Bekering brengt Pompidou niet direct de overwinning MORGEN EERSTE RONDE IN FRANKRIJK Wantoestanden in sociale centra SER: leven meer dan 7 pet duurder Duclos zit op de wip Aanslag op flat Defferre SAMENWERKING VAN| POLITIE WIST VAKBONDEN KOST DAI KRAAK ZELFSTANDIGHEID OP MELK GEEN SUBSIDIE Nederland heeft geen fiducie in MRCA Inspraak gemeente in woningbouwbeleid ZATERDAG 31 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT B 9 6 8 2 H V 7 4 PARIJS Morgen, zondag is eerste ronde van de presi- entsverkiezingen in Frankrijk. kandidaten lie dag 50+1 haalt is geko- Gebeurt dat niet, dan moet twee weken. 15 juni. een lerstemming worden gehouden kandidaten die 2 - noot |e meeste stemmen hebben ge aaid. Voor die tweede ronde herstemming geldt niet de volstrekte meerderheid iet door I ï»n r>0+l Dan is hij gekozen C-slage Jie het in aantal stemmen van drie i 'Ün tegenstander wint. Ook al enkele stem ebeurt, zal geen der zeven ;andidaten het zondag naar Elysée halen. Voor de her begon verliezei taak hi kleuren ;elde hij aat ons van de zeven kandi- aten beginnen met Pompidou. ""Tij is onder De Gaulle om hi in Belg 'door blij vi Poher 'onipidou (gaullist) tatholieke democraat i umman). Poher is nog altijd ivoriet voor de tweede ronde. minister geweest eeft dus een goede leerschool lebben al ehad. Die had hij trouwens derd want hij was na zijn le- narschap directeur geweest bij de hel bank Rothschild. In de mei- ant omdó fegen van 1968 hing zijn poli- vrij. Wc eke leven aan een zijden Zuil 'aad> maar bij redde het door Spee n8. bijna onmenselijk lang zuid wei onderhandelen met de vak- troéf na ,nden over een niet onaan" eenoe" or enliike loonsverhoging van gpe€l jrmiddeld 15 procent, om een i ode te maken aan de ruïne- inde algemene staking van weken. vlak daarop volgende al- ene verkiezingen leverden overweldigende gaullisti- he meerderheid in de volks roef. Zuil iertegenwoordiging op. Het 5 legger^erden, na de barricadege- ichten. panieksverkiezingen. Gaulle kon tevreden zijn. ir dat was hij niet. Hij isgunde Pompidou zijn ver- ezingsoverwinning en wilde referendumoverwin- ng. Hoe dat op 27 april j.l. tpakte weet men. De Gaulle ïiloor zijn speculatie, trad af ging met vakantie naar Ier- PARIJS (AFP-Reuter) In de afge lopen nacht is een kneedbom ontploft voor een flatgebouw in Parijs waarin een apartement van de socialistische pre sidentskandidaat Gaston Defferre is ge legen. De flat was op dat moment niet bewoond. Defferre maakt een verkie zingstournee door Frankrijk. De ontplof fing. die van geringe kracht was, heeft weinig schade aangericht. Het is de tweede bomaanslag deze week, gericht tegen een kandidaat voor het president schap. Woensdag vernielde een bom een auto, die geparkeerd was bij hef gebouw waar de trotskistische kandidaat Alain Krivine woont. DEN HAAG (ANP). De minister m Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, heeft besloten ook voor de werknemers in de sociale werk voorziening de 5 pet loonsverhoging, die zij aan het begin van 1969 hebben ge had, om te zetten in een loonsverhoging van 7 pet. Dit stemt overeen met het geen is geschied t.a.v. de ambtenaren en de arbeidscontractanten in overheids dienst. Voor de sociale werkvoorziening gaat de verhoging in op 1 juli 1969 en wordt over de eerste vijf maanden van dit jaar een nabetaling gedaan. SITTARD De PSP is van plan de Tweede Kamer toestemming te vragen minister Roolvink van Sociale Zaken te interpelleren over door de afdeling Limburg van deze partij gesignaleerde wantoestanden in verschillende Limburgse werkplaatsen voor aangepaste arbeid. De heer Moolhuijsen en enkele andere PSP'ers hebben de laatste maanden een onderzoek ingesteld, waarbij verschillende zaken aan het licht zijn gekomen. Onder meer om nog meer gegevens te krijgen zijn de laatste dagen aan de poorten van de sociale werkplaatsen in Spaubeek. Sittard, Kerkrade en Treebeek pamfletten uitgereikt, waarin de mensen worden uitgenodigd zaterdag om half twee aanwezig Ie zijn op een hearing, waar zij dan vrij hun klachten kenbaar kunnen maken. Op deze hearing zullen de PSP-Kamerlcden dr. B. van der Lek en H. Gortzak aanwezig Maar ook al komt er niets nieuws aan het licht, de PSP meent al over voldoende gegevens te beschikken om te kunnen spreken van wantoestanden in de sociale werkplaatsen. Volgens de heer Moolhuijsen zouden in de sociale werkplaats te Spaubeek mensen worden mishandeld om hen tot grotere prestaties te dwingen Hij noemt de naam Cor Budzijn, die door een werkmeester geslagen zou zijn. De heer Moolhuijsen kent echter niet de naam van deze werkmeester. Een nog ern stiger beschuldiging is die, dat twee werknemers van de sociale werkplaats in Sittard zouden zijn overleden aan hartaanvallen, die zij gekregen zouden hebben, omdat de werkmeesters hen voortdurend hebben opgejaagd om meer te produceren. De heer Moolhuijsen baseert deze bewering op getuigenissen van andere werk nemers, die gezien zouden hebben dat de slachtoffers zo werden opgejaagd, dat zij het niet hebben overleefd. De directeuren van de siciale werkplaatsen in Sittard, Geleen en Spaubeek. de heren mr. Puts en ir. Meens, vinden de beschuldigingen te belachelijk om er* com mentaar op te geven. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Sociaal-Economische Raad is van mening, dat de eerste maanden van 1969 een grotere prijsstijging te zien hebben gegeven dan werd verwacht. Een meerderheid van de raad meent, dat de stijging nog zal uitgaan boven de door het Centraal Planbureau geraamde verhoging van de kosten van levensonderhoud van 7 procent. De raadsleden, die dit een te voorbarige conclusie vinden, zijn het er wel over eens, dat prijsdalingen nauwelijks zijn te verwachten. De algemene opvatting is dan ook, dat de meeste werknemers een nog geringere positieverbetering zullen verwerven dan aanvankelijk was voorzien. Ja, dat impidou stelde zich voor als opvolger. Met het nadeel t het Franse volk schoon hip wilde maken. De Gaulle dus ook het gaullisme eg. Pompidou begreep dat s. ideel aanstonds en diende zich niet meer aan alspuur gaullist, maar als humanist, als 'beraal, als democraat. Die [otselinge bekering heeft hem dusver niet meer opgeie- ird dan 40 procent. Dat hij indag veel meer zal halen is iet waarschijnlijk. KL TE BESCHEIDEN grote concurrent is Poher. als voorzitter van de Se- lat tijdens het referendum n der grootste tegenstanders f 3228, as van De Gaulle. Een maand xl9, 14x: leden was hij een onbekende. 1914 i ezelfde Poher, grondwettelijk 12—1 Gaulles opvolger geworden, ma thans overal bekend, ook ver 32x^iten Frankrijk. is een bescheiden man, te bescheiden. Zeker tegen- 11— er de aggressieve Pompidou onvermoeibaar met spreek- ■q 5 5 a 15 n 25 35 1 O 45 ZOU KOMEN en wege NKV bepleit geleidelijkheid x30, 35x 19x: -33, li tis, 32- 23, 33—29 ku 13- 26i ;t evenec R—23? «34, 33- beurten heel Frankrijk heeft afgereisd. Poher bleef thuis en kwam alleen maar voor radio en televisie. Hij begon zijn verkiezingscampagne met 35 procent, maar daalde gelei delijk tot 31 procent. Wat zijn vrienden ongerust heeft ge maakt over zijn kansen tegen Pompidou bij de tweede ronde op 15 juni. De derde kandidaat is Jac ques Duclos, een communist van de oude stempel. Hij heeft het in vele spreekbeurten, ook voor radio en televisie, niet slecht gedaan. Hij ziet er rus tig uit, spreekt vlpt uit zijn hoofd en maakt alles behave de indruk van een koppen sneller, zoals De Gaulle hem heeft afgeschilderd. Ook al is men het volstrekt met hem oneens (Praag!), toch kijkt en luistert men graag naar hem. Met eenvoudige voorbeelden weet hij te boeien. De arbeider die naar hem luistert, krijgt nooit de indruk: dat gaat ver boven mijn pet. Dat is niet het geval met de vierde kandidaat. Gaston Def ferre, de socialistische burge meester van Marseille, in zijn campagne gesteund door Men- des-France, een der knapste economen van Frankrijk. Tus sen de logica van Defferre en Mendes is geen speld te krij gen, maar zijn betogen of schoon volkomen juist te academisch. Gooi al die cijfers van de OECD en van de ge- met een cigeh dagblad, meenschappelijke markt maar „Humanité". in mijn pet, zeggen de arbei ders, die veel liever luisteren naar de simpele Duclos. Dat gaat er in als een zacht gekookt eitje. De eieren van Defferre zijn te hard. Mendes- France heeft gezegd dat iedere volgende regering, of het een regering wordt van Pompidou of van Poher of van Defferre, volmachten zal moeten vragen om harde, zeer impopulaire maatregelen te nemen voor Frankrijks herstel. Welke kie zer hoort dat graag? Geef mij maar Duclos, zeggen de arbeiders. Verder heeft Du clos het voordeel dat zijn hele partij achter hem staat, ook bij de eerste ronde hoegenaamd geen rol. Zij halen samen 5 procent. OP DE WIP Duclos haalt er voor de tele visie een man by uit 't overzee se gebiedsdeel La Réunion, die vertelt boe daar door me neer Debré. minister van Bui tenlandse Zaken geknoeid en bedrogen wordt bü verkie zingen. Duclos zegt dat de lo nen stukken omhoog moeten, dat de werkdag moet worden verkort, omdat mannen en vrouwen 's morgens al moe be ginnen en 's avonds door de lange transporten Defferre heeft het grote nadeel dat zijn eigen partij, die. in Parijs geen dagblad heeft, hem praktisch gesproken in de steek heeft gelaten. De socialistische partij, de oude SFIO, is in deze verkiezingscampagne ner gens te vinden. Guy Mollet. de secretaris, heeft voor Defferre geen voet verzet. Dat verklaart het betrekkelijk grote percen tage van Duclos (17) en het zeer lage van Defferre (7). Duclos kon zeggen: misschien wordt ik zondag wel tweede. Defferre was van de aanvang af kansloos, maar dan ook vol strekt kansloos. Voor hem moeider thuis komen. Dat het bijzonder pijnlijk, dat de de mannen op 60 en de vrou- socialisten het hebben moeten wen op 55 moeten worden ge- afleggen tegen de communisten pensioneerd. Terwijl hij dat terwijl op het tegendeel gere- zei kondigde een Amerikaanse kend was. onderneming de 4-dagenwerk- Over de andere drie kandidaten week af. kan men kort zijn. Zij spelen Bij de tweede ronde op 15 juni, gaan alle stemmen van Defferre over op Poher. Dat wordt dus een percentage van 38 (31 7). Te weinig voor Poher om het van Ppmpidou- te winnen. J Met hun 17 procent kunnen de communisten de doorslag ge ven. Eu dan 'wordt het een percentage van 55 (31+7+17) eu is Poher gekozen. Stemmen zij voor Poher, dan is Pom pidou verslagen. Onthouden zij zich massaal van stemming, dan wordt Pompidou president van de republiek. Voor de communisten zyn Pompidou en Poher Siamese tweelingen. Lood om oud ijzer, ..pest" of „cholera". Toch zul len zü moeten kiezen, want wegblijven van de stembus is ook kiezen. Nog meer dan op Alain Poher zijn de komende twee weken aller ogen ge richt op Jacques Duclos. pre cies wat de gewezen bakkers knecht altijd heeft gewild. Als iemand hem in de kaart heeft^ gespeeld, dan is het wel de generaal in Ierland. TREDHT (ANP) Verdergaande sa «werking in de vakbeweging bete- het telkens weer prijsgeven var ikjes eigen zelfstandigheid. Het meei menwerken leidt ertoe, dat de verschil- 19x8 12i 1 sleeds moeilijker zullen kunnen n aangetoond. Alleen al op grond van rschillend in mentaliteit zou het irrca- lisch zijn te denken dat je maar hut- bjj mutje kan gooien om er één gro- vakbeweging van te maken. Daarom wij de geleidelijkheid voor. 0—44 6- Dit heeft N.K.V.-voorzitter P. 1 rtens verklaard in een vraaggesprek t „De vakbeweging", het wekelijks or- van het N.V.V. Hij heeft een leem- bespeurd in de onlangs door het C.N.V. "met e )ubliceerde beleidsconclusies met be kking tot een verdergaande ouwel de voorkust breekt met Rusland ABIDJAN (AP) De Afrikaanse staat •orkust heeft de diplomatieke betrek gen met de Sovjet-tlnie verbroken bevolen dat alle Sovjetdiplomaten te- i morgennacht Abidjan moeten hebben •laten. hebben zich de laatste tijd stakingen argedaan op de universiteit van Abid- en hierachter zouden, volgens een regeringsfunctionaris, „bepaalde bui- landers" staan. „Wij wensen niet dat >and onze jeugd doctrines opdringt, elders gelden en die strijdig zijn met realiteit in dit land", aldus werd des- verklaard door Philippe Yace, secre- is-generaal van de regeringspartij. werking binnen de Nederlandse vakbe weging. „Het lijkt er op", aldus de heer Mertens. „aklof men alleen het oog heeft gehad op de samenwerking aan de top van de drie vakcentrales en dat men daarvoor grenzen wil zien aangegeven. Het N.K.V. heeft in zijn beleidsconclu sies over de samenwerking de totaliteit van de vakbeweging als uitgangspunt genomen: niet alleen aan de top dus, maar ook op het niveau van de bonden, op regionaal en plaatselijk niveau en op het terrein van de aan de vakbeweging gealieerde zelfstandige instellingen. De heer Mertens die meent, dat al veel is bereikt, acht een veel grotere krachtenbundeling met name gewenst op 't gebied van de instellingen en diens ten, die de drie vakcentrales nu nog apart in stand houden. Waarom moet de vak beweging er drie spaarbanken op na hou- Viermaal Anatomische Les op Musement DEN HAAG Het Mauritshuis zal op de gezamenlijke presentatie van de Ne derlandse musea. Musement. die van 19 juni tot en met 13 juli in de Irenehal van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht wordt gehouden, één van de be langrijkste werken uit zijn bezit tonen, namelijk de Anatomische Les van pro fessor Tulp door Rembrandt uit het jaar 1632. Dit schilderij i6, sinds het in 1828 voor het Mauritshuis werd aangekocht, slechts zeer zelden daar buiten tentoon gesteld. Dat dit werk werd gekozen heeft een bijzondere reden. Naast het stuk van Rembrandt zullen worden tentoongesteld de door Breitaar in 1885 geschilderde kopie (Stedelijk Museum. Amsterdam) en een parafrase naar Rembrandt® doek door de Engelse schilder William Culbert iu 1960 geschilderd. Ook zal in de filmzaal van Musement de televisiefilm van het ballet „De Anatomische Les van Glen Tetley. uitgevoerd door het Nederlands Dans Theater, worden getoond. „Katechese en Verkondiging". De voorbereiding van al deze rappor ten is in volle gang. Getracht zal wor den de ontwerprapporten voor de komen de januarizitting geruime tijd ervoor te verspreiden. Praktisch alle resterende missies vergaderen op volle toeren vóór het zomerreces hun rapporten gereed te hebben ter beoordeling van de concilieraad. In zijn gisteren door de SER uitge bracht advies over doorbreking va prijs- en loonspiraal een advies v om de regering had gevraagd heeft de raad deze filosofie tot uitgangspunt genomen. De SER vindt, dat mei inflatiespiraal kan tegenhouden door de stijging van de kosten van levensonder houd terug te drukken. De regering wil voor dit doel 130 a 140 miljoen gulden beschikbaar stellen. Zij dacht hierbij het subsidiëren van de melk, waardoor dit produkt goedkoper zou kunnen den. De SER vindt deze bestemming niet zo aantrekkelijk. In de eerste plaats, stelt de i-aad, heeft Nederland niet alleen te beslissen over zaken, de melk betref fende, want de EEG spreekt hier ook een woordje mee in het kader van het gemeenschappelijk landbouwbeleid. Bovendien gaat het hier om een tijde lijke subsidie, dal wil zeggen: als hij er weer af gaat wordt de melk opeens 7 a 8 cent per liter duurder en dat zal de afzet van melk doen verminderen; volgens deskundigen zelfs met 15 a 20 procent. En tenslotte profiteert niet de gehele bevolking op gelijke wijze van een melksubsidie, want niet iedereen drinkt evenveel melk. De bejaarden bij voorbeeld die het meest worden ge troffen door prijsstijgingen, gelet op hun meestal geringe inkomen drinken be trekkelijk weinig melk. De SER vindt het dan ook beter de omzetbelasting op gas, elektriciteit, kolen, en water af te schaffen (deze be lasting is thans 4 procent) en de accijns op suiker te verlagen. Deze produkten worden juist het meest gebruikt door de laagste inkomensgroepen. De SER heeft berekend, dat deze sug gestie 116 miljoen zal kosten. Daardoor het prijsniveau van de gezinscon sumptie met circa 0,3 procent dalen voor de inkomens tot 9000 gulden, aflopend tot 0.24 procent voor de inkomens tot 12.000 gulden. De raad heeft zelfs in overweging gegeven de suikcraccjjns gc heel af te schaffen. In het kader van he streven naar harmonisatie in de Benelux moet dit toch onder ogen worden gezien. Volledige afschaffing van de suiker- accQns zou de kosten van levensonder houd nog eens extra met 0.2 procent doen dalen. De vakbeweging vindt, dat men hier mee niet kan volstaan, zo blijkt voorts uit het SER-advies. Zij wil herhaling van een oude gedachte een verschui ving van de premielast van de sociale verzekering tot stand brengen ten gunste van de werknemers en voor rekening van de werkgevers. Zij meent, dat dit zeer wel kan, omdat het overig inkomen (voornamelijk bestaande uit winstuit keringen) gedurende 1968 sterk is toe genomen, sterteer nog dan toch al verwacht. De vakbeweging wil dan ook de premie voor de wet arbeidsonge schiktheid (1,2 procent) en van de AOW- premie 0,8 procent overhevelen van werknemer naar werkgever. Tegelijker tijd zouden de uitkeringen wegens AOW, AWW en kinderbijslag met 2 procent moeten worden verhoogd en voor de uitkeringen wegens de ziektewet en de wet arbeidsongeschiktheid met 1,2 pro cent. Voor de ambtenaren zouden aan gepaste maatregelen moeten worden gezocht. Intussen zou de prijsstop moeten worden gehandhaafd. (Van onze luchtvaartredacteur) PARIJS. Op of omstreeks 1 Juli zal Nederland beslissen of het blijft deelnemen in het zogenaamde MRCA- project. Met MRCA duidt men de opvolger van de Starfighter aan die voor wat de Nederlandse lucht macht betreft beschikbaar moet zjjn in 1975. Men hoopt nog steeds dat een com promis kan worden gevonden tussen de deelnemers Engeland (wiens wensen het sterkst afwijken van de Nederlandse), Duitsland en Italië. Voor Nederland gaat het om een order van ongeveer honderd vlieg tuigen waarvan de kosten nu al ge schat worden op anderhalf a twee miljard. Ingewijden geloven dat de kans dat Nederland deel blijft uit maken van de MRCA-club gering is. Op de luchtvaartshow in Parijs wordt druk gespeculeerd over de vraag wat Nederland zal gaan doen als bet uit de club stafit. Vooral de Zweedse Saab-Viggen (een zeer moderne jager bommenwerper, sneller dan het geluid en met opmerkelijke uiterlijke ken tekenen zoals een dubbele delta- vleugel) wordt genoemd als dé favo riet. De Viggen kan gemakkelijk worden aangepast aan de Nederlandse eis dat de opvolger van de Starfighter zowel een uitstekende tactische jacht bommenwerper voor grondsteun moet zijn als een vliegtuig dat in het lucht ruim een overwicht moet kunnen be vechten. HEERLEN Naar eerst thans geble ken is, was het Heerlens politiekorps al een maand lang in staat van verhoog de paraatheid gebracht. Er waren op het Heerlense politiebureau aanwijzin gen binnen gekomen, die wezen op „een grote kraak". Verder wist men niets. Een maand lang heeft dat tot intensie vere surveillances geleid dan anders. Ook de grensposten waren van die ver hoogde Heerlense politieactiviteiten op de hoogte gesteld. „Inderdaad waren we al een maand op onze hoede", aldus de hoofdinspecteur van de Heerlense recher che. „Maar er was niets dan in de rich ting van een bankroof wees. We krij gen hier regelmatig tips binnnen, die op misdrijven moeten wijzen. Maar mees tal komt er niets van uil." In het onderzoek naar de dadé de roof bij de Amrobank vordert di Heerlense recherche langzaam. De hoofd inspecteur noemde het een „za« criminele tactiek" om er niet 1 over los te laten. Gebleken is sloten van de kluisdeur pas op het laa ste moment, bii het installeren va deur. zijn aangebracht. De hoofdim teur noemde dat „normaal in deze vallen". Sedert gistei 10 procent geloofd voor degene, die de daders de roof uit de Amrobank in Heerlei hun buit kan helpen opsporen. Nog twee zittingen pastoraal concilie HEEMSTEDE (KNP) Het Is de be doeling, dat in april ia70 de laatste ses sie van het pastoraal concilie zal plaats vinden. Er staan nu nog 2 vergaderin gen op het programma met de volgende onderwerpen: januarivergadering 1970: „Religieuzen". „Het Ambt", ..Liturgie"; aprilvergadering 1970* „Oecumene", (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM De gemeenten moeten volgens het KVP-Tweede-Kamerlid mr. F. Andriessen meer inspraak krijgen in de woningbouwpolitiek. „Ik vind het een goede zaak, dat na twintig jaar volkshuisvesting door de centrale overheid ook de gemeenten hun bijdragen hierin kunnen geven", zei hij in Rotterdam op een bijeenkoms van de KVP-rijkskieskring Dor drecht. „Een grotere nadruk op de lokale verantwoordelijkheid in deze materie zou bovendien veel onbehagen over het woningbouwbeleid weg nemen. We zijn helaas in Nederland zo gewend geraakt aan centrale rege lingen, dat we het gemeentelijk gewoon niet meer aandurven." ANDERE KIJK OP MILJOENEN BREEDBAND Mr. F. Andriessen staat daarom niet afwijzend tegenover de gemeentelijke verantwoordelijkheid in de contingen- tering en subsdidiëring van woningen. Hij toonde zich nog steeds voorstander van een centraal beleid, dat woningen beschikbaar stelt in financiën en niet in bouwconifcgenten. Ook onderschreef hij de opvatting van verschillende aanwezige wethouders, dat de differentiatie in de bouwsubsidies voor bijvoorbeeld westelijk Nederland nog te gering is. „Het zou misschien ook al hierom aan te bevelen zyn, wanneer de gemeentebesturen zelf voor een deel Cees Nooteboom kreeg gisteren de jaarlijkse prijs voor de dagbladjournalistiek van de Nederlandse Dagblad Pers. H$ kreeg de pr(/s voor zijn verslagen over de meigebeurtenissen m De Volkskrant. Nieuwe grondwet voor Gibraltar LONDEN De nieuwe grondwet van Gibraltar is vandaag van kracht gewor den. Daarmee wil Engeland zijn soeve reiniteit in de kolonie handhaven on danks de herhaalde Spaanse aanspraken. In de preambule staat, dat Gibraltar „een deel van H.M. Dominions zal blij ven, tenzij en todat het parlement an ders beslist en „dat de Britse rege ring nooit regelingen zal treffen, waar door de bevolking van Gibraltar tegen hun vrijelijk en op democratische wijze uitgesproken wil onder de soevereiniteit van een andere staat lou komen." De Internationale status van Gibraltar blijft ongewijzigd, evenals de bestaande regeling ten aanzien ven het biniMcland- l«e zelfbestuur. de subsidiëring zouden kunnen bepalen", zei hij hierover. De vraag is volgens hem natuurlijk wel of de gemeentebesturen dan niet goedkoop en meer gaan bouwen ten koste van betere woningen. „Maar we hebben ook niet de zekerheid dat alle beslis singen van de centrale overheid goed zijn. In ieder geval moeten we oog hierin vertrouwen durven hebben in de ge meentelijke veiantwoordelijkheid", meen de hij. Een van de centrale regelingen, waar over volgens het KVP-Kamerlid het laatste woord nog niet is gesproken, blijkt de verdeling van de Breedband- miljoenen te zijn. Een deel ervan is be stemd om het, eigen woningbezit voor de mensen met de lagere inkomens te bevorderen. „Ik vraag me echter op dit moment af, of de weg die de regering heeft gekozen, de gezondste is. De wet is er trouwens ook nog niet." Mr. Andriessen is geen voorstander van de individuele huursubsidie. Kapperspatroons erkennen nieuwe CAO niet meer DEN HAAG (ANP) De drie samen werkende kapperspatroonsbonden, de christelijke, de katholieke en de neutrale hebben in een communiqué meegedeeld dat zij zich niet meer aan de CAO 1969 gebonden achten, omdat de kapperspa troons van 't ministerie van Economi sche Zaken thans geen toestemming krij gen om de hogere arbeidskosten door te berekenen in de prijs. Dit zal beteke nen dat de kapperspatroons morgen (z«m terdag 31 mei) weer het oude loon mo» gen uitbetalen in plaats van het loon, dat volgens de op 19 mei jl. ingegane CAO geldt.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7