JOHAN WERD GEZOND PIERROT Geheim ritueel tussen Londen en Noordwijk Stichting R.K. Scholen en Zita krijgen toch een LEA-school Streekfunctie en gericht op economische en admin. beroep 49,75 En het wonder gebeurde Toelating St. Bona ven tura- college te Leiden en veilig! VRIJDAG 6 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 MINISTER KOMT TERUG OP BESLUIT NA BEROEPSCHRIFT Xa een forse duw tegen de ambtelijke molen in de vorm van een beroep op de Kroon tegen een eerder genomen afwijzend ministerieel besluit is dezer dagen bij het bestuur van de Stichting R.K. Scholen te Leiden bericht binnen gekomen dat er geen bezwaar meer is tegen het stichten in Leiden van een katholieke school voor 5-jarig lager economisch en administratief onderwijs. Dit is het ver heugend resultaat van een beleid, dat er op was gericht deze onderwijsvorm voor de katholieke schooljeugd te krijgen. Met het doel waren in voorafgaande jaren de VGLO-scholen van Boommarkt (jongens) en Pelikaanstraat (meisjes) reeds samengevoegd. Deze vorm van onderwijs is vooral belangrijk voor leerlingen, die na het verlaten van de basisscholen (lagere scholen) niet ondergebracht kunnen worden bij het MAVO (voormalige ulo) of bü het nijverheidsonderwijs, bijvoor beeld ITO (Bedrjjfstechnische School) of INOM (vakschool voor meisjes, Galge water), maar die voldoende begaafd zijn een voortgezette opleiding te volgen. UITKOMST VOOR GROTE GROEP LEERLINGEN Deze leerlingen men kan ze on geveer aanduiden als „de toppers van het voormalige VGLO" en degenen die het 3-jarig ULO volgden,- waren sedert de invoering van de nieuwe wet, ,.de Mammoet", aangewezen op de Scholengemeenschap voor LAVO-LEAO aan het Noordeinde, die tot stand kwam door samenwerking van gemeente en prot.-christelijke onderwijzersverenigin gen. Met ingang van het schooliaar in '70 kunnen de katholieke leerlingen van Leiden en omgeving, die voor deze vorm van onderwijs in aanmerking komen, terecht op een eigen school. Te laat Doordat de ministeriële beschikking pas eind vorige maand afkwam was het, zo zei ons mr. M. Tissen, secretaris van het schoolbestuur, helaas niet meer mo gelijk om dit jaar nog met het katho lieke LEA-onderwijs in Leiden te star ten. „De kinderen op de scholen voor basisonderwijs zün al getest, wij moe ten nog een geschikte accommodatie in Leiden gaan vrijmaken en verder zijn de onderwijskrachten, die zich gespeciali seerd hebben in het economisch en ad ministratief onderwijs, reeds aangeno men bfl andere scholen elders. Jammer, dat het allemaal zo lang heeft moeten duren voor wij toestemming kregen voor deze school." De «leiding bij het voorbereiden van de nieuwe school zal worden toever trouwd aan .de heer A. H. v ,hnqfd van de vroegere VGLO voor jongens aan de Boommarkt en thans hoofd van de eveneeua aan, déjBoemmajrkt fcgeveg- tigde LAVO-school (lager algemeen vor mend onderwijs). De LAVO-school, door het schoolbestuur vanwege haar wat on duidelijke karakter en de geringe mo gelijkheden van aansluiting op hogere vormen van onderwijs (al dan niet be roepsgericht) altijd beschouwd als eer voorlopige ODlossing, zal worden omge zet in de katholieke school voor LEAO Voor de heer Van FJsen wordt de op richting van de LEAO-school de laatste grote opgave voor zijn pensionering in 1971. De heer Van Eisen: „Een mooie opgave, omdat ik altijd van mening ge weest ben, dat het ontbreken van een katholieke LEA-school het ontbreken Behoefte Het katholieke schoolbestuur kon dit ook officieel aantonen. In het beroeps- schrift aan de Koningin, dat vorig jaar juli door de Stichting Scholen te Leiden, na overleg met de ZITA-vereniging (de nieuwe school wordt een gemengde school, ten aanzien waarvan de tw verenigingen samenwerken) werd ge schreven nadat de minister afwijzend had beschikt op een aanvraag in ok tober '67, werd gesteld, dat in 1970 minstens 65 leerlingen zich zullen mel den voor het eerste leerjaar. Men ver wacht er evenwel meer als de school eenmaal draait, omdat men mag aan nemen, dat er van verschillende zijden verwijzingen naar deze aantrekkelijke vorm van onderwijs zullen komen. Maxi maal wordt gerekend op een capaciteit per leerjaar van 97; in totaal dus 291 leerlingen op de school. Het lager econo misch en administratief onderwijs, aldus de heer Van Eisen, mikt theoretisch vrij hoog. Het beroepsgerichte LEAO geeft aansluiting op Middelbaar EAO en via dit op het Hoger EAO. Mogelijkheden Gaan de geslaagden van het LEAO evenwel niet verder, dan moeten op den duur en na enige specialisatie voor deze geslaagden in liet bedrijfsleven minstens eenvoudige kaderbetrekkingen mogelijk zijn in kleinere en middelbedrijvenin de oude verhoudingen: de zgn. Ulo-func ties, zoals magazynchef, afdelingschefs op kantoren etc. Gaan de geslaagden nog niet direct het bedrijfsleven in, dan ADVERTENTIEJ DUIKER HORLOGES 100 waterdicht Schokvrij Lichtgevend Met datum Vele modellen ook voor jongens! Reeds vanaf HORLOGEE - JUWELIER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 Eigen reparatie-atelier Elizabeth Taylor en Mia Farrow aan elkaar gewaagd kan men overstappen naar het MEAO, een onderwijsvorm, die thans ook in Leiden door de gemeente, katholieke en prot.-christeiyke onderwjjsinstanties in een gezamenlijke stichting gerealiseerd dat in zijn korte leventje wel zo'n beetje alle infectie-ziekten kreeg die er te krij gen zijn, werd een gezond kind. Vier weken geleden heeft men Johan uit de steriele tent in het ziekenhuis heel stilletjes naar huis gebracht. Het werd een tweede geboortefeest. Moeder hoefde niet meer elke dag het steriele I pak aan om bjj haar kind te kunnen zjjn. Johan speelt, zit, loopt, staat en on danks zyn isolement begint hjj ook al enige woorden te brabbelen. Hij moet nog enige tjjd ln zjjn kamertje blijven. Dit vertrek wordt elke dag helemaal ontsmet. Maar als het gezin alleen thuis is, als er geen bezoekers zjjn, dan mag Johan in de hulskamer, even in de kinderstoel. En de zusjes mogen met heni spelen. De overige familie moet nog op een afstandje bljjven. Vreemd bezoek wil het gezin helemaal vermijden oip ,een loetje tot ryst te ko- j men na dit inspannende jaar vol emoties. En om te kunnen genieten van het feit, dat de baby nu thuis is. Naschrift: In bovenstaand verhaal zal men vergeefs zoeken naar de familie naam en het adres van de kleine. Op "itdrukkelijk verzoek van de ouders en de behandelende geneesheren spraken we alleen over „Johan". Men wil zeer te recht, dat het rustig blijft rond de peuter. Transplantatie van beenmerg wereldpremière DE MOEDER van Johan kjjkt wel wat bezorgd als er wéér iemand komt kjjken naar haar baby, maar toch laat ze hem vol trots zien, haar wonder- baby. Vanuit de deuropening zien we het 10'/2 .maand oude jongetje in zijn box zitten. Nieuwsgierig trekt hjj zich aan de spijlen op. Even later heeft hjj het wel gezien en pakt zjjn blokken om verder te spelen. In alle opzichten een wonderbaby. Op 16 juli vorig jaar werd hot kind geboren. Toen Johan zeven weken oud was kreeg lijj zjjn eerste kinderziekte. Een beetje spugen. Bij andere kinderen gaat zoiets vanzelf over, Johan bleef ziek. Men bracht hem naar het Elisabethziekenliuis maar de doktoren konden niets doen. Het afweermechanisme tegen infectie bleek niet te werken. Johan werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis waar hjj onder de hoede van de kinderartsen dr. J. L. Dooren en zjjn assistent dr. J. de Koning kwam. Johan leed aan Swiss type gamma- globulinemie. Een ziekte waarbij het ruggemerg niet in staat is afweer- i lichaampjes tegen infectie te produce- ren. Men besloot over te gaan tot een beenmergtransplantatie. Een zeer ris kante onderneming, want als het mis lukte zou het de dood van Johan tot gevolg hebben. Eerst werden er pogin- gen gedaan met het beenmerg van de vader en het oudste zusje. Tenslotte bleek het beenmerg van het jongste zusje Ineke, dat morgen acht jaar wordt, geaccepteerd te worden door het lichaam van Johan. Het slagen van deze beenmergtrans plantatie was een wereldpremière. Het ongelofltjke gebeurde: het kind, VAKANTIE SCHOENEN BeeeSTRAAT 165 Cees Putman leraar-zandbouwer Cees Putman, de jonge Noordwtjker, die zicli ontpopte als een expert op het gebied van de zandbouw, heeft het eer volle verzoclc ontvangen om in het ka der van de Hollandse week te Scarbo- I rough in Engeland, aan de jeugd het r.undbouwen te leren. Hoewel nog maar achttien jaar oua, j heeft Cees in de loop van de laatste vier jaar op dat gebied reeds opmerke- 1 lijke prestaties geleverd. Zo heeft hij een aantal familieleden dusdanig in de landbouwkunst geinstrueerd, dat ver scheidene van hen in de prijzen vielen. Zijn nichtje Dorien drong zelfs via de nationale kamp in Scheveningen door tot de internationale eindstrijd in het Franse La Boule. En toen Cees deze instructies gaf, was hij nog enkele jaren jonger. De jongelui in Scarborough zullen van de ze routiné heel wat kunnen opsteken. De voorwedstrijd wordt op zaterdag 12 juli a.s. te Noordwyk gehouden. Er zijn weer kostbare prijzen beschikbaar. Te zijner tijd volgen nadere mededelingen omtrent de wedstrijd. Toegelaten aan het Bonaventuracol- lege te Leiden als leerling van de le klas: Joost v.d. Aardweg, Voorhout; Toon Ashman, Roel v. Akkeren, Kees Baas, Voorhout; John Bakker R'veen; René Bastiaans, Leiderdorp; Winfried v. Beek, Marjo Bemelmans. Bodegraven; Eric-Jan Berendsen, Paul Bergervoet. V'schoten; Rob Bergman. Els v. Berkel, R'veen; Frans Beukeboom, H'woude; Martin Beuman, V'schoten; Rolf Blom berg, Ronnie Bleyswyk, V'hout; Kees- Jan Blonk, Paul den Boer, H'woude; Arnik Boons, René v.d. Boor, Tom v.d. Borg, V'schoten; Jan Borst, R'wetering; Leo v.d. Broek, Nw. Wetering; Martin Brixterman, W'mond; Irma Brugmans, Arno v.d. Bulk, H'woude; Elco Burge ring, Jan Burgmeijer, S'heim; Rudi v. Buul, V'hout; Nick Cornelisse, Hans Creighton, Martin v. Dam, V'hout; Fons en Ruud Delnooz, W'veen; Jacques De- vilee, Kitty Diebels, L'dorp; Marijke v. Diemen, Z'woude; Joop v. Diest, Wiet ten Doeschate, K'wijk; Birgitta v. Dongen, Paul v. Dongen, V'schoten; Martien Douw, V'schoten; Reny v.d. Drift, Eric Droogh, N'wijk; Piet Duindam, Simon v. Dijk, Ter Aar; Anna v. Egmond, Lei- muiden; Wardy v. Emmerik, R'wetering; André Engel, R'veen; Richard JSpskamp, Wim v.d. Eshof, K'wijk; Ans Ganzevles, R'veen; Paul v.d. Geest, Oud Ade; Koos v.d. Geest. Oud Ade; Wim v.d. Geest, L'dorp; Jan v.d. Geest, L'dorp: Rolf v. Gent, V'hout; Mariëtte v. Gentevoort, Bussum; Paul de Graaf, Johanna van Graas, L'muiden; Frank de Greef, Lei derdorp; Kees Groen, Z'woude; Eddy Groenen, L'dorp; Leo de Groot, H'woude; Anton de Groot, V'hout; John v. Haas- terecht, Chris v. Haastert, Z'meer; Irma v. 't Hart. R'veen; Hans v. Heel, L'dorp; Paul v.d. Heijden. Z'woude; Lex Hoef sloot, Rob v. Hofwegen. Z'woude; Dik Hogenboom. R'veen; Hans Hogenboom, R'veen; Jos den Hollander, Oegstgeest; Marcel Hölscher, V'hout; Nico Hooger- vorst, Langeraar; Erik-Jan Huiberts, S'heim; Hans Huigsloot, V'hout; Henk v.d. Hulst, Leo Jansen, S'heim; Theo de Jong, R'veen; Sjaak de Jong, Z'woude; Rob de Jongh, V'schoten; Ronald Juffer mans, Tonnie Kalker, Nw. Wetering; René Kallenberg, Koos v. Kampen, An ton Kea, L'muiden; Hennie Kerkvliet, René Kersten, L'dorp; Kees v.d. Klaauw, Dick Klein, Jan v.d. Klein. Wim Knots, 0'gee8t; Wim Koek, René Koek. R'veen; Marjolein Koolhof. Fred Koot, S'heim; Lex Kop, O'geest; Hans Koreman, Peter Korver, H'woude; Bas v.d. Kroft, War mond; Ronny v.d. Laan, H'made; Frank Lautenslager, O'geest; Kees v. Leeuwen, W'mond; Paul Litjens, Alkmaar; Cor. v. Loon, R'veen; Lidy Ludlage, R'veen; Jean Luykx, K'wijk; Marcel Maas, Sjef Maasdijk, Paul 't Mannetje, V'schoten; Freddy v. Meegen, Jeroen v.d. Meer. L'dorp; Hans Mentink, Sjon Meijer, Zoe- terwoude; Han Möller, L'dorp; Hans Nachtegeller, Frans Nelissen, Wim van Niekerk, B'graven; Wim Nieuwint, R'veen; Roland Nooyens, H. Jos Nijs- sen, Cornelia Obdeyn, L'muiden; Sjef Oltheten, Peter Onderwater. Emille v.d. Oord. Joost Paardekooper, Z'woude; Kees Peters, Joep Pieterse, V'schoten SUN OIL SUN CREAM SUN MILK (OOK IN SPRAY) Piet v.d. Plas, R'veen; Pieter Plomp, V'schoten; Sjaak v.d. Poel, Oud Ade; Rietje v.d. Poel, Oud Ade; Rob v.d. Poel, Z'woude; Ton v.d. Poel,.Rob v. Polanen, L'dorp; Cock v.d. Pijl, Ter Aar; Rudie Pijnnaken, Hans Romijn, Hans v. Roo- den, Johnny v. Ruiten, R'veen; Ton Schalks, N'wijk; Carla v. Schie, W'mond; Jan v. Schilt, Manon de Slegte, N'wijk; Ruud Slierings, L'dorp; Peter Smit, L'dorp; Theo Spruit, R'veen; Charlotte Stockermans, Alphen a.d. R.; Anna Straathof, L'muiden; Peter Streng, H'woude; Ge v. Strien, Gerda Strobbe, L'muiden; Peter Strock, O.-Wetering; Marian Tanke, L'muiden; Peter Thorn, L'dorp; Richard Uljee, V'hout; Peter Ul- rich, L'dorp; Leo Valk, L'dorp; John Vaneman, R'wetering; Ton v. Veen, Zoe- terwoude; Antoon v. Velzen, O'geest; Pieter Verdegaal, V'hout; Arno Verha gen, Rob Verhey, L'dorp; Harry Ver hoef, O'geest; Pieter Vink, Z'woude; Sjors v. Vliet, Z'woude; Rob v.d. Voort, Ton de Vos, B'graven; Irene de Vrind, Hans Vrijburg, Oud Ade; Sjonny War merdam, V'hout; Ronald de Weerd, V'schoten; Patrick Went, V'hout; Frans Werter, Bertram Wesselman, Fons West geest, O'geest; Pim Wolterink, H'woude; Han v. Zaal, Z'woude; Jan Zandbergen, Jan Zandvliet, O.-Wetering; Ton Zeven hoven, Z'woude; Lenie Zoetendaal, Nw. Wetering; Luuk v.d. Zon, Paul v.d. Zwaan. S'heim. Waar geen plaats bij staat is deze STUDIO Tussen alle beklemmingen van het mysterieus ritueel rond Liz Taylor, Mia Farrow en Robert Mitchum Is het feest der herkenning rond Noord- j wijks blonde duinen en de gryze nevels boven Hollands Noordzeestrand eigen- lijk maar een vreemd intermezzo. Toch hrjjgt „Secret Ceremony" binnen en bui ten Huis ter Duin in deze film van re gisseur Joseph Losey (gebaseerd op een verhaal van Marco Doveni) een beslis sende wending. Het wordt een terug naar de werkelijkheid voor de prostituee Leonora (Liz Taylor) en de geesteszieke Cenci (Mia Farrow) op weg naar een dodelijke ontknoping. Leonora, die in het verleden een doch tertje door verdrinking heeft verloren, wordt als mammie „geadopteerd" door Cenci, wier moeder onder naargeestige omstandigheden is gestorven. Tussen beiden groeit in dat grote, bizarre Art Nouveau-landhuis, vol barokke voorwer- pen en pinkelende speeldozen, een ver standhouding die door aantrekkings kracht en afkeer wordt bepaald. Het is een geheimzinnig spel, dat de schijn van werkelijkheid krijgt totdat de stiefvader van Cenci, de zinnelijke Albert Robert Mitchum) de kaarten komt schudden. Albert hervat zijn verhouding met het j gestoorde meisje, dat op haar beurt neu rotisch een verkrachtingsscène in elkaar zet. Tijdens éen vakantie aan zee waar- schuwt Albert Leonora voor het meisje Cenci: zjj is gevaarlijk en vreemd en kan het best door hen worden verzorgd. Cen- ci zet het „spel" voort en geeft voor zwanger te zijn door een pop onder haar jurk te verbergen. Terug in Engeland vindt de dramatische ontwikkeling een De film wordt geheel gedragen door het drietal Taylor-Farrow-Mitchum, dat sterk spel levert. Van Taylor zijn we wel j het een en ander gewend, maar in Mia Farrow lijkt zij haar evenknie te hebben gevonden. Dit kind-vrouwtje begeeft zich over psychologische klippen, waar mee deze traumatische geschiedenis aan elkaar hangt, met een bewondenswaar- dig gemak, door haar talent ingegeven. Ook de figuur, die Robert Mitchum mar kant gestalte geeft past uitstekend in het beeld, dat knappe filmische contou ren heeft. Boeiende aangelegenheid voor bioscoopbezoekers boven de achttien. Erotiek zonder masker LUXOR Een film, waarmee men wil suggereren dat het textiel om het vrou welijke lichaam tot een minimum be- pefkt wordt en die men dan ook van een, louter op de commercie gerichte titel voorziet, kan de doorsnee bioscoop- beboeker meestal niet bekoren. Ken merkend voor deze films zijn meestal een zwakke rolbezetting en een weinig spectaculair, zelfs afgezaagd gegeven Zonder te willen stellen dat „Erotiek zonder masker" een uitschieter is, kun nen we toch wel zeggen dat deze Duitse impressie over de sexuele perikelen on der jonge mensei^ zich verheft boven de- middelmaat. Centraal in deze film staat een meis je, onvolwassen, onervaren en sterk ontvankelijk voor complimenten. Op zich niet verkeerd, maar het begint mis te gaan wanneer die amoureuze hande lingen worden uitgevoerd door haar zwager. Nog gecompliceerder wordt het wanneer haar zusters man blijkt te behoren tot een duistere bewering, die zelfs in de onderwereld paniek ver oorzaakt. Het meisje laat zich aanvankelijk meesleuren. Zij doet dat iets te lang en wanneer zij terug wil naar het rechte oad, wordt haar de terugweg abrupt afgesneden. Zij wordt geconfronteerd met chantage, evenals later haar vader. Het Intrige lijkt voor de kijker wat al te ingewikkeld te worden, doch het tegendeel is waar. Wel weet de regis seur in samenwerking met zijn acteurs en actrices het element spanning tot het laatste te handhaven en dat is Iets dat wij in deze afleveringen te vaak moeten ontberen. Keuring 18 jaar. Onstuimige begeerten REX James Harris, Janine Rayaud, Chantal Nelson en Anne Nelson (voor ons onbekende „grootheden") geven zich in „La main noire", dat de meer commerciële Nederlandse titel: „Onstui mige begeerten" meekreeg, over aan de machtwellust en ongetemde driften, die de vurige sensuele leidster van een geheime orranisatie beheersen. Regis seur Max Pecas heeft er blijkbaar weinig moeite mee gehad zijn medewerkers te inspireren, want het vuur straalt uit hun ogen. Iedere liefhebber van dit soort bepaald niet verheffende sexfilms moet tenminste 18 jaar zijn, wil hij O.B. gaan zien. De val van Rome LIDO Dit Leidse theater heeft voor de tweede week „De val van Rome" op zijn programma staan: een kas- en spec- tacelstuk. waaraan Sophia Loren, Ste phen Boyd, Alec Guiness, James Mason en Christopher Plummer onder regie van Anthony Mann hun medewerking hebben gegeven. Toegang 14 jaar. A bout de souffle CAMERA De naam van Jean-Luc Godard is gevestigd. Elke film van deze Franse cineast kan op grote belangstel ling rekenen en het was dus niet zo verwonderlijk, dat Camera dat deze week een reprise geeft van het eerste I werk van Godard: A bout de souffle gisteravond goed vol zat. Godards „eersteling" doet een beetje populair aan. Een beetje commercieel ook, i althans veel meer dan in zijn later werk. Jean-Paul Belmondo en Jean Seberg spelen de hoofdrollen in het scenario van Francois Truffaut. Belmondo speelt de mooie jongen Michel Poiccard, die niet zo op het mijn en dijn let. Hij werkt zich goed in de nesten en als hij b(j een achtervolging een politieman dood schiet. Hij weet echter aan de sterke j arm te ontkomen en zoekt zijn heil by Patricia (Jean Seberg), een Amerikaan se studente, die in Parijs als journaliste er wat probeert b(j te verdienen. Pa tricia gaat aanvankelijk niet op Michels avances in, maar wordt tenslotte toch tot (vrijwillige) overgave gedwongen. Tot zij er achter komt wat hfl gedaan heeft, dan geeft zij hem aan. Michel vlucht, maar een vuurstoot uit een machinenistool maakt aan alles een ein de. Toegang 18 jaar. De langste dag TRIANON Voor wie het nog niet gezien heeft (of voor wie het nog eens wil zien) plaatste Trianon deze week ten tweede male In Leiden „De Langste Dag" op haar Programma. De periode is zeer toepasselijk, want vandaag is het precies vijfentwintig jaar geleden, dat één der grootste militaire operaties uit de geschiedenis plaatsvond: de lan ding van de geallieerden in Normandië, op 6 juni 1944. De film behandelt niet zozeer in de eerste plaats het afschrikwekkende ge geven (de bloedige strijd aan de kust) als wel de details, te weten een gecom primeerde weergave van de vele kritieke gebeurtenissen, die het uiteindelijke ver loop van de operaties in de lucht, ter land en ter zee zouden bepalen. Regisseur Darryl F. Zanuck wist hier mee de vaak gruwelijke beelden alleszins acceptabel te maken in een gigantisch stuk filmwerk, dat drie uren duurt en waaraan het grootste gedeelte van het geen een iaar of 5 geleden top-acteur was. meewerkt. We aanschouwen o.m. John Wa"ne, Richard Burton, Curd Jilr- Rest i tip: -'"ats verzekerd wil zijn, doet er goed 'an deze vroegtijdig te bespreken. Het Triarontheater was afgeladen gister avond. Keuring 14 jaar. Medische diensten LEIDEN Leidse huisartsen: tot zaterdagmorgen 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zater dagmiddag 12 uur belle men voor spoed gevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tele foon 20136. ALKEMADE dkt. Heynen, Noord einde 166, R'veen tel. 01713-2329; dkt. Brinkhorst, Dr. Stapenseastraat 6, Lei- muiden, tel. 01721-269: zr. Rusman, Past. v. d. Plaatstr. 13 Rijpwetering, tel. 01712-366 b.g.g. 573. ALPHEN - za. dkt Cornet Kievitstr. 48 tel. 3697; zon. dkt. Stehouwer, A. van Burenlaan 5, tel. 2170; tandarts: dkt. Veraart; Smaragdstraat 13; Apotheek Somberg, Wilhelm inalaan 67; zr. Jon kers, Hoofdstraat 164, tel. 2340. BODEGRAVEN dkt. Cats, Noord- starat tel 2030; zr. Borsboom, Pr. Ber- bahardstraat 2, tel. 2086. Apotheek: Bodegraven; dierenarts: dkt. Van Oos- terom, Vijverlaan, tel. 3198. BOSKOOP dkt. Pompe, Zuidwijk 2 tel. 2038; zr. Hooymans, Reijerskoop 53 tel. 2805. HILLEGOM dkt. Van den Andel. Van den Endelaan 123-125, tel. 5417. KATWIJK/RIJN dkt. Van Delft, Hoofdstraat 16, tel. 5366, Valkenburg, Katwijkse Apotheek, Princestraat 3, tel. 2755. KATWIJK/ZEE dkt. Visser, Hoge weg 21. tel. 2039. LANGERAAR dkt. Van Dongen, Nieuwveen. tel. 01723-101; zr. Boven kerk, Woubrugge, tel. 01729-238 b.g.g. 320. LEIDERDORP dkt. Van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070; zr. Van Maarle, Bonifaciusstraat 15, Zoeterwou- de, tel. 01710-34673. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-2278. LEIDSCHENDAM zat. dkt. Han- nig. Kon. Wilhelminalaan 64, tel. 3494; zon. dkt. Uhl, Patrijslaan 74. tel. 3039; tandarts: tel. 070-543035; wijkverple ging: Willibrordusstraat 2, tel. 3449; apotheek: Kon. Julianalaan 104, Voor burg, tel. 070-864955; ziekenauto tel. 3923. LISSE dkt. Van Dijk, Hereweg 316, tel. 4486; zr. Tilbusscher, Wilhel- minastraat 57. tel. 3622 b.g.g. 4118. NIEUWKOOP EN NOORDEN dkt. Bremer, tel. 01725-1103. Toelating techn. school Don Bosco Toegelaten tot de brugklas van de Louise de Coligny-scholengemeenschap Alphen Leiden, Monique Althuls Noord- wijk, Judith Ammeraal Noordwyk, Anner greet Banda Katwyk, Paul Bartelsman Leiden, Richard van den Berg Leiden, René van den Bergh Leiderdorp, Marian Bey Leiden. Marga Boddé Leiderdorp, Ali-Mieke Bol Leiden, Adèle Bots Voor hout, Kea Brinks Leiden, Marion Broek hof Leiden, Marja Bronsgeest Leider dorp, Beppie van Bruchem Leiderdorp. Liesbet Brugman Leiden, Lia van Dam Voorhout, Charlotte Dingjan Leiden. Nelleke Dorrepaal Leiden, Ton Durieux Katwijk. John van Duyn Oegstgeest. Hans Dijkstra Sassenheim, Hans Ebeling Noordwijk, Hans Eebes Noordwyk, An neke van Egmond Leiden, Henk van Elk Oegstgeest, Dik Harraid Endeveld Lei den, Maria den Engelsman Leiden. Lucle Enkelaar Leiden, Dirk Jan Elzenga Oegstgeest. Theo Faes Leiden. Leidy Franken Leiderdorp, Freddy Frijlink Leiderdorp. Lineke Gallas Leiden, Ma rianne Gmelig Meyling Oegstgeest. Hei- ma Goddyn Leiderdrop. Marjolein Goed hart Leiderdorp, Pieter de Goey War mond, Karin Gramkow Oegstgeest, Jan- neke te Groen Assen. Anja de Groot Leiden. Beppie de Groot Leiden, Mar- lindo Grootes Voorschoten, Tlni Gulde- mond Leiden, Frank de Haan Oegstgeest, Tiny Hartevelt 'Leiden, Jeanne Zwaantje Leiden, Liesbeth Heikens Oegstgeest. ZWAMMERDAM dkt. Van der Ent Braat, tel. 01725-1308. OEGSTGEEST dkt. Hugenholtz. Wilhelminapark 2, tel. 51390. SASSENHEIM dkt. Van Nes. Hoofdstraat 155, tel. 7119. VOORHOUT dkt. Bots, prof. Aal- berselaan 2, tel. 7393; zr. Muhlhaus, dr. Kuyperlaan 3. tel. 8122. NOORDWIJK dkt. Mulder, Nieuwe Zeeweg 69. tel. 2230; wijkverpleging: Van Panhuysstraat, tel. 2907 b.g.g. 2338: apotheek: Hoofdstraat 59. tel. 3068: dkt. Romer, Lange Kerkdam 56, tel 2501. WASSENAAR dkt. De Wit, Jon kerlaan 83, tel. 2460; Wassenaarse apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402; tand arts: dkt. Timmerman, Aarweg 10, tel. 4138. Roel Heinrich Leiden, Rolf Hemkes Kat wijk, Wim Hofman Leiden, Caroline 't Hooft Noordwijk, Paul Hoogeboom Noordwijkerhout, Els Hooyberg Noord- vijk, Sletske van der Horst Voorhout, Alex Jongejan Katwyk, Saskia de Jongh Tieilen, Sylvia Jonk Leiden. Sonja Jou- itra Leiden, Marjan Kersbergen Sassen heim, Rudy Keuzekamp Noordwyk, Wil- ma Kleinherenb: ink Leiden. Alex Klein- huis. Noordwijk, Wllma van Klinken Oegstgeest, Bart-Jan Klop Leiden, Je- ■oen Kneefel Noordwyk, Lia Koerswegen Leiden, Elly van Laar Katwijk. Joost Lancel Oegstgeest, Anneke Landsman Noordwykerhout; José Langenberg Lei derdorp, Erica Langerels Leiderdorp, Constance van Leeuwen Alphen a/d Ryn, Hettv Lensen Leiden, Erik Llgtvoet Oegstgeest, Renée van der Linden Lei den. Yvon van 't Loo Leiden, Christiaan Merkelbach Noordwijk.' Steven Merkel- bach Noordwijk, Rita Meijer Voorscho ten Renée Moekardanoe Leiderdorp, "nez de Munnik Leiderdorp, Lia Onder- ater Leiden, Ellv Oosterhout Leiden, Peter Oudshoorn Katwyk, Harry Ouwer- kerk Lelden, Wilco Pasman Leiden. Mar- a Petiet Leiden, Lous Philips Lelden, "lannle Piket Leiden, Hedy Portier Lei tien, Carolyn Prins Voorhout, Tanja "ïuijs Oegstgeest, Hanneke de Raad Leiden, Henk Rendering Noordwijk, Re née Reijnders Voorschoten. Kees van Rhijn Katwijk. Hanne-.Marijke Rynja Voorschoten. Lex Sepers Oegstgeest. Hé- lène Serné Leiderdorp. Cobi Siebert Leiden, Wim Siera Leiden, Yvonne Si mons Oegstgeest, Yolanda Son-A-Hing Leiden, Brigitte Soffner Valkenburg Z.H., Esther Stigter Leiden. Adilla Stik- kelorum Leiden, Kees Stokkel Leiden, Annelou Terpstra Noordwyk, Lia Tjerks Oegstgeest, Anke van der Tuijn Leiden, Margreet Uittenhoganrd Leiden, Frans Urban Noordwijk, Judith Versteeg Voor schoten; Peter Verwey Leiderdorp, Inge Visser Leiden, Jan Vonk Oegstgeest Adrle Voorbij Leiden. Ellen de Vries Noordwijk, Rob Weber Leiden. Erik de Wilde Leiden, Paulien Wilmink Noord wykerhout. Ralph Wisbrun NoordwQk, Anja de Wit Oegstgeest, Marl us van den Worm Oegstgeest. Peter Ye Lei derdorp, Lia Zirkzee Lelden, Ingrid Zui- dema Oegstgeest.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3