Feest bij diamanten bruidspaar Hein Akerboom-v. Hameren te R'veen Eisen ingewilligd door antwoord van curatoren BIOSCOPEN Leidse raad wil elektriciteitsproductie in provinciale bedrijfsconcentratie Reorganisatie beïnvloedde resultaten Wernink's Beton Cricketers van AJAX zegevieren over V.U.C. MARKTEN IAG 20 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT hebben telijke Op Noordeinde 115a, in vroegere jaren de bakkery van >akker Van Ryn, achter de kruidenierszaak van z\jn zoon, woont nu Hein Akerboom en zijn echtgenote Johanna Akerboom-Van Hameren. Na een arbeidzaam leven ge nieten zy van een gezegende oude dag, welke op dinsdag J7 mei a.s. de bekroning heeft met de viering van hun 60-jarig huwelijksfeest. Natuurlijk zyn wij even op bezoek geweest voor het (ebruikelyke babbeltje in de feestelijk versierde woning, towel bruidegom, bijna 83, als de bruid, met 81 lentes, tenieten nog een uitstekende gezondheid. De bruid mag dan misschien niet zo goed meer ter been zijn, maar toch nog regelmatig naar de kerk zien wandelen. Twee tevreden, gelukkige mensen, praten niet graag over de moeilyke tijden die ze gekend hebben, maar zijn meer dankbaar voor het goede en het mooie wat het leven toch ook heeft weten te geven. In vroegere jaren mag het leven dan misschien minder gecompliceerd geweest zijn, gemakkelijk is het toch ook niet altijd geweest. De bruidegom is 60 jaar tuinder geweest en zelfs vorig jaar heeft hij nog groenten van eigen tuin naar de veiling gestuurd. Ook nu nog bewerkt hij met plezier zijn stukje tuinland waarop hij nog de echte oude Veense produkten, zoals peulen, bonen, augurken, maar ook groenten voor eigen gebruik, teelt. irgen daggeren Wij schreven het reeds, dat het in 'roegere jaren niet altijd zo gemakkelijk fing. Want al kocht men 100 sigaren voor negen dubbeltjes, men moest lange iagen maken om de centjes te verdie- Morgèns om half vier uit de t dan met de baggerpraam zei end de Braassemermeer op om uit het jskoude water met de baggerbeugel de ijftonspraam vol te baggeren. Ais jon- ;en hebben wij altijd al bewondering :ehad voor het werk van deze mensen. Want zelfs al spoelden de golven soms de plecht, behendig wisten ztj hun n tot aan de rand van het water geladen, en gedragen door het voor- en ichterstuk, naar de haven te zeilen, 'la de schutsluis ging het de Veense "rofciolder in om de meerbagger op het land brengen. In de winterdag lag het jwerk op de tuin stil. Men had toen nog niet de kassen zoals men ze nu kent, jnaar daarom bleef men nog niet bij de kachel zitten. In de nog nachtelijke uren he ging men op weg naar Wassenaar om daar te houten in het houtbos, dat wil zeggen door dit werk te zorgen voor de lige bonenstaken en het z.g. erwten- rïJrÖshout benodigd voor de teelt van jeulen en doperwten. breien In zijn tuintje naast het huis wordt men nog even herinnerd aan deze vroe gere werkzaamheden. Daar staat nu de mast van zijn baggerpraam als herin nering aan vroegere tijden. Zijn klein kinderen hebben het gesierd met een vlaggetje, wetende dat opa aan dit klein- nood uit vroegere jaren gehecht is ge makt. Een werk, dat men nog niet geheel heeft los gelaten, want als de weersomstandigheden tot binnen blijven Iwingen kan men hem werkzaam zien ïsembie d, met het breien van netten voor de bag- portret. gerbeugel, welke ook nu nog gebruikt wordt voor het „kantbaggeren" in de sloten van de tuindersbedrijven. Breien is ook nog een geliefde bezig heid van de bruid getuige het breiwerkje dat zij bij onze binnenkomst vlug weg- stopte. Echter ook de gewone huiselijke ki'itlsci ^bezigheden worden door haar nog met S Plez*er verricht. rieuwsF Overigens kunnen zij op een rijk na- Nieuws geslacht bogen. Van de 13 kinderen zijn twaalf in leven en allen getrouwd, 12 0' met aLs Sevol£ 79 kleinkinderen, waar- erfsos van °°k reeds weer 21 getrouwd, en BuitenAdaardoor 30 achterkleinkinderen. ht, dag-* „Keukenhof" blijft open tot en met tweede Pinksterdag Uit betrouwbare bron vernemen wy, dat de nationale bloemententoonstelling „Keukenhof" nog tot en met 2e Pink sterdag geopend zal zijn. Wat dit be treft, is bewaarheid geworden wat men op een persconferentie vlak vóór de ope ning van de Keukenhof mededeelde, dat verwachtte, dat door het koude voorjaar en de trage groei der bloem bollen in het begin bij de opening bloeide buiten nog geen bloem! de mogelykheld aanwezig was, dat Keuken hof zijn poorten zou kunnen openhou den tot Pinksteren. Wat het gehele Keukenhof-seizoen be treft had men een nog grotere toeloop verwacht, hetgeen door de vaak slechte weersomstandigheden echter niet het ge val bleek te zijn, doch men is zeer zeker niet ontevreden over het eindresultaat dat nog bereikt is. Topdagen Er zijn topdagen geweest met een on gekende belangstelling, zelfs veel gro ter dan men vorige jaren heeft mogen boeken. Men zal het betreuren, dat deze bloementuin van Europa dan 10 maanden gesloten is. Het feestviering Op '1ste Pinksterdag zullen de klein kinderen en achterkleinkinderen opa en oma gelukwensen in het dorpshuis „De Alkeburcht". De viering van het feest zelf zal plaats hebben op dinsdag 27 mei a.s. Des morgens te 10,30 uur wordt tot hun intentie in de parochiekerk van St. Petrus Banden een gezongen H. Mis opgedragen. Daarna zal men vertoeven in hotel Heemskerk waar er van 4 tot 5 uur gelegenheid is om het diamanten bruidspaar te feliciteren. Vermelden wij nog dat het bruidspaar 60 jaar lang trouwe lezers zijn geweest van Leidse Courant. Met trots toonde de bruid ons nog enkele exemplaren, welke zij altijd heeft bewaard o.a. de krant van 10 mei 1940 waarin vermeld de rede van de Koningin met de bekendmaking van de oorlogstoestand met Duitsland. Echter ook een krant in briefpapier formaat gedateerd 21 maart 1945, iets waarvan ook de vele kleinkinderen nu met belangstelling kennis nemen. enbond idering ien en t derde door de Neder- titel: ;te 1.680.000 en ille- id, mannen n geld- ldoende van de derland le hele no. P« izlj imelden Discussiecentrum opgeheven RSITAIR Het permanent Diskussiecentrum" in het Leidse Akademiegebouw is opgehe- i. Dit besluit werd gisternacht geno- n door een klein deel van de met 350 aanwezigen gestarte plenaire ver gadering van stafleden en studenten. Daarvoor had de vergadering een motie overgenomen van de voorzitter van de Algemene Leidse Studenten Vereniging de heer Marcus de Grootdie het ant woord van Curatoren interpreteerde als en inwilliging van de eisen van de erschillende vorige plenaire vergade ringen, die de afgelopen twee weken het Akademiegebouw en de Pieters kerk zijn gehouden. it een verklaring, die de sekretaris vau de universiteit, mr. Hofstee, staande de vergadering aflegde, bleek, dat de gevraagde waarnemers niet bij de ver gaderingen van het Dagelijks Bestuur van Curatoren aanwezig mogen zijn. De vergadering van studenten en stafleden ging hiermee akkoord. Op een ander punt ging deze plenaire vergadering echter weer een stuk verder dan de vér- 40-Jarig priesterfeest pastoor Slijkerman te Warmond Op zaterdag 24 mei a.s. zal pastoor A. J. Slijkerman zijn 40-jarig priester feest herdenken. Na zijn priesterwijding, in 1929, werd pastoor Slijkerman benoemd als kape laan te Rotterdam. Vervolgens werd hij leraar op het toenmalige „Hageveld" te Heemstede, waarna hij werd aangesteld als rector by de zusters Ursulinen te Bergen. In deze functie heeft hij verschil lende reizen gemaakt naar de missiesta lies van deze congregatie in Afrika. Sinds 1963 is hij pastoor in deze ge meente. Pastoor Slykerman is een priester in de ware zin van het woord. Kenmer kend zijn zijn eenvoud, zyn medeleven in het wel en wee van zijn parochianen •n het openstaan voor alle problemen, op welk gebied dan ook. De herdenking **n dit jubileum begint op zaterdag a.s. dec avonds om 7 uur met een H. Eucha ristieviering met zang van een kinder koor, terwijl zondag eveneens een eucharistieviering zal plaats vinden en wel om elf uur vm. Van 16.30 tot 17.00 uur zal in 't Trefpunt een receptie wor den gehouden, waarvan door velen zeker gebruikt gemaakt zal worden om de ju bilaris te danken voor alles wat hij, niet alleen op kerkelijk gebied, voor de Warmondse gemeenschap heeft gedaan. klaring van Curatoren van afgelopen vrjjdag. De vergadering eiste de aan wezigheid van. waarnemers bij de behan deling van alle zaken, dus ook wanneer het over personen zou gaan. De waarne mers zouden zich dan wel moeten ver plichten tot geheimhouding. De bijeenkomst van gisteravond stel de ookdat het overleg over de begro ting van de universiteit volledig open baar diende te zijn, met inachtneming van de voorwaarden, die minister Ve- ringa van Onderwijs aan de procedures heeft gestéld. Dat betekent, dat Curcu- toren geheel zelfstandig kunnen bepa len, of zij 'liet financiële overleg met betrokken universitaire groeperingen openlijk willen voeren of niet. De waarnemers voor de studenten in de vergaderingen van het voltallige Cu ratorium zullen volgens de motie van de heer De Groot worden aangewezen door de Leidse Studenten Raad, waarbij iedere student zich kandidaat voor de waarnemersposten zal kunnen stellen. Die waarnemers leggen verantwoording af voor een door de Algemene Leidse Studenten Vereniging georganiseerde vergadering, die ook door vijftig studen ten bijeengeroepen zal kunnen worden. Tijdens de plenaire vergadering bracht prorector Kuenen kort verslag uit van een gelijktijdig gehouden vergadering van hoogleraren en lektoren, waarin hij mededeelde, dat deze geledingen zich hadden gesteld achter de verklaringen van Curatoren en Senatus Praesidium van afgelopen vrijdag. UNIVERSITAIR NIEUWS ("Advertentie) te i nog iets anders zou kunnen exposeren wan de bloembollenperiode voorbij is. Het park is een wandeling méér dan dat op een gehouden mid denstandsvergadering wel eens de ge dachte gelanceerd is om er ook iets anders te exposeren dan alleen bloem bollengewassen. Het zou voor de re creatie van de mens een uitkomst zijn, wanneer „Keukenhof" voor meerdere doeleinden als wandelpark opengesteld kon worden! H. Loerts opvolger van Frans v. d. Zeeuw Zoals bekend zal de heer F. v. d. Zeeuw dit seizoen DOCOS als trainer verlaten. Hij zal worden opgevolgd* door de heer H. Loerts uit Boskoop, thans trainer van de V.V. ,.Oude«vater/OVS" O Creaties van briljante kunstenaars, die nog werken volgens een oud en edel ambacht. Met zorg zijn de materialen gekozenhet eerlijkste goud en de zuiverste edelstenen. Met kunstenaarshand verwerkt tot meester werken. Een schepping die slechts één vrouw zal dragen. Haute couture in goud. Voor wie het zich kan veroorloven. c- HOFJUWELIER VAN ROSSUM DU CHATTEL éEN DRIESSEN BREESTRAAT 95 LEIOEN TEL 01710-20092 De films ln de week van 15 t/m 21 mei zfln door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Naakt onder het leer 18 jaar Dagehjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling El Dorado 18 do-vr-zat. 23.30 uur. Jeugdmatlné: Batman alle leeftyden do-zo-wo 14.30 uur. Lido: De doodskus van Fu Manchu 14 jaar Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor: Rosemary's Baby 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.30 uur. Studio: Avondzon voor een gangster 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Trianon: Loving Feeling 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: De tuin der nachtmerrie» 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. Nachtvoorsteling: Verborgen driften 18 jaar vrijdag - zaterdag 23.30 uur. OUDE SCHOUWBURG DOOR GEMEENTE OVERGENOMEN De Leidse raad, gisteravond bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Van der Willigen, heeft het zichzelf nogal moeilijk gemaakt met ellenlange beschouwingen over een voorstel van B. en W. over de wijziging van de structuur van de N.V. Electriciteitsbedrijf Zuid- Holland (EZH), waarin zes gemeenten, o.a. Leiden en Rotterdam, samen werken. Rotterdam neemt hierin een zeer voorname plaats in (11 pet. van de totale Nederlandse elektriciteitsbehoeften, vertelde wethouder Harmsen). De havenstad meent verder, dat de Rotterdamse positie in de EZH een belemmering kan vormen voor een slagvaardig industria lisatie- en havenbeleid. Om Rotterdam toch binnen de samenwerking te houden was een aantal structurele wijzigingen voorgesteld. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kandidaatsexamen H geneeskunde Dames: A. M. I. Cadiot, Maastricht; C. F. M. Gijsbers, Voorburg; H. E. V. Hooiberg, Schveningen; M. A. C. Ipen- burg, Voorburg; L. L. Moerman, Rotter dam; J. K. Stapel, Rotterdam; J. E. Wiebenga, Delft; I. Zuidema, Sassen- Heren: W. van den Berg, Voorburg; M. W. Beuger, Den Haag; A. M. Blom- me, Biervliet; P. Boutkan. Leiderdorp; A. Brutel de Ia Rivière, Den Haag; R. Cornelisse, Vlaardingen; W. A. L. Gode- froy, Den Haag; P. T. M. Goddijn, Lei den; J. C. van Gijn, Leidschendam; F. G. W. M. Haase, Lisse; J. J. Heimans, Den Haag; L. C. P. Kerklaan, Den Haag; C. M. F. Ivneepkens, Vught; F. S. G. M. Knuvelder, Zandvoort; E. E. de Lange, Den Haag; W. J. de Langen, Aalst; A. P. M. Meiman, Sassenhelm; J. M. A. Mens, Lisse; C. H. M. M. Meijer, Leiden; J. W. R. Nortier, Alblasserdam G. W. A. M. Padberg, Maastricht; H. Punt, Delft; G. R. de Ruiter, Schevenin- gen; A. J. M. Sauter, Heer (L); J. Scheer, Rotterdam; J. R. N. Schrijver, Rotterdam; K. W. F. Smink, Den Haag; R. Soebhag (cum laude), Suriname; J. G. Steenvoorden (cum laude), Noord- wijk; O. A. Stravers, Den Haag; Tan King Hoen, Leiden; A. L. M. Trompert, Noordwijkerhout; R. M. Valentijn, Voor burg; J. H. Varekamp, Leiden; A. C. W. Volkers, Den Haag; K. J. J. Wal deck, Den Haag; C. v. Weel, Den Haag; H. H. G. Wiegmans, Leiden; G. R. Wie- mer, Ulvenhout. Semi-artsexamen: mevr. S. M. Plat- teel-de Jongh, Den Haag; de heren A. P. G. de Gijzel, Oegstgeest; J. Th. M. Weerdesteyn, Den Haag. Artsexamen: mevr. A. M. Lodder-v. d. Kooy, Leiden; de heren P. de Graaf, Noordwyk; C. A. van Hees, Leiden. Lag. ,er dividend voorgesteld Het bruto resultaat geeft een stijging te zien die de toeneming der algemene kosten en afschrijvingen te boven gaat, aldus het jaarverslag 1968 van Wer nink's Beton- en Aannemingmaatschap pij N.V. te Leiden. Het eindresultaat wordt beïnvloed door het besluit om en kele minder rendabele afdelingen van het bedryf op te heffen. Aan deze reorgani satie waren voor de venootschap bijzon dere lasten verbonden. Het bruto saldo exploitatierekening nam toe van 5.7 min tot 6.0 min. De Algemene kosten stegen met 123.169 tot 4 min. De winst daalde van 411,744 tot jf i voorgesteld wordt het dividend te bepa len op acht procent (v j. 11 pet). Na I onttrekking van een bedrag aan de serve voor diverse belangen. Over de vooruitzichten zegt het slag: de afdeling bouwbedrijf boekte begin 1969 een belangrijke opdracht, waarvoor de voorbereidingen in bouw- teamverband reeds enige jaren geleden aanvingen. De orderportefeuille van het fabrieksbedrijf was bij de aanvang van 1969 bevredigend. De afdelingen tennis- vloeren en sportvelden was begin 1969 redeiyk van orders voorzien. De aanleg van tennisbanen in Duitsland ontwikkelt zich verder. De directie meent, dat uit breiding van activiteiten alsmede de con tacten in het buitenland zullen mee werken aan de verbetering van de re- De heer Van Aken (P.v.d.A.) vond de EZH een landelijk buitenbeentje, gezien overal in het land de elek triciteitsbedrijven een provinciale con centratie vormen. In dezelfde zin sprak de heer Portheine (VVD), die liever niet direct een besluit wilde ne men. De heer Amptmeijer (PSP) waar schuwde, Rotterdam niet de vrije hand te geven; dit zou zijn repercussies op de natuur (ook rond Leiden) hebben. De KVP-fractie, aldus de heer Lamber- mont, was bereid het voorstel van b. en w. te volgen. MOTIE De heer Van Aken diende nog een motie in, waarin te kennen werd ge geven, dat Rotterdam niet op overtui gende wijze heeft aangetoond, dat een provinciale opzet en provinciaal be heer in Zuid-Holland een slagvaardig industrialisatiebeleid in de weg staat. De te verwachten landelijke planning van bestaande centrales zal volgens de motie gericht zijn op een rationeler produktiebeleid, waaraan de structuur in de EZH niet in de weg mag staan. De motie wilde voorts, dat de EZH alles in het werk stelt om in Zuid- Holland te komen tot één provinciaal elektriciteitsprodiuktieapparaat. Wethouder Harmsen, in zijn funktie een der commissarissen van de EZH, voerde aan. dat de commissarissen van EZH ook geporteerd zijn voor een pro vinciaal produktieapparaat. AUeen Rotterdam staat deze ontwikkeling in de weg. De motie van de heer Van Aken wilde het college niet overne men, maar werd wel acceptabel ge acht om ook ter kennis van Rotterdam te worden gebracht. Het voorstel van b. en w. werd met 28 stemmen tegen 7 (de KVP'ers De Wilde en De Bree, de PSP'ens Ampt meijer en Koopmans, en de VVD'ers mej. Kappeijne v. d. Coppello, Duij- verman en Portheine) aangenomen. Een amendement van mevrouw Geel kerken (Prot. Chr.) om het besluit te beschouwen als een eerste stap op de weg om te komen tot de vorming van één provinciaal produktieapparaat werd met 25 tegen 10 stemmen ver worpen. De motie-Van Aken tenslotte werd aangenomen met 29 tegen 6 stemmen. OUDE SCHOUWBURG De overname van de oude schouw burg door de gemeente had aller in stemming. Hierover spraken de raads leden Amptmeijer, Pompe (Noodraad). Ham (KVP) en Duijverman. Wethou der Sannes antwoordde en beamde, dat het nogal lang had geduurd al vorens de onderhandelingen op gang kwamen na het taxatierapport. Hij zocht daarvoor geen excuus; „mis schien hadden we ook met diie belang stelling. De onderhandelin gssfeer was niet ad te pretbig," aldus de wethou- Het college gaat een actieve cul tuurpolitiek voeren," wat dat ook mag zijn," zei de heer Sannes. Een van de eerste punten zal zijn, dat ook een ander toneelpubliek dan tot nog toe gebruikelijk bereikt zal moeten wor den. Dit zal bekeken worden met de nieuwe schouwburgcommissie en met de nieuwe man, die de zaak als direc teur moet gaan runnen. De beste vernieuwing van de oude schouwburg zou de technische verbe tering van de gehele toneelaccommo datie moeten zijn. Uitbreiding van het gebouw is niet mogelijk; de zaal wordt geschikt gemaakt voor 350 a 400 men sen. Het personeel in vaste dienst (op dit moment één man) wotrdlt in ge meentedienst overgenomen. JONGE DIRECTIE In antwoord op een vraag van de heer Ham zei de wethouder, dat de nieuwe directeur een geschikte jonge man zou moeten zijn die later ook de leading van de nieuwe schouwburg op zich kan nemen. De heer Ham had gesuggereerd een directeur voor de nieuwe schouwburg te zoeken die ook zijn zorgen over de oude zou kunnen uitstrekken. Alle overige agendapunten gingen vlot onder de voorzittershamer door. De burgemeester beloofde op verzoek van de heer Van Aken voor de raad een bezoek aan de brandweer kazerne te zullen arrangeren met de nieuwe commandant. Men kan dan meteen de nieuwe spuit bewonderen. De geloofs brief van het nieuwe raadslid W. J. M. de Vroomen (PSP) in de vacature- Frans werd in orde bevonden. VRAGEN OVER ENDEGEEST Verder was er een verzoek van de heer Amptmeijer om verlof tot het vragen van inlichtingen inzake de te werkstelling van dienstweigeraars op „Endegeest", aangezien bet antwoord van b. en w. op eerder door hem ge stelde vragen bij hem nog vragen op wierp. Zo wilde hij weten, of in het verleden wel tewerkgestelde dienst weigeraars op grond van hun maat schappelijke en politieke gerichtheden zijn weggestuurd. Verder wilde hij een verduidelijking van de passage in het antwoord van b. en w.: ,,ndet passen in de structuur en het milieu van het ziekenhuis." Hij vroeg tenslotte event, overplaatsingen van dienstweigeraars ongedaan te maken. De KVP-, WD- Prot. Chr. en Nood- fracties waren van mening, dat de vragen van de heer Amptmeijer door b. en w. afdoende waren beantwoord. De heer Gransch (P.v.dA.) was vóór het toestaan van de interpellatie, even als alle wethouders. Dit bleek bij de stemming over het interpellatieverzoek, dat met 18 tegen 16 stemmen werd verworpen. NaN gewonnen toss gjing Ajax eerst batten. Een goed start van J. Volkerts (19) en V. February (23) bracht Ajax dat in het begin traag scoorde, op 63 voor 2, waarna even een inzinking volgde. Maar toen de stand 79 voor 5 bereikt was, werd het seoringstempo hoger, mede doordat het uitstekend batten van M. Fontein (53 nat out, 2x6 5x4), hierin o.a. gesteund door F. H. Olthuis (15). De totale score werd tenslotte 153 all out Daarna trok VUC naar de wickets. Het openingspaar ging er duchtig tegen aan, maar dat duurde slechts tot de thee. Toen kwam de ommekeer. Door zeer goed bowlen van R. Veldhuizen (3-24) en V. Fe bruary (5-34) geholpen door een fiel den, werd het via 44 voor 1 en 60 voor 3, 69 voor 7! Doordat er toen nog wat runs gescoord werden, was de eind stand tenslotte 84 all out. D. Eldering bowlde 1-0. Ajax (LL) 1 besloot de winderige zondag derhalve met een fraaie overwinning. As. zondag 25 mei de wedstrijd Ajax (L) 1-HBS II op het terrein aan de Kempenaerstraat en maandag 26 mei Rood en Wit II-Ajax (L) 1 op het terawim «n Bood en Wit SM VOORSCHOTEN GESLAAGDEN E.H.B.O De geslaagde cursisten van de Kath. E.H.B.O. te Voorschoten zijn: mevr. A. van Alphen; mevr. M. Franken; mej. M. Veel; mej. L. Veel; Eerw. zuster Leonie; mevr. M. v. d. Kooy; mevr. M. de Werd en de heren G. Beuman; J. v. Leeuwen; J. Remmerswaal uit L'dam; T. Zonne veld. PUNT... Korreltje Antwoord den dwaaa niet naai* zijn onverstand, anders maakt gij u aan hem gelyk. Bevolkingsonderzoek op tuberculose dinsdag 20 mei 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.30 uur woensdag 21 mei 9.00 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur donderdag 22 mei 9.00 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur vrydag 23 mei 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.30 uur Voor de behandeling van ongevallen Is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddag» 13 uur (dan Dlaconessenhuls) en vrfjdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddag» 13 uur (dan St-Eli»abeth-*tek«nhul»), ROTTERDAM, 20 mei. Vee Aan- >er 4145; weekaanvoer 5688; slacht- runderen 155, gebruiksvee 458, vette kalveren 80, graskalveren 67, nuchtere kalveren 2751, varkens 9, paarden 9, veulens 5, schapen en lammeren 145, weldelammeren 435, bokken en gelten 31. Prijzen: slachtrunderen 5.45-5.85. 4.85-5.35, 4.25-4.65, 4.00-4.15, vette kal veren 3.65-4.00, 3.45-3.60, 3.40-3.45, stie ren 4.60-5.20, worstkoeien 3.90-4.05, kall en melkkoeien 1150-1650, vare koeien 925-1225, vaarzen 975-1150, pinken 700- 900, graskalveren 575-750, nuchtere kal veren 1.40-1.80, mestkalveren 180-280, schapen 95-130, lammeren 150-190. wei- delammeren 100-125. Resp. aanvoer, han del en prijzen: slachtrunderen, Iets gro ter, lui, als gisteren; kalf- en melk koeien, kleiner, stil, stijver; vare koeien, korter, kalm, onveranderd; vaarzen en pinken, minder, rustig, prijsh.; graskal veren, klein, stug, als vorige week; vet te kalveren, iets kleiner, flauw, lager; nuchtere kalveren, groot, levendig, ho ger; schapen en lammeren, als vorig* week, kalm, schapen hoger, lammeren stabiel; weide- en zuiglammeren. groot, levendig, duurder. TER AAR, 19 mei, Groenten Bloeiu- koel Al 99-1,27; bloemkool BI 63-93; bloemkool B2 69; bloemkool D 25; sla 1 16-26; sla 2 9-14; alles per stuk. Selderij 5 per bos. Peulen 3,20-4,60; peulen 2.30- 3,10; postelein 31-35; snijbonen 3,00-3,10j snijbonen stek 2,10-2,20; andijvie 1 36-51; andijvie 2 15-21; rabarber 11-18; spina zie 1 22-28; spinazie 2 15-16 alles per kg. ROELOFARENDSVEEN. 19 mei. Bloemen Am. Anjers: Sim rose 16- 25, Sim rood 18-30, Sim wit 17-22, Sim Keefer 26-27, Sim Arthur 25-26, Sim Alice 22-29, Lena 31, Espérance 21-29, Rozen: Garnette en Carol 7-13, Spanish Sun 10-12, Zorina 10-15, Baccara 31-37, Coral Princess 12-17, Nordia 10-15, Car- la 26-31, Seventeen 11, Bregina 10-11, Violieren 10-16, Gerbera 12-23 p. st., Snij- groen 70-75, Colvilleis Spitfire 1.00-1.60, Floriade 1.15-1.40, Robinette 1.25-1.40. Amanda 2.55-2.65, Nymph 1.90-2.35, Py- rethrum 1.05-1.75, Brodea 1.30-1.55, Ane monen 27-48, Freesia 35-80, Duizend schoon 47-1.10, Margrieten 50-65, Bruids anjers 40-45, Lathyrus 45-90, Irissen 37- 1.20, Tulpen 38-90, Chrysanten-jaarrond Indianapolis 2.00-2.45, White Spider 2.60-3.20, Hurricane 2.00, Luyona 2.00- 2.10 p. bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 me!. Groente Waspeen p. kist: Al 11.80- 13.00, A2 7.20-11.60, BI 19.30-22.80, C2 6.60, bospeen p. bos le kw. 125, andy- vie 55-60, 2e kw. 112, bloemkool p. at. 6 st. p. bak 2e kw. 58, ld. 8 st. p. bak 2e kw. 31, id. 12 st. p. bak 2e kw. 73. kroten p. bos 17-38, postelein 57, prei Al 4 2,id. A2 17, spinazie 21-29, uien p. kist 3.60-4.40, radijs p. bos 10-20, sel derij P- bos 27, rabarber 12-25, sla p. »t. 12-17, sla-uien p. bos 15. Aanvoer was peen 48.000 kg. LISSE, 19 mei, BLOEMBOLLEN Onder direktie van N.V. Holland'» Bloembollen Hui» Lisse werd in Voor hout een veiling gehouden van tulpen en narcissen. Er was een behoorlijke kooplust vooral bij de narcissen. Nar cissen per bed: Mount Hood 27; King Alfred 35; Dutch Masters 43; Carlton 48; Texas 34; Actaoa 26; Rembrandt 40. Tulpen: Jewel of Spring 31; Empire State 27; Apeldoorn 33; Oriënt Expres» 45; Oijga 33; Levant 38; Christmas Gold 41; Bonanza 37» Golden Eddy 27.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3