J. Bosch, initiatiefnemer plan Zuid- West Aktie f: Iedereen wil toch wel eens doen waar hij zin in heeft Wit-Gele Kruis Zoeter woude gaat dienstencentrum voorbereiden EERSTE PAAL UITBREIDING LEIDSE UNIVERSITEIT Weinig kans op uitkering eisers Mulder-Vogem Betaling abonnementsgeld per giro Haagse politierechter met alcoholperikelen „Invalide" sloeg zijn werkgever knock out DONDERDAG 29 MEI DE LEIDSE COURANT „Ik heb de laatste dagen wel wat in de zorgen gezeten", zegt de heer J. Bosch, de initiatiefnemer van het plan „Zuid-West Actief", dat in de komende drie weken in de stadswyk Zuid-West een reeks van evenementen verzorgt. Ik denk weieens bij mezelf: wat moet dat gaan worden. Ue raam biljetten met de programma's zyn wat aan de late kant en de publiciteit om deze aktie is nog niet je dót ge weest. De mensen moeten tenslotte weten, wat de bedoeling is van deze aktie en wat er gaat gebeuren. Maar ja, je kunt niet alles in de hand heb ben", verzucht hy. De heer Bosch is leraar lichamelijke opvoeding aan de Clir. Kweekschool in Leiden en voor zitter van Jeugdhaven, de Leidse jeugdzorgstichting, welke de clubhui zen De Mirt, Mierennest, Boommarkt en Boshuizerkade onder haar beheer heeft. Het is dus niet verwonderlyk, dat hy belangstelling heeft voor aller lei vormen van recreatie. Idee De heer Bosch: „Ik ben op het. idee gekomen naar aanleiding van een dergelijke aktie, die in de Amster damse tuinstad Osdorp is gehouden. Daar was het de eerste week een groot succes, de tweede week regen de het en aangezien alles in de bui tenlucht afspeelde kwam er geen hond, de derde week ging iedereen op vakantie. Die aktie daar dus is op een mislukking uitgelopen. Ik dacht toen bij mezelf: zou dat iets voor Zuid-West zijn. Je hebt hier van alles: 'n jeugddorp, 'n sporthal, 'n zwem bad en kantines van bedrijven. Je bent dus niet alleen op de openlucht aangewezen. Bovendien, het is een jonge wijk, een leuke wijk, waarin een dergelijke aktie goed kan slagen. „Ik ben ttoen op de heer Stein- bach van de Leidse Jeugd Aktie afge stapt en op particulieren, die bindin gen hebben met het verenigingsleven en die waren meteen enthousiast. De LJA en Sportstichting stelden zich onmiddellijk garant voor een eventu eel nadelig saldo en toen stond niets meer de aktie in de weg". standen. De Gereformeerde Kerk en de Hervormde Kerk werken hier goed samen en ook de contacten met de Katholieke Kerk zijn uitstekend te noemen. De Antoniuskerk bijvoor beeld, die werd onmiddellijk, toen we het vroegen beschikbaar gesteld voor een concert. Er wonen hier jonge mensen met frisse ideeën en dat vind ik fijn. Dat mag ik wel. Geen cachet Ik ben het met degenen eens, die zeggen dat de buurt geen bepaald cachet heeft. Nee, dat heeft deze buurt niet, maar dat hoeft ook niet voor mij. De wijk heeft een goede so ciale opbouw. Van alles woont er: van ingenieur tot stratenmaker. Na tuurlijk, de buurtgebondenheid is stukken minder geworden. We zijn mobiel geworden. We zijn niet meer zo op elkaar aangewezen als in de oude buurten het geval was. Daar is nu ook geen behoefte meer aan, dacht ik. En zover je daar behoefte aan hebt, kun je die wel vinden. Tenmin ste, ik wel". Terugkomend op de ak tie zegt de heer Bosch: Slok mensen van sportverenigingen. Zo verzorgt bijvoorbeeld Bona Stars de basket- balinstuif en Smash de badminton- demonstratie. De aktlviteiten in het Jeugddorp worden daarentegen door de comité-leden zelf verzorgd". Jeugddorp Doel Officieel luidt het doel van de ak tie de bewoner van Zuid-West in zijn vrije tijd te confronteren met allerlei vormen van recreatie. Wat houdt dat in? De heer Bosch: „Het is in het al gemeen tegenwoordig zo, dat. we zo weinig mogelijk gebonden willen zijn. We willen allemaal wel eens een keer tje voetballen, vissen, volleyballen, kaarten, zingen of weet ik wat an ders, maar we willen ook weer niet elke week gebonden zijn: niet aan een vast verenigingsuur gebonden zijn. Dat is heel begrijpelijk en daarom willen we juist die mensen of het nou jong is of oud een keer in staat stellen om te doen waar ze zin in hebben". Organisatie Over het Jeugddorp in het alge meen: „Het moet mogelijk zijn, dat het Jeugddorp nog meer gaat functi oneren in deze wijk. Ik hoop dan ook, dat door de komenre evenementen in het dorp het oog van de ouders in Zuid-West erop gericht wordt en dat zij ook in de toekomst hun kinderen er naar toe sturen. Zo snijdt het mes in deze aktie dus aan twee kanten. Het is toch zeker fantastisch zo'n jeugddorp. Waar andefs hadden we een beatfestijn of een painl-in kun nen organiseren". Woonklimaat De heer Bosch (37) is Groninger van geboorte, maar woont en werkt al jaren in Leiden. Hoe vindt hij het woonklimaat in Zuid-West? De heer Bosch: „Heel plezierig. Ik woon nu hier aan de Beethovenlaan, maar ik heb eerst jaren in een flat aan de Vijf Meilaan gezeten. Voor ik ging ver huizen heb ik lang rond gekeken waar ik zou gaan wonen, maar ik ben tenslotte toch weer hier in Zuid-West terecht gekomen. Je hebt hier alles bij elkaar. Ik vind het een fijne wijk. Ook wat betreft de kerkelijke toe- „De mensen zijn wel moeilijk uit hun huizen te branden. Daarom ook zal er in de komende drie weken een geluidswagen door de wijk gaan om de mensen er uit te lokken en ze at tent te maken op de komende ge beurtenissen". Hoeveel mensen ver wacht het comité, die aan de aktie deelnemen De heer Bosch: ,Daar hebben we geen flauw benul van. We hebben op alles gerekend. Het kan zo'n flop worden dat er memand komt, maar het kan ook storm lopen. Vergeet niet, dat een kwart van Leiden in Zuid-West woont. Dat is een slok mensen. Stel je nou eens voor, dat iedereen het in zijn hoofd haalt aan die basketbalinstuif mee te doen, dat zo'n wijk denkt kom, laten we eens gaan basketballen. Dan kan het leuk worden. Ik ben benieuwd. Behoefte De heer Bosch komt nogmaals op het doel van de aktie terug: „Nog maals, iedereen kan mee doen. Voor jongeren is er zeer veel te doen, maar ook voor ouderen, ook bejaarden, is er zat te doen. Het gaat er maar om de mensen een keer te laten doen, waar ze zin in hebben. Daar hebben we toch allemaal wel een keer be hoefte aan. Niet gerust Toch is de heer Bosch er nog niet helemaal gerust op, dat de aktie slaagt. Hij kijkt een beetje moeilijk als lift tenslotte opmerkt; „WJj, het aktie-comlté, kunnen nu nog zo en thousiast zijn, maar of de mensen er wat in zien. dót is de vraag". En dan berustend: „We zullen wel zien en het beste er maar van hopen". De jaarvergadering van het Zoeter- woudse Wit-Gele Kruis is opnieuw een j formaliteit gebleken. Het enig aanwe- zige lid was uw verslaggeverDe i voorzitter, burgemeester Detmers, kon zich daar nauwelijks over verbazen. „En kele jaren terug deden we dat nog wei, nu blykt het een chronische ziekte te zijn", aldus de voorzitter. Tijdens de vergadering van het vorig jaar is door dokter W. Kortmann voor het eerst gesproken over de oprichting van een dienstencentrum ten behoeve van de bejaarden. Bij het uitbrengen van de notulen door de secretaresse, me vrouw L. Winkelmolen-Hoogeveen, kwam dit naar voren en gaf pater L. Spierings, die lid is van een daartoe gevormde commissie van voorbereiding, een overzicht van de stand van zaken. Om de behoeften te peilen en meer Inzicht te krijgen in de problematiek van de bejaarden zal een enquette wor den gehouden. De bejaarden hebben daarover reeds een circulaire ontvangen. Na 8 juni zal een dertigtal personen hiervoor op pad gaan. Het Jaarverslag was weer een opsom ming van de vele werkzaamheden die het W.-G. Kruis ten behoeve van haar leden verricht. Dit geldt in het bijzonder de zuigelingen en kleuterzorg waarvoor 521 kinderen staan ingeschreven. Hieronder waren 79 nieuwe inschrijvingen in het afgelopen jaar. Er zijn 45 zittingen weeat van de consultatiedienst. Er werd ook weer een moedercursus georgani- Beatgroep „The Cats" naar „Treslong" Dinsdag 3 juni organiseert de socië teit „Alanin in de grote zaal van Tres long een Beat- en Bluesavond. Topbeat- groep „The Cats" zal o.m. zijn medewer king .verlenen. Voorts worden er twee blitze modeshows ingelast m.m.v. boe tiek „Domus uit Hiliegom en de heren boetiek Kostermans uit Haarlem. Disc, jockey is „André". De opzet van de avond is de jongeren met de beste veer tig toppers de doen kennismaken. Er heeft een bestuursmutatie plaats gevonden, de heer L. v. d. Akker neemt de plaats in van de heer W. v. Leeuwen. Het ledenaantal liep iets terug doordat vele bejaarden hun intrek namen in huize Emmaus. Goede financiële positie Pennigmeester J. v. Veen kon gunstige geluiden laten horen over de financiële toestand. Bij een totale uitgaven van bijna 39.000,- was er een batig saldo van 1.449,30. En dan te bedenken dat men van de gemeente Leiden nog een subsidie tegoed heeft over de afgelopen drie jaar voor die leden die na de an nexatie in Leiden woonachtig zijn. Ruilverkaveling weer aan de orde De ingelanden van de Oost en West broekpolder komen morgen, vrijdag, bij een om opnieuw te spreken over een aanvraag tot ruilverkaveling. In oktober van het vorig jaar besloot men met het kleinst mogelijke verschil geen aanvraag in te dienen. Nadien hebben de andere onder Zoeterwoude gelegen polders die hiervoor in aanmerking kwamen allen bij royale meerderheid van stemmen wel tot een dergelijke aanvraag besloten. De agenda van de onlangs gehouden jaarvergadering van de Zoeterwoudse Raiffeisenbank vermeldde oum. een i stel tot statutenwijziging en wijziging van het huishoudelijk reglement. De aan wezigheid van 60 leden was toen regle mentair niet voldoende dit voorstel in behandeling te kunnen nemen zodat nieuwe vergadering moest worden uit geschreven. Deze vond dinsdagavond plaats en hier gold niet meer de bepa ling van een minumum vereist aantal aanwzige leden Het merkwaardige deed zich toen voor dat met twee leden in de zaal, w.o. het erelid W. v. d. Salm, de voorgestelde wijzigingen wel werden be krachtigd. In de korte verga dering die onder voorzitterschap stond van de heer G. P. v. d. Krogt werd nog medegedeeld dat de opening van het nieuwe bijkantoor aan de Kerklaan zal plaats vinden op donderdag 5 juni an. Wit-Gele Kruis Hoge Rijndijk naar Leiderdorp Met ingang van 1 juni a.s. zal het wijkgebouw van 't Wit-Gele Kruis aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude wor den opgeheven. Alle consultatiebureaus worden in het vervolg gehouden in de wijkgebouwen van 't Groene Kruis aan de Splinterlaan en de Berkenkade te Leiderdorp. De nieuwe „dienstregeling" vermeldt, dat in het gebouw Berkenkade de eerste en derde dinsdag van de maand voor de zuigelingen bestemd zijn en de eerste woensdagochtend en de vierde dinsdag middag van .de maand voor de kleuters. Aan de Splinterlaan is de tweede dins dag van de maand voor de zuigelingen en de derde dinsdagochtend voor de kleuters. Het spreekuur van de wijkverpleeg ster Wit-Gele Kruis is nu tijdens de zit tingen van de consultatiebureaus en het kraamcentrum is de eerste woensdag van de maand in het gebouw Berken kade. Voor het uitlenen van verpleglngs- artikelen moet men tijdig contact opne men met de wijkverpleegster, tel. 01710- 34673. LEIDEN Burgerlijke stand Geboren: Joannes Willibrordus Adrl- anus zn. van J. M. J. Coremans en J. H. M. Witkamp; Yolanda E. P. dr. van B. M. Janssen en J. J. S. F. Steenber gen; Johannes T. zn. van T. van Steen- Schoolsoftball op Docos-terrein Op het voetbalterrein van DOCOS in de Kikkerpolder zullen op zaterdag 31 mei a.s. interscholaire softbalwedstrij- den worden gehouden. Aan het toernooi dat om 13.00 uur aanvangt nemen de volgende scholen deel: poule A (m): Rijnlands lyceum, Louise de Coligny- scholengemeen8Chap, Rembrandt-scho lengemeenschap en het Stedelijk Gymna sium; poule B (j): Stedelijk Gymnasium, Chr. Scholengemeenschap Schubertlaan, Oranje Nassau mavo, MTS; poule C (j): Rembrandt-scholengemeenschap, Prof. de Leeuw mavo, Bonaventuracollege; poule D (j): Rijnlands Lyceum, Chr. Kweekschohol, Louise de Coligny-schho- lengemeenschap. De finale van dit soft- baltoernooi wordt om ongeveer half vyf verwacht. Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Torengebouw Cbristiaan Huygens laboratorium en gebouw rekeninstituut Aan W assenaarseweg Te Leiden is gisteren door prof. dr. P. Th. Oosterhoff, decaan van de facul teit der Wiskunde en Natuurwetenschap pen van de Leidse Universiteit, de eerste paal geslagen voor het Christiaan Huy- genslaboratorium en het gebouw voor het Centraal Beken-Instituut en het Mathematisch Instituut. Hiermee is een begin gemaakt met de tweede fase van de universitaire uitbreiding op het ter rein langs de Wassenaarseweg tussen Alleen surplus bij Mij. in onroerende goederen De verificatievergadering over de fail lissementen van Mulder-Vogem en een zestal tot deze vennootschap behorende maatschappijen, die gisteren in Nieuw- Vennep is gehouden, heeft een rustig verloop gehad. Gezien de samenhang tussen de betreffende vennootschappen werd alles gezamenlijk behandeld. Hoe wel het hier om zeven afzonderlijke juridische rechtspersonen gaat en de scheiding tussen de verschillende fail lissementen dus blijft bestaan, streven de curatoren naar een billijke verdeling, indien het tot betaling van concurrente crediteuren zal komen. Zoals uit het verslag van curatoren bleek, Is enig bevredigend resultaat voor de crediteu ren niet te verwachten, gezien de grote omvang van de débacle. Het probleem waarvoor de drie cura toren staan is dat op dit moment nog niet vaststaat in welke boedel de ver schillende activa thuishoren. Curatoren gaan bij de vaststelling in welk faillis sement een bepaalde vordering thuis hoort uit, van dat gene. aan wie de be treffende factuur is gericht. Van het feit, dat dit tot een zekere mate van wille keur leidt, was men zich bewust, van daar dat men liet doorschemeren dat de gelijkelijke uitkering, voorzover mo gelijk wordt nagestreefd bij Mulder Vo gem N.V. en Mulder-Vogem Interna tional N.V.; de belangrijkste partners. In totaal zijn er circa vierhonderd cre- diteiiren. SELECTE GROEP Tijdens de bijeenkomst bleek, dat de N.V. Onroerende Goederenmaatschappij Mulder-Vogem, die niet failliet Is ver klaard waarschijnlijk een gering sur plus te zien zal geven na afwikkeling van een vordering, die uit de opbrengst van de activa van deze maatschappij allereerst moet worden gedekt. Besloten werd geen commissie uit crediteuren bergen en C. P. A. M. Romme; Johannes H. zn. van R. A. van de Weg en S. K. van Eesteren; Wim F. zn. van H. C. van der Laan en H. L D. Goedemans; Daniella L. dr. van P. J. van Dort en I. J. Lesire; Sofia A. dr. van C. H. R. de Vet en M. T. Kret; Cornelia zn. van J. Dijkhuizen en G. van Duijvenvoorde; Jeroen W. zn. van W. F. Visscher en M. van Meizen; Robertus F. J. zn. van T. A. M. Bessellnk en M. E. T. J. v.d. Bemd; Rogier V. zn. van W. van Oos ten en F. C. Sloos; Hendrik A. M. zn. van H. A. Sir a en J. M. F. Muilwijk; Didier C. P. M. zn. van M. J. Larmonie en H. M. van Uyten; Alexandra J. F. dr. van J. B. Baars en P. P. F. Linsseu; Marjolein dr. van J. A. Houtzager en L. W. Bruggeman. Gehuwd: P. van Eeuwijk en J. W. J. Kat. Overleden: P. Kroon (73) man; J. Loos (51) man; K. van der Velde (70) echtgen. van P. Hoogendoorn; J. G. Lina (34) echtgen. van J. A. de Croon; W. F. Stouten (84) man; C. F. S. Lau (79) echtgen. van T. Dissevelt; M. F. Hofman (72) echtgen. van E. J. Geiten beek; I. Kesseboom (60) echtgen. van J. I. van Tol; L. van der Reijden (71) man; W. F. K. L. Pijpers (80) man; J. P. Stam (65) man; E. Konz 2 jaar) zoon; A. Balder (65) man; C. L. Kruijff (80) wed. van A. C. Wagemaker; J. F. Hesselmann (48) man; L. Bouwmeester (78) man... P. J. Rosier (86) man; M. B. H. Peeters (23) echtgen. van J. H. WEDVLUCHT LEIDSE CONCOURS CQMMISSIE LEIDEN EN OMSTREKEN Wedvlucht vanaf Tergnler op 18 mei jl., met in concours 1891 duiven. Gelost 11.10 uur met n.w.-wind, afstand pl. 290 km. 1 A. G. Holland (tijd le duif 15.39.46 uur). 2 A. v. d. Dop Zn, 3 R. Pet, 4-14 dr. J. Venker, 5 A. v. d. Eykel, 6-7-11 P. Mooten, 8 H. Drenth. 9-18 H. v. Kla veren, 10 v. d. Wal Tisseur, 12 E. Wan- Leids Appèl K. V.P. Minister-president komt zelf Ter afsluiting van de in de afgelopen maanden gehouden contactbijeenkomsten tussen KVP-kamerleden en kiezers zal, zoals reeds eerder werd medegedeeld, een slotbijeenkomst plaatshebben onder het moto: „Leids appèl 1969" op dins dag 10 juni a.s. in de Stadsgehoorzaal foyer) te Leiden, om 8 uur n.m. De minister-president, de heer P. J. S. de Jong, .is bereid gevonden in Leiden het woord te voeren. De leden van de Kamer-équipe zullen voor zoveel mogelijk eveneens aanwezig zijn. Aan drie van hen, t.w. de heren: mr. T. Brouwer, C. F. Kleisterlee en mr. R. J. Nelissen is gevraagd te willen terug blikken op hun contacten met de kiezers, die zij legden in de „politieke café's tij dens de gehouden tournee in de plaatsen Leiden, Roelofarendsveen, Lisse, Gouda, Blijswtjk en Wassenaar. De minister-president heeft zich be reid verklaard vragen te beantwoorden over het kabinetsbeleid, terwijl ook de kamerleden met de vergadering in dis cussie zullen treden. Het kringbestuur rekent op een grote belangstelling. te benoemen, mi heel in handen blijven. De curatoren i op de uiterst lecte groep, die heeft geprofiteerd liet geld uit de lening, die eind december door de Kuwait Foreign Trading Con tracting and Investment Company nog 'erd verstrekt. Hierover zal men zich nog terdege beraden. Volgens 'n woord voerder van de commissarissen van Mulder-Vogem heeft dit college hierin totaal geen hand gehad en heeft de be windvoerder dit uitgekeerd zonder enige ruggespraak. Rjjksweg 44 en de geprojecteerde Ver lengde Warmonderw eg. Het gebouw voor het Centraal Reken- Instituut en het Mathematisch Instituut, dat evenals het Christiaan Huygens- laboratorium is ontworpen door het Ar chitectenbureau Drexhage, Sterkenburg, Bodon en Venstra te Rotterdam, krijgt een netto vloeroppervlak van ongeveer zevenduizend vierkante meter. Het omvat een hoofdgebouw in vier- kantvorm om een binnenruimte, die over de begane grond dichtgebouwd Is. in dit kerngedeelte zal het computer centrum worden ingericht. Langs de randen van het vierkant wordt in drie lagen gebouwd. Aan het hoofdgebouw komt een aan bouw van twee bouwlagen, waarin klei nere lokalen worden ingericht voor wiskundeonderwijs in kleinere groepen. Onder een gedeelte van het hoofdgebouw wordt een kelder voor technische instal laties gebouwd. Het is de bedoeling, dat het gebouw, waarvan de bouwkosten worden geraamd op tien miljoen gulden, tegen het einde van 1971 gereed komt. TORENGEBOUW Het complex Christiaan Huygenslabo- ratorium, met de bouw waarvan vol gend jaar zal worden begonnen en dat in de loop van 1973 gereed zal komen, omvat een torengebouw, dat een opper vlakte van ongeveer vijfendertig bij circa zevenendertig meter zal beslaan en een netto vloeroppervlakte zal heb ben van ruim zevenduizend vierkante Dit gebouw, dat een hoogte krjjgt van ongeveer vijfenveertig meter, zal be staan uit een begane grondlaag voor installaties, werkplaatsen en ruimten Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand JUNI 1969 gireren, verzoeken wij dit vóór 31 mei a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken w(j er op attent dat bet abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zijn: per maand4.70 per kwartaal14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze prijzen zijn exclusief Incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformuller toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken w(j U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 30 03 In de lorum" ,My maken ze niks, laten ze het maar bewijzen dat ik niet In staat ben om een auto te besturen", zo had een 21-jarige groenteboer uit Wassenaar vastgesteld, toen hij ln Katwijk na cafébezoek met nodige gevolgen, achter het stuur in zijn auto was gaan zitten. De officier van justitie bij de Haagse politierechter had niets geen moeite om het bewijs van het niet in staat zijn te leveren; daarvoor had de groenteman zelf gezorgd. In de Havenstraat ramde hij enkele geparkeerde auto's en toen de politie hem uit de auto haalde bleek het wel overduidelijk, dat dit een gevolg was van de drank. Trouwens, daar was de groenteman nu zelf ook wel van over tuigd, hij stemde in elk geval toe, dat h(j „in de lorum" was en ook, dat men hem nog had gewaarschuwd niet te gaan rijden, waarop hij als hierboven aange geven, had gereageerd. Volgens medede ling van verdachte had hij zes glaasjes bier gedronken. De officier van justitie vond het met deze verdachte geen licht geval, die twee botsingen met de door hem be stuurde auto veroorzaakte. De gebrui kelijke eis voor verdachte luidde twee weken gevangenisstraf en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid met af trek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. De rechter veroor deelde conform de eis. NIET NUCHTER „Zoiets zou je nuchter misschien niet eens lukken", veronderstelde de Haagse politierechter. Een 22-jarige fabrieksar beider uit Noordwijk was in het nachte lijk uur met de door hem bestuurde auto in een sloot langs de Rijnsburgerweg te recht gekomen en daarna over eer stand van plm. 30 meter door de sloot blijven rijden. Tegen een dam in de sloot kwam het voertuig tot stilstand. „Dan moet er wel met flinke snelheid zijn gereden," nam de rechter aan. De auto was volkomen in de vernie ling maar de bestuurder had het er nog vrij goed afgebracht, al had hy dan ook bij de escapade een hersenschudding op gelopen. Hoewel verdachte sprak over verblind zijn door een tegenligger, meende de officier van justitie alle reden te heb ben om het op de drank te houden. Volgens verdachte had hij zes flesjes bier gedronken, er was een alcoholpro- milage in het bloed aangetroffen van 1.20. ,En u weet welke straf daarop staat?" informeerde de officier van justitie. „Dat lees ik vaak genoeg in de krant", bekende verdachte en hij somde precies de straf op, welke hem vervolgens werd toebedacht, „Hoewel de mensen de straf weten, gaan zij toch maar onder invloed drank achter het stuur van de auto zitten", verzuchtte de officier. Het werd ook hier twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs is ingenomen. voor bijzondere onderzoekingen, elf labo- ratoriumlagen, een kruipkelder voor leidingen en een daklaag voor installa ties. De toren zal de astrofysica, de bio fysica en de natuurkundepractica voor jongerejaarsstudenten huisvesten. Voor de toekomst is de mogelijkheid van uitbreiding met een aansluitende tweede toren, eveneens met een netto vloeroppervlakte van ruim zevenduizend vierkante meter, voorzien. De bouw kosten van het huidige project worden geraamd op dertien miljoen gulden. De gebouwen worden met het ketel huis en het chemiecomplex verbonden door een ondergrondse leidinggang. Het Christiaan Huygenslaboratorium zal met het chemiecomplex tevens worden ver bonden door een luchtbrug op het ni veau van de eerste verdieping. Congres over longgeneeskunde te Leiden Gisteravond heeft de rector-magnifi- cus van de Leidse Universiteit, prof. dr. L. Kukenheim, het 19e congres geopend van de ..Association Internationale pour l'etude des bronches", dat gehouden wordt op het terrein van het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Op dit congres worden enkele onder werpen op het gebied van de thorax- geneeskunde besproken. De hoofdthema's zijn: de studie van de voedende bloed vaten van de long, de invloed van pleu ritis op de luchtpijpen en de problemen rond de longtransplantaties. Ongeveer 200 wetenschappelijke onderzoekers uit Oost- en West-Europa en uit Canada en de Verenigde Staten wonen dit con gres bij. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS PROMOTIE A. VAN GELDER Aan de Leidse Universiteit is de heer A. v. Gelder, als internist verbonden aan het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn, tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Enige as pecten van het onderzoek naar de mo- tiliteit van de slokdarm en het cardia- gebied door middel van intraluminele drukmeting". Promotor was prof. Jhr. dr. J. de Graeff. Voor het proefschrift is subsidie ver leend door het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen en door de Stichting „De Drie Lichten". Dr. v. Gelder is ge boren te Zaltbommel en woont thans te Apeldoorn. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doct.ex. II Gen., de dames J. P. Bolle (Rotterdam), J. de Jong (Schipluiden), mej. H. H. Zorn (Den Haag) en de heren W. F. Boon (Rotterdam), A. W. N. v. Erkel (Rijs wijk Z.-H.), S. W. v. Leeuwen (Rotter dam); semi-artsex., de dames B. A. S. Kehmer (Kerkrade L.), M. I. Mussert (Rotterdam) en de heren J. G. Goekoop (Leiden), Ph. Issa (Lelden), R. G. C. M. v. d. RJj Eindhoven)artsex., mevr. R. J. Roelofs-Zandstra (Noordwijk aan Zee) en de heren L. J. Berlijn (Lelden), H. B. de Brejj (Leiden), H. v. Duiken (Rotterdam), J. G. Heeres (HarenGr.); doct.ex. Kunstgeschiedenis, mevr. M. H. Breitbarth-v. d. Stok (Oldenzaal); doct. ex. Engelse taal- en letterkunde, mej. D. J. Swart (Heemstede). VOORSCHOTEN AVONDVIERDAAGSE De wandelclub SVLV-Voorschoten or ganiseert van 10 t/m 13 juni de Jaar lijkse avondvierdaagse. Van dinsdag t/m vrijdag zullen wandelliefhebbers in een parcours van 4x10 km (junioren) of 4x15 km senioren) gevoerd worden door de mooiste gedeelten van Voor schoten en omgeving. De startplaats is het Bondsgebouw, Leidseweg 100, en de tijd voor junioren 18 uur en senioren 18.30 uur. Aan deze vierdaagse kan door leder een worden deelgenomen, zowel indivi dueel als ln groepsverband. Ieder die de tocht binnen de vastgestelde tijd vol brengt, ontvangt een medaille (avond- vierdaagsekrulsof een cijfer. De in schrijfgelden zijn f 1,50 voor junioren en f 1,75 voor senioren. De inschrijf- adressen zijn: mevr. T. Rietkerk, Mep- pellaan 1; mevr. R. Knrjnenburg, Rem- brandtlaan 93. en mej. M. v. d. Burg, Pr. Marijkelaan 2. „Hij „liep" in de W.W., de 40-jarige losarbeldcr uit Leidschendam, en incas seerde iedere week zjjn honderd gulden. Maar hjj had gehoord, dat do Invali- dlteitsrente méér oplevert en dus pro beerde hy daarop over te schakelen, dan werd het 120, Daarvoor had hy de medewerking van zijn vroegere werkgever nodig, maar die vertikte het. Toen sloeg de „invalide man" zijn werkgever met één klap „knock out". Een kampioen bokser zou het u niet verbeterd hebben", consta teerde de Haagse politierechter, want de invalide had zich terzake mishandeling te verantwoorden. De mishandeling gebeurde op het vroegere veilingterrein. Verdachte was dan in zijn auto op het veilingterrein gekomen, waar hij even „verhaal" kwam halen over hetgeen de werkgever, een koopman, zou hebben gezegd met betrekking tot de handelwij ze van verdachte. Hy kreeg een dreun op z'n gezlchht, waardoor hij versuft te gen de grond sloeg. Toen hy opstond, gaf de „invalide" hem er opnieuw van langs. Het resultaat was, dat o.m. de gouden brug in het gebit van de koop man was vernield, een gedeeltelyke ver lamming in zyn gelaat was opgetreden, en een oogkas gebarsten en een kaak- fractuur aangebracht. Het slachtoffer zou iets hebben ge zegd in verband met een gezwollen hand. „Dat kunstje ken ik uit de diensttijd", had hy gerepliceerd. „Dan wikkel Je een natte doek om je hand, geeft daar een flinke klap op met een stok of zo en dan zwelt Je hand op", zo zette hy ult- „Maar dat kunstje kent een dokter toch ook wel?" veronderstelde de poli tierechter. „Dat zal wel", stemde verdachte ln, „maar in de meeste gevallen denken ze, dat het toch wel écht is". „En loopt u nu in de Invaliditeitswet?" informeerde de rechter belangstellend. „Neen, ik heb nog de W.W.", deelde verdachte mee, en hy ontkende het slachtoffer te hebben mishandeld. „Hy wilde me eerst slaan en toen stak ik m'n vuist uit en hy liep er tegenaan." „Er zyn getuigen die u hebben zien slaan", deelde de rechter mee. De offi cier van justitie wilde er rekening mee houden, dat het slachtoffer een eis van rond 1.000,aan doktersrekeningen heeft in te stellen en volstond daarom met een eis van slechts f 150,boete waarvan de helft nog voorwaardeiyk. De rechter maakte het nog schappeiy- ker: 75,boete en een week gevange nisstraf voorwaardeiyk.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3