Rocco: .Een gelukkig mens Verontrust AZ '67 belde ADO over duel tegen DOS BOKSBOND HOOPT OP HERSTEL Ajax terug zonder Cup; dus geen hup-hup-hup AC Milan wil drie nieuwe topspelers Fred Imhoff naar w.k. F.D.-klasse Maximumploeg naar E.K. VRIJDAG 30 MEI 1969 DE LEUDSE COURANT Okker tweemaal ronde verder PARIJS Tom Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de derde ronde herenenkelspel van de open Franse ten niskampioenschappen in Parys. Hy ver sloeg de Franse professional Pierre Barthes in drie sets: 63, 60 en 64. De Amerikaanse prof Dennis Ralston vertoonde in zijn strijd tegen-de Chileen Patricio Rodriguez een merkwaardige in zinking.-Ralston won de eerste twee sets 62. 64, maar verloor toen plotseling twaalf games achtereen. Hij scheen alle concentratie te hebben verloren, maar in de vijfde set vond hij zichzelf terug. Later op de dag bereikte Tom Okker ook de derde ronde van het herendubbel spel. Met de Amerikaanse prof Marty Riessen versloeg hij het Italiaanse-Co- lumbiaanse duo Di Maso-Molina met 61, 60. 62. Judith Salome werd in de eerste ronde van het damesdubbelspel uitgeschakeld. Zij verloor met de Poolse Wiezorek in twee sets (62, 61) van de Amerikaan se Fretz en de Frangaise Spinoza. Merkel trainer van FC Sevilla SEVILLA Max Merkel, de vroegere trainer van FC Nuernberg, heeft giste ren een contract voor een jaar met de Spaanse eerste divisieclub FC Sevilla getekend. Merkel zal in dat jaar ruim llO.OOO.g. GULDEN (netto) verdienen, waarmee hij de best betaalde Spaanse voetbaltrainer wordt. Hij begint zijn werkzaamheden 10 augustus. Zes landen nemen deel Eur. damkampioenscli. DEN HAAG Aan het toernooi om het Europese damkampioenschap voor landenteams, dat van 13 tot 18 juni in het Italiaanse Bolzano wordt gehouden, nemen zes ploegen deel. Of Harm Wiers- ma naast Ton Sijbrands en Cees Var- kevisser in het Nedei'landse team kan uitkomen, is nog niet geheel zeker in verband met een examen. Evert Bronstring is reserve. De ploegen zijn als volgt samenge steld: Nederland: Sijbrands, "Wlersma en Varkevisser. Frankrijk: Bajolle, Hisard en Verse. België: Vaessen, Demesmaecker en Claessens. Rusland: Andreiko, Tsjegolev en Gant- Zwitserland: Kuyken, Cazemier en Guidnard. De Italiaanse ploeg is nog niet bekend. SCHIPHOL Ajax terug zonder cup. Geen hup-hup- hup dus, gistermiddag om v-ijf uur'op Schiphol, toen de verslagen helden van Rinus Michels tussen een dunne, mat applaudiserende haag van supporters huiswaarts afdropen. De ploeg liep er collectief nogal Vertnoeid en gelaten bij. De kribbigheid, die zich ontlaadde bij het wachten op de bagage, was tekenend voor de sfeer. Naar buiten toe hielden de Ajacieden zich echter groot. Aan voerder Bals: „Ik had iets anders verwacht. We zijn naar Madrid gegaan om te winnen. Misschien was onze vorm minder dan gewoonlijk.. Maar misschien leek dat ook maar omdat Milan de sterkere ploeg was. En we hebben naluur- een zwaar seizoen achter de rug. Nu is het over. Ach, als de hele ploeg zijn dag had gehad, had ik nu misschien de Cup gedragen. Rust? Geen sprake van. Ik wil, dat we volgend jaar kampioen worden". Eenzelfde geluid uit de mond vain voorzitter Jaap van Praag. ,Ik ben niet teleurgesteld. Ik ben er verheugd over, dat we de finale hebben gehaald. Het is een prestatie om als nummer twee van Europa te eindigen. We beginnen gewoon opnieuw. Iedereen denkt nu: het is afgelopen met Ajax. Maar ik zeg: volgend jaar worden we kampioen". Minder tevreden liet trainer Michels zich uit. ,;De jongens hebben goed gespeeld, maar Milan was ronduit een sterkere ploeg. We kunnen er een hoop van leren". Ronduit rebels tenslotte was uitblinker Sjaak Swart: „Ik ben gedesillusioneerd. Die 20 voorsprong van Milan was niet verdiend. Toen we 21 maakten, zat er nog een dikke kans is. Maar die derde goal van Milan, dat was de nekslag. En ik was nog wel naar Madrid gegaan met de overtuiging, dat we zouden winnen". Cruyff zei helemaal niets. Hij liep slechls glimlachend hand-in-hand-kameraden met zijn blonde Danny naar de wachtende bus. Zou het dan toch waar zijn, dat hij voor duur geld naar Zuid-Amerika gaat. Hoe luidruchtig daarentegen was de aankomst van de Europa Cupwinnaar. Ongeveer 4000 uitzinnige supporters waren gisteren op het vliegveld van Milaan aanwezig. Het was de spelers bijna onmogelijk de vliegtuigtrap af te dalen door de opdringende menigte. De bus die de Italiaanse triom fators naar het centrum van de stad bracht werd gevolgd door ee kilometerslange rij claxonerende auto's en veroor zaakten een enorme verkeersopstopping in het centrum van Milaan. In het hoofdkwartier van de club werd vervolgens een groot feest gehouden. Alles is voorbij voor Ajax. Ze gaan met vakantie. Gisteren arriveerde de ploeg op Schiphol dat op die plek de bagage uit Madrid zou komen, herinnerde aan het CupavontiLur. Links Bals er Keizer. (Van onze sportredactie) MADRID Op het vliegveld van Madrid keek gistermiddag Nereo Rocco, de robuuste coach van A.C. Milan, nog eens naar zijn gekraakte bril. Hij nam de schade op. Een glas gebroken en het montuur ver bogen. Rocco: „Zo onstuimig zijn nu Italiaanse supporters. Ik kwam klem te zitten en toen sneuvelde mijn bril". Maar een blik op de prachtige Europa- Cupbokaal die door een der verzorgers van Milan gekoes terd werd, deed Rocco snel deze futiliteit vergeten. Einde lijk gaf hij, als men hem in het kabaal en de drukte van de vlieghaven, even apart nam, blijk ook maar een mens te zijn. „Ja", zuchtte Rocco, „ik ben een gelukkig mens. Je ziet weliswaar nooit uiterlijk iets aan me, maar geloof me dat deze triomf hier in Madrid toch ontzettend veel voor me be tekent". Wij waren op dat moment, de enige Nederlandse journalist. Wij complimen teerden hem met zijn prachtig uitge balanceerde team. En nu hij toch een maal in een meedeelzame bui verkeer de, verraade Rocco ons de plannen zijn ploeg. Rocco: „De volgende week spelen wij zeer waarschijnlijk mee in het toernooi te Milaan om de Cup Milaan. Deelnemers aan dat toernooi zijn ook Inter Milan, Celtic en waar schijnlijk Benfica. Dan ga ik met de ploeg op 12 juni naar Noord-Amerika waar wij een toernee maken. Tenslotte volgt dan in september de wedstrijd te gen Estudiantes om de wereldbeker". Met een vingerwijzing naar Real Ma drid, dat ook jarenlang 'n echte topploeg was maar dat toen zijn sterren ouder werden en verbleekten met 'n plaats in de tweede keus genoegen moest gaan nemen, vroegen wij Rocco hoe lang hij dacht dit team van Milan aan de top te kunnen houden? De vraag beviel de Italiaan minder goed. Kennelijk kostte het hem in dit uur van de triomf enige moeite zich te verplaatsen in de gedach te dat er ook een andere tijd zou kun nen komen. Rocco, bits: „Wij denken bij Milan vooruit. We zullen stelselmatig het team aanvullen met nieuwe topspelers. Hamrin wordt al een dagje ouder. Dat weten wij. Maar hi? is nog van wereld klasse. Voor hem zal er tezijnertijd een waardige vervanger zijn. Daar zorg ik wel voor. Ik hoop voor het komende sei zoen drie nieuwe topspelers aan te trek ken. Het wordt ons in Italië wel een beetje moeilijk gemaakt, omdat het ver bod voor het aantrekken van buitenlan ders nog gehandhaafd blijft". Moeilijke uurtjes Zou Johan Cruyff in zijn team passen Schnellinger: Rivera: „Cruyff urn „Cruyff op zichzelf speelt te aangewezenzelfzuchtig" 3 en zou Rocco hem willen hebben? De coach verwaardigde zich niet een ant woord te geven op deze vraag. Maar de blonde Schnellinger, die het gesprek had aangehoord, viel in. „Naar hetgeen wij van Cruyff gezien hebben moet ik wel zeggen: wij kunnen hem goed ge bruiken. Maar de vraag is: hoe verloopt zijn aanpassing aan Milan? Ik heb dat zelf gemerkt destijds. Ik voelde me in het Duitse elftal wonderwel thuis. Men noemde mij daarin zelfs een uitblinker. En toen ik bij Milan kwam, heb ik moei lijke uurtjes gehad in het begin". Rocco's zwijgen klonk als een instemming. Schnellinger: „Je kon Cruyff in deze finale niet met onze aanvallers vergelijken. Daar voor had hij te weinig steun. Hij had geen team om zich heen zo als onze Patri en onze Rivera. Cruyff was op zichzelf aangewe zen." Vermakelijk Een eindje verder, in de hoek van de vertrekhal, waarheen de tifosi in slag orde oprukten, deden zich vermakelijke tonelen voor. Daar bevond zich namelijk de lieveling van het Italiaanse publiek: Gianni Rivera. Gentleman, bescheiden, ongehuwd en aanbeden door de vrouwen. Rivera was gewoontegetrouw omringd door meisjes. Maar het meest vermake lijke was dat de Nederlandse support- sters van Ajax, die wachtten op het ver trek van hun charters, de Italiaanse con currentes met glans versloegen. Een journalist kon daar woordelijk bij voorbeeld het volgende gesprekje van een jonge Amsterdamse, die aan de arm van haar metgezel tot Rivera was door gedrongen optekenen: „Jan, druk 's effe af". En Jan tilde zijn box op, terwijl de Amsterdamse de journalisten opzij drong en zich tegen de tegenspartelende Rive ra aandrukte. „Is die effe goed, samen met Rivera op de foto. Mieters joh". Waarna Rivera zijn jasje weer in de plooi trok en zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken en zonder zijn aan bidster ook maar een blik waardig te keuren, het interview met de journalis ten vervolgde. Rivera op onze vraag wat hij van Cruyff en Keizer dacht: „Heel goede spelers, vooral Cruyff is erg gevaarlijk, maar hij speelt te zelfzuchtig. Hij moet leren zich ondergeschikt te maken aan het team. Dan was wordt hij echt een grote." Of de journalist het be grepen had? „Dat is een persoon lijk advies", voegde hij er glim lachend aan toe. Verborgen En plotseling dook dan ook bondscoach George Kessler in de hal op. Hij had zich („je weet hoe moeilijk mijn positie is") tijdens en na de wedstrijd zoveel mogelijk verborgen in de massa. Kess ler: „Ik zat ergens hoog in de ring, toe vallig zat daar ook een journalist uit Ne derland die op eigen kosten was over gekomen en die bij mij zat. Hij is de enige die ik gesproken heb, de rest van de collega's heb ik kunnen ontwijken". Later, in het vliegtuig, op weg naar Brussel, wilde hij wel enig commentaar geven. Glimlachend merkte de bonds coach op: „Ach, 't ging in de finale om 'n paar goede passes waar Ajax net niet bij kwam". Maar na dit grapje werd Kessler toch ernstiger: „Ik hoop", zei hij „dat Amsterdam Ajax ook na deze nederlaag niet zal vergeten. Ik herinner me in dit verband de finale om het Duitse kampioenschap in 1961. HSV en FC Köln speelden tegen elkaar. HSV won verrassend, maar de verliezer Köln kreeg daarna toch een mooie ontvangst in de Domstad. Kijk, zoiets verwacht ik ook van Amsterdam. Het zou me tegen val len als daar niets gebeurde". Of hij nog wat indrukken van de wed strijd wilde geven? De immer zijn woor den wikkende Kessler: „Tja, ik moet wel een eresaluut aan Ajax en trainer Miechels brengen voor het feit dat zij dan toch maar vice-kampioen van Europa zijn. Maar ik moet erbij zeggen, dat me het trage tempo van Ajax tegenviel". En zo eindigde dan die gedenkwaardi ge tocht naar Madrid. Je kon aan al de terugkerende supporters van Ajax toch goed merken, dat de finale in feite een koude douche geweest was. En zo Pa rijs een eruptie van vreugde te zien had gegeven, bekoelde in Trnava deze gevoe lens al opmerkelijk om tenslotte in Ma drid geheel te verdwijnen. Zei 'n der tien duizend taxichauffeurs van Madrid op weg naar 't vliegveld: „Ik begrijp niet OPMARS NAAR ZEILTOP Van onze zeilmedercerker) AMSTERDAM. Het Flying Dutehmanteam Fred Iniholf-Nol Tas zal de Nederlandse driekleur; vertegenwoordigen tijdens het we reldkampioenschap Flying Dutch man, dat van 512 juli in de baai van Napels zal worden verzeild. Verhagen pakte na één race, waarin de Rhoner als zesde eindigde, onmiddel lijk zijn koffers en vertrok met de noor derzon. Hierdoor elimineerde Verhagen zichzelf voor een kans op deelname aan de titelstrijd. Fred Imhoff had evenwel toen reeds via 1-2-1-1-3 een forse voorsprong ge nomen op zijn rivaal Verhagen (1-3-3-2-6). De eerste vier resultaten vergaarde Imhoff op het IJsselmeer voor Medemblik waar Verhagen met zijn nieuwe bemanning Ted van Yperen na de teleurstellingen in Mexico heeft zijn vaste bemanning Nico de Jong de schoten voorlopig aan de wilgen ge hangen duidelijk beneden zijn kunnen bleef. Op het, woelige water van de Kieler Förde maakte het team Imhoff-Tas een voortreffelijke indruk door met gering verschil als derde te eindigen achter de sterke Duitsers Fischer (de vermaarde Noor Löfterod zeilde hier als tweede man) en Libor. In het eindklassement van de selectie- strijd eindigde Verhagen als tweede vóór Gimpel en Eekels, die te Kiel in totaal als zevende eindigde achter de Amster dammer Jaap Bark. VERBAASDE MERCKX TOCH WEER LEIDER SAN MARINO Zeer verbaasd trok Eddy Merckx aan het eind van de 11£> km lange rit van Senigallia naar San Ma rino (de veertiende etappe van de Ronde van Italië) de roze trui over het hoofd. Zijn bedoeling de Italiaan Felice Gimon- di met de tüdrit van vandaag voor ogen op grote achterstand te rijden was door een lekke band mislukt. Merckx was samen met de latere rit winnaar Bitossi ontsnapt. Gimondi raak te achter, maar toen kwam de lekke band en van achtervolgde werd de jonge Belg achtervolger. Gimondi nam een voorsprong op zijn concurrent, maar met behulp van Merckx' ploegmaten werd de Italiaan weer ingehaald. Omdat roze truidrager Schiavon ook het slachtoffer van een lekke band was geworden, en daardoor seconden moest prijsgeven, was Merckx na afloop toch weer leider in de Giro. De uitslag van de 14c etappe is: 1. Bitossi (It.) 185 kilometer ln 5 uur 33 minuten en 22 seconden, 2. Nerl (II.) 5.33.30, 3. Altlg <W- i dezelfde tijd 5 (lt.) Utrechters kunnen in Zuiderpark1 degraderen DEN HAAG Donderdagmiddag, vyf uur. In de bestuurskamer van ADO rinkelt de telefoon. Mr. Van Vloten, de voorzitter van AZ '67, vraagt naar de heer Choufoer, voorzitter sectie betaald voetbal van ADO. De heer Van Vloten is, zo biükt uit het gesprek, ernstig ver ontrust. HU deelt de heer Choufoer bezorgd mede, dat in Alkmaar geruchten de ronde doen dat ADO zich zondag in het Zuiderpark niet veel gelegen zal laten liggen aan de wedstrijd tegen DOS, dat ADO de Utrechters zelfs zou laten winnen. Ja. de heer Van Vloten weet wel maar tochHy wenste toch graag een officiële ontkenning van die geruch ten uit de mond van zyn Haagse collega zélf te Want als DOS zou winnen en AZ'67 zou verliezen van Volendam, AZ'67 in de laatste wedstrijd de competitie naar de eerste di visie degraderen. De heer Choufoer kon de Alkmaarse praeses gerust stellen: ADO zal zijn sportieve plicht voo volle honderd procent nakomen. Dat is niet alleen zijn wens, maar ook va spelers die bij een overwinning nog altijd driehonderd gulden kunnen verdienen. En wat die sportieve plicht van ADO betreft herinnerde de heer Choufoer de voorzitter uit Alkmaar nog even aan een wedstrijd van zeven jaar geleden, ook de laatste wedstrijd van het seizoen. Toen had AZ'67 op eigen terrein aan een gelijkspel voldoende om zich in de ere divisie te handhaven, maar het verloor sen tegenstander die zichzelf al vei lig wistdat was ADO! De stand in de eredevisie onderaan is: AZ'67 33—22, Volendam 33—22 en DOS 3321. De Fortuna-Sittardiacombi- is al gedegradeerd. Spasski leidt tegen Petrosjan MOSKOU Uitdager Spassky heeft de woensdag afgebroken zeventiende party van de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken tegen titelhou der Petrosjan gewonnen. De stand is nu 98 in het voordeel van Spassky. De partij had het volgende verloop: Wit: Spassky Zwart: Petrosjan De afgeboken stand luidde: Wit: Kg2. Tb8. Te3. Pc4, pion a4. b3, f2, h2. Zwart: Kf6, Tc5, Td4, Lb4, pion a5, f5, f7 en h6. 41. Tb8b6f (afgegeven zet) Kf6—g7 42. Te3g3t Kg7—f8, 43. Tb8xh6 f5—f4, 44. Tg3— h3 Kf8g7, 45. Th6il5 f4—f3t, 46. Kg2—g3 Tc5xh5, 47. Th3xh5 Td4—d3. 48. Pc4xa5 Kg7— gfi, 49. Th5b5 Lb4xa5, 50. Tb5xa5 Tb3xb3, 51. Ta5a8 Tb3a3, 52. 84—a5 Kg6—g5. 53. a5a6 Kg5g6, 54. a6— a7 Kg6—g7. 55. h2—h4 Kg7—h7, 56. h4—h5 Kh7—g7, 57. h5—h6t Kg7—h7, 58. Kg3-f4. Zwart gaf op. Oosterhof en Den Hertog beheersen Britse Ronde De Ierse wielrenner Morisson Foster heeft gisteren het eerste gedeelte van de vijftiende etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. Johannes Knab (W.-Dld.) werd tweede en de derde plaats was voor Popke Oosterhof. De rit ging over 112 km van Aberystwyth naar Balba. Het tweede gedeelte van deze etappe werd een zege voor de Engelsman Buck ley. De rit ging van Bala naar Caernar von over 93 kilometer. Den Hertog blijft leider in het algemeen klassement. Ronde van Zes Provinciën De Italiaan Guerra heeft gisteren de vijde etappe gewonnen van de Ronde van de Zes Provinciën, een rit over 227 kilometer van Annecy naar Chalon sur uitslag Is: 1. i (It.) 227 kilometer 3. Gandarias (Sp.), 4. Mahlei dezelfde tijd als Guerra, 5. 6J>3j56, 6. Janssen (Ned.) z.t. Het algemeen klassement (Belg.) (Fr.); Gutty (Fr.; 1.26.6: T (Ned.). Rigor 4.51.13: Janssen n?T?T VTTnTf Gunther Sachs, de 36-jarige zoon van een 9r ootindustrieel uit West-Duitsland, liet de V VjFj IjjL/AJJJ1y leiding van de vaderlijke motorenfabriek ov er aan familieleden. Hij beweegt zich met zeer veel succes vaak meer op andere ter reinen. Zo is hij kunstverzamelaar en -kunst beschermer. Voor da olympische stad München wil hij een Modern-Art-Museum financieren. Hij is ook bekend als sportman, als mode-ontwerper en moderverkoper. In vier jaar opende hij maar liefst vijftig boutiques, waarin hij z'n eigen collecties verkoopt. Op de foto wordt hij geflankeerd door twee mannequins, die zijn modenoviteiten (Van een speciale verslaggever) BOEKAREST In de vyfenveertigjarigc ge schiedenis van de Europese bokskampioenschap pen heeft Nederland achtmaal een medaille veroverd. Twee keer nam een Nederlandse bok ser op de hoogste trede van het platform plaats om de gouden medaille in ontvangst te nemen. Die tyd ligt echter alweer ver achter ons. In 1928 by de Olympische Spelen in Amsterdam, die voor de boksers tevens gold als de Europese titelstrijd, werd de Rotterdam Bep van Klaveren kampioen in het vedergewicht en byna twintig jaar later, in 1947, veroverde de Enschedeër Henny Qucntemeyer in Dublin goud bij de half- zwaargewichten. Naar de Europese kampioenschappen, dde morgen in de Roemeense hoofdstad Boekarest beginnen en tot en met 8 juni zullen duren, heeft de Ne derlandse Boks Bond, die na de oorlog alleen in 1951 in Milaan met vlieg gewicht Van der Zee (zilver) en zwaargewicht [Dijckman (brons) nog medaillewinnaars had en daarna geen ereplaat sen meer behaalde, negen boksers afgevaardigd. Dit ös de grootste ploeg, die de NBB ooit naar een Europees kampioenschap zond. Rudi Lubbers, die dn Mexico tot verliezer tegen de Mexicaan Joaquin Rocha werd verklaard, en Henko Baars maken ook dit keer deel uit van de formatie voor de Europese kampioenschap pen. Zij worden vergezeld door Jan Huppen (bantam), Gerrie te Paske (veder), Pierre Doo renbosch (licht), Gerrie Schutte (lichfcwelter), Herman Schregardus (welter), Jo v. d. Broek (midden) en Sjeng Verstaffen (halfzwaar). Meest ervaren Van hen fis weiter Herman Schregardus met zijn 35 jaar de oudste. IDe Amsterdamse computer technicus, die twee maanden geileden zijn tiende nationale titel veroverde, is van de ploeg onge twijfeld de meest ervaren Ibokeer. Hij neemt ln Boekarest voor de vijfde maal ean een Europees titel toernooi deel. De vraag ls echter of zijn leeftijd hem in een dergelijk zwaar toernooi geen parten zal spelen. Schregardus brengt in Boeka rest behalve zijn grote routine ook een grote stootkracht in de ring, die voor elke tegenstan der fataal kan zijn. Toch behoort hij niet tot de favorieten. Dat kan wel gezegd worden van Rudi Lubbers, die niet ten onrechte tot de grootste technici van Europa wordit gerekend. Het is echter te hopen, dat de Amsterdammer in de Roemeense hoofd stad miet in zijn fout vervalt om na anderhalve ronde het gevecht gemakkelijker op te vatten en minder strijdlustig wordt. Dat geldt zeker niet voor Henko Baars, die na de „affaire-Mexico" vol revanchegedachten zit. De donkere Amsterdammer toonde dat al in de nationale titelstrijd, waar hy in totaal nog geen drie minuten ln de ring stond. Baars, wiens bok sen nogal wat technische tekortkomingen heeft, compenseert dat gemis door een meedogenloze Ook halfzwaargewicht Sjong Verstappen, met zijn achttien jaar de benjamin in de ploeg, be- scnikt over een keiharde stoot in beide handen. De Limburger, die vrijwel al zijn partijen ver voor de limiet heeft gewonnen, komt in Boeka rest voor de eerste grote krachtproef ln zijn loopbaan, die er zeer beloftevol uitziet, te staan. Het tweede nieuwe talent dat voor een kracht toer komt te staan is middengewicht Jo van den Broek. De Bosschenaar gaat met een uniek re cord, 25 overwinningen in evenveel wedstrijden, naar de Europese kampioenschappen. Zijn grote geluk is, dat hij evenals lichtgewicht Pierre Doo renbosch zijn eigen trainer Pierre Doorerv- bosch sr. ln de hoek weet. Jan Huppen en Gerrie te Paske weten welke zware eisen een toernooi om de Europese titels stelt. Zy zullen dan ook wel zonder enige illusie naar Roemenië zijn gereisd.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15