Omstreden doelpunt stootte DFC uit toernooi om de KNVB-beker BIJ TROEVEN ZAT OOK DE VAN OOSTERHOF WINNENDE SLAG Bij laatste beleg van PSV ging H. Sport door de knieën Voorzitter NHV koos verkeerd tijdstip op ledenvergadering Feijenoord denkt al jan double In 17 minuten naar nederlaag van 4-0 S3 Spel van ploegleiders in Olympia's Toer mislukte Sportbonden komen met antwoord op discussienota OENSDAG 21 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Feijenoord, arta, D.W.S. en P.S.V. zijn de lve-finalisten van het toernooi de K.N V.B.-beker. P.S.V. had 4 mei Vitesse al uitgeschakeld gisteravond moesten twee dere „mindere goden" eraan loven, al verweerden zij zich tot t uiterste. DWS schakelde racles met 43 uit en Sparta erde uit Dordrecht terug met zege van 10 op D.F.C. ijenoord boekte de hoogste are, 41 tegen eredivisiegenoot E.C. Na afloop van de wedstrijd ijenoordN.E.C. werd geloot lor de halve finales. De op deze g 65 jaar geworden scheidende reinknecht van Feijenoord, ap Barendregt, die na een jftigjarig dienstverband met nsioen gaat, trok de lootjes. Het sultaat was: P.S.V.Sparta en •ijenoordD.W.S. De wedstrij- worden op neutraal terrein speeld. En bij Feijenoord werd hardop over een double kam- oen èn beker gesproken. feijenoordNEC was een strijd die na tam begin vele aantrekkelijke mo- >nten kende. De eerste tien minuten selde de strijd zich voornamelijk af op middenveld. Zelfs de eerste goede die Van Hanegem na tien minuten eeg, deed het vuurtje niet opflikkeren- gebeurde pas na een kwartier, toen lulijn een hachelijke situatie schiep, larbij de bal op gelukkige wijze uit het jmeegse doel bleef. NEC herstelde zich urig met goed opgezette aanvallen, r de defensie van Feijenoord bleek te sterke barricade. Dfschoon de thuisclub zich niet over- itig leek in te spannen, kwam het ge- raar toch alleen van die kant. Na Wery'; ipeningstreffer na een half uur was d( |loop daarom niet moeilijk meer te ra in. Moulijn, behendig als in zijn beste Len, profiteerde nog vóór de rust op pectaculaire wijze van een misgreep van De tweede helft was een formaliteit, raarin een veel sterker Feijenoord al luw op 30 kwam door Wery. Wel oorde Lelieveld tegen, maar v. d. Heide gevallen voor Kindvall) bracht het rschil weer op drie treffers, en 23.000 toeschouwers. Sparta plaatste zich ook voor de halve nales, maar het heeft zeer lang geduurd de beslissende treffer viel. Pas vier inutcn vóór tijd scoorde Heijerman. flen twijfelen eraan of het doelpunt op liste wijze tot stand was gekomen. FC-trainer Hans Kraay: „De grensrech- na het doelpunt zijn vlag op, heidsrechter Hoppenbrouwer ging naar toe maar de grensrechter wist toen niets. Die man durfde gewoon de msequentie niet aan. Hij vlagt maar". (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Trainer Cor van der Hart op de spelersbank en manager Dirk Nijs op de tribune hebben gisteravond in het Philips Sportpark in Eindhoven tot ruim een kwartier voor het einde van PSVHolland Sport in de hoop verkeerd, dat hun ploeg de slijtageslag met succes zou doorstaan. Het accent volledig op de verdediging leggend, kon Holland Sport de score 73 minuten blank houden, maar op dat voor de Hagenaars fatale moment baande Willy van der Kuylen met een schitterend doelpunt de weg voor PSV naar een toch nog grote overwinning van 40. Bónnen de kortste keren joegen ook de Denen Schmidt Hansen en Ejerre de bal langs doelman Louwerens en onmiddellijk hierna kogelde Van der Kuylen nogmaals raak. En dat alles in zeventien minuten. Holland Sport was wel verplicht defensief te spelen. Niet alleen omdat PSV de laatste maanden een constant goede vorm bezit maar ook, en vooral, omdat Holland Sport zwaar gehandicapt in Einhoven moest aantreden. De Haagse for matie telde niet minder dan vijf invallers en raakte tegen het einde bovendien centrale verdediger Verlangen ten ge volge van een harde charge van de voor Weber ingevallen PSV'er Van Stippent kwijt. Op Verlangens plaats versoheen De Lange. Alle negentig minuten vielen vrijwel uitsluitend activiteiten waar te nemen in de omgeving van doelman Louwerens die zich voortreffelijk weerde. Voor hem vormden Verlangen, Kronshorst, Advocaat, Van der Maas, Kloor en v. d. Bol een hecht cordon. Aanvoerder Roggeveen liep er wat ver loren bij, Esveld faalde op de linksbuitenplaats en Valken- hoff en Dyreborg konden weinig uitrichten. De ene aanval van PSV volgde de andere op, maar de troepenconcentratie voor het Haagse doel was zo groot, dart er voor PSV in de eerste helft geen doorkomen aan was. Evenmin bijna een half uur in de tweede helft, met een nog vuriger stormlopend PSV. Van der Kuylen probeerde het met veel afstandschoten, maar ze lagen meestal net iets uit de goede richting. Verweer gebroken Stormachtig toegejuicht door de ongeduldig geworden acht duizend toeschouwers maakte PSV zich gereed voor het laatste beleg en dat bleek succesvol. Het doelpunt van Van der Kuylen brak het verweer van H. Sport. Negen minuten later kogelde Schmidt Hansen, evenals Van der Kuylen van grote afstand, keihard in (20) en daarna eiste Bjerre zijn aandeel in de produktiviteit op. Via de onderkant van de lat sloeg de bal in het doel: 30. Bij deze drie treffers werd het veld, zeer tot ongenoegen van scheidsrechter Boos ten, door honderden jonge PSV-supporters overstroomd. Een nieuwe invasie bij het vierde doelpunt, gescoord door Van der Kuylen kon met moeite worden voorkomen. van de Rotterdammers was geweest. Vanuit het goed bezette middenveld zet ten de Dordtenaars vele aanvallen op. Zodra zij echter in de buurt van het doel van Van Beveren kwamen, liepen de goede acties dood- Tal van overtredingen ontsierden, vooral vóór de rust, de ontmoeting. Ver der dan een buitenspeldoelpunt van Ven- neker kwam Sparta aanvankelijk niet. Vier minuten vóór het einde maakte Heijerman een einde aan de Dordtse il lusies. Doelman Hoogeveen keerde in eerste instantie het schot. De bal kwam bij Klijnjan en opnieuw redde de DFC- doelman. Weer kon hij de bal niet onder controle krijgen, waarna Heijerman het vonnis voltrok. De niet overtuigend lei dende scheidsrechter Hoppenbrouwer wees Dordtse protesten tegen de tref fer af. Er waren 6000 toeschouwers. Een minuut DWS behaalde een moeizame, amper verdiende zege op Heracles, dat met grote inzet speelde. Het was een wed strijd met wisselende kansen, waarin Het tweede doelpunt van Feijenoord. Coen Moulijn in uitstekende vorm besluit zijn rush met een voor doelman De Bree onhoudbaar schot. In het midden NEC-aanvoerder Paul Merkx. De Amsterdammers lieten het tempo echter zakken, waardoor Heracles beter tegenstand kon bieden en iets sterker werd. De gasten gingen zelfs met een voorsprong van 21 rusten. Geurtsen had de score geopend (10) maar Huls horst en Roordink zorgden voor 12. Doelpunten van Rensenbrink en See- mann gaven de Amsterdammers welis waar de leiding terug, maar met een tweede treffer bracht Huishort de par tijen weer op gelijke voet. DWS dankte het aan international Rob Rensenbrink, die in de voorlaatste minuut scoorde, dat het een plaats bij de laatste vier kreeg. Er waren slechts 1000 toeschouwers. FINALE EUROPA CUP H F.C. BARCELONA Sadurni Franch Eladie Rife Olivella Zabalza Pellicer Castro Zaldua Fuste Rexach Wisselspelers: Reina, Callego, Pereda, Mendova, Palau Scheidsrechter: Lau van Ravens (Ned.) Jan Capkovic Jokl Hrdlicka Moder Cvetler Josef Capkovic Horvath Jan Zlocha Hrivnak Fio Vencel Wisselspelers: Kontir, Ludovik Zlocha, Hatar, Biazan SLOVAN BRATISLAVA (Van o e sportredactie) AMSTERDAM Jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie, boog het hoofd en mompelde met een ietwat moe aan doende stem door de microfoon: „Gaat uw gang, u weet de weg". Dat was gericht tegen de heer Max Rijkenberg, voorzitter van het Nederlands Handbalverbond, die gisteravond, op de jaar lijkse ledenvergadering van de NSF vele malen de „opstap" maakte naar de katheder. De heer Rijkenberg was lid geweest van een werkgroep waarin eenentwintig sportbonden zijn vertegen woordigd. Het was hem gebleken, dat er een accuut gebrek aan geld is om betaalde functio narissen op technisch en administratief gebied aan te trekken. Hij had uit de cijfers van het NSF vernomen, dat er nogal wat liggend geld was en in zijn ijver om de eenentwintig bonden uit de nood te helpen, verzocht hij het bedrag van vier miljoen, dat de sportbonden krijgen uitgekeerd, te verhogen tot vijf miljoen. Voorts wenste hij de uitkering uit de toto ten behoeve van charitatieve doeleinden over een jaar of drie te zien gestopt en wilde hij voortaan meer gedetailleerde gegevens hebben over de exploi tatie van het NSF-sportcentrum „Papendal", dat in ontwikkeling is, maar waarvan men het jaar lijks tekort nu al op een miljoen schat. Hoofd zaak was echter dat miljoen meer voor de sport bonden en hij verzocht voorzitter Feith om de vergadering maar meteen te laten stemmen of dat kon worden doorgevoerd. En toen zat de heer Feith voor het blok. Althans, hij werd voor een onaangename situatie geplaatst, waarbij de alge meen secretaris van de NSF, dr. Wim van Zijll, de boei uitwierp door uit te leggen dat dan een wijziging in het verdeelschema van de totogelden moest worden uitgevoerd. Niettemin drukte de heer Rijkenberg door. Er moest gestemd worden, hoewel hem was toegezegd zijn wens aan de verdeelcommissie als betrokken instantie voor te leggen. De heer Rijkenberg ging volledig af. De vergadering was het eens met hetgeen jhr. Feith had toegezegd. Er gingen slechts vijf of zes handen „tegen" in de lucht en zo lieten een stuk of vijftien sportbonden van de werkgroep de heer Rijkenberg in de kou staan. n zeer rustig deze gisteravond in de Glazen Zaal van het RAI-congrescentrum in Amsterdam gehouden vergadering werd vooral door de voorzitter van het NHV gewijzigd in woelige, rommelige avond. Men is op dergelijke vergaderingen over het al gemeen niet gewend aan oppositie. Niet temin kan het geen kwaad als er wordt geageerd maar de heer Rijkenberg koos het verkeerde tijdstip. Hij had tevoren oor het fronsen van wenkbrauwen gezorgd door te stellen dat het gewenst dat leden van het bestuur geen voor zitter zijn van een aangesloten sport organisatie, de koepelorganisaties daar- uitgesloten. Dat was dus een recht streekse aanval op de heer Frans Jutte, die bestuurslid NSF en voorzitter van de KNAU is. De heer Rijkenberg brak ook lans voor het opnemen van verte genwoordigers van binnensporten en de (Van onze sportredactie 'PLOO Popke Oosterhof, de 21-jarige coureur uit Eelde, debutant in Olympia's Tour, heeft gisteren voor het eerst in zijn wielerloopbaan in igen land een sprekende overwinning behaald. Toevallig in Oploo, waar lij vorig seizoen al een klein criterium had gewonnen. Zijn voorgaande iomfen lagen ver van eigen huis. In de Ronde van Mexico behaalde hij Irie etappe-overwinningen en eindigde hij op de derde plaats in het alge- neen klassement. De naam van Oosterhof stond in het notitieboek van de lationale coach Joop Middelink, die hem tot de mogelijken beschouwt voor en plaats in de Nederlandse ploeg voor de Ronde van de Toekomst. Popke )osterhof moet zich echter nog waarmaken voor Middelink. In de derde tappe in het Zuidlimburgse heuvelland werkte hij een grote achterstand, pgelopen door een lekke band, in een prachtige achtervolging weg. In de natste faze van de vijfde etappe van Olympia's Tour heeft Oosterhof, nu waalfde in het algemeen klassement op iets meer dan drie minuten, nog ens enige troeven op tafel gelegd. De winnende slag bleek daarbij te zitten. US Maar Peter Legierse, vorig jaar in 'lympia's Tour door een valpartij ir 'ploo uitgeschakeld voor een topklasse- deze nationale ronde voor ama- eurs deed gisteren op weg naar dezelfde 'laats weer een teleurstellende ervaring 'P. Vorig jaar stond Legierse in Oploo iog tweede in het algemeen klassement oor zijn val. Hij eindigde als vijfde. Sisteren v?as hij een van de animatoren n een kopgroepje van zeven, dat drie ninuten winst op het veld nam, terwijl 'ij minder achterstand had op leider benjamins. De zeven koplopers konden die marge in de laatste vijftig kilo meter op het traject van Geleen Oploo slechts enige tientallen seconden vasthouden. Oosterhof, Hassink en Van der Kruijs deden in de laatste kilometer *elfs nog een geslaagde sprong naar vo- >en. Opnieuw had in deze Olympia's Tour een vroegere vluchtpoging nauwe lijks iets opgeleverd. Nog een dag mag de Vrijheid Het spel van de vrij simpele etappe van Zuid-Limburg near de Peel een rassend resultaat leek le zullen geven, mislukte. Het spel waarin de ploegleiders Noel Fore (van de Belgen) en Piet Lie- brechts (van Smiths-Acifit) een grote rol speelden. Bij de eerste ontsnapping volg de Legierse het spoor van Schoofs, Van de Ruit. Voogt en Pustjens. Legierse, Nederlands gastrijdei in de Belgische ploeg, ging mee als bewaker van de be langen van Monsere en Van Roosbroeck. Maar Legierse is zakelijk gebonden aan de groep van Piet Liebrechts, die in deze ronde van successen verschoond is bleven. Het was dus begrijpelijk dat Lie brechts aan Noel Fore vrijheid van han delen vroeg voor zijn man, temeer daar de voorsprong van de vluchtgroep snel groeide. Legierse kreeg die vrijheid, want Fore: „Laat hem maar mee profiteren van de winst. Ik vind het niet zc langrijk dat het niet een van mijn eigen renners is". Niet ver genoeg Het mes dat aan twee kanten leek te snijden, bleek echter niet scherp genoeg. De kopgroep, vrij snel versterkt met Aling en Hoogerheide, marcheerde aan vankelijk aardig en liep snel weg i het peloton, dat niet alles op haren snaren leek te willen zetten. Het bewijs daarvooor werd geleverd door Leferink Rosolen en Van Zandbeek, toch geen den meters, bleef open. behalve grote sterren in deze Ronde, die bijna honderd van de 155 kilometer tussen peloton en vluchtgroep reden in hun sprong die net niet ver genoeg reikte. Het kopgroepje, dat voldoende kwali teit bezat, was geen eenheid. Schoofs, Pustjens en Aling hadden voor hun ploegen weinig belang bij een grote ont snapping en lieten, de een meer de ander minder en Schoofs het meest, met graag te het werk over aan Hoogerheide, Le gierse, Voogt en Van de Ruit. Slechts doordat het peloton niet reageerde, kon het verschil uitgroeien tot ruim drie mi nuten en lang zo groot blijven. Bood lichtje De Caballero's, die de leiderstrui van Henk Benjamins draadje voor draadje zagen ontrafelen, wilden wel wat terug doen, maar doordat tien ploegen belan gen voor het grote veld hadden, was vooi hen nauwelijks steun te verwachten. De enige eigenlijk, die een enigszins sub stantiële bijdrage leverde, was Piet Hoek stra, altijd bereid tot wat krachtwerk, bovendien zelf nog kanshebber-op-af- stand. De renners van ploegleider G. Peters werden echtei in hun plannen ge dwarsboomd door de Belgen, die Legier se wel de ruimte wilden geven. Op dat moment, na zo'n 100 kilometer, ging bij de Caballeroploeg een rood licht je branden. Hun wérk immers zou niet alleen Henk Benjamins dichter naar vo ren kunnen brengen, maar zou de slim me Belgen met de scherpe sprinters Van Roosbroeck en Monsere rustig meedraai end, ook voorin de trein zetten. Cabal- lero staakte zijn activiteiten en ontdekte spoedig daarna dat de heterogene kop groep de vaart niet kon handhaven. Een betrekkelijk rustig rijdend peloton loor geen seconde meer. Vaart erin Het was een geruststellende gedachte en het gaf bovendien de zekerheid dat een nieuwe krachtsinspanning in de „fi nale" van de strijd wel eens het behoud van Benjamins' leidertrui zou kunnen zijn. Benjamins zelf heeft in die laatste vijftig kilometers, gesteund door zijn ploeggenoten en de „buitenstaanders" Hoekstra en Spetgens, de vaart weer ir het veld gebracht. Hij deed het zo over tuigend dat het gat snel slonk en op twin tig kilometer van de eindstreep al tot minder dan een minuut was terugge bracht Het laatste gaatje, enige honder- Popke Oosterhof, Peter van der Kruys Arie Hassink. Oosterhof was niet al leen de snelste sprinter van de groep van tien die op de eindstreep afging, hij had ook het voordeel in Jan Aling een rede lijk fitte ploegmakker voorin te hebben zelf fysiek ook nauwelijks te zijn De goede samenwerking van de twee Drenten in de laatste kilometer, onmid dellijk nadat Oosterhof, v. d. Kruys en Hassink aansluiting hadden gekregen, bood Oosterhof alle kans op een sprint zege. Die gelegenheid greep hij met een flitsende demarrage in de laatste paar honderd meters met beide handen. Vijfde etappe De uitslag van de eerste helft van de vijfde etappe (Geleen—Oploo 159 km): l. Oosterhof 3 uur 35 min 12 sec. (met boni flcatle 3.34.17), 2. Aling z.t. met bonlflcatii 3.35.02, 3. Van der Kruijs z.t. met bonlflcatli 3.35.07, 1. Legierse (Belg. ploeg), 5. Hassink, 6. Schoofs, 7. Hoogerheide, 8. Pustjens, 9 Voogt, 10. Van der Buit allen dezelfde tijd al! Oosterhof. 11. Jansen 3.35.37, 12. Monsert (België) 3.35.44, 13. Bravenboer, 14. Janbroers, fijj -elgië). (Belg. ploeg), 22. Stolle. ijssport (kunstrijden) in het bestuur. „Er moet meer spreiding komen", aldus de NHV-voorzitter. Waaraan de heer Storm (Ned. Basketbal Bond) toevoegde dat het wenselijk is dat het bestuur c weegt de herverkiezing van leden bepaalde termijn (negen of twaalf jaar) te binden om doorstroming en jonging te bevorderen. Dit alles naar i leiding van het voorstel tot wijziging statuten en huishoudelijk reglement, waarbij de Ned. Kath. Sportfederatie ge acht wenst te zijn tegen te stemmen. Eenieder was het er verder mee eei en dus waren de wijzigingen een feit. Topsporters De bij het tweede „optreden" van c heer Rijkenberg rijkelijk geprikkelde Feith had in zijn openingswoord op timistische geluiden laten horen omtrent de sporttoto, waarvan de omzet onder de veertig miljoen was gedaald maar door de „nieuwe stijl" is dit seizoen al zx tig miljoen gehaald en zal er nog wel vijf miljoen bijkomen. Een aangenaam geluid ook dat in de toekomst ook de z\ ijssport gesubsidieerd zullen worden met betrekking tort accommodatie dus niet meer alleen sporthallen voor zaalsporten. ,Er komt een gelijkschakeling van bin- ïen- en buitenland", zegde mr. Feith toe. Afgerond geheel De Raad voor de Maatschappelijke (van topsporters) komt ook de grond. Prof. P. A. Blaisse heeft het verzoek in beraad als voorzitter op te treden en de heren J. van Nass, S. de Wit. Aad Oudt en Jan SteLnhauser (de laatste twee van het Comité Topsport) hebben reeds toegezegd zitting te nemen in de Raad die met nog twee personen zal worden aangevuld. De discussienota van minister Klompé maakte ook de tongen los. De NSF zal uiteraard attent blijven. Na hearings met alle sportbonden zal de NSF met een con cept komen waarin het gezamenlijk standpunt ten aanzien van de totale sport i Nederland zal worden neergelegd. Gezien de op 25 februari voorgestelde aangenomen verruiming van het toe latingsbeleid werden de volgende bonden als lid aangenomen: R.K. Ned. Motor- sportbond, Kon. Ned. Motorboot Club, Ned. Rijwiel Toer Unie, Ned. Midget Golf, Bond, Kon. Ned. Schaakbond, Kon. Ned. Dambond, Kon. Ned. Bridge Bond, Ver. voor Sportgeneeskunde, Ned. Genootschap voor Sportmassage, Ned. Sport Pers en Fed. van bevoegde Ned. Sportleiders. Hoewel de heer D. Aarden de Kon. Ned. Motorrijders Ver. de zoveelste maal toch nog probeerde de R.K. Ned. Motorsport Bona sen beentje te lichten. „U benrt te laat want u erbij toen in februari werd besloten de toelating soepeler te maken", sneerde dr. Van Zijll. Zodat er nog een sportbondbestuurder Resultaten koersen Hilversum HILVERSUM De uitslagen van de glster- üden- HUversum Behouden draverijen Donarprjjs (2440 m): 1. Gerardus O (A. Th. Knijnenburg) km-tljd 1.31, 2. Glno Scotch. - Gavotte R. Toto: w. f2,90. pi. f2,30, f2.50, f4,30; cov. 9.30; koppel f4.90; trio: f 432.20. LokJprijs (2020 m): 1. Hazleton B (P. Smit) ,30.8, 2. Hanny, 3. Heer du Commerce. Toto; w. f5,30. pl. f2,—, f2,20; cov. f4,70; koppel 110,10. Odinprijs (2000 m): 1. Granit Hollandla (F. J. Eerenberg) 1.27.9. 2. Guy Volann, 3. Fair Lady en Glorlant (dead heat). Toto: w. 14,10. pl. 13.40, 1 2.20; cov. 14.80; koppel 19.30; trio: 1 80,30. Grigaaprijs (2020 m): 1. Go Way Gerda (J. Wagenaar Jr.) 1.26.7, 2. Flipsen, 3. Enny Six. Toto: w. 13,10. pl. f 1,30, f 1,10; cov. f 3,— koppel 13,20. Grote MeiprUs (2900 m): 1. Azuro Pluto (F. J. Eerenberg) 1.25.0, 2. Crony van d* Toto: w. f 40.20. pl. 16,20, f2,80, fl,70; co* 19.60; koppel 15,60. SaturnusprIJs (2000 m, 1ste afd.): 1. Edel Hollandia^(H.^D. v. Ooyen) 1.24.3, X Carla, Toto: w. 12,30, pl. 11.40, f3,40, 12,60; co* 112,10; koppel f7,50; trio: f253,50. RanprUs (2000 m, 1ste afd.): 1. Faola Hol- landia (D. J. Bijmolt) 1.23.6, 2. Dumas Z, 2. George van Rhea. Toto: w. f2,40, pl. f 1,30, 12,10, f2,30; co* 18,—: koppel 16,30. SaturnusprIJs (2000 m, 2de afd.): 1. Gert Jan Norton (A. Hof) 1.25.0, 2. Friday, 2. Domlna II. Toto: w. f 1,90, pl. 11.50, 12.30, 13,50; co* 18,90; koppel 12,70. Ranpr(js (2000 m, 2de afd.): 1. Feny Hol landla (A. Brouwer) 1.22.9, 2. Eros Hollandla, 3. Diamantvink S. Algemeen klassement 1. Benjamins 18.18.00, 2. Roosbroeck 18.18.09, 3. Prinsen 18J8.29, 4. Monseré 18.18.52. 5. Hoek stra 18.19.03. 6. Van Venrooy 18,19.22. 7. Le gierse 18.19.24, 8. Den Hertog 18.19.30. 9. Van Katwijk 18.19.56. 10. Cornelisse zeilde tijd. 11. v. d. Kruijs z.t., 14.' Westrus 18.21.53, 15. Aling Remise MOSKOU De veertiende partij in de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken tussen de Russen Tigran Petrosjan en Boris Spassky (uitdager), die maandagavond in Moskou na 43 zet ten werd afgebroken, is gisteren geëin digd in remise. De stand is nu 77. Louis de Puyt op schot DEN HAAG Voor de competitie van B-elftallen speelde ADO gister avond tegen DOS en won met 52. Louis de Puyt was weer danig op schot en nam drie van de vijf treffers voor zijn rekening. Korevaar en Van Duijn maak ten de vijf voL Met de rust was de stand nog 11. RCH speelde tegen Telstar en verloof met 0, Het eerste herenpoloteam van RKZV Excelsior is gisteravond ge huldigd in verband met het behaal de kampioenschap in de derde klas en de promotie naar de tweede klas. in het Gem. Zwembad te Rijs wijk liet voorzitter H. de Grood het zevental opzwemmen om hen ver volgens geluk te wensen met deze prestatie. Excelsior heren I won zaterdag met 60 en is niet meer in te halen. Heren 2 is al kampioen en ook voor jongens A zit er mis schien nog een kampioenschap in. De heer De Grood bracht ook de gelukwensen van de kringcompeti- tieleider over. In de huldiging be trok de heer De Grood ook trainer H. Sas (op de foto in overhemd), die de basis voor deze successen heeft gelegd.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13