HOOFDPRIJSGEGADIGDEN OP WIP ROEIERS OP LAGE BOEIEN VOORDEEL Olympische IJsselmeer zeilers moeten op hun plaats afstaan Ook bij schaatsen doping onderzoek ro Nederlaag van kampioene Van Wijk zeilde naar zijn eerste eremetaal KOERSEN HILVERSUM DRIE NIEUWE KAMPIOENEN MEDEMBLEK- 0nder vaak Australiërs wonnen alle hoofdnummers Hoad en Santana niet op Wimbledon foutloa MAANDAG 9 JUNI 1969 LONDEN Tijdens het congres van de international Skating Union (ISU) dat in Londen is gehouden, heeft Ne derland twee titeltoernooien toege- gekregen. In 1970 (op 31 janu- 1 februari) mag de KNSB het toernooi om het Europees kampioen schap voor dames, dat voor het eerst is ingesteld, organiseren, en in 1971 vindt de Europese titelstrijd bij de heren in Nederland plaats. De data zijn dan 23 en 24 januari. Oost-Duitsland werd voorlopig ge schorst. Nadat het congres een Oost duits voorstel had afgewezen om voortaan bij internationale wedstrij den de afkorting DDR in te voeren, deponeerden de Oostduitse afgevaar digden op de bureaus van de overige gedelegeerden pamfletten. Hierin stond, behalve een protest tegen de afwijzing, tevens de volgende zin snede: „Het standpunt van de ISU staat lijnrecht tegenover dat van het IOC. Dit betekent een politieke dis-, criminatie." De ISU eiste daarqp te rugtrekking van de gewraakte alinea's Toen de Oostduitsers weigerden, volgde een voorlopige schorsing, tot dat de beschuldiging, zonder enige voorwaarde, zal zijn ingetrokken. Het is niet tot het instellen van een medische controlecommissie gekomen, VmM maar men besloot wel de doping- controle verplicht te stellen. Het voor stel tot oprichting van een medische controlecommissie kwam van Neder landse en Russische kant. Bij elk internationaal toernooi zal in het irvolg een dopingonderzoek gehou den worden. Bij de bespreking van de amateur bepalingen ging men akkoord met betaling van loonderving. De volgorde van de onderdelen bij de titeltoernooien heren traditie getrouw 500 meter, 5000 meter, 1500 meter en 10.000 meter is gewij zigd. Op de eerste dag wordt in het ■ervolg begonnen met de 5000 meter, Daarna rijdt men de 500 meter. Aan de volgorde op de tweede dag (1500 meter-10.000 meter) werd niet ge tornd. „Wij beogen hiermee de deel- een meer uitgebalanceerd programma te geven", verduidelijkte de heer Roos, die als bestuurslid van de ISU werd herbenoemd, „zij krij gen dan na de ene zware afstand die voo (5000 meter) wat meer speling tot de ^ndere (10.000 meter)." en Neder- rthaAl^ands voorstel om voortaan de tijd NürnbeikÜ de 5^0 meter in honderdsten van chalke^H®econc*en weer te geven werd jia ickers crtaanvan'te^'-'te tegenstand, aanvaard. Programma van internationale, ^amPioenscViappen ziet er voor het Mönchi volgend jaar als volgt uit: seizoen Wnen 1979; Europees kampioenschap 1: Innsbruck (24 en 25 januari 970); wereldkampioenschappen he en: Oslo (14 en 15 februari 1970); Europees kampioenschap dames: Ne- ,ugano Ierland, plaats wordt nog nader aan- (31 januari en 1 februari 970); wereldkampioenschap dames: West Allis (VS) (28 februari en 1 maart 1970); Europese kampioen schappen kunstrijden: Leningrad 4 tot 8 februari 1970); wereldkampioen schappen kunstrijden: Milaan 2 tot maart 1970). venhuys bal zal Chaux interthur ach X naar* isie isteren 1—0 behoude naar Worstelaars streden om laatste titels BREDA De Nederlandse worstel- mpioenschappen zijn gisteren in Breda sloten met het vierde en laatste onder- el. De uitslagen zijn: 137.08 Jchtgewicht (tot Er warl°«n var J rdam/^Van der Klëft (SDZ. Utrecht); i Rooyen (De Halter, Utrecht). TOKIO Groot-Briitannië heeft gis- en in de halve finalewedstrijd (inter - 1 ie) voor het badmintontoernooi om de Arnhe®ER Cup (dames) te Tokio met 70 Thailand gewonnen. Hiermee plaat- in de Engelsen zich voor de imterzone- ale tegen de winnaar van de Verenig- StatenIndonesië. De winnaar in d< idstrijd ontmoet vervolgens bekerhou- Japan op 14 juni. I AALSMEER-OUDEWETERING De al grijzende wedstrijdzeilers stonden met vermoeide trekken rondom de tap van het Braassemermeer. Een stevige bries zo vroeg in het seizoen, dat eist veel van de fysieke conditie en die laat na een winterslaap nog wel iets te wensen over. Zo kwam het ook, dat vele hoofdprijsgegadigden van de Voorjaarswedstrijden na het matige eerste weekeinde door de harde noordooster op de wip kwamen te zitten en enigen er nogal onhandig aftuimelden. Zelfs John Hofland behoorde in de Regenbogen tot de verliezers en dat gebeurde op zijn 51ste 1 verjaardag. Een voortreffelijk zeilende Bouw van Wijk vloerde Hofland S met drie succesvolle overwinningen vlekkeloos. Hofland sputterde via een dubieus protest tegen Van Wijk nog wel wat tegen, maar na lang dubben spraken de wijze heren een „onbeslist" uit en kreeg Van Wijk zijn eerste eremetaal van dit seizoen en toog Hofland in mineur huiswaarts: het werd geen blijde verjaardag. Van onze zeümedewerker) t de elite twee i achter de ploegen van Eretes, Willem 2 i Nereus 7.33.49 2. La ga 1 AMSTERDAM. Geïmponeerd zfjn de toeschouwers, die het afgelopen week einde getuige waren van de eerste roei- wedstrfjden van het nieuwe seizoen op de Amsterdamse Bosbaan, stellig niet naar huis gegaan. Dat was overigens geen verrassing. AI voordat er een riem door het water was gehaald, stond vast dat er kwalitatief grote verliezen zijn geleden. Immers, in een olympisch jaar worden vele carrières beëindigd en in het begin van het eerste na-olympische seizoen zijn de mogelijkheden van de nieuwe lichting vrijwel steeds beschei- Het verlies van de dubbeltwee Droog- Van Dis goed voor zilver in Mexico was duidelijk merkbaar. Harry Droog heeft zijn sportloopbaan na de wedstrij den op de baan van Xochimilco afge sloten. Leendert van Dis startte in de stuurmanloze nummers. De Willem in formaties, waarvan hij deel uitmaakte, speelden niet meer dan een figuranten rol. Ook olympisch skiff kampioen Jan Wienese ontbrak om dezelfde reden. Bij de grillige Amstelsculler kan men echter nooit zeggen of zijn besluit n kelijk definitief is. Boeienverschil Niet alleen het kwalitatieve verlies ls er oorzaak van geweest dat de toeschou wers het meer van de bruinende stralen van de zon moesten hebben dan van dt strijd op het water. Het beruchte boeien- verschil was daarvoor nauwelijks minder verantwoordelijk. Vooral zaterdag zorgde de harde noordoostelijke wind, dat de roeiers op de lage boeien in het voordeel waren. Zoveel mogelijk werd boei 1 niet benut. Desondanks wiren de kansen in lang niet alle gevallen gelijk. Dat gold, helaas, zeker voor het hoofdnummer. Doordat er zes finalisten waren, had de wedstrijdleiding geen enkele uitwijk mogelijkheid. In rustig water roeiend bouwde Asopos onder de lage wal een indrukwekkende voorsprong op. Zeker zeven lengten bedroeg het verschil toen de witte vlag viel. Snoek Een enerverend duel leverden de vieren met stuurman van Nereus Hollandia. De onder de vlag van Hol- landia roelende coalitie leidde met miniem verschil voor de Kloosterman- vier. De eindsprint van de Amsterdamse studenten maakte dat de Hollandia- kende snoek, geslagen bijna op de finish, Jijkheden moest gaan. Een indrukwek- kostte de ploeg de overwinning. De boot raakte uit zijn baan, kwam dwars te liggen en hinderde de Nereusvier. Uit sluiting was het logische gevolg. Overmacht Bij de dames was de overmacht van De Vliet uitzonderlijk groot. Vrijwel alle elitenummers leverden overwinningen op voor de Leidse meisjes, die uiteraard ook de verenigingsprijs veilig stelden. In het skiffnummer was de nederlaag van de nationale kampioene Ineke Poelenije opmerkelijk. Het Goudse meisje leed een duidelijke nederlaag tegen de Hades- skiffeuse Van Driel. Uitslagen roeiwedstrijder 1. De Aimstel Skoll coimtoii e.38: 2. Hollandia R M. Lichte Sklf: 1. Var 1.02.92 2. Holtkamp (De Vliet) 4.421- 8.22.10; 3. Telamor r (hoofdnummer) Okrogelnik versloeg Boog na dambarrage Het sneldamkampioenschap van Ne derland, dat zaterdag in Dordrecht werd gehouden, is gewonnen door F. Okro gelnik uit Heerlen. In een noodzakelijk geworden barragepartij versloeg hij de Hagenaar Fenno Boog. De beslissingsmatch tussen Jan Bom uit IJsselstein en de Hagenaar Jan Weer- heijm voor de derde plaats werd door Weerheijm gewonnen. Overigens wai de Hagenaars goed vertegenwoordigd beide finalegroepen. Hierin hadden zich o.a. geplaatst Toet, drs. Mulder en Jacob- sen van RDG, De Koning van den Burcht en Roozenburg van DOS, Delft. Bij de jeugd behaalde Jan Kok van DIO de derde plaats. ZOLDER Jochem Rindit, rijdend met een Lotus Ford, heeft gisteren op het circuit van Zolder bij Hasselt een wed strijd tellend voor het Europese kampi oenschap formule II ren wagens gewon nen. De Oostenrijker was zowel in dt eerste als tweede manche over 24 ronden de snelste. De Belgische Brabhamrijder formatie tot over de rand van zijn moge- Jackie Ickx werd tweemaal tweede. Asopos 6.32.00 2 chos 4.19.92; 2. Viking 4.28.88 3. Gyas 4.28.88. Vier met stuurvrouw: 1. De Vliet 412.17; Viking 4.114.77. Dubbel vier: 1. De Vliet 4.08 2. Tachos 4.16.37; 3. WUlem-HI/Naar< 431.02; 2. Ineke Poelenije (Gouda) 4.41.31. D 4.17.00. Skif: 1. Mej. J. van Driel (Hac bel twee: 1. De Vliet 4.18.03; 2. Nauti 4.50.32. Acht: 1. De Vliet 3.43,00; 2. Ner De harde wind was ongetwijfeld debet in de vele verschuivingen die in vrij wel alle klassen op zowel Westeinder als Brassermeer plaats vonden. Bij Bouw Wijk, aan boord van De Rakker, ging alles gestroomlijnd. Met de ma tige resultaten uit de eerste serie (3 8-5) moest Van Wijk alle zeilen bijzet ten. Dat gebeurde dan ook. Alles wai op snelheid ingesteld. Dat bracht Van Wijk winst. Door het weer warei starts tamelijk onrustig en zeer specta culair. Van Wijk was iedere keer fraai op tijd weg. Driemaal keek Hofland te gen zijn spiegel aan en in de slotrace dekte vader Van Wijk de aftocht var zoon en werd Hofland derde, hetgeen hem de,hoofdprijs kostte. Een soortgelijk voorval speelde zich af in het grote - Zestienkwadratenveld waar Henk Könst als hoofdprijskandi daat door de mand viel. De eer ging naar de Hagenaar Hans v. d. Kooij. Hoe wel Van der Kooij op het meer een wa' onzekere indruk maakte, zette hij toch alle Beauforteenheid om in snelheid. Könst, in vele opzichten meer een t ticus, verloor de eindzege zuiver punten. V. d. Kooij noteerde 353 121, terwijl Könst na 711 tot 2—53 kwam en zo iets beneden de Hagenaar bleef, die mogelijk nu weer zijn goede vorm terug heeft gekregen. Weinig twijfel aan zijn zeilcapaciteit liet Bart Kraan bij zijn tegenstrevers bestaan. Tweemaal ging de Gladde Aal, met de voor dit weer eigenlijk te lichte Peter Albers (16) in de trapeze, ver vóór het veld over het water. De slot- werd beheerst door de gebroeders Vroege, die elk vorig jaar bij Kraan als bemanning hebbdn gevaren. Vroege deze race te snel voor Kraan, die reeds bij de start matig wegkwam. De rommelige start werd voor Rolf v. d. Baumen tevens het einde van de strijd, omdat hij geen kans zag Jan Stenhuis te ontwijken. Met 1121 12 was de hoofdprijs zonder Kraan, terwijl Vroege door zijn knap zeilwerk in de tweede serie (321) in totaal succesvol als tweede eindigde vóór Jan de Wilde (ft—8—1—4—3—5) uit Gouda. Ontfutseld Triest was het verloop van de strijd in de Schakels, waar Harry Amsterdam, die dit seizoen met een nieuw schip op het water verscheen, duidelijk de sterkste was. Na enige tijd met minder goede spullen te hebben gevaren, bleek Amster dam op de Braassem een inventieve zeil- geest te bezitten, maar twee zeges den hem door het protestcomité op le gale wijze ontfutseld, zodat uiteindelijk Metz (277), die teerde op zijn sue cessen uit de eerste serie, met minimur verschil kon winnen van Tijssen (51 een Kieft (3—5—9). Voor Amsterdam is het raadzaam eens op een vrije avond het wedstrijdreglement door te worste len. Het is wat taai, maar het levert soms net zo veel op als goed zeilwerk. Zwemmers Op de wijse Westeinder liepen fikse gol- hadden de kleinere bootjes meei moeite om overeind te blijven dan op het Braassemermeer. Ook hier moesten kere winnaars een stap in de schaduw doen. Tevens waren hier en daar uitval- enige zwemmers, waardoor de velden uitgedund werden en zij druppels gewijs de eindstreep passeerden, moesten 4 races gezeild worden, vai ge het annuleren van de openingsrace op deze plas. Driemaal bereikte Max Behrend met zijn solo „Gifkikker" alle solisten de eindstreep, waardoor de kersverse Twaalf voetsjollenkampioen aan de verwachtingen beantwoordde en Cóster, Vollbreght, Wilton (3422) totaal tweede en De Vries (53 Het kampioenschap van de Neder landse paarden is dinsdagavond de inzet van het hoofdnummer tijdens de koersen in Hilversum. Weliswaar zün enige kop stukken afwezig, maar de negen aan wezigen zullen toch wel iets goeds laten Cherle Spencer, de laatste tijd gewend ergens in de achterhoede te starten, lootte het eerste startnummer op deze 2440 meier. Zij treft het wat dat betreft beter dan Carlos Pluto die als negende en laatste moet beginnen. Toch kan Car los Pluto zeker vooraan erbij zijn. Dat hangt voor hem veel van het weer af. Een operatie van een goed jaar geleden maakt dat hij de laatste tijd niet zo goed tegen wind en zwaar weer kan. Is het echte zomerse dag dan kan hij wel De ploeg van De Vliet die het nummer elite dubbel-vier won. Vooraan i vrouw Zwolle en vervolgens C. Elferink, L. v. d. Linde, M. Hulsbos en Oosten. jdtitel tijde mpioenscl Deven plaats d( Feijenoo 'arlov (Joel 5p puAtenTjzonder zware weersomstandig- vettergewic^den hebben deze week de deel- mers aan de Zuiderzeeregatta een „hobbelig" IJsselmeer ge- p£n«§reden om de nationale zeiltitels drie olympische klassen. Een "ewioht-^Gr :elstrijd die zowel in de Draken-, mge wicht inlying Dutchman- als Finnjollen- ^^rg(CL-i asse een nieuwe kampioen op- nritu"™?1 verde: Reindert Mulder bij de aken, Fred Imhoff bij de F.D.'s Tiemen Vries. P* Ht Al stond er zeven dagen een krachtige harde wind, de organiserende ver- iging, de Koninklijke Zeil- en Roei- reniging Hollandia, had in de Flying Dutchman- en Finnjollenklasse tijdens deze open Nederlandse kampioenschap pen de wind niet in de zeilen. Een aantal sterren liet na de eerste wedstrijddag verstek gaan en daardoor dreigde dit kampioenschap te devalueren tot een schertsver ton i ng. De zeilers die in de uitgedunde klas sen aan de start kwamen, hebben echter bewezen dat zij wel degelijk tot de Nederlandse top behoren. De belang stelling voor deze titelstrijd was van de zijde van onze olympische vertegen woordigers bijzonder klein. Voor een na- olympisch jaar een wel begrijpelijke terugslag, temeer daar men in Mexico de ene teleurstelling na de andere te verwerken had gekregen. Roerbreuk Fred Imhoff is er in de Flying Dutch- manklasse eindelijk in geslaagd Ben Ver hagen van de top te verdrijven. Men kan zich afvragen of Imhoff, als Ver hagen deze week wel iedere dag had kunnen starten, erin zou zijn geslaagd de titel te veroveren. De laatste tijd echter is toch een duidelijke teruggang merkbaar in de vorm en prestaties van Ben Verhagen. Bovendien heeft de Rot terdammer niet meer de beschikking over zijn fokkemaat Nico de Jong, wat zonder meer een verzwakking is. Imhoff, die zaterdag bij de start al zeker was van het kampioenschap, had in de laat ste wedstrijd erg veel pech. Een aantal rakken zeilde hij op kop met vlak achter zich Heike Blok, maar door roerbreuk moest hij tenslotte de strijd staken. Eerste werd Blok, gevolgd door De Reus, Eekels en Staartjes. Vakmanschap In de Finnjollenklasse lag het accent op de strijd tussen Tiemen Vries, vrijdag al kampioen van Nederland, en de beide Mexicovaarders Frits Beck en Boudewijn Binkhorst. Een tweetal dat er duidelijk op uit was te bewijzen dat zij nog steeds de besten zijn in deze olympische een- mansboot. Maar juist in de laatste race toonde Vries zich een waardig kampioen. Met veel vakmanschap stuurde hij rijn schip over de hoge golven naar-de over- jwinning en zette hiermee de kroon op zijn kampioenstitel. Beek en Binkhorst eindigden achter de nieuwe kampioen op de tweede en derde plaats. Het hoogtepunt van de Zuiderzee regatta vormde de Drakenklasse, waarin Reindert Mulder, Willem Kniep en Dick Groot op indrukwekkende wijze de titel overnamen van het olympische trio Cor 'Groot, Jan Bol en Pieler de Zwart. De 'equipe van Reindert Mulder is een on miskenbare aanwinst voor deze olym pische eenheidsklasse, die best enig nieuw bloed kan gebruiken. Fel gevecht Vorig jaar, tijdens de Kielerwoche, trok het zeilen van notaris Reindert Mulder al de aandacht. Deze week bewees deze oud-Valkenzeiler (kampioen in 1951 en 1954 bij de Valken) opnieuw dat hij zich in de Draak goed thuisvoelt. Tijdens de laatste wedstrijd was het rakken lang een fel gevecht tussen Mulder en Jan Bier, dat dit keer door Bier werd ge wonnen met Mulder als tweede. Jan Bol, die de week zwak was be gonnen en bovendien nog een keer werd uitgesloten wegens een te vroege start, kwam als derde binnen en mag over het totaal tevreden zijn. De Aalsmeer der. die dit seizoen weer in zijn eigen schip zeilt, was de laatste dagen steeds aan de kop van het veld te vinden. Ook Ed Freeh, die in de slotrace de vierde plaats bezette, kan op een goed gemid delde terugzien. Zwemmers zwommen kilometers lang ichijndel precies vijf seconden Beaufort (KZC) 4 de Veeken (HZ e (DJK) 54.30,7; 4. Elgers Valk (VZC) 3. Lepetak (RZC) 65.29 (HZC) 66.24.5; 5. Holler Elt Drenth (Zwemlust) 26.54,5 (VZC) 27.39,2 5. Nico Landeweerd (VZC) 27.51,5: (HZPC) 27.46,7; 3. 4) op de eindlijst achter zich werkte. I Emma Quichotte Om zes uur is de eerste start. Onze prognoses luiden: Olga Plutoprüs (2440 m, met trio): Gerardus O - Hea Alkestis van E - Har tin Gerda. Outsider: Hendrik BS. Mac Kinleyprys (2000 m, autostart, jor leerlingen): Flipsen - Fair Lady - Guv Volann. Theo Messidorprüs (2000 m. autostart, met trio): Fabion - Granda - Happy Hol landia Outsider: Guido Six. Axkit Hollandiaprjjs (2020 m. 1ste afd.): Erica - Diana Sunshine - Zilver vos. Outsider: Azalea Hanover. Kampioenschap Nederlandse paarden (2440 m, autostart): Cherie Spencer - Carlos Pluto- - C Alkestis van E. Out sider: Duchesse Mac. Quicksilver S-prijs (2040 m. met trio): Goudolevier S - Grace Again - Gravin Rita W. Cherie Spencerprtfs (1600 m, auto start. 1ste afd.): Faola Hollandia - Ero- nica W - Dartel. Axkit Hollandiaprijs (2020 m. 2de afd): Entry Volann - Beachcomber - Dakota. Outsider: Fritz Hanover. Peterhofprijs (2000 m, autostart, met trio)Geus Akerendam - Frisco H - Faxila J. Cherie Spencernrös (1600 m, autostart. 2de afd.): Ernie Rita - Everprise - Ek ster S. Zonder grote nummers wordt woens dag op Duindigt een middag''avondpro gramma gehouden. Het aanvangsuur van half vöf kunnen slechts weinigen be wonderen. Middag en avond zün dan gebroken, terwül dit niet wordt opge vangen door een restaurant van enige allure met uitzicht op de baan. De prognoses: Jan van Galcnprüs (2040 m, met trio): Stal Anjo (His Areta, Her Areta en Happie T) - Gonda's Juweel - Germo Buitenzorg. Outsider: Gay Fez. Piet Heinprüs (1500 m): Interest - Ingo Quick - Iwan Buitenzorg. Witte de Withprüs (2000 m, autostart, met trio): rijder P. Smit (Fina of Furie) - Gert Jan - Gusta W. Willem Barentzprijs (2100 m): Esme- raud - Bretteur P - Barbarossa W. Sans Ccsseprüs (ren, 1800 m): Jolly Maverick S - Boodle - Flanagan. De Ruyterprüs (2120 m. met trio): Feny Hollandia - Fernandel - Enigste. Outsider: Youngstar. Trompprüs (2520 m): Fluitlijster S - i Fletcher D - Farm Lady. Outsider: Gaela van Amstel. Kortcnaerprü's (2000 m, autostart): Goudvos - Fenno Eveneens in de lijn der verwachtin gen lag de rehabilitatie van Van Goever- den in de Pluizen. Beheerst manoevreer- de hij zijn piepkleine „Kwibus" over d« golven en incasseerde driemaal de vol le winst en even later de hoofdprijs. Silk. Outsider: Filette Six. Snowboyprüs (ren, 1350 m, met trio). Arcan - Annie Rose - Ton's Jewel. Out sider: Beautiful Girl. Van Speykprys (2000 m, autostart): Gaai S - Gracia Silvia - Fantast CH. ROD LAVER HALVERWEGE „GRAND SLAM PARIJS Drieënnegentig minuten had Rod Laver nodig om de finale heren enkelspel van het open toernooi om de Franse titels te Parüs tegen zün land genoot Ken Rosewall in winst om te zetten. Met de 6i, 6—3, 61 had de 30-jarige man uit Queensland een dui- delüke revanche genomen voor de vier- setsnederlaag, die de vier jaar oudere Rosewall hem een jaar geleden in de eindstryd van hetzelfde toernooi toe bracht. Laver is hiermee al halverwege gevorderd op de weg naar het zo fel begeerde „grand slam". (Hü won ook de kampioenschappen van Australië). Rosewall, die de Franse titel zestien jaar geleden al voor het eerste verover de, kreeg van Laver in feite geen kans om in zijn normale spel te komen. Laver dwong zijn opponent in het defensief met veel spreiding en tempovariaties- De 14.000 toeschouwers, die de zijde van de titelhouder hadden gekozen, konden Rosewall met luide aanmoedigingen niet tot grotere hoogte brengen. Een enkele keer lukte een tegenaanval maar Laver bleef daar onverstoorbaar onder. In de eerste set brak Laver de openings service van Rosewall al meteen met on der meer twee ongelooflijke backhand- Pas in de derde set scheen Rosewall inspiratie te gaan putten uit de onop houdelijke „Rosewall. Rosewall"-kreten van de tribunes. Hij zorgde voor een doorbraak, maar Laver wist hier wel Hoofdnummers „Parijs" heeft net als alle grote toer nooien drie hoofdnummers. Het zijn drie Australische overwinningen geworden. Na de zege van Rod Laver op zaterdag completeerden Margaret Court-Smith (damesenkelspel) en Newcombe/Roche (herendubbelspel) gisteren de Australi sche trilogie. Margaret Court, met Nancy Richey in het damesdubbelspel verslagen, won ook nog het gemengd dubbelspel met Marty Riessen van het Franse paar Frangoise Dürr/Jean Claude Barclay. Margaret Court, 26 jaar, begon gewel dig tegen Ann Jones. De rijzige Austra lische won voor 8000 toeschouwers de eerste set binnen twintig minuten met 61, Ann Jones, kreeg geen greep op het spel van de Australische, die voor de vierde keer in de finale van Parijs stond. Margaret Court liep in de tweede set uit tot 41, toen plotseling het ritme van de Australische verstarde. Ann Jones kwam terug en maakte een dankbaar gebruik van de fouten van Margaret Court, zij haalde vijf games achter elkaar en daar mee de tweede set 64. In de beslissende reeks was Margaret Court, winnares in 1962 en 1964, echter onweerstaanbaar 63. Razendsnel De toeschouwers hebben twee en een half uur genoten van een prachtige finale in het herendubbelspel waarin de razendsnelle volleerduels tussen New combe/Roche aan de ene kant van het net en Laver/Emerson aan de ander* kant het meest boeiend waren. Desondanks stonden er niet twee even wichtige dubbels op de baan. Newcombe was duidelijk beter dan zijn partner Roche en hetzelfde gold voor Laver ten opzichte van Emerson- Newcombe en Roche wonnen: 4—6, 6—1, 3—6, 6—4, 64. In het gemengd dubbelspel kreeg het Franse paar Francoise Dürr/Jean Claude Barclay, die Okker en Virginia Wade hadden uitgeschakeld geen enkele kans van de degelijke Marty Riessen en de koele Margaret Court fr—3, 62. Voor Rod Laver mag het toernooi te Parijs financieel zeer geslaagd heten. Als winnaar in het enkelspel verdiende hij 35.000 Franse franken (ruim 23.000 gul den) waarbij nog 2500 franken geteld kunnen worden uit de eindstrijd van het herendubbelspel. Londen Lew Hoad en Manuel Santa na hebben dit jaar niet ingeschreven voor het toernooi dat op 23 juni te Londen be gint. Voor het vorige toernooi was Santana, die zich uit de Franse kampioenschappen te Parijs heeft moeten terugtrekken we gens een spierblessure in zijn rechterdij been, als zesde geplaatst en Hoad als zevende Pancho Gonzales, die eerder dit seizoen had gezegd niet te zullen spe len op Wimbledon, heeft wel ingeschre- De beide winnaars van vorig jaar, Rod Laver en Billie Jean King-Moffitt staan op de lijst van deelnemers. Bij de dames ontbreekt trouwens geen van de speel sters. die vorig jaar door de plaatsings commissie tot de beste acht werden be schouwd. EPSOM De Derby der merries The Oaks te Epsom is zaterdag gewonnen door een outsider Sleeping Partner van Lord Rosebery, gereden door de Zuid- afrikaanse jockey John Gorton won met driekwart lengte voor Frontier Goddess. Sleeping partner stond bij de bookmakers 100/6 en Frontier Goddes 100/7. Voor deze klassieke ren over anderhave mijl. Myastrid (28/1) werd derde op vier leng ten. Sleeping Partner verdiende ruim 30.000 pond, iots meer dan een kwart miljoen gulden, voor zijn eigenaar.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11