Rapenburg overhoop voor nieuwe wal en riolering RICHELLIEU BERGOSS HEUGAFELT Interieurverzorging W. J. Zirkzee N.V. Sleutelgat Leidse agenda Bevolkingsonderzoek Tuberculose Leiden Nieuwe bestuursopzet bij t.t.v. DOCOS Snelheidsduivelin mag twee jaar niet rijden Fa. Vlasveld breidde uit BIOSCOPEN EE 01 MARKTEN Nieuw SYLV-bestuur in kZZ gemoedelijke sfeer gekozen DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 MEI DESSO HATÉMA Al deze merktapijten worden door ons gratis en vakkundig gelegd Van't Hoffstraat 5-7 - Leiden - Telefoon 24610 Een van de kostbare historische erfe nissen van Leiden zijn de walmuren langs de grachten, die in de loop der tijden zo verzwakt zijn, dat zij ver nieuwd moeten worden. Veertien km walmuur heeft Leiden; in de komende jaren zullen er enkele vernieuwd moeten worden. Tegenover de Univer- teitsbibliotheek aan het Rapenburg is onlangs een klein stukje gereed geko men; op het ogenblik ligt het Rapen burg voor de U.B. zelf open. Het is een ingrijpend karwei, want met de nieuwing van de walmuur wordt ook de aanleg van riolering meegenomen. Het is een kostbaar karweidat kan een niet-ingewijde wel zien, want er moet heel wat overhoop geh'aald wor den. Meer exact: de gemeente hanteert de vuistregel, dat één meter walmuur 1850.- kost riolering kost per meter 500.- tot 800.- afhankelijk van diep te, fundering etc. Hele bedragen, maai het is altijd nog aanmerkelijk goed koper dan demping. Bovendien zijn de kosten van onderhoud bij een dempte gracht niet gering. Wat de vernieuwde walmuren betreft: zij wor-1 den in tegenstelling tot de oude muren onderheid en kunnen daardoor zonder veel kosten van onderhoud de eeuwen Foto: De ingrijpende werkzaam heden voor de Universiteitsbiblio theek. De bomen, een van de charmes van het Rapenburg, wor den bij dit alles gespaard. Geslaagd Voor het examen lètter- tekenen van de Vereniging van Lera ren Schoonschrijven is van de Detail- handelschool in Den Haag geslaagd de Leddenaar Johnny Wijling. In de eerste vergadering var sectie Nederland van de Raad der Europese Gemeenten is burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Leiden onlangs gekozen als lid van het al gemeen bestuur. Burgerlijke stand Geboren: Nelleke M. d.v. R. v. Rooij ei M. W. v.d. Wel; Linda B. d.v. T. Adri- aanse en J. Lavell; Willem J. N. z.v. W. Nentjes en H. v. Kampenhout; Cornelis z.v. P. Kopper en M. M. A. de Vries; Dian N. z.v. J. A. v. 't Wout en G. J. Hermans; Edwin Fr. z.v. L. A. Kamp- hues en J. Holswilder; Sebastiaan A. z. v. P. d. Duik en M. M. de Raaf; Johan na M. d.v. G. v. 't Veer en S. S. Schui- lenburg; Jacob B. z.v. B. Zwanenburg en J. Jonker; Yasir z.v. H. El-Ubaidi en A. Al-Safi; Thalitha D. d.v. M. Rosen- quist en J. Siera; Eric J. M. z.v. M. Q. v. Tol en M. A. Zoet; Vincentius J. z.v. G. Haakman en G. J. M. Vollebregt; Tessa J. d.v. O. T. Terpstra en J. H. Stegeman. Overleden: D. de Mooij 74 jr. man, C. Guldemond 83 jr. w.v. A. de Water; W. Corba 77 jr. e.v. F. Choufoer; W. T. Nie- boer 89 jr. man; O. Koek 45 jr. man. Bevolkingsonderzoek op tuberculose woensdag 21 mei 9.00 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur donderdag 22 mei 9.00 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur vrjjdag 23 mei 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.30 uur Voor de behandeling van ongevallen ls het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuls). Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastrtiat 31, tel. 21313. WOENSDAG 21 MEI Schouwburg Cabaret Fons Jansen, 20.00 uur. DONDERDAG 22 MEI Stadsgehoorzaal Toonkunatorkest o.l.v, Henk Briër, 20.15 uur. Huls over 't Hof Ned. Ver. v. Huls vrouwen. Lezing over Leidse hofjes, 20 u. VRIJDAG 23 MEI Imperium Toneelgroep „Imperium": „Een slok aarde". 20.00 uur. ZATERDAG 24 MEI Stadsgehoorzaal Feestavond v.v. Lug- dunum. 20.00 uur. Laatste gelegenheid tot onderzoek: Donderdag 22 mei 912 en 1416% uur Vrijdag 23 mei 14—16% en 19—21% uur Dinsdag 27 mei 14—16% en 19—21% uur Woensdag 28 mei 912 en 1416% uur in het WAAGGEBOUW, Aalmarkt. HAAST U DUS J. RODENBURG VOORZITTER Tijdens de maandagavond gehouden ledenvergadering van de tafeltennis vereniging Docos, welke elk jaar het actieve tafeltennisseizoen afsluit, viel dit jaar de grote opkomst, waaronder de heren Stavleu en Van der Steen van de voetbalafdeling, en de leven dige discussies tijdens de behandeling van diverse punten bijzonder op. P. van der Staak, op dat moment nog voorzitter, memoreerde in zijn ope ningswoord het verlies van geestelijk adviseur pastoor Commandeur. Geluk kig waren er ook prettiger berichten te vermelden zoals op organisatorisch gebied het jaarlijks scholierenkam pioenschap van Leiden plus de grote bijdrage van Docos in de organisatie van de stedenuitwisseling Leiden - Oxford en op wedstrijdgebied drie kampioenschappen en vijf promoties in de senioren-competitie en een kam pioenschap bij de junioren, waar geen enkele degradatie tegenover stond. Nadat gebleken was. dat een contri butieverhoging niet ontlopen kon wor den en dat het volgend seizoen een goede trainer voor de junioren aan getrokken zal worden, kwam men bij heit belangrijkste punt van deze avond namelijk de 'bespreking van een nieu we bestuursopzet. Indachtig de mo menteel heersende mening over in spraak hadden enkele leden aange drongen op een functionele indeling van het bestuur, waarbij zoveel mo gelijk activiteiten in de vereniging ÏSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor Kand. ex. Chinese taal- en letterkunde de heer B. J. Mansvelt Beek, Leiden. Doet. ex. Scheikunde mevr. A. C. Hasekamp-v. d. Berg, Oegst geest. Doet. ex. Ned. Recht mevr-. M. T. van Geest-Kouwenhoven, Den Haag. Afscheidscollege prof. dr. D. Wiersma Op donderdag 22 mei zal prof. dr. D. Wiersma, buitengewoon hoogleraar in de forensische psychiatrie aan de Leidse Universiteit, in het Academie gebouw, Rapenburg 73, zijn afscheids college geven. De bijeenkomst begint om kwart over drie. Tijdens een re ceptie na afloop van liet college zal prof. Wiersma een huldigingsgeschenk ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag worden aangeboden. ORATIES Op respectievelijk de vrijdagen 23 en 30 mei zullen te Leiden prof. dr. H. J. P. M. Dijkhuis, benoemd tot ge woon hoogleraar in de algemene ge neeskundige praktijk, en prof. dr. J. J. Sandler, benoemd tot bijzonder hoogleraar in de toepassing van de psychoanalyse in de geneeskunde, hun oraties houden. gecoördineerd moeten worden met een bestuursfunktie. In dit verband stelden zij voor de funkties van vice-voorzitter en ma teriaal-commissaris te laten vervallen, terwijl volgens hen pers en propa ganda een aparte taak voor een be stuurslid moest zijn. Zodoende zou het bestuur van zeven man op vijf ge bracht worden. Na enig heen en weer gepraat ging de vergadering hiermee akkoord, terwijl het bestuur al eerder met het voorstel ingestemd Wad. Daar het oude bestuur aftrad en drie men sen zich niet meer beschikbaar stelden voor het komende seizoen, werd er een kort ogenblik ingelast om deze mensen te bedanken voor hun werk zaamheden in de vereniging. Voorzitter Van der Staak bedankte J. Brouwer voor drie jaar financieel beheer en H. Goldenberg als zeven jaar juniorenleider, doch de meeste woor den werden tot Nico van Cassel ge richt als een van de drie oprichters en daarna achttien jaar secretaris zijn de. Bovendien was dit het laaitste wa penfeit van de heer Van der Staak als voorzitter van Docos. De twee jaar, dat Wij voorzitter geweest is, ken merkten zich vooral door grote aan dacht aan de jeugd van de vereniging en het resultaat hiervan bleek het afgelopen seizoen wel uit de resul taten (junioren 2 kampioen 1ste klas se B en Junioren 2e in de eerste klas se A). De bestuursverkiezing verliep nogal simpel, aangezien er geen tegen kandidaten ingediend waren. De bestuursleden, die volgens het nieuwe systeem een duidelijk om schreven taak hebben, zodat op die manier gemakkelijk controle door de ledenvergadering ontstaat, zijn voor de komende twee seizoenen; J. Roden burg, voorzitter; P. van der Staak, secretaris en wedstrijdcommissaris: P. Bik, penningmeester; G. Brouwer, Pers en Propaganda; W. Vreeburg, jeugd commissaris. Op dat moment werd de vergadering voorgezeten door de heer Rodenburg. Hij kreeg het gelijk erg druk, omdat het punt keuze technische commissie (k.t.c.) op de agenda stond, welk punt al jaren een strijdvraag gebleken is. J. van Veen vond dat de samenstel ling van teams en verzorging van on derlinge kampen een bestuurszaak is. Hij ondervond echter veel tegenstand uit de zaal van P. Brouwer en K. van Zijp. Het resultaat van een en ander was dat men tot de overtuiging kwam dat de k.t.c. los van het bestuur moet staan en daardoor ook niet-bestuurs- 1 eden kan bevatten. Na stemming tus sen zeven personen werd de k.t.c. voor het komende seizoen gevormd door P. van der Slaak. G. en P. Brou wer, P. Bik en J. van Veen. Een aardige geste vond men alge meen het beschikbaar stellen van een beker, genaamd Coupe de Loep, door de redactie van het clubblad voor de beste seizoenspeler. Fred Bracké werd de eerste trotse houder op de over weging dat hij niet alleen 100 pet. in de hele competitie gespeeld heeft, doch bovendien in toernooien Docos 't best vertegenwoordigd heeft en zijn prach tige come-back na een jaar noodzake lijk afwezig zijn. Van de rondvraag werd door de leden goed gebruik gemaakt om pro blemen van allerfeï aard onder de aandacht van de vergadering te bren- Na ongeval op Haarlemmerstraat: Een geldboete van totaal f 500,-, twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid luidde het vonnis van de Haagse politierechter tegen een 26- jarig meisje uit Leiden, dat in een woes te rit over de Haarlemmerstraat in haar blauwe sportauto niet alleen angst en vernieling teweeg bracht, maar ook een slachtoffer in het ziekenhuis reed. Het was een vrouwelijke ioegpiraat die de officier en rechter nijdig maakte door haar onverschillige houding je gens al hetgeen zich had afgespeeld. „Uw enige zorg is uw rijbewijs", ver weet de rechter. Er waren aan verdachte twee feiten ten laste gelegd. Het eerste LPSV succesvol in Gouda Tijdens nationale atletiekwedstrijden voor de politie te Gouda, hebben twee leden van de Leddse Politie Sport vereniging goede resultaten behaald. De vrouwelijke L.P.S.V.'er mej. Th. Oude Velthuis wist op fraaie wijze de dames-driekamp te winnen. Zij won op overtuigende wijze de drie onder delen, 80 m hardlopen, kogelstoten en vérspringen en behaalde.zo 15 punten. Nummer twee, mej. Kupper uit Heer len, werd tweede met 11 punten. De L.P.S.V.'er R. Imbos wist met een sprong van 12.63 meter het hiiik- stap-springen in de B-klasse te win nen. Imbos werd vierde bij het vér- springen. Dit nummer werd gewon nen door de bekende atleet B. Les- terhuis. De wedstrijden werden onder slechte weersomstandigheden ver werkt. Mr. Portheine in Politiek Café over onbehagen In het politiek café (Doelenhuisje) te Leiden sprak gisteravond de heer Port heine in het bijzonder over het onbeha gen, dat naar zijn oordeel elke politicus in zijn contact met de mensen ontmoet. Dit onbehagen treedt vooral op bij de confessionele partijen, waar elementen van vervreemding t.o.v. de kerk een ge voel van onzekerheid geven. Daarnaast treedt dit onbehagen op bjj partijen die teleurgesteld zijn in hun verkiezings resultaten, zoals dit onder andere met de PvdA het geval is. Dit onbehagen geeft op zijn beurt aanleiding tot expe rimenten waaruit ernstige spanningen in de partij voortvloeien. Een derde oor zaak voor onbehagen die onder meer in de studentenmoeilijkheden tot uitdruk king komt, vindt zijn oorzaak in het ge voel van de mensen dat zij in een me chanisatie en een computerisatie van de samenleving opgeslokt worden. Vierde oorzaak voor onbehagen leek te zijn, dat vertegenwoordigers van vele partijen niet bereid zijn de gevolgen van een door hen bepleit regeringsbeleid aan de kie zers uit te leggen in termen van wat dit beleid kost. Tot deze partijen rekende de heer Portheine de WD bepaald niet. De openheid die de VVD wat dit be treft nastreeft komt bijvoorbeeld tot uitdrukking in de besluiten zoals die ge nomen zijn bij de twee congressen over „Kiezer en Gekozene" in Hilversum en Leiden. Tal van resoluties die openheid beogen zijn aangenomen en zullen dooi de fractie ter harte worden genomen. In het bijzonder ten aanzien van het kiesstelsel achtte hij de WD hierin con sequenter dan D'66, dat ondanks alle verkiezingspropagandahierover zijn standpunt t.a.v. het kiesstelsel en de ver kozen minister-president weinig krachtig bevordert. In de recente studenten-on lusten acht de heer Portheine de vraag naar medezeggenschap van de studenten gerechtvaardigd en verenigbaar met de liberale beginselen. De op dit moment in Tilburg en Amsterdam gevolgde metho des wees hij echter met klem van de hand en achtte hij met een democrati sche gang van zaken onverenigbaar. gen. Ook de heer Van der Steen, als afgevaardigde van de voetbalafdeling, deed dit. Hij stelde onder meer een nauwere onderlinge samenwerking voor, temeer daar over een aantal jaren de beide verenigingen in één complex willen gaan spelen. Hij wees er wel op dat er dan een krachtig standpunt door de beide afdelingen ingenomen moet worden, om de gemeente Leiden te overtuigen van de noodzakelijkheid. Hij bracht hierbij de vreemde manier van handelen van de gemeente in het geval van het nieuwe terrein van LFC in herinnering. Met zijn opwekkende woorden ,,Ik geloof dat alle aanwe zigen een fumktie in de vereniging op zich genomen hebben en daarmee be nijd ik jullie" werd de avond besloten. betrof een aanrijding op 25 augustus te Oegstgeest, toen zij op de Leidse Straat weg een andere auto passeerde en daar bij een aanrijding veroorzaakte. Zonder zich daarom te bekommeren reed Erger waren de gebeurtenissen op 20 november in de Haarlemmerstraat te Leiden. Met razende motor en gierende banden kwam het meisje de straat in; reed eerst naar de ene zijde van de straat over het trottoir, vervolgens naar de andere zijde. Daar stond een dame met een fiets aan haar hand. Zij werd door de auto aangereden en weggeslin gerd. De fiets bleef onderaan de auto hangen. De vrouw bleek een hersen schudding te hebben bekomen en heeft geruime tijd in het ziekenhuis doorge bracht. Drank? Al dit gebeuren zou te maken hebben gehad met de drank, hoewel verdachte dit ontkende. Ze zou die middag twee of drie glazen cognac hebben gedron ken, doch beweerde een tablet te heb ben ingenomen. Bij de politie had ze verklaard, dat dit een week tevoren was geweest De politie had geconstateerd, dat het meisje niet op haar benen kon staan en zich aan de auto moest vasthouden. „Ze was beurtelings aanhalig tot vin nig", aldus het rapport van de politie mannen. Verdachte, die vaak misbruik maakte van sterke drank, verklaarde toezicht van consultatiebureau of re classering overbodig te achten. „Ik kan het zelf wel af", aldus haar standpunt. Ze zou in de bewuste tijd nog al wat moeilijkheden hebben gehad; ze werkt bij haar vader in de zaak. De officier van Justitie merkte op, dat verdachte zelf al eens slachtoffer is ge weest van een verkeersongeval en mo gelijk daardoor wat van slag is ge raakt. Haar optreden is evenwel er gerlijk geweest, zodat de officier tot de eis kwam, waartoe de rechter ver dachte veroordeelde. Korte vergadering van Ver. van Be langstellenden in de Lakenhal De algemene ledenvergadering van de Vereniging van Belangstellenden in de Lakenhal heeft gistermiddag niet al te veel belangstelling getrokken. Er waren dan ook weinig punten op de agenda die voor opschudding zou den kunnen zorgen. Er werd nog even teruggeblikt op het 50-jarig bestaan diait vorig jaar, 28 oktober, werd ge houden. Al te lang werd niet bij het verleden stilgestaan. Er werd voor uitgekeken. O.m. zal naar alle waar schijnlijkheid op 8 juli, een excursie worden gehouden, die zal voeren naar Utrecht waar in het kader van het Holland Festival een museumdag plaats h'eeft. Ook het punt, bestuursverkiezing, leverde weinig moeilijkheden op. Zo wel mr. G. C. v. d. Willigen (gister middag in het stedelijk museum „De Lakenhal" niet aanwezig) als prof. dr. H. v. d. Waal werden zoals mocht worden verwacht herkozen. Stadskinderen in vrije natuur S.O.R. Stichting Ontspanning en Re creatie verzorgt al jarenlang de uit zendingen van kinderen uit de stad naar het platteland. Voor kinderen die in gezinnen leven waar veel spanning is. kinderen die in gezinnen veel te klein leven en te bedompt, wat voor komt in 1969. Het is voor hen vaak een heel feest als ze twee of drie we ken zonder zorgen in de vrije natuur kunnen spelen. Het is voor deze kin deren dat de Stichting vraagt: zet ook uw huis eens open voor een kind dat het echt nodig heeft. U mag zelf kiezen tussen jongen of meisje, wat in uw gezin het beste past. De leeftijd varieert van 8-12 jaar. Deze kinderen komen allen uit Haarlem. Ook kunt u zelf zeggen welke twee of drie weken het bij u het beste uit komt. Heeft u een bed vrij? Ook een luchtbed slaapt in de vakantie juist heerlijk. Denkt u er eens over na en hebt u besloten geeft u dan op s.v.p. voor 25 mei. Als u het een keer pro beert zult u zien hoe een plezier het is een kind een plezier te doen. Opgave of inlichtingen bij Krijger, Zuideinde 142, Roelof aren ds veenDe tijd van uitzending is van begin juli tot half augustus. Na val door ruit: 4-jarig meisje maakte smak van vier meter Een 4-jarig meisje, dat op een platje van haar woning op de Oude Var kenmarkt aan het spelen was, kwam hiervan door een glasruit van een daaronder staand pakhuis te vallen en maakte daarna van bijna vier meter hoogte een smak op de betonnen vloer. De ijlings gewaarschuwde E.H.D. con stateerde een zware hersenschudding en diepe snijwonden aan de armpjes. Het meisje wordt in het Diaconessen- huis behandeld. Bondsleden geëerd voor jarenlang trouw lidmaatschap Op een feestelijke bijeenkomst in „Het Centrum", Hooigracht 84, h'eeft de Algemene Bond van Ambtenaren aandacht geschonken aan verschillen de leden, die langdurig lid zijn van de ABVA. Met enige toepasselijke woor den heette voorzitter Bloem de aan wezigen met echtgenotes van harte welkom. De avond werd mede opge luisterd door het muziekgezelschap van ,,De Algemene." De voorzitter reikte de insignes uit aan: de heer J. Bekooy, de zilveren speld voor 25-jarig lidmaatschap; de heren L. van Els, J. Filippo, J. S. Tie- lenburg, C. Warmond, J. Weima, J. van Wezel, L. van Wijk, de gouden speld voor 40-jarig lidmaatschap. De heren J. Arnoldus. F. van Dissel, M. Meiers, J. J. van Putten, J. v. d. Waals, K. van Steden, de plaquette op stan daard voor 50-jarig lidmaatschap. De bijeenkomst werd besloten met een gezellig samenzijn. Het woningtextiel- en stoffeerderybe drijf van de firma Vlasveld heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. Het hoekpand Doezastraat 2 (generaties lang aan bakkerij Van Noort behorend) is het hare geworden. De firma vond haar oorsprong in een textielwinkeltje aan de Lage Rijndijk, in 1S90. In 1932 betrok de heer J. Vlas veld het pand nr. 20 aan de Doezastraat te Leiden. Op een steenworp afstand dus van de hedenmorgen voor het publiek opengestelde nieuwe zaak. De aanzienlij ke hoogte van de ex-bakkerij stelde de uitvoerders in staat een fraai entresol op te bouwen, waardoor de afdelingen woningtextiel en tapijten gescheiden zijn. Het nieuwe bedrijfèoppervlak wordt geleid door de heer W. C. J. Vlasveld. De films in de week van 15 t/m mei zijn door de Katholieke Film Ca trale als volgt gekeurd: Camera: Naakt onder het leer 18 jaar Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uii Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: El Dorado 18 ja: do-vr-zat. 23.30 uur. Jeugdmatiné: Batman alle leeftijd: do-zo-wo 14.30 uur. Lido: De doodskus van Fu Manchu 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u Luxor: Rosemary's Baby 18 jaar Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.30 u Zondag: 2.30. 4.45, 7.00, 9.30 u Studio: Avondzon voor een gangster 14 jaar Dageljjks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uu Trianon: Loving Feeling 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uu Rex: De tuin der nachtmerries 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 I Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uu N achtvoorsteling Verborgen driften 18 ja* vrijdag - zaterdag 23.30 uur. Van AftlSTI lands j Maagd' tussen hebben vrijden dag^in univers lad ;r d< PUNT... „U liebt zich verrekend, ober het maar dertien, niet veertien gulden." „Ik weet hetik dacht dat u l gelovig was." Korreltje Als fris water voor iemand, die dor heeft, is een goede tijding voor ieder. WOERDEN 21 mei Kaas Aanvoer partijen, notering 3,17-3,40 per k Handel redelijk. Eei din 661 STRIJDBIJL BEGRAVEN I y0| F. MENS VOORZITTER Zo er vier weken geleden bij het plotseling aftreden van het gVLV-be- stuur al sprake was van een strijdbijl, dan was deze op de nu gehouden be stuursverkiezing toch grondig begraven. Het beroep op do leden van scheidend voorzitter P. v. Leewen, deze vergade ring in echte SVLV-sfeer te laten ver lopen, bleek nauwelijks nodig. Buiten de zakelijk opgestelde notulen van de ver gadering van 21 april 1.1., werd het ver leden het verleden gelaten en de verkie zing verliep als betrof het een normale bestuurswisseling. Uit een resumé door de heer H. G. J. Lamboo namens de op 21 april inge stelde commissie van zeven bleek, dat de voorbereidingen voor de bestuurs verkiezing in een zeer prettige verhou ding met bestuur en leden waren ver lopen. Moeilijkheden bij het zoeken van zo groot aantal kandidaten ineens ;n hun niet bespaard gebleven, maar uiteindelijk kon de heer P. v. Leeuwen elf gegadigden voorstellen, waaruit de 73 aanwezige stemgerechtigde leden 8 bestuursleden moesten kiezen. De ver kiezing van de voorzitter diende in aan sluiting daarop uit de acht gekozen le den, aangevuld met het zittend jeugd lid. te geschieden. De heren J. M. Jans- Th. v. d. Meer, F. Mens, J. J. M. Meijer, G. Rossenberg, B. Stikvoort, H. A. N. v. Veen en E. A. v. d. Zijl werden in de eerste stemming reeds gekozen. Vervolgens liet voorzitter v. Leeuwen alle aftredende bestuursleden de revue passeren en stelde hrj pater Walters als geestelijk gesprekspartner aan de leden voor. Hij benadrukte, dat het vormen van een goed functionerend bestuur geen sinecure is. Naast het vervullen van het eigen beperkte bestuurswerk moet elk bestuurslid steeds de anderen advise- n en helpen. Een welgemeend applaus onderstreep te zijn dankwoord en was meer dan al leen symbolische voor de uitstekende sfeer waarin deze avond verliep. De heer F. Mens als lid van het oude bestuur en de heer P. Karremans als oud-gediende Instuif-dam- avonden D.C.L. Nu DCL enkele weken geleden haar nieuwe clublokaal heeft betrokken heeft het bestuur gemeend aan de clubavon den gedurende de zomermaanden een andere vorm te geven. Zij stelt daarom haar clubavond en lo kaal beschikbaar aan hen die zo maar eens een partijtje willen dammen of met de damsport willen kennis maken. Door deze aanpak willen de bestuurders trachten iedere dammer of huisdammer in de gelegenheid te stellen met andere kennis te laten maken. In Ieder huis ls meestal wel een damspel te vinden, zo dat velen wel een partijtje kunnen schuiven. Ook voor hen die in de omge ving van Leiden wonen staat DCL's clublokaal open. Iedere dinsdagavond van 19.30-23.00 uur kunt u aan de Bree- etraat 19 .(Ned. Bank), terecht. Val me sloten zich in eigen bewoordingen by voorzitter aan en betrokken hem In Hi OVATIE Als nestor van het nieuwe bestu voerde de heer J. M. Janssen, vroeg reeds voorzitter van de heer P. v. Lee wen, het woord. Na een kort gesprel was het achttal gekozenen tot de slot som gekomen, dat de heer F. Mens al enige kandidaat-voorzitter uit hun mid den aan de leden moest worden voorge steld. Een daverende ovatie maakt iedere formele stemming verder overbo dig. In een zeer prettige verstandhou ding verhuisde de hamer van oude naa: nieuwe voorzitter. De serieuze woorden die deze daarop richtte tot alle leden waarin hij een beroep deed in de toe komst voor de eigen vereniging bljjven: die belangstelling te tonen, die dez< avond aan de dag gelegd werd, werde: weldra overstemd door een feestelijk sfeer, waartoe allen zonder uitzonde ring bijdroegen. Wijk Boschgeest houdt verkiezingen Vorig jaar is de Voorschotènse wi_ „Boschgeest", waarin ongeveer 400 ge zinnen wonen, een actie tot stand ge komen om de leefbaarheid van de wijl te vergroten. Het voorlopig actiecomité wil nu komen tot een gekozen bestuur van het wykberaad door middel van v kiezingen, waaraan alle Boscligeestei ren boven de 18 jaar kunnen deelnemen De verkiezingen worden gehouden vrij' (THENE dagavond op het plein bij do Moedëi by eventueel slecht weer it oordeeld Zij T Godskerk e de ontmoetingsruimte van de kerk. Doel van de verkiezingen is de infcng de i spraak van de Boschgeestenaren te ver t kreger groten. Het college van b. en w. is var te e een en ander op de hoogte gesteld er Igden 2 acht het initiatief belangwekkend ge na zijn a noeg om hierover in de eerstvolgend! raadsvergadering een uitspraak van d; gemeenteraad te vragen. De wijk is verdeeld in vijf districten Uit ieder district worden twee verte genwoordigers gekozen. Uit de wijk zijn reeds de volgend! kandidaten gesteld: district 1: F. Maaskant, A. L. v. len en mevr. J. A. M. Albers; district 2: mevr. v. Nimwegen en v.d. Zalm: district 3: drs. J. Mennema en drs. R v. d. Wart; district 4: mevr. A. Bijlsma en mevr M.H. Vaal. district 5: K. Mulder en P. J. v. Leeu De kandidaten zullen op het plein vat de Moeder Godskerk een verkiezing? toespraak houden. Om het geheel ge zellig te maken zal o.a. een draaiorge voor passende, feestelijke muziek zor gen. Het voorlopige bestuur van het wijs beraad Boschgeest heeft geconstateerd dat de bewoner zich weinig interesseert voor de gemeentepolitiek in het alge meen, maar wel zeer veel belangstelliiu heeft voor datgene rondom eigen hul' en hof. S Ver< lit! urn I - 2 m G Ather

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4