M „Droombeeld van 'n gans bij Kennedy-winkelcentrum Samenvoeging politiekorpsen Leiden, Leiderdorp, Voorschoten en Oegstgeest? 50-Jarig „Moterhuis" liet zich één dag in de boot nemen Leidse agenda BIOSCOPEN MARKTEN Reparatie Pinksterbloemflats niet ten laste van de bewonérs PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 3 JUNI 1969 De commissaris vertelt Er bestaat een zeer grote kans dat binnen afzienbare tijd de politie korpsen van Leiden, Leiderdorp, Voorschoten en Oegstgeest samen gevoegd worden tot één korps. Het voorstel tot reorganisatie van de politiekorpsen is een dezer dagen ingediend. Deze mededeling deed de commissaris van politie, mr. C. Barends, tijdens een wijkbijeen komst in Leiden Zuid-West, alwaar de bewoners in de Rijnlandflat op uitnodiging van de VVD-Leiden gelegenheid kregen van gedachten te wisselen met de hoogste Leidse politiefunctionaris. „De verkeersveiligheid vreet de poli-door de feiten a graag beatmuziek maakt, maar ook het behandelen van verkeersongelukken. Vooral dat laatste wordt door de burger veeal te licht bezien. De rit naar een ernstig verkeersongeluk is ook voor een politieman een zeer moeilijke gang, men taal moeilijk te verwerken. ZUID-WEST 'o op", aldus Mr. Barends, die alleen kon eontstasteren dat ook h\j on tevreden is over de beveilinging van de «ijk Zuid-West. De sterkte, van de Leidse politie bedraagt 161 man. Hoewel er thans geen vacatures meer zjjn, is aantal manschappen ^niet maa^t en zich maar niet wil laten van- verwezenlijken. Tot troost deelde de >-■» zoals zondagnacht, het kan een kat commissaris mee, dat dit niet alleen in buurjongen, die Leiden maar overal tot zorgen stemt. toch nog beschikbaar vanwege hun opleiding'. Leiden telde vorig jaar nog 30 vacatures. Als belangrijkste oorzaak van deze vaca tures woningnood gezien worden. De verkeersveiligheid vraagt het uiter ste, geldgebrek is een van de moeilijk heden, waarmee ieder korps te maken heeft. Als wensenlijstje voor Leiden noemde de commissaris vlot op: snel- heidsappartuur, meldkamer, verbouwing van het hoofdbureau en graag meer mankracht. Dit laatste wordt echter be paald door het ministerie van Binnen landse Zaken. DE MANAGER Een commissaris van politie is thans een manager van een bedrijf. De ge hele dag moeten er plannen gemaakt worden en de gehele dag worden die zelfde plannen weer in de war gestuurd Burgerlijke stand Geboren: Willem J. z.v. A. Vooijs en G. v. Rijn; Hilde d.v. J. Ligtvoet en A. Hulsbos; Daniël W. z.v. S. de Mooij en W. E. Noteboom; Pietje d.v. M. Onvlee en G. v. Leeuwen; Michael P. L. z.v. J. Plasmeijer en H. A. Pijnaker; Alexandra d.v. M. Dubbeldeman en P. Pooijer; Maria A. d.v. H. J. Schreuder en R. Geer lof; Leendert z.v. I. Bakker en N. C. Tegelaar; Joppe E. J. z.v. J. P. v. d. Reijden en L. Binsbergen; Lodewijk J. A. z.v. A. M. Mennes en J. J. Visser; Aleida F. d.v. J, P. G. v. d. Heiden en F. Pot; Nicolaas z.v. N. den Os en C. H. de Vos; Angelique J. P. J. M. d.v. J. J. Koelewijn en J. J. M. Kromhout; Theo dora J. M. d.v. M. P. F. M. v. Beukering en J. M. A. Heemskerk: Simon «.v. P. v. Woerkom en L. J. M. Brom; Petronella W. d.v. K. J. de Best en A. Giesbert: Marleen C. d.v. S. J. C. Dunlop en M. Rezelman; Diana G. H. d.v. H. L. P. M. v. d. Bent en J. M. Baak; Renata B. F. d.y.uG."LtlöéftAa en'G.' den Otter; Thea- dora H. M. d.v. C. A. Boers en E. M. J, de politie is niet af te bakenen, i ging zou uitgebreid moeten worden. De De wet geeft voor de politie een taak- gemotoriseerde agent staat verder van omschrijving, welke veel op een „Leger de bewoner af dan de oude wijkagent, des Heils-opdraclit" lijkt. Het kan zijn dat wordt als een bezwaar gezien. De in liet vangen van een koe, die midden in richting van een wijkbureau vraagt veel de nacht een reisje naar de binnenstad mankracht en is in dit stadium niet te F. Alt varend o nderscheiden Tocht langs Deltawerken Een Zaanse klok i het personeel. Kinder-spelmiddag van Zijlkmzrtier Zatermiddag heeft de buurt- en speel tuinvereniging „Zijlkwartier" haar jaar lijkse kinder-spelmiddag gehouden. Door het mooie weer en de enthousiaste organisatie kan iedereen, de kinderen zowel als het bestuur, met plezier aan de middag tefug denken. Toch moest de voorzitter van de vere niging, de heer L. van der Hooge, een wel heel negatieve tendens in de jeugd constateren, die in de onmiddellijke na bijheid van het clubhuis op de speel weide woont. „Wekelijks", aldus de heer van der Hoo- ke, „moet het bestuur enkele ruiten van het clubhuis laten repareren, ook de sloten van de deuren worden regelmatig vernield met zand, steentjes en spijkers" Een vervelende zaak, wanneer men be denkt, dat het bestuur vele uren in hel belang van de jeugd geeft, om deze te recreëren. De spelen, welke werden gehouden, wa ren onder meer vlaggetjes steken, was ophangen; wedstrijd steppen; ringste ken en zaklopen. Onder de mooie prij zen, welke hiermee te winnen waren, ontdekten we vele voetballen, tafelten nis- en badminton sets. Ondanks zijn opening in mineur kon de voorzitter toch een fijne, geslaagde middag afsluiten. Kon. Ned. Grofsmederij tevreden en met goede verwachtingen Het personeel van de N.V. Het Motor- huis maakte gisteren ter gelegenheid Aan het 50-jarig bestaan een boottocht naar de Deltawerken. De medewerkers, die met zes bussen naar Rotterdam re den Avaren vergezeld door echtgenoten en Aerloofden, terwjjl zich onder de ge nodigden de echtgenote van de oprichter van de N.V. wylen de heer G. K. Boon bevond. In Rotterdam voegden zich o.m. de directeur van General Motors, de heer S. A. Elias met echtgenote zich by het gezelschap.* Om half elf Averden de tou- \a-en van de „Erasmus" losgegooid en weldra gingen allen, na een kort wel komstwoord a'an de heer drs. J. G. H. Boon het gehele schip verkennen. Na een heerlijke lunch werd "via Noord en Dordse Kil, het Hollands Diep be reikt, waar de werkzaamheden a'oor de Deltawerken de aandacht trokken. In de omgeving van Hellevoetssluis werd door een boot van de Spido de burgemeester, mr. G. C. v.d. Willigen, met echtgenote, en de commissaris van de N.V., de heer J. C. van Eek, aan boord gebracht. De burgemeester richtte het woord tot de directie, de heren drs. J. G.' H. BÖoh heer H. O. Boon. Hij wenste hen J. M. v. Heteren en A. de Kroes; Adele Kathe Clara d.v. H. G. Peters en G. W. Erades; Arjenne d.v. A. Fakkel en J. F. Ruhe. Gehuwd: J. Walter en B. J. de Neef; W. J. M. Kriek en C. C. v. Winsen; F. Bekooij en H. W. Lunenburg; K. E. L. Wösten en G. M. Schellekens; L. J. Pouav en J. M. Blonk; G. C. v. Egmond en J. C. S. Abspoel. OA'erieden: W. J. Sloos, 75 jaar. man; J. C. Tendeloo, 70 jaar, man; J. A. v. d. Berg, 38 jaar. man: M. F. Meijer, 84 jaar, Nassau te verlenen. Aved. v. J. Stol; J. B. Hendriksen; 67 De heer Boon sloot zich bij deze woor- i jaar, man; D. v. Oene, 51 jaar, man; J. den aan en zoAvel de burgemeester als I A. Leunis, 79 jaar, man; P. E. M. Fran- j de heer Boon dankten mevr. Alt voor de j sen, 5 jaar, dochter; B. Spruyt, 80 jaar, steun, welke zij haar man al deze jaren i man; C. Reitsma, 89 jaar, Aved. v. H. J. had verleend. Namens de N.V. bood hij Nellestein; P. J. D. Vlietstra, 68, man; een enveloppe met inhoud aan. terwijl G. Zwaan, 76 jaar, echtten, v. P. Bo^erd; mevr. Alt een bloemenhulde in ontvangst A. de Jong, 69 iaar, echtgen. v. C. F. v. 1 mocht nemen. De heer A. Vermeulen, Wendel de Joode. voorzitter van de Jubileumcommissie I dryf in het plaatselijke leven inneemt. Hij sprak de hoop uit, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid het bedryf zouden mogen leiden. In verband met het feit, dat de lieer f. Alt op 6 juni a.s. 45 jaar aan het Motorhuis verbonden is, sprak de bur- gemeenster hem daarna toe. Hy Avenste hem en zyn gehele familie geluk met deze heugiyke dag en deelde mede, dat het Hare Majesteit behaagd had, hem de zilveren medaille in de Orde van Oranje sprak de directeuren toe en bood hen beiden een klein model Zaanse klok aan, waarvan een groot model te zijner tyd het privé-kantoor van het Motorhuis zal sieren. Hij liet dit vergezeld gaan van een bloemenhulde voor de dames, terwijl de adjunct-directeur, de heer H. Zunderman en echtgenote een cadeau en bloemenhulde in ontvangst mochten ne men. Namens de gepensioneerden sprak de heer M. de Bruijn de directie toe, hen dankend voor alles wat zij voor hen doen en gedaan hebben. De heer S. A. Elias, directeur van General Motors Avenste de directie geluk en hoopte, dat de banden tussen het Motorhuis en General Mo tors nog A'ele jaren zullen bestendigd worden. Onder het genot van een zeer goede verzorging van de Spido voer de boot verder, langs de machtige werken in het Haringvliet. Floog wiekend boven het ZAveedse land In het nu definitief opgeleverde speel- en zilplateau bij het Kennedy-winkel centrum in Zuid-West is kortgeleden een uit het gemeentelijk cultuurfonds aan geschaft beeld 13.6060,— incl. sokkel) van de Amsterdamse kunstenares Ellen Beerthuls-Roos geplaatst. Drs. M. L. Wurfbain, directeur aran het Sted. Mu seum De Lakenhal schreef voor ons over kunstenares en beeld het volgende: „De in 1926 te Soekaboemi (Java) geboren beeldhouAVster ontving een ge degen opleiding aan de Rijksalcademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, waar Cor Hund en V. P. S. Esser haar leraren waren. Zij verwierf nadien bekendheid op tentoonstellingen o.a. in de Leidse Laken hal en op de Tijdsbeeldtentoonstelling in 1965 in de Hortüs. Hiernaast kreeg zij verschillende monumentale opdrach ten, o.m. voor een aantal gemeenten. Haar geliefkoosd materiaal is brons. Als uitgangspunten voor haar beelden die nen dikwijls sprookjes of verhalen. Voor het Leidse beeld koos Ellen Beerthuis-Roos als thema de jongen Niels Holgerson, die in Selma Lager- löfs sprookjesachtig boek droomt hoe hij door een gans wordt meegevoerd hoog wiekend boven het Zweedse land De gestalte van Niels Holgerson, be schermd slapend onder de schetsmatig aangeduide vleugels van de gans, is duidelijk herkenbaar. Eigenlijk heeft dit „Droombeeld" een binnenkant, en mis schien is het juist wel daardoor dat het zo goed harmonieert met de „open structuur" van het pleintje, waar het beeld is opgesteld. De heer en mevrouw Alt worden ge feliciteerd door de burgemeester na de onderscheiding. De heer H. Zunderman sprak aan liet einde van de tocht een dankwoord, waar bij hy de directie dankte voor de gebo den dag en de verAvachting uitsprak, dat allen ook in de toekomst hun beste krachten aan de N.V. zouden blijven geven. Gistermorgen om even over achten zijn tAvee bromfietsers op de Rijnsburger- Aveg met elkaar in botsing gekomen, door een plotseling motorisch gebrek aan een van de brommers. De bestuur ders, een 20-jarige Rijnsburgêr en een 16-jarige Oegstgeestenaar moesten zich onder behandeling laten stellen in het Academisch ziekenhuis. 6 De 5-jarige David van Soest die gis termiddag lief aan het spelen was op het trottoir van de Os en Paardenlaan werd overreden door een 16-jarige knaap op een bromfiets. De bromfietser reed niet alleen op het trottoir, maar ook nog met te hoge snelheid. Davidje werd door zijn ouders overgebracht naaf" het AZL, Avaar hij gehecht moest worden aan het hoofdje. In de gisteren gehouden jaarlijkse vergadering van aandeelhouders der Kon. Ned. Grofsmederij werd op een vraag A'an een der' aamvezigen bij de behandeling van het jaarverslag door de directeur, de heer ir. M. C. de Jong, medegedeeld, dat de N.V. nog voor 30 pet. betrokken is bij de scheepsbouw voor Avat diverse onderdelen betreft. Ook voor grote tankers, zoals op het ogenblik gebouwd worden, Avorden an kers en kettingen vervaardigd. Wat dit laatste onderdeel betreft in samenwer king met de Franse kettingfabriek Si- rot-Mestreit en Dorémieux Réunis, waarvoor de KNG diverse onderdelen betrekt. Een desbetreffende machine installatie om zelf de kettingen geheel te vervaardigen, vraagt een investering van iy2 miljoen gulden. Op het ogenblik worden ankers tot 22 ton vervaardigd, kan gaan tot 40 ton. Even wel, het vervoer over de weg vraagt daarbij bijzondere voorzieningen, zodat dit meestal per schip geschiedt. Daarbij moet dan tevens uitgekeken worden combinatie-ladingen, omdat eigen nog te duur zou uitvallen. Overigens bood het samengaan met de Franse fabriek gelegenheid tot uit breiding van het leveringsprogramma, terwijl bovendien een betere afzetmoge lijkheid op de Franse markt kon worden verkregen.' De gieterij der K.N.G. is steeds volledig bezet, terwijl het personeel hiervoor al- leen'''aangevuld wordt 'met Turkse ar beiders. Met opzet zijn hiervoor alleen ikeld, omdat bij een ge- engde buitenlandse bezetting meer on derlinge moeilijkheden kunnen worden 'verwacht. Bij de behandeling van de balans en Avinst- en verliesrekening werd gewezen op de grote post Uitkering ten bedrage van 233.900. Hiervoor Averd opgemerkt dat deze uitkering statutair is vastge legd en dat deze nimmer meer bedraagt dan de uitkering aan aandeelhouders. Beide rekeningen werden tenslotte goed gekeurd, terwijl het dividend werd be paald op 6 pet. op de prioriteitsaande len en 7 pet. op de.geAvone aandelen. Het zal per 9 juni verkrijgbaar worden AANVULLING DIRECTIE De aftredende comissaris, ir. K. Kooij werd bij acclamatie herkozen, terwijl tot tweede directeur Averd benoemd ir. K. Bouman. De president-commissaris, ir. W. E. R. van HerAvijnen, lichtte hier bij toe, dat deze benoeming noodzake lijk is geworden door het steeds omvang rijker Avordende werk en mede door de leeftijd van de huidige directeur, ir. M. C. de Jong, die volgend jaar juli 65 jaar hoopt te Avorden. Nadat de nieuwbe noemde directeur was binnengeleid, Averd hij dooi- de voorzitter gelukgewenst met zijn benoeming en de Avens uitgesproken op een prettige samenwerking 'in het belang der N.V. Nadat de vergadering vervolgens de voorgelegde statutenwijziging na enige besprekingen had goedgekeurd, deelde de directeur, ir. Af. C. de Jong mede, dat de ontvangen opdrachten in het eer ste kwartaal van dit jaar belangrijk gunstiger zijn dan die van de overeen komstige periode in 't vorig jaar. Ook de afleveringen liggen iets hoger, zodat men hiermee erg tevreden is. De resul taten zijn ongeveer gelijk als die uit het vorige jaar niettegenstaande de veel hogere kosten. De vooruitzichten voor dit jaar zijn beter dan vorig jaar, mede doordat do concurrentie met Duitsland enigszins afneemt. AVOND EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 235553. DINSDAG 3 JUNI Kantine Royal Mc-Bée Zuid-West- Aktief. Tafeltennis. 20.00 uur. Shulton - Zuid-West-Aktief. Excur sie, 14.00 uur. WOENSDAG 4 JUNI Gymzaal Moussorgskystraat Zuid- West-Aktief. Conditietraining. 21.00 uur. Kees Uittenhout verlaat De Sleutelstad Kees Uittenhout, een van Nederlands topzwemmers op de 106 m en 200 m schoolslag gaat de Leidse Zwem- en Waterpolovereniging „De Sleutelstad" verlaten. Hy is voornemens oA'erschry- ving aan te vragen naar de HPC in Heemstede. Reden van overschrijving van de 23- jarige, Uittenhout hij benaderde vo rig seizoen het Ned. record tot op 0,1 sec. is, dat hij bij zijn huidige vereni ging de Sleutelstad vrijwel geen gele genheid krijgt om aan wedstrijden deel te nemen. Van de winter kon hij in verenigings verband aan slechs tAvee Avedstrijden deelnemen, terwijl hy bij zijn nieuAve vereniging HPC de gelegenheid krijgt op tientallen wedstrijden uit te komen. Kees Uittenhout, die vorig jaar plot seling tot de nationale top doordrong, vindt het wel jammer a-oor zijn trainer Wim van Zijl, dat hij op deze manier gedAVongen wordt van vereniging te wis selen. Bij HPC zal hij getraind Avorden door Wim Geurtsen. Om niet 1 jaar verstoken te blijven van wedstrijden de periode die staat voor overschhrtjvingen zal Kees Uit tenhout formeel verhuizen naar Heem- Camera: Wat is er aan de hand met Rosemary's baby (18j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtv.: Hollandse nieuAve, 24.00 uur (18 j.) Jeugdmatinees: zo - wo, 2.30 uur De man met het zwarte masker (a.l.) Lido: De val van Rome (14 j.) Dagelyks, ook zondag, 2.30 en 8.00 u. Luxor: Help, m'n broer is hip!! (14j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eu 9.15 uur. Studio: Het uur van de moord (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Casino Royale (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Rosso de Mexicaan (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, at. - zat. 23.30 uur: Mini-Weekend (18 j.) Korreltje PUNT BODEGRAVEN 3 juni Kaas Aanvoer 25 partijen, prijzen: le kwal. 3,66-3,85, 2e kAval- 3,45-3,65, extra kwal. 4,05. Han del redelijk. ROTTERDAM 3 juni, Vee Aanvoer totaal 3972, Aveekaanvoer: 5461, slacht- runderen 150, gebruiksvee 406, vette kal veren 95, graskalveren 79, nuchtere kal veren 2277, varkens 17, biggen 10, paar den 13, veulens 2, schapen en lammeren 128, weidelammeren 773, bokken en gei ten 22. Prijzen: slachtrunderen 550-590, 490-535, 430-475, 405-420; vette kalveren 555-390, 335-350, 330-335, stieren 465- 525, worstkoeien 395-410, kalf- en melk koeien 1150-1650, vare koeien 925-1225, vaarzen 975-1150, pinken 700-900, gras kalveren 575-750, nuchtere kalveren 140- 295, schapen 95-130, lammeren 150-190, Aveidelammeren 100-135, Handel: slacht runderen groter, flauAv, als gisteren; kalf- en melkkoeien ruimer, lui, prijs houdend, Arare koeien tamelijk, redelijk, goed prijshoudend, vaarzen en pinken proter, willig onveranderd; graskalveren korter, stil, stabiel; vette kalveren gro ter, kalm, iets lager; nuchtere kalveren kleiner, slepend hoger; schapen, lamme ren groter, redelijk, als vorige week; weide- en zuiglammeren groot, levendig LEIDEN, 2 juni, Groente Cham pignons 2.80-2.95; aardbeien 58-72; an dijvie 20-40; Peulen 5.20-7.50; snijbonen 2.--3.20; kroten 25-42; spitskool 52-70; postelein 32-40; rabarber 23-26; spinazie 13-37; komkommers 19-54; tomaten A 8.90-9.10; tomaten B 8.60-9.00; tomaten C 7.80-8.30; tomaten CC 6.80-8.20; was- peen 1.35-1.36 per 100 kg. Bloemkool A 62-1.90; bloemkool B 43-73; bloemkool C 33-50; sla 11.18 per 100 stuks. Bospeen 87-90; peterselie 28-31; selderij 28; uien 18-22 per Ï00 bos. VANDAAG IN I ajeltennis Vandaag bestaat in het kader van het plan Zuid-West Aktief de mogelijkheid in de kantine van de Royal Mc Bee te tafeltennissen. Het enige, dat men moet mee nemen is een badje. Balletjes zijn aanwezig. Toegangsleeftijd: van 8 tot 80 jaar. Toegangsprijs 0.50. Aanvang: 20.00 uur. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Open brief ALSV fout geadresseerd Gisteravond begon de L'eiderdorpse gemeenteraad met het begroeten van de lieer Van 't Klooster, die na een lang durige ziekte de vergaderingen nu Aveer gaat bijwonen. Direct daarna kon de raad wederom een Leidse vestiging bin nen zyn gemeentegrenzen begroeten. Curatoren der Rijksuniversiteit te Lei den hadden nl. toestemming van de mi nister van onderwijs en wetenschappen gekregen, om een perceel grond aan te kopen voor de vestiging van een uui- a ersïtair watersportcentrum. Op dit ter rein heeft de roeiver. Asopos reeds haar domicilie gekozen. Het is gelegen aan de Dwarswatering, het is 1.80.20 ha groot en het verandert van eigenaar voor ruim 80.000.-. De open brief, welke de Algemene Leidse Studenten Vereniging eveneens aan de raad heeft gestuurd, werd door unaniem als „ver keerd geadresseerd" beoordeeld. In onze krant van gisteren maakten Avij reeds melding van dit schrijven. De vereniging stelt hierin, dat door het universitaire karakter een kunstmatige scheiding van studenten en niet-studerenden in stand wordt gehouden. De raadsleden waren het er unaniem over eens, dat de be oogde vermenging van beide groepen het best gerealiseerd kan Avorden door een statutenwyziging \an de betreffen de verenigingen. Ondanks de snelle urbanisatie van Lei derdorp heeft de gemeente toch ook wel haar zorgen om haar oudere huizen. Zo werd de raad verzocht de ontruimings termijn van enkele huizen aan de Dwars- weteringkade wederom met een jaar te verlengen. Ondanks dat deze huizen reeds geruime tijd onbeAVOonbaar ver klaard zijn, blijkt de gemeente nog steeds niet de beschikking te hebben over een passend alternatief voor de bewoöers. De heer J. M. Tieken wilde ze als „on- A'erklaard bewoond" bestempelen. Ook de heer A. M. Kleiss vroeg cn verkreeg uiterste urgentie bij de ontruiming van deze huizen. Er komt ook een nota om trent de plannen van de gemeente met de overige te saneren huizen. Mankementen Van de 72 galerij woningen aan «Ie Pinksterbloem zullen de balkons nu snel hersteld Avorden. Deze huizen zyn pas 15 jaar geleden gebouAvd, maar A'ertonen reeds ernstige bouwkundige mankemen ten, Avelke blijkbaar mede zijn veroor zaakt door personeelsmoeilijkheden van weleer. De reparaties zullen overigens niet ten laste van de huurders worden gelegd. Om de verbouwingskosten van 't raad huis geheel te kunnen financieren, werd de raad een aanAmllend krediet ge vraagd van 40.000.-. Een bedrag, dat nogal kritiek ondervond, in eerste in stantie bij monde van de heer Tieken KVP) en in tweede instantie informeerd had Avillen worden over deze „na-calculatie." Voor een interim-periode van 10-15 jaar zal het bureau gemeentewerken de beschikking krijgen over een semie-per- manent gebouw, in de volksmond zo langzamerhand ook Avel een „weggooi- gebouw" genoemd. Tot het nieuwe raad huis betrokken zal kunnen worden, zal het bedrijf nu gevestgd worden op de „oude" plaats van het nieuAv te bouAven gemeentehuis, nl. op een terrein aan de Van Diepeningenlaan, naast de semie- permanente bankgebouAVtjes. Zoals be kend is het nieuAve gemeentehuis nu m de winkelhof geprojecteerd, het toe komstige Leiderdorpse centrum. Geen projector De parochiële scholen Meerburg had den een verzoek ingediend om een dia projector te mogen aanschaffen voor haar kleuterschool De Engelenbak. Het vergde wel een langdurig dispuut, doch na de stemming bleek het college van b. en w. toch aan het langste eind te trekken: het krediet hiervoor Averd niet toegewezen. Ondanks de hartroerende pleidooien hiervoor a'an de heren Klelss en Van 't Klooster, maar dank z|j waar schijnlijk het negatieA'e advies van de inspeetrice van het kleuteronderwijs. Negen stemmen voor en vier tegen luidde de uitslag. By de vier bevond zich eveneens de stem van drs. Vlieger (prot. chr.) die zijn besluit als a-olgt moti- heer C. N. Boot (soc.), die eerder ge- veerde: „Wanneer we als raad onze be sluitvorming van de mening van een inspeetrice laten afhangen, is voor mij de lol er af Een zeer gefundamenteerd pleidooi voor het voorstel hield de heer Van Oostrom, die stelde, dat een steeds ver der gaande speei-leerklas in gaat hou den. dat het kleuteronderwijs meer ver plicht gaat worden, omdat de leerlin gen hiervan bij het eerste jaar basis- onderwijs een duidelijke voorsprong blij ken te 'hebben boven de kinderen, die niet naar de kleuterschool geweest zijn. Hij was overigens sterk voor een verla ging a'an de leeftijd, waarop wettelijk naar school gegaan moet Avorden. Onderwijsnota Een hoofdstuk apart tenslotte vorm de de bijzonder goed verzorgde bouw- nota inzake het basisonderwijs in Lei derdorp. Unaniem Avaren de raadsleden vol lof over de uitvoering ervan, al werd er hier en daar toch nog wel Avat kritiek beluisterd. Hierin deed het gemis aan een sporthal zich duidelijk gevoelen. Vooral de heer A. M. Kleiss hield hier over zijn, naar hij zelf zei, „zoveelste pleidooi." We kunnen uit dit rapport de volgende conclusies trekken: 1. Het in de eerstvolgende jaren te venvachten surplus aan leerlingen zal opgevangen moeten Avorden in nog te bouwen semie-permanente lokalen. 2. Voor de bouAv van deze noodvoor zieningen zal voldoende bouAvgrond be schikbaar moeten blijven. 3. In de uitbreidingswijken Binnenhof, Buitenhof en Voorhof zullen percelen grond worden gerealiseerd voor de bouw van 15 scholen. 4. Gestreefd dient te worden naar de bouw van tAvee drie gymnastiekloka len in de Engelendael, zodat in totaal drie h vier lokalen voor gymnastiek onderwijs beschikbaar komen. 5. In de Hoven zal grond gereserveerd moeten Avorden voor de bouw van Ader a vijf gymnastieklokalen ten behoeve van het lager onderwijs.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4