Brandende vuilnisbelt zette Noord Aa-gebied in de stank Dramatisch incident in kampioensduel Quick Boys Rapport Kunstgenootschap over Nieuwkoopse plassengebied op het water ten doop gehouden Laatste dressuurconcours in manege Kaiserstraat Noordwijk na winst tegen Rijnsburgse Boys in finale Voetballer brak been Betaling abonnementsgeld per giro PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 MEI 1969 tuurschoon zoekende stedeling, heeft met de Pinksterdagen weer eens op pijn lijke wjjze de nabijheid van de Zoeter- meerse vuilnisbelt ervaren. Reeds op de ochtend van de le Pinksterdag brandde liy en dreef de gore rook door de on- woudse gebied. In de loop van de dag nam dit in hevigheid toe en 's avonds om 9 uur kwam de vrijwillige brandweer van Zoe- termeer in alctie. Om 11 uur scheen men de zaak behoorlijk onder controle te hebben. Gistermorgen reeds vroeg laaide het vuur opnieuw op en kwam brandweercommandant P. v. d. Marei weer in aktie. 'n Slangenwagen werd ingezet en de dienst gemeentewerken verscheen met een bulldozer en een tankwagen. De wind was inmiddels wat gedraaid en in kracht toegenomen waar door het natuurreservaat ,,De Plas" on der de rook kwam te liggen. In de loop van de morgen was de brand geheel weggespoten, maar de inwendig smeu lende belt bleef de gehele dag nog wat rook afgeven. Men mag zich gelukkig prijzen dat de gemeenteraad van Zoeterwoude vorig jaar na lange discussies besloot tot aan sluiting bij de Leidse vuilverbranding. Mede gezien de belangrijke financiële konsekwenties was een belangrijk deel van de raadsleden na het volstorten van de belt aan de Ommedijkseweg en het sluiten van de put aan de Roomburger- weg aanvankelijk voorstander van het openen van een nieuwe stortplaats. De raadsleden ontwikkelden daartoe zelf initiatieven waarbij een plaats aan de andere zjjde van de Noord Aa in het geding was. Mede door het krachti ijveren van het college van b. en w onder aanvoering van burgemeest» Detmers, heeft men hier uiteindelijk toch van af gezien. Hoe onhoudbaar de situatie had kun nen worden in dit fraaie gebied is in de afgelopen dagen duidelijk aangetoond. Spijtig voor een deel van de bevolking in dit zuidoostelijk gemeentedeel, dat moet boeten voor de brandstichting van jongelui. Maar niet alleen van hen, zo Tijdens het zwemmen in vaart verdronken De 22-jarige Mart. J. van Huizen, wo nende te Voorschoten, is zondagmiddag omstreeks half twee tijdens het zwem men in de Ade, een verbindingsvaart tussen de Ragerplassen onder Kijpwe- tering. verdronken. De jongeman stond bekend als een goed zwemmer. Een pluim voor Noordwijkse „Castra" Sedert enige tijd beschikt de Noord wijkse politie over een gecertificeerde politiehond. De heer J. Knauf, hoofd agent bij het korps, die belast is met het begeleiden en verzorgen van de hond, behaalde kortgeleden met „Cas tra" by dressuuroefemngen van het district Zuid-Holland een zeer eer volle tweede plaats, hetgeen wel be wijst, dat zijn viervoetige assistent goed afgericht is. Tijdens de pinksterdagen heeft „Cas tra" weer-enkele goede prestaties ge leverd. Eerst bracht hij feilloos een jongen uit Noordwijk tot bezinning. ervolgens vandoor, zonder zich te storen aan de sommatie te blyven I staan. „Castrav pakte de vluchteling, j waarop deze de eigenaar van het goed zijn excuses aanbood en de schade regelde. Opmerkelijk goede diensten bewees Castra zondagavond in het Langeveld. Omstreeks half elf werd daar op een bungalowpark een exhibitionist gesig naleerd, die zich deels ontkleed aan een vrouw vertoonde. Op het alarm trok een patrouille op onderzoek uit, waarbij ook de politiehond met zijn begeleider. De man bleek inmiddels in de bossen te zijn verdwenen, waarop de hulp van Castra werd ingeroepen. Deze was de naaktloper zo snel op 't spoor, dat de man zelfs niet de gele genheid bleek te hebben gehad om zijn broek op te halen. De dader, een 34-jarig administratief beambte uit Amsterdam, die een stevige borrel had gedronken, werd gearresteerd en in gesloten. Terzake schennis van de pu blieke eeerbaarheid werd proces-ver baal tegen hem opgemaakt. elegante regenmantels, pakjes en mantels DE MANTELSPECIAEIST oneindig gevarieerde kollektie DE MANTELSPECIALIST verrassende k waliteiten en dessins DE MANTELSPECIALIST - prijzen d ie enorm mee vallen DE MANTELSPECIALIST Lelden: Haarlemmerstra IIPII\A/Q Een dramatisch incident halverwege de beginfase toen doelman Koelewi Collectes voor de Actie ZZZ f markten is er nog [ebrek aan collectanten. Col- kunnen worden afgehaald op UNIVERSITAIR NIEUWS Geslaagd voor kand. ex. Engelse taai en letterkunde de heer H. P. M. Basti- aansen (Rotterdam); mej. A. H. Finch (Rotterdam); doet. ex. idem de heer J. Stekelenburg (Rotterdam); doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer H. J. H. Mooren (Leiden); doet- ex. So- cioligie mevr. M. Bakker van der A (Leiden); kand. ex. Spaanse taal- en let terkunde mej. Th. Choesy v. Weperen (Delft). Hoe natuurschoon op tal van manieren ontsierd kan worden Het dezer dagen gereedgekomen rapport „Het Nieuwkoopse Plassengebied", samengesteld op initiatief van het kunstgenootschap ,,'t Reghthuys", werd tijdens een tocht over de plassen in de rondvaartboot van Tijsterman ten doop gehouden en aan meerdere persvertegenwoordigers in den lande aangeboden. De bedoeling van deze rondvaart, zo zei de voorzitter van het genootschap dr. G. J. Bremer, was enerzijds te laten zien hoe mooi het plassengebied is en anderzijds hoe de mens in steeds sneller tempo bezig is het aanzien van het plassengebied te bederven. port gevolgd worden door een tweede rapport „Het dorp Nieuwkoop". Nog Is binnenkort van gemeentewege een recreatiestruc tuurplan betreffende het Nieuwkoopse plassengebied te verwachten, waarin tal van officiële en ter zake deskun dige instanties zitting heben, als Stad en Land, Planolo gische Dienst, Staatsbosbeheer, ANWB e.d. Het genoot schap betreurt het, dat het in deze commissie niet kon worden opgenomen, als inspraak van de burgery. SPREEKBUIS Maar door middel vgn een eigen rapport hoopt het genootschap dan toch nog te kunnen fungeren als spreek buis van de inwoners, voorzover die geïnteresseerd zijn ..in de groeiprocessen van de gemeente met hun proble men. die kunnen leiden tot onherstelbare groeistoornis- Om de leefbaarheid van een gemeente Dat er nog veel prachtige en ongerepte natuur is, wer langs het nog groene riet al flink omhoog komt, voo ieder duidelijk. Maar ook dat het natuurschoon door hf steeds toenemende aantal recreatie-zoekenden op talloz plaatsen meer en meer wordt ontsierd. Vuilstortplaatse hier en daar, achtergelaten plasticzakken tussen het rif langs de «evers, talloze woonboten, waaronder foei lelijke, gemeerde boten, die zo maar een permanente lig plaats kiezen, zomerhuisjes of wat daar voor moet dooi gaan. KAMPEERTERREIN Het meest storende vj kampeerterrein, volgepropt plas gezien wel en deskundige samenstelling t recreatie-structuurplan staat >r, dat in dit raport alle facettei i degelijk tegenover elkaar af get allerlei schreeuwende kleuren. Bomen en struikgewas langst de oevers ter camouflage zouden veel leiyks en storends aan het uitzicht vanaf de plas kunnen ont trekken. Het 50 bladzijden tellende gedegen rapport, redactioneel van goede kwaliteit, aantrekkelijk geïllustreerd en in een keurig pakje gertoken, is samengesteld door de werk groep „Leefbaar Nieuwkoop", bestaande uit de heren H. G. Battjes, G. G. Breuker. dr. Th. J. Broekhuyse, ir. F. R. Klein en drs. O. J. Weysenfeld. „De bezorgdheid van het kunstgenootschap inzake de groei en de leefbaarheid van Nieuwkoop ligt er aan ten grondslag", aldus dr. Bremer in zyn voorwoord. Men hoopt met dit rapport over een gedocumenteerd discus siestuk te kunnen beschikken, „waardoor de verantwoor- deiyke instanties meer informatie voor hun besluitvor ming kunnen verkrygen". Over enige maanden zal dit ongetwyfeld belangryke rap- hebben. Burgemeester Van Montfoort commissie met groot vertrout tussen niet impliceert, dat h< genootschap, ontsta plaats van hun inwoning, als worden opzij gelegd door Integendeel, moge het ee By de foto Zo wordt het aanzien van de Nieuwkoopse plas bedorven. Tegen dergeiyke excessen komt het kuntsgenootschap o.a. op in zyn rapport over het plassengebied. hebben op het behoud tiet het resultaat van de en tegemoet, hetgeen in- rapport van het kunst liefde voor de dooddoener behoeft te die straks beslissen moeten, ander aanvullen Een dramatisch incident halverwege de tweede helft heeft het duel landstitel tussen Quick Boys en Spaken burg gemaakt tot een duel om maar snel te vergeten. Na een scrimmage raakte de uitblinkende doelman Tijmen Koele- wijn geblesseerd bij een redding, maar daarby bleef het niet. Volkomen onnodig begon Leo Pluimgraaff te vechten, waar van Vermeer het slachtoffer werd. Uiter aard werd de Katwijkse aanvaller door de overigens weinig overtuigend leiden de scheidsrechter Winkel van het veld gezonden. Vermeer moest met een bran card worden afgevoerd; ook doelman Koelewyn kon niet verder spelen. De stand was toen 3-2 in het voor deel van Spakenburg en een met tien man verder spelend Quick Boys kon te gen een vanzelfsprekend gemakkelijk spelende tegenstander geen succes meer boeken, ook al waagden Haasnoot c.s. zich veelal ver naar voren. Quick Boys verloor verdiend, daarover hoeft niet te worden getwist. De blauwwitte Spaken burgers (Quick Boys speelde in 't rood) waren weliswaar voorzichtig van start gegaan, maar omdat de 16-jarige kee per Koelewijn met spectaculaire reddin gen zijn debuut in het eerste (doelman laat fn spoedig terug. Toen het na 33 minuten dan ook 0-1 werd, was dat stellig verdiend en mocht een vooral aanvallend pover Quick Boys (met name Leo Pluimgraaff faalde) niet mopperen dat het drie minuten later gelijk werd. Na de hervatting drukte Spakenburg in acht minuten naar 1-3 door, maar nog was het niet beslist, toen Leo Pluim graaff even later een strafschop benut te. Spoedig hierna volgde het incident, niet te verklaren. Daardoor mislukten vele passes, waarvan de thuisclub het meest last had. Ondanks de ijver van j Bamhoora en Aandewiel werden de Kat- wijkers aanvallend nauwelijks gevaariyk. Cor Pronk kwam nog het beste voor de I dag, maar de robuuste Spakenburgers I gaven weinig kansen weg. Ook niet in de beginfase toen doelman Koelewijn zijn klasse toonde bij scherpe voorzet van v. d. Plas, die ook nu zijn sterkste wapen: snelheid, niet kon uitbuiten. Toch was de eerste kans voor Quick Boys. Aandewiel plaatste een vrije trap over de grond, waarna Klinkenberg on verwacht een goede kans kreeg, maar daardoor kennelijk verrast, overschoot. Weer was een defensiefout bij de Kat- wijkers aanleiding tot een doelpunt. In de 33ste minuut kopte Verdoes onnodig terug, waarna Vermeer, omdat Vooys zijn doel had verlaten, een niet te mis sen kans kreeg: 0-1. Quick Boyj een vrye trap naar Barnhoorn, wiens kopbal evenwel de lat trof. De goed op gesteld .Pronk kon daarna gemakkelyk Koelewyn De 2500 toeschouwers geloofden er veer In, maar het was Spakenburg dat log voor rust weer een fraaie kans i passeerde Jeroen den Hol- hij i Verdiend kwam Spakenburg negen minuten na rust op 1-2. O. Koelewyn won een kopduel met Haasnoot en trok de bal voor, waar Huygen klaar stond om hard en hoog 1-2 te scoren. Ander maal door een dekkingsfout werd het 1-3. Vermeer liep ineens op rechts Bos en iede tref fer aan. Nog gaf Quick Boys zich niet gewonnen. Twee minuten later leidde een verwoed offensief tot een scrim mage. waarbij één der verdedigers hands maakte. Leo Pluimgraaff schoot daarna de vingertoppen van Koelewijn de Nadat de Leidse melkboeren c stoot hebben opgevangen van Zelfstandig Zonder Zorgen e die is ingezet om tot een Leids dienst-l L. den Hollander, 2 W. v. d. Nieu- verleningscentrum te komen gaan wendijk, 3-10 H. v. Riet, 4 A. W. Krol, deze week vele vrijwilligsters op stap 5-9 J. v. Alphen sr.. 6-8 W. Onstenk, 7 IJs een straatcollecte op zaterdag 31 mei. j jl. Aantal duiven 311. Gelost om 11.10 u. Zo ergens, dan geldt hier het gezegdej met sterke n.w.-wind. de sterken voor de zwakken, de gezon-1 1-5 J. v. Alphen sr.. 2-4 P. Landes- den voor de zieken. bergen, 3 K. v. d. Nieuwendijk. 6 F. Hof- Voor de huis-aan-huis-collecte tot enman, 7 P. H. v. Zonneveld, 8 W. v. d. met zaterdag en de collecte op de vrij- Hoogt, 9 Bink-v. d. IJssel, 10 W. Bev. Leidse Rij- en Jachtclub Vrijdagavond werden in de Universi teitsmanege aan de Kaiserstraat dres- suurwedstrijden gehouden voor Leiden en omgeving. De uitslagen zijn: A-programma om de Jkvr. Stoop- bert, Oegstgeest, met Hillary; Kok, Noordwijk, met Question Mark; 4 Linda van Male, Leiden, met Pejko; 5 mevr. Mooyen-v. Dijk, Oegstgeest, met Granita; 6 mevr. Minnée-Frudiger, Kat- wyk, met Hillary. B-programma van de Jan Kok-wissel beker: 1 Nelly Brederode met Hillary; 2 Marijke Wolters met Fox Hunter; 3 Hans Vrielink met Rohan; 4 Ron v. Ee met Rohan: 5 Dirk Jan Stoeke met Snow Girl; 6 Corneel Hoogendoorn met 2-3. DE DOKTERSCUP Lugdunum vierde 50-jarig bestaan Ter gelegenheid van liaar 50-jariy de-Haan inerde de voetbalvereniging Lugdunum zaterdagavond feest. De bijna overbevolkte Stadsgehoorzaal ge not van het cabaretprogramma Recht op 1 af: i brjdiaye leverdet i tal t Voor; s daar conferencier Ab Andy en Don Willi- verzorgd door o.a. het Lowland Trio, V» illy Alberti en het kwartet Piet Daal- niisen, terwijl de jaaga in de foyer zijn hart kou ophalen nvj de beatgroep 7. he Runaways. Het gehepl werd tijdens het bal nog opgevroiykt door een carnavalsstoet. Tydens de voetbalwedstryd Oranje Groen—VNL op de Boshuizerltade kwa men gistermiddag twee spelers zo on gelukkig met elkaar in aanraking, dat Academisch Ziekenhuis ZOETERWOUDE VERGADERING RAIFFEISENBANK De leden van de Raifeissenbank Zoe terwoude zijn opgeroepen voor vanavond 8 uur in het Don Boscohuis waar op een vergadering een voorstel tot wijziging van de statuten aan de orde komt. Op de onlangs gehouden jaarvergadering kon dit voorstel niet in behandeling komen omdat het reglementaire aantal voorge schreven leden niet aanwezig was. HIT-GELE KRUIS Het Wit Gele kruis houdt hedenavond haar jaarvergadering in het wijkgebouw aan de Korte Miening, aanvang 20.00 KAARTAVOND S.J.Z. S.J.Z. besluit haar serie kaartavonden van het afgelopen seizoen. Deze week niet op woensdag maar i.v.m. de Europa cup finale worden de klaverjasllefheb- bers voor de laatste wedstrijd reeds Noordwyk heeft zich geplaatst voor de finale om de Dokterscup. De rood- broeken boekten een verdienstelijke 1-3 zege by Rynsburgse Boys dat weer stoot kracht tekort kwam om de vaak ver dienstelijk opgezette aanvallen af te ronden. Rynsburgse Boys was boven dien na rust sterker en toen Rein Har- tevelt niet een prachtig vleugelschot in de derde minuut de achterstand tot 1-2 verkleinde, leek Noordwijk te bezwijken onder de vloedgolf van aanvallen. Maar Marijt en Gerard Duindam bleven sterk spelen, waardoor vooral de rechtervleu gel van dc thuisclub kon worden uitge schakeld. Hartevelt was weer de gevaarlijkste aanvaller, maar vond geen afronder. Toch leek het elk moment 2-2 te kun nen worden, maar opeens werd het 1-3. Jac. v. Klaveren onderbrak na een kwar tier een doorbraak van Cees Marijt on- regleméntair, wat de actieve scheids rechter Baak met een penalty bestrafte. Piet v, d. Luyt schoot beheerst in (1-3). Toen was wel duidelijk dat Noordwyk het zou redden, want de doorzichtig op gezette acties van De Mooij c.s. werden telkens tijdig onderbroken, al moest derman enkele fraaie kansen, steeds zocht hij het doel te hoog. Een ruimere marge was overigens niet juist geweest, want zeker na rust hadden de geel-zwarten het initiatief. Maar on danks het overwicht bleef het by die ene treffer van Hartevelt. Voor rust was sprake van een licht Noordwyk-initiatief, wat resulteerde in een 0-2 ruststand. In de 20ste, minuut scoorde Cees Marijt attent. De verdedi ging aarzelde met ingrijpen en ook doel man Heemskerk reageerde niet bij de rijt gemakkelyk kon raakschieten (0-1). Weliswaar kreeg Henk de Mooy nog 'n fraaie kans, maar hy schoot naast. Noordwijk liep in de 39ste minuut ver der weg. Een schot van v. d. Luijt be landde op de paal, waarna de verdedi ging gemakkelijk kon ruimen, maar v. Klaveren pingelde onnodig en verloor de bal aan Cees Marijt, die Heemskerk een niet te missen kans bood: 0-2. On danks de yver van Rijnsburgse Boys en het soms aantrekkelijke veldspel van Den Heyer c.s. hield Noordwyk na rust de voorsprong vast. l 20.00 i r in het clubhuis ver- Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand JUNI 1969 gireren, verzoeken wij dit vóór 31 mei a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wij er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet wordeD voldaan. Wtj ver- zoekeD U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willeD voldoen. De abonnementsprijzen zijn: per maand4.70 per kwartaal14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze pryzen zyn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wy U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermei.'en. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 30 03 strijden waren beëindigd. De prijs-uit- reiking door de voorzitter van de LRJC verliep op de bekende gezellige wijze. Niemand kon zich indenken, dat dit de laatste wedstrijd van de LRJC in de oude vertrouwde manege aan de Kai serstraat zou zijn. In juni worden nog stedenwedstrijden gehouden in Amsterdam en Utrecht, deelde ons de heer Rullmann mede. Wóar in oktober a]s. de LRJC in Lei den haar wedstrijden dient te houden als de manege in de Kaiserstraat is ge sloten is nog steeds niet duidelijk. De bouw van de nieuwe manege dient energiek te worden aangepakt, want een stad als loeiden kan toch niet buiten NOORDWIJK Geslaagden v. d. Berghstichting By do examens op de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwyk zyn geslaagd voor het eindexamen de dames: H. Boer, L. ten Brink, B. Brou wer, J. Bos, M. E. M. Coumou, W. Eind hoven. A. E. van der Graaff, A. Hait- sma, D. J. Hotting, M. Karssenberg, E. S. van der Meer, G. J. Middag, J. Mooy, G. den Oudsten, W. van der Plas, H. Rijswijk, J. A. M. Stoel.W. Veldhuis, G. M. F. Veltman, W. C. van Vlaande ren, G. Benschop, J. Breugem, C. G. Drewes, A. G. van Dijk, A. M. van Gin- hoven, M. J. van 't Hoog, C. S. de Jong, J. Joppe, N. J. Kik, A. Klein, J. K. van Liere. P. M. de Pooter, A. M. van der Knoop, J. Rienstra, T. de Ronde, W. Ry- neveld, C. W. Slagter, A. A. Spelt, H. Spijker, H. G. Teunissen, A. A. Vaan- Voor het examen Kinderbescherming A slaagden de dames: M. S. Arkenhout, M. C. M. Blanken, L. A. Borstlap, B. Brouwer, M. Burggraaf, A. M. de Bruyn, A. van Hengel, A. J. de Jong, M. Kars senberg, J. van Leeuwen, W. J. P. Le- gierse, G. Rodenhuis, W. van der Plas, T. de Rondej H. Rijswijk, L. S. G. Sluiter, M. J. Stuivenberg, W. Veldhuis en A. Wielink. Voor het eindexamen theologische vakken zyn geslaagd: G. Benschop, J. Breugem, C. G. Drewes, A. G. van Dyk, W. Eindhoven, J. L. Eijk, A. M. van Otf- hoven, M. J. van 't Hoog, D. J. Hotting, C. S. de Jong, J. Joppe, N. J. Kik,, A. Klein, A. M. van der Knoop, H. M. Koops, B. Kroezen, G. A. S. Kuiper, H. Langerak, J. K. van Liere, G. J Middag, W. van der Niet, G. den Oudsten, W. van der Plas, A. van der Poel, P. M. de Poo ter, G. F. C. de Raat, J. Rienstra, T. de Ronde, W. Ryneveld, G. W. Slagter, B. M. van der Slikke, J. A. M. Stoel, H. G. Teunissen. A. A. Vaandering, G. M. F. Velman, M. P. M. Vijfhuizen en L. M. G. Blesgraaf, S. Borstlap, J. Bos, J. Breugem, L. ten Brink, A. C. M. de Bruin, A. Buitendyk, D. E. de Coninck, M. E. M. Coumou, C. van Delzen, L. M. F. van Dyk, W. Eindhoven, J. L. Eijk, A. M. van Ginhoven, I. J. Graaman, A. A.j v. d. Hooven, D. H. v. d. Heul, G. C. den Hollander, A. Hordijk, D. J. Hotting, W. van Hoven, C. S. de Jong, H. de Jong, J. Joppe, M. Karssenberg, A. Klein, A. M. v. d. Knoop, B. H. Koe koek,' J. C. Kole, H. M. Koops, M. O. Koster, B. Kroezen, G. A. S. Kuiper, H. L. v. d. Laan, H. Langerak, J. K. van Liere, G. K. Lof, E. S. van der Meer, G. J. Middag, A. M. Muller, E. Ooterom, G. Oosterwijk, C. Pieneman, W. van der Plas, A. v. d. Poel. P. M. de Pooter, R. van Randen, J. Rienstra, S. G. Rip- meester, E. de Ruiter, W. Rijneveld, J. C. Schrooten, A. R. A. Schuringa, W. Schuurman, G. F. Springer, A. Stam, J. A. M. Stoel, W. Terlouw, A. A. Vaan dering, G. M. F. Veltman, M. P. M. Vijfhuizen, J. M. v. d. Werf, L. J. van Werkhoven, W. Verhoef, W. Verwey, H. Visee, W. C. van Vlaanderen, J. Wester- hoff en H. van Wijk: DEN acht lukken Wassena

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4