BEN LESTERHUIS SPRONG HOOGTEPUNT Grootse zege v. Rasteren in eerste marathon door Westland Bijzonder succesvol optreden Nederlandse wieieramoteurs DE NOORLANDER NIET AAN LIMIET ATHENE Zuid won bij grote districten in KNAU Gimondi won vreemde Giro Meerkampen met zege voor „buitenland" AV MAASSLUIS ZETTE IDEAAL PARCOURS UIT Spelen München een dag langer SPORTBIJLAGE MAANDAG 9 JUNI 196* DEN HAAG De traditionele selectieontmoeting aan het begin van het atletiekseizoen is het duel tussen de sterkste drie districten, met ongeveer zeventig procent van de actieve atleten: Zuid (Brabant en Limburg), Noord- Holland en Zuid-Holland. In de schaduw hiervan wordt een zogenaamde kleine wedstrijd gehouden voor de overige districten. De laatste in Utrecht onder bijkans ideale omstandigheden, de eerstgenoemde in Den Haag aan de Zuidlarenstraat. Helaas bedierf de wind daar de meeste loopprestaties. Door de afwezigheid van vele Zuidhollandse lopers (o.a. Monsels, Jansen, Mahieu, Van Herpen) kwam Zuid-Holland op de laatste plaats terecht en won Zuid, evenals vorig jaar, maar nu met liefst 48.638 punten voor i Noord-Holland met 47.593 en Zuid-Holland met 46.880. Stans Brehm 55.7; Speerwerpen: 1. W. v.' Hulshof 43.60; 2. C. ial: N.-Holland 19.258 i (Van o e atletiek/medewerker) Z.-Holland 18.39 Speerwerpen: 1. Olofson 68,6 —.54; 3. v. d. Vloet no.56. I KogelsUngerenfl. Veuger 45.30 2. Houtzagei 149.25: 3. Schoenmaker 43.51. 4 x i'OO m: n. Zuid 41.4; 2. Z.-Holland 42.4 Toch is er een bepaalde overeenkomst met de wedstrijd van vorig jaar in Venlo. De dames trokken toen de meeste aan dacht, evenals dit jaar, op de 400 en 800 m. Voorts kwam Els van Noorduyn met de kogel voor het eerst over de 16 m, 1627. Het nummer op het hoogste niveau was de recordverbetering hoogspringen van de P.S.V.-atleet Ben Lesterhuis die zijn eigen record van 2.03 m met een grandioze sprong op 2,05 bracht. Zijn mederecordhouder Piet Geelen kon niet hoger komen dan 1.95 m zodat hij het record nu alleen heeft. De wijze waarop hij gemakkelijk en met veel ruimte over de 2.05 zweefde, geeft aanleiding te ge loven dat er binnenkort nog vijf of tien centimeters bij kunnen komen en daar mee zou dit nummer eindelijk enige aan sluiting krijgen bij de internationale top- Enorm Een in het oog lopende atlete was de succesvolle Olympische deelneemster Maria Gommers. Zij startte om kwart voor vier op de buitenbaan op de 400 m, had lange tijd de leiding maar op de laatste honderd meter ging Stans Brehm, op de binnenbaan lopend, haar toch nog voorbij en finishte met nauwelijks 0.1 sec. voorsprong in 55.7. Precies een uur later verscheen Maria Gommers weer aan de start voor de 800 m met vlak naast zich als grote tegenstandster Ilja Keizer. Bij 200 m leek de stijd al bekeken voor de Limburgse, maar tegen de wind in kwam Ilja Keizer bij en begon het tweetal na 63 sec. aan de tweede ronde. Weer kwam Maria Gommers los en met nog 200 m te lopen was de ruimte al meer dan vijf meter. Op de laatste honderd meter spurtte zij nog' verder weg. Haar tijd niet internationaal, maar gezien de omstan- Bij de heren viel de 1500 m op. Vooral in de laatste ronde kwam het tot vuur werk. Rietveld nam gedurfd de kop, j maar hij trok in feite de sprint aan voor J Evers en Van der Water. En zelfs Steen- j kist ging hem op het laatste stuk nog voorbij. De tijden vielen tegen, mogelijk I ook omdat in eerste instantie te veel op i plaats is gelopen. Piet v- d. Kruk en Kees van Wees stonden weer eens tegenover elkaar in de kogelstootring. Kees van Wees had wei nig moeite met 16.68 en hoewel Piet v. d. Kruk zich niet meer tot het uiterste wenst te geven in de topsport, kwam ook hij nog over de 16 m. Uitslagen van de drie districtenontmoetlng op de baan Zuidlarenstraat te Den Haag). DAMES: Kogelstoten: t. Els v. Noorduyn J6.27; 2. Mieke van Rangelrooy 14.66; 3. H. Oorthuys .u m noraen: a. v. Enkhuizen Q5.3; 2. Ten I Seldam 15.8; 3. Fielmich ,16,9. Verspringen: Q._ De Jong 7.02; 2. Mellaard 3000dmasteeple chase: a. Willems 9.30.6; 2. v. Eekelen 9.36.6; 3. Kljne 9.40,8. 40 m. O. v. d. Horst 49.3; 2. Veldhoen 59.4; Kogelstoten: a'. v..Wees 16.68; 2. v. d. Kruk 3. Snepvangers 3. Timme 14,12. Hinkstapsprong: 1. De Kort 13.95; 2. Mellaard nB.55; 3. v. d. Berg 13.06. 400 m horden: 1. Strik 56.7; 2. v. Enkhulzen 5000 m: 1. v. Engeland 14.57,4; 2. Scha: Hoogspringen: 0. Lesterhuis 2.05 iNed. ri cord): 2. Geelen 1.95. Discuswerpen: 1. Tim - uger 42.76. lolland 28.335. Springbak perfect DEN HAAG De gemeente Den Haag heeft eer van het opknappen van de beide Haagse sintelbanen. Enige weken geleden toonden de polsstokspringers met spectaculaire prestaties verbeteringen aan de Laan van Poot. Zondagmiddag mag een deel van de recordprestatie van Ben Lesterhuis (2.05 m hoog) zeker op rekening van de gemeente komen. Met de technisch moeilijke rolspron- gen is een goede landingsplaats on ontbeerlijk. Recordhouder Ben Les terhuis was bevrijd van alle angst en enthousiast over de bak. Mutaties in bestuur van Ski Vereniging DEN HAAG Tijdens de zaterdagmid dag in 't Congresgebouw gehouden voor jaarsvergadering heeft de Nederlandse skivereniging afscheid genomen van drie bestuursleden, die in verband met druk ke werkzaamheden hun werkzaamheden hebben neergelegd, te weten de heren drs. E. Lunenberg, F. Matser en W. E. Drys- dale. In de vacatures zal in het najaar worden De vergadering sprak er in het bijzon der zijn teleurstelling over uit, dat de heer Drysdale na één seizoen het be stuur al weer verliet. Vooral omdat onder hem de publiciteit en propaganda van de N.S.V. ressorteerden. De data en plaatsen voor de kam pioenschappen van het seizoen 1969-1970 werden voorts vastgesteld. De jeugd kampioenschappen worden op 2 en 3 ja nuari in Nauders (Oostenrijk) gehouden, de lage-landensedstrijden van 5 tot 11 januari in Val d'Isere en de nationale ti- wedstrijden voor senioren worden even eens in het Franse wintersportplaatsje verwerkt en wel op 14 en 15 januari. V. d. Berg snelschaaktitel WEESP De Leidenaar v. d. Berg heeft zaterdag in Weesp de Nederlandse snelschaaktitel veroverd. Hij behaalde in de finale met tien spelers een score van 6,5 punten. De tweede plaats werd ge deeld door Zuidema, Piket en Timman, allen met 6 punten. Het was de eerste maal dat een dergelijk toernooi werd gehouden. Het ligt in de bedoeling dat men er in de toekomst een groot interna tionaal toernooi van gaat maken. WENEN Voor het derde achtereen volgende jaar heeft een Nederlander de Ronde van Oostenrijk gewonnen. Na Rini Wagtmans in 1967 en Jan Krekels in 1968 was het nu de twintigjarige Matthijs de Koning, die de 1278 kilo meter door het Oostenrijkse bergland in de kortste tijd volbracht. Gedurende de laatste drie etappen werd de Neder lander nog sterk bedreigd door de Oos tenrijker Steinmayr, die in het alge meen klassement geleidelijk dichterbij kwam en uiteindelijk met een achter stand van slechts 1 minuut 4 seconden tweede werd. Matthijs de Koning nam in de vierde etappe de leiderstrui over van Joop Zoe temelk die tot dan toe een comforta bele voorsprong bezat maar toen ruim dertien minuten terugviel. Hij herstelde zich echter uitstekend en bezet in het eindklassement de derde plaats. Boven dien behaalde hij zowel in het punten- als in het bgrgklassement een fraaie ze ge. Ook Wim Prinsen en Harry Jansen kunnen op een geslaagde ronde terug zien. Samen met hun nog succesvollere landgenoten zorgden zij voor een dui delijke overwinning in het ploegenklas- sement. etap- ler (Oost.) op 1.18: 10. ex aequo o.a.: Pr Jansen en Zoetemelk (al 36.09.43:^2. Steinmayr (Oost.! Postl (Oost.) op 14.49; 8. Jansen op°l7.2l. Ploegenklassement: 1. Nederland 107.34.49; 2. Oostenrijk op 23.21. Bergklassement: 1. Zoetemelk 74 punten; 2. Prinsen 56; 4. De Koning 27; 6. Jansen 25. Puntenklassement: L Zoetemelk 51 punten; 2. Prinsen 45; 7. Ronde van Groot-Brittannië Het buitengewoon succesvolle optre den van de Nederlandse amateur wiel renners in het buitenland werd zater dag geaccentueerd door de 23-jarige Fedor den Hertog, die een overtuigende overwinning behaalde in de Ronde van Groot-Brittannië. Hij beëindigde de vijf tien etappen, over in totaal 2400 kilo meter, met maar liefst ruim twaalf minuten voorsprong op zijn naaste be lager, Popke Oosterhof. Ook deze heeft van zich doen spre ken, want hij won niet minder dan vijf etappen en werd bovendien eerste in het puntenklassement. De eerste plaats in het ploegenklassement was niet voor de Nederlanders weggelegd, daar Polen over een meer constante ploeg beschikte. Wel werd Den Hertog, die meermalen opviel door zijn scherpe koersinzicht en weergaloze soloacties, eerste in het bergklassement. 42. Vrancken (Ned.) Mikolajcyk (Po len) 113. Puntenklassement: 1. Oosterhof 120 Ronde van Italië Op de Vigorellibaan in Milaan is Felice Gimondi als winnaar gehuldigd van de Ronde van Italië. De uitsluiting van Eddy Merckx is in deze Giro van doorslaggevende betekenis geweest voor de definitieve uitslag. Dagenlang was het duel tussen de Belg en de Italiaan een opwindend gebeuren. Gimondi heeft sinds het vertrek van Merckx geen serieuze bedreiging meer gevoeld. Zi- lioli bleek onmachtig zijn landgenoot van de eerste plaats te verdrijven. Hij verloor op de voorlaatste dag nog zijn tweede plaats in het eindklassement aan Michelo! Gimondi bleek in deze teleurstellende Giro de enige Italiaanse renner die zich op het hoogste niveau (Merckx) kan meten met de sterkste buitenland- De uitslag van de 23e etappe Is: 1. Adorni (It.) 150 kilometer van Cavalese naar Fol- garida In 4 uur 15 minuten en 27 seconden; op 42 seconden: 2. Panizza (It.); op 45: 3. Al tig (W-ni.i; op i minuut 35 seconden: 4. Boifava (It.); op 2.30: 5. Marcelll (It.); op 2.45: 6. Schiavon (It.); op 2.50: 7. GimonC" Guali Basso at.); 5. Delia Torre (It.); 6. Zan- 7. Ballint (It.); 8. Sgarbos Gimondi'106.47.03; op 3.35: 2. Michelotto: dezelfde tijd als' Boucquet; 10. Guirmard (Fr.) op 20 seconden. De uitslag van de vijlde etappe is: 1. 2. Ocana (Spa.); 3. Van Vreckom (Beig.) beiden ln dezelfde tijd; 4. Bellone (Fr.) op 2.45; 5. Poulidor (Fr.); 6. Bracke (Belg.); 7. Doulon (Belg.); 8. Wright (G.-B.); 9. J. Galera (Sp.); 10. M. Galera <Sp.) allen ln dezelfde tijd als Bellone. Uitslag van de laatste etappe is: 1. Gul- mard (Fr.) 103 kilometer ln 2.38,13; 2. Wright (Eng.); 3. Lasa (Sp.); 4. Saez (Sp.). Vervolgens het gehele peloton in dezelfde tijd als de winnaar met uitzondering van o.a.: 65. Karstens (Ned.) op 1.58. Het eindklassement: 1. Ocana (Sp.) 20.16.40; 2. Bracke (Bel.) op 2.43; 3. Van Vreckom (Bel.) op 3,20; 4. Poulidor (Fr.) op 3.30: 5. Harrison (G.-B.) op L02; 6. (Fr.) op 4.57 ên 10. Ravalen"(Fr.) op 4.58. Ronde van Midden-Zeeland Drie dagen na zijn prachtige over winning in de Ronde van Midden-Neder land heeft Henk Benjamins uit Hol- landscheveld een nieuwe zege op zijn erelijst bijgeschreven. Hij won zaterdag de sterk bezette Ronde van Midden-Zee land door een overwinning in het twee de en laatste gedeelte. De uitslag van de tweede etappe met start en finish in Goes van de Ronde van Midden-Zeeland is: 1. Henk Benjamins (Hol- landscheveld) 150 kilometer in 4 uur 11 min en 54 sec; in dezelfde tijd: 2. Siem van Burg (Berkel)3. Peter Vonk_(Hulst); Jlen (Heerhugo (Haarlem); 7. Peter 5. Koeken; 6. Legiers Winst in woonplaats Rini Wagtmans heeft gisteren de prof ronde in zijn woonplaats Sint-Willebrord gewonnen. Hij legde het parkoers van 120 kilometer af in een tijd van 2.25,30. De koers had een interessant verloop door de talrijke uitlooppogingen. Voor slechts 3.000 toeschouwers was Rini Wagtmans samen met Bart Zoet uit het peloton weggesprongen. Met 30 meter voorsprong op de rest van het veld ging (Eng.); 9. Van der Horst; 10. Van Seggele Grote prijs van Havirov De Tsjech Tomanek heeft de laatste etappe van de Grote Prijs van Haviruv gewonnen een rit over 88 kilometer door de straten van Havirov. Hij legde de afstand af in een tijd van 2.17.56. Wieher Vlot was met een vierde plaat! de beste Nederlander met een achter stand van 1.28 op de winnaar. De eind zege ging naar de Tsjech Konecny. D; Nederlandse broers Wicher en J" Vlot werden respectievelijk vijfde tiende in de eindrangschikking. De uitslag van de laatste manek (Tsj.) 88 kilometer in 2. Filipsen (Zwe); 3. Ma Wicher Vlot (Ned.) op 1.28 (Ned.) op 1.35; 14. Nanno E 2ei7a45-top12 Jt' itousek (Tsj.): 9. Jans Vlc radec (Tsj.) op 4,17 en 45. Nanno Bakker (Ned.) op 18,3. Baanwedstrijden De uitslagen van de nationale baan wedstrijden voor amateurs, die gisteren in Alkmaar werden gehouden, zijn: Wedstrijd achter dernymotoren1. Boom (Markelo) 9 punten; 2. Helsloot (Amsterd; 9 punten; 3. Bouma (Spaarndam) 8 punt Sprint (finale); 1. Loeveseijn (Amsterd 12,6 seconde over de laatste 200 mpmi- Jansen (Westzaan); 3. Koopi 3. Loeveseijn (Amsterdam). Klassemt race over 5 kilometer: 1. Dean (Nleuw-Zee land) 15 punten; 2. Duin (Alkmaar) 8 pui ten; 3. Van der Sloot (Alkmaar) 7 punten. Ronde van Budelschoot De Limburger Jan Harings heeft zï terdag de prof ronde van Budelschoot gewonnen. Hij legde de 100 kilometer a( in 2 uur, 19 minuten en 35 seconden. Vijfhonderd meter voor de eindstreep was er een massale valpartij, waarbi de renners in de kop van het volui sprintende peloton het zwaarst getroffen werden. De uitslag is: 1. Jan Harings (Sibbt 100 kilometer in 2.19,35; 2. Gerard (Amsterdam); 3. Leen de Groot (Utrecht); 4. Jan Serpent! (Wijk aan Zee); 5. J. Schepers (Stein); 6. Harry Stevens (ElsK iek); drecht); in dezelfde tijd als e atletiekmedewerker) De eerste ronden de Zuidlarenstraat. (Van onze atletiekmedewerker) MAASSLUIS De eerste „Westlandse" marathon is een groot succes geworden. Hans van Kasteren behaalde een gran dioze overwinning met een tyd die voor Nederlandse begrippen zelfs zeer goed is. 2 uur 32 min. 43.8 sec. Geladen was hij aan de start gekomen omdat hij na Aad Steylcn en IIol zo graag de derde man in dc zeslandenontmoeting, volgende maand in Barcelone. wil zyn. Na de niet geheel geslaagde marathon negen dagen geleden in Antwerpen, was dit een schit terende revanche. Echter met een grote ..maar" op het gebied van de roofbouw. Hans van Kasteren liep na Antwerpen vorige week (nog even) twee lange af standen voor de competitie, afgelopen za terdag in Maassluis de marathon en moest gisteren in Den Haag in de drie-distric- tenontmoeting lopen. Dit is de grote scha duw die over deze wilskrachtige presta tie ligt. Geen schaduw lag over de voortreffe lijke oragnisatie. Door deelneming van een Zwitser en een Engelsman had deze marathon meteen het predikaat „interna tionaal" gekregen. De big-boss in de KNAU, Jo Moerman, stond tevoren zeer sceptisch tegenover deze onderneming maar was toen hij dc gehele wedstrijd had gevolgd, enthousiast. Je moet op passen zei hij vo- r de start, als een jonge vereniging als AV Maassluis (pas in sep tember 1966 opgericht) zoiets gaat organi seren. Toen hij door de finish per auto kwam, loofde hij het gran dioze parcours, dat hij ideaal noemde. Jo Moerman verlangt nu al naar de re- Eigen wijze Het parcours leidde door Maasland, Naaldwijk, 's-Gravenzande en Hoek van Holland en elk politiekorps gaf op zijn eigen wijze medewerking. Soms reed een busje .voorzien van een geluidsinstallatie, mee en soms stonden politiemannen langs de weg voor de afsluiting ook reed een motoragent mee. Dit alles pleit voor een nog intensiever samenwerking. Van de bijna zeventig atleten liepen er 39 de marathon uit. Vrij snel na het startschot van DTC-lid Koumans vormde zich de eerste kopgroep met Moser, Van Kasteren en Mol; daarna kwam er een vrij grote groep onder aanvoering van Knippenberg en de op deze afstand be loftevolle Kees Clementvervolgens Kuijs, Kraan en Kijne die zich hier vlak ach teraan sloten. De vijf km. ging in 17.14 en de tien in 14.34. Toen liep Moser lang zaam maar zeker weg. Bijna vier minuten pakte hij bij 15 km. Nog voor het keer punt (in 1.11.30) stortte hij ineen en moest hard zwoegen om de derde plaats te behouden. Ook Mol viel voor de 30 km. af en Van Kasteren liep het laatste stuk alleen, met bijna vijf minuten voorsprong. De uitslag was: 1. H. van Kasteren (Me tro. (Rotterdam) 2.32.43,8; 2. R. Mol (GAC, Hilversum) 2.37.58,7; 3. A. Moser (Zwitser) (GAC. Hilversum) 2.41.26,2; 4. J. Kijne (Shell, Vlaardingen) 2.42.28,6 5. J. Knippen berg (AV Maassluis. Maassluis) 2.43.42.5 6. J. Masselink (AV '40. Delft) 2.47.06.-; 7. C. - (HAV. Den Helder) 2.50.48.5; irint. Breda) 2.52.33; 14. F. 1 chaelis. Best) 2.53.01; 15. T. S sterdam) 2.00.01: 18. A. de Ridder (HAV. Den Helder) 3.00.34.5: 19. H. van Vliet (Siomo. Den Haag) 3.02.14; 10. R. Ketelaar (AC Waal wijk. Waalwijk) 3.03.29; 21. G. P. Treling (AV -40. Delft) 3.04.27; 22. M. Sybolts (For- tis. Enschede) 3.05.19,5; 23. H. Reijnhout (Dy namo. Middelburg) 3.06.28; 24. H. S. Chang (AV -23. Amsterdam) 3.10.54; 25. J. Bleeslng (GAC, Hilversum) 3.11.01. LEVERKUSEN De 22-jarige West- duitse Heide Rosendahl heeft gisteren in Leverkussen een Europees record 100 meter horden gevestigd. Zij bleef met een tijd van 13,5 sec. slechts 0,2 se conde boven het wereldrecord van de Australische Pamela Kilborn. Dit is per 1 januari 1969 ingevoerd. n der Laan (Aquilo, Winschoten) 2.47.35.5; J. Kraan (Bataven. Leiden) 2.48.06: 10. H. susten (Sprint, Breda) 2.49.41; 11. C. van WARSCHAU. Willi Daume, voorzitter van liet Wcstduitsc Olympische Comité, heeft op de vergadering van het IOC in Warschau het dagelijks bestuur ingelicht over de stand van zaken bij de voorbereiding voor de Zomerspelen 1972. Daume zei er trots op te zijn dat by de spelen voor hel eerst alle 21 olympische sporten zul len worden verwerkt. Het programma vergt een dag extra. Voor de atletiek wedstrijden zullen in München negen dagen worden uitgetrokken en niet acht. zoals o.a. in Mexico het geval was. Tijdens de vergadering kwam het nog niet tot een beslissing inzake de al of niet aansluiting vn het nationale Olympische comité van Zuid-Afrika. Na heftige dis cussies stelde men de zaak weer een jaar uit. Verder keurde het IOC drie nieuwe damesatletieknummers voor Olympische Spelen goed. Het zijn de 1500 meter, de 4 x 400 meter estafette en de 100 meter horden in plaats van de 80 meter horden. Het nummer 200 meter horden vond geen genade. De Internationale Amateur Atletiek Associatie heeft plannen om andere nummers van het atletiekprogramma af te voeren. Een woordvoerder verklaarde, dat hiervan nog geen details bekend zijn. Naast de zeilklassen Stars, Draken, Flying Dutchman, Finjollen en Solo is een zesde klasse ingevoerd. Het betreft een eenheidsboot met een bemanning van twee koppen. De verdere bijzonderheden worden nog door de internationale zeilunie vastgelegd. Ook een nieuw kanounmmer deed zijn intrede. In 1972 zal in München de slalom op het programma staan. Het rivierkanoën werd in eerste instantie af gewezen. Het IOC liet de mogelijkheid open om in München tussen de slalom en riviervaren te kiezen. Ook aanvragen voor drie nieuwe sporten op het olympische programma (softbal, skibol en rolschaatsen) konden de goedkeuring van het IOC niet wegdragen. VLAARDINGEN Op het uniek ge legen sportpark De Vijfsluizen in Vlaar dingen. traden de tienkampploegen van Engeland, België en Nederland aan, met de damesploegen van Engeland en Neder land, België had afgeschreven. Het werd een bijzonder sfeervolle strijd waarbij direct na het uitvallen, op het eerste nummer, van de Belg Lespagnard, aller ogen waren gericht op Herbrandt (Bel gië) en de Nederlander Ed de Noorlander. Beiden streden voor hun kwalificatie-eis van 7400 punten voor de Europese atle- tickkampioenschappen in Athene. Boven dien wilde de Rotterdammer zijn pres tatie van Mexico evenaren, waar hij met een prachtig totaal van 75554 punten ne gende was geworden. Dit keer kwam hij echter tot 7309 punten, een wat teleur stellend resultaat. De Belg vestigde een Belgisch record met 7356. waarmee hy tevens de grote overwinnaar van de dag De eerste dag bleef De Noorlander met verspringen ver beneden zijn normale prestatie door de felle tegenwind. Met kogelstoten scheelde het zelfs vrijwel een halve meter. Op het hoogspringen lever de hij een enerverende stryd met Her- brandt, die inmiddels een voorsprong van 100 punten had opgebouwd. De Noorlan der verbeterde zijn persoonlijk record met 1.97 m. Op het laatste nummer van de eerste dag kwam hij tegen de gouden winnaar van de 400 m horden. D. Heme- ry. De Noorlander ging prachtig mee, evenaarde zijn Mexicotijd en sloot zo de eerste dag met nauwelijks 70 punten ach terstand op Mexico af: 3836 punten. Verslagen Het was echter nog steeds bijna 100 punten achter de Belg Herbrandt. Zijn 110 m horden ging zondags met Wind mee slecht. Met discus herstelde hij zich iets (43.10), maar dat was toch beneden zijn kunnen. Op het polsstokhoogspringen faalde hij volkomen (3.80 m) terwijl Her brandt tot 4.20 m kwam. De Noorlander was verslagen. Bij het speerwerpen had hij zelfs 8 meter minder. Toch bezat hij nog de veerkracht om zijn beste 1500 m te lopen: 4.28.3, maar Herbrandt die bin nen 40 sec. van De Noorlander moest blijven, slaagde daarin: 5.01. Beiden haal den niet de limiet voor Athene. Derde plaats Bij de dames twee deelneemsters aan Mexico, de Engelse Scott (4786) en de Nederlandse Marjan Ackermans (4650). Ook hier bleek hel tweede nummei kogelstoten, de grootste handicap. Vooral Marjan Ackermans, die met h^t nur anders aardig weg weet, kwam niet tot een goede prestatie: 11.75. De Engelstj kwam tot 11.33. Ook de dames hadden op de tweede daJ last met het verspringen, Marjan Acker mans kwam tot 5.51 en Susan Scott tol 5.85. De Engelse liep echter een fantas tische 200 m in 24.3 en omdat ook Ann Wilson heel snel was, pakte zij nog juist de tweede plaats in het totaalklassement voor Marjan Ackermans, die met haar 25.7 met een derde plaats genoegen moest Eindstand tienkamp: 1. Herbrandt (Bel gië) 7356 pnt.; 2. De Noorlander (Ned.) 7309; 3. Hemery (G.-B.) 6893; 4. Smemnn (Ned.) 6827; 5. Stam (Ned.) 6539: 6. Smith (G.-B.) 6404: 7. Scott (G.-B.) 6300; 8. Wou ters (België) 6290; 9. Kloeck (België) 6279; 10. Gummerson (G.-B.) 6097. Einduitslag landenwedstrijd: 1. Neder land 20.675 pnt.; 2. België 19.925 pnt.; 3. Gr.-Brittannië 19.597 pnt. Eindstand vijf kamp: 1. Susan Scott (G.-B.) 4731 pnt.; 2. Ann Wilson (G.-B.) 4614; 3. Marjan Ackermans (Ned.) 4506; 4. Susan Hay ward (G.-B.) 4446; 5. Marv van de Raadt (Ned.) 4371; 6. Miep Beek (Ned.) 4339. Landenrangschikking: 1. Groot-Brittan nië 9.345 pnt.; 2. Nederland 8.877 pnt. Zwemmarathon primeur voor Nederland ANNA PAULOWNA Voor het eerst in de geschiedenis van de KNZB wordt in Nederland een zwemmarathon gehou den. Op zondag 3 augustus organiseert de zwem en waterpolovereniging Oude Veer te Anna Paulowna de Driesluizen- marathon. over een afstand van zestien kilometer. Onder de deelnemers bevindt zich kanaalzwemmer Jan van Scheijn- del. Heren Kangeroes naar hoofdklasse volleybal (Van onze volleybalmedewerker) DEN HAAG Het volleybalseizoen is tot het laatst toe uiterst spannend ge bleven. In de strijd om een plaats in de hoofdklasse won Kangeroes de eerste wedstrijd met duidelijk "erschil van het Bredase LVC. Niets scheen de promotie van de Leidse ploeg in de weg te staan. Maar de returnwedstrijd werd door LVC verrassend gewonnen, zodat een beslis sende wedstrijd noodzakelijk werd. Dit treffen levrde Kangeroes wél de ver wachte zege op: in drie sets werd LVC teruggewezen en hierdoor promoveert Kangeroes. De dames van deze Leidse vereniging waren al eerder gepromoveerd zodat het succes, voor een groot deel te dan ken aan het kundige werk van trainer De Vink. compleet is. Met deze promo tie is nu ook de laatste beslissing van het seizoen gevallen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 12