mening dagen Zuid-Limburg f165.- (Marine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Lawntennissers gaan de competitie afsluiten MEDISCHE DIENSTEN voordelig uit met NS 'Ruimte-Kalkulaties' van Frank Gribling bij Walenkamp Benoemingen Leidse Universiteit MARKTEN BIOSCOPEN ZATERDAG 31 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT De term „last but not least" gaat dit Jaar voor de Leidse clubs maar gedeelte lijk op. Immers Noordwijk werd vorige week al kampioen en Roomburg en Fo- rescate zijn al veilig. De Leidse Hout echter heeft nog alle belang bij de laat ste competitiezondag, daar zij nog kam pioenskansen hééft. Ook Unicum en Kat wyk zullen voor de punten moeten vech ten, daar zij moeten winnen willen zij zich in hun klasse handhaven. ROOMBURG Op het park aan de Ka- naalweg ontvangt Roomburg zondag het onderaanstaande AAV 3. Roomburg, enigszins gehandicapt door het niet mee spelen van Dick Bouman, zal zeker alle registers opentrekken. Gezien de mini male overwinning in de uitwedstrijd, zijn ook nu winstkansen aanwezig. Het tweede team treedt aan tegen Wibo 1 en zal de competitie vrijwel zeker ongesla gen beëindigen. Het 3e team zal revan che willen nemen voor de grote neder laag vorige keer tegen „streekgenoot" Forescate 2. NOORDWIJK Noordwijk gaat zondag op bezoek bij Quick Nijmegen 1, Daar er mets meer op het spel staat, zullen de Noordwijkers deze wedstrijd aangrijpen om de dubbel te beproeven in verband met de voor de deur staande promotie- strijd, al met al een mooie gelegenheid om de competitie ongeslagen te beëindi gen. Het tweede team ontvangt thuis Luckey Stroke Groen Geel en heeft ge ringe winstkansen. FORESCATE Ook Forescate heeft geen baat meer bij deze competitie, daar de Voorschotenaren allang veilig zijn en geen aanspraak meer kunnen maken op de titel. Morgen treedt Forescate aan legen Foco Hilligersberg 2, en zal onge twijfeld trachten zich voor de vorige keer geleden nederlaag te revancheren. LEIDSE HOUT De Leidse Hout ver dedigt morgen haar laatste minieme kansen op de titel tegen mede-kampi oenskandidaat AAV 4. De volle winst zal hier behaald moeten worden, daar zij de vorige keer een nederlaag leed tegen AAV 4, iets waarvoor C. v. Berghe He negouwen c.s. zich zeker geheel zullen geven. Het tweede team treedt aan tegen Park Marlot 2. KATWIJK Tegen Dash 8 zal Katwijk morgen minimaal één winstpunt moeten behalen, willen de Katwijkers nog een kans hebben voor de Overgangsklasse-B behouden te blijven. Gezien de vorige keer geleden grote nederlaag een zware opgave, maar het weer meespelen van mevr. Feller en Louk Verhees betekent toch wel weer een versterking. UNICUM Unicum zal morgen tegen Thor RW 4 vechten om beide winstpun ten te behalen. By winst is het nog niet geheel veilig, aangezien het volledig af hankelijk is van het resultaat, dat me de-degradatiekandidaat Gravellers 1 te gen kampioen Heemstede boekt. Gerin ge winstkansen zijn zeker aanwezig, daar de resultaten de laatste weken een opgaande lijn vertonen. Het tweede team bindt de strijd aan met de Metselaars 7. Geslaagden r.k. Vakschool voor Meisjes Geslaagd voor het Staatsexamen le rares akte N XII (huishoudlerares): le gedeelte: T. Beelen, Lisse; A. v.d. Bruggen, Voorhout; A. de Lannooy, Leiden; C. Sala, Leiden; D. de Nys, Rys- wyk. Afgewezen: 3. 2e gedeelte: A. Bieshaar, Amsterdam; C. t. Bosch, Ryswijk; E. Captyn, Haar lem; A. Doeswijk, Noordwykerhout; E. Gloerich, Enschede; M. de Goede, Rot terdam; R. v.d. Hout, Jutphaas; J. Kraay, Haarlem; J. du Prie, Leiden; A. Rolf, Badhoevedorp; M. v. Steenbergen, Leiden; M. Straatman, Doorn; L. Teu- nissen, Nieuwkoop; S. Vlasveld, Leiden; M. v.d. Voorn, Lisse; H. de Vries, Olden- zaal. Afgewezen: geen. LEIDEN Leidse huisartsen tot zater dag 10 uur dient de eigen huisarts te worden geraadpleegd. Na zaterdagmid dag 12 uur belle men voor spoedgeval len de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. ALKEMADE Van der Werf, Koppoel- laan 2, Rijpwetering, tel. 01702-202, dkt. Glansbeek, Populierenstraat 45, R'veen, tel. 01713-2511, zr. Koot, Spoorstr. 1, R'veen, tel. 01713-2420. ALPHEN za: dkt. Kooten, Wilhelmi- nalaan 36, tel. 2079, zo: dkt. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858, tandarts: dkt. Jonker, Wilhelminalaan 64, apo theek: Allart, Raadhuisstr. 206, zr. Boin, Roerdompstr. 34, tel. 3540. BODEGRAVEN dkt. Van Beek, Vy- verlaan, tel. 2268, zr. Beyer, Withenlust- straat 9, Zwammerdam, apotheek: De Weyer, Statensingel 111, Gouda, dieren arts, dkt. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. BOSKOOP dkt. De Wilde, Rozenlaan 1, tel. 2741, zr. Beks, Overslag, tel. 2141. HILLEGOM dkt. Van 't Westeinde, Stationsweg 74, tel. 5771. KATWIJK/RIJN dkt. Louwerse, Bos- plein 27, tel. 5805. uw reis, excursies, alles inbegrepen. Verder nog keuze uit: Friesland, Twente, Montferland, Brabant, Zeeland, Vlaanderen, Sauerland, Ardennen en Maasvallei. Informatie en boeking bij de stations, uw reisbureau of telefonisch: 030 -19441 (ook op zaterdag en zondag). KERKDIENSTEN in dekenaat Leiden ZATERDAGAVOND Par. H. Lodewyk Herensingel H. Petrus Hartebrug H. Leonardus H. Antonius 7.00 uur 7.00 7.00 7.30 7.00 7.00 7.30 7.00 6.30 7.00 7.00 7.30 7.00 7.00 7.00 5.00 7.00 Rynsburg, Tuinbouwschool Bonaventura-kapel Meerburg Haagse Schouw Studenten Laurentuis Voorschoten Moeder Gods (Voorsch.) H. Willibrordus (Wass.) Goede Herder (Wass.)... H. Joseph (Wass.) De Menswording (L'dorp) ZONDAG Parochie H. Lodewyk 8.30, 9.45, 11.00, 12.15 en 18.00 uur. Studentenparochie 11.45 uur. Parochie Herensingel 8.00, 9.30. 11.00 en 18.30 uur. Öykerk Timorstraat 9.30 en 11.00 uur. Parochie H. Petrus 8.00, 9.15, 10.45, 12.00 en 18.00 uur. Parochie O. L. Vr. Onb. Ontv. (Harte brug) 7.30, 9.00, 10.15, 12.00 eD 19.00 u. Parochie H. Leonardus 8.00. 9.00. 10.45. 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Antonius (Z.W.) 8.00, 9.30. 11.00, 12.15 en 19.00 uur. Parochie Haagse Schouw 9.30, 11.30 en 18.30 uur. Parochie Oegstgeest 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur. Wijkkapel Bonaventura 8.00 en 10.00 u. 12.00 en 18.00 uur. Parochie Meerburg (Z'woude) 8.45, 10.30. Parochie De Menswording (L'dorp) 9.00, 10.30 en 12.00 uur. Parochie H. Joseph (Wass.) 7.30, 8.45, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Parochie EL Willibrordus (Wass.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 17.00 uur. Parochie H. Laurentius (Voorsch.) 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 17.00 uur. Parochie Moeder Gods (Voorsch.) 8.00, 11.00, 11.30 en 18.00 uur. Parochie Goede Herder (Wass.) 8.30. VERKEERSSITUATIE IN LEIDEN Leiden, 29 mei, Het snel toenemende particuliere mo- torverkeer; heeft ook zijn keerzijde: 1. de onveiligheid: 19 doden en vele ge wonden, alleen al in Leiden in 1968; 2. het toenemende plaatsgebrek op de weg en de daarmee gepaard gaande „explosie" van de verkeersruimte; 3. de verontreiniging van lucht en bodem door uitlaatgassen, auto-olie en pekel voor gladheidsbestrijding, (bomen 4. verkeerslawaai, dat steeds onhoud baarder vormen aanneemt; 5. de toenemende gemeentelijke verkeers- uitgaven, die door de gehele bevolking gedragen worden (ook door de niet- automobilist), ten behoeve van wegen plan, parkeerplaatsen, bestuursorga nen, verkeerspolitie, regelingsappara- tuur, ongevallenbestrijding, verkeers- onderwijs en subsidies aan diverse organisaties op dit terrein, straks ook voor parkeergarages; 6. maatschappelijke economische verlie zen door verkeersstagnaties en onge vallen, gezondheidsondermijning, waardevermindering van percelen door verkeersoverlast; 7. tenslotte is de economische teruggang van het openbaar vervoer mede een gevolg van bovengenoemde factoren. Voor Leiden beklemt ons de vraag, hoe men de verwachte verdubbeling binnen enige jaren van het aantal auto's denkt op te vangen, terwyl nu al een 100 mil joen aan verkeers- en wegenplannen op financiering liggen te wachten. Men mag zich wel afvragen, of uitgangspunten van het verkeersbeleid juist zyn en waarom er nog steeds geen alternatieven op tafel liggen. Waar biyft een openbaar vervoersplan? Ook in andere oude Nederlandse ste den stygt, mét de auto-aanvoer ei daarmee verbonden stadsafbraak, de weerstand tegen de pretenties van de auto-belangengroep. Wanneer deze weer stand uitmondt in een plaatseiyke en landelijke politieke actie, zullen de be schikbare gelden voor het vervoer de gehele bevolking weer ten goede kunnen komen, waardoor de leefbaarheid zou kunnen worden hersteld en onze plezieri ge stad weer een ontmoetingsplaats van de burgers zou worden en niet van KATWIJK/ZEE dkt. Timmers, Gr. v. Prinstererweg 41, tel. 4004. Apotheek De Jong, Julianaplein 18, tel. 4370. LANGERAAR dkt. Sandkuyl, tel. 01722-139, zr. Brouwer, tel. 01723-364, b-g.g. 264. LEIDERDORP dkt. Van der Berg, Busket Huetstr. 22, Hazerswoude, tel. 01714-2344. Apotheek zie Leiden, zr. Van der Leer, B. G. Cortslaan 34, tel. 23109. By ongevallen aan de Ryndljk bellen tel. 01714-2278. LEIDSCHENDAM za: dkt. Sacharov, Patrijslaan 32, tel. 4445, zo. dkt. Schlu- ter, Kon. Julianalaan 88, tel. 6611, tand arts: spoedgevallen tel. 070-543035. Apo theek: Damlaan 41, tel. 4238, zr. Ly- clema, Jul. van Stolberglaan 49, tel. 4923. ziekenauto: 3923. LISSE dkt. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155, zr. Dubbeldam, Wagenstraat 40, tel. 3882 b.g.g. 4117. NIEUWKOOP EN NOORDEN dkt. Sanders, tel. 01725-1555. NOORDWIJK dkt. Verdyen, Kerk straat 28, tel. 02533-2285, zr. Koster, Helmstraat 43, tel. 3137. DE BOLLENSTREEK tandarts: dkt. Meulemans, L. v. Rijckevorsel 10, Lisse. Apotheek: apotheek Muyzert, Hoofdstr. 198, Sassenheim. VOORHOUT dkt. Bots, Prof. Aalber- selaan 2, tel. 02532-7393, zr. Meyssen, Vermeerstraat 2, tel. 02532-7796. VOORSCHOTEN dkt. Van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Apotheek: zo. zie Leiden, zr. Wiegerink, Curielaan, tel. 2052. DE ZILK zr. Koster, Helmstraat 43, tel. 3137. ZWAMMERDAM dkt. Van der Ent Braat, tel. 01725-1308. SASSENHEIM dkt. Van Riet, Gou verneurlaan 40, tel. 7777. MELKHANDELAAR IN DE OLIE Een 41-jarige melkhandelaar uit Lei den was van de melk op het bier overge gaan. Voor een avondje. Had hij het toen ook maar bij de melk gehouden, want nu stond hy voor de Haagse politierechter, omdat hy onder invloed van drank ver kerend een auto had bestuurd. Gezien echter de omstandigheden voor verdach te werd het vonnis twee weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van het rybewijs met aftrek van de tyd waarin het reeds is ingenomen en daarvan drie maanden nog voorwaardelijk met proef- tyd van drie jaar. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doet. ex. Ned Recht mej. M. F. de Boer (Leiden); doet. ex. Franse taal- letterkunde de heer J. Hel mus (Leiden) en mej. C. W. Burger (Den Haag). Dr. C. Vervoort lector Met ingang van de dag waarop hij zyn ambt zal aanvaarden is dr. C. E. Vervoort, thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan de ryksuniversiteit te Leiden, benoemd tot gewoon lector in de faculteit der sociale wetenschappen aan deze universiteit om onderwys te geven in de sociologie van onderwys en opvoe ding. V/er middelen In één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox helpen snel en... doen wonderen t De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. ONDER de naam „Ruimte-kalkulaties' worden momenteel in Galerie Walen kamp aan de Nieuwsteeg objecten ge- exposeerd van de Amsterdamse kun stenaar Frank Gribling (35). Griblings werk is in Leiden niet onbekend. Eind vorig jaar nam hij nl. ook deel aan de objecten-manifestatie in deze stad onder de naam „248 Ob- jekten". Werkstukken van hem waren zien bij Peek en Cloppenburg en het Van der Werfpark. Voorts heeft deze autodidact (drs kunstgeschiedenis, ass. conservator ge weest bij Kröller-Muller op de Hoge Veluwe) reeds een respectabel aantal tentoonstellingen elders achter de rug. HET materiaal, dat hij voor het thans bij Walenkamp geëxposeerde werk ge bruikte, is persflex. Dit plastic is na Catch as catch can in waterpolo-duel In De Vliet was het gistermiddag een dolle boel. Or.ier leiding van scheids rechter Blokzyi werd er in het behaag lijke water een catch-as-catch-can wed strijd opgevoerd, waaruit de Zijl als duidelijke winnaar te voorschijn kwam. Na een redelijke eerste periode van deze waterpolo-ontmoeting begon het peil met rasse schreden te dalen. Vooral de spelers van DZV probeerden met brute kracht de schaal in hun voordeel te doen doorslaan. Dit leverde felle charges op, waartegen arbiter Blokzijl slechts zelden optrad. Desondanks kwam De zyi aan een strafworp toe uit drie straf- worppunten, die door Albert Spijker hard en zuiver werd geschoten. Minder voorspoedig deed een Haagse speler dit zelfde: hij zag zijn penalty gestopt door Theo Uittenhout. Jacob Spyker zag kans nog in dezelfde speeltyd opnieuw uit een strafworp De zyi naar 2-0 te schieten. Vier straf worpen was de oogst van de derde periode. Nadat de broers Spy ker 3-0 op het scorebord hadden ge- barcht kreeg DVZ «es strafworppunten dus tweemaal een penalty. De Hage- irs deden het nu beter en verkleinden de achterstand tot 3-2. Even later scoorde ook Leo Onderwater Vlak voor het laatste rustslgn&al maakte DVZ een fout by het overspelen van de bal. Hierdoor kwam Kees Pont in positie, zonder dat hij onmiddeliyk naar de bodem van het bassin werd ge duwd. Zoals van hem wordt verwacht miste hij deze kans niet: 5-2. De wildste taferelen speelden zich af in de laatste speeltijd. Coach Joop v*n Duyne had zijn spelers in het geheel niet meer in de hand, een feit dat De Zijl middels krabben en blauwe plekken nog wel even zal heugen. Een strafworp van Jacob Spyker leverde De Zyl een dubieus doelpunt op. Grensrechter Jan Hensing was echter zeer positief en de scheidsrechter sloot zich by hem aan: 6-2. Dit was de druppel die de emmer voor DVZ deed overlopen. Enkele seconden later werd een Haagse speler uit het water gestuurd wegens commentaar op het beleid van de ar biter, maar een medespeler mocht zyn plaats innemen. Er werd ook nog een speler uit het veld gestuurd, die de neus Frits Welling ten onrechts voor boksbal aanzag. Met een man meer kostte het De Zyl niet veel moeite de eindstand van deze onplezierige wed strijd door Loek van Kampen, Jacob Spijker en Onderwater op 9-2 te bren gen. Bij onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zyn benoemd: Mej. dr. E. Pees met ingang van 1 maart 1969 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst by het In stituut voor Radiopathologie en Stralen- bescherming, gedetacheerd bij de Stra- lengenetica ten behoeve van het project „invloed van straling op genetisch ma terieel van micro-organismen." Mevr. drs. M. Poneo-Waolsch voor 't tijdvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappeiyk ambtenaar eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Dermatologie. J. Ringelberg, arts met ingang van 1 januari 1969 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Psychiatrie. auto's! Alle stedelyke functies zullen weer floreren! Als alles nü „goed" gaat, komt er op de halve Garenmarkt een gigantisch be tonnen autostapelplaats, vlak naast een gerestaureerd historisch pand. Leuk voor de eigenaar; zo maakt men stadsherstel onaantrekkeiyk! Parkeergarages achter de Marekerk en op de Langebrug; de invalswegen waar deze „verkeersaantrekkers" van de eerste orde zullen de belendende stads delen voor lange tijd ontwaarden. Met de parkeernota komt er een lehjke aap uit de mouw; in Leiden bhjkt nu de ware bedoeling van jarenlange afbraak ten behoeve van „sanering". W. VAN ROOIJEN. Marislaan 11, Leiden. Drs. A. A. Schothorst voor het tyd- vak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Medische Che mie. Mej. drs. Y. B. van der Sluis met in gang van 1 januari 1969 tot weten schappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Psychologie schoolpsychologie) Mevr. mr. I. L. E. Sprey-Sanders voor het tydvak van 1 februari 1969 tot 1 februari 1970 tot wetenschappelijk me dewerker in tydelijke dienst bij de fa culteit der Rechtsgeleerdheid (inleiding tot de rechtswetenschap). Drs. H. van der Starre met ingang van 1 februari 1969 tot wetenschappe lijk medewerker in vaste dienst bij de Experimentele Zoölogie (dierfysiologie). J. A. Tuynnian, arts voor het tydvak van 1 februari 1969 tot 1 februari 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tydeiyke dienst bij de klinische Neurologie. P. Vio, arts voor het tydvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in ty delijke dienst bij de Kindergeneeskunde. J. M. J. J. Vossen, arts voor het tijd vak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tydelijke dienst bij het Instituut Radiopathologie en Stralenbescherming, gedetacheerd bij het Isolatiepaviljoen. Mej. drs. Ch. M. Wennink met In gang van 16 januari 1969 tot weten schappelijk ambtenaar in vaste dienst by de Bibliotheek. verwarming vouwbaar tot op een hoek van 360 graden toe. Hierdoor kan hij tot vormen komen, waarvan een sterke plastische werking uitgaat. Deze vor men hebben echter - ter verhoging van het decoratieve aspect - licht en schaduw nodig om de koelheid van het ontegenzeggelijk wat kille, naakte materiaal af te zwakken. Dat is b.v. goed te zien by een werkstuk van kleine, dakpansgewijs over elkaar ge legde fel oranje gekleurde platen. Bij vlakke belichting blijft het een kil en koud geval, maar bij belichting van opzij - zoals bij Walenkamp toegepast - krijgt het oranje vlak, ondanks het pseudo-perspectief, door de bredere en dunne schaduwlijnen van de randen een aantrekkelijk decoratief aspect en een visueel-sterke vorm. Het is ideaal werk voor wand decoraties in het moderne en daardoor meest wat koele interieur. Tenminste als men het kan plaatsen onder een - voor elk werkstuk weer verschil lende - bepaalde belichtingshoek. Licht en schaduw zijn voor Griblings ruimte- kalkulaties nu eenmaal onontbeerlijk. De tentoonstelling duurt tot 13 juni. WILLEM PRINS. RIJNSBURG Geslaagden diploma bloembinden en bloemschikken In Rynsburg z(jn 93 cursisten ge slaagd voor een der diploma's bloem binden en bloemschikken, daartoe opge leid door de Stichting Vakopleiding Am bulante Handel. Directeur Panhuis var het Instituut voor Middenstandsonder- wys in Den Haag, deelde gisteravond In de Rynsbnrgse bloemenveiling „Flora" de diploma's uit aan de geslaagden. De geslaagden zyn: Voor de cursus beginners, met zeer veel vrucht: mevr. N. v.d. Bosch-Scho nenberg, mevr. M. Star-Kuyt, mevr. C. M. v. Starkenburg-Den Haan, allen Rynsburg; mej. Th. v. Oosten, de heer G. H. J. v.d. Zalm, beiden Noordwyk; de heer M. A. Zuiderduin, de heer S. v. d. Burg, beiden Noordwykerhout; de heer R. Heemskerk, mevr. N. Jungerius- Heemskerk, beiden Rijnsburg; mevr. R. Noordermeer-Mathot, Katwyk a. d. Rijn. Van de vervolgcursus met zeer veel vrucht: de heer C. P. Noort, Rynsburg; de heer P. Vianen, Oegstgeest; de heer J. v. d. Meij, Valkenburg; mevr. J. van Egmond-Gorzee, Leiderdorp; mevr. J. d. Plas, Leiden. Cursus beginners met het predlcaat veel vrucht: mevr. A. v. Klaveren-Kuyt, dhr. A. G. Heemskerk, mevr. J. v. Kla- 3, mej. C. v. Egmond, mej. M. v. Egmond, mej. A. L. Vianen, allen Ryns- iburg; mevr. M. A. H. Alink, mevr. P. Dyk, beiden Oegstgeest; dhr. H. A. v. Duivenvoorde, De Zilk; dhr. A. A. P. Nobelen, Sassenheim; mevr. M. A. v.d. Kletersteek, mevr. P. Karsbergen- \d. Gugten, beiden Leiden; mevr. G. d. Mey-v. d. Mey, mevr. N. M. de Vries-Verschoor, mevr. E. Inthorn-Mey- vogel, allen Valkenburg; dhr. C. Sehoon- derwoerd den Bezemer, Leiden; dhr. J. A. P. Brauckman, Valkenburg; mej. H. C. Ligt. Rynsburg; mej. C. W. v. d. Haak, Noordwyk a/Zee; dhr. J. H. van Oosten. Noordwijk-binnen; mej. I. den Haan. Oegstgeest; mej. J. de Witte. Koudekerk a/d Rijn; dhr. Kees deMooy, dhr. P. Cederhout, dhr. J. B. Paauw. dhr. C. Ravensbergen, allen Rynsburg; mej. A. Koeleman, Ter Aar; mevr. C. H. de Lange-Bentvelsen, Woubrugge; dhr. F. Versluis, Langeraar; dhr. W. W. W1J- nants, Noordwyk; dhr. H. v. d. Berg, Noordwykerhout. dhr. N. v. Wierlngen, Noordwykerhout; dhr. A. Vooys, Kat wijk a/Zee; dhr. G. Barnhoorn, Katwijk a/Zee; dhr. H. Slootweg, Valkenburg; dhr. A. J. Allemans, Wassenaar; dhr. P. M. H. Tetteroo, Voorhout; dhr. M. H. Lekse. Koudekerk a/d Rijn; dhr. J. C. Hoogenboom, Oudewetering; dhr. G. Zwaan. Valkenburg; dhr. G. v. d. Plas, Katwyk a/Zee; dhr. C. W. Lekse. Kou dekerk a/d Rijn; dhr. J. J. v. Houten, Noordwyk-binnen; mej. N. Koeleman, Ter Aar; mevr. C. Hoogeveen-Meyer. Wassenaar; mevr. E. Ammerswaal-v. d. Velden. Katwijk a/d Rijn; mevr. B. de Koning-v. Egmond. mevr. P. F. Heems kerk-De Jong. mej. W. Hoogewoning, mej. C. de Mooy, allen Rijnsburg; dhr. C. J. W. Hooymans. mej. J. A. M. Hooy- mans. mevr. M. C. Buiskool-Vrind, allen Oegstgeets; mevr. J. F. Huismans-Wy- mer. mevr. M. A. Grimbergen-Casten- miller, mevr. J. M. Mathot, allen Kat wijk a/d Rijn; mej. W. Los, mej. W. Gravenkamp, mej. A. den Roode. allen Valkenburg: mevr. A. Th. C. Colla-Lo- ken, mej. H. Colla, beiden Leiderdorp; dhr. G. L. M. Vermey, Rypwetering; dhr. P. Valentijn, Ter Aar; mej. E. v. d. Poel. Hazerswoude: dhr. A. v.d. Vere, Sas senheim; dhr. C. J. Ruygrok, Wasse naar; dhr. C. de Jong, Katwyk a/Zee. Vervolgcursus met veel vrucht: mej. D. v. Klaveren, mej. A. J. C. de Vyver, beiden Rijnsburg; mej. N. v. d. Vyver, Oegstgeest; mevr. Kanbier-Flantfeber, Leiden; dhr. R. Roodenburg, dhr. A. J. de Vos, belden Sassenheim; mej. H. Kor- ver, Boskoop; dhr. J. M. v. Steyn. Voor hout; dhr. G. de Vos. Leiden; mej. W. M. A. Aanhane, Noordwyk-binnen; dhr. C. A. F. Blank, Den Haag. Atletiek Competitiestart dames en heren Aanstaande zondag is de eerste con petitiedag aan de orde voor de dames en heren (atletiek) in de hoofdklasse en le klasse. De Bataven-dames zullen in poule 1 van de hoofdklasse in Arnhem de strijd aanbinden met Ciko (Arn hem), Fortis (Enschede), Unitas (Ge leen), Sagitta (Amsterdam) en PSV (Eindhoven). De dames van Spartaan trekken naar Deventer, waar Daventria ir poule 1 van de eerste klasse gast- vrouwe is, mede voor Keien (Uden), Hellas (Utrecht), GAC (Hilversum) en Hermes (Utrecht). AV Leiden moet optreden in Dordrecht. Ook de heren komen zondag in actie. In poule 2 van de eerste klasse ver schijnen in de arena Spartaan (Lisse), Holland (Haarlem), AAC II (Amster dam), Zaanland (Zaandam), DEM (Be verwijk) en Trias (Heiloo); deze wed strijden worden in Lisse georganiseerd door De Spartaan. De Bataven en Holland (Leiden) komen beiden uit in poule 3 van de eerste klasse en hebben Den Haag als „gevechtsterrein", tesamen met Sparta (Den Haag), AV '40 (Delft). LDA (Den Haag) en Thor (Roosendaal). Atletiek Competitiestanden jongens en meisjes De eerste wedstrijd in de landelijke en Zuidhollandse competitie voor meisjes en jongens (atletiek) heeft de volgende rangschikkingen te weegge- bracht: LANDELIJKE COMP. Meisjes A/B le klasse: 1. Sparta, Den Haag 14.981 pnt. 2. Dem, Beverwijk 14.525 pnt. 3. Spartaan, Lisse 14.282 pnt. Meisjes A/B 2e klasse: 1. Brunhilde, Groningen 8.349 pnt. 14. Bataven, Leiden 7.017 pnt. 21. AVL, Leiden 5.765 pnt. Jongens A/B le klasse: 1. AAC, Amsterdam 17.636 pnt. 2. Holland, Leiden 15.897 pnt. 5. Spartaan, Lisse 14.101 pnt. ZUIDHOLLANDSE COMP. Meisjes C le klasse 1. Sparta, Den Haag 7.733 pnt. 3. Spartaan I, Lisse 7.206 pnt 6. Spartaan H, Lisse 5.636 pnt. Meisjes C 2e klasse: 1. Sparta II, Den Haag 4.880 pnt. 3. AAV '36, Alphen 4.370 pnt 6. Spartaan III, Lisse 3.437 pnt. 7. Spartaan IV, Lisse 3.375 pnt. 8. Spartaan VI, Lisse 3.280 pnt. 9. Bataven, Leiden 3.262 pnt. 10. Spartaan V, Lisse 3.138 pnt. Jongens C le klasse: 1. AVR, Rotterdam 9.831 pnt. 3. Spartaan, Lisse 8.835 pnt. 5. Holland, Leiden 8.672 pnt. Meisjes D le klasse: 1. Sparta, Den Haag 6.730 pnt. 3. Spartaan I, Lisse 6.027 pnt. 5. Spartaan II, Lisse 4.862 pnt. 6. Bataven, Leiden 4.844 pnt. Meisjes D 2e klasse: 1. Spartaan IH, Lisse 3.875 pnt. 4. AAV '36, Alphen 3.197 pnt. 6. Bataven, Leiden 2.948 pnt. Jongens D le klasse: Sparta, Den Haag 10.023 pnt. Spartaan I, Lisse 9.845 pnt. 5. Holland, Leiden 7.138 pnt. 8. Spartaan H, Lisse 6.219 pnt. Jongens D 2e klasse: 1. Typhoon, Gorinchem 4.500 pnt. 7. Holland H, Leiden 3.815 pnt. 1. Bataven, Leiden 3.419 pnt. 10. Spartaan Hl, Lisse 3.365 pnt. Slot van het korfbalseizoen Met uitzondering van de hoofdklasse kampioen zijn alle beslissingen ge vallen. Op het programma staan nog slechts enkele wedstrijden om het sei zoen 1968-'69 te voltooien. Voor het Leidse korfbal zijn dat nog twee wed strijden. Degradant Vicus Oriëntis 6peelt op het terrein in de Leidse Hout zondag haar laatste wedstrijd voor de overgangsklasse tegen Roda uit West- zaan. Noorderkwartier besluit zater dagmiddag reeds de competitie tegen het gedegradeerde Delta uit Ooltgens- plaat. PROGRAMMA Hoofdklasse: Westerkwartier-Rohda. Overgangsklasse B: Vicus Oriëntis- Roda; Regenboog-Deto. Zuid West 1: Fortuna-Ready. Zuid West 2A: ODO-Pams. Zuid West 3B: Ahoy-Vlaardingen; Noorderkwartier-Delta (31-5 16.00 u.). Zuid West 3C: BI. Wit '51-Schiedam. INTERNATIONAAL STEDENTOERNOOI Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Haagse Korfbalbond organiseert de jarige bond zondag a.s. op het Laakkwartierterrein aan de Jansoniusstraat een internationale ste- denontmoeting. Naast de ploegen van Amsterdam, Antwerpen en Den Haag laat men ook een vertegenwoordigend team van Londen overkomen. Het is nog nooit voorgekomen dat ploegen van deze vier steden in één toernooi tegen elkaar in het strijdperk kwamen. De eerste wedstrijd zal om 10.30 uur be ginnen. FLUKS-TOERNOOI Fluks organiseert zondag op haar terrein aan de Zoeterwoudsesingel een toernooi voor adspiranten en pupillen uit Leiden en omgeving. Aanvang van dit toernooi is om 10.00 uur. Onderafdeling „Eendracht" in Ter Aar Samen met Wim Ruska gaat de 23.- jarige Leidenaar Aad v.d. Luit (voor zitter van Judovereniging Eendracht, eerste dan judo, eerste dan, zesde graad jiu, jitsu, beoefenaar van het Zuid KoreT aans karate- ook wel Taekwan-Do ge naamd - en tot voor kort Neerlands jongste scheidsrechter) op 13 juni a.s. 's avonds om acht uur een demonstratie geven in het Dorpshuis van Ter Aar. Het ligt in de bedoeling van Eendracht binnen korte tyd een afdeling op te rich ten in Ter Aar. Nieuw boek over Rijnlandse molens Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Rijnlandse Molenstlchting heeft de heer A. Bicker Caarten een uit gave samengesteld onder de titel „Waar 't om gaat", met als ondertitel: „Tien jaar stryd om het molenbehoud In Rijn land". De prijs bedraagt 6.50. De inhoud bevat een een kort woorh van... Z.K.H. de Prins der Nederlanden, mej. dr. M. A. M.. Klompé, mr. J. Klaa- sesz, mr. F. M. A. Schokking, mr. G. C. van der Willigen, mr. R. M. Gallas, de heer P. M. F. Smolders, mr. Jan Korf, prof ir. J. L. Klein, ir. H. de Groot, ir. F. Stokhuyzen, mr. H. P. Gorter, de heer J. A. W Verkleyt, de heer Cor van Weele. Het bestuur van de Rijnlandse Molenstichting. Behandeld wordt, wat aan de oprich ting van de Rijnlandse Molenstichting vooraf ging. Tien jaar strijd voor het Molenbehoud in Rynland. Statuten van de Ry'nlandse Molenstichting. Molen- kaart. Beschrijving van de molens, eigen dom van of in beheer by de Rijnlandse Molenstichting. De uitgave, formaat 15 xx 22,5 cm, geeft in 88 pagina's en 43 afbeeldingen waaronder een molenkaart waarop de ligging van de molens is aangegeven, alsmede 37 fraaie foto's van de betref fende molens een volledig beeld van „tien jaar stryd om het molenbehoud van Rijnland". Commissie gaat beheer oude schouwburg regelen B. en W. hebben de raad voorgesteld het beheer van de schouwburg aan de Oude Vest te regelen door instelling van een schouwburgcommissie, waarin ook vertegenwoordigers van K. en O. worden opgenomen. Zy zijn er van uitgegaan, dat moet worden gestreefd naar een uit bouw van het Leidse theaterleven in sa menwerking met K. en O. In de toekomst zal het dan niet meer K. en O. zelf zyn, die voorstellingen or ganiseert maar deze commissie. Voor de voorstellingen, die K. en O. voor haar leden aantrekkelijk vindt, zal gelegen heid bestaan een aantal plaatsen te re- Voor de behandeling van ongevallen ls het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van iur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Dtaconessenhuis) en vrijdagmld- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Ellsabeth-ziekenhuis). LEEUWARDEN 30 mei Kaas Com missienoteringen (in per kg.): Goudse kaas 3,20, Edammer 2,97, broodkaaö 2,97. Handel redelyk. Camera: Wat is er aan de hand met Rosemary's baby (18j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtv.: Hollandse nieuwe, 24.00 uur (18 J.) Jeugdmatinees: zo - wo, 2.30 uur De man met het zwarte masker (ai) Lido: De val van Rome (14 j.) Dagelijks, ook zondag, 2.30 en 8.00 u. Luxor: Help, m'n broer is hip!! (14J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eu 9.15 uur. Studio: Het uur van de moord (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Casino Royale (14j.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Rosso de Mexicaan (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vr. - zat 23.30 uur: Mini-Weekend (18 j.) Korreltje PUNT... 4

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3