- mening J Leidse Mater Amabilisschool wordt interconfessioneel Kermisexploitanten gaan graag naar Groenoordhal R.K. Schoolbestuur wuifde P. W. J. van Adrichem uit BTS krijgt praktijkloods voor straatmakersopleiding Snel werk van Leidse politie Leidse agenda BIOSCOPEN Raiffeisenbank opende derde vestiging te Zoeterwoude MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 JUNI 1969 De Mater Amabilisschool is niet meer. Dat wil zeggen: het onderwijs in de huidige vorm is niet meer. Tot op heden was de Mater Amabilis-avondcursus gebonden aan het Nijverheidsonderwijs i.e. de R.K. Huishoudschool aan het Galge water te Leiden. Dit hield in, dat alle leasen van de avondcursus gegeven moesten worden aan de Huishoudschool, veelal ook met docenten van die school. De meisjes kregen dus een opgelegd programma, waarin wat keuze betreft weinig mogelijkheden lagen. INTERCONFESSIONEEL Het vormingswerk voor jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar blyft min of eer gehandhaafd. Dit geschiedt overdag. De R.K. Levensschool en de Stichting Vorming Werkende Bedrijfsjeugd (alg.) dragen hiervoor zorg. Laatstgenoemde hief echter onlangs haar avondcursus voor 17- tot 21-jarigen op, zodat deze mensen hun toevlucht tot de Mater Amabilisschool moeten nemen. En dat kan ook. Want de school is cursist zich op ieder gewenst tijdstip vanaf heden interconfessioneel, dat al niet enigszins was. Werkende jeugd in genoemde leeftijdsgroep van welke religieuze overtuiging of gezindte ook, kan zich opgeven voor het nieuwe cursusjaar. EIGEN PROGRAMMA En ook dit wordt iets bijzonders. Directrice mej. Kerckhoffs, wier enthou siasme nimmer schijnt te tanen, biedt de cursisten van het komende seizoen geen opgelegd programma meer. In tegendeel, ze zullen zelf hun program ma mogen samenstellen. Werkte de school tot nu toe twee avonden per week (één van 2 en één van drie uur), nu wordt dit één avond (3 uur), zodat op de vrije tijd beslist niet al te veel beslag zal worden gelegd. OOK JONGENS Ook jongens zullen in het vervolg worden toegelaten. Dit houdt uiteraard in, dat het typisch vrouwelijke pro gramma komt te vervallen, tenzij ook de heren behoefte voelen om te gaan koken en naaien. Dit alles zal tot ge volg hebben, dat het hoofdthema „gezel ligheid" zal zijn. Jongens en meisjes, die de hele dag gewerkt hebben, Wen sen niet op „schoolse" wijze te worden gevormd. De afstoting van het Nijver heidsonderwijs houdt in, dat de cursus sen voortaan uitsluitend in het eigen gebouw (Hogewoerd 57) zullen worden gegeven en dat men voortaan „alle kanten uit kan." De gezelligheid blijft echter hoofdschotel. Men kan zich ont plooien in dans, toneel, cabaret, cultu rele manifestaties, etc. etc. Het zal van iedere groep afhangen wat men zal gaan KRITISCH Wat wel blijft en wat ook eigenlijk de doelstelling van de leiding is, is de kritische informatie. De cursisten wer ken overdag. Zij staan dus al in de maatschappij en behoeven daarom een kritische houding. Zij moeten om zich heen kijken en niet te eenzijdig gericht zrjn. Er moeten bewuste mensen van worden gemaakt. De competente, zeer flexibele leiding doet haar uiterste best oip de latente mogelijkheden, die in iedere jong volwassene aanwezig zijn, te ontdekken en van daaruit te gaan vormen. De toepasselijke naam Vor mingswerk voor jong volwassenen is dus zeer zeker op zijn plaats. De school (is het nog een „school"?) zelf zal ook een nieuwe naam krijgen, maar die is er nog niet. Ook hier geldt de inspraak van de cursisten. Zij zullen die zelf moeten bedenken. GEZELLIG Met het gebouw zelf kunnen zij doen wat ze willen. Het bestaat uit gezellige lokaliteiten, die allerminst een „schools" idee geveen. In deze sfeervolle ver trekken zal gemakkelijk een discussie op gang worden gebracht, waaraan de meest uiteenlopende personen hun me dewerking zullen verlenen. Men denkt hierbij aan een pastoor, een arts. een rabbi, een dominee, een socioloog en ga zo-maar-door. Het grote voordeel van dit „vrije" programma is ook, dat een kan opgeven, al zijn de aanmeldingen juist nü het meest welkom. Want hoe meer uiteenlopende typen, hoe meer daarmee met het programma rekening kan worden gehouden. SUBSIDIE Het lesgeld is in feite heel laag. Het Rijk subsidieert 40 de provincie 15 en de gemeente 25 Doordat het jon gerenwerk onder de Mammoetwet komt te vallen en daarom voor 100 door 't Rijk gesubsidieerd wordt, komt daar van weer 25 vrij. Hel is natuurlijk niet te verwachten, dat dit zonder meer kan worden aangetrokken, maar de lei ding vertelde ons, dat de gemeente haar best doet aan de 80 er nog 10 toe te voegen. Het vormingswerk is er in ieder geval belangrijk genoeg voor! De belangstelling van gemeentezijde is er ook, want de bijzonder gezellige sluitingsavond van de tweede jaars cursisten (vrijdag j.l.) werd bijgewoond door de burgemeester, zijn echtgenote en wethouder Menken. Mocht de subsidievermeerdering er door komen, dan kan ook in het volgend seizoen het uiterst lage lesgeld 65.- per jaar worden gehandhaafd. Elke leerling kan zich dan voor onge veer 1,50 per avond (3 uur!) op zeer gezellige wijze kreatief uiten. De aan meldingen kunnen geschieden in de maand juni en daarna vanaf 1 augustus, op dinsdag- en donderdagavond. In juli is het gebouw gesloten. (Advertentie) Kom. Laten we die grijze gevel Want planten en bloemen geven een vrolijk, fris en fleurig balkon. Een paar bakken de hele zo<~>er feest! „Zuid-West aktief" Jeugdkamerorkest geeft concert in St. Antoniuskerk In het kader van „Zuid-West aktief" zal liet Jeugdkamerorkest Lelden onder leiding van Henk Briër op woensdag avond 11 jun ia.s. een concert geven in de St.-Antoniuskerk, Vijf Meilaan, hoek C'hurchilllaan. Solistische medewerking wordt verleend door Marjolein Hennes, viool, Veronica Steinbach, fluit, Ada v. d. Bent, klavecimbel en Ilan Kapaan, Uitgevoerd worden een concertino v^n Pergolesi, het vijfde Brandenburgs con cert van Bach, het concert voor hobo en strijkorkest (in Esvan Bellini en de vijfde symfonie van Schubert. Het Jeugdkamerorkest hoopt door zijn me dewerking aan het programma van de Commissie „Zuid-West aktief" de be woners van Zuid-West die er niet zo gemakkelijk toe komen, de concerten in het centrum bij te wonen, in de gele genheid te stellen met dit bekende Leid se jongerenensemble kennis te maken.j Kaarten A 1,50) zijn verkrijgbaar aan de adressen Jan Keldermansstraat 12, Beethovenlaan 108 en Verdistraat 107 en verder 's avonds aan de kerk. Gisteravond werd in het Jeugd dorp aan de Vliet in het kader van het plan Zuid-West Aktief een paint-in gehouden. Er werd niet zoals men misschien ge dacht zou hebben - met verf en andere schildersmiddelen ge smeten, maar een heleboel lieve kindertjes kregen wel de gelegen heid naar hartelust te tekenen, kleuren en schilderen. Vanavond wordt de aktie voort gezet met een bal voor ouderen in de kantine van Royal Mac Bee. Aanvang 20.00 uur. 3 October-bestuur één zorg minder pvE KERMISEXPLOITANTEN hebben gunstig gereageerd op de verplaat sing van de 3 October-kermis van hel Schuttersveld naar de (bestrate) terrei nen rond de „Groenoordhal". Voor het publiek en de exploitanten is het terrein rond de veemarkt-sporthal inderdi verkieselijker dan het Schuttersveld, dat altijd slechts met de grootste moeite ei tegen hoge kosten behoorlijk bégaanbaa gehouden kon worden hoewel toch ook wel eens werd opgemerkt, dat „het halen van een paar baggerbenen" op het Schuttersveld juist één van de vele charmes van het traditionele 3 Octo- ber-feest was DE GUNSTIGE reacties van de ker misexploitanten de verplaatsing van het kermisfeest vervulde het 3 Octo ber-bestuur toch wel met enige zorg kon men gisteren peilen tijdens de jaar lijkse inschrijving voor de exploitanten. Het valt te voorzien, dat een machtig Lunapark groter en uitgebreider dan op het Schuttersveld mogelijk was op 2 oktober haar poorten bij de „Groen oordhal" zal openen voor het publiek. HET BESTUUR heeft dus één zorg minder. Een vraag blijft wel hoe de Leidse bevolking het nieuwe terrein waardeert, want het „loopje" naar het Schuttersveld zit er al sinds 1886 in bij de Leidenaars. Wat dit betreft hoopt men. dat K G, het spectaculaire Leid se muziekgezelschap, op de avond van de Taptoe als een goede traditiebreker zal fungeren. K G zal namelijk na de Taptoe het publiek proberen „mee te tronen" naar de „Groenoordhal", wgar een grote, show gegeven zal wor den. Tijdens Je feestdag zal/ de hal bovendien gebruikt worden voor een aantal bijzondere evenementen die al de jeugd zullen kunnen trekken Na de inschrijving, die een pak van he hart van het bestuur van de 3 Octobe Vereeniging heeft afgenomen, vi gistermiddag nog iets te vierer heer J. Hermans werd waarderend toe gesproken en hij kreeg ook eei schenk, omdat hij dit jaar voor de 25ste keer zijn krachten aan de kermis gaat geven als manager. Grote vraag bij gemeenten en wegenbouwers Dezer dagen is begonnen met de bouw van een praktjjkloods voor de straat makersopleiding van de Bedryfsteclini- sche School aan de Medusastraat te Lei den. De loods, die rond f 40.000,kost en waarop twee jaar met smart is ge wacht, verrijst achter de inetselloods van de schooldependance aan de Tinior- straat, op een terrein dat grenst aan de zweminrichting De Zjjl. De BTS, school voor individueel tech nisch onderwijs (i.t.o.), startte twee jaar terug met de straatmakers-dagopleiding, gelijktijdig met een ito-school, in En schede. Het eerste jaar waren er 13 leer lingen, het volgende jaar kwamen er tien bij. Van hen zijn enkelen wegens het bereiken van de leerplichtvrije leef tijd van school gegaan. Inmiddels is wel geconstateerd, dat het ontbreken van een praktijkhal de belangstelling voor de opleiding nega tief heeft beïnvloed. De noodzakelijke praktische scholing tijdens minder gun stige weersomstandigheden was niet aanwezig. Die komt binnenkort wel vol- VOORSCHOTEN ledig tot haar recht, als de in aanbouw zijnde loods gereed is. Voor het volgend cursusjaar hebben zich reeds nu 15 leer lingen aangemeld. Eind deze maand zullen de eerste ge diplomeerde straatmakers de school ver laten. Er bestaat veel vraag naar deze jongelui, zowel bij gemeenten als bij particulieren. Aansluitend op de dagopleiding ko men de jongelui volgens het leerling wezen in de parttime-opleiding van de BTS. De scholing in de praktijk zal plaatsvinden by de afdeling Bestratin gen van Gemeentewerken volgens een tweejarige leerovereenkomst. Daarna konten de vaklieden-straatmakers be schikbaar voor andere gemeenten en particuliere wegenbouwers. DIEF BINNEN HET UUR GEGREPEN Een Roode Kruishelpster zat gister morgen, toen zij op het punt stond te vertrekken naar Duitsland plotseling in zak en as. De tas, welke zij een moment in de hal van haar flat in de Corellistraat had gezet, was verdwenen. De politie werd onmiddellijk ingeschakeld en die slaagde er binnen het uur in de dader te achterhalen. Het was een 22-jarige bouwvakarbeider, die bij het kranten- ROUWKOOP-XERXES Vanavond om zeven uur speelt Rouw koop een vriendschappelijke wedstrijd j tegen Xerxes, ten bate van het Rotter- bezorgen de tas had weggenomen. Uit dams Zeehospitium. De aftrap wordt (3e waarin onder meer sieraden verricht door oud-international Wim La- Pro Ecclesia nog onderweg De mis in de Leonarduskerk en een feestelijke ontbjjt aangeboden door het schoolbestuur en -personeel in het Leo- narduszaaltje, waren vanmorgen het be gin van de reeks festiviteiten rond het afscheid van de heer P. W. J. van Adrichem als hoofd van de Pacellischool - (Damlaan) wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd. De voorzitter van de Stichting R.K. scholen te Leiden, mr. H. M. de Munk, kon de heer van Adrichem tijdens zijn toespraak via een telegram mededelen, dat van pauselijke zijde het aangevraag de „Pro Ecclesia" wel onderweg maar niet aangekomen was. Verder werd hem door het Bestuur een fraaie ligstoel aangeboden .terwijl zijn echtgenote een bloemenhulde onderging. Uit de spontane wijze, waarop de heer Van Adrichem door o.a. mr. M. Tissen (secr.), pater Woldendorp, en de heer Van der Vin (namens het schoolperso- neel) werd toegesproken, bleken over duidelijk de zeer goede banden, die de scheidende hoofdonderwijzer, met zijn naast medewerkers heeft opgebouwd. In het St. Antonius clubhuis is er heden avond feestavond, morgenmiddag is er tenslotte in het Leonardushuis een af scheidsreceptie. Foto: De heer Van Adrichem blaast na de huldigingstoespraken even uit in zyn cadeau. Achter hem liet bestuur van de Stichting R. K. Scholen te Leiden. RECTIFICATIE Abusievelijk hebben wij gisteren ver meld dat de heer C. van Oostrom is overleden. In werkelijkheid moet dat echter de heer C. Oostveen zijn. Voor deze hinderlijke fout bieden wij onze op rechte verontschuldigingen aan. ZOETERWOUDE SPORTDAG HERV. JEUGDRAAD Morgen houdt de Hervormde Jeugd raad de jaarlijkse sportmiddag in en rond Ons Huis waarbij jong en oud in aktie zullen komen. Op het programma staat o.m. een volleybaltournooi voor verenigings- of familieteams, een dorps- ronde. schieten, touwklimmen, kruiwa genrace en kinderspelen. Aanvang half SINT JANSFANFARE OP CONCOURS In heta.s. weekend wordt in het vei linggebouw te Naaldwijk het jaarijlkse bondsconcours gehouden. Ook de Zoe- terwoudse Sint-Jansfanfare neemt deel in de ereafdeling. Zij staat daarbij voor een niet geringe opgave omdat twee jaar achtereen het hoogst aantal punten werd behaald waardoor zij in het bezit van j de daarvoor uitgeloofde wisselbeker kw.em. De Sint-Jansfanfare komt reeds zaterdagavond omstreeks acht uur aan bod. Om zeven uur vertrekt vanaf het Don Boscohuis een extra bus waarin nog enkele plaatsen vrij zijn. VOORSCHOTEN dkt. James, Leid- seweg 51, tel. 2520; Voorschotense apo theek, Leidseweg 66, tel. 2525; zr. v. d. Neut, Wijngaardenlaan, tel. 2177. DE ZILK zr. dkt. Koster, Helm straat 43, tel. 3137. fototoestel zat, was niets verdwenen. Met een uur vertraging kon het busje met Roode Kruishelpsters alsnog naar Duitsland vertrekken. De heer L. A. van den Brandeler hoopt op 8 juni 1968 de dag te herdenken, dat het zestig jaar geleden is dat hij is ge promoveerd in de Staatswetenschap, de Staaswetenschap. Burgerlijke stand Geboren: Pieter, x.v. J. B. van der Klugt en M. H. M Hoek; Sylvia A. M,. d-v. A. Ruijtenbeek en M E. Filarski; Brenda, d.v. B. Mark en C. C. C. C. Boot Inge M. E. J., d.v. L. F. M. Warmerdam en A. C. E. J. Caspers; Linda J. A., d.v. J. H. M. Corel en J. M. Remmerswaal: Monique J., d.v. H. C. Molenkamp en A. F. van der Zvvet; Angelica M. J„ d.v. P T. C. Heemskerk en C. J. Groene wegen; Daniël M„ z.v. V. H. J. Snijers en F P. Rommelse: Jacobus, z.v. J. Boom en J E. C. Oudshoorn: Abraham J. F., z.v J. Verhoeven en F. S. C. van der Waals: Deborah A„ d.v. A. J. A. Erkendiep en P. J. Cumber; Sandy A. F., d.v. J. M. Sassen en F. M. M. Zandbergen: Daniël J., z.v. J. J. J. van Dlest en B. M. van Dam; Marcus T. R., z.v. A. E. Rooft- hooft en J. W. van Triet; Cornelia M. M„ d.v. B. J. Janson en M. H. M. Ber gers; Maria A., d.v. W. S. van der Meii en M. H. P. Boskamp; Corine J., d.v. G J. de Ruiter en C. J. M. van Hasselt Gehuwd: J. van Hove en H. Ruygrok; G. Veldhuijzen en J. L. van Hoek; A W. K. Verschelling en G. W. Bleumink; G. Koelewijn en M. de Roode; G. J. Ralripr en G. Hooites; M. L. Lingerak en M H. Kukler; H. T. J. V. van Hal en L. F. M. van den Bos; J. van Westbrook en E. van der Kaaij; S. F. Boot en M. I. A. van der Ham: A. W. A. Hos en F. M. van der Kolk; A. Zwart en P. Cornelisse. Ondertrouwd: H. C. Blok en A. Ra- pold; M. J. J. Hessing en C. M. Brasker; J. Blok en C. H. Laterveer; F de Rid der en M. H. de Heiden; H. van Hove en J. Schuilenburg; J. J Korenhof en E. C. Heijmans; H. van der Kraan en W. Vermeer; R. G. J. van Kommer en C. Braamzeel; A. A. T. Moes en C. A. P. Peelen; T. J. Valk en F. E. M Wit- teman; J. P. van Rhijn en A. A. M. van Polanen; G. J. C. M. van Lieshout en E. A. A. de Kind; J. Coster en J. S. Rietkerken; C. Goosen en L. de Roo; J. C. R. M. Schweers en A. E. de Cock. VRIJDAG 6 JUNI Kantine Royal McBee Bal voor ouderen. 20.00 uur. Antonius Clubhuis Feestavond voor hoofd Pacellischool P. van Adrichem. 20.00 uur. ZATERDAG 7 JUNI Jeugddorp Zuid-West-Aktief. Atle tiek voor de jeugd. 14.00 uur. St.-Leonardushuis Afscheidsrecep tie P. J. W. van Adrichem. 15.00-17.00 u i De films in de week van 5 t.e.m. 11 juni zijn door de katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera - A. Bout de souffle 18 jr. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling; The Naked run ner do. vr. zat. 23.30 uur. 18 jr. Jeugdmatinees: zo. wo. 2.30 uur: Sjors van de Rebellenclub. Lldo De val van Rome. 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 uur. Luvor Erotiek zonder masker 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio - Secret ceremany 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon De langste dag 14 jr. Dagelijks: 2.30; 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 9.15 i Rex Onstuimige begeerten. 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nacht voorstelling vr. zat. 23.30 uur. De prijs voor een nacht. 18 jr. Korreltje Een verstandig mens praalt niet met zijn kennis, maar de verwaande maakt zijn dwaasheid openbaar. erde duikbootkapitein. „De roepstem van de tijd verstaan" De grote vlucht die de Raiffeisenbank Zoeterwoude na de oorlog en heel in het bijzonder in de afgelopen jaren heeft gemaakt manifesteerde zich gistermid dag in de opening van een nieuw bijkan toor aan de Kerklaan, de derde vestiging in Zoeterwoude. Zij dingt daarmede dui delijk naar de gunst van de nieuwe bewo ners in dit zich snel ontwikkelend ge bied. De officiële plechtigheid werd ver richt door de heer J. Wildschut, inspec teur van de Centrale Bank. Hij kreeg daartoe de sleutel aangeboden door de heer G. P. v.d. Krogt, voorzitter van liet bestuur. Onder de genodigden waren burge meester J. A. Detmers, wethouder J. Bosman, loco-gemeentesecretaris H. J. Sieverding, vertegenwoordigers van het bouwbedrijf Stikvoort en de onderaanne mers alsmede het voltallig bestuur en de Raad van Toezicht en het personeel van de bank. Nadat het gezelschap ken nis had genomen van het interieur van het goed geoutileerde kantoor kwam men bijeen in „Ons Huis". Voorloper hoofdkantoor Na een woord van welkom door de heer v.d. Krogt sprak de^heer J. Wil schut. Na felicitaties namens de Centrale bank ging hij nader in op de succesvolle ontwikkeling van de Raiffeisenbank. grotendeels verklaarbaar door de zake lijke eenvoud waarmede wordt gewerkt. „U hebt begrepen dat het zinvol kan zijn. door te gaan met uw arbeid zoals het vestigen van een nieuw bijkantoor". Er i het grote ontwikkeling gaande girale bankverkeer, de tijd lijkt niet zo ver meer dat iedereen een rekening zal hebben. Het zal mogelijk zijn uw relaties meer service te bieden en daardoor met dit kantoor een goede voorloper te zijn voor het nieuwe hoofdkantoor. De toenemende werkzaamheden stel len hoge eisen aan het personeel. Er zullen specialisten moeten worden aan getrokken waarbij men gebruik kan ma ken van de dienstverlening van de Cen trale bank. Spr. sprak zijn vertrouwen uit in het bestuur, dat opnieuw had aan getoond ,,de roepstem van de tijd te ver staan". Tot slot bood de heer Wilschut een schilderij van burgemeester Raiffei- Burgemeester Detmers sprak geluk wensen uit namens het gemeentebestuur hy wees nog eens op de nuttige functie van de bank voor hetp laatselijke be drijfsleven. Hopelijk mag dit in de toe- GOUDA 5 juni Kaas Prijzen: le kw. 3,86-3,95, 2e kw. 3.78-3.85, extra kw. 3,96 tot 4,42 per kg. Handel redelijk. BARNEVELD 5 juni Eierveillng Aan voer 482.428 stuks. Stemming rustig. 51/52 8.55-9.38. 56/57 10,15-11,10, 61/62 11.53-12,12, öè/67 12.63-13.17 LEIDEN, 6 juni, Vee Stieren 14; Melkkoeien 50; Vette koeien 150; Vare koeien 50: Pinken 11; Vette kalveren 27; Nuchtere kalveren 2; Vette schapen 150; Weideschapeti 20; Vette Mmfneren 332; Zuiglammeren 260; Weidelammeren 880 en 542; Varkens (zeugen) 36; Big gen 530; Schrammen 181; Paarden 1; Geiten 31. Totale aanvoer 3272. Note ring: Stieren (slacht) 4.755.005.25; Melkkoeien 1025—1350—1700: Vette koeien 4.104.755.40, afw. 5.80; Vare koeien 70010501475; Pinken 475 675900; Vette kalveren 3.703.90 4.15; Vette schapen 130—130—145; Vet te lammeren 135165195; Zuiglam- meren 120135155; Weidelammeren Texelse 120—132—145, N.Holl. 120—130 140; Zeugen drachtige) 550600650 Schrammen 120130140; Biggen 95 100—105; Geiten 40—65—105. Overzicht handel: slachtstieren; lui - duur; melk koeien; willig; Vette koeien: stug - prijs houdend; Vare koeien: kalm; Pinken: kalm; Vette kalveren: tamelijk vlot; Vette schapen; goed; Vette lammeren: (overhouders)o iets flauwer; Zuiglam- meren: vlot; Texelse en N.H. Weidelam meren: rustig tot redelijk: Zeugen, Schrammen en Biggen: vlot; Geiten: rustig. LEIDEN, 6 juni, Kaas Geen aan- nieuwe opzet ongetwijfeld de concur rentie een slag voor", aldus de burge meester. die een plantenbak aanbood. Nadat aan alle aanwezigen een boek over het leven van de heer Raiffeisen, stichter van Je bank, was aangeboden sprak de heer G. P. v.d. Krogt een dank woord waarin in het bijzonder de heer Wilschut werd genoemd. Als dank voor zyn vele deskundige adviezen mocht hij een heerlijke Zoeterwoudse boerenkaas in ontvangst nemen. De lieer J. W ildschutreehls, opent de eur van de nieuwe Raiffeisenvestiging an de Kerklaan te Zoeterwoude: naam iem burgemeester J. Detmers en wet houder J. Bosman. LITURGIE-VIERINGEN Leiden, 4 juni, Geachte Schrijver) ster), I Met belangstelling heb ik uw inge zonden stukje gelezen in de Leidse Cou rant van gisteren. U hebt volkomen ge lijk. Voor de jongeren wordt veel ge daan, vooral geprobeerd ze naar de kerk te krijgen. Ten opzichte van 10 jaar ge leden is er veel in de kerk veranderd. Voor de oudere mensen die dus vroeger een plechtige hoogmis mooi vonden, wordt eigenlijk nu niets gedaan. Maar is het u wel bekend, dat iedere zondagmorgén om elf uur een echte ouderwetse liturgische mis wordt opge dragen in de kapel van de eerwaarde pa ters Franciscanen, Mariënpoelstraat 4 in Leiden? Komt u rustig eens kijken, het zal u goed doen, en u behoeft zich niet te er geren. neem uw vroegere missaal (dat nu ln de kast ligt) rustig mee. Met vriendelijke groeten. H. M. VAN WELT Thans ook ,.p»eo«luaatJ" van de Ma- rténpoelstrs&t.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5