NOTA VAN B&W NOEMT ZEVEN PLAATSEN VOOR PARKEERGARAGES Meer parkeermeters, grotere blauwe zone, minder ontheffingen Agenda van Leidse raad BIOSCOPEN Voor flinke jongens Oegstgeester Wilbert Drummers namen deel aan Springprocessie Leidse agenda MARKTEN Frontale botsing op Rijksstraatweg P AU UNA DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 MEI 1969 Ernstige problemen rond parkeersituatie in' Leidse binnenstad nü aanpakken Er zijn prognoses, die aantonen, dat voor de Leidse binnenstad de toekomst de behoefte aan parkeerplaatsen zal oplopen van 12.000 tot 20.000. Aan deze behoefte zal door ruimtegebrek niet kunnen worden voldaan. Vandaar dat in de binnenstad de auto's „gestapeld" zullen moeten worden. Dit is een conclusie, opgenomen in de Parkeer- nota 1969, die B. en W. de gemeenteraad hebben aangeboden en waarin het parkeerbeleid voor de binnenstad van Leiden in breder verband wordt bezien. De nota wordt verder door B. en W. gezien als „een eerste stap op de weg naar de totstandkoming van enkele parkeergarages" In de Parkeernota 1969 worden zeven gunstige plaatsen aange geven, waar parkeergarages zou den kunnen worden gebouwd. Deze plaatsen zijn (in volgorde van wenselijkheid van realisering): aan de Mirakelsteeg, de Langebrug (te genover het Kamerlingh Onneslab.), Morssingel, het Noordeinde, de Ir. Driessenstraat, de Garenmarkt en het Schuttersveld. Voorrang voor drie garages Aangezien voorlopig alleen kan w beschikt over de terreinen, gelegen e de Ir. Driessenstraat, de Garenmarkt de Morssingel, zal aan de realisatie parkeergarages op die plaatsen vo rang worden verleend. B. en w. ver wachten, dat de garages aan de Ir. Driessenstraat en de Morssingel een ca paciteit zullen kunnen krygen van 800 tot 1000 plaatsen; in de garage aan de Garenmarkt zullen zo'n 500 tot 700 auto's gestald kunnen worden. Er zal ernstig naar worden gestreefd, dat deze drie genoemde garages binnen een tijdsbestek van twee a drie jaar tot stand komen. De bouw van een parkeer garage aan het Schuttersveld zou op genomen kunnen worden in een bebou wing van dit gehele gebied. Als de raad op 9 juni met de hoofdlijnen van de Parkeernota heeft ingestemd, zullen bij en w. onmiddellijk in overleg treden met het bedrijfsleven met de bedoeling de mogelijkheden af te tasten om tot een spoedige bouw van een of meer parkeergarages te kömen. Bij de situering van dé toekomstige garages is er zoveel mogelijk rekening mede gehouden, dat aan twee essen tiële voorwaarden zal kunnen worden voldaan, te weten: de loopafstand tus sen het centrum en de toekomstige ga rages dient zo gering mogelijk te zijn: de bereikbaarheid van de garages moet door mdidel van goede aan- en afvoer- wegen zijn verzekerd. In de nota wordt er van uitgegaan, dat het voor een goede uitoefening van de centrumfunctie van de binnenstad dringend gewenst is de parkeergelegen heid aldaar te verruimen. Enerzijds zal die verruiming moeten worden verwe zenlijkt door ten koste van de lang- parkeerder tot een betere verdeling van de beschikbare ruimte te geraken, ter- Dagelijks worden tientallen, honderden nee duizenden fietsen gestolen. Zelden of nooit wordt echter de dader achterhaald. Vannacht kreeg de Leidse politie er toch een te pakken. Een 21-jarige Leidenaar had op het Stationsplein een damesfiets meegenomen. Hij liep daarmee vannacht om kwart over drie over het plein. De politie vond dat maar een vreemde zaak, hield de man aan en... hij viel door de Gistermiddag stak een 5-jarig knaap je, die in de Alexanderstraat woont, plot seling de rijweg van de Willem de Zwij gerlaan over. Hij werd gegrepen door een pers. auto. Met gebroken ribben moest hij in het Diaconessenziekenhuis worden opgenomen. SCYLLA-VTL De Leidse tafeltennisvereniging Scylla speelt zondagavond om zes uur tegen een combinatie van de vierdeklasser VTL. De wedstrijd zal worden gespeeld aan de Boshuizerkade. Het team van Scylla ziet er als volgt uit: E. Fallaux, H. Kanbier, B. v. d. Helm, N. Blansjaar, K. Kanbier. G. Bakker. E. v. d. Berg, A. W. v. Zoelen, S. v. Iterson, L. Crans- sen en L. v. Rhrjn. Snelheidscontrole op Hoge Rijndijk: 27 bekeuringen Bij een controle-actie van de rijkspo litie, op de naleving van de maximum snelheid, tussen half drie en half vijf, op de Hoge Rijndijk in de gemeente Zoe- tenvoude zijn 27 automobilisten bekeurd. Een van hen reed zelfs met een snelheid van 83 km per uur. Ter plaatse is de toegestane maximum-snelheid 50 km. De rijkspolitie zou van plan zijn op de Hoge Rijndijk een intensievere snelheids controle uit te gaan oefenen. wijl anderzijds dus een belangrijke ver groting van het parkeerareaal kan wor den verkregen door de bouw van par keergarages. Verder zal tegemoet die nen te worden gekomen aan de parkeer- moeilijkheden, waarmede de bewoners van de binnenstad te kampen hebben. UITBREIDING BLAUWE ZONE In verband daarmede verdient het aan beveling nog andere voorzieningen te treffen, nl.: het uitbreiden van de blauwe zone in noordelijke richting en in wes telijke richting tot en met het Rapenburg, in westelijke richting met de Beestenmarkt en de Nieu we Beestenmarkt en in noord oostelijke richting met het gebied tussen de Oude Rijn en de Nieu we Rijn tot en met de Hooigracht; het uitbreiden van de parkeer voorzieningen voor het gebruik waarvan een vergoeding verschul digd is, ten behoeve van de kort- parkeerders en de seml-langpar- keerders, en wel door middel van parkeermeters, welke zouden kun nen worden geplaatst op de Bo termarkt, de Nieuwe Rijn, het Pieterskerkhof, de Breestraat, de Boommarkt, het Rapenburg en de Beestenmarkt en het bestem men van meer terreinen de Beestenmarkt, het Pieterskerkhof en het terrein aan de Agnieten- straat voor het parkeren te gen betaling van parkeergeld; het instellen van meer parkeer- fing van de parkeerduurbeperkin- gen aan de daarvoor in aanmer king komende bewoners van de binnenstad voor bepaalde gedeel ten van de blauwe zone en het (al dan niet tijdelijk) bestemmen van door sloop e.d. vrijgekomen terreintjes tot parkeerruimte voor het instellen van meer perkeer- verboden, die tijdens de spitsuren tevens als stopverboden zullen gel den; deze maatregel dient niet alleen te worden getroffen om parkeerexcessen tegen te gaan, maar tevens om de verkeerswe gen zoveel mogelijk vrij te maken voor een goede doorstroming het verkeer; het uitbreiden van het personeel van vier tot acht man dat met het toezicht op de naleving van de parkeermaatregelen is be- B. en w. geven in hun nota te kennen, dat het ongewenst is om de ernstige problemen, die zich met betrekking tot het parkeren in de binnenstad voordoen, eerst aan te pakken, nadat over enige jaren het verkeers- en vervoersplan in het kader waarvan een gedetailleerd parkeeronderzoek zal plaatsvinden tot stand zal zijn gekomen. De Garenmarkt vandaag. In de naaste toekomst zullen hier de auto's moeten worden „opgestapeld" ten getale van 500 700 in een van de zeven parkeer garages, die rond de Leidse binnenstad moeten verrijzen om het hoofd te kun nen bieden aan de parkeerproblematiek. De gemeenteraad vna Leiden komt op maandag 9 juni, 's avonds te 19.30 uur, in openbare vergadering bjjeea. Op de agenda staan o.a. de volgende on derwerpen: Beëdiging en installaties van 't nlosw benoemde lid van de gemeenteraad, de heer W. J. M. de Vroomen; ontslag aan mej. M. M. J. Noordman als lid van de Raad van Bestuur van de Stichting tot exploitatie van bejaardencentra: benoe ming van een lid van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit (vacature de heer E. R. Frans lidem lid van de Commissi^ voor de Inrichtingen Endegeest c.a. (vaca ture de heer E. R. Frans); idem lid van de Commissie voor de Personeelszaken (vacature de heer E. R. Frans); idem lid van de Commissie voor de Rekenin gen (vacature de heer E. R. Frans); idem lid van de Commissie voor Be roepschriften (vacature de heer E. R. Frans); aanwijzing van een lid van de Gewesteraad (vacature de heer E. R. Frans); benoeming lid Raad van Be stuur van de Stichting tot exploitatie van bejaardencentra; aanvullend kre diet voor de Stichting van de r.-k. school voor m.a.v.o. aan de Surinamestraat 1; aanloopkrediet voor het ontwerpen van een voorlopig schetsontwerp voor een complex van drie kleuterscholen, drie g.l.o.-scholen en een gymnastieklokaal in gebied I van de Merenwijk; het in stellen van boekenfondsen ten behoeve van de leerlingen van het Stedelijk Gym nasium en de Louise de Coligny-scho- lengemeenschap; het instellen van een commissie onder de naam Leidse Schouwburgcommissie en tot het vast stellen van een verordening, regelende de taak, de samenstelling en de bevoegd heid van deze commissie; verhoging van de jaarwedde van de wethouders; het aanvaarden van een legaat aan de ge meente Leiden uit de nalatenschap van mej. dr. C. Hovens Greve, in leven huls arts te Leiden; aankoop van stroken grond in De Waard; verkoop grond ge legen aan de Rooseveltstraat. De op 12 april j.L te 's-Gravenhage overleden mej. dr. C. Hovens Greve, in leven gedurende vele Jaren huisarts te Leiden, heeft aan de gemeente Lelden een bedrag van ƒ1.000,vrij van rechten en kosten gelegateerd, zulks onder de laat, dat genoemd bedrag door de gemeente wordt bestemd voor de plaatsing van twee banken, resp. aan de Morssingel en aan de Rijn- en Schie- B. en w. stellen de raad voor het legaat in dank te aanvaarden. Industriehal aan Rooseveltstraat N.V. Boekbinderij P. M. Jansen, Witte Singel 13a, heeft verzocht van de ge meente te mogen kopen een bouwterrtin aan de Rooseveltstraat, groot ongeveer 1100 m2. Genoemde N.V. wil op deze grond een industriehal met kantoorriumte, zulks in overeenstemming met de in het be stemmingsplan „Leiden-Zuidwest" aan deze grond gegeven bestemming, te re aliseren. NOORDWIJK Ook in Noordwljk is in het kader van de landelijke actie een werkgroep in Noordwijk gevormd welke zich ten doel stelt de Griekse verzetstrijder en com ponist te redden. Men hoopt dit te berei ken door veel briefkaarten naar d« machthebbers in Griekenland te verzen den. Er is reeds contact opgenomen met vele Europese landen om zodoende effect te sorteren aan deze actie. De briefkaarten zijn gratis bestelbaar bij de heer Bedijn Clusiusweg 30, de heer A. v. Duin, E. de Grootstraat 8, de heer C. v. Duin, Van Galenstraat 3 en bij dr. Jansen, De Veerstraat 56 en het gemeen teraadslid W. Schelvis, Duinweg 29 De films in de week van 29 mei t/m 4 juni z(jn door de K.F.C. als volgt ge keurd: Camera: Wat is er aan de hand met Rosemary's baby (18J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Naohtv.: Hollandse nieuwe, 24.00 uur (18 J.) Jeugdmatinees: zo - wo, 2.30 uur De man met het zwarte masker (a.l.) Luxor: Help, m'n broer is hip!! (14J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het uur van de moord (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Casino Royale (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Rosso de Mexicaan (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vt. - zat. 23.30 uur: Mini-Weekend (18 j.) PUNT. WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Bouw van lagere en kleuterscholen in de Merenwijk Voor de bouw van de lagere en kleu terscholen in de Merenwijk is een com missie van overleg gevormd, bestaande uit vertegenwoordiegrs van de belang hebbende schoolbesturen en de gemeen te. De rijksinspectie van het lager on derwijs en van het kleuteronderwijs heb- „Onze Hobby" (Voorschoten) vergaderde Op de matig bezochte algemene le denvergadering van de Voorschotense Hengelsportvereniging Onze Hobby kwamen naast de gebruikelijke huishou- delijke punten enige belangrijke zaken aan de orde. Nadat de 42 leden kennis hadden genomen van de in het Wapen Voorschoten verspreide exemplaren het maandblad Centraal Nederlands Hengelaarsverbond, Piscator, opende voorzitter J. Teske met enige prettige ïn minder aangename mededelingen. Belangrijkste daarvan was, dat op 10 april 1969 door de Visserij Inspectie Utrecht een diepgaand onderzoek was ingesteld naar de gesteldheid van vis water en visstand in de beide door Onze Hobby van de gemeente gepachte vis wateren, Rozenburg en Van de Hoeve park. Uit een voorlopige indruk bleek, dat in beide viswateren als belangrijkste oorzaak van verschillende negatief ge rapporteerde gegevens de afgevallen bladeren, (humus) aangewezen moesten worden, die veel stikstof produceren en daardoor niet voldoende levend voedsel voor de vissen toelaten. Van de in grote hoeveelheden verschillende soorten uit gezette vis waren de meeste naar uit de controle bleek, door stilstand in de groei gedegenereerd. Deze vis werd door de Inspectie verwijderd. Regelmatig bagge ren en uitzetten van voornamelijk jonge roofvis behoorden tot de voorlopig uit gebrachte adviezen. Voorzitter Teske, gesteund door de aanwezige Bondsex- pert H. Albers uit Den Haag, zegde toe, dat de onderhavige problemen de volle aandacht van de V.I. en van het eigen bestuur behouden en dat kosten nog rapporteerde tekortkomingen te bestrij- moeite gespaard zullen worden, de ge- „Onze Hobby" telt ca. 300 leden, waar mee het maximum bereikt is. De pen ningmeester drong er bij de leden op aan de contributie tijdig te voldoen, daar niet-leden geïnteresseerden voor de deur staan te dringen. Het afgelopen jaar kende enkele uitschieters in een bezoek van Dronken Dobbertje uit het Belgische Schoten en enige wedstrijden. De jeugd mag slechts met ouders-leden in het el- gen water vissen, daar anders de rust, een belangrijk doel van deze sport, ver stoord wordt en er bovendien in Voor schoten voldoende andere gelegenheid tot jeugdvissen bestaat. In principe Is de gemeente bereid zo spoedig mogelijk opnieuw viswater aan Onze Hobby te verpachten en wel in Noord-Hofland en in Adegeest. Tenslotte gaven zich 15 leden op voos een tegenbezoek aan Schoten op 8 juni maakten anderen afspraken voor de vroege zaterdagmorgen. 1 Op initiatief van A. Scblatmann naar Ecbternacb Eens per jaar komen duizenden pel grims van heinde en verre naar Luxem burg om er te Echternach het graf van de H. Willibrord te bezoeken en er deel te nemen aan de Springprocessie. „Een gebeuren dat sinds 600 jaar in ere wordt gehouden en altijd weer nieuw is", aldus de bisschop van Luxemburg, mgr. Léon Lommei, in zijn welkomst- rede. Onder de pelgrims waren naar schatting een 250 deelnemers uit Ne derland, waaronder voor het eerst In de geschiedenis een Nederlandse band, nl. de Wilbert Drummers uit Oegstgeest. Voor de heer A. A. L, M. Schlatmann was dit een luisterrijke bedevaart, om dat hjj het Initiatief, genomen tijdens reünie van Springprocessiegangers te Oegstgeest, op onvergetelijke wijze bekroond zag. Een initiatief dat veler steun genoot, o.a. van de Ver. Ned. Be devaarten te Den Bosch. De Wilbert Drummers genoten de •r de processie, welke dinsdagochtend plaats had, als eerste band te openen. Uniek was het dat de majorettes de route „springend" aflegden. De speciale melodie, welke tijdens dit gebeuren ten gehore werd gebracht, werd uitgevoerd op de lyra's en was ingestudeerd door ïstructeur, de heer W. Driessen. De jeugdige band verwierf zich veel bijval. In de lange, lange kleurrijke processie zagen wij o.a. springgroepeu uit Enge land. Noord-Holland, Duitsland en een j indrukwekkende rij Echternachse scho- lieren. Ten besluite verzamelden zich al- len in de basiliek waar o.m. aanwezig waren kardinaal B. J. Alfrink, mgr. Léon Lommei, bisschop van Luxemburg, mgr. Jacques Mangers, bisschop van Oslo, de bisschop co-adjutor van Luxemburg Jean Hengen, mgr. Karl Heinz Jacoby, wijbisschop van Trier. Voorts was pas toor J. Kooyman van de parochie van de H. Willibrord uit Oegstgeest aan- Na afloop van de plechtigheden was er voor de Nederlanders ruimschoots ge legenheid zich in de prachtige omgeving van Echternach te vertreden. In de avonduren gaven de Wilbert-Drummers voor de basiliek een grote show, waar aan werd deelgenomen door de jacht horenblazers. de lyraspeelsters en de majorettes o.l.v. Anke Duyvenvoorde. Ook dit was nieuw, omdat de muziek gezelschappen, welke aan de processie deelnemen, meestal direct na afloop huiswaarts keren. De belangstelling voor dit evenement was bijzonder groot. De show werd o.m. bijgewoond door kardi naal Alfrink. Dat het initiatief van de heer Schlatmann buitengewoon op prijs werd gesteld bleek o.m. uit verslagen en foto's in de plaatselijke pers, o.a. het dagblad „Franse Journal" alsmede de aandacht, welke de Luxemburgse tele visie aan de band besteedde in haar journaalopnamen. De heer A. Schlatmann reikte de le den van de band na afloop van d« show een herinneringsvaantje uit, terwfll het plan geopperd werd volgend Jaar de deelname te herhalen. Gisteren werd vla Duitsland de terug reis aanvaard. Het was voor allen, oud en Jong, een rijke belevenis en mede een magnifieke getuigenis van de innige band die er bestaat tussen „Wllberts Erve" en Echternach. LEIDERDORP WEDVLUCHT 340 duiven werden zondagmorgen om 6.10 met zuiden wind gelost in St.- Maxence (345 km.) Om tien voor elf kwam de eerste „Rijnkliever" binnen en bleek toe te behoren aan de heer A. G. Holland. Ook de tweede en derde duif waren van de heer Holland. De overige prijswinnaars waren: 4 H. Kettenis, 5 D. de Ridder, 6 en 10 M. Jongeleen, 7 L. Klein, 8 Gebr. Kok en 9 A. v.d. Dop en Zn, 10 M. Jongeleen. Geboren: Paulus Hendricus Maria z.v. P. H. Th. Omtzigt en W. C. J. van Leeuwen: Peter z.v. J. A. Breedevelt en N. Stol: Aart Gerrit z.v. W. D. den Har- tog en H. v. Beem. Ondertrouwd: A. G. v. Rhijn 24 j., te Wassenaar, en A. J. H. Preenen 23 j. Getrouwd: J. Th. Westenberg 22 j. en M. v. Tongeren 20 j., te Amsterdam: S. J. Karstens 24 j. en A. Klassenburg 22 j. G.S. vragen opheffing Oost- en W estbroekpolder en Gelder- woudsepolder Samenvoegen tol potter Huisbroek Gedeputeerde Staten van Zuid-Ilolland .stellen Prov. Staten voor te besluiten tot oprichting van de polder Hansbroek en tot opheffing van de Oost- en West- broekpolder en de Gelderwoudsepolder. Beide laatste polders vormen een water staatkundig geheel en komen op grond daarvan voor samenvoeging in aanmer king. In de Oost- en Westbroekpolder is on geveer de helft van de kaden met in schakeling van de Dienst Aanvullende Cultuurtechnische Werken verbeterd. De helft der kaden dient nog te wor den verbeterd. In de Gelderwoudsepolder daarentegen hebben de eigenaren de ka den voor de helft van de lengte groten deels op eigen kosten verbeterd, terwijl het in de bedoeling ligt, dat dit voor de resterende kadelengte op dezelfde wijze sal gebeuren. Dit betekent, dat de Gel derwoudsepolder niet met verbeterlngs- kosten wordt belast en ook geen kaden in onderhoud krijgt. Vandaar de opne ming van 1 artikel van een ontwerpbe sluit tot vaststelling van een bijzonder reglement voor de nieuwe gecombineerde polder, die de naam Haasbroek zal dra gen. Het bestuur van de nieuwe polder zal tijdelijk een extra lid tellen, te we ten de voorzitter van de voormalige Gel derwoudsepolder. Tegen de samenvoeging zijn vier be zwaarschriften ingekomen. Volgens G.S. geven deze bezwaarschriften geen aan leiding tot wijziging van het ontwerp besluit. LEIDSCHENDAM Geboren: Arnoldus P. C., z.v. T. A. J. Oudshoorn en C. H. M. van den Berg; Arthur, z.v. L. C. B. Kouwenhoven en A. Blom; Johannes G.. z.v. G. J. de Kort en B. E. S. van der Bont; Michiel F., z.v. F. C. Dorsser en R. J. Hojjer; Barend E. G., z.v. G. C. van Weelden en S. L. Zambeek; Maria C. P. T., d.v. G. J. J. L. Hllgersom en H. P. W. de Lange; An- nelieke P., d.v. A. G. C. van Bruggen en K. C. M. Brosschop. Ondertrouwd: J. L. C. de Jong te Al kemade er. J. M. Ammerlaan; H. J. van Bohemen en A. T. M. v. d. Nouwe- land. Getrouwd: D. ten Hooven te Lelden en Luise E. Volbeda; H. Doejaarden te Voorburg en Th. Boot; J. A. Zoet te Voorburg en J. C. H. Meulemans; J. Op- hof te Den Haag en A. J. Hulst; W. C. Tetteroo te Voorburg en A. J. Schipper H. B. I. Tolboom te Den Haag en E. E. Freund; E. Brander en D. N. M. de Jong. Overleden: A. F. J. T. W. de Haan, 82 jr, wedn. van A. C. de Graaf. ben in de commissie zitting als advise rend lid. De commissie, genaamd Commissie Scholenbouw Merenwijk, heeft een pro gramma opgesteld voor de bouw van het eerste complex scholen ln de wijk. Zij is daarbij uitgegaan van een grote samenwerking tussen het openbaar, het protestants-christelijk en het rooms- katholiek onderwijs. Het eerste scholen complex omvat de stichting van een ge bouw voor drie kleuterscholen, een ge bouw voor drie g.l.o.-scholen, met on der meer gezamenlijke vaklokalen, een aula, en een gymnastieklokaal. De des betreffende likalen zijn reeds geplaatst op de urgentielijst scholenbouw. In overleg met de comimssle zal de opdracht voor het ontwerpen van het plan voor het scholencomplex door b. en w. worden gegeven aan het architec tenbureau Leo de Jong n.v. te Rotter dam. Het bedrag van het aanloopkrediet dat nodig zal zijn voor het maken van een voorlopig ontwerp, wordt, inclusief kosten van gemeentewerken, globaal ge raamd op 100.000, DONDERDAG 29 MEI VRIJDAG 30 MEI Rest. Van der Heyden Fusievergade ring Leidsche Kunstkring „Voor allen". 20.00 uur. ZATERDAG 31 MEI ONGEVALLEN-DIENST LEIDSE ZIEKENHUIZEN Voor de behandeling van ongevallen Is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags vaD 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuls). Korreltje Waar geen hout is, gaat het vuur uit, waar geen „stoker" is, daar dooft de twist. DEN BOSCH, 28 mei, Vee: Totale aanvoer 6550; runderen 1824; graskal veren 229; vette kalveren 311; nuchtere kalveren 2325; schapen 225; lammeren 703; fokzeugen 15; slachtvarkens 526; biggen 392; slachtrunderen 674; melk en kalfkoeien 1225-1850; guistekoeien 1015-1540; graskalveren 575-790; kalf- vaarzen, rood 1375-1825; idem, zwart 1250-1550; klaamvaarzen 1250-1450; guistevaarzen 1100-1400; pinken 875- 1075; nuchtere kalveren voor fok of mes- terij 210-330; weideschapen 105-145; lammeren 245-330; drachtige zeugen 550-660; biggen 86-98; slachtrunderen, extra kwal. 5.65-6.05; idem, le kwal. 5.05-5.60; idem. 2e kwal. 4.50-5.00; idem, 3e kwal. 4.10-4.45; vette stieren 4.80-5.25; worstkoelen 3.80-4.10; vette kalveren, le kwal. 3.95-4.20; Idem, 2e kwal. 3.70- 3.90; idem, 3e kwal. 3.50-3.65; nuchtere slachtkalveren 1.40-1.80, per stuk 55-95; slachtzeugen, le kwal. 3.28-2.35; idem, 2e kwal. 2.20-2.26; slachtvarkens 2.40- 2.55; vette schapen 120-160; vette lam meren 105-135; melk- en kalfkoeien normaal - rustiger - staand: guiste koeien minder - flauw - prijshoudend; jongvee korter - lui - duur; vette kali veren beperkt - iets gedrukt; nuchtere slachtkalveren normaal - stug - stijf prijshoudend; schapen en lammeren gro ter - vrij vlot - vast; fokzeugen gewoon - kalm - duur; lopers en biggen iets rui mer - vrij levendig - goed gehandhaafd of iets duurder; slachtvee minder - rus- stiger - weinig veranderd; slachtzeugen redelijk - iets flauwer - onveranderd. GOUDA, 29 mei. Kaas Aanvoer 14 partijen. Prijzen: le kw. 3.54-3.75 per kg, extra kw. en zware tot 4.30 p. ktr Handel goed. UTRECHT, 29 mei Vee Aan voer 4744; runderen 896; %'ette kalvc- 36; graskalveren 30; nuchtere kal- 978; schapen 268; lammeren 881; varkens bov. 100 kg 259; varkens ben 100 kg. 66; biggen 1256; bokken en geiten 44; melk- en kalfkoeien 1300- 1600; kalfvaarzen 1000-1200; vore koeien 900-1100; pinken 750-900; stie ren 1000-1300; graskalveren 450-700. nuchtere kalveren 40-85; fokkalveren 140-335; schapen 110-195; lammeren 95- 135; drachtige varkens 450-700; lopers 115-140; biggen 95-116; bokken en gei ten 20-64; vette koeien le kwal. 5.15- 5.35; idem 2e kwal. 4.85-5.05; idem 3e kwal. 4.45-4.75; vette kalveren le kwal. 4.00-4.20; Idem 2e kwal. 3.90-4.00; Idem 3e kwal. 3.40-3.80; nuchtere kalveren 1.40-1.85; zware vette varkens 2.55-2.60; 20 uters 2.64-2.68; slachtzeugen 2.15- °1; jonge slachtzeugen 2.20-2.25; melk- kalfkoeien kalm, iets hoger; vette koeien vlot, prijsh; vare koeien kalm, ruim prijsh; vette kalveren rustig, ruim prijsh; graskalveren rustig, ruim prflsh; nuchtere kalveren willig, prijsh.; fok kalveren aflopend, niet prijsh; schapen willig, ruim prijsh; lammeren rustig, lager; varkens redelijk, iets hoger; big gen idem. KATWIJK, 28 mei. Groente Was- peen p. kist: Al 4.30-8.10, A2 2.60-6.10, BI 8.80-11.60, C2 5.00; bospeen p. bos 37-67; andijvie 26-29; prei: Al 29, A2 12-25, BI 15; prinsessebonen 3.00; ra barber 6-17; sla 11-16; slauien 7-19; spi nazie 21-28; spitskool 55; radijs p. bos 11-16; peterselie 20. Aanvoer waspeen 117.000 kg. Auto's total loss Gistermorgen omstreeks kwart voor tien vond er op de Rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van de autorama een ernstige botsing plaats, waarbij twee auto's volkomen roerden vernield. Door werkzaamheden aan de rijbaan wordt het verkeer van beide richtingen tijdelijk over één baan geleid, hetgeen een inhaalverbod noodzakelijk maakt. Desondanks deed een ln de richting van Den Haag rijdende automobilist (E.G. W.) vermoedelijk toch een poging om ln te halen en botste met zeer grote snelheid op een tegenligger, de uit Den Haag komende M.L.J. W. had borat- klachten, maar kon na een kort bezoek aan het Academisch Ziekenhuis te Lei den weer huiswaarts J. liep ernstige wonden aan het rechteroog op en ls nog in behandeling. Belde automobielen wer den total loss verklaard.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5