Hoekstra en Zoetemelk maakten de vierde rit van Olympia's Toer Profs tennissen vier dagen in Amsterdam en Eindhoven OKKER ONTMOET ROCHE IN POULE FIAT-AGENT DINSDAG 20 MEI 1969 DE TJÏTDSE COURANT (Van o e sportredactie) JINDHOVEN De Nederlandse tennisprof Tom Okker, als erde geklasseerd op de wereldranglijst van het toonaan- evende vakblad World Tennis, zal in het internationale toer nooi, dat van donderdag tot en met zondag in Eindhoven en jnsterdam wordt gehouden, uitkomen in een groep met de lustraliërs Tony Roche en Roy Emerson en de Amerikaan lartin Riessen. In de andere poule zijn de Australiërs Rod in Ken Rosewall, de Amerikaan Dennis Ralston en de Ipanjaard Andres Gimeno ingedeeld. )kker zal ongetwijfeld de meeste tegenstand ondervinden van linkshandige Roche. De Haarlemmer, wiens sterkste wa- ens snelheid en een volledige beheersing van alle slagen ijn, heeft echter beslist kans de meer ervaren Australiër te edwingen. Hij heeft in de korte tijd, dat hij beroepsspeler bewezen dat zijn vorm van vorig jaar, toen hij in Forest lills zelfs to: de eindstrijd doordrong, niet t ard is. In de bijna onafgebroken reeks proftoernooien, waarvoor een harde instelling noodzakelijk is, slaagde hij er nagenoeg steeds in zijn basissalaris aan te vullen met prijzengeld. Rod Laver, die terecht wordt beschouwd als 's werelds sterkste speler van het ogenblik was de enige, wie het in het onlangs in Japan gehouden toernooi gelukte de Nederlander te verslaan. Met Riessen, zijn vaste dubbelpartner toen beiden nog ama teur waren, en Emerson duidelijk op zijn retour moet Okker weinig moeite hebben. Nooit Wimbledon In de andere groep, die wat sterker bezet lijkt, is Laver de grote favoriet, maar hij zal zich tegen zijn landgenoot Rose wall, „de beste speler, die nooit de enkelspeltitel op Wimble don veroverde" en Gimeno ten volle moeten geven om de poulezege te behalen. De groepen spelen afwisselend in Amsterdam (de tennisbanen bij het Olympisch Stadion) en Eindhoven (gemeentelijk Sport park). De groep Okker (poule twee) treed 22 en 24 mei in Eindhoven aan. terwijl de wedstrijden voor poule een dan ii Amsterdam plaatsvinden. Op 26 mei wisselen de poules vai stad. De finale tussen de poulewinnaars wordt gespeeld ii Amsterdam, op eerste pinksterdag. Daarin kan echter nog verandering komen, want Okker heeft verzocht zijn laatste wedstrijd in de hoofdstad te mogen spelen, onafhankelijk welke plaats hij in de poule bereikt. Sonny Liston van wie op de foto overigens slechts een been is te zien heeft weer eens van zich doen spreken. In een gevecht over tien ronden in de Convention Hall in Las Vegas versloeg hij zijn tegenstander Iron Johnson. Sen machtige linkse van Lision in de zevende ronde deed Johnson tegen hei amvas gaan en zijn helpers wierpen vervolgens de handdoek in de ring. Wederom een technische knock-owtzege voor de oudweréldkampioen.. Merckx reed alle azen op achterstand MONTECATINI Eddy Merckx deert regen noch wind. Met 23 seconden voor sprong op de als tweede geëindigde Bitossi (It.) in de tijdrit van 21 kilometer rondom Montecatini, werd de Belg de grootste kanshebber voor de eindzege in de Ronde van Italië. Hij legde het tra ject af met een gemiddelde snelheid vat ruim 46,5 kilometer. Alle azen reed hij op grote achter stand, Adorni op 26 seconden en Gimon- di moest zelfs 34 seconden aan Merckx prijsgeven. Merckx heeft in het algemeen klassement een achterstand van 5S conden op roze-truidrager Polidori, Gi- mondi staat op ruim anderhalve minuut. De uitslag :elg.) 21 kilor 4. ZUloli (It.) 27.36, etappe luidde !7.26, 3. "Adorn: Jri (It? 'n Wagen met 5 versnellingen en 'n top van ruim 170 km ju. waar vindje die onder de 10 mille? ■■■ertiplUie -L van t Fiat 125 SPECIAL f9.800,- exclusief BTW f 8.750,-. bekleding: combinatie lalcen!sim. leder van de nieuwe Fiat 125 special Hij staat op u te wachten bij uw Fiat-agent. Op uw proefrit, 't Is 'n schoonheid van 'n wagen; ruim. Met 'n leeuw v^n 'n motor. Sterk en fel en snel, goed voor 'n topsnelheid van ruim 170 km per uur. De wegligging is subliem, o.a door de spe ciale achterasophanging: preciès zoals bij de befaamde Fiat Dino! En dat deze wagen 'n 5-versnellingsbak heeft en dat 'ie tot in details is vervolveiligd, (o. a. gescheiden remcircuits!), dat zal u bij zoveel vermogen niet verbazen. Nee, wat de 125 Special uniek maakt, is: granturismo-comfort bij sportwagen- temperament en familiewagen-ruimte voor 'n middenklasse- prijs. Maak meteen 'n afspraak voor een allerminst vrijblij vende proefrit: deze wagen zal u namelijk piet meer los laten Technisch signalement Sportieve en soepele motor met 2 bovenliggende nokkenassen Motorvermogen: 100 Din-pk, Adembenemende accele ratie: van 0-100 km/u in amper 13,6 sec. Ongeflatteerdetopsnelheid van ruim. 170 km/u. Volledig gesynchroni- voor rustig en zuinig I rijden bij hoge snelheden, bare toerenteller. Welig zitcomfort-voor-vrjf, Fraai nylontapijt op vooTStoélen verstelbaar met micro-instelling. Ruiteioissers met twee snelheden, instelbaar op automatisch wissen om de 5 seconden. Dubbele koplampen met jodium-elementen voor dagheldere verlichting. o. a. gemakkelijk aflees- Meer dan royale koffer ruimte. Het algemeen klassement na vier etappes is: 1. Polidori (It.) 13 uur 33 min. 26 sec.; 2. Merckx (Belg.) op 59 sec.; 3. Annl (It.) op 1.02; 4. Benfatto (It.) op 1.16; 5. Adorni (It) op 1.32; 6. Glmondl (It.) op 1.33; 7. Zllioli (It.) op 1.39; 8. Mlchelottl (It.) op 1.50; 9. Dan- celli (It.) op 2.51; 10. Mori (It.) op 3.05. Zege van tennissters ATHENE De Nederlandse dames hebben gisteren in de eerste ronde van heft tennistoernooi om de Federation Oup, dat in Athene wordt gehouden, zonder moeite met 3—0 van Bulgarije gewonnen. :y Stöve ver- arljke Schaar Chakarova 6—2, 6ilBetty Sitöve/Ada Bakker verslaan Radkova/Chaka- i Griekenland ansa aaaaaaanaa LEIDEN: Korevaar Garage Korevaarstraat 19-43 Tel. 01710-42146 Varkenmarkt Tel. 01710-22945 KATWIJK AAN ZEE: Garage Seinpost ALFHEN a ld RIJN: Automobielbedrijf Baay N.V. Van Foreestlaan 17 Tel. 01720-3841 NOORD WIJK: Fa. A. BEUK ZN. (ORANJE GARAGE) Golfweg 19 Tel. 01719-4145 LEIDEN: Fa. Gebr. Huisman Levendaal 76 Tel. 01710-34000 Weer een mijl op Duindigt (Van. onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De mijl wil er tegen woordig wel in bij de dravers. Woens dagmiddag is er op Duindigt weer een I voor de klasse juist onder de top daarvoor staan vijftien paarden in geschreven. Een paard dat het speciaal op deze afstand uitstekend doet, is Darling Hollandia. Hij is op zijn best bij lekker weer en dat is een factor die zich land tevoren zeker niet laat in calculeren. Er zal vrij veel op Fernandel worden [espeeld, maar Emma Quichotte komt seker ook met haar goede derde start- voor de winst in aanmerking. ;d en Enigste zijn paarden die liet gelukkig lootten aan de start. Ze lunnen er echter, als ze niet. te ongeluk- lig koersen, zeker bij komen. Om half vier is de eerste start. Het irogramma luidt: Aidaprijs (2000 m, autostart, met trio): Iracia Silvia - Fiasco Akerendam - irafientje. Outsider: Granit Hollandia. Rolling Onprijs (ren, 1900 m): Stal De iloemert (Jolly Espresso, Persian Path fn Trouble S) - Peace Day - Willy. Toekomstbeker II (2120 m, voor ama- met trio): Essai du Coq d'Or - Joldfinger - Etoile de Quinio. Rigolcttoprijs (2000 m, autostart): Fair Dale - Grootmeester - stal Anjo (His Areta, Gay Areta, Her Areta). Outsider: Gouden Regen B. Tehranprüs (ren, 2150 m, eerste afd.): ijder Perkins (Perhaps of Just in Time) Feuerstoss - Feuerzange. Outsider: Red 'epper. La Traviataprijs (1600 m, autostart, met trio): Emma Quichotte - Darling Hollandia - Fernandel. Carmenprjjs (2120 m): Diogen - Cherie Spencer - Christiaan de Wet. Toscaprijs (2000 m, autostart): Fer nanda D - Filette Six - Goudvos. Oiit- lider: Fedde B. Tehranprijs (ren, 2150 m, tweede afd., net trio): Mario - Monostar - Telstar I. )utsider: Precieuse. Faustprijs (2140 m): Firmin - Grace Again - Fluitlijster S. Mulder speell in Jong Oranje ZEIST De opstelling van Jong Oranje, dat donderdag in Deventer tegen Engelse elftal onder 23 jaar speelt, als volgt: Doel: Schrijvers (FC Twente); achter: Drost (FC Twente'), Schneider (Go Ahead), Dijkstra (DWS) en Achterberg 'FC Twente); midden: W. Veenstra (Go Ahead) en Rijnders (Go Ahead); voor: Brouwers (NAC), Mulder (Anderlechit), (Go Ahead) en Rensenibrink Wisselspelers: Treijifcel (Feijenoord), Huve, Hauwaart (beiden FC Twente), Mulders (FC Den Bosch), Koud ijzer 'SVV), Klijnjan (Sparta) en Hoekema (Go Ahead). (Van o e sportredactie) GELEEN De derde Belgische ritzege in Olympia's Tour in successie betekent ook verlies voor hét tot nu toe zo succesvolle zestal van ploegleider Noël Foré. Want kleine Staf van Roosbroeck, door Henk Benjamins onttroond als leider in het algemeen klassement, miste gisteren alle slagen, ook de laatste, die Jean-Pierre Monsere de ritzege en Benjamins de eerste plaats in het klassement bracht. Benjamins, voortreffe lijk gesteund door zijn ploeggenoot Jan Alders- hof in de laatste vijftig kilometer van de rit door het zuiden van Limburg, slaagde in zijn poging het verschil tussen de eerste en volgende groepen van het gebroken peloton groot genoeg te maken. Maar Piet Hoekstra en Joop Zoetemelk hebben de koers zijn gezicht gegeven door een ontsnap ping na tien kilometer, waarbij het tweetal steun kreeg van Nieuwkamp, Van Venrooy, Van de Burgh, Van der Donk en Westrus, die, naarmate de strijd vorderde en de vermoeienissen duidelijk voelbaar werden, stuk voor stuk afvielen. Zoe temelk, de begenadigde klimmer van het tweetal, en Hoekstra, de wilskrachtigste vermoedelijk van het hele veld, hielden de strijd vol tot twintig kilometer voor Geleen. Daar wat het afgelopen. Henk Benjamins startte als een volkomen outsider in Olympia's Tour. Toch is hij sinds gisteren de drager van de leiderstrui. „En nu maa hoe lang is het volhou", war nuchtere commentaar. STAF MISTE DE SLAG Hoekstra en Zoetemelk vonden nog :n plaats in de door Benjamins en Aldershof aangevoerde groep renners, die zich niet meer liet stuiten. Benjamins vertelde: ,,Wij wisten dat Van Roos broeck er niet bij was en toen hebben we alles op alles gezet. De ene Belg die bij ons zat, heeft niets serieus kunnen bijdragen aan het slagen van onze poging". Piet Hoekstra die, nadat voor hem de grootste moeilijkheid, het klim men, achter de rug was, zijn pogingen in feite zag mislukken hij reed im mers een lang gedeelte van de rit in de leiderstrui, toen de voorsprong tot twee minuten was gestegen voelde zich geen verliezer. Maar toen er zo vroeg al zo'n sterke ploeg vluchters was ontstaan, zag ik een kansje. Als ik iedere dag wat seconden kan pakken, kom ik weer heel dicht bij. Achteraf gezien heb ik een fout gemaakt. Ik had een te groot mes gemonteerd. In het begin kon ik daarop nog wel meekomen, maar later werd iedere klim moeilijker. Bij een van de laatste hellingen kreeg ik die plaat gewoon niet meer rond. Ik stond vrijwel stil en moest bijna afstappen. Maar ik ben blijven doorknokken. Natuurlijk, ik voel me geen verliezer. In de tijdrit kan ik misschien nog wat goedmaken" Volle waarheid Joop Zoetemelk: „Piet vocht voor de trui, dat kon je aan alles merken. Toen wij een voorsprong van een minuut had den, ging ik geloven dat het mogelijk was iets te bereiken. Maar onze groep kon op de hellingen niet bij elkaar blijven en dat is in feite het einde geworden". Het was de volle waarheid. Vijf ren ners vonden elkaar al vroeg in de koers. Animator Joop Zoetemelk kreeg met Van Venrooy, Van de Burgh, Van der Donk en Nieuwkamp sterke vluchtmak- kers. Enige kilometers verder kreeg de groep nog een injectie door Piet Hoek stra, de dappere en Louis Westrus. de talentrijke. Het was een best zevental, dat tegenaanvallen van de Belgen Schoep Monsere gemakkelijk afsloeg. De winst groeide snel naar een minuut op het peleton, dat Thijs de Koning die tus- kopgroep en peleton joeg, als richt punt had. De Konings sprong was net te kort. Steeds terug De kopgroep verloor Van der Donk het eerst en onmiddellijk daarna Nieuwkamp. Het Limburgse land mag dan geen wer kelijk zware heuvels tellen, Ook kleine klimmetjes, stukken vals plat, inciden tele flinke regenbuien en een voort durende bries eisten him toL Hoekstra ondervond dat herhaaldelijk. Keer op keer werd hij uit de wieden gereden, maar even vaak kwam hij terug. Hoekstra was niet kapot te krijgen. De anderen, behal ve Zoetemelk, weL Zoetemelk, die in het Circuit des Mines ook internationaal zijn Idimtalenten had laten bewonderen, ging het gemakke lijkst omhoog. Westrus volgde redelijk. Van de Burgh. Van Venrooy en Hoekstra kostte het steeds meer moeite. Zo veel moeite zelfs dat Zoetemelk tussen Eijs en Craubeek, na bijna honderd kilometer, alleen op kop kwam. Hij had zijn vlucht- makkers gewoon losgereden. AUeen Hoekstra kwam terug. Slechtste weg Westrus zou het vermoedelijk ook heb ben gehaald, maar zijn inspanningen strandden op het slechtste stuk oj. bare weg dat vermoedelijk in heel Nederland te vinden is. Op een wegge tje dat motocrossers zelfs zwaar zouden noemen, begaf de voorband van Westrus het. Zijn eigen ploegleiderswagen ver, de wagen van de organisatie die materiaalpech moet verhelpen, reed achter Zoetemelk en voor Westrus. Geen hulp voor de Amsterdammer dus; uit geschakeld. Alleen Hoekstra en Zoete melk bleven over. Twee sterken, kwali teit genoeg, maar kwantiteit te weinig. Twintig kilometer voor Geleen bleek het werk bijna voor niets te zijn weest. De winst was tenslotte in secon den te tellen. Ook voor Henk Benjamins, die na de vierde dag als leider in het algemeen klassement werd gehuldigd. De verzamelde Nederlandse wielerkaravaan stond wat gelaten op het Géleense Sportpark. Opnieuw moest men het hebben over de brutale Belgische Flandria- equipe. De vierde rit van Olympia's Tour, van Elsloo naar Geleen over de „Limbivrgse knollen" eindigde wederom in een zege van een Rode Duivel, ditmaal van Monsère. Zijn voorsprong op Van Roosbroeck toch weer winnaar van de sprint in het peleton bedraagt negen tellen Vierde etappe De uitslag van de vierde etappe (Elsloo— Geleen, 150 km) luidt: 1. Monsere (Belg.) 3 uur 21 min. 54 sec. (met bon. 3.21.39); 2. Spetgens 3.21.59 (met bon. 3.21.49); 3. Leferlnk 3.21.54; 4. Van der Kruijs; 5. Zoetemelk; 6. Wiles (G.B.); 7. Rosolen (It.); 8. Benjamins; 9. Van Venrooy; 10. Kooken; 11. Tabak 3.21.59; 12. Hoekstra; 13. Glroli (It.); 14. Aldershof: 15. Van der Burgh, allen z.t.; 16. Van Roosbroeck (Belg.) 3.22.33; 17. Prinsen; 18. Janbroers; 19. Wou ters; 20. Van Katwijk; 21. Oosterhof; 22. Vrancken; 23. Gakens (Belg.); 24. Jansen; 2S. Bravenboer, allen z.t. Alg. klassement 1. Benjamins 1 (Belg.) 14.42.25 3. (Belg.) 14.43.08 5. Hoekstra Venrooy 14.43.38; X Den Hertog Van Roosbroeck .43.19; 6. Van (Belg. ploeg) 14.47.32; 17. Tabak 14.47.48; 18. Van Zandbeek 14.49.14; 19. De Koning 14.49.15; 20. Schoofs 14.49.19; 21. Janbroe Rosolen (It.) Alg. ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. België 44.10.45; 2. Vredesteln 44.12.06 3. Amstel z.t.; 4. Batavus 44.16.34 5. Smith- UltgevaUen: Barker (G.B.); Richard (Zwits.); Zantlngh; aVn Llssem; Relmer (Den.); J, Schneider (Zwits.); Van der Moot en Dekker. Puntenklassement broeck (Belg.) 63 punten; S. Ben- pnt.; 3. Prinsen 58 pnt.; 4. Van der I pnt.; 5. Van Venrooy 39 pnt.; 6.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9