Raad van Voorschoten stond positief tegenover initiatief comité Boschgeest Vraag naar meer openheid bij Wernink N. V. te Leiden „GEEF UW GEVEL EEN CORSAGE" Volgende week weer Zoeterwoudse fietstochten G.R- HUI5VUILDIEN5T Bevredigend concert te Oude Wetering DE LEIDSE COURANT Dividend 8 procent In de jaarlijkse vergadering- van aan deelhouders vau Werninlt's Beton- en Aannemingsmaatschappij N.V., gister middag in café-rest. „De Doelen" gehou den, werd door een der aanwezigen er aan herinnerd, dat in de vorige jaarver gadering gevraagd was naar meer open heid in het bedrijf, zoals dit de laatste jaren in de grote en middelgrote be drijven steeds meer wordt ingevoerd. Te weinig, aldus deze aandeelhouder, wordt rekening ermee gehouden, dat aandeelhouders meer inzicht krijgen in de gang van zaken van het bedrijf. De president-commissaris, drs. J. F. Posthuma, antwoordde hierop, dat com missarissen en directie menen nog niet tot een dergelijke publikatie te moeten overgaan. Over het feit, dat commis sarissen voorstelden een dividend van slechts 8 pet. te moeten uitkeren, zeide dezelfde spreker, dat dit wel erg laag is, gezien de uitkeringen in andere be drijven. Drs. Posthuma antwoordde hier op, dat dit inderdaad jammer is, doch men is het afgelopen jaar steeds doende geweest met de reorganisatieplannen Jongetjes speelden met gevonden munitie raakt, toen een kogel waar hij met een steen op sloeg uiteenspatte. De jóngen, een zoontje van de heer Slagmolen, was samen met een stel vriendjes op een bouwterrein in de Voorschotense Noord- hoflandpolder aan het spelen, toen zij patronen vonden. Zij begonnen met de gevonden, gevaarlijke voorwerpen te experimenteren met als gevolg genoemd ongeval. De Rijkspolitie stelt e OEGSTGEEST HEARING NIEUWE LITURGIE De parochieraad van St.-Willibrord te Oegstgeest belegt op a.s. maandag 2 juni een hearing in het parochiehuis te Oegstgeest, aanvang 20 uur. Bij deze hearing zullen de vernieuwingen, die zijn ingevoerd en mogelijk nog zullen worden ingevoerd betreffende de liturgie en de viering van de Eucharistie, in dis cussie worden gebracht. Omdat bij de parochieraad enige be zwaren tegen de vernieuwingen zijn be kend gemaakt, verwacht zij een grote opkomst van de parochianen. Van de zijde van het pastorie-team en van het kerkbestuur wordt medegewerkt aan 't welslagen van deze hearing. Alle pa rochianen zijn van harte welkom. Geboren: Hugo B. A. z.v. P. J. de Kort en Y. J. M. v.d. Ark; Hendrik A. z.v. L. van Ruiten en A. I. H. Leune; Johanna P. M. d.v. J. M. G. F. Scholte en J. W. E. Burggraaf; Anthonius H. Ch. J. z.v. Ondertrouwd: M. J. v. Putten en E. R. de Weerd; J. J. H. J. Schretlen en W. J. H. C. v. Harteveld; R. C. H. J. Roosen en J. M. Verberg. Gehuwd: H. L. W. Angenent met N. de MeijC. Bol met E. Nauta; S. M. Egger met L. C. Prade; F. W. Rijke met J. Kool; R. T. G. Prins met J. F. v. Duijnen. Overleden: C. Guldemond w.v. A. de Wa ter; H. A. Schorn e.v. J. K. Zierfuss. dat dit gaat kosten, is nog niet geheel bekend. Het is niet te verwachten, dat deze reorganisatie in 1969 geheel haar beslag zal krijgen en dat het wel 1970 zal worden eer een definitieve uitslag bekend zaj zijn. Verwacht mag evenwel worden, dat de reorganisatie financiële voordelen zal afwerpen, want bij alles zit vóór te streven naar een beter ge outilleerde fabriek. Op de vraag hoe Wernink staat tegen over evt. plannen tot fusie, antwoordde de voorzitter, dat het bestuur er wel voor voelt mits een goede partner kan worden verkregen. Aan deze aangele genheid wijdt het bestuur der N.V. zijn speciale aandacht. De vergadering ging voorts akkoord met alle voorstellen, die op de agenda stonden vermeld, zodat balans- en ver lies- en winstrekening onveranderd wer den goedgekeurd en het dividend werd een NIVON-hobby-tent in het Boshuis. Óp (le expositie zijn onder meer foto-reportage! te bewonderen van Zuid-Westers Gisteravond gaf de turnvereniging Jalin een demonstratie op lu vrijdingsplein. Vijf- it zeshond mensen woonden de demonstral bij. De lampionoptocht, die gist avond vooraf gegaan door Bo ok, is trganisi toren een flop geworden, een kleine honderd kinderen en ouders trokken met lampionnetjes en vlaggetjes door de wijk. Op de foto: een van de kindertekeningen, die op de NIVON-hobby-tentoon- stelling in het Boshuis te zien is. i w. inzake de F.T. Dis- coiintservice. Hier zijn nog besprekingen gaande en daarom is het nog voorbarig in liet openbaar voorlichting te verstrek ken. Doch de raadsleden zouden aan het ergadering gein) wordei beslot* rechtelijke bevoegdheden. De verdere ontwikkeling van en vormgeving aan een doeltreffende democratie moet nauwge zet worden gevolgd en stimuleerd. Over het algemeen stond men posi tief tegenover het initiatief. Men zal zelfs gaan praten met het comité. Tot afronding van het bestemmings- Centrum en Voorstraat dienden •nkele stukken grond in het centrum Langekocllt te worden van de Diaconie 'an de herv. kerk of te worden geruild. sportverenigingen vrijgesteld worden vermakelijkheidsbelasting te betalen over hun recettes. Zo kunnen zij de toe gangsprijs vrij verhogen tot 1.00. Reclame in het. dorp Uit twee overwegingen wil de gemeen te gemeente-eigendommen en gebruik geven voor reclame-doeleinden, a. ter verkrijging van meer inkomsten en b. voor verlevendiging van het straatbeeld. Eerst was bepaald dat er 60 lichtbakken zouden worden geplaatst. Maar dat was al teruggebracht tot 30. P.v.d.A. helemaal tegen deze affaire, met uitzon dering dan van reclame op de sportvel den en bij de sporthal (zijnde geen c_ bare weg). Alles dient echter wel aes- thetisch verantwoord te zijn. Het voor stel werd aangenomen, met de aanteke ning van 3 stemmen tegen van de PvdA, De opbrengt voor de gemeente zal liggen de vijf en zeven duizend gulden. De t de i de i Euleriiij bevestiging behoeft, de wel standscommissie gehoord, de goedkeu ring van het college. De boerderij van Snelderwaard wordt gerestaureerd. Dit is een boerderij, die valt onder Monumentenzorg, grauw pleisterde broerderij, dwarstype twee topgevels en hoge opkamer, eeuw. De restauratie kost 129.S04.-. De gemeente zal hierin bijdragen voor 30% zijnde 38.941.-. De raad ging me voorstel accoord. De onderwijsvoorstellen betreffende aanschaf van leermateriaal, hulpmidde len enz. werden alle z.h.st. goedgekeurd. bepaald op 8 pet., terwijl het rei ad 8.425.76 als onverdeeld dividend werd overgebracht naar het jaar 1969. Tenslotte werd mr. L. van Nouhuys bij accalamatie herbenoemd als coir Bloembakkenwedstrijd in Leiden onder motto Gezien het succesvol verloop in de drie voorafgaande jaren, zal in Leiden onder het toepasselijke motto „Geef uw Patroonsveremgiug en de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afdeling Leiden, ook in 1969 onder het toepasselijke moto „Geef uw gevel een corsage" weer een grote bloembakkenwedstrijd worden gehou den. Aan deze wedstrijd kunnen ook dit maal zowel particulieren, zakenlieden, LEIDERDORP Semi-permanent kantoor voor de bedrijven aan Van Diepeningenlaan Ongeveer 196.500,zal het semi- permanente kantoor voor de bedrijven in Leiderdorp gaan kosten dat aanvan kelijk (in de tweede helft van 1968) was geprojecteerd achter het pad Hoofd straat 31 waar thans de gemeentelijke opslagplaats is. Van die plannen werd echter afgezien om redenen dat de ruimte aldaar zeer beperkt was, waar door eventuele uitbreiding ondenkbaar zou zijn. Mede daardoor is de voorkeur gegeven aan een terrein aan de Van Diepeningenlaan, naast de semi-perma- nente bankgebouwtjes. Zoals bekend maakt dit terrein deel uit van het bos- park „De Houtkamp", waar het nieuwe raadhuis op geprojecteerd was. Afgezien van het feit dat het nog wel enige tijd zal duren voordat een nieuw raadhuis zal kunnen worden ge bouwd, hebben b. en w. van Leiderdorp het idee om het raadhuis op die plaats te situeren min of meer laten varen. Door de totstandkoming van het win kelcentrum in het bestemmingsplan omgeving te verplaatsen. Dit is de re den om het raadhuis weliswaar in het bospark De Houtkamp te projecteren, doch dan in de richting van Winkelhof. Een juiste keuze is evenwel nog niet gemaakt. De bouw van het kantoor is opgedra gen aan De Groot's Houtbouw N.V. te Vroomshoop, dezelfde maatschappij die ook het bibliotheekgebouw heeft doen Willibrordschool won voetbaltoernooi JEUGDSPORTDAG IN OEGSTGEEST De jeugdsportdag welke gisteren op het sportveldencomplex „De Voscuyl" te Oegstgeest werd gehouden is dank zij het formidabele organisatievermogen van het onderwijzend personeel een uit muntend geslaagd feest geworden. In de ochtend bestonden de diverse sportevenementen uit hardlopen, hordelo pen, verspringen en balwerpen. De wed strijden waren verdeeld t/m f Een aantal dat het uiterste vergde de leiding. Tijdens de middaguren wer den de finales voet- en korfbal gespeeld. Reeds vorige week waren in deze poules voorwedstrijden gespeeld. De voetbalfinale ging tussen een elftal van de Flora- en een van de Willibrord school. Het was een spannede wedstrijd welke deed denken aan een mini-cup-fi- r.cde met alles e e? «a w aan zoals spandoeken e.d. Het enthousiasme van de zijde der supporters was enorm en toen uiteindelijk de Willibrordschool de wedstrijd met 1-0 gewonnen had en daarmede de finale, barsttte de „heksen ketel" pas goed los. Uitslag voetbal: 1. Willibrordschool; 2. Floraschool; 3. Hofdijkschool en 4. Terweeschool. Ook groot medeleven bij de finales korfballen. 3 teams speelden een halve competitie, waar de Terweeschool I als grote overwinnaar uit de bus kwam. De Floraschool bereikte als korfballende de tweede plaats, terwijl het Terwee-team n als derde eindigde. Een woord van hulde aan 't adres van de organisatoren is bijzonder op zijn plaats. Wethouder Thorn gaf als kommentaar: Een gewel dige dag, uitnemend geslaagd. De prijsuitreiking zal op een nader te bepalen tijdstip plaats hebben op het raadhuis te Oegstgeest. hofjes (collectief) als straatgroepjes (collectief) deelnemen. Voor de mooiste en best verzorgde balkon- en gevelversieringen door mid del van bloembakken worden ook dit maal enkele prijzen w.o. een wissel beker beschikbaar gesteld. Deze zullen weer worden toegekend door een des kundige jury, die in de loop van de volgende maand en in augustus de naar de uitvoerende commissie hoopt vele honderden bloembakken op balkons en aan gevels zal keuren en op punten waarderen. De actie-commissie 1969, gevormd door bestursleden van bovenvermelde organisaties, wekt alle bezitters van bloembakken op hun „miniatuur-tuin tjes" zo goed mogelijk te verzorgen en aldoende mede te dingen naar een der prijzen. Teneinde eveneens te komen tot een collectieve wedstrijd tussen diverse flats, verzoekt genoemde commissie de bewoners van flats de handen ineen te slaan en de balkons of gevels van een gehele flat van een bloembakkenversie- ring te voorzien. Dit zal er mede toe bijdragen om ook van de Sleutelstad in navolging van vele buitenlandse ste den een Bloemenstad te maken. Teneinde de keuringen vlot te doen secretaris van de actie-commissie p/a Witte Rozenstraat 47, Leiden, tel. 34050, bij wie men zich tevens, liefst schrifte lijk, voor deelname kan aanmelden. Het voorlichtingsblad van de gemeen te „Raadhuisklanken" wordt uitbesteed. In 1969 zullen nog 3 edities volgen. Elke uitgave kost 1600.-, zodat een krediet van 5000.- nodig was. De raad voteer de dit bedrag. Het is bedoeld als proef. De raadsleden hadden nog wel enkele wensen. Actueler maken en kleiner van formaat. Moeten wij dit nu zien als inziens veel aandacht aan de over heidspublicaties en de persoon, die in extenso voorlichting wil hebben over een bepaalde wet, kan alle inlichtingen ten gemeentehuize uitviering verkrijgen. Doeltreffende democratie De raad werd verzocht een principiële uitspraak te doen tegenover het initia tief van het aktiecomité Boschgeest. Het comité stelt zich ten doel de zelfwerk zaamheid van de wijkbewoners te bun delen en wil gesprekspartner zijn vooi het gemeentebestuur. Wijkraad Doch welke bevoegdheid? De heer Pels (p.v d.a.) hield hierover een uitvoerige be schouwing, die uitmondde in een con cept-uitspraak, welke aan de raad en hel college werd voorgelegd. Raad en colle ge stemden in met deze uitspraak. Zo werd verwoord hoe college en raad de doelstellingen van het aktie-comité dachten. In de concept-uitspraak werd gesteld: Het is wenselijk de burgers zoveel mo gelijk te betrekken bij verschillende be- stuursaspecten van het te voeren be leid. Daartoe kunnen effectieve voor lichting van de burgers en indien ge wenst gehoorbijeenkomsten, ook mei wijkraden, de nodige „inspraak" bevor deren. In voorkomende gevallen kunnen ook de desbetreffende commisies stand burgers of groepen van burgers horen. Initiatieven van burgers om pri vaatrechtelijke wijkraden tot stand te brengen dienen te worden toegejuicht. Representatieve wijkraden kunnen tot de eerdergenoemde inspraak in belangrijke bijdragen. Het is thans, gezien de omvang van de gemeente, niet urgent over te gaan tot instelling Toenemende belangstelling voor kortere afstand in de i Notabele vrouwen bezoeken Leiden Wethouder mevrouw N. A. den Haan- Groen is dinsdag gastvrouw voor 23 vrouwelijke wethouders en één vrouwe- lijke burgemeester uit den lande. De no tabele dames worden omstreeks half elf door het Leidse college in het stadhuis ontvangen. Het gezelschap, waarin me- bezoek aan de Mytylschool aan de iwe Vogelweg. Na de lunch staan eken aan de vuilverbranding en de Groenoordhal op het programma. Als tenslotte de thee in het stadhuis is ge nuttigd gaat het gezelschap omstreeks half vijf naar de eigen gemeenten terug. MAANDAG 2 JUNI Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat. Koningstraat, Bronkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijger laan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas- i, Hansenstraat en Korte Han- Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. DINSDAG 3 JUNI Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit ,t, Titus Brandsmalaan, •aat, Joh. Poststraat, Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein)Lammenschansplein, Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaahveg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). DONDERDAG 5 JUNI Ko gerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat. VRIJDAG 6 JUNI Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde- Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust- straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- Zoeterwoude geraakt weer in de ban van de jaarlijkse Rijwieltochten. Deze zullen op zondag 8 juni voor de 18e keer worden gehouden. Met een bescheiden getal van 64 deelnemers in 1952 gestart is men in de loop der jaren langzaam uitgegroeid en meldde zich dit jaar record aantal van 587 fietslustigen. Dat nieuwe maximum was vooral eer volg van de toenemende belangstelling voor de kleine tocht die gaat over 35 km. Overigens blijkt ook de lange afstand (75 km.) die nog altijd veruit de meeste liefhebbers trekt, echt geen bijzonder WATERPOLO Golfbreeksters te zwak voor De Futen De dames van de Leidse Golfbrekers hebben het gisteravond ondanks hevig en sportief verweer niet kunnen red den tegen de Futen. Na een 2—0 rust stand zegevierde de vereniging van Ada Kok tenslotte met 51. De heren de Leidsche Z wemclub zijn gister avond helemaal niet in het water ge- eest. Voor de wedstrijd in Enschede tegen ZCE slaagde men er door examens en blessures niet in 'n acceptabel team op de been te brengen, zodat men moest mededelen niet naar het Diekmanbad te kunnen komen. De Golfbreeksters hebben het gister avond zeer leuk gedaan. De Leidse ;s waren in het nadeel doordat er het team dat in 1968 de promotie de tweede klasse bewerkstelligde slechts twee speelsters meededen. De overige plaatsen werden verdeeld onder jongere krachten, die echter nog het spelinzicht misten om volledig mee te kunnen draaien. Ondanks de vijf doel punten maakte doelvrouwe Anneke Plou- vier een goede indruk: zij wist enkele malen goed in te grijpen. Het was de jonge Tineke Koppeschaar die bij een 30 stand de Leidse eer wist te redden. OEGSTGEEST Heropening Sigarenmagazijn v. d. Salm Gisteravond hield de heer J. P. J. de Salm een feestelijke receptie bij ge legenheid van de heropening van prachtig verbouwde winkelpand aa De Kempenaerstraat te Oegstgeest. Ve len kwamen hem en zijn echtgenote v. d. Salm-Brugman komplimen- met het bereikte resultaat. Het si garenmagazijn is een der oudste van Oegstgeest en bestaat al 55 jaar. Voor al vroeger genoot de zaak grote bekend heid onder de naam Schrijvers. Door de verbouwing, heeft men de beschikking gekregen over meer ruimte waardoor assortiment aanmerkelijk kon den uitgebreid en veel overzichtelijker kon worden opgesteld. Een tweetal I banken verfraaien het interieur in sl mate. Zo heeft, het echtpaar Van der Salm een fraaie bijdrage geleverd .wel ke sterk tegemoetkomt aan' de gezellig- i Oegstgeests be- 2x drukken bij oversteek Willem de Zwijgerlaan De voetgangersoversteekplaatsen tei hoogte van de Beatrixstraat in de Wil de Zwijgerlaan zullen donderdag 5 stoplichteninstallatie juni den Personeel van Siemens zal die dag de installatie zodanig afregelen, dat tus- half acht 's morgens en half acht ronds voetgangers het verkeer kpn- laten stoppen door middel drukknoppen. Dit is speciaal gedaan latie niet werken. Opgemerkt zij, dat het een dubbele Installaite betreft. Men zal voor het steken van beide rijrichtigen tweemaal knop moeten indrukken en op de brede middenberm moeten wachten. De ersteeklichten gelden uitsluitend de hoofdrybanen en niet voor de ZATERDAG 31 MEI VOORSCHOTEN Geboren: Madeion M., d.v. H. Leliveld en E. J. Mulder Walter M., z.v. J. E. L. van der Geest en B. Koopmans; Sylvia I., d.v. M. C. Brandse en G. H. Alting; Frank J., z.v. W. J. Steemers en W. E. T. Rijken; Raimond, z.v. R. Neuteboom en J. M. F. Oosterbaan; Renate P., d.v. D. van den Hoek en M. E. van Rorp; Robert P., z.v. J. W. Hogendoorn en W. Selser; Dominique M. H. E., d.v. G. j. M. König en C. van Erp; Hendircus A. B. T. W. Peppel en V. E. R. A. Martinus; Adrianus L. C., z.v. A. P. Kruisers en A. J. F. de Put ter; Ghislaine L. P. M., d.v. T. C. Eesse- laar en J. M. Ursem; André P., z.v. ,T. C. Heijmans en A. G. C. de Wit; Michel W., z.v. W. Eriks en E. Barnhoorn; Henk F., z.v. J. PoPeder en H. J. van Overbeelce; Robert H., z.v. W. Waale- wij'n en H. P. Schoemaker; Madelein C. E., d.v. C. A. Bol en G'. H. Scheele; Wouter M., z.v. J. B. Reijndorp en W. F. Willems; Bastiaan, z.v. E. A. Odijk en W. Alblas; Marjolein M. B., d.v. A. C. M. Witteman en P. C. M. van Bem- melenGuido H„ z.v. J. H. Strijbos en M. H. Schelleltens; Monica J., d.v. R. F. Windt en J. H. Reuvers; Ronald, z.v. L. Van Strien en J. de Jong; Constan- tinos, z.v. C. Fabistas en J. E. van On langs; Marieke, d.v. J. H. Vrijenhoek en J. J. van Nieuwenhuyzen; Angelique, d.v. N. C. Oudshoorn en P. Querreveld; Nicolette, d.v. B. A. Gvoenendijk en L. M. van Bodegom; Mark, z.v. F. Beun en C. Tabernakel; Floris, z.v. A. A. van Leeuwen en C. Straathof; Birgitta, d.v. T. Smitshuijzen en J. Tuithof; Jacque line D„ d.v. J. A. van Wieringen en E. Ondertrouwd: Marinus H. J. Koch en Ida M. L. van der Linden te Goed; Henri E. Lefrandt te Haarlem en Hindertje Mol; Frans C. Poot te 's-Gravenhage en Marion M. de Lijster. Gehuwd: Maarten Taal en Johanna M. van Mulligen; Martinus F. J. van der Wansem te 's-Gravenhage en Maria M. L. van Alphen. zware opgave. Het lichte puzzelelement wat in de tocht is verwerkt geeft een bijzondere bekoring. Men blijft op de juiste route door goed acht te slaan op de routeaanduidingen die moeten worden opgespoord en door elke oplettende deel nemer goed gevonden kunnen worden. Ongeveer op de helft van het traject ls een rustpauze van 'n uur ingelast, voor de korte afstand is dit 30 minuten. Men vertrekt per paar met tussenpozen van 1 minuut. Hierdoor wordt het ver keer niet extra belast met grote groepen terwijl ook de deelnemers verzekerd zijn van een rustige fietstocht. Op de te rugweg wanneer de kilometers gaan tellen wordt door de organisatoren weer het traditionele flesje frisdrank aange boden. Zoals gebruikelijk is de route weer geheim. Het Wapen van Zoeter- woude" heeft toegezegd weer met een service- en reparatiewagen langs het traject te zullen patrouilleren. Gestart wordt om half tien. Dit gaat door tot 12.00 uur. Vanaf 13.30 uur gaan de 35- 'ers op pad. Voor hen die de tocht vol brengen, dit is bijna 100%, is een fraai herinneringslint beschikbaar. De meest regelmatige fietsers wacht bovendien hield zondag een wedvlucht vanaf St.- 's avonds om 9 uur nog een bijzonder Maxence afstand 355 km. Lossing 6.10. fraaie beloning. Inlichtingen en inschrij- j Eerste duif kwarn om 1.15 uur. Uitslag: ving bij W. van Leeuwen, Schenkehveg 1, 2 en 8 C. v. Leeuwen, 3 en 9 M. Mark- d. Geest, Watertje 19, tel. man, 4, 6 en 7 S. Verhaar, 5 T. Braam, Leidse agenda ZATERDAG 31 MEI ieders genoegen". 20.00 i tel. 235553. NIEUWVEEN POSTDUIVEN De p.v. „De Witpen" 01715-229. i G. Rèijneker. DE LEIDSE COURANT vraagt voor spoedige indiensttreding ADMIN. KRACHT (VRL.) VOOR DE AFDELING ABONNEMENTEN. Met vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Schriftelijke sollicitaties aan de afdeling Personeelszaken, Papengracht 32 te Leiden. BIJ GEMIS van een geschikte certzaal werd gisteravond in de Geref. kerk te Oude-Wetering door 't gemengd- en kinderkoor „Halleluja" met medewer king van Lize Schoo, sopraan, een zeer bevredigende uitvoering gegeven. Het is wonderlijk hoe in de laatste jaren het cultureel peil juist in de dorpen zoveel hoger is komen te liggen. Wat b.v. de Burgerzinavond Alkemade-oost Onder Alkemade-Oost wordt de dorpen Roelofarendsveen, Oude We tering en Nieuwe Wetering. Aan de In woners van deze dorpen hebben b. ei w. van Alkemade een uitnodiging ge te Roelofarendsveen. Het is de bedoeling van het gemeen tebestuur om op deze avond contact op te nemen met de bewoners om hen een inzicht te geven in de vele aspecten die aan het besturen van een gemeente zijn verbonden, vooral ook ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van deze groeiende gemeente. B. en w. zijn van mening dat een groot aantal bur gers door de vele bomen (gemeentelijke plannen, beslissingen, verordeningen en voorschriften) het bos (het nagestreefde doel) niet meer of nauwelijks nog ziet. Zij dat lichtingsavond zal meewerken om het tekort aan inzicht in de gemeenschappe lijke aangelegenheden te kunnen op heffen. Op een later tijdstip zal een dergelijke avond ook worden georgani seerd voor de bewoners van westelijk Alkemade. BOSKOOP DE LAMPIONOPTOCHT De lampionoptocht welke op 14 juni a.s. in de sportweek zal worden ge houden, start des avonds 9 uur vanaf het Raadhuisplein. koren presteren kan vergeleken wor den met uitvoeringen in steden. Men heeft bekwame dirigenten aangetrok ken en goede begeleidende orkesten. Maar zover zijn we in Oude-Wetering nog niet. Men is na drie jaar stilstand weer met een nieuwe dirigent voor het eerst op het podium gekomen. Het was dus meer een prestatie dan een uitvoe ring. Onder de bekende koorleider San- der P. Visser opende het koor met twee geestelijke liederen. Ps. 118 van Wettig- Weissenborn en een Paascantate van Koos Bons. Opvallend was de zuivere zang. Alleen het tempo was wat traag mede door het orgel dat wat aan de luie kant is. Aan het slot werd „Komm Holder Lenz" uit Die Jahreszeiten van J. Haydn heel goed gezongen en vlot klonken nog twee liederen uit Operettes. LIZE SCHOO zong van Handel „Er- weidet seine Herde", dat door het orgel ook een te langzaam tempo kreeg even als „Jerusalem" uit Paulus van Men delssohn. Haar zuivere stem die in alle registers mooi blijft, haar sublieme voor dracht, de bijne volmaakte techniek heeft zij echter kunnen demonstreren. Maar vooral in het werk „Hör mein Bitte" van Mendelssohn voor sopraan solo met koor kreeg zij alle kans haar artistieke kwaliteiten te doen horen. Het kinderkoor en het jeugdkoor heb ben zeer vlot in een fris tempo nog vele aardige liedjes gezongen. Wij hopen voor dit koor dat het met S. P. Visser als dirigent een nieuwe en prettige toe- THEO TEN HOOVEN ROELOFARENDSVEEN „LIEFDE VOOR HARMONIE" Voor de ten bate van de muziekver eniging „Liefde voor Harmonie" gehou den verloting heeft de trekking plaats gehad. De prijzen zijn als volgt geval len: le prijs (vouwfiets) op lot nr. 0050; 2e prijs (transistor-radio) op lot nr. 0319; 3e prijs (platenbon van 25.-) op lot nr. 0370. Inlichtingen omtrent het afhalen van de prijzen kunnen worden verkregen bij de heer K. H. van Ger- wen, Iepenstraat 10 te Roelofarends-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4