mening Zomaar schieten voor de lol is ook erg leuk Nieuwe Stichting Onderwijs voor gehandicapte kinderen Na lijdensweg van tien jaar Eerste taak: gezamenlijke school bouwen in Zuidwest UITSLAGEN LEIDSE VOETBALBOND DINSDAG 3 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Albert Soede uit Nieuwveen, jongste jager van Nederland Het applaus klaterde van de week hoog op in het Nijmeegse Kolpahuis, toen Albert Soede uit Nieuwveen uit handen van de directeur van de Kon. Nederl. Jagersvereniging, de heer H. K. Michaëlis, het .Jagersbrevet ont ving. Met twee achten, een voor praktijk en een voor theorie, was hij geslaagd voor de oplei ding tot jager en was daarmee Nederl jongste Jagersbrevet- bezitter geworden Nooit is het in het bestaan van de Kon. Ned Jagersvereniging voorgekomen, dat een jongen van 16 jaar het Jagersbrevet behaalde. Dit is waarschijnlijk aan het feit ge legen, dat men om te mógen jagen tenminste achttien jaar moet zijn. In de boerenwoning van zijn ouders. Blokland- 9 in Nieuwveen, vertelt Albert Soede iets van de opleiding en over het jagen: ..Het was een opleiding van het Ko ninklijk Teehnicum van /het PBNA (het instituut dat zo veel schriftelijk werk in z'n opgaven doeti en 't be stond uit 31 hoofdstukken. Daarin stonden de belangrijkste dingen, 'die je van het schieten, het jagen moet afweten: de jachtwet, de soorten wiljl, wat er geschoten mag worden en wat niet en wanneer, iets over wapenkunde, het een en ander hoe een geweer in elkaar zit en hoe je het geweer schoon moet houden en natuurlijk welk soort patronen voor welk soort wild gebruikt moet wor- Dat Albert Soede zich niet alleen de laatste tijd voor het jagen interes seert bewijst wel het feit, dat hij reed6 vanaf 11-jarige leeftijd met ja gers uit de buurt de polder ingaat om het kleinwild op te jagen. Albert Soede. die uiteraard niet al leen jaagt, maar ook de derde klas van het Christelijk Lyceum in Al phen bezoekt: „Toen ik klein was interesseerde ik me er natuurlijk niet zo voor, maar toen ik een jaar of elf werd, hoorde ik 's avonds als ik in bed lag altijd maar schieten. Ik heb toen gevraagd of ik 'n keer mee mocht en dat mocht. Erg laat kon het toch niet worden, want tot 1 septem ber mag je maar tot 1 uur na zons ondergang jagen en daarna tot 'n half uur." Onder toezicht Het vreemde doet zich nu voor, dat Albert Soede nu al wel zo'n jaar of vijf jaagt, maar dat hij nog nooit njet een geweer geschoten heeft..On der de achttien jaar is dat namelijk ten strengste verboden en aangezien Vrouwe Justitia daar nogal nauwlet tend op toeziet, is Albert Soede al tijd angstvallig van het geweer af gebleven. Van de week heeft hij van de Kon. Ned. Jagersvereniging een schrijven ontvangen, waarin staat, dat hij, nu hij het Jachtbrevet heeft, wel mag jagen. Onder één voorbehoud echter: dat het onder toezicht gebeurt. Beunhazen onder jagers van jachtvelden Ziekschieten Albert Soede: „Ik schiet natuurlijk wel met een buks op kraaien, spreeu wen en mussen in m'n vaders peren bomen. maar voor de rest ook niet. Zeker niet op zwaluwen. Ik ga meest al met de gebroeders Egberts jagen rr-^^ie wonen- hïer in de btltfft .Ten die zelden 'ns 'n keer tegen me, toen noesten: hier joh, houd 1 vast. Maar je zal 't altijd zien: toen was er geen haas of eend in de hele buurt te beken- Oude sport Waarom jaagt Albert Soede? Om de sport of om het schieten? Albert Soede: „Om de sport natuur lijk. Maar je hebt er ook bij die maar raak schieten, die er maar op los schieten. Die de verste haas proberen te raken, terwijl ze eigenlijk zeker weten, dat ze die haas toch niet ra ken. Ziekschieten noemen we dat. Ze verwonden de haas wel. maar krij gen hem niet te pakken. De haas kwijnt dan weg en sterft ergens op een stil plaatsje. Daar heb je niets aan. Dat noem ik geen jagen meer. Ik jaag ook of ga tenminste jagen, maar dat wil niet zeggen, dat ik niet van dieren hou. Dat doe ik juist wel. Ik heb krielkippen, duiven, ko nijnen en fazanten. Die moet ik alle maal nalopen." Om te mogen jagen is het niet nood zakelijk, dat men een jachtbrevet heeft. Als men 40 hectare grond met een minimum breedte van 300 m ter beschikking heeft, dan kan eenieder een jachtakte krijgen. Toch streeft de Kon. Ned. Jagersvereniging er naar, dat om te mogen jagen het be halen van een jagersbrevet verplicht wordt gesteld: „De beunhazen onder de jagers kunnen dan van de jacht velden geweerd worden." De jacht is een heel oude sport. Zijn lange geschiedenis weerspiegelt zich dan ook nu nog in veel regels en ge bruiken. Sommige daarvan lijken overbodig yf zelfs vreemd. Weet men echter waarom ze, soms eeuwen ge leden, ingesteld of aanvaard werden, dan krijgen ze opeens zin. Vandaar, dat Albert Soede tijdens de cursus van 5 docenten les kreeg. De heer A. Jurgens leerde hem de eti quette van het jagen en de elemen taire grondbeginselen van landbouw, bosbouw en fruitteelt. Jan Visses, de geweermaken uit Deventer, leerde hem met een geweer om te gaan. de heer A. Wigman nam de flora en fauna voor zijn rekening, terwjjl de heer J. Craandijk Albert Soede alles léerde over rood-zwart wild (edelher ten en damherten), reewild en jacht honden. Veel geld Afschot Jagen doet men niet enkel voor het plezier. Albert Soede: Het is ook noodzakelijk om het oude en slechte wild er uit te krijgen. En daarbij komt: eenden en duiven en andere gevogelte kunnen behoorlijk schade aanrichten aan de landbouw. Ze eten heel*wat op. Op groot wild heeft Albert Soede nooit gejaagd. Hij heeft zelfs nog nooit een hert in het wild gezien. Over stropen: „Ze stropen hier ver schrikkelijk veel. Dat is meer dan erg. De politie zit er natuurlijk wel achteraan, maar er is hier in het dorp maar een politieagent en die kan naturlijk ook niet overal tegelijk zijn. Waarom ik tegen stropen ben? Nou. wat door de een wordt opgekweekt, dat wordt door de ander afgeschoten. Vooral de reeën zijn erg geliefd. Als je er mee aankomt, dat schijnt elk hotel ze aan te nemen. Het moet nog al lekker zijn. Niet dat ik dat zelf Het echte jagen en dan bedoe len we: te paard met een meute hon den achter je aan is voor Albert Soede niet weggelegd. Albert Soede: „Dat is voor een ge wone huis-, tuin- en keukenjagertje als ik ben ook niet te betalen. Er gaan wel „jachten" weg voor f14.000 per jaar. Dat is doorgaans alleen te doen door grote zakenlieden of rela ties van het Koninklijk Huis, die op de domeinen mogen jagen. En dan: een meute is helemaal niet meer te betalen. Dat kost verschrikkelijk veel geld." Nogmaals over het brevet: „Ik hoop echt dat het halen daarvan verplicht wordt gesteld. Voor de echte jager is een brevet halen geen obstakel, de „standing"-jager daarentegen wordt dan misschien wat teruggehouden." Met het behalen van het Ja gersbrevet kwam Albert Soede niet voor het eerst in de belang stelling. Een paar maanden ge leden kwam hij in het landelijke nieuws, toen hij op nog geen enkele honderden meters van zijn ouderlijk huis acht kraan vogels waarnam, die daar waren neergestreken. Albert Soede trekt vaak met zijn kijker de Nieuwveense polder in om de natuur te bespieden Voortaan kan hij ook een geweer mee nemen, want deze jongste jager van Nederland, die van de Al- phense geweermaker Van Dam veel wijze lessen meekreeg, zegt ook: „Zomaar schieten voor de lol is ook erg leuk' Jan Leune Doornroosje genekt door valse prins Een 46-jarige Duitse dame, die te Noordwijk als gast verblijf hield, heeft in de meest letterlijke zin als doornroosje gefungeerd. Toen zij ten noorden van het dorp .topless" in de duinen lag bij te kleuren, iverd zij lastig gevallen door een jongeman, die blijkbaar de verleiding van het teveel aan bloot niet kon weerstaan. i niet gediend en daarop ontstond een I worsteling, waarbij de Duitse gaste met het zitvlak in de duin doorns viel. Zij liep pijnlijke kras sen en prikken op en moest zich onder behandeling van een arts stellen om de stekels te laten ver- wijderen. Van de weggevluchte aanrander ontbreekt tot heden elk spoor. De Stichting Leidse Muziekschool geeft op vrijdag 6 juni in de aula van het St. Agnes Lyceum, Eymerspoel- straat, haar jaarlijkse leerlingenuitvoe ring. De avond vangt aan om acht uur. De Leidse wethouder van Onderwijs, de heer S. Sannes, heeft gistermiddag ii hét Stadhuis liet bestuur van de Stichting tot bevordering van het ouderwijs aan imbeciele kinderen uit Leiden en omgeving geïnstalleerd. Zoals hekend J^CStUUr hechtte de Leidse gemeenteraad eind april zjjn goedkeuring aan de plannen hiervoor. In de stichting nemen het gemeentebestuur (openbaar b.I.o.), de rooma-katholieke C'unerastichting en de Prot.-ehr. Vereniging voor buitengewoon lager onderwijs benevens de drie ouderverenigingen deel. Het la-stuur bestaat uit de heren J. H. Th. van Beest en J. Kaan (gemeente), de lieer M. Kloots (Alg. oudervereniging Helpt Elkander), de heren J. Lyten en ir. H. A. Meijer (Cunerastichting), mevr. M. L. Hoff-Been (r.k. oudervereniging Het Zorgenkind), mevr. J. P. Arnoldussen- Hoogenbooiu en drs. M. A. v. d. Hout (Prot.-ehr. Ver. voor b.I.o.) en prof. dr. P. van Duijn (oudervereniging Philadelphia). kind en in het belang van de ouders. „Onze grootste zorg zal niet zijn een passende naam te vinden voor deze stichting maar om straks, wanneer die naam eenmaal zal zijn gekozen, die naam ook waar te maken. Want de naam zal tot uitdrukking moeten bren gen de zorg voor hen. die in dit leven misdeeld zijn". Na de installatie vergaderde het be stuur voor de eerste keer, voornamelijk over het verdelen van de verschillende functies. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. Lijten, voorzitter; J. H. Th. van Beest, secretaris; drs. M. A. v. d. Hout, penningmeester; prof. dr. P. van Duyn, vice-voorzittcr. Advertentie Briljante creaties van precisiekunstenaars. Ver fijnde sieraden die veel meer aangeven dan de juiste tijd. Het zijn horloges om te dragen bij Grote Gelegenheden. Met de wetenschap, dat U weinigen zult treffen met hetzelfde tijd- wijzende sieraad. Haute couture in horlogerie. Voor wie het zich kan veroorloven. w vt HOFJUWELIER VAN ROSSUM DU CHATTEL ■ék EN DRIESSEN BREESTRAAT 95 - LEIOEN - TEL. 01710-20092 Rijnsburgse brandweer I Auto schiet fietspad op provinciaal kampioen TWee verpleegsters Nabfj de Ringvaart werden het afge- k O v ernstig gewond lopen weekeinde de provinciale wedstrij den voor gemeentelijke brandweercorp sen gehouden. Na afloop werd in de be- drijfscantine der N.V. De Ringvaart door de burgemeester van Hillegom, de heer J. Ch. I van Niekerk de uitslagen be kend gemaakt. De eerste prijs was voor het brandweerkorps te Rijnsburg met een gemiddelde van 596 punten, de tweede prijs ging naar Noordwjjkerhout (555 punten); de derde prijs naar Leid- schendam (530 punten); 4. Voorhout; 5. Warmond; 6. Sassenheim; 7. Katwijk; 8. Leiderdorp; 9. Wassenaar; 10. Lisse; 11. Oegstgeest; 12. Noordwijk. „THANS OP GOED SPOOR" In de installatierede zei de heer ,San- nes, dat het onderwijs aan liet imbeciele kind thans duidelijk op een goed spoor staat met de jonge stichting, waarvoor ongeveer tien jaar geleden de basis werd gelegd, toen de gemeente en de r.k. onderwijsverenigingen aan de Willem de Zwijgerlaan scholen uilden gaan bouwen. Een protestants-christelijke school kon daar echter niet bjj. Het nieuwe Besluit buitengewoon onderwijs in 1967 bood echter geheel nieuwe moge lijkheden voor samenwerking en dit leidde er toe. dat gemeente, r.k. en prot.-christeljjke instanties rond de ta-' fel gingen zitten voor een nieuw, geza menlijk te realiseren scholenplan aan de Schubertlaan. Er is ook reeds een schetsontwerp gemaakt door architect Dondorp in Haarlem, dat werd doorgesproken met een voorlopige bouwcommissie van de deelnemende partijen. Het complex aan de Schubertlaan. zo deelde wethouder Sannes mede, zal een gezamenlijke school worden van de nieuwe Stichting, maar voor het zover is zal er nog veel werk verzet moeten worden door het bestuur van de stich ting. De heer Sannes wenste het bestuur de nodige wijsheid en bestuurskracht toe btj het ontwikkelen van de die er toe moeten leiden, dat de school aan de Schubertlaan spoedig van de grond komt. Hoopvol begin De heer Lijten, sprekend namens het bestuur van de deelnemende katholieke Cunerastichting, zei dat er nu een ein de is gekomen aan een lange lijdensweg van tien jaar en dat het bestuur van de stichting staat aan een gelukkig en hoopvol begin. „Gelukkig en hoopvol voor die kinderen die geestelijk gehan dicapt zijn en juist om die reden recht hebben op een aan hun handicap aan gepast onderwijs". De zeer slechte huisvesting van de r.k. katholieke school aan de Zoeter- woudse Singel is meermalen onderwerp van gesprek geweest. De plannen van de nieuwe stichting voor een geïnte greerde aanpak van het onderwijs in een nieuw gebouw zijn daarom ook vreugdevol voor de ouders van de ge handicapte kinderen. Sprekend over de opzet van en het onderwijs op de nieuwe school, zei de heer Lijten, dat het eigene van de le vensovertuiging van de deelnemende besturen volledig tot zijn recht kan ko- kan worden ingepast: „Geen kleurdoos compromis, maar eenheid in erscheidenheid". AZ '70 bezorgt Sleutelstad gevoelige klap De Sleutelstad heeft gisteravond een gevoelige klap opgelopen in de wedstrijd tegen het Amsterdamse AZ 1870. Na een zonnig begin: twee overwinningen, kwam de 1-9 nederlaag hard en onver wacht aan. Deze nederlaag trekt een dikke (voorlopige) streep door de plan nen van de Leidenaars om dit jaar op de eerste plaats te komen. Het leek in het begin helemaal niet de kant van een groot verlies op te gaan. In de eerste miithten probeerden de beide teams wat er zoal mogelijk was, en dat was niet zo erg veel. Wel kwam AZ aan een wat gelukkig doelpunt door een doortikbal waarop Bert Mulder niet had gerekend. Het had echter gemakkelijk 1-1 kun nen worden, als Jan Breedeveld een strafworp in de tweede periode niet had gemist. De catastrofe zette zich pas in in de twee laatste speeltijden. Ook nu echter nog niet direct herkenbaai-. Na een tweede treffer van de gasten wist Cees van Hooidonk voor de Sleutelstad tegen te scoren. De Amsterdamse ploeg wist de score verder op te voeren tA 1-4. Voor de spelers van Rob van Berkel leek dit nog niet helemaal onoverkomelijk, maar in de laatste vijf minuten sloeg AZ 1870 genadeloos toe en doelpuntte nog maar liefst vijfmaal. Het grootste aandeel hierbij had Aalmoes die vier maal raak schoot. Van den Boogaard (2), Brink- j hof (2) en Wijers schoten de negen vol. I Programma De Zijl In de tweede klasse moet het De Zijl morgenavond mogelijk zijn zonder alle registers open te trekken de goede po sitie te handhaven. In Rotterdam speelt de rood-witte ploeg tégen RZC '90, dat een beduidend lagere plaats op de rang lijst Inneemt. AZC uit Alphen moet vrij dag winnen als het nog hoofdklasse aspiraties heeft. Slechts door de volle winst behouden de AZC'ere nog uitzicht op promotie. Hedenavond de Vliet, Leiden: 19.30 uur, LGB 2-LZC 4 (heren); 20.10 uur, LGB 1-DKD 1 (heren. OZV 1-LZC 1 (dames); Swift 1-Sleutelstad 1 i dames); het IJ 3- LZC 2 (heren). Woensdagavond de Zijl. Leiden: 19.30 uur. LWV-de Gouwe b (jongens); 201 uur. LWV 1-GZC 5 (heren). Verder nog! de wedstrijd RZC '90-de Zijl 1 (heren). I Donderdagavond de Vliet, Leiden: 19.30 uur. de Zijl 3-GZC 3 (heren; 20 uur, de Zijl 2-HZ&PC 3 (heren). In Woerden de wedstrijd Woerden b-de Zijl b (jongens). Vrijdagavond de Vliet, Leiden; 20 uur, LZC 1-UZSC 1 (heren), de Boes, Lei derdorp: 19.30 uur, DKD-BZ&PC c (meisjes). Verder nog de wedstrijden: SVH 1-AZC 1 (heren; RZC 1-de Zijl 1 (dames); GZC a-LZC (jongens); ZPS 1- DKD 1 (heren): BZC 3-DKD 2 (heren); OZV 3-LGB 2 (heren). Zondag In de Zijl organiseert De Sleu telstad een waterpolotournooi om de Zil veren Sleutels, waarvoor de sterkste tweede klassera uit Nederland worden uitgenodigd. JONGERENMIS IN IIAKTEBRI G Daar er in „Onderweg" heeft ge staan dat de jongerenmis niet in de Hartebrug was, waren er zaterdagavond vele ouderen in de kerk. Dezen hebben zich met mij geërgerd aan de manier hoe de jongeren zich tijdens de H. Mis gedragen. Ze komen herrieschoppende de kerk in of het een danszaal is. De geloofsbelijdenis werd maar in z'n ge heel weggelaten; waarom? Zijn dit on waarheden geworden? Tijdens de Consecratie wordt er door de ouderen geknield, maar de jongeren zijn daar te oud of te zwak voor en blij ven zitten. Pe H. Hostie wordt gehaald als een snoepje, pratende komt men van de communiebank lopen en men gaat in de bank verder met de verhalen. Het Is te veel moeite om even na de H. Com munie te knielen en samen niet God een woordje te spreken, Deze en vele gevallen geven in plaats van eerbied, ergernis. Heeft God zelf de marktlul niet uit zijn Vaderhuis gejaagd Als de jongereu iets goeds en nieuws willen brengen is dit te waarderen, maar op deze manier geven ze aan goede ka tholieken ergernis en deze komen niet meer naar de kerk als dit allemaal door de priesters wordt goedgekeurd. En de jongeren houden ze er toch niet mee, want nu het nieuwtje er af is, is het in de kerk duidelijk zichtbaar, dat er steeds minder komen. Hopende, dat dit door de betrokkenen ter harte wordt genomen, dank ik U voor de plaatsing. Een abonnee, parochiaan van de Hartebrug naam ter radactie bekend) in Noordwijk Gistermiddag, omstreeks half drie, vond bij het kruispunt Nieuwe Offem- weg-Voorstraat te Noordwijk een ver keersongeval plaats, waarbij twee ver pleegsters van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting ernstig werden ge wond. De meisjes, reep. 19 en 16 jaar oud, reden samen op een broemfiets op het links van de weg gelegen rijwielpad, toen plotseling een personenauto, ko mend uit de richting Noordwykerhout, van de weg afraakte, tegen een ver- keerszuil botstè en vervolgens op het fietspad de verpleegsters op de brom fiets schepte. De jongste, die op de duo meereed, werd door de wagen overreden. De slachtoffers liepen hoofd- en ander letsel op en moesten per ambulance naar het Academimisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeval vernamen wij nog, dat de bestuurder van der personenauto, een 67-jarige in woner van Aerdenhout, tydena het rjj- den in slaap zou zijn gevallen. Inspiratie De voorzitter van de Gunera-stichting gaf de heer Sannes de verzekering, dat al het doen en handelen van het bestuur zal worden geinspireerd vanuit het be lang van het geestelijk gehandicapte Sports vagen uit bocht: mannen ongedeerd Op de Lange weg te Noordwijk, ter hoogte wan het SJC-terrein, vloog een sportuagen, bestuurd door een 26-ja rige Leidenaar, uit de bocht. De auto scheerde van de linker- naar de rech terzijde van de weg, sloeg over de kop en kwam vervolgens op het sportpark De bestuurder en zjjn passagier, te vens eigenaar van de wagen, kropen, op een buil aan het hoofd na, onge deerd uit de wrakstukken. Waarschijnlijk is met te hoge snelheid gereden. De politie onderzoekt in hoe verre drankgebruik een rol heeft ge speeld. Bart Lardé naar Rouwkoop; Van Laarhoven naar UVS Er zijn nogal wat mutaties te ver melden in het Leidse voetbalwereldje. Allereerst Is daar de wat opzienbarende stap, die Bart Lardé gaat maken van amateur-eersteklasser UVS naar af delingsclub Rouwkoop. Voorts is daar de overgang, die Peter van Laarhoven maakt van LFC naar UVS. Dat laatste is niet zo verwonderlijk. LFC heeft zijn plaats In 't amateurwalhalla niet kunnen behouden en moest een trapje afdalen. Peter, die behoorlijk getalenteerd is heeft er de voorkeur aan gegeven op het hoog ste amateur-niveau te willen blijven spelen. Hjj zal dan wel een vaste plaats moeten verdienen in UVS' eerste maar dat lijkt ons voor deze speler niet al te moeilyk. UVS ziet naast Lardé nog enkele spelers vertrekken: Mattie Kantebeen, die bij ASC zjjn geluk gaat beproeven en Wim v. d. Kaay, die naar Rooden- burg stapt. Ook Eelke de Jonge zoekt het oude nest weer op en keert terug naar Roo- denbur?. Tenslotte heeft Henk Sira oversr'- Iri'g aangevraagd van LFC naar VTÏ,. B-junioren van DOSR winnen op SVLV-terrein Gistsren konden wy in onze edities helaas niet nieer de resultaten meene men vgn het NKS-toernooi dat op de terreinen van SVLV in Voorschoten werd verspeeld. DOSR toonde zich hier de sterkste. De Veners hadden weliswaar heel wat penaly's nodig alvorens zij met die eer gingen strijken, maar de tegenstand was dan ook bijzonder groot. Van krachtsverschil was ook nauwelijks 1 sprake, enkele duels uitgezonderd. DOSR 1 gaat nu over naar de finale die morgen avond gespeeld zal worden op het MMO- terrein in Hoogmade om 19.00 uur. De uitslagen in Voorschoten waren: Poule 1: DOSRBerensteln 00; VNLKRV 0—2; Wet. Boys—DOSR 0 —0; Berenstein—VNL 3—1; KRV—Wet. Boys 1—0; DOSR—VNL 4—0; Wet. BoysBerenstein 21; KRVDOSR 0 —1; VNL—Wet. Boys 5—1; Berenstein —KRV 0—1. DOSR en KRV eindigden in deze pou le met een gelijk puntentotaal, namelijk zes. Strafschoppen moesten daardoor de winnaar aanwijzen. De Veense B'tjes trokken daarbij aan het langste eind. Poule 2: Foreholte—VVSB 0—1; War- mundaMeerburg 31; SVLVFore holte 40; WSBWarmunda 12; Meerburg-SVLV 02; ForeholteWar munda 1—0; SVLV—VVSB 1—1; Meer burgForeholte 11; Warmunda SVLV 1—1; VVSB—Meerburg 0—0. SVLV eiste de hoogste triompf In deze afdeling voor zich op en plaatste zich derhalve voor de finale. Daarin kwamen zij niet tot scoren, evenmin als haar tegenstander DOSR. Opnieuw werd de bal dus op de witte stip gelegd, en opnieuw was het DOSR dat zich een meester in dit spelonderdeel toonde, al was de marge vrij miniem: SVLV 3 tref fers en DOSR 4 treffers. ZATFjKDAG 31 MEI 2B: GWS 2-Koudekerk 2 1-1, Q. Boys 7-TAW8 1-2. 3A: ARC 5-Kagia 3 4-4. ARC 6-Meerburgl 1-3. 3B: Koudekerk 5-ARC 7 3-4, Q. Boys 9-Rouwkopo 4 4-1, Sp. Lisse 1-Sleutels 3 4-3. 3H: Q. Boys 12-Oegstgeest 7 0-3, Leiden 6-VVSB 4 1-5, Sleutels 5-Valken'68 2 2-1. 3J: Ter Leede 7-Katwijk 11 0-0, Kagia 5-Valken '68 3 0-1. A-juniuren. Al: Leiden al-Haz. Boys al 3-3, Lisser B. al-RCL al 5-4, Oegstg. al-T. Leede al 0-4, Q. Boys a2-KRV al 2-1. A2: Lisser B. a2-Valken '68 al 3-4, Q. Boys a3-T. Leede a2 14-0, VWS al- Norodw. a2 3-0 B-junioren: BI: SVOW bl-ARC bl 2-5. B3:TAW bl-ARC b3 2-1, Alphen b2- DOSR b3 3-0, Koudekerk b2-MSV b2 0-0. B4: Teylingen bl-Liseer B. bl 2-2. B10: Q. Boys b3-Rouwkoop b2 5-2. B12: St. Bern. b2-Q. Bovs b5 0-2. B13: ASC b5- KRV b2 1-3, Q. Boys b6-Rljnsb. B. b3 0-9. C-junioren. Cl: Alph. B. cl-ARC cl 3-0. C3: Alphen c2-Haz. Boys c2 4-1. C8: Norodw. c3-T. Leede c3 0-10. C9: Katwijk cl-LFC cl 2-0, UVS cl-Lugdun. ol 1-0, RCL ol-Q. Boys ol 1-H CIO» Roo- denburg c2-DOCOS cl 2-9, Q. Boys c2- I UDO cl 4-2, Cll: Roodenb, C.3-VNA cl 0-4, Q. Boys c3-Stompw. B. cl 1-5. C12: RCL c2-Rouwkoop c2 3-0. C13: Q. Boys I c5-Katwijk c3 0-3. C15: RCL c4-SJZ c2 7-0. C17UDO c3-Q. Boys clO 1-3. ZONDAG 1 «H NI Om -1 plaats in IA: Rouwkoop 2-A1- phen 3 0-1 Alphen winnaar na 5 straf schoppen). 3B: St. Bern. 2-Roodenb. 5 6-0, Stompw. B. 2-DOCOS 4 0-0, LFC 4- LeidseB. 2 2-0. 3C: ASC 4-ZLC 2 3-5, Roodenb. 6-Unitas L. 2 2-5, VNA 2-St. Bern. 3 4-3, ZLC 2-Lugdun. 5 1-3. 4F: ASC 6-Or. Groen 5 1-1, DOSR Ö-ASC 6 1-1. 4J: ASC 8-Alphen 6 6-0, LFC 7- Stompw. B. 4 8-1, LFC 7-VNA 4 8-1. 4K: Alph. B. 6-WSB 5 1-5. 4L: ASC 10- Alph. B. 7 0-2, LFC 8-Altior7 0-8. 4M: Roodenb. 11-Weter. B. 6 0-4, ASC 11- DOSR 9 0-4. A-junioren. Al: UVS a2-Sp. Lisse al 0-4, ASC al-LFC al 6-2. Alph. Boys naar toernooi om Bisschopsbeker Op het DOCOS-terrein werd gister avond nog een wedstrijd gespeeld in het A-juniorentoernooi. VVSB en Wet. Boys hadden zich reeds verzekerd van een plaats in 't Bisschopsbekertoernooi (bel de ontmoeten elkaar eerst nog donder dag om 7 uur op het SJC-veld voor de finale van het Rector Vester-toernooi), maar omdat er nog een derde plaats vacant was kregen VNL en Alphense Boys de kans zich alsnog te plaatsen. Het ls Alphense Boys geworden. De Alphenaren wonnen met 51 en mogen derhalve uitkomen op 15 juni op de terreinen van RKDEO ln Nootdorp in het toernooi om de Bisschopsbeker. V oetbaltoernooi werkende jeugd Zaterdag 7 juni a.s. organiseert het Vormingsinstituut te Pljnacker een voet baltoernooi op het Ollveo-terrein aan de Monnikenweg te Pljnacker. Aan dit toernooi nemen deel elftallen van de Levensscholen uit Lelden en Den Haag. het R.K. Ontmoetingscentrum uit Delft en het Vormingsinstituut uit Pljnacker. De eerste wedstrijd begint om 8.30 uur. 1 juni: Roodenb. 4-SVLV 2 De uitreiking van de wisselbeker vinot plaata om 12,80 uur.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3