Canadese troepen niet uit Duitsland TE VEEL PROVINCIES EN TE VEEL GEMEENTEN VERSNIPPEREN BESTUUR Discussie over nieuw gezicht Defensiebegrotingen moeten jaarlijks met 3 a 4 procent stijgen Thuis conservatief en uit progressief? Rijden onder invloed groot probleem bij zoeken betrekking Voorlichting noodzakelijk Laffe overval op studente in. Nijmegen Ei hoeft maar 14 cent te kosten Toeristen gaan weer meer naar Frankrijk Wie zei er ook weer dat alle verpakte brood hetzelfde was? OVERHEID SLOKOP VAN ACADEMICI Mobiliteit modewoord DONDERDAG 29 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT De verouderde kaart van Nederland e parlementaire redactie) N HAAG De kaart van Nederland is ver- lerd. Het wordt tijd, dat daaraan iets gedaan rdt. Zo denken tenminste verschillende poli ce partijen, die willen afstappen van de be- ande indeling in elf provincies en in ruw ge iend 900 gemeenten. Zo iets is ilit de tijd, aldus P v.d.A., de Politieke Party Kadikalen, D '66. andere partijen zijn nog niet zover, maar den- praten toch regelmatig over grotere be- ïrseenheden, over een herindeling van een groot tal gemeenten, over bovengemeentelüke insti- i, over al of niet volledige districtenstelsel verkiezingen en dergeiyke. Er is dus wel wat ndc WaarschUnlyk wel zoveel, dat straks de n Nederland een totaal nieuw gezicht gt, dat de aardrykskundchoekjes en de aard- skundelessen veranderd zijn. Grondig veran- 1 moeten zön, aldus de P.v d.A-, D '68. de P.P.R. discussies over de bestuursindeling van Ne land is niet van de laatste dagen. De vader- Ise geschiedenis is er vol van: de Staten van anc' enz., de republiek, de generaliteitslanden a zo maar door. Nog niet zo lang geleden werd nog serieus gedacht aan het oprichten van twaalfde provincie, die van de Noord-Oost- er, en aan een dertiende: die van Oost-Flevo- een veertiende Zuid-Flevoland. De Marker- ird misschien de vijftiende, de ingedamde Wad- :ee de zestiende. ar is het natuurlijk nog niet. Er zal nog heel water moeten stromen door de Westerschelde, Waddenzee, het IJsselmeer rond Marken en endam, de Maas en LJssei, voordat de elf pro- inderdaad samengegroed zijn tot pakweg :es vijf of nog minder gebieden: regio's in tiek Nederlands genoemd r.krijk en Italië bijvoorbeeld kennen al hun regio's. Deze zijn tot stand gekomen dwars over de provinciale grenzen of departementale indelin gen (in Frankrijk) heen. Italië is al zover, dat regio's waarbij kleine gebieden van zo'n miljoen mensen een grote mate van zelfbestuur hebben. In Duitsland zijn de staten (de Lander) ook nog aan het regionaliseren. Het vraagstuk staat dus niet stil by de Nederlandse grens. Staat in staat De kans zit er natuurlijk wel in, dal deze regio's op de duur uitgroeien tot staten in de staat, zoals in West-Duitsland en in Amerika al het geval is. „Maar wat dan nog", zeggen degenen, die zich al een poos met deze prblematiek bezighouden. „Rot terdam als stad is zelfs al hard op weg een staatje in de provincie te worden en Amsterdam krijgt die pretentie ook al een tikkeltje". Anderen zeggen: „De toekomst wijst misschien wel uit. dat een samengroeiend Europa dergelijke regio's niet eens meer kan missen. Dat ze juist zo zelfstandig mogelijk moeten zijn om wat nu nog heet de nationale regeringen de gelegenheid te geven zich meer op Europees niveau te bewe gen". Een mooie volzin, inderdaad. Maar er zit heel wat in. Eer voorbeeld is alweer de historie van de Ver Staten van Amerika, al willen wij in Europa waarschijnlijk liever wat anders bereiken met otis verenigd Europa. Zoals met alles in de maatschappij is zelfs de natuuurlijke ontwikkeling op bestuurlijk niveau niet tegen te houden. De regering is altijd al bezig geweest met herziening van gemeentegrenzen. De bevolking zorgt door haar migratie naar bepaalde steden bijna als vanzelf voor een schaalvergroting. De gemeentebestuurders zoeken steeds meer bo- vengemeentelyke samenwerking, omdat zij een aantal taken niet meer zelfstandig kunnen uit oefenen. Andere gemeenten gaan nog verder en komen tot bovengemeentelijke bestuursorganisa ties. Rijnmond, IJmond, agglomeratie Den Haag, agglomeratie Eindhoven, de bandstad Twenthe om er maar enkele te noemen. Regering, provincies, gemeenten zoeken schaalver groting, om een aantal gemeenten te kans te ge- CONFERENTIE NAVO-LANDEN PRIMAIR BLUFT AFSCHRIKKING VAN VIJAND BRUSSEL (ANP) Het NAVO-co- mité voor de militaire plannen, waarin de ministers van Defensie van de NAVO- landen, uitgezonderd Frankryk, zitting hebben, heeft woensdagochtend in Brus sel een document goedgekeurd met richtlynen voor de militaire autoritei ten van de alliantie die de defensie plannen voor de periode 1971-1975 moe ten opstellen. Naar verluidt draagt dit basisdocu ment, dat jaarlijks kan worden aan gepast. de militaire autoriteiten op, bij hun planhen rekening te houden met: ven uit te groeien tot werkelijk levende bestuurs- instanties: Zuid-Limburg, Zeeuws-Vlaanderen, Tnclen, wellicht het Sloegebied. westelijk Brabant, West-Friesland, Kennemerland. Groot-Alkmaar om weer andere voorbeelden aan te halen. Samenwerking Met de provincies begint het deze richting ook al uit te gaan. In het noorden pleit men al geruime tijd voor een veel intensievere samenwerking tus sen Groningen, Friesland en Drente. Zuid-Holland en Zeeland kunnen er straks ook niet meer onder uit al is het alleen al vanwege de havenproblemen. Overijssel-Gelderland denkt er al niet anders over in bijvoorbeeld de Achterhoek-Twenthesamenwer- king. Limburg-Brabant zal misschien wat emotio neel liggen. Maar wat betekent dit alles met de st-rke bevolkingsemigratie van zuid naar west en van west naar zuid byvoorbeeld. „Er is", zeggen smmige planologen en bestuurders, „om hei populair te zeggen, eigenlijk geen houden meer aan. De vraag alleen is nog hoe lang men deze natuurlijke ontwikkeling kan tegenhouden, laat staan de noodzakelijke ontwikkeling". Het woord is voorlopig waarschijnlijk vooral aan df: politieke partijen. Zeker is het echter nu al, dat de bestaande kaart van Nederland zijn langste tijd gehad heeft. Trouwens wie goed kijkt, ziet het gemakkelijk: dat gezicht is eigenlijk ook te oud geworden. Vraagtekens rond Suenens Belgen weten niet waar ze aan toe zijn Van onze correspondent) iUSSEL Met zyn uitvoerig inter- gepubliceerd in het tydschrlft •mationale Katholieke Informatie buitenlandse zusterbladen, heeft de ibisschop van Mechelen-Brussel, linaal Suenens. zich andermaal doen Is een van de meest gezag- Ibbende woordvoerders van de pro vleugel in de Katholieke erk. In genoemd interview kwam nens tot de conclusie, dat Rome consequenties uit het tweede Va- ans concilie niet heeft getrokken, Kt name niet op het punt van de ichoppelyke collegialiteit. Belgische katholieken hebben dit terview gelezen, eensdeels met vol- ening, andersdeels met verwonde- Zij vragen zich af, wat ze in aan de primaat van België en in edere zin aan het Belgische episco- at als geheel hebben. kort golden de Belgische ischoppen als een monolitisch blok, gesloten, aristocratisch, be- ist van him onwrikbaar gezag. Inza- „geloof en zeden" duldden zij niet minste inspraak en dat terrein na rt ze uitermate breed. Tot voor een jaar bepaalden zijzelf op straf van 'are zonde, voor welke politieke par- de gelovigen van hun diocees mochten stemmen, en het is nog goed drie jaar geleden, dat de Igische bisschoppen in het mande- nt van 13 mei 1966 beslisten dat katholieke universiteit van Leuven or ruim 90 procent door het rijk subsidieerd) tot het einde der tijden en onverdeelbaar in Leuven zou jven, de Franstalige afdeling even als de Vlaamse. (Sommige bis- ïoppen beklaagden zich in privé- sprekken erover, dat het mandement ïliswaar in hun naam was gepubli- :rd maar dat ze er in werkelijkheid en voorkennis van hadden gekregen, it wel een zonderling licht werpt de collegialiteit, die heerste in het lgisch episcopaat zelf!) Onder druk heel de Vlaamse gemeenschap eft het episcopaat later bakzeil moe halen. De ene na de andere ver- larden de Vlaamse bisschoppen zich ir met hun gemeenschap, en bestaan er in wezen twee Leu- nse katholieke universiteiten: een en een Franstalige, die zich maakt om zich te vestigen aan de dere zijde van de taalgrens, middels zijn de meeste Belgische (schoppen nog moeilijk te benade- Kardinaal Suenens heeft altijd ge- igerd een afvaardiging te ontvan- van de grote Vlaamse culturele lanisaties. De bisschop van Ant- :n>en ondervindt felle kritiek om- van het weelderige bisschoppe- paleis dat voor hem werd ont- >rpen, en hij weigert hierover een sprek met zijn gelovigen. In ette- bisdommen wordt door de ker- ijke hiërarchie uitermate weinig be- opgebracht voor uitgetreden testers en worden vrouwelijke leer- ichten in het katholiek onderwijs, ?en uitgetreden priester wil- ADVERTENTIE len trouwen, van de ene dag op de an dere ontslagen. Na een geschil met zijn pastoor werd een kapelaan van een parochie in het bisdom Gent op bevel van de bisschop overgeplaatst ondanks het feit, dat de jonge kapelaan, dyna misch en sociaalvoelend, in de arbei- derspax-ochie uitzonderlijk populair 'was. De Gentse bisschop weigerde tot een echt gesprek te komen met de parochieraad en oordeelde dat de ka pelaan weg moest „omdat de opstan dige parochie een les nodig had.". Anderzyds werden er wel parociale en diocesane raden van priesters en leken opgericht, maar het blijft veelal by een aarzelend tasten en zoeken. De Belgische katholieken weten nog steeds niet goed, wat ze aan hun kardinaal en hun bisschoppen hebben. Het ver baast hen telkens weer, dat zij zo dui delijk vooruitstrevend zijn in Rome of voor 'n internationaal forum, en zo ont moedigend conservatief in het dage- lyks beleid van hun eigen diocees en in de omgang met hun priesters en ge lovigen. Sollicitatiekansen delinquen ten NAVO-MINISTERS BIJEEN Zoeken naar tussenoplossing (Van o e correspondent) BRUSSEL Op de vergadering van de NAVO-ministers van Defensie in Brus sel heeft de Canadese minister Cadieux onder zware druk zijn collega's me degedeeld, dat Canada niet van plan is dit jaar zijn troepensterkte in W.-Duits- land te verminderen. De dertien ministers bespraken drie onderwerpen: de grote lijnen van de NAVO: strategie tussen 1971 en 1975, de Middellandse Zeevlool en de „px-ogras- sieve repatriëring" van de Canadese strijdkrachten uit Duitsland. Wat dat laatste punt betreft, stonden de Euirope- ,se gesprekspartners eensgezind tegen het voornemen van Canada om tienduizend manschappen uit Duitsland weg te halen. Er werd afgesproken, dat Canada samen met een beperkt aantal landen in de ko mende weken naar een tussenoplossing zou zoeken. Voorlopig blijft Canada in Duitsland. De NAVO-vlool in de Middel landse Zee zou aanvankelijk bestaan uit een kern van zes oorlogsbodems, te le veren door de Verenigde Staten, Groot- Biittannië, Italië en Griekenland. Latei- kan een ruimere formatie worden samen gesteld. Bij de strategieplannen voor 19711975 moet rekening gehouden worden met de gebeurtenissen in Tsje- cho-Slowakije, de uitbreiding var Sovjetmarine, de onzekerheid, ove: politieke doelstellingen der Sovjet-Unie en de vergroting van het militair poten tieel van de landen van het pact Warschau. Alle ministers spraken zich uit voor het behoud van de NAVO-strijd- krachten als slagwapen; zij gingen er ook mee akkoord de begroting te verho gen met 3 tot 4 procent DADERS AL GEPAKT Van n-espondent NIJMEGEN De Nymeegse pi heeft een 33-jarige fabrieksarbeider gehouden naar aanleiding van de steek- party in de nacht van 13 op 14 mei. waarby een 19-jarige studente een steek in de buik kreeg. De man was met een vriend die avond op pad gegaan met het doel vxouwen tt beroven. Algespioken werd, dat de oud ste de weg zou vragen, waarna de jong ste de dames een klap in do nek zou geven. Toen men een slachtoffer'had geJ vonden, kreeg de jongere man gewetens wroeging. De fabrieksarbeider maakte zich hierover zo kwaad, dat hij een mes greep, het meisje achterna liep en haar een steek toebracht in de buik. De stu dente, hevig geschi-okken, gilde zo hard ze kon. waarop de mannen de vlucht n; men. Het meisje bemerkte pas, nadat bij het huis van haar vei-looi'de was aai gekomen, dat ze was gestoken. Onmid dellijk werd ze voor behandeling een ziekenhuis gebracht maar het viel gelukkig nogal mee met haar ver dingen. Zij kon een duidelijk signalement van de aanvallers geven. De twee m nen waren de gxens overgevlucht kregen een lift tot ongeveer 50 km Parijs. Na enkele dagen zwerven meld den zy zich vrijwillig bij de politie Belgische stad Mons. Van daaruit werd het tweetal naar de grens geleid en gegeven aan de marechaussee. Ze zyn woensdagochtend voor de officies van justitie te Arnhem geleid. UTRECHT (ANP) De klacht van vele delinquenten dat zij moeilijk aan werk kunnen women, blijkt juist te zijn. De criminoloog prof. dr. W. Buikliuisen en zijn medewerker F. Ph. Dijkster- huis hebben een onderzoek ingesteld de van vele delinquenten gehoorde klacht, dat elke veroordeling er een is tot levenslang. Prof. Buikhuisen en de heer Dijkster- huis stuurden 150 sollicitatiebrieven 75 middelgrote en grote bedrijven, aren dxie categorieën van solicita- tiebrieven; bx-ieven van sollicitanten sen schoon vex-leden, brieven van sollicitanten met een diefstalvexTeden en bx-ieven van sollicitanten^lie veroordeeld zijn geweest voor het rijden onder in- Uit de reacties van de bedrijven is gebleken, dat het verleden van de solli citant een belangrijke rol speelt. Opval lend daarbij is, dat de situatie voor de rijder onder invloed aanmeiTijk ongunsti- s. Het aantal positieve reacties op sollicitatiebrieven bedraagt hier slechts de helft van dat van de groep et een schoon verleden. Van de sollicitatiebrieven leverde 52 px-ocent in de groep „geen crimineel ver leden positieve reacties op, in de groep „dief stal verleden bedroeg het aantal positieve reacties 32 procent en in groep veroordeeld wegens rijden onder in- ioed bedroeg het percentage 26 pet. De onderzoekers vragen zich af m n de maatschappij negatief reageert op de delinquent. Zakelijk gesproken be staat er nauwelijks reden voor. Onder zoek naar het voorkomen van verbor gen criminaliteit wijst uit, dat er welijks een verschil bestaat tussen delin quenten en niet-delinquenten. Prof. Buikhuisen en de heer Dijkster- huis vragen zich af of de delinquent wel licht de personificatie is van ons eigen •ex-leden. „Straffen wij hem omdat zijn gedrag ons herinnert aan datgene wat ij zelf het liefst zouden vergeten: o eigen allesbehalve smetteloze verleden? ADVERTENTIE Bartex is de fijnste snel- scheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! Zij achten het belangrijk dat de delin quent wordt geleerd hoe hij moet solli citeren, dat hij wordt voorbereid op het sollicitatiegesprek, dat hem niet alleen wordt gezegd wat hij moet doen, maar vooral wat hij bij een dergelijk onder houd moet nalaten. Ook het bedrijfsleven zou naar de me ning van de onderzoekex-s voorgelicht moeten worden. Hierbij moet dan wel worden uitgegaan van de realiteit dat bedrijven geen ideologische, maar com merciële instellingen zijn. Dit betekent dat de voorlichting niet moralistisch zakelijk moet zijn. Bijvoorbeeld zal moeten worden verteld hoeveel in middels ontspoord zijn en hoe dit per centage zich verhoudt tot dat van werk- :rs zonder strafblad. GROOT AANBOD IN E.E.G. ZEIST (ANP) Het grote aanbod van eieren in de EEG drukt de pryzen. De voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer H. II. Garrelds, zei op de openbare vergade ring van het schap in Zeist, dat de con sument zyn voordeel daarmee kan doen. Volgens hem hoeven eieren op het ogen blik niet duurder te zyn dan 14 cent. Aangezien ook in West-Duitsland en België een produktieuitbreiding wordt verwacht zullen de prijzen de komende maanden waarschijnlijk relatief laag blyven. In april voerde Nederland 63.9 miljoen consumptieeieren uit, één miljoen min der dan in april 1968. Dank zij de hogex-e prijzen steeg de uitvoerwaarde evenwel met bijna 7 procent tot 9,2 miljoen gul den. Vergeleken bij de maand maart daalde de eierexport met 30 miljoen In de eexste vier maanden van dit jaar voerde Nederland 52.858 ton slacht- pluimvee uit, tien procent meer dan in 1968. De exportwaarde steeg met bijna 15 procent tot 133,8 miljoen gulden. De export van braadkuikens lag in april 2500 ton lager (10.115 ton) dan in maart, waarschijnlijk tengevolge van de leve ringen in maart met het oog op Pasen. Rentespaarbrieven Bond Ned. Gemeenten DEN HAAG (ANP) De N.V. Bank voor Nederlandse Geaneenten deelt mede. dat zij binnenkort zal overgaan tot de uitgifte van een rentespaarbrieflening 1969 vierde lening tot een zodanig bedrag, als tot en met 31 juli 1969, behoudens wijziging van deze datum, zal worden ge plaatst. met dien verstande, dat de ver koop vóór die datum zal eindigen op de dag. waarop voor een bedrag van noixii- naal f 25 imln. is geplaatst. De venmnootschap behoudt zioh het reobt voor het uit te geven bedrag tot maximaal f 50 min. te verhogen. In dat geval zal eventueel een nieuwe datum voor de beëindiging van de verkoop wor den bekend gemaakt. Koers hondex-d pot., coupures f 500.— en f 100,—. De rente, ingaande 16 jiuxi 1969, ds begrepen in het afloeeingsbedrag. de ontwikkeling rondom Tsjecho- Slowakije van vorige jaar augustus. de expansie van de Sovjetmarine. de ongewisheid van de doelstellingen van de Sovjetpolitiek. de aanhoudende groei van de strijd krachten van het Pact van Warschau. De ministers waren het erover eens, dat het handhaven van de „afschrik king" van een potentiële aanvaller het pxTmaire doel van de NAVO blijft en bij gevolg dus de noodzaak blijft bestaan van een toereikend nucleair potentieel naast de conventionele strijdkx-achten. Ook was men het erover eens, dat de defensiebegrotingen jaarlyks met een zeker percentage zullen moeten stygen. waarby kennelyk gedacht werd een een percentage van drie tot vier. Verscheidene ministers en met name de Duitse minister Schröder, hebben er de nadx-uk opgelegd, dat de NAVO naast een politiek van handhaving van het militair potentieel, dient te streven naar ontspanning tussen Oost en West. De Canadese plannen voor vermindering van de strijdkrachten in Duitsland met tienduizend man is bij de algemene dis cussie nog niet ter sprake geweest (ADVERTENTIE) Verstopte afvoer zegt zó weer 'slurp-slurp' met Fifax van de drogist! CONCLUSIE A.N.W.B. (Van i onzer verslaggevers) DEN HAAG „Het toerisme naar Frankryk zal zich belangryk herstellen. Daardoor zal het reisverkeer naar België en Duitsland in mindere mate ook naar Oostcnryk en Zwitserland, een daling te zien geven. De trek naar Scandinavië, Groot-Brittannië en Ierland zal toe nemen. Joego-Slavië, Portugal en Spanje zullen hun huidige populariteit vrywel constant handhaven. Italië, dat een dalende tendens vertoont, zal ook dit jaar nog wat terrein moeten prysgeven. Het vakantieverkeer naar Oost- en Buiten-Europa zal andermaal toenemen". Dit staat le lezen in het jaaroverzicht van de ANWB. Voor de tijdelijke invoer van aanhangwagens en caravans in de Benelux zal géén giensdocument meer geëist worden m.i.v. 1 april 1969. De ANWB zal zich voox-ts ernstig bezig gaan houden met het feit dat bij steeds meer Nederlanders dringend behoefte bestaat aan een actieve vrijetijdsbeste ding. Men zal trachten op koxte teimijn mogelijkheden te verwezenlijken die kunnen worden samengevat onder het hoofd „Binnenlands Toerisme". Voorts zegt de ANWB dat het een heel trieste zaak blijft dat de achtereen volgende regeringen steeds weer finan- cieel-economische opgaven van algemeen- nationale aard in belangrijke mate trachten op te lossen ten koste van de automobilist. De ANWB meent dat automobilisten thans waarlijk wel reden hebben te eisen dat mogelijk verdere verzwaringen van algemene lasten naar recht en billijkheid zullen worden verdeeld over de gans* gemeenschap. (ADVERTENTIE) 'Zeker niet die mevrouw die vorige week verandering eens géén King Corn nam King COrn wordt elke nacht cweraJjin Nederland vers gebakken en komtdusdageïijks vers op tafel. King Com blijft dagen langer vers. Klllg Coin enige dat u weggooit, is de verpakking (alleen King Corn kan dat zeggen) UTRECHT (ANP) Tijdens het jaar lijkse symposium van de vereniging van academici bij het wetenschappelijk on derwij (VAVVO), dat in Utrecht voor de vijfde maal plaats had, heeft dr. A. L. Mok, hoofd van de sector arbeidssocio logie van de stichting interuniversitair instituut voor sociaal-wetenschappelijk onderzoek gezegd, dat de overheid In toe nemende mate gaat fungeren als de „slokop" van academici. Dat geldt in bijzondere mate in de sfeer van de maatschappijwetenschap pen. Er komt steeds meer ruimte voor beleidsondersteunend onderzoek. Dr. Mok constateerde voorts, dat de univer siteit de persoonswaarde van de acade micus zo centraal heeft gesteld, dat daar door de bestuursstructuur ds verwaar- leven de universitaire promotie niet aan, omdat men dit ziet als een persoonswaar de en niet als ,een organisatiewaarde. Mobiliteit van de academicus is toege staan, zo zei hij, als die verandeiing plaats heeft in de organisatie, het liefst naar boven, maar zeker niet naar bui- Prof. dr. W. Albeda, hoogleraar so ciaal-economisch beleid van de econo mische hogeschool in Rotterdam, consta- Volgens dr. Mok moedigt het bedrijfs- teerde dat de problematiek van de mobi liteit van de academici zo actueel is ge worden, dat gesproken kan worden van een modewoord. „Als deze actualiteit een reële achtergrond heeft, dan zal die moeten worden gezocht in de grote ver anderingen, waaraan het beroepsleven bloot staat als gevolg van een snelle technologische verandering," zo meende hij. Ir. H. Kramers, lid van de raad van bestuur van Koninklijke Zout-Organon N.V., gaf enkele opmerkingen vanuit het gezichtspunt van de werkgever. Voor een moderne onderneming is het hebben van een niet verstarde, maar beweeglijke personeelsstructuur van steeds groter be lang. De leiding ziet zicht geplaatst voor de noodzaak gedurig verandering en ver nieuwing te bevorderen. In het algemeen wordt volgens ir. Kramers, geoordeeld, dat juist een gebrek aan voldoende gro te slagvaardigheid een belangrijk ele ment vormt in de zgn. technologische kloof tussen de Verenigde Staten en Eu ropa. Aan de eis tot grotere flexibiliteit wordt binnen de onderneming reeds te gemoet gekomen door naast het hebben van een administratieve hiërarchieke organieke organisatie, een meer functio nele en soms zelfs een projectorganisa tie te gebruiken. Cijfers over de mobiliteit van academici binn ende Europese gemeen schap staan momenteel niet ter beschik king. De emigratie uit Europa naar d* Ver. Staten van ingenieurs, beoefenaars van natuur- cn exacte wetenschappen, medici en tandartsen bedroeg in de jaren 19621966 ongeveer 14.000, waarvan 6.000 uit Groot-Brittannië, 2.300 uit Duitsland, 500 uit Nederland, 220 uit België, 600 uit Frankrijk en 630 «dt Italia,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9