Geen twijfel meer: tegen dit AC Milan was Ajax kansloos Renners hielden zich rustig in Italië EEN POLONAISE IN DRUK MADRID ^an Praag: We hebben toch de finale gehaald?" Daf-dealer betrouwbare inruilauto Moedig Ajax Wie sterkste troef: Rivera of Prati? TWEE TENNISPROFS UITGESCHAKELD Feijenoord op stadhuis ontvangen XJfDERDAG 29 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT (Vervolg van pag. 13) e gaat het veld in om te voetballen' v<e Theo van Duivenbode aan. „En als jian zoals ik bij het derde doelpunt, e man als Sormani alleen op je af z komen, dan wil je in een eerste op ving toch proberen de bal te spelen. Zie dat dat niet meer gaat, dan is het Jadat het 21 was geworden geloof- dk er nog in", zei Bennie Muller, die irust voor de geblesseerde Suurbier v ingevallen, „maar toen het 31 id was de zaak bekeken. Dat vierde cfcmnt tel ik niet mee. Dat viel toen vons bij de nederlaag hadden neerge- 1< Wat een voorhoede overigens van AMilan. Rivera geweldig, Prati groots, wcelijk ik wist niet dat die man dat ainaal kan". et 'Keizer: „De beste ploeg die ik hgezien. Stuk voor stuk zijn hun n senisschien niet zo verbluffend, r aleam, als eenheid is AC Milan otrefbaar. Het grootste verschil tus- schen en ons Rivera kon vijftig tenet een bal gaan en had aan eit van die weg nog de ruimte iemand tenden. Wij konden diezelfde afstand owruggen, maar dan hield alles op. Tti de vlugge achterstand waardoor Mrhester en Celtic ook zijn verslagen k<tn wij niet op. Die Britten hollen do trainen door, dat kunnen wij nog nkoldoende". heb bij AC Milan niet een zwakke plkunnen ontdekken", zei Joh. Cruyff. I„H geweldig elftal, waarin Rivera zoimineel goed kon spelen omdat die Loti zich wezenloos liep en daardoor veruimte vrij maakte. Ik heb weinig speare ballen gehad, maar dat is nieo vreemd gezien de kwaliteit van Mis verdediging". <t Bals: „Milan heeft geweldig sterk venigd en op een zeldzame manier de nsen gegrepen. Met drie aanvallers en ooral met Rivera achter dat trioisten ze steeds de Vrije man te vin dende uitslag is wat geflatteerd voor dez„wereldploeg". Tenslotte hebben wijioral voor rust het- spel gemaakt en t kansen gehad toen het nog i 1ras". Br Hulshoff: „Wij hebben voo rusfoed gespeeld, maar de onvoorstel- baicracht van Milan is hun counteren. Uit verdediging in eens.pats". frk Groot: „Wij kennen dit spel niet. Mi Manchester en Celtic hebben er ocgeen gat in kunnen maken. Die ach tende van Milan is enorm. Je kunt 0bal voorzetten, je kunt niet op doel schieten. Steeds staat «verdediger voor. Bovendien zijn die j<ens veel beter geschoold in mandek- k» dan wij. Zij hebben een geweldi- gxmditie. Zij staan geen moment stil. Lrdoor kunnen zij die moordend snel- 9 Balletstandje van Theo van Duiven- bode over Kurt Hamrin. Meestal was hel andersom: Hamrin over Van Duiven- bode. Vasovic bezweert het gevaar. Nu- ninga bekijkt het. le tegenaanvallen opzetten. Maar praat ik over, wij verloren met Dat zegt toch genoeg". Sjaak Swart (zijn teleurstelling met :en gebaar van woede kracht bijzettend) ,Ik had hier zo graag met die cup ge staan. Dat zijn twee tweede plaatsen in :n week, wat koop ik daarvoor". Inge Danielsson: „De uitslag zegt al les. De reden: wij hebben voor rust goed gevoetbald, maar zij hebben de hele wed strijd snelheid ontwikkeld als dat nodig Die vaart kunnen wij uit de ver dediging niet ontwikkelen. Onze achter- spelers lopen te lang met de bal en daardoor zijn de mogelijkheden van de voorhoede voortdurend beperkt geweest. Gianni Rivera: „De tweede helft, al as het maar voor een paar minuten, as wel moeilijk nadat ze hun enige doel punt hadden gemaakt. Maar we herstel- >ns snel en we zijn de hele tijd be ter geweest dan Ajax. We hadden ervaring". Pierino Prati, de grote schutter: „Wij speelden beter. Ik heb geluk gehad ik heb wel de hele wedstrijd hard mijn best gedaan". „We hebben de finale gehaald", zei voorzitter Jaap van Praag, „is dat dan niet genoeg? De betere ploeg heeft gewonnen, daar moet '5 je bij neer kunnen leggen". Tennis voor 10.000 pond PRAAG Zuid-Afrika heeft de Tsje chen 10.000 pond (ongeveer f 87.000,--) geboden indien dezen bereid zijn de ten- nisontmoeting uit de volgende ronde het Davis-Cuptoernooi tegen Zuid-Afri- in Zuid-Afrika te spelen. !-president van de Nationale Sport Federatie deelde dinsdag mede dat Tsj< cho-Slowakije definitief niet tegen de Zuid-Afrikanen zou uitkomen, nadat de Tsjechische spelers te kennen hadden ge geven dat zij wel bereid waren te spe- (ADVERTENTIE) Ga naar de vooreen uiterst tot en met gecontroleerde ook voor andere merken (omdat er steeds meer autobezitters op DAF overgaan) Coupon Ik ben geïnteresseerd in adres een inruilauto met DAF Garantie Controle plaats e 2onde* postzegel van Doorne's Automobielfabrieken NV. (ADVERTENTIE) Bfddealer voor Voorhout, -Katwijk, Noordwijk, N»rdwijkerhout, Sassenheim en Valkenburg: AUTO FOREHOLTE N.V. Kwijk - Wilhelminastraat 16 - Telefoon 01718-4299 —/oorhout - Prins Bernhardstraat 6 - Tel. 02532-7341 Oicdal DAF-dealer voor Oegstgeest, Rijnsburg en Warmond: GARAGE POELGEEST Léen - Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg) - Tefoon 01710-50330 Htfddealer voor Leiden en Omstreken: GEBR. VAN ULDEN Leen - Verdamstraat 6 - Telefoon 01710-23041 Derde ritzege Oosterhof SENIGALLIA Na het passeren van de Apenjjnen hebben de renners in de Ronde van Italië er gisteren een rustige gemaakt. De dertiende etappe had dientengevolge zowel letterlek als figuurlijk een vlak verloop. Met de Dolomieten, waar wellicht de beslissing zal vallen, in het vooruit zicht, wenste niemand zich in te span nen, zodat het aankwam op een massa sprint. Mario Basso bleek de snelste voor rappe Belg Reybroeck. Silvano Schiavon behield de roze leiderstrui. Basso (It 166 km ln 3 uur 57 min. en ;c. in dezelfde tijd 2. Reybroeck (Belg.): Sgarbozza (It.); 4. Morelllni (It.); 5. Levattl (It.); 6. Bltossl (It.); 7. Zandegu (It.): ite (It.); 9.Llevore (It.); 10. Altig ENGELSE BLADEN: Boude van G.-B. Popke Oosterhof heeft gisteren de vijf de etappe van de Ronde van Groot Brit- ïië gewonnen. Hij legde de 182 km Portcawl naar Aberystwyth af in een van 4 uur 52 minuten en 37 seconden. Tweede werd de Pool Miklajczyk op elf seconden. Fedor den Hertog bleef leider het algemeen klassement, Oost er hof staat tweede op ruim zeven minuten. De zege van Oosterhof- was Neder lands vierde etappeoverwinning in suc- Oosterhof ging voor de derde keer als eerste over de eindstreep. Ook in het ploegenklassement neemt Nederland de eerste plaats in met grote voorsprong op de Poolse ploeg. 1. Oosterhof (Ned.) 182 km ln 4 uur 52 min. n 37 sec.; 2. Mikolajczyk (Polen) 4.52.48; 2. loyle (Ierl.) 4.52.59 4. Den Hertog (Neder land) 4.53.00; 7. v. d. Kruys (Ned.) 4.54.38 51. "rancken (Ned.) 5.24.26. Het algemeen klassement na vijf etappes Van correspondent) LONDEN De kampioenen hebben als kampioenen gespeeld. Dait was direct na de wedstrijd het commentaar van de BBC-verslaggever. Vanochtend schreven alle Engelse ochtendbladen im ongeveer gelijkluidende termen. „Gemakkelijk voor Milan", schrijft de Daily Express in een artikel waaruit be wondering voor de moed van Ajax spreekt dat tegen een in aille opzichten sterken Milan bleef aanvallen met „op windende vaardigheid". „Milan overweldigt de Hollandse dediging" zegt de Times, die bewondering heeft voor de Italiaanse defensie waarop elke aanval van Ajax vastliep „hoewel Cruyff Cudicim enige benauwde ogen blikken heeft bezorgd". „De tweede Stanley Matthews", zoals Cruyff in een ander Londens blad wordt genoemd, „heeft niet de kans gekregen om te laten zien wat hij waard is", aldus de Times. Hierin werd hij belemmerd doordat Ajax de neiging had zich te veel op het midden van het veld same trekken".. (Ned.) 20.14.513. Do'yle (Zwlts.) 20.19.15; 24. v. a. ki 50. Vrancken (Ned.) 21.02.42. Zes provinciën De Fransman Thellieres heeft gisteren de vijfde etappe van de Ronde van de Zes Provinciën gewonnen. Hij legde de 181 km van Grenoble naar Annecy af in 5 uur 28 minuten en 29 seconden. Jan Janssen eindigde in deze rit op de 15e plaats met een achterstand viereneenhalve minuut. De Belg Bracke bleef in het bezit van de leiders trui. Janssen is met een 13e plaats de beste Nederlander op bijna vijf minuten van Bracke. La Gazetta del Popoio uit Turijn schreef dat men uit de cijfers 41 sou kunnen denken dat het een ge makkelijke overwinning voor Milan was geweestDe overwinningen in Engeland (op Celtic en Manchester) was zeker veel opwindender, maar die van gisteravond heeft Milan niet ca deau gekregen. Het is waar dat Ajax uit de bus kwam als een middelmatige ploeg die Milan niet ernstig in ge vaar heeft gebracht, maar dit komt ook omdat de verdediging van Milan zeer sterk was. Het blad noemde Cruyff een aan valler van grote klasse en bijzonder gevaarlijk. ft Giorno was van mening dat Ajax zen gemakkelijke prooi voor AC Milan is geweest omdat de Nederlandse ploeg zeer zwak in de verdediging was en bij een serieuze Milanese aanval steeds in grote moeilijkheden was ge komen. De ware bekerfinale was die van AC Milan tegen Manchester United geweest, aldus het^blad. „De ploeg van Ajax was betrekkelijk goed en heeft mogelijk een grote toe komst", vond La Gazetta, „maar was absoluut overschat. De kans op verlies voor AC Milan heeft er de gehele wedstrijd geen ogenblik werkelijk ernstig ingezeten". Het algemeen klassi (It.) 5 8ui t ziet er als volgt jc. 2. Merckx (Belg.); c (It.); op 36 sec. 4. Zllloll (It.); (It.); op 2. Moser (It.). (It.); MADRID De maestro's van, A.C. Milan hieven in triomf hun armen omhoog. Zestigduizend mensen brach ten hun staande een ovatie. Ook het Nederlandse legioen, dat ondanks de bittere teleurstelling, moest erkennen dat hier geen twijfel mogelijk was. De Europa Cup kwam terecht bij de ploeg die veruit de beste was geweest: A.C. Milan. Met een bewonderenswaardige elasticiteit hadden de Italianen, ditmaal ook met prach tig aanvalsspel, Ajax overspeeld. Maakte de ruststand van 20 in het voordeel van A.C. Milan al sombere voorgevoelens los, in de tweede helft nadat Ajax via een strafschop van Vasovic even terug kwam bena drukten de Italianen hun meesterschap nog eens. Met twee schitterende doelpunten voerden zij de score op tot 41 en zij namen daarmee alle twijfels weg, wie deze Europa Cup verdiende. Men kon slechts bewondering hebben voor dit gave team, dat nadien, temidden van duizenden hysterische tifosi een triomftocht over de grasmat van het indrukwekkende Bernabeustadion maakte. De vraag blijft slechts wie de grootste van de groten was. Gianni Rivera, de grandioze architect in de Milanese aanval, of Pierino Prati, de genadeloze afmaker, goed voor een gave hattrick. De 26-jarige aanvoerder, vele jaren geleden voor half miljoen gulden gecontracteerd, maakte zich opnieuw x als de gouden jongen van het Italiaanse voetbal. Vrijwel geen aanval kwam tot stand of Rivera had er een belangrijk werkzaam aandeel in. Prati vorig jaar pas een vaste keus an Nereo Rosso, bewees overduidelijk dat het geen toeval i, dat hij topscorer van AC Milan is. Er mag dan over ge twist worden wie Rocco's sterkste troef in dit genadeloze duel is geweest, over een andere zaak zal na de Europa Cup finale in het half gevulde Bernabeustadion geen twijfel meer bestaan: tegen dit AC Milan was Ajax kansloos! Ajax heeft feite nimmer de indruk gewekt een kans te maken tegen Milan. Reeds in de eerste faze van de strijd tekende zich het overwicht van de Italianen af. Het Nederlandse legioen maakte toen al benauwde momenten door toen Prati keihard tegen de paal schoot en ook toen het even erop leek, dat scheidsrechter Ortiz zou fluiten voor een handsbal van Suur bier in het strafschopgebied. Maar dat ailles ging nog goed. Niet echter in de zevende minuut. Toen kreeg Ajax de eerste dreun te incasseren. Sormani passeerde op links Hulshoff, hij plaatste de bal hoog voor het doel, waar de naar binnen ge zwenkte linksbuiten Prati doelman Bals met een prachtige kopbal passeerde. Daarbij verkleinde Bals zijn eigen kansen door een foutieve opstelling. Ring rond doel Op dait moment was de weg naar de Cup weliswaar nog lang behoefde men, althans voor dat ene doelpunt, nog niet niet te wanhopen. Maar men kon zich meer zorgen maken de wijze waarop in de volgende minuten de onstuitbare Prati zijn directe tegenstander Suurbier omspeelde. Suurbier handhaafde zich nog slechts zeer moeilijk door de Italiaan telkens bij zijn shirt vast te houden. En zelfs dan (Prati wrikte 2iich los) werd het gevaar niet bezworen. Er volgde weliswaar een periode, een schijnitoestand eigenlijk, waarin Ajax ten aanval trok, maar dat was omdat Milan dat toeliet. Vertrouwend op hun oersolide verdediging legden de Italianen (Fr.) (eBlg.) 5.28.4! Bracke (Belg.) 16.03.26 2. op 10 ss dor (Fr.); op 39 sec. 3. Roger Pingei op 1.13, 4. Gutty (Fr.); op 1.17, 5. Vi (Belg.); op 1.26, 8. Theillieres (Fr.). hun befaamde ring rond het doel van Cudicini, die soms wel boog, maar nimmer brak Keizer had de blonde Duitser Schnellinger in de rug en Cruyff, die volgens de afspraak vanuit de tweede linie zou moeten doorstoten, had Anqui- letti op zijn hielen staan. Maar toch wist Cruyff zich een paar keer op gevaarlijke wijze van zijn tegenstander te ont doen. waarna de Italianen zijn bewaking wijzigden en Lodetti opdracht gaven Cruyff te schaduwen. Even leek het erop dat Ajax daadwerkelijk zou terugkomen. Het gevaar moest, behalve dan van Cruyff. voornamelijk komen van Jacques Swart die op rechts een paar keer Malastrasi te vlug af was en goede voorzetten voor doel gaf Maar de atletische verdediging van de Milanezen klaarde ook in deze kritieke momenten de situatie. Zo naderde men de 40ste minuut waarin in feite veel beslist werd. Bij een aanval van Ajax drong Suurbier ver op. Hij raakte in een duel gewikkeld met Trapottoni, die hem van achter een trap gaf, terwijl Suurbier geblesseerd op de grond bleef liggen en aldus de gevaarlijke Prati zonder mandekking kwam, werd de bal naar de helft van Ajax gedirigeerd. Een handig hakballetje van Rivera bracht daarop Prati in schiet positie en met een formidabel schot werd Bals voor de tweede keer geslagen: 20. Steeds nadrukkelijker bleek dat AC Milan de Amsterdammers over alle linies da baas was. Hoezeer de Ajecieden ook zwoegden, hun was slechts tot de 16-meterlijn enige vrijheid toegestaan. Daarna was èr geen doorkomen meer aan. Sprankje hoop Rinus Michels wijzigde de ploeg in de tweede helft op twee plaatsen. Voor Suurbier, die niet helemaal herstelde van zijn blessure, haalde hij Muller in het elftal en Groot werd vervangen door Nuninga omdat er een verse kracht nodig was op het middenveld. Nauwelijks was de tweede helft begonnen, of Rivera speelde Lodetti prachtig vrij, maar de laatste faalde bij zijn schot Na een kwartier keerde dan toch een sprankje hoop terug in de harten der Nederlanders. Cruyff gaf een mooie pass naar Keizer, die op het moment dat hij wilde schieten, door Lodetti onderuit werd gehaald. Strafschop! En daar de vaste straf schopspecialist Henk Groot op het reservebankje zat, wees aanvoerder Bals Vasovic aan om de strafschop te nemen. De Joegoslaaf plaatste zich resoluut achter de bal. Zij eerste aanloop zou hij echter niet beëindigen omdat Cudicmi te ver voor zijn doel stond. Maar de tweede keer schoot Vasovic beheerst langs de doelman van Milan: 21. Te hoog gegokt Zou dan toch? Slechts zes minuten mocht Ajax zich koesteren im. de hoop nog'langszij de Italianen te komen. Toen maakte Milan definitief duidelijk dat het afstand van Ajax kon het wilde. Hamrin gaf een pooie pass naar Rivera die rakelings voor langs het doel schoot. En even later verscheen Hamrin zelf vrij voor doelman Bals, die nog kon redden. Toen nog wel. Maar in de 21ste minuut niet meer. Dat was het moment waarop Sormani met een bijzonder fraai doelpunt, geschoten met de binnenkant van de voet, in de uiterste hoek Bals voor de derde keer passeerde: 31. Milan bedreigde, nadien nog vele keren het doel van Bals die eenmaal bij een door braak van Ladotti, een fraaie redding verrichtte. Tenslotte scoorde uitblinker Prati, na opnieuw prachtig voorbereidend werk van Rivera het mooiste doelpunt van de wedstrijd: 41. Daarmee was de afstraffing van Ajax dat, naar nu bleek, slechts tegen de absolute top heeft aangeleund, volbracht. Hoewel men er vanzelfsprekend trots op mag zijn dat een Nederlandse ploeg deze finale mocht spelen, moet men toch vaststellen, dat degenen die de illusie koesterden dat Ajax de Europa Cup zou kunnen winnen te hoog hebben gegokt. Er was nogmaals een klasseverschil. Tussen A.C. Milan en Ajax. Volkert niet geschorst FRANKFURT FC Nürnberg kan in zijn laatste twee competitiewedstrijden beschikken over zijn linksbuiten Georg Volkert. In de wedstrijd tegen Werder Bremen werd Volkert vrijdag uit 't veld gestuurd, nadat hij de bal had wegge gooid bij een toegekende vrije trap. De strafcommissie van de Duitse Voetbal bond veroordeelde Volkert tot een geld boete van 500 Mark (ongeveer 450 gul den) wegens r belediging van de scheids rechter". BONN Voor de promobiecompetitie aar de Duitse Bundesliga werden giste- «n de volgende wedstrijden gespeeld: VFB LuebeckSV Alsenborn 03; Rot Weiss OberhausenHertha Zehlendorf 10; NeuendorfVFL Osnabrueck 00; Tasmania BerlinRot Weiss Essen 03. Hechtingen bij Bob Hewitt PARIJS Twee tennisprofs, de Ame rikaan Earl Buchholz en de Joego-Slaaf Pilic, zijn gisteren uitgeschakeld tijdens de open kampioenschappen van Frank rijk. Buchholz, de enige prof die het eerste jaar open tennis was doorgeko men zonder van een amateur te verlie zen, ging roemloos (16, 06 en 46) ten onder tegen de Poolse Davis-Cnp- speler Wladimir Gasiorek en Pilic werd overwonnen door de Australiër Alan Stone die een achterstand van twee sets inhaalde: 46, 57, 63, 63, 61. Maar het boeiendste tennis werd gele verd door de Australiërs Fred Stolle en Roy Emerson. Stolle hield het hoofd koel aan het einde van een lang duel en versloeg de Amerikaan Marty Ries- sen met 2—6, 6 *1, 86, 2—6, 63 en Emerson zegevierde over de Zuid-Afri kaan Ray Moore met 36, 62, 57, 60, 63. De Australische prof Ken Rosewall, die zijn Franse titel herenenkelspel ver dedigt, kwam gemakkelijk in de tweede ronde met een zege van 75, 64, 62 op de Fransman Michel Leclerq. De Zuid-Afrikaan Bob Hewitt, met nog twee hechtingen boven zijn linkeroog als go- volg van zijn gevecht in de kleedkamer te Berlijn met de Brit Roger Taylor, had het evenmin moeilijk (64, 64, 62) tegen de Fransman Jean Claude Barclay. De meest opwindende dameswedstrijd was die tussen Rosemary Casals (V.S.) die twee matchpunten overleefde en de Engelse Virginia Wade met 5—7, 63, 97 versloeg. Tom Okker won met Marty Riessen in de eerste ronde van het herendubbel spel van het Italiaanse paar Crotta en Parzano. De cijfers waren: 64, 64, 6—2. Cruyff bezig Milan hem de weg. (Van onze sportredactie) MADRID Vele uren voor het begin van de grote finale hadden de duizenden supporters van Ajax al bezit genomen van de binnenstad van Madrid. Getooid met rood-witte mutsen, hoeden en petten, gekleed in de meest merkwaardige kostuums en gewapend met oorverdovend lawaai veroorzakende apparaten, zorgden de deelnemers aan een-, twee-, drie- of vierdaagse reizen ervoor dat de Spanjaarden zelfs voor hen ongekende tonelen konden aanschouwen. Verkeersopstoppingen waren het gevolg van de wanordelijke toestanden. Honder den automobilisten moesten nog langzamer rijden dan zij doorgaans in de toch al bijzonder drukke straten van Madrid kunnen doen. Vanuit het in staat van verval verkerende Metfopole Hotel verzorgde de NCRV een rechtstreekse radio- uitzending, waarin het thuisfront een indruk werd gegeven van het enthousiasme het Nederlandse legioen. De muzikanten, die de NCRV speciaal voor deze gelegenheid mee had gebracht, zorgden ervoor, dat de chaos nog groter werd door r eon dm dmkste winkelstraten te maken. Er ontstond een volksoploop, waar zelfs een kleine politiemacht geen raad mee wist. Een andere ster uit de vijftig minuten durende show was mevrouw Janssen, die veertien jaar geleden begon de eerste bouwstenen aan te dragen voor haar faam als Tante Leen. De vermoedelijk meest hartstochtelijke van alle Ajaxsupportsters vas niet toevallig in de Metropole verzeild geraakt. Zij was al in Nederland gecon tracteerd. Ach jongen, vertelde zij, ik doe het gi'aag. Niet voor de centen, want in mijn vakantie houd ik niet van werken. De kleine groepen Italianen kregen tegen deze Nederlandse overmacht geen nummer. Zij hielden rich daardoor maar stil en lieten alleen door hun roodzwart gestreepte vlaggen blijken welke club zij waren toegedaan. Ook in de omgeving van het Eetadio Santiago Bemabeu was de Nederlandse invasie al uren van tevoren merkbaar. De voorbode van het indrukwekkende Ajaxlegioen zorgde er toen reeds voor, dat de bewoners van de flats rond de arena geen rustig moment meer hadden. Naarmate het aanvangsuur naderde, werd de toeloop groter. Nederlanders schreeuwden zich reeds een uur voor dewedstrijd de kelen schor. De Italianen hielden zich ondanks hun zuidelijk temperament nog opmerkelijk rustig. Pas toen AC Milan het veld betrad gaven zij van hun aan wezigheid overduidelijk blijk. Waardoor de neutrale toeschouwer in het stadion het horen en zien verging ROTTERDAM Het is uitgesloten dingen te zeggen, die de afgelopen dagen nog niet gezegd zijn, daarom wil ik het erg kort maken. Met deze woorden open de burgemeester Thomassen gisteren de ontvangst, die het gemeentebestuur van" Rotterdam landskampioen Feijenoord aanbood. Namens het gemeentebestuur kregen de spelers van Feijenoord en hun schei dende trainer Ben Peeters als een ge baar van vriendschap en als herinnering een badhanddoek in de Rotterdamse kleuren. De opmerking van burgemees ter Thomassen, dat het een produkt uit Twente was, zorgde voor de nodige hila riteit in het gezelschap. Nadat Feijenoords voorzitter G. Cou- wenbergh in zijn dankwoord gewezen had op de sociale functie, die Feijenoord in Rotterdam vervult, verscheen het complete Feijenoordelftal op het balkon het stadhuis, waar het door enkele honderden, vooral jeugdige, Rotterdam mers, die al uren op him favorieten had den gewacht, werd toegezongen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15