uw levens verzekering verhogen zonder dat het u iets kost GAAT „HET KLAVERBLAD LEIDEN OOK VERLATEN? B. en W. Voorschoten vragen uitspraak van de gemeenteraad G.R.- HUI5VUILQIENST Leidse agenda sparen... verstandig en handig BIOSCOPEN MARKTEN DE LEIDSE COURANT Geen ruimte aan Korevaarstraat 55 De N.V. Koffiebranderij en Theehandel „Het Klaverblad" gaat wel licht Leiden verlaten. Het bedrijf, dat vooral de laatste jaren een zeer sterke groei doormaakt, kan aan de Korevaarstraat en de Hogewoerd niet meer voorzien in zijn sterke behoefte aan ruimte, die vooral het gevolg is van de recente overname van het Haagse bedrijf Kok. Onderhandelingen over overname van ander bedrijf i, dat de ruimtelijke moei lijkheden van „Het Klaverblad" in de naaste toekomst nog groter zullen wor den, omdat men binnenkort onderhan delingen met een ander bedrijf succesvol hoopt af te sluiten. Wanneer ook dit bedryf in „Het Klaverblad" met zijn productie-, administratief en verkoop apparaat is opgenomen zal het bedrijf, dat sinds 1769 in Leiden gevestigd is, volkomen vast zitten. De directeur van „Het Klaverblad", de heer J. Lijten. wilde ons hedenmorgen bevestigen noch ontkennen, dat er reeds een verhuizing op handen is of dat men reeds besloten heeft Leiden te verlaten. De heer Lijten gaf wel toe. dat zijn be drijf aan alle kanten vast zit aan Kore- vaerstraat en Hogewoerd en dat de aankoop van het pand van boekhandel Servaas verhuisd naar Oegstgeestgeen of nauwelijks soulaas heeft kunnen bie den. „De ruimte hier baart ons wel zorg. Vinden we hier niet spoedig een oplossing dan zit het er in, dat we ge dwongen worden elders ons heil te zoe ken. Met elders bedoel ik dan de Rand stad," aldus de heer Lijten. „Het Klaverblad", een van de oudste bedrijven in Leiden en ook een van de oudste koffiebranderijen en theehandels in Nederland, biedt op het ogenblik werk aan 35 tot 40 mensen. Dit aantal zal in de komende tijd door de overname van een ander bedrijf nog belangrijk worden uitgebreid. •ij- Een 22-jarige automobilist uit Lei den reed zaterdagmorgen om 7,10 uur, met een dermate grote snelheid vanaf 't Noordeinderplein de Witte Singel op, het hij de macht over het stuur verloor en zonder te behoeven remmen tegen een lichtmast belandde. De politie kon niet anders dan de auto total loss verklaren. De bestuurder werd per EHD naar het Elisabeth-ziekenhuis vervoerd. -jA In de nacht van vrijdag op zaterdag verloor rond half drie een 26-jarige Fransman op Rijksweg 44 de macht over het stuur en botste met enorme snelheid tegen de vangrails. De EHD constateer de een hersenschudding en schaafwon den in het gezicht. De 25-jarige mede- inzittende kwam er niet beter af. •jV Hedenmorgen omstreeks 5 uur werd een 19-jarige jongeman uit Leiden op heterdaad betrapt tijdens het stelen van een bromfiets op het Stationplein. TÜr De politie kon gisternacht om 12.45 uur een 21-jarige Leidenaar op heter- j daad betrappen De jongeman was be- zig het linnen dak van een personenauto die op de Hogewoerd geparkeerd stond, te verwoesten. Universitair watersportcentrum in Leiderdorp Het terrein aan de Dwarswetering te Leiderdorp, waarop nu alleen nog de studentenroeivereniging Asoposac tief is, zal zich in de toekomst gaan ontwikkelen tot een universitair water- sportcentrum. De gemeente Leiderdorp, die ook al was benaderd door het bestuur van de Catena Zeilvereniging „De Blauwe Schuit", om een terrein in huur te krij gen, heeft met curatoren van de Leidse over de voorwaarden en de verkoopprijs van 1.80.20 ha aan de Dwarswatering. De minister van Onderwijs heeft zijn goedkeuring gehecht aan de eventuele j aankoop door curatoren. De prys is J vastgesteld op 79.288,-. B. en W. van Leiderdorp stellen de raad van Leiderdorp voor tot verkoop aan de Universiteit over te gaan. Jan Pasveer naar NRU- dirigentencursus He dirigent van de Leidse Christelijke Oratoriumvereniging „Con Amore", de heer Jan Pasveer, is toegelaten tot de Internationale Dirigentencursus van de Nederlandse Radio Unie. Deze cursus, die vier weken duurt, staat onder lei ding van de dirigent Jean Fournet. Van de uit verschillende landen ko mende aanmeldingen was de heer Pas veer één van de zeven kandidaten die werden toegelaten. WOENSDAG 28 MEI Buurt 1: Herensingel (van Medusa straat tot Lage Rijndijk), Hambroek laan, Kooilaan geheelCelebesstraat, Decimastraat, Sieboldstraat, Floresz- straat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot SumatrastraatAmbonstraat, Madoera- Buurt S: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su matrastraat tot Soembastraat), Soemba- straat. Balistraat. Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat. Arubastraat, Suri- namestraat. Antillenstraat. Curacaostr., Sint Maartenstraat, Sint Eustatiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Billitonstraat, Kooihof. DONDERDAG 29 MEI Buurt 5: Paramaribostraat, Coran- tijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat. Os- en Paardenlaan, Bernhardkade. Marijke- straat, Margrietstraat. Irenestr Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 30 MEI Buurt 4: Haagweg (geheel). Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen). Klikspaanweg. Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat. Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat. Oltmanstraat. Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat. Ten Katestraat, Tous- saintkade. Staringkade. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- Burgerlijke stand Geboren: Edwin Martinus Hendrikus, •z.v. J. H. Kuilboer en W. A. van Asselt; Susanne, d.v. A. Hoek en N. Ravens- bergen; Manuel Martinez, z.v. M. M. Salgado en C. V. Badas: Marie Wilhel- mina, d.v. H. V. Piket en C. van Leeu wen; Franciscus Klaas, z.v. F. P. van der Mark en C. H. M. Oudshoorn; Syl via Veronica, d.v. R. ''an der Weijden en V. F. A. Vonk; Annemarie, d.v. D. de Vries en M. G. van der Mark; Katha- rina, d.v. L. B. Casparij en J. Weijmar; Anthony Johannes, z.v. J. van der Meij en G. E. Schalk; Jolande Gardine, d.v. J. B. Bedeaux en J. S. Kalma; Adrian us Cornelis, z.v. A. J. Looman en A. A. M. Lek; Maria Margaretha Agnes, d.v. C. N. M. Beugelsdijk en T. M. A. Peterse. Gehuwd: W. H. Demmenie en G. Vrij- bloed; A. Polderman en C. G. Kloots. Overleden: M. C. Stouthart, 68 jaar, echtgenote van P. G. Schouten; S. van der Boon, 55 jaar, echtgen. van J. G. A. Smorenburg; M. Smies, 71 jaar, wed. van J. A. Bronk; C. Aanhaanen, 85 jaar, man; C. M. Werter, 76 jaar, wed. van C. Mooijekind; P. C. Devilee, 38 jaar, man; A. Gordijn, 74 jaar, wed. v. A. H. Korenhof; B. Hoogeveen, 83 jaar, wed. van A. H. Korenhof; B. Hooge veen, 83 jaar, man; J. Colijn, 80 jaar, man. fetraat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan. Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof. Meerhof, Akker^of, V|£eid^iq|, Telders- kade. Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat. Rooseveltstraat (geheel) AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. DINSDAG 27 MEI Doopsgezind Centrum Leidse As surantie Club 20.00 uur. DONDERDAG 29 MEI Imperium Toneelgroep „Imperium"; „Een slok aarde". 20.00 uur. VRIJDAG 30 MEI Rest. Van der Heijden Fusievergade ring Leidsche Kunstkring „Voor allen". 20.00 uur. Schouwburg Sluitingsavond Mater Amabillisschool. 20.00 uur. Bevrijdingsplein Turndemonstratie „Jahn". 19.45 uur. Leiden Zuid-west Vlag- en lampionop tocht. 20.45 uur. Leiderdorpse Bridgeclub De zesde ronde van de viertallencom petitie heeft in groep rood weinig ver andering in de stand gebracht. Het echt paar Rompes met het echtpaar v. Kla veren bleven aan de leiding en konden hun voorsprong vergroten doordat hun concurrenten allen punten verspeelden. In groep zwart bleef de stand onge wijzigd. doordat het echtpaar Middel burg met de dames Schutte-Zwarts een kleine overwinning behaalden, maar De Koning-v. Zonneveld met v. Berge He- negouwen-Helversteyn werden 2e-plaats- bezetters, doordat zij met 6-0 wonnen en Blansjaar-Pul met Hoogervorst-v. d. Vliet met 4-2 verloren. De parencompetitie in groep groen werd een week opgeschort in verband met het grote aantal invallers. Groep rood: 1 echtp. v. Klaveren met echtp. Rompes 29-7 206. 2 dames Jans- v. Zonneveld met Bos-Jans 24-12+111. 3 Blom-Schippers met Lenaers-Schutte 22-14 26, 4 mevr. Hanson-hr. Bavelaar met mej. en hr. De Vrind 19-17 45, 5 Gerlich-v. Leeuwen met De Jong-v. Kins 19-17 6. echtp. Danz met Danz jr.- De Vries 16-20 9, 7 dames v. Gelder- De Jong met echtp. Wessels 16-20 103. 8 echtp. Pouw met Beek-Karstens 15-21 47, 9 Tijssén-De Winter met Karstens sr.-Rebel 10-2678, 10 echtp. Groes- beek met echtp. v. d. Pool 10-26145. Groep zwart: 1 echtp. Middelburg met dames Schutte-Zwarts 22-8+146, 2 De Koning-v. Zonneveld met v. Berge He- negouwen-Helversteyn 22-10+44, 3 Blansjaar-Pul met Hoogervorst-Van dei- Vliet 18-12 68, 4 echtp. Verduin met echtp. Zwanenburg 13-17 31, 5 mevr. Onrust-hr. Stokhuyzen met v. d. Bo- gaard-v. Ham 10-20102, 6 dames Ba- velaar-v. d. Kommer met .mevr. v. d. Brink-hr. Bik 7-23—125. Geslaagd Aan de Utrechtse univer siteit is geslaagd voor het tandarts-exa men de heer A. de Vlaming te Leiden. (Advertentie) Jazeker, dat kan! Als u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Stel dat u samen jaarlijks f 500,— premie betaalt voor uw levensverzekering. Dan krijgt u later per jaar een premie van 20(maximaal f 100,—). Belastingvrij. Als u met die spaarpremie uw levensver zekering verhoogt, kan dat soms duizenden guldens uitkering schelen. En dat is toch zeker de moeite waard. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21 t/m 59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar in komen hadden van ten hoogste f 15.000,— Het maximum spaarbedrag is f 250,— per deelnemer per jaar en f 500,- voor een echtpaar. Vraag morgen eens nadere inlichtingen. Levensver zekeringmaatschappijen, Assurantie-adviseurs en Raden van Arbeid (V.O.V.) zullen u graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaarvormen van het Premie Spaarplan aanvragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlich ting bezitsvorming, Postbus 51, Den Haag./ Raadsagenda van Voorschoten De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond in openbare verga dering bijeen om 8 uur. De agenda ver meldt o.a. het voorstel tot het beschik baarstellen van een krediet voor de uit besteding van de uitgave „Raadhuis klanken"; nota inzake een doeltreffende democratie; voorstellen tot het aangaan van grondtransacties met de kerkvoogdij en diakonie van de Hervormde Ge meente van Voorschoten en Veur; wijzi ging van de Verordening vermakelijk- heidsbelatsing: het treffen van een re geling voor het voeren van reclame in de gemeente; het verlenen van een sub sidie in de kosten van dc restauratie van het beschermende monument Veurseweg 215 en een aantal onderwtjsvoorstellen tot het verlenen van medewerking bij de aanschaffing van leermld'+'en voor diverse scholen. „Raadhuisklankcn" voor f5000 naar de drukker In het kader van verbetering van de voorlichting van de burgerij is vorig jaar begonnen met de uitgifte van een eigen voorlichtingsblad voor de gemeen te Voorschoten „Raadhuisklanken." In middels zijn drie edities verschenen. B. en w. hebben de indruk, dat het blad in een behoefte voorziet. Tot nu toe is het blad gestencild in eigen beheer vervaar digd. De werkzaamheden voor de ver vaardiging ontwrichten dc normale gang van zaken op de typekamer van het secretarie. B. en w. achten het gewenst om het blad in het vervolg te laten drukken. Prijsopgave bij een tweetal bedrijven is gevraagd. De kosten be dragen 1.600.- per uitgave. Het ligt in de bedoeling, dit jaar nog drie uit gaven van „Raadhuisklanken" te doen verzorgen en de raad wordt om een krediet van 5.000.- gevraagd. Orgelconcert Dinsdagavond 3 juni zal de bekende stadsorganist van Haar lem Albert de Klerk een concert geven op het orgel van de Herv. kerk te Voor schoten; aanvang 20.00 uur. Uitgevoerd zal o.a. worden Kijrie uit de Messe du Huitième, Ton van Gaspard Corette, Fantasie G Dur BWV 572 van Joh. Seb. Bach, Pastorale Opus 19 van César Franck en werken van Jan Langlais en Hendrik Andriessen. De avond wordt gegeven door de Culturele Commissie van de Hervormde Gemeente en is tegen entree voor iedereen toegankelijk (hou ders van een cultureel jeugdpaspoort half geld). Boschgeest koos wijkraad Dit weekeinde kozen de bewoners van de Voorschotense wijk „Boschgeest" een wijkraad. De kandidaten hielden op het plein voor de Moeder Godskerk voor de verkiezing hun „aanmoedigingstoespraken". Hoewel doorspekt met veel humor toch in de geest van „De wijk Bosehgeest wordt achtergesteld en heeft dringend een aantal voorzieningen nodig". Vlot beloofden de kandidaten te zullen Ijveren voor meer speelgelegenheid, voetgangersoversteekplaatsen, be tere wegbeveiliging en meer scholen. De w(jk telt 400 gezinnen en in totaal 350 bewoners namen deel aan de wijkverkiezingen. waarmee aangetoond werd dat de wijk achter de doelstellingen van het wykberaad staat. Burgemeester en wethouders vragen i vrijdagavond in de raadsvergadering een uitspraak van de leden over dit wijk- beraad, dat zich ten doel gesteld heeft j het welzijn van de bewoners van deze wijk te bevorderen. In hun nota over „Roelmatige democratie" hebben b. en w. de vorming van wijkraden niet aan geroerd en betrokken bij de overwe gingen om te komen tot een betere en doeltreffender contact tussen burger en overheid. B. en w. meenden dat de afstand tus sen burger en bestuur in het 20.000 in woners tellende Voorschoten niet zo groot was, dat tot instelling van wijk raden moest worden overgegaan. Moei lijk kan worden ontkend, aldus b. en w. dat de bewoners van „Boschgeest" thans „op een andere rail rijden" dan het spoor dat in de nota werd uitgestippeld. Vast staat evenwel dat de afstand bestuur-burgerij door de instelling van wijkraden kleiner wordt en dat de instel ling van deze onderste bestuurslaag de inspraak in hoge mate zou bevorderen. B. en w. zien geen aanleiding om deze bestuurslaag in de vorm van een wijk raad te bevorderen, te meer daar ook de wijk „Adegeest" plannen heeft te komen tot een dergelijk instelling. De gemeenteraad wordt gevraagd om een principiële uitspraak. Wel moet wor den overwogen, dat indien de raad de wijkraad „Bosehgeest" voor kennisge ving zou aannemen en niet betrekken in het bestuurlijke werk, deze wijkraad zich mogelyk zou kunnen gaan opstel len tegen de bestuursorganen en als pressiegroep zou kunnen gaan fungeren. GEMEENTE KOOPT CHRISTELIJKE BELANGEN De Voorschotense gemeenteraad krygt vrijdagavond het voorstel van b. en w. te behandelen betreffende de aankoop van o.a. het gebouw voor Christelijke Belangen aan de Wijngaardenlaan en enige stukjes grond. Gebouw en grond zijn in eigendom van de Hervormde Kerkvoogdij en Diakonie. De aankoop van het gebouw en de stukken grond zijn nodig brj de reali sering van de ontwerpbestemmingsplan- nen „Cenrtum en Voorstraat." Het ge bouw voor Christelijke Belangen wordt aangekocht voor 125.500 -, exclusief de verwarmingsinstallatie en keuken inrichting. De stukjes grond betreffen o.a. een gedeelte van de tuin en oprij laan van de hervormde pastorie aan de Treubstraat. De Hervormde Kerkvoogdij en de Diakonie zal ook enige stukjes grond van de gemeente Voorschoten krijgen. Het betreffen allemaal kleine égaliseringen van de bestaande grond eigendommen. VERMAKELIJKHEIDSBELASTING B. en w. stellen de raad voor de ver makelijkheidsbelastingverordening dus danig te wijzigen dat de vrijgestelde toe gangsprijs bij sportwedstrijden verhoogd wordt tot 1.- Thans zijn de entree- gelde'n t/m 0,50 vrijgesteld. In ver band met de invoering van de B.T.W. moet over sportevenementen omzetbe lasting worden geheven. Thans hebben de plaatselijke sportverenigingen een entree van 0,50, deze moet opgevoerd worden ingevolge de BTW met 0.06. zodat de nieuwe toegangsprijs 0,56 en afgerond op 0,60 komt te liggen. Volgens de oude regeling zou hierover gemeentelijke belasting geheven moe ten worden, waardoor er voor de sport verenigingen netto 0,43 overblijft. Ter stimulering van de eigen inkomsten wensen b. en w. de vrijstelling voor de sportverenigingen te verlenen. RECLAME BINNEN DE GEMEENTE B. en w. stellen voor over te gaan tot invoering van reclame binnen de gemeente. Gedacht wordt o.a. aan lan taarnpalen met licht- of emaillereclames tot een maximum van 30 stuks. Deze activiteit zal worden uitbesteed aan een reclamebureau. De gemeente rekent op 'n ontvangst van rond 5.000.- per jaar. ZOETERWOUDE-H.R. Vakantiereis van bejaardensociëteit Twintig echtparen, allen leden van de bejaardensociëteit Meerburg, zijn zater dagmiddag j.l. van een geslaagde vakan tie terug gekeerd. Zondagmiddag 18 mei om twee uur vertrokken zij met bestem ming Oosterhout. Hoewel het weer aan vankelijk niet erg aanlokkelijk was vooi de bejaarden was de stemming zeer goed en tegen het midden van de week werd ook de temperatuur wat zomerser, zodat wat meer van de prachtige omgeving genoten kon worden. In beste stemming werd dan ook de thuisreis aanvaard. De reis werd ook meegemaakt door pastoor Kragtwyk. Warmonds pastoor hartelijk gehuldigd bij 40-jarigpriesterfeest De films in die week van 22 t/m 28 mei zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: The happiest millionaire (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Pinksterdagen: 4.30. 7.00 en 9.30 uur. Nachtvoorst, do. vr. zat. Finale in Berlijn. 23.30 uur (18 jr.) Jeugdmatinee: le en 2e Pinksterdag en woensdag 2.30 u. Dick Trom en het Circus. Lido: Play dirty (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur le en 2e Pinksterdag 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor. Wat is er toch aan de hand met Rosemary's Baby' (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: The Beatles (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur le en 2e Pinksterdag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Casino Rovale (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur le en 2e Pinksterdag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex Tarz.an en de Jungle Bay (14 jr.) Dagelijks 2.30. 7 15 en 9 15 uur PPinksterdagen: 2.30. 4.45. 7.15 en PIJNT. De herdenking van het 40-jarlg pries terfeest van pastoor A. J. Slykernian Is een huldiging geworden van een onge kende spontaniteit, waarbij overduidelijk is gebleken dat de pastoor een bijzon dere plaats inneemt in de Warniondse gemeenschap. Men wilde deze huldiging niet alleen zien als een uiterlijke plech tigheid maar ook als een ongezochte gelegenheid om de jubilaris nu eens te tonen de hoogachting en sympathie die Warmond hem toedraagt. De hartelijkheid waarmede het feest is gevierd en die haar uitweg vond in een prachtig geschenk moge de jubilaris de voldoening geven dat zijn werk ten zeerste wordt gewaardeerd. Als men weet dat de jubilaris als atel- regel heeft dat men mensenkennis niet verwerft door te trachten de mensen te beoordelen, doch door te proberen hen te begrijpen, behoeft zulks dan ook geen verwondering te wekken. De feestelijkheden werden zaterdag geopend niet een door de jubilaris uit dankbaarheid opgedragen H. Mis, op geluisterd door een kinderkoor, met or gelmuziek van kapelaan Weijermars. Door dat kinderkoor werden verschillen de toepasselijke liederen ten gehore ge bracht. Na afloop van de dienst werd door vele aanwezige kerkgangers een „lang zal hij leven" gezongen, gevolgd door een krachtig handgeklap. De pastoor, die hierop allerminst had gerekend, dankte allen voor deze even onverwachte als spontane huldiging. Zondags Zondag om elf uur vond in de kunst zinnig en smaakvol versierde kerk een plechtige Eucharistieviering plaats. Ge zongen werd de vijfstemmige mis van Jan Verhulst. „Missa: Chnistus het Eeuwig woord", waarbij het dames-, he- de. i kinderkoor medewerking verleen- Aan het einde van de plechtigheid richtte de pastoor zich tot zijn parochia nen om hen nogmaals te danken voor hun belangstelling en medeleven bij dit jubileum, waarbij hij zeide dat zijn loop baan niet zoals in het lied „Pelgrims tocht der mensen, veertig jaar woes tijn" voor hem geen veertig jaar woes tijn was geweest. Dankbare vreugde Des middags waren in 't Trefpunt een honderdtal genodigden bijeengekomen. Toen de pastoor met zijn familie had den plaatsgenomen werd het woord ge voerd door de heer W. Vergeer, voorzit ter van het feestcomité, om namens het comité, bestaande uit .jong en oud, alle standen en organisaties, de pastoor hulde te brengen. Bij het bereiken van deze mijlpaal, al dus spreker, past het ons even terug te zien. „Warmond is verheugd iets te kun nen doen om zijn dankbaarheid te to nen voor alles wat gij voor de War- mondse gemeenschap hebt gedaan. Door uw enthousiasme is de „bloelende paro chie", zoals de bisschop van Haarlem eens zeide, nog steeds niet uitgebloeid. Wij hebben grote bewondering voor de wijze waarop gij als pastoor de nieuwe ontwikkelingen in de kerk hebt opgevat en begeleid en dit alles ln nauw overleg met uw parochianen. U stond steeds voor een ieder en op welk uur dan ook klaar om uw mening of zienswijze te ge ven, waarbij steeds duidelijk bleek de goede harmonie tussen u en de burger lijke gemeente." Geschenk ln stukken Na deze toespraak boden een zestal naar het heilige land. De kinderen brach- naar het heilige land. De kinedren brach ten achtereenvolgens de neus, de vleu- Ieder het zyne Korreltje ROTTERDAM, 27 mei Vee Totale aanv. 5176. 950 slachtrunderen226 ge- bruiksvee; 35 vette kalveren: 108 gras kalveren; 2804 nuchtere kalveren; 277 varkens: 8 paarden; 74 schapen of lam meren; 643 weidelammeren; 51 bokken of geiten. Prijzen: slachtrunderen extra kwal. 5.55—5.95. le kwal. 4.95—5.45, 2e kwal. 4.354.80, 3e kwal. 4.10—1.25; vette kalveren le kwal. 3.654.00, 2e kwal. 3.45—3.60, 3e kwal. 3.40—3.45; varkens le kwal. 2.672.70, 2e kwal. 2.64—2.67, 3e kwal. 2.57—2.62; stieren 4.705.30; worstkoeien 4.004.15; kalf- en melkkoeien 11501650; vare koele® 925—1225; vaarzen 975—1150; pinken 700900; graskalveren 575750; nuch tere kalveren 140180; mestkalveren. 180275; slachtzeugen 215228: zware varkens 225240; schapen 95130; 'nmmeren 150190: weidelammeren 100 -130. Overzicht, aanvoer, handel en -;'?en: slachtrunderen: kleiner - willig- "<rer; Jtalf- en melkkoeien: minder - 'talm - prijshoudend: vare koeien: kor ter - stil - onveranderd; vaarzen en pin ken: gewoon - lui-duur - stabiel; gras kalveren: groter - flauw - als vorige week: vette kalveren: kleine - vlug - prijshoudend: nuchtere kalveren: groot - traag - iets gedrukt; varkens: korter - vlot - hoger, enkele prima's boven no tering; schapen en lammeren: kleiner - rustig - onveranderd; weide- en zuig lam meren: groot - levendig - iets stijver in prijs. BODEGRAVEN, 27 mei. Kaas Aan voer 11 partijen goudse kaas. Prijzen 3.40-3.62. Extra kwaliteit 3.1. Handel kalm. LEIDEN, 27 mei. Groente: champig nons 2.85-3.00; aardbeien 70-76; andij vie 38-46; peulen 4.20-5.10; snijbonen 3.00-3.20; spitskool 88; postelein 37-41; prei 33-37; rabarber 15-16; spinazie 32- 47; komkommers 26-47; tomaten A 8.50- 8.70; idem B 10.20-10.50; idem C 7.20- 8.10; idem CC 6.10-6.30; bloemkool A 76-1.04; idem B 56-76; idem C 28-46; bospeen 75; kroten 31-41; radijs 11-18. gels en de staart van het vliegtuig, met als laatste de romp. waarin een ticket Een rij van sprekers voerden hierna het woord, t.w. burgemeester F. K. Lan- gemeijer, de heer J. G. v. Vilet namens het kerkbestuur, kapelaan Weijermars die de pastoor dankte voor de prettige samenwerking en de verleende gastvrij heid, de heer J. de Winter, voorzitter van de Jeugdraad, ds. J. Sijders en do algemeen overste van de Ursulinen ln Bergen, waar de pastoor 18 jaar rector Is geweest. „Na alles wat wij van de vele spre kers hebben gehoord", aldus spreekster, „zeg ik: Ja, dat is hij, zo hebben wij hem gekend. Wij feliciteren u ook uit naam van allen die do'.r hun werk in Afrika, zoals uw zus, niet in de gelegen heid zijn u persoonlijk hun gelukwen sen te kunnen aanbieden." Dankwo-.-rd Bewogen dankte de pastoor allen zon der uitzondering, die hadden medege werkt om dil iubil *um voor hem tot een onvergete'ijke dag tc maken en voor de aangebooen vliegreis, waarmede een groot verlangen werkelijkheid is ge- wodren. „Wat gesproken is zie Ik" aldus spreker, „als lofprijzingen die goed be doeld zijn. Ik hoop. dat de zevens, ach ten en negens die gij mij gegeven hebt, later bij de Heer geen onvoldoenden zul len worden." Receptie Ontelbaar was het aantal personen dat gebruik maakte van de gelegenheid de jubilaris persoonlijk te complimente ren. Het feestelijk gebeuren werd mu zikaal opgeluisterd door de harmonie „St.-Matthias", terwijl als sluitstuk een muziekgezelschap uit Bergen de jubila ris een serenade bracht. Pastoor SUjkerman heeft nu kunnen ervaren hoe groot de achting en sym pathie is die de bewoners van War mond en velen daarbuiten hem toedra gen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3