APOLLO 10 Mies voor i laatst „en scène toch maarÉfl liever caballero CRISIS IN CONCERTWEZEN %ft2idóe@oti/ïcwit Rood beraad in Moskou Regeling van verkeer met Pinksteren in Utrecht Communicatiestoornis in drie hoek componist-uitvoerder-publiek Th DELFTSE WETHOUDER WEIGERT GRAMMOFOON PLAATJE RES.-ORKEST altijd even goed DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 MEI 1969 Pleidooi voor betere basis in onderwijs teren we, dat op „Onderwijs" minister Veringa voor 'n grotere krachtproef staat dan zij. Want niet alleen moet Veringa waai- zien te maken waartoe Kamer en kabinet sedert 1945 wel eens naar nu blijkt te onzorgvuldig besloten hebben, de tegenwoordige minister van On derwijs ziet zloh als eerste echt geconfron teerd met de problemen van de structu rele omvorming waarop in het onderwijs aangedrongen wordt. Op een moment dat minister Veringa net even adem kan halen na in en buiten de Kamer over de universiteitsreformatie ie zijn aangeklampt, staan de leraren van het voortgezet onderwijs bij hem op de stoep om te klagen over de teleurstellin gen die de uitwerking van de mammoet wet en ettelijke departementale beschik kingen deze sector bezorgen. Tegelijker tijd is het kleuter- en basisonderwijs een nieuwe actie begonnen om te komen tot de verlaging van de leerlingenschalen die onmisbaar is om aan de verbetering van het basisonderwijs te kunnen beginnen. WE kleineren de activiteiten in de sec toren van het wetenschappelijk en voortgezet onderwijs bepaald niet. wan neer we toch op het grote belang van dit pleidooi voor een betere basis in het on derwijs gaan wijzen. De Algemene Neder landse Onderwijzers Federatie waarin alle onderwijzersverbonden samenwerken heeft gelijk, wanneer ze niet rustig blijft afwachten, of er in het volgend parlementaire jaar misschien iets terecht kan komen van de wens tot verlaging van de leerlingenschalen bij het kleuter en basisonderwijs. Graag zouden we deze actie hebben zien uitgroeien tot een nieuwe stimulans om het gehele basisonderwijs organisatorisch en inhoudelijk met spoed de metamor fose te geven die voor het voortgezet on derwijs met de mammoetwet bedoeld is geweest. Immers: van jaar tot jaar wordt duidelijker, dat met de brugklas, met programsohol en. met dooi-stroming en scholengemeenschappen, met heel andere onderwijssystemen vanuit het voortgezet onderwijs de leuze „voor elk kind het onderwijs dat zijn talent verdient" niet waar kan worden gemaakts zolang het lager onderwijs op de oude leest geschoeid blijft. We hebben in onze krant al her haaldelijk betoogd en getoond, hoe het schone doel om door een gemoderniseerd voortgezet onderwijs de culturele eman cipatie van de kleine man mogelijk te maken onbereikbaar blijft, zolang niet eerst vanuit het kleuter- en basisonder- wijs op nieuwe fundamenten verder ge werkt kan worden. Het nieuwe initiatief van de A.N.O.F. is slechts indirect op deze grote proble matiek gericht. Wel is verlaging van de leerlingenschaal een noodzakelijk onder deel ervan en kan er getracht worden in de interimperiode tenminste met één middel iets van de Individuele benadering van de leerling waar te maken. IN principe hebben zowel minister Ve- ringa als zijn staatssecretaris meer dan eens verklaard het met het A.N.O.F. eens te zijn. Ze hebben terecht erop ge wezen, hoe kleinere klassen ^lleen de ge wenste hervorming van het basisonder wijs niet zullen realiseren. Maar zij moeten weten dat de schaalverlaging in alle verdere plannen een essentieel onder deel zal blijven en dat het in principe de maatregel is. die het snelst genomen zou kunnen worden. In principe; want helaas voor de prak tijk stuit de Nederlandse gemeenschap hier weer op de grote sta-in-de-weg van te weinig financiële middelen. Minister Veringa heeft het in december j.l. nog eens in de Kamer moeten verklaren: „Verdergaande verlangens zal ik binnen mijn begroting moeten inpassen en die verdergaande verlangens hebben betrekking op ook o.i. noodzakelijke mi- ndmummaatregelen. Nu is 't waar, dat de A.N.O.F. in haar nieuwste proclamatie uit diverse rege ringsmaatregelen van het laatste jaar te gemakkelijk de conclusie trekt, dat er financiële middelen aanwezig moeten zijn. Dat diverse belastingen en heffingen ver hoogd zijn. wil nog niet zeggen dat het kabinet-De Jong ze gerust wat verder had kunnen verhogen. Ook zonder alle kastjes in de keuken van minister Witteveen te hebben bekeken, hebben we de zekerheid dat er nu reeds met betrekking tot de nieuwe miljardennota tussen Financiën en andere departementen verwoed ge streden wordt om geld voor urgente za ken. waarbij dan nog de bezorgdheid voor verdergaande inflatie een niet-onbelang rijke rol meespeelt. Maar we juichen de AN.O.F.-actie toe. omdat de overheid en de gemeenschap aan de hand hiervan kritisch zich kunnen herbezinnen over de plaats die de schaal verlaging bij kleuter- en basisonderwijs op urgentielijsten en prioriteitenschema's moet gaan \AT kost we heitialen het geld. Ook de bewindslieden van Onderwijs kunnen helaas niet voldoende geld krij- alle urgente taken op voldoende schaal te kunnen realiseren. Maar met erkenning van de belang rijke opdrachten die nu het wetenschap pelijk en voortgezet onderwijs willen ver vullen. durven we de aanbeveling te doen. dat in passende mate aan de nu weer klemmend gestelde eis van de A.N.O.F. voorrang zal worden verleend. Dit vooral om de reeds genoemde reden e we als besluit van dit artikel nog eens herhalen: bouwen aan hogere etages blijft een labiele zaak. zolang het funda ment niet onder handen genomen is. An ders gezegd: het heeft weinig zin om op hogere niveaus van onderwijs voor leer lingen betere kansen te scheppen, als men blijft doorgaan met kinderen naar deze hogere niveaus te sturen wier kans in het basisonderwijs verbeterd had moeten worden. Vervolg van de voorpagina1 Koppeling Om tien minuten over drie vannacht werd de voortstuwing van de LEM op nieuw ontstoken om in de baan te komen die de baan van de Apollo kruiste. Te voren hadden zich moeilijkheden voor gedaan toen het landingsgestel van de LEM werd afgeworpen: de maansloep begon te tollen, waarop Stafford over ging op handbesturing. De laatste faze was het verminderen van de snelheid van de LEM, het in werking stellen van de raketten om de assen in eikaars ver lengde te brengen, waarna, moeiteloos, de koppeling plaats had. „Snoopy heeft Charlie Brown te pakken", meldde Staf ford laconiek. En Cernan: „We zijn weer thuisCharlie Brown en Snoopy zijn twee bekende stripfiguren. De Apollo is naar Charlie en de LEM naar de hond Snoopy genoemd. Nadat de luiken van de Apollo ge sloten waren werd de raketbrandstof van de LEM verstookt, waarna de Apollo de „sloep" afstootte, die een baan om de zon zal gaan beschrijven. Tevreden De deskundigen zijn zeer tevreden over de gang van zaken. De LEM is feilloos in de berekende banen gebracht, de landingsradar, die straks automatisch bij een landing de LEM moet afremmen, heeft prima gewerkt, alleen over de radioverbindingen is men ontevreden; ze waren te slecht toen de maan dicht ge naderd was. Men hoopt daar een oplos sing voor te vinden, want deze verbin dingen zijn bij een landing van over wegend belang. Morgenmiddag komt het beslissende ogenblik van de terugkeer naar de aarde. De baan moet zodanig zijn dat de Apollo onder een goede hoek dc dampkring kan binnenkomen en niet, of de aarde voorbij schiet, of in de dampkring verbrandt. Maandagavond om acht minuten vóór zes moet de Apollo in de Stille Oceaan terecht komen. MOSKOU (AP) Vertegenwoordigers in 43 communistische landen zün te Moskou aangekomen voor het deelnemen een bijeenkomst die vooraf gaat de topconferentie die op 5 juni te Moskou zal beginnen. De bedoeling van de grote conferentie te komen tot grotere eenheid in de communistische wereldbeweging, maar belangrijke landen en gebieden als Chi- Noord-Korea, Noord-Vietnam en Cu ba zullen niet meedoen. In totaal zullen De in liet verleden keer op keer ge- vertegenwoordigers van 60 van de 99 UTRECHT (ANP) De gemeentepoli tie van Utrecht zal met ingang van het komende pinksterwepkeinde ingrijpende verkeersmaatregelen nemen om de rijks weg ArnhemUtrecht te ontlasten. Al naar gelang het verkeersaanbod zullen de automobilisten uit de richting De Bilt deze zomer op zon- en feestdagen zij de Berekuil in Utrecht niet meer linksaf rijksweg 22, de rondweg langs het stadion die de Berekuil met de rijksweg ArnhemUtrecht verbindt, op mogen rijden. Deze „poot" van het plein wordt afgesloten en het verkeer met bestem ming Den Haag, Rotterdam. Den Bosch en Breda wordt via twee andere routes door de stad naar rijksweg 2 (Amster damUtrecht) geleid, vanwaar het het klaverblad Oudenrijn kan bereiken. Verkeerstellingen hebben uitgewezen, dat rijksweg 22 op gunstige zondagen pet- uur 2400 auto's op rijksweg 12 loost. Het invoegen veroorzaakte grote moeilijk heden enwas op druKke uren zonder hulp van de verkeerspolitie zelfs onmogelijk De politie moest het verkeer uit .Arnhem ophouden, hetgeen tot aanzienlijke file vorming op beide rijkswegen leidde. Bovendien is de situatie ter plaatse bij zonder ingewikkeld, omdat 300 meter verder het verkeer naar Utrecht en phaas (afrit Kanaleneiland) rechtsaf moet door de file die van rijksweg 22 af komt heen, terwijl nog weer iets verder de smalle Galecopperbrug aanzienlijke snel heidsbeperking noodzakelijk maakt. De maatregelen betekenen een zware belasting vor de Utrechtse politie. Om het •erkeer in de stad op te vangen zal de verkeersbrigade iedere zondag waar schijnlijk tien man extra moeten inzet- maakte blunders, dat het onderwijsbeleid, door fouten van bewindslieden, departe mentale deskundigen, onderwijsorganisa- docentenverenigingen te weinig geïntegreerd gevoerd wordt, kan Neder land tooh niet met het jaar 2000 aan de voordeur blijven herhalen! communistische partijen in de hele we reld de topconferentie bijwonen. Het is niet noodzakelijk dat al deze partijen aan de voorbesprekingen deelnemen. Deze voorbesprekingen zullen enkele dagen duren, mogelijk tot de eigenlijke topconferentie begint. Mantovani: succes door de Beatles LONDEN (AP) Mantovani, de diri gent die bekend is cm zijn sentimenteel vioolspel, schrijft zijn blijvend succes toe aan de Beatles. Bij een uitreiking van prijzen door de Britse popmuziekindus trie zei de 64-jaar oude musicus: „Ik dank mijn blijvend succes aan de Beatles en de andere popgroepen. Zij zijn alle maal gelijk en klinken min of meer het zelfde. Zij maken zoveel lawaai dat alles wat ik speel als een zuchtje verse lucht is". De prijzen werden toegekend aan John Lennon en Paul McCarthey voor „Hey bouw en in hoeverre moet een orkestdirektie zich i haar beleid laten leiden door niet-artistieke, ma* ïconomtsche factoren en makrtcriteria? Genoemd rapport geeft drie mogelijkheden aan: (Van onze muziekredacteur1 AMSTERDAM De vereniging Contactorgaan van Nederlandse Orkesten heeft gisteren in het RAI- oongresgebouw te Amsterdam een bijzondere bijeen komst gehouden, zulks ter gelegenheid van haar vijftienjarig bestaan. Om u nader te informeren: leden hiervan zijn alle Nederlandse symfonieorkesten, dc Nederlandse Radio Unie, het operagezelschap ..Forum", het Nederlands Kamerorkest en het Neder lands Begeleidingsorkest. Het was voorzitter ir. J. L. Bonebakker, die in het kort de historie van dit uiterst actieve, maar weinig in de publiciteit tredende instituut schetste, daarbij vermeldend, dat het op 2 juni 1954 te 's-Hertogenbosch geboren werd. Sindsdien heeft men 142 vergaderin gen gehouden, die de samenwerking tussen de orkes ten ten zeerste bevorderen: niet minder dan 19 zéér belangrijke enquêtes wijzen hierop. Activiteiten, die mede leidden tot regelmatig overleg met het ministerie van CRM over de gevolgen, in net bijzonder de financiële consequenties, die nieuwe maatregelen en plannen met zich meebrachten. Ook onderhield men nauw contact met de vakorganisaties der musici, met de NRU en de NTS over de honoraria voor radio- en televisieopnamen, met de Nederlandse Operastichting over de vergoedingen voor het be geleiden der voorstellingen, met BUMA over de landelijke regeling inzake de muzaekauteursrechten. Allemaal zaken, waardoor gedurende de afgelopen vijftien jaar genoemd contactorgaan een belangrijke bijdrage heeft kunnen leveren tot het welzijn van allen, die bij het orkestwezen in Nederland zijn betrokken. Dp dit enigermate feestelijk samenzijn, waarvoor, ïezien de opkomst uit alle ooi-den des lands, grote belangstelling bestond, traden twee sprekers op met zéér actuele onderwerpen: drs. L. J. M. van de Laar en dr. Jos Wouters. De eerste belichtte „enkele aspec ten van het subsidiebeleid ten aanzien van de orkesten in Nederland", de tweede hield een voordracht over „het symfonieorkest en de nieuwe muziek". Subsidies geen luxe Drs. Van de Laar betrok de overheidstaken in het algemeen in zijn beschouwing, waarbij hij releveerde, dat kunstleven zonder toewijzing van collectieve middelen niet mogelijk is, dat was het ook niet in het verleden, in de era van het mecenaat. Subsidies zijn, ook economisch, geen weggegooid geld aan luxe. Hij wees daarbij op de verhouding tussen de verantwoor delijkheid van de overheid voor de besteding der ;elden en de noodzakelijke vrijheid van de cultuur, Is bij de subsidiëring van overheidswege de stichtings vorm van de orkesten nog wel de meest aangewezene? Sommige activiteiten kunnen rustig in een over heidsdienst worden ondergebracht zonder gevaar van dirigisme of staatskunst". Te veel orkesten? Een klemmende vraag: zijn er te veel orkesten? „In absolute zin: neen", aldus drs. Van de Laar, ,in relatieve zin: ja want de gelden om zoveel ensembles op peil te handhaven zijn ternauwernood aanwezig; daarnaast wordt de bezetting van orkesten een steeds moeilijker op te lossen vraagstuk". Met het oog op deze gevaren vermijde men een te vergaande horizontale spreiding en zorge men tevens voor meer „nakroost", dit door een perfectionering van de oonservatoriumopleiding en een optrekken van de salarissen. Tot hoever? Orkestmusici hebben recht op hetzelfde loon, dat vanzelfsprekend geacht wordt voor docenten schoolmuziek aan de inrichtingen van middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. Communicatiestoornis Dr. Jos Wouters liet zijn voordracht voorafgaan door een verduidelijkende, tevens boeiende, historische in leiding om tot de conclusie te komen, dat we thans m een crisis verkeren, veroorzaakt door een com municatiestoornis in de driehoek „componist - uitvoer der - publiek". Op verschillende wijzen heeft men in onze tijd daar aan een einde trachten te maken men denke slechts aan het jaarverslag over 1967 van de Raad voor de Kunst, waarin het orkestbeleid uitvoerig aan de orde werd gesteld. In hoeverre en op welke manier moet de nieuwe muziek geïntegreerd worden in de totale programma- Een mobiel ensemble, het plan-Heuwekemeyer, de aanvullende opmerking van Kees van Baaren. Het mobiele ensemble? Dat is een formeren groep, die zich uitsluitend met het uitvoeren van eigentijdse werken bezighoudt Het plan-Heuwekemeyer wil ca. 200 musdci in één instituut onderbrengen, waaruit kleinere groepe ringen gevormd zouden kunnen worden. In de opinie Van Baaren tenslotte komt een wens tot integreren van het oude en nieuwe repertoire naar voren; zulks in de bestaande orkestformaties, die flexibel genoeg moeten zijn om alle taken „des orkests" te kunnen vervullen. Aan deze drie „stoutmoedige gedachten" voegde dr. Jos Wouters er nog twee andere aan toe. Samenwerking Inhakend op de gedachte van het „mobiele ensemble" kon hij zich voorstellen, dat de mogelijkheid zou bestaan gedurende enkele periodes per seizoen een dergelijk ensemble te formeren uit een drie- of viertal orkesten tezamen. Voor een tweede gedachte wenste hij een vurig plei dooi te houden, uitgaande van het feit, dat in de huidige situatie te weinig profijt getrokken wordt van de zo veel tijd en inspanning vergende instu dering en uitvoering van belangrijke hedendaagse partituren door verschillende orkesten. „De gedachte aan uitwisseling ligt voor de hand". Het is wellicht overbodig op te merken, dat beide inleidingen door uitvoerige, zéér geanimeerde dis cussies werden gevolgd. Ten aanzien van het vormen van „nakroost", speciaal van de strijkers overheerste de opinie, dat hogere salarissen, hoe billijk ook, niet afdoende waren; er zijn tal van psychologische oor- '.aken, dat meer met het uitsluitend scheppen van betere materiële voorwaarden er nog niet is. En wat de muziek van eigen tijd aangaat; hier heb ben de componisten te zorgen voor eenvoudige muziek in een idioom, dat door de jeugd op de scholen als vanzelfsprekend wordt aanvaard. Wat de uitvoering ervan in de concertzalen betreft? Hier zijn overtuigde en daardor overtuigende dirigen- ;en nodig, staande voor technisch bedreven orkesten, zodat er geen werken worden gepresenteerd „met .vel willende tegenwerking der executanten op het podium Vanavond om 21.20 uur begint I zal waarschijnlijk wel uitlopen. Mies Bouwman op Nederland II En als dan de tune voor de laatste met de presentatie van de laatste keer klinkt, komt daarmee een „Mies-en-scène", de 58ste. Er is einde aan een programmareeks voor deze „uitvaart" een uur uit- die een groot aantal „t.v.-toppers" getrokken, maar het programma I heeft opgeleverd. Deze archieffoto particuli van 12 mei 1968, waarop Mies ov. het voortzetten van haar ..scèiir nog stond te dubben, spreek den ech eigenlijk voor zichzelf. Er is no een heel seizoen bijgekomen RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402) NCRV: 18.00 K HILVERSUM Semi-klas BRUSSEL NED <324m) 18.0 de soldaten. 18.28 Paardi Lichte muziek. 18.35 Vei Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenke .55 Licht* uitslagei Nieuws. 7.10 1 t levende woord. orkestmuziek :rd* pro ;rantwoorde- 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Lich- grammofoonmuziek. 12.14 Marktberichten, erheidsvoorltchting: 12.16 Werk en Wel- dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 II Actualiteiten. 12.50 Zon- i VUegende schijver Jes. <16.00—16.02 Nlei iekbeoelening. HIR< tisch strijdlied. militairen. KRO: 14.00 ekblad met veel plaat- ws;. NRU: 16.30 Inzet! - amateuristische mu- 17.00 HIRO-Magazine. week. KRO: 17.30 6—8— Tussen start NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen o 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort TROS: 19.07 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Anjeractie 20.33 uur: Woudhouse in Wien, muziekprogramma 21.00 uur: Schoppentroef, quiz 21.40 uur: De dief van Washington, tv-serie 22.30 uur: Juliette Gréco Tour, chansonprogramma 23.15 uur: Tweede journaal (NTS) NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.56,19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur De fabeltjeskrant 19.03 uur: Scala, magazine VARA: 19.30 uur: Coronation Street, tv-serie 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Ironside, tv-serie 21.10 uur: De jonge onderzoekers, wetenschappelij k programma 22.20 uur: Tweede journaal (NTS Televisie morgei NEDERLAND I NCRV: 16.00 uur: Nieuws in het kort (NTS) 16.02 uur: Studio thuis, programma voor amateurfilmers 16.25 uur: Abbott Costello, 16.50 uur: Kijkkast, jeugdprogramma 17.30 uur: Apollo 10, reportage (NTS) 9 aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's tigers. 14.35 Radio Jazz Magazi 13.03 Family Party: populaire platen parad voor het hele gezin. 14.00 Nieuws. 14.03 Net ROO strijd Thornj Er zyn kijkers (en t.v.-critici) die het de NTS kwalyk nemen dat zij niet elk beschikbaar beeld van de Apollo- 10-vlucht op het scherm brengt, maar zich bepaalt tot een samenvatting.van de meest saillante momenten. We zijn het daar niet mee eens. Natuurlijk, wat we b.v. gisteravond te zien kregen blijft ongemeen boeiend, maar het was in feite toch min of meer een herhaling van wat bij de twee vorige Apollo- vluchten te zien is geweest. DELFT (ANP) De Delftse middelbare scholieren zullen het grammofooonplaatje- dat is uitgebracht door de Vereniging Vrienden van het Residentie Orkest, ter gelegenheid van de opening van het Congresgebouw in Den Haag en van het 65-jarig bestaan van het Residentie Orkest, niet krijgen. Op last van de wethouder van culturele zaken van Delft, de heer N. Hesseler, mag het plaatje, waarop o.m. een gesprek tussen Paul van Vliet Cn Willem van Otterlo is opgenomen, niet onder middelbare scholieren worden ver jpreid. In veertien andere gemeenten mccht dat wel. Oorzaak van de weigering van de wethouder is de omstandigheid dat hij in het plaatje een rec'amostunt ziet voor genoemd orkest. Als de mensen raar culturele evenementen buiten Delft willen gaan, moeten zij dat zelf weten", aldus de heer Hesseler- „maar ik hoef het toch niet te stimuleren". Drieduizend exemplaren van het plaatje waren reeds naar het gemeentelijke bureau in Delft gezonden. Zonder enig commentaar werden zij teruggestuurd. De organi sator van de platenactie, de heer L. Moihuyseen, noemde deze manier van optreden grof. „Er zijn geen woorden voor", zei hij. Hij zal bij de burgemeester van Delft. mr. J. M. Ravesloot nog een poging onder nemen om het plaatje alsnog verspreid te krijgen. Van reclame- voor het Residen tie Orkest is zijns inziens geen sprake Het gaat er om de jeugd belangstelling bij te brengen voor de symfonische muziek. „Overal zijn de plaatjes met enthousiasme ontvangen", zo verklaarde hij. „Alleen Delft heeft deze teleurstelling opgeleverd". In totaal zijn er 120.000 plaatjes verspreid. len schenken. Die moet de primei opleveren van de eerste man op c maan. Een feit derhalve dat in de gi schiedenisboekjes zal komen. Het heef geloven we. inderdaad zin om het i rustig aan te doen. Zijn we niet bla als straks het Grote Feit werkeli plaatsgrijpt. De VPRO had gisteren twee progran ma's die typisch VPRO's waren, bent vens een t.v.-spel dat eigenlijk typiscl AVRO's was. Later in waterland helemaal VPRO: een nagenoeg knots gekke uitzending vanuit een bad waar allerlei leuke, gekke i onsmakelijke dingen te zien war< vonden het een in al zün bizarheid toch wel geslaagd programma, da overigens nog beter geslaagd zc geweest als het uitsluitend werk had opgeleverd. Zonder dus dt vervelend-interviewende presentatoren Ook typisch VPRO:: het progr over Tsjecho-Slowakije van Dick Ver kijk. Meer dan een uur lang praten praten, praten over de vraag of het ge lijk staat aan de kant van de n die het onvrije land ontvluchtten of bi hen die bleven. Eigenlük typisch AVRO was hel blij- spelletje ,,'n Zomernachtdroom" George Axelrod. Het bleek een luchtig gevalletje, een monoloog een bespiegelend acteur met wat vluch tig aangeefwerk. Het begon aardig: elf acteur was Kees Brusse, man die gel den mag als degene, die zo ongeveer maatgevend is voor het „kleine spel' (in het Nederlands: underacting) dal t.v. vereist. Het aangeefwerk werd door een aantal poesmooie actrices (voorop Petra Laseur) verzorgd benevens door Eric van Ingen en Wim de Haas, die hun mannetje stonden. Als gezegd, het begin was alleraar digst. Regisseur Rob v. d. Linde vi goede overgangen tussen „echte" „verbeelde" scenes en hij maakte aanvankelijk iets heel amusants v Maar het geheel duurde te lang en t bleek de pudding té schuimig te zijn Grootste fout: het te nadrukkelijk- realistische laatste bedrijf dat het ge heel iets banaals gaf. Een „open slof' met de mogelijkheid dat ook het la; ste bedrijf „verbeeld" was zou vi charmanter gewerkt hebben. Vg. De persei omtrei van 3 houde onder nieuw nisato gramn omsta De i juni a. de Nat het W; tionele groter Ook nr trekke proeve Rank" hendig prijzen Zate het W hierva trict 1 tot de kampi De week Lido-t dighei weréli belani Op jeugd (ADVERTENTIE) Toneelspeelster en TV-actrice Petra Laseur 25 stuks 1.75

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2