeulen, Menno Versteeg, Robbert Vink, Els Vos. Andrea Westerbeek, Marjan Zandber gen. Roelanda Zierikzee, Marjolein Zoe te, allen te Leiden; Wim Bruins, Douwe Dijkman, Batty Kanaar, Jan Pander, Wim Rodenburg, Janny Verhoogt, allen te Leiderdorp; Greetje Chardon, Robert Hubers v. Assenraad, beiden Hazers- woude; Loek de Jeu, Elly v. d. Loo, Henk v. Otterloo, Arie Visser, allen te Zoeter woude; René v. Tol, Valkenburg. De verwijderingvan de flessehals in de Hooigracht nabij de Nieuwe Rijn wacht slechts op goedkeuring van een sloopkrediet door Gedeputeerde Staten. Procedures voor verwerving en vervan gende woon- of bedrijfsruimte zijn met succes afgerond. Blijven in deze belangrijke doorbraak dus nog drie grote obstakels over: de Oranjeboomstraat, de Oude Singel en de nieuwe Pauwbrug, waarvan de bouw echter op het verdwijnen van het door gaande scheepvaartverkeer wacht. GESLAAGD B(j het ln 's-Gravenhage afgenomen examen ls geslaagd de heer J. Th. J. van Zijp voor het diploma Elektronica Mon teur N.E.R.G. van het Nederl. Elektro nica- en Radiogenootschap. Cobrillei 20-44; Gladiolen 35-50, alles per stuk; Witte Margrieten 220-450; Pyrethum 450-650 per 100; Lathyrus 40-75; Duizendschoon 70-115; Irissen 85-210; Chrysanten: Indiane Polis 275- 310: Golden Christie 300-330; White Spider 320-370, per bos. ZOETERWOUDE WIT-GELE KRUIS Aanstaande dinsdagavond houdt het Wit-Gele Kruis een algemene ledenver gadering in de „Drie Eendjes". Aanvang acht uur. De agenda vermeldt o.m. d bestuursverkiezing. Aftredend zijn: me vrouw E. H. Stenten-Schuhmacher, drs. C. M. Westerman en N. de Bruin. Laatst genoemde is niet herkiesbaar. Kandidaat is gesteld mr. F. R. A. Zaat uit Leider- LOMPENACTIE Zaterdag 28 Juni is er weer lompenactie. Het tegenbezoek dat Voorschotense sportverenigingen onder auspiën van de Voorschotense Sportraad aan Schoten hebben gebracht, is mede door het fraaie weer een groot succes geworden. Tegen elf uur werden gisteren de met elf bussen en vele tientallen particuliere auto's op het Schotense marktplein ge arriveerde sporters en supporters ont vangen. Hierna werden ze door Scho- de verschil- sportvelden gegidst. Centraal ontmoetingspunt was het Gemeentepark waar werd geten nist. gevolleyd, gevoetbald en gehen geld in de vijver van het parkkasteel, dat zelf plaats bood aan de bridgever- enigingen. In de villa Ullens vonden de tafeltennissers onderdak. Rouwkoop speelde op het sportterrein van Hoog- molensport, terwijl de biljardverenigin- gen Landzicht en B.C.V. in café De Gil de gelegen aan het prachtige markt plein partij gaven. De harmonie en drumband St. Lauren- tius viel de eer te beurt in Schoten een rondgang te mogen maken met turn verenigingen. Tijdens de door Schoten se harmonieën begeleide turndemonstra- tie op het marktplein vanaf drie uur keerden geleidelijk deelnemers aan an dere sportevenementen terug naar de markt, waar nog uren lang een pret tige sfeer heerste. Om ongeveer 7 uur vertrok het gezelschap na een feeste lijk dag huiswaarts.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5