Umpire telde Mexico in finale Davis Cup BINNEN UUR OKKER WINNAAR BIJ PROFS GEWETENSVRAAG KOST HOCKEYERS GELIJKSPEL Behrend allround in 12-voetsjol Proftennisser weer boksamateur Vier dagen top: 3000 kijkers Succes voor nieuwe Duitse coach AHC '31 geen succes voor E.C. handbal BASIS SUCCES BIJ GUNSTIG ZEILWEER DINSDAG 27 MEI 1969 MEXICO CITY Australië uitgeschakeld voor het ten- nisternooi om de Davis Cup. Het Australische team ver loor in de finale van de Noordamerikaanse zone met 3—2 van Mexico. Nadat Ray Ruffels in het vierde enkel spel de partijen op gelijke voet had gebracht door Joaquin Loyo Mayo met 6—3. 46. 6—4, 10—8 te ver slaan, verloor Bill Bowrey het beslissende enkelspel met 2, 36, 86, 63 van Rafaël Osuna. Mexico komt uit tegen de winnaar van de Zuidamerikaanse zone. waarvan de finale tussen Brazilië en Chili nog moet worden gespeeld. De partij tussen Osuna en Bowrey is een van de schandaligste uit de geschiedenis van het toernooi om de Davis Cup geworden. De arbitrage was walgelijk partijdig in het voordeel van Rafaël Osuna. Nadat Bowrey de tweede set had gewonnen en spelen derwijs het initiatief in de partij tot zich had getrokken, ging de Mexicaanse scheidsrechter, geassisteerd door een van de lijnrechters, zijn gewicht in de schaal leggen. AUSTRALIË UITGESCHAKELD In de eerste set a' had Harry Hopmans, de niet-spelende aanvoerder van Australië, bezwaren gemaakt tegen Osuna, die aan de achterlijn danste-en sprong als Bowrey klaar stond om te serveren. De umpire legde dat protest naast zich neer en riep door de luidspreker: „Je kunt doen wat je wilt, Rafaël". In de derde set had de arbitrage een ander punt gevonden om Bowrey uit zijn spel te halen. Een onmiskenbare ace van Bowrey werd uitgegeven, seconden na dat de bal de baan had geraakt. Bowrey liep naar de plek waar de bal was neer gekomen in een poging de arbiter te overtuigen, maar het enige antwoord dat hij kreeg was dat de nog niet voltooide game aan Osuna werd gegeven omdat Bowrey weigerde verder te spelen. Na een nieuw protest van Harry Hopman werd deze beslissing herroepen. Nieuw wapen Toch werd Bowrey sterker en de ar bitrage gebruikte weer een nieuw wapen om zijn concentratie te breken, gesteund door de vijfduizend toeschouwers, die de Australiër herhaaldelijk minuten uitflo ten. Ray Ruffels, die op de tribune zat, werd zelfs door de toeschouwers lot handgemeen geprovoceerd. Bowrey werk- BERLIJN In. het internatio nale toernooi in Berlijn verloor toptennis ook zijn gezicht. De Britse prof Roger Taylor speel de zaterdag in de kwartfinales tegen de Zuidafrikaan Bob Hewitt (6—4, 3—6, 8—6, 2—6, 63). De partij moest vele malen worden onderbroken om dat de spelers elkaar beledigin gen naar het hoofd slingerden. Na afloop kwam het zelfs tot een handgemeen. Hewitt moest naar een ziekenhuis om een wond boven zijn linkeroog te laten behandelen en Taylor, die vóór hij zijn tenniscarrière begon amateurbokser was, kon zijn partij in de halve finale tegen Ray Moore (Z.-Afrika) niet spe len omdat hij een gezwollen linker hand aan de vechtpartij had overge houden. De aanleiding tot de vechtpartij is enigszins duister. Hewitt, die gewoon lijk op de baan zijn gevoelens niet verbergt weigerde ieder commentaar. Taylor vertelde: „Tijdens en na de wedstrijd heeft Hewitt mij voortdu rend uitgescholden. Hij riep dat hij me een pak op mijn donder zou geven en noemde mij een valsspeler. In de kleedkamer begon hij opnieuw en probeerde hij mij in een garderobe- kast te duwen. Ik nam aan dat hij zijn dreigementen waar wilde maken en van plan was mij te slaan. Daarom heb ik eerst geslagen en ik weet wer kelijk niet meer hoe vaak". In de finale kwam Moore uit tegen zijn landgenoot Drysdale die van Mul ligan won in de halve finales en in de eindstrijd ook Drysdale versloeg: 16, 6—1, 7—5, 6—8, 7—5. te in die derde set een achterstand van 45 en vier setpunten weg voor hij op gelijke hoogte kwam Maar zijn zelfver trouwen was ten slotte toch ondermijnd door een zestienjarige lijnrechter die hem tijdens het serveren zes keer aftelde voor voetfout, wat in de voorgaande dagen in het geheel nog niet was gebeurd. Dubbele fouten Uit zijn concentratie gebracht omdat hij er scherp voor moest waken met zijn voeten zelfs niet in de buurt van de lijn te komen, sloeg Bowrey in de beslissen de set veertien dubbele fouten. Daardoor werd het Osuna niet moeilijker gemaakt om Australië, vijftien keer finalist na de oorlog in het toernooi om de Davis Cup, uit te schakelen. De ontmoeting verliep als volgt: Osuna (Mex.)Ruffels 9—7. 36, 7—5, 6—3; Bowrey (Austr.lMayo 46, 63, 62, 75; Osuna/ZarazuaDent/Alexander 18—16, 12—10, 6—4; Ruffels—Mayo 6—3, 4—6, 6—4, 10—8: Osuna—Bowrey 6—2, 3—6. 8—6, 6—3 wakije 0—5: Zweden—W.-Duitsland I Brittannië—Ierland 5-0. Europese zone groep B: Italië—Oostenrijk S-O: J.-Slavlë—Spanje 0—5; Rusland—Canada 4—Roemenië—Israël 5—0. caanse zone. finale Mexico— groep B: Spanje—Roemenië, Rusland—Italië. Wel spelen De Tsjechische tennissers hebben ge protesteerd tegen het advies van het na tionale overkoepelende sportlichaam de wedstrijd om de Davis Cup tegen Zuid- Afrika niet te laten doorgaan. In de Tsjechische krante stond gisteren een ingezonden brief, ondertekend door Jan Kodes, Jan Kuknl, Vladimir Zednik en hun niet-spelende aanvoerder, gericht aan dr. Richard Nejezchleb, de voorzit ter van de overkoepelende sportbond. In die brief staat o.m.: „Het Tsjechi sche Davis Cupteam veroordeelt de apart heidspolitiek van Zuid-Afrika ten scherp ste maar waardeert des te meer het standpunt van de Zuidafrikaanse tennis- de profs. Om met bond. Als enige bond in het land staat de tennisbond toe dat gekleurde landge noten de stadions bezoeken en dat zij lid kunnen worden van de verenigingen. Daarom willen wij graag tegen Zuid- Arika spelen". Federation Cup Nedèrlaiid is er niet; zoals vorig jaar, in geslaagd de finale van het toernooi om de Federation Cup te' bereiken. In de halve finales verloor Nederland in Athe ne met 30 van de Ver. Staten. De an dere finalist werd Australië, dat de beker verdedigt, door een overwinning van 30 op Engeland. jstralië—Engeland 3—0: Kerry Melv-lle- inie Shaw 6—3, 6—2: Margaret Court—Vu a Wade 6—3. 3—6, 6I; Margaret Court y Tegart—Virginia Wade/Joyce William I, 6—3; Judie Held- Nancey "leld- ;hey I Open Franse In Parijs begonnen gisteren de open Franse kampioenschappen. In het toer nooi in het Roland Garrosstadion, dat voor de 68ste maal wordt gehouden, is veel geld te verdienen, ook voor spelers die nog als amateur meedoen aan de Da- vis Cupstrijd. het herenenkelspel, de finale op 7 juni wordt ge speeld,. kan 35.000 francs verdienen. De verliezer in de finale ontvangt 17.500 francs en de verliezers in de halve finale 9.000 francs elk. De woorden amateur en professional Heiko van Staveren bezig een Duitse aanval te ontregelen. Toch lukte dat niet altijd. Vandaar dat de Duitsers met 10 zegevierden. IAAF weer tegen borstelschoen LONDEN De Technische Commis sie van de Internationale Atletiekfede- ratie (IAAF) heeft zich zaterdag in een vergadering te Londen opnieuw tegen hel gebruik van de zogenaamde borstel schoen verzet. Volgens de commissie zijn er aanwij zingen dat deze veelbesproken schoen een nadelig effect heeft op de oppervlak te van de tartanbanen. Bovendien zou het gebruik van de borstelschoen scha delijk kunnen zijn voor de atleten zelf. in-die zin dat het risico tot het oplopen van ernstige blessures groter is door de sterkere veerkracht. Vorig jaar liepen enige Amerikaanse atleten wereldrecords met borstelschoe nen. De IAAF veroordeelde echter dit schoeisel en erkende de records niet. Het probleem zal nog nader bestudeeerd worden. Bednarski trok 154 kg NEW YORK De 23-jarige Ameri kaanse gewichtheffer Bob Bednarski heeft met 154 kg. een nieuw wereldre cord trekken in het zwaargewicht gevês- tigd. Sinds 1 januari kunnen slechts ge- wichtheffers met een lichaamsgewicht tot 110 kg. records in het zwaargewicht vestigen, voor zwaardere atleten is het superzwaargewicht ingesteld. De Inter nationale Federatie heeft ook het wereld record van de Amerikaanse halfzwaarge- wicht Frank Capsouras, 119 kg. stoten, erkend. ESSEN Werner Dclmes. de nieuwe coach van het Duitse hockeyelftal. is zijn carrière succesvol begonnen. Het elftal, waarvoor dc Keulse ex-internationaal voor de eerste maai de verantwoordelijk heid had. versloeg gisteren in Essen in de onder zeer slechts omstandigheden voortdurende regenval en een doorweekt spekglad veld gespeelde twintigste in terlandwedstrijd tussen beide landen Ne derland met 10 door een doelpunt in de 21ste minuut van Baumgart. Het was ongetwijfeld een verdiende overwinning, maar één bij de gratie van Otto ter Haar. die in de voorlaatste mi nuut doelman Rott passeerde. Tenminste, dat dachten zijn ploeggenoten die hem uitbundig bejubelden, en ook de Belgische scheidsrechter, die resoluut naar de mid denstip wees. De Duitsers protesteerden echter heftig. Ter Haar zou de door Jeroen Zweerts van de rechtervleugel ingesla gen bal, dus van buiten de slagcirkel, niet met de stick hebben aangeraakt, ofschoon wel die schijn was gewekt. Ter Haar kreeg toen door de scheidsrechter de gewetensvraag voorgelegd of hij inder daad de bal had geraakt. „Nee", was zijn antwoord en het doelpunt werd geannu leerd. Een staaltje van sportiviteit, dat Nederland tot verliezer maakte. Overigens geen onverwachte nederlaag, want nog nimmer heeft de oranjeploeg op Westduitse bodem ook maar één winst punt kunnen behalen. Net iets meer De kille cijfers: zes strafcorners en ne gen lange corners voor West-Duitsland tegen twee en twee voor Nederland, als mede een overigens gemiste straf- push voor de Duitsers geven dan welis waar geen zuiver maar wel een globaal beeld van de krachtverhouding tussen beide ploegen. De Duitsers waren juist een tempo sneller en hadden bovendien technisch, vooral op het punt van de stok- vastheid. Tiet iets meer in hun mars, waar door zij de meeste aanspraken op de over winning konden doen gelden. Zij konden ook iets beter de moeilijke terreinomstan digheden de spelers konden in hun acties soms nauwelijks op de been blijven het hoofd bieden West-Duitsland verwierf dan ook al spoedig een veldmcerderheid. die 21sle minuut resulteerde in een doelpunt van Wolfgang Baumgart, die uit een vrije slag van Uli Vos de bal kreeg, er handig mee door de Nederlandse verdedigings linie manoeuvreerde en tenslotte ook de uitgelopen doelman Brederode geen kans gaf: 10. Afgekeurd Kort daarop kreeg Nederland de eerste strafcorner te nemen, nadat Ter Haar in een solo was gestuit. Wegens sticks van Nico Spits, de „slagman", was het resul taat nihil. Vooral de linkervleugel van de Duitsers, die zich nogal eens mocht ver heugen in een grote mate van beweginge vrijheid, was met snelle acties een voort durend gevaar voor de Nederlandse de fensie, waarin aanvoerder Heiko var Staveren en Nico Spits veel goed werk deden. Mede doordat de Duitser eens te gejaagd waren in hun jacht op succes, wierpen hun aanvalscombinaties toch weinig vruchten af. Nederland moest het vooral hebben van snelle uitvallen, maar verder dan een afgekeurd doel punt uit de tweede strafcorner kwam het Het doar coach Kruize uilgedachte systeem van vier middenveldspelers vier aanvallers leek in de zevende nuut van de tweede helft tot succes te I leiden toen Ter Haar de gevaarlijkste aanvaller was doorgebroken. Hij pushte de bal echter over het Duitse doel Ofschoon Nederland het tempo had opge voerd, bleven de Duitsers toch het ini-1 tiatief behouden. Zij hielden het vijande- lijke doel onder druk. maar in de afwer- king van hun aanvallen faalden zij veel- I vuldig, en bovendien redde Brederode ige malen goed. zijn geheel uit het toernooireglement ver dwenen. Op de eerste dag werd Judith Salome in de eerste ronde van het damesenkel spel uitgeschakeld. Zij verloor van de Zweedse Eva Lundquist met 97, 61. Jachten zeilden over zee HOEK VAN HOLLAND De 67 deel nemende jachten aan de internationale Nort Sea Race 1969 hebben het dit jaar met het weer uitstekend getroffen. Van af de start, vrijdagmorgen voor Harwich, ging het met een windkracht van onge veer 2 naar het Westhinder lichtschip. De wind varieerde van oost naar noord oost, tot hooguit sterkte 5 aanwakkerend, tot in de nacht van zaterdag op zondag. De snelste jachten waren toen al voor Hoek van Holland de finish baar de overige schepen moesten nog fiks onweer doorstaan. De wind ruimde daarbij naar het zuiden, maar desondanks behoefde er maar weinig of zelfs geen slagen gemaakt te worden om de finish te kunnen belopen. Na omrekening van de gemaakte tljdei Klas ïriifin-3 (GBJ. J. 1 30.14.47. 29.12.27, 2. Cer W. P. J. M. Gazela (Ned.), lornlng After (GB). R. G. Jeugdhockeyploeg tweede CANNES West-Duitsland heeft het internationale vijflandenjeugdhockeytoer- nooi in Cannes gewonnen. In de beslis sende wedstrijd versloegen de Duitsers de Nederlandse jeugdploeg met 20. De uitslagen van zaterdag waren Nt derlandEngeland 53, W. Duitsland- Engeland 20, W.-DuitslandFrankrijk 32. De uitslagen van zondag we West DuitslandZwitserland 50, Ne derlandFrankrijk 10, West Duits landNederland 20. DEN HAAG De halve finalewed strijd voor de KNVB-beker tussen Sparta en PSV zal woensdag 4 juni op het Willem Il-terrein te Tilburg worden gespeeld. Het aanvangstijd- stip is 19.00 uur. Al eerder waren Feije- noord en DWS overeengekomen hun hal ve finalewedstrijd eveneens op 4 juni in Rotterdam te spelen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM In vijfenvijftig minu ten had Tom Okker het laatste obstakel de top van het wereldtennis ge slecht. Toen stapte de apostel van het Nederlandse tennis als overwinnaar uit het eerste Nederlandse toptennistoernooi. Een zegepraal, die als basis had zijn degelijk vakmanschap, zijn zeldzame be- wcgingssnelheid, zijn groot gevoel voor variatie, zijn macht om een verschrikke lijk tempo te spelen en, voor alles, zijn enorm gegroeide zelfverzekerdheid. Tom Okker is een echte prof geworden. De wetenschap zich juist deze dagen te moe waar maken voor eigen publick (het sprookje dat Okker in Nederland nooit tot een aanvaardbare hoogte reikte, gold immers nog steeds) drukte niet als een ondragelijke last op hem. De kreten van ontsteltenis van de tri bunes na net gemiste ballen die hem vroeger in de kortst mogelijke keren uit zijn spel haalden, liet hij zondag onbe kommerd langs zich heen gaan. Tom Ok ker liet totaal niets merken van de twij fels die hem niettemin aantastten. Daar door in de eerste plaats heeft hij Gimeno verslagen. Zijn start in die prachtige finalepartij tegen de lange, bijna slungel achtige atleet Andres Gimeno, was alle- behalve vlekkeloos. De eerste de beste opslagen sloeg Okker kort achter elkaar tegen het net. En zonder zelf daartoe enige bijdrage te hebben geleverd be gon Gimeno de eerste (en later ook de 2e) set met een voorsprong van 20. Maar Tom Okker anno 1969 incasseerde de tegenslagen van ballen die net uit gingen of van de onderkant van de net- rand terugvielen, als een normale bij het werk behorende pech. Andres Gimeno. de meest artistieke speler van het groepje dat Nederland dagen heeft aangedaan, kan manoe- »n als geen ander, kan vrijwel fout loos tennissen, de ballen keer op keer messcherp naar de lijnen sturen, maar hij heeft voor succes tekortkomingen van zijn tegenstanders nodig. Rod Laver, op de eerste dag nog duidelijk vermoeid, maakte in zijn openingspartij tegen Gi meno die fouten herhaaldelijk. Tom Ok ker, deed dat niet. Al winnaar Okker beliep de drives van de Span jaard gemakkelijk en doorpriemde de verdediging van Gimeno met enige for tuinlijke netballen, formidabele backhand passeerslagen- en een moordend tempo. Zijn punten haalde hij gretig binnen met vlekkeloze stopvolleys, die de rust van Andres Gimeno wel moesten aantasten. In de le set wrong Okker zich weer spoe dig naast Gimeno door een doorbraak de derde service-game van Gimeno ■ns opslag toen al minder scherp werd. Okker won zijn eigen opslagen gemak kelijk en via 43 en 54 kreeg hij zijn eerste setpoint op de service van Gimeno. De derde gebruikte hij voor zijn eerste setwinst: 64. Ook in de volgende reeks werd Okker geconfronteerd met een achterstand van 20, maar ook die moeilijkheden over won hij op een magnifieke manier. Op 22 was Tom Okker in feite al van het toernooi. De verrassende van Gimeno op Rod Laver, waardoor direct al een streqp door de ideale fina le Okker-Laver werd gehaald, had Tom Okker een tegenstander geschonken die hij het gemakkelijkst aan kon. Diè spe ling van het fortuin heeft Okker knap uitgebuit. Via 33 werd het 63. De finale had nog geen uur geduurd. Geen verweer Tom Okker had zaterdag ln Eindhov de in twee poules ingedeelde spelers traden beurtelings in Amsterdam en Eind hoven aan de finale bereikt door met vaak briljant tennis de nog ongeslagen Australiër Tony Roche te wippen. Winst op Roche, en dan liefst in twee sets, was Okkers enige kans de eindstrijd te halen. Tony Roche's ondergang tekende zich na enkele ralleys al af omdat hij totaal geen verweer bleek te kunnen op brengen tegen het schitterende volleren van Okker. Wat 'n prestigeslag had kun nen worden, werd een walk over: 63, 6—2. Andres Gimeno marcheerde de finale binnen door in drie sets (16, 63, 64) Dennis Ralston bij vlagen tot een belof tevolle beginneling te degraderen. Een volle set gebruikte Gimeno, die bepaald geen bliksemkracht bezit, om weer eens te ontdekken hoe Ralston precies speelt. Klasse En waar in dit hele toernooi was de machtigste, de allergrootste. Waar Rod Laver? Hij kon na zijn onverwachte verlies op de eerste dag de interesse niet meer opbrengen om zich met volle overgave op het gebeuren te sorten. Soms niettemin, toonde hij welk baar speler hij is, welk een klasse dat kleine, tanige lichaam zit. De allure bijvoorbeeld waarmee hij zaterdag Ken Rosewall in de eerste set bespeelde, ried zoveel wondermooie klasse, dat achteraf geen vrede moet hebben g met de finale Okker/Gimeno. Rod La ver bewees, ondanks zijn vierde plaats in dit toernooi nog altijd de grootste te zijn. In een van de betere partijen het toernooi vochten hij en Roche verbluffend, zo flonkerend dat alleen de afwezigheid van veel toeschouwers kwalificatie „topduel" in de weg stond. Teleurstellend Vier van de „toppers" namen zondag afscheid van Amsterdam met een en verend dubbel tussen Okker-Ralston Gimeno-Emerson. Onbekommerd spe len, het complete scala tonend tactisch en technisch kunnen, werd het de meest fascinerende partij 12 in Amsterdam gespeelde duels. Ok ker, die ook in het dubbelspel de hoofd rol speelde, al was het alleen maar door zijn magische topspinlobs, en Ralston die Emerson met 75 en 64 strijd om de vijfde plaats had verslagen) wonnen met 64, 64. De nauwelijks vijfhonderd toeschou werd die zondag in Eindhoven brachten het totaal aantal bezoekers op drieduizend. Een teleurstellend aantal vier dagen toptennis. Sportief gc heeft het toernooi redelijk verwachtingen beantwoord. Er is althans n een aantal partijen sprake geweest ran ogenstrelend tennis. De uitslagen lulden: ;r—Buchholz/Rochc ver—Rosewall/F .•all/RocheLa\ Gimeno/Laver—Rosewall /Ralston 5de en 6de plaats: 6—3. 3—6. Dennis Ralst< de 7de en Buchholz 4 KREFELD AHC '31, de Nederland se handbalkampioen, heeft in Krefeld tij voor handbalteams uit de voer gespeelde dens 't toernooi om de Europese bekei wedstrijden 0 punten behaald. AHC '31 verloor met 1710 van Union West Wien (Oost), met 2213 van St. Otmar (Zwitl met 2613 van T.V. Oppum en met 27-f van Grün Weiss -Dankersen de uitein delijke Skifederatie negeert Brundage BARCELONA De strijd tussen de internationale skifederatie en de 81-jarige voorzitter van het internationale olympische comité, Avery Brundage, is zaterdag in alle hevigheid losgebrand. De FIS heeft tijdens het 27ste congres in Barcelona de kritiek van de Ame rikaanse miljonair wederom naast zich neergelegd. Op aandringen van de Skandinavische skibonden heeft men de amateurbepalingen herzien en wel op zodanige wijze dat ze nu lijnrecht tegenover de amateurvoorschriften van het IOC staan. FIS-president Mare Hodler uit Bern, «elf lid en penningmeester van het IOC, kreeg toestemming van de mees te gedelegeerden tot de volgende mo dernisering van de bepalingen: i. Skiërs mogen tn de toekomst offi cieel van hum nationale bonden loon derving, reiskosten en zakgeld ont vangen. De bonden mogen de grootte van de bedragen zelf vaststellen. b. Skiërs mogen in het vervolg met toestemming van de nationale bonden hun naam en prestaties voo ziele doeleinden gebruiken. c. Het blijft aan skiërs verboden ftartgelden en geldprijzen aan Op het eerste gezicht gaat het hier om een sensationele ontwikkeling. In werkelijkheid bracht het congres ech ter de moet op om de reeds lang ge bruikelijke praktijken te legaliseren en een eind te maken aan de verwer pelijke huichelarij. Avery Brundage reageerde prompt. „Dit bgsluit gaat lijnrecht in tegen de Olympische reglementen. Alle deel nemers aan de Olympische winter spelen van 1972 moeten zich aan de Olympische wetten houden. Het be stuur van het IOC zal zich op de vol gende zitting begin juni te, Lausanne met de kwestie bezighouden" ver klaarde hij. Op de vraag of de win terspelen in 1972 daardoor in gevaar komen, reageerde hij met: „Dat is zeer wel mogelijk". Op de doellijn In de 21ste minuut echter ten koste I WARMOND Met de uitstekende s i 1-2-2-3-1 heeft van een strafpush, in veler ogen overi gens een te zware straf. Er was evenwel toch gerechtigheid. Vos miste de kans om zijn ploeg definitief veilig te stellen. De bal ging naast. Met een fel slotoffen- sief trachtte Nederland toch nog tot een gelijkspel te komen. Het lukte niet, be houdens dan in dat ene geval, toen de scheidsrechter zich verkeek. Het bleef 10, ook al omdat Van Staveren ln de spannende slotfaze nog op de doellijn redde bij een schot van Keiler. Max Behrend tijdens het Pinksterweekeinde op de Kager- plassen het kampioenschap van det 12-voetspollen veroverd. Zaterdag, toen de weersomstandigheden bijzonder gunstig waren, legde hij al de basis voor zijn succes. Met een eerste en een tweede plaats nam hij toen al een ruime voorsprong op zijn concurrenten Kroon en Van Beekum. Ook zondag, toen het bijzonder licht zeilweer was. toonde Behrend zijp. klasse. In de ochtendwedstrijd zeilde hij achter lichtweerspecialist Daniëls naar de tweede plaats. De middag wedstrijd v/erd wegens gebrek aan wind na twee uur dob- I beren afgelast Hf. gebrek aan wind werd gisteren ruimschoots gecompen seerd. Het waaide 's ochtends zelfs zo hard dat een aai boten bij de start reeds omsloeg. Behrend kwam in deze i als vierde over de finish achter Van Beekum, Kroon Plantinga. De laatste werd echter uitgesloten, doordat h; tijdens de race een boei raakte en niet op de voorgeschrever. marier terugdraaide. In de laatste race, wegens de harde wind op een stormbaan verzeild, bewees Behrend onbetwist de beste allround-zeile: te zijn in deze klasse. Met een schitterende overwinning brach hij zijn puntentotaal op 5360. Resultaten De resultaten zijn: Zaterdag ochtendwedstrijd: 1. Behrend -. Margadaut, 3. Van Beekum; middagv/edstrijd: 1. Kroor 2. Behrend, 3. Van Beekum. Zondag 1. Daniëls, 2. Behrend 3. Van der Elshout. Maandagochtend: 1. Van Beekum, Kroon, 3. Behrend; middag: 1. Behrend, 2. Kroon, 3. Var kna Asselt. Eindklassement 1. en kampioen Behrend 5306 pn'. (klasseringen 1, 2, 2, 3, 1); 2. Van Beekum 36969 pnt. (3. 3, P, 1, 6); 3. Kroon 3506 (10, 1. uitgesl., 2. 2).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14