%£aidóe(£otifta«it Jan van Hillo jaar in touw voor terugblik op invasie Geloofsbelijdenis van Dave Brubeck muzikaal niet erg overtuigend D-Day6 juni 1944 vijfentwintig jaar oud Brits hoorspelschrijver verovert TROS-radio Bekroond in eigen land RADIOPROGRAMMA NTS-Sport voortaan Studio-Sport PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 MEI 1969 Woelingen in Willemstad l'uracao i« niet een stuk Nederland, maar een eiland dat behoort tot het grote Amerikaanse continent, waar het gist, rommelt en broeit. Wat hier een massale, doch' vredige, betoging zou zijn om een looneis, barstte daar los in een alles meesleurende golf van geweld, plundering en brandstichting, waarin anti-Europese, of in ruimere zin v anti- blanke, tendenzen duidelijk de boventoon voerden. Wat op Curacao gebeurt is ook gebeurd in sommige steden van Noord- Amerika, waar de negerbevolking, ge drongen in een tweederangs sociale po sitie, zich eveneens uitleefde in geweld en plundering (Los Angeles, Washington, New York enz.). En ongetwijfeld zijn de recente woelingen in sommige Zuidame- rikaanse staten verzet tegen de pater nalistische dictaturen en semiediotaturen, verlangen naar betere levensomstandig heden van invloed geweest op de plot selinge uitbarsting in Willemstad. Er is sedert de laatste oorlog veel anderd in de wereld. Koloniserende gendheden hebben hun koloniën, al dan niet gedwongen, prijs gegeven. Het perialigme in zijn zuivere vorm is het beste bewaard gebleven in Oost- Europa. In liet westen heeft het plaats gemaakt voor een technische en ec mische supprematie, die een welvaart verschaft hebben, waaraan een groot part van de wereld nog geen deel heeft. Het opheffen van dit verschil tussen arme en rijke landen (de grens loopt doorgaans tussen westerse en niet-wes terse laaiden) is niet iets dat van de ene dag op de andere mogelijk is. Dat neemt niet weg, dat dit verschil spanningen doet ontstaan, die van tijd tot tijd tot ontlading komen. Dat kan zelfs een deta chement mariniers niet voorkomen. Hardere lijn TVE besturen van docenten die les U geven op gymnasia, hbs, mms en havoscholen, overwegen een „hardere lijn" te gaan volgen. Tenminste wanneer uit nieuw overleg dat ze met minister Veringa en staatssecretaris Grosheide ge opend hebben, geen regelijke oplossing resulteert. Het dreigende conflict heeft ditmaal een bijzonder karakter; het gaat over "de berekening van het totaal aantal les uren dat binnen het raam van de mam moetwet bij het voortgezet onderwijs moet worden gegeven. Het departement heeft hiervoor "n nieuwe formule uitge dokterd die tegemoet komt aan de be hoeften van scholen die de brugklasperio de uitstrekken over 2 en meer jaar. Maar het departement had over het hoofd ge zien, dat voor het overgrote deel van de scholen die na het eerste brugjaar gaan differentirëen, de uitkomst nade lig zou zijn. Nadeliger dan bij het vori ge systeem., toen men niet van het to taal aantal leerlingen, maar van het aan tal klassen uitging. Onder de bestuurders van de docen tenorganisaties zijn er, die veronderstel len dat departementale figuren niet al leen het concrete resultaat van hun theo- riën over het hoofd gezien hebben, maar met vooropgezette bedoelingen (hetzij om goedkoper uit te komen hetzij om een bepaald systeem door te duwen) de nieu we formule vij hun bewindslieden heb ben aanbevolen. Omdat deze nieuwe formule niet alleen ln menig geval op een taakverzwaring van de docent kan neerkomen weer volle klassen maar ook kan dwingen tot een schoolstructuur waarvan de re delijke bezwaren nog steeds niet zijn weergelegd en de juistheid van het sys teem niet is bewezen, neemt de raad van leraren ditmaal geen genoegen met halve toezeggingen van 't departement. Het departement dat de scholen dwingen wil met een soort van banksysteem met debet en credit te gaan werken. De schoolleiders vrezen namelijk, dat onderwijs vroeg of laat dan toch wel weer een formule vinden zal om zijn zin te krijgen, terwijl daarvan de onder wijs zelf de dupe zal worden. Waarop de eventuele „hardere lijn" zal neerkomen, is niet bekend. Vast staat in elk geval wel, dat het onderwijs daar bij dan de rekening zal moeten betalen. Was de onderhavige zaak dit conflict nu wel waard? Meer en meer krijgen we de indruk, dat het een onvoorstelbaar groot euvel is, dat de ministeriële adviseur op het departement en zelfs instanties als pe- dagogische-didactische bureau's te ver van het onderwijs in de praktijk zijn komen af te staan. Elke hoge functio naris op onderwijsgebied zou eens in de vijf jaar weer eens een jaar voor de klas moeten gaan staan of met de lei ding van een school worden belast. Wellicht zouden ze dan wat minder zweren bij achter bureau's gemaakte formules en bij theoriën, die op het pa pier en in de mond goed doen, maar waaromtrent geen enkele zekerheid be staat dat ze metterdaad zullen bijdragen tot een onderwijspraktijk die Neder land op de drempel van het jaar 2000 nodig heeft. Zweren bij tradities getuigt van kort zichtigheid; veranderen zonder dat men weet, waar de koers uiteindelijk op te recht komt, kan even fataal werken. 3 documentaires over slotfaze wereldoorlog II ff et Cincinnati Symphony Orchestra en het eveneens ongeveer honderd leden tellende Miami University Chorus zijn gezamenlijk op Europese tournee om aandacht te vragen voor het groots op gezette christelijke oratorium „The Light in the Wilderness", het recente en eerste werk dat de 56-jarige jazzpianist Dave Brubeck voor de zogenaamde klassie keconcertpraktijk vervaardigde. Samen met zijn vrouw en. met hulp van geeste lijken van verschillende Kerken maakte hij een collage van bijbelteksten, voor de muzikale uitbeelding waarvan een groot orkest met veel koper en slag werk, een groot gemengd koor en boven dien nog een baritonsolist, een groot or gel en een jaxxcombo nodig zijn. De enige uitvoering in ons land werd gisteravond in de uitstekend bezette Rot terdamse Doelen gegeven en met geest drift ontvangen, wat moet worden toe geschreven aan de gemakkelijk aanspree baarheid van de muziek en zeker ook aan het feit dat de uitvoering zo goed werd afgewerkt en de componist zelf de pianosoli in de jazzcombo improviseerde. Hoewel de 34-j. dirigent Erich Kunzel en zijn vele medewerkers zich óók vol ledig voor het werk inzetten, waren het die jazz-intermezzl, die het meest effect sorteerden. In hoeverre ze de religieuze teksten uitbeelden, kan buiten beschou wing blijven: het waren in elk geval instrumentaal-virtuoze getuigenissen die door hun bezetenheid de luisteraar troffen, méér troffen dan de koren, de orkestpartij en de baritonsoli die van con ventionele cjiché's aan elkaar hingen en uitermate monotoon en soms zelfs on machtig aandeden. Brubeck is zeker een rasmuzikant. Al als jongen van dertien had hij een eigen Dixielandbandje en later ging hij serieus compositie studeren, onder anderen bij Arnold Chönberg. Het moet echter voor al Darius Milhaud zijn geweest, die hem definitief de kant van de jazz uitstuur de, en inderdaad zou Brubeck met aller lei kleine ensembles de zogeheten West Coast Jazz een grote populariteit ver schaffen. Zijn pianostijl was substantie- Ier en harmonisch minder oppervlakkig dan die van de meeste andere jazzpia nisten, en ook hanteerde hij het contra punt ingenieuzer. Hij kwam er zelfs toe „klassieke" vormen als fuga en rondo in de jazz toe te passen. Met dat al werd het gisteravond dui delijk dat Brubeck met zijn oratorium ver boven zijn macht greep. Hij had vei-- s'tandiger gedapn eerst een simpeler op zet met beperkter middelen te beproe ven en zich te houden aan de hem aan vankelijk gegeven opdracht: een kort kerkelijk koorwerk met orgel en slag werk. Wellicht had hij daarin meer be reikt dan nu met middelen die veel te expansief en te pretentieus zijn voor de relatief geringe inventie. De wijdlopig heid met de vele herhalingen wordt ar tistiek noch geestelijk waar gemaakt. Zoals gezegd, lag het niet aan de uitvoe ring. Zelfs voor de wijze waarop de jon ge bariton Robert Hale zijn ondank bare partij vertolkte, kon men slechts waardering hebben. Er was ook nog een klein voorprogram ma. De weergave van Mozarts zogenaam de kleine C-dur-symfonie K 338 (mèo de later bijgecomponeerde menuet) in de frasering wat stijf en in de klank een beetje scherp en materieel, r raakte overigens wel een frisöe, onge kunstelde indruk. Beter kwamen de luoze kwaliteiten van het orkest tot hun recht in de ouverture van de komische opera Candide, naar het satirische werk van Voltaire, waarbij de populaire Leo- Meer dan een jaar is door Jan van Hil lo gewerkt aan de NCRV-film „De Day... 25 jaar later". Hij wordt uit gezonden ter gelegenheid van het feit dat op 6 juni 1944 de Amerikaans-En gelse invasie in Frankrijk begon die het einde van de tweede wereldoorlog in Europa zou inluiden. Dit is de eerste van een serie van drie documentaires. De tweede volgt op 21 sept. en han delt over de luchtlandingen in Neder land, het derde programma zal op 5 mei 1970 worden uitgezonden. Centrale figuur in deze eerste afleve ring is generaal Pat Cassidy uit Wash ington, destijds kolonel van de 101ste Airborne Divisie. Verder komen o.a. voor de camera generaal Maxwell Tay lor, destijds commandant van het 101- ste; madame Amaud, vrouw van de burgemeester van Saint-Mère-Eglise in Normandië (het eerste dorp dat be vrijd werd); John Steele, parachutist die met zijn chute aan de kerktoren van Saint-Mère-Eglise bleef hangen; Hank Plitt, de kolonel die als eerste achter de linies landde om de landings terreinen af te bakenen; Aaron Corper en Evert Bouman, beide destijds aan boord van H. M. Flores, het schip dat het eerste schot loste op de Normandi- sche kust; Jean Bertot, de eerste Frans man die op bevrijd gebied werd gebo ren en de Amerikaanse parachutisten dokter die hem ter wereld hielp. Van Hillo heeft met deze documentaire geen reconstructie willen geven van de in vasie. Er komen dan ook vrijwel geen filmbeelden van destijds in voor. Als bepaalde dingen worden getoond ge schiedt dit door middel van. foto's. Er is gefilmd in Normandië, Amerika en Nederland. Voor het programma gin gen tal van officiële archieven open en dankzij medewerking van vele instan ties kon men in kontakt komen met de mensen die in de documentaire aan het woord komen. Het programma wordt uniek feit voor onze t.v. op dezelfde dag uitgezonden in Nederland en in Amerika (door de Nationaal Edu cational Television). Bovendien zendt Ierland het programma uit. (Zondag, Nederland I 20.35) Mozart Aansluitend aan''Ö-Öay brefigldé W'CË'V opnamen van een Doelenconcert in Rotterdam- Sopraan Elly Ameling zong dkdr begeleid door het RÖtterdams Phïl- harmonisch Orkest o.l.v. Bruno Ma- derna. Na de ouverture De Vliegende UTRECHT In de zomerhoorspel- serie van de TROS: „Thriller Theater" zullen niet minder dan tien uitzen dingen werk bevatten van de Engelse hoorspelschrijver Stewart Ferrer. Twee hoorspelen, een van zes delen, en een van vier delen, zullen van hem te beluisteren zijn: „Alles bij het oude" en „Koopwaar uit Istan- boel". Voor het laatste hoorspel heeft Stewart Ferrer een speciale opdracht gekregen van de TROS. In de werkkamer van schrijver-verta- ler-public relationsman Besancon zit hij voor me: Stewart Ferrer (52), journalist van professie, later overge gaan op het hoorspelwerk. Zijn ogen kijken je doordringend aan met ach terin pretlichtjes. „Wat wilt u weten? Ik ben getrouwd, drie kinderen, een poes. Ik woon in Clapham, drie mijl onder Londen". Stewart Ferrer ziet er ouder uit dan hij is. Hij heeft niet de vlotheid die men van een vlot schrijver zou ver wachten. Of speelt bij een vraagge- sprekje zijn eigen journalistieke ver leden hem parten? Niet zo'n gekke veronderstelling misschien, want de figuur in Koopwaar uit Istanboel is ook journalist, Dougald Mackenzie, die in het Midden-Oosten in allerlei gekke situaties verzeild raakt, de prachtigste avonturen beleeft, maar altijd weer goed terecht komt. „Ja, ik ben als journalist begonnen, bij Reuter. Ik studeerde journalistiek aan de universiteit. Hoe ik daarnaast aan 't schrijven van verhalen ben ge komen weet ik niet. Och dat gaat van zelf. Ik heb altijd al willen schrijven, zo van alles en nog wat. Zo'n Koopwaar Franse verkiezingen via radio en t.v. NOS-tv verzorgt zondag van 22.32 tot 23.00 via Nederland I 'n extra uitzending over de presidentsver kiezingen in Frankrijk. NOS-radio wijdt uitzendingen aan hetzelfde onderwerp via Hilversum II. Van 20.00—20.30 wordt een be schouwing gegeven over de politie ke situatie in Fankrijk, terwijl in bet laatste uur van de avond, van 22.5523.55 de nadruk zal vallen op de uitslagen en de commentaren nard Bernstein eer. vlotte, levendige, maar in het idioom heel conventionele muziek schreef. STEWART FERRER uit Istanboel bijvoorbeeld, dat is een stukje zelfprojectie. Ik heb lang in het midden-oosten gewerkt en in Dougald Mackenzie zou ik mijn fgntasie-ilc wil len herkennen". Steward Ferrer blijft nog even zijn fantasie-ik uitleven. Zo juist heeft hij met de TROS weer een contract getekend, waarin Dougald Mackenzie de hoofdrol speelt. Dat Fer rer zich echter niet vastgebeten heeft aan deze figuur moge blijken uit „Al les bij het oude", dat nu gesitueerd is in Zeeuws-Vlaanderen maar oorspron kelijk speelde in Engeland. Het hoor spel kreeg de prijs voor de beste ra dioserie van het Writers Guild of Great Britain. In Koopwaar uit Istan boel zal Ton avn Beek de hoofdrol spelen. De andere rollen worden bezet door Corrie van der Linden, Han Veer man, Huib Orisand, Bert Dijkstra, Harry Pronk e.a. Grote politieserie bij NCRV-tv (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de NCRV- televisie om een Nederlandse politie serie te gaan maken in Rotterdam. Het scenario zou hiervoor geschreven .zijn door de auteurs Dick Dreux en Marten Treffer. Binnenkort zullen de besprekingen hierover met de Rotterdamse politie autoriteiten worden voortgezet. De serie zal 17 afleveringen tellen en NORV-dramaturg David Koning heeft o.a. de acteurs Rien van Nunen en Johan te Slaa Ibereid gevonden voor de hoofdrollen ln deze grote film- produktie te spelen. Sigrid Koetse en Ina van Faassen in een scene uit Oene Spoelstra's mini- drama Warmte, dat zondagavond door AVRO-t.v. wordt uitgezonden. Hollander van Wagner zingt Elly Ame ling drie aria's uit de Mozart-opera's Don Giovanni, Cosi fan tutte en Le noz- ze di Figaro. (Zofïdag Nederland 'I 21.55) Mengelberg Dit seizoen viert het Concertgebouw orkest zijn tachtigjarig bestaan. Cefi- mafilm maakte ter gelegenheid hiervan een documentaire over de Nederlandse dirigent Willem Mengelberg (1871— 1951), de man wiens fout-zijn er oor zaak van was dat hij na de oorlog als een balling in Zwitserland ging leven, maar die niet weg te denken is uit de geschiedenis van het Concertgebouwor kest aan welke grootheid hij als wel licht niemand anders heeft bijgedragen, AVRO-t.v. zendt deze film uit. (Zon dag Nederland II 19.05). Mini-drama De Friese schrijver Oene Spoelstra debütèert in de AVRO Drame Workshop met het mini-drama Warmte. Spoelstra heeft tot nog toe vooral in zijn moe dertaal gepubliceerd. In Warmte houdt hij zich bezig met de menselijke rela ties, de variaties hierbinnen, de terug keer van gelijke patronen in relaties tussen mensen van verschillende leef tijd en milieu. Het laat de verhouding zien tussen 2 vrouwen die allebei van dezelfde man houden; de een is met hem getrouwd, de apder is zijn minnares. Zijn vrouw kan hem geen kind geven, zijn minnares wèl Er ontwikkelt zich een strijd over het „bezit" van de man. Onder regie van Jan Retèl worden de beide vrouwen gespeeld door Sigrid Koetse en Ina van Faassen; Guus Os- ter is de man en Rudy Falkenhagen een verpleger. (Zondag Nederland II 20.40 uur). Dansers van morgen De KRO zendt de laatste aflevering van dit seizoen uit van Zaterdagavond akkoorden 1969, Jos van der Valks amu sementsprogramma dat zich ontwikkeld heeft tot het beste serie-programma in dit genre van het seizoen, onder meer door de medewerking van de Dansers van Morgen die vanavond hun Amen- ballet zullen hei-halen. Presentator is Frans Halsema. (Zaterdag Nederland I 20.20). Cabaretaria Oók met zomervakantie gaat Wim lbo wiens Cabaretaria -eveneens een KRO- succes is gebleken. Speciale gasten in deze voorlopig-laatste aflevering zijn Voli Geiler en Waller Morath, een Zwitsers cabaretduo. (Zaterdag Nederland I 22.10). Sport van het jaar VARA-Sportribune heeft in samenwer king met het weekblad Voetbal Inter nationaal de verkiezing van de prof voetballer. amateurvoetballer, scheids rechter en vereniging van het seizoen 19681969 georganiseerd. De uitslag zal in VARA-Sporttribune op bijzonde re wijze aan de kijkers bekend worden gemaakt. (Zaterdag Nederland II 19.30) Kijk-muziek VARA-t.v. sluit de serie program ma's „Muziek om naar te kijken" af, die door het Metropole Orkest en so listen werden verzorgd. Medewerken den zijn de bekende Engelse zangeres Cleo Laine, Dick Schallies, die met zichzelf een duet, speelt op piano en clavecimbel en Leen Jongewaard en André van den Heuvel met liedjes van Harry Bannink. (Waaronder Op een mooie Pinksterdag). (Zaterdag Nederland 11 20.20}, Slauerhoffs toneelspel „Jan Pieterszn Cpen" is als bekend, driemaal niet tpt vertoning gekomen omdat een sterdamse burgemeester daar bezwa ren tegen had. Wq kunnen ons bezwaren, zowel in 1937, 1948 als in 1961 voorstellen. Vandaagdendag gel den ze bepaald niet zodat we er d« VPRO zelfs niet de lof van een „moe dige daad" mogen toekennen voor het feit dat zq het stuk gisteren pro grammeerde. Het leek de VPRO ech ter nauwelijks om Slauerhoff te gaai maar om de ontluistering van eei stuk van ons nationaal verleden. Daartoe werden van Slauerhoffs stuk alleen een paar fragmenten gespeeld, omlijst door uitspraken die ons bij monde van twee presentatoren den gedaan. Het werd er een merk waardig, eigenlijk ook wel interessant programma door. Coen en onze verre voorouders kwamen er „gekleurd" op te staan, veel minder fraai dan onze oude geschiedenisboekjes het deden voorkomen. Omdat er geen politieke complicaties dreigen ditmaal was er niets om zich over op te winden. De geschiedenis is al zou oudWie er het beste af kwam: Slauerhoff. Van de vertoonde fragmenten waren er een paar heel speelbaar en waar dit niet het geval was leek het moeilijk vast te 6tcllei of dat op rekening van de auteur dai wel van de versnipperende bewerkers moest worden geschoven. De vertoning leverde in elk geval twee gave karakters op: Ton Lutz, die een heel opmerkelijke Coen maakte Pim Dikkers, die als Blaeu diens pij nigende geweten te spelen kreeg. Dat het geheel een beetje leek op een on der valse vlag varen (iets anders brengen dan men zegt te beogen) is iebs wat wel in de VPRO-lijn schijnt te liggen. Hetzelfde deed zich n.l. voor in het programma „Over geschriften en af beeldingen en de makers daarvan en de aanstotelijkheid van de eerbaar heid". Een omslachtige titel die ei genlijk al duidelijk maakt dat de sa menstellers eigenlijk nóch in aan stotelijkheid, nèch in eerbaarheid ge loven. Het omvatte o.m. een gesprek met de Utrechtse officier van justitie mr. G. B. von Mcyenfeldt en gesprek ken met hele of semi-pornografiehan- dclarcn (een goed zaakje in financieel opzicht!). Het bevatte ook plaatsjes; een hele boel blote plaatjes, een paar nogal vieze plaatjes, benevens een filmpje van een aantrekkelijke jongedame die zich onder de tonen van Brahms' Eer ste in allerlei standen en in natura liet fotograferen. Wij kregen de in druk dat het de samenstellers, in de beste VPRO-Hoeplatraditie, toch meer om die plaatjes dan om vraagstukken van aanstotelijkheid en eerbaarheid te doen was. Het programma zelf vermocht overigens geen aanstoot te geven omdat men wist wat men te verwachten had. Een bijdrage aan de discussie over de wenselijkheid van een andere justitiële instelling t.a.v. het „pornografie- vraagstuk" leverde dit. nogal troebele programma nauwelijks. Pikante bij zonderheid: Frits v. d. Poel werd des tijds bij de KRO ontslagen o.m. om dat hij een tribune vol blotelingen op het scherm wilde brengen. Frits was gisteren een der presentatoren van het Coenprogramma. Hans Keiler verliet de KRO omdat hq boos was over V. d. Poels ontslag. Hails was samensteller van het aanstoot programma. Hq hield er overigens zUn eigen broek by aan. Vg. (STER-reclameuitzen- dingen om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16) NOS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO: 19.07 uur: De Sovjets, tv-serie 19.32 uur: Mijn broer en ik, tv-serie 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Zaterdagavond akkoorden, amusementsprogramma NOS: 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.32 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.55 uur: Verkeersinformatie 16.00 uur. Jeugddocumentaïre 16.25 uur: Charlie Chaplin als 16.45 uur: Biljarten 18.55 uur: Pluimpje 19.00 uur: Woord voor woord (CVK/IKOR) 21.15 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek 21.45 uur: Hij en zij, tv-serie 22.10 uur: Cabaretaria. kleinkunstkalender 22.55 uur: Evangelie 23.00 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II (STER-reclameuitzen- dingen om 18.56, 19.56 en 20.16 uur) NOS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 19.30 uur: 20.30 uur: Journaal NCRV: 20.35 uur: D-day, reportage 21.55 uur: Elly Ameling zingt Mozart 22.25 uur: Het gebed des Heren 22.35 uur: Journaal (NOS) 22.40 uur: Extra-uitzending Franse presidents verkiezingen VARA: 19.30 uur: Sporttribune, magazine 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Sporttribune, deel 2 20.40 uur: Snarenspul cabaret 21.20 uur: Muziek om naar te kijken, amusementsprogramma 21.45 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 22.10 uur: Hawaii-Vijf-O, NEDERLAND II NOS: 18.55 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: Willem Mengelberg, reportage 19.55 uur: Jazz/Gewijde muziek 20.40 uur: Warmte, minldrama Peyton Place, tv-serie 21.50 uur: Geen blad voor de mond, jeugddiscussie 22.20 uur: Journaal (NOS) De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. WEEKEND HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.1» Uit zending van de Politieke Partij rkestbegeleiding. 19.30 Sjook: jongerenpro ramma. 20.00 In antwoord op uw schrlj en....: verzoekplatenprogramma. 22.00 Kui schuin tegen 19.30 Nieuws. 19.35 Stereo: Licht instrumer taal ensemble. 20.00 Akkoord: licht geva rieerd platenprogramma. 21.00 Stereo: Ne derlandse chansons. 21.15 Ik zoek een kamer. hoorspeL 21.45 Cellorecital: moderne muziek 8.45 Sportkroniek. Orkestenparade. 18.52 Taalwenken (herhaling). 18.55 Grammo loonmuzlek. 19.00 Nieuws, weerbericht e actualiteiten. 19.40 BRT-Pop. 20.00 Musicai 20.41 Licht promenadeconcert. 22.00 Nieuws berichten'en De Zeven Kunsten. 22.15 Muziek focus (23.00-23.10 Nieuws). 23.40-23.45 Nieuws. 8.10 Stereo: Badinerie: klassieke grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws en water standen. 9.15 Verzoekprogramrna van klassie ke en semi-klassleke muziek. 10.00 Eucha ristieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Licht Visioen en visie: litei I.O.S.: Gelders Orkest en solisten: klassieke n moderne muziek. (In de pauze: plusmi- Het sportprogramma, dat de NOS-t.v. zondag van 19.3020.30 u. via Neder land I uitzendt en voortaan „Studio Sport" als titel heeft, houdt zich wijzigingen voorbehouden bezig met de volgende evenementen: de voetbalwedstrijden AZ'67—Volen- dam, ADODOS, SVVEindhoven en HaarlemHelmond Sport; de ronde van Limburg (wielrennen); de Nederlandse worstelkampioen schappen in Breda; de Zaan-regatta (kanovaren); de ren op Duindigt om de Grote Prijs van Den Haag. Langs de lijn In „Langs de Lijn", het sportprogram ma van NOS-radio (14.30-17.00 uur via Hilversum I en 18.10-18.30 uur via Hil versum II) wordt aandacht besteed de voetbalwedstrijden ADODOS, AZ '67Volendam, De Volewijckers Veendam, HaarlemHelmond Sport, Vitesse—DFC en DWS—Tel- de waterpolodagen in Utrecht; de Zaan-regatta (kanovaren) het wereldkampioenschap biljarten ankerkader 47/2 in Groningen; de paardenkoersen in Groningen en op Duindigt (Grote Prijs, van Den Haag); uitslagen van amateurvoetbal en korfbal. Scala - zaterdag De sportrubriek van het programma „Scala", dat NOS-tv van 19.03 tot 19.30 uur via Nederland II uitzendt, be vat korte reportages van de zaterdag middagvoetbalwedstrijd Quick-Boys V.V.O.G. in Katwijk en de zeilwedstrij den op de Westeinder Plassen. Biljarten uit Groningen NOS-tv zendt zondag van 16.45 tot plus minus 18.00 uur via Nederland I een rechtstreekse reportage uit van het laat ste gedeelte van het toernooi om het wereldkampioenschap biljarten anker kader 47/2, dat in „De Harmonie" ïn Groningen wordt gehouden. Verslagge ver in deze door René Stokvis te re gisseren reportage ia Ben de Graaf. 17.00 Christelijk Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Convent: wekelijks programma over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Mensen: gesprek. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Musica Sacra: oude ge wijde muziek (gr). 19.30 Maatschappij-Kri tiek, lezing. 19.45 Stereo: Klassieke gram mofoonmuziek. 20.10 Stereo: Koorzang: Gees telijke liederen. KRO: 20.30 De Presidents verkiezingen in Frankrijk. 20.33 Stereo: Slc- reoltlub: muzikale en technische tips voor dienstige en maatschappelijke kroniek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22,45 De presidentsverkiezingen in Frankrijk: nieuws, commentaren en lichte muziek. Sportmededehn gen). 9.45 tegie voo Rothof. II niek. 10.30 en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show 13.00 Nieuws. 13.10 De toestant in de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Der Beitel- student, operette van Millöcker (gr.). 14.05 Biels and Co., radiostrip. N.O.S.: 14.30 Langs de.yjn: sportreportages en -uitslagen en lich te grammofoonmuziek. VARA: 17.00 Stereo: slM3W?ri7?50 ^euws.UN?O.S.^°18?05llMededeUrv gen. 18.10 Langs de lijn (II): sportreporta ges en - beschouwingen. 18.50 Bij nader in zien: journalistenforum. VPRO: 19.30 Nieuws 19.35 Imago: De werkelijkheid vergeleken met image. N.O.S.: 20.00 De presidentsverk te- l Internationale muzikale toeristenroute: arleerd muziekprogramma. 22.30 Nieuwi Radiojournaal. N.O.S. 22.55 De presi tsverkiezlngen in Frankrijk: commentaa. beschouwingen, afgewisseld door lichte tiek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) 9.02 DrrrUitplate grado: programma voor de gastarbeiders, Nieuws. 10.02 Muziekkantjes programma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op z dag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Moazïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groeten....: verzoekplatenprogramma. 13.00 13.07 NAR: Nederlandse Artiesten mededelingen, dagklapper en SOS-berichten voor de schippers. 13.20 Opera- en Belcanto programma. (14.00-14.30 Nieuws). Van 15.00 tot 24.00 Tips voor automobilisten. (Tussen 15.00 en 16.00 Flitsen van de Ronde van Ita lië). 15.30 Sport en muziek. (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 Katholiek-godsdienstige uit zending. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Gevarieerd muziekprogramma. 22.00 Nieuws, berichten en De Zeven Kunsten. 22.10 32e Vlaamse Nationaal Zangfeest. 28.00 Nieuws. 23.10 Dansmuziek. 23.40-23.45 Nieuws. MAANDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.M Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Badinerie: klassieke en semiklassieke mu ziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Toerlngklub: toeristische tips. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden). N.O.S. 10.00 De komende week ln het Nederlandse muziekleven, muzikale lezing. KRO: 11.00 gevarieerd progra Actualiteiten). 14.05 Schoolradio, eo: Pianorecital: moderne en semlklas- e muziek. 15.00 Hervormde middagdienst •S.; 15.30 Zoeklicht op Nederland: infor- l-Holland, afgewisseld met 2 Nieuws). Overheidsvoor lichting: 17.20 De Koto-misi in het Nederlands openluchtmuseum. Spreekster: Regina Zwart. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de muziek. (16.00-16.0: tisch strijdlied. 5rpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: Nieu- landse Radi< en omroeporkest: modei rle. 13.25 Ste •kesten: Radio Kamerc klass. kamermuziek i schoolradio. 14.45 Grammofoon- ■O.S.15.00 Jacques Brei: Van Ma- Don Quichotte. AVRO: 15.30 Ste- (recitalmoderne en klassieke mu- Nieuws. 16.02 Canta America uil Latijns els pel. 17.40 Over heidsvoorlichting: Den Haag HILVERSUMSI "'(240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit!: licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popmuziek. (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.08 Lynx (of los). KRO: 13.00 Nieuws. J8.03 Ac tualiteiten. 13.08 T.N.T.: licht platenprogram ma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In: licht platen- programma. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster pop- en eountrymuziek. 16.00 Nieuws. 18.0 lORRRrrrr....: popmagazine. 17.00 Nieuws 17.02 Actualiteiten. 17.07-18,00 Draaijljol draailk: verzoekplatenprogramma. BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuwi 12.03 Gevarieerde muziek. -.12.08-12.15 Land- bouwkronièk. 12.40-12.48 Wccrber., medede lingen, programmaoverzicht en SOS-berich ten voor de schippers). 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws, weerbericht, dag klapper en beursberichten. 13.20 Tafelmuziek. 'an de Ronde van Italië). 15.00 Nieuws. 15.0 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Programma voor de zieker 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelinger Aansluitend: Jazzmuziek. 17.30 Blues, gos pels en negrospirituals.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2