GLORIEUS WEEKEINDE VOOR KLEINE STAF VAN ROOSBROECK ,A Michels tegen Italianen: ,Muhren zal in Madrid niet spelen" René Pijnen werd i| België opgeofferd5 NKS ZIET SINDS 1960 GEEN WIJZIGING IN REGERINGSBELEID Schaatsbond moest op zoek naar geld MALDINI (MILAN) TERUG MET AANTEKENBOEKJE Basis voor eindzege in Olympia's Tour MERCKX WON SLAG IN GIRO Rij Kaarten voor finale EC AMSTERDAM. De toegangs kaarten voor supporters die de bekerfinale tussen Ajax en AC Milan op 28 mei in Madrid op eigen gelegenheid willen bijwonen, worden vrijdag en zaterdag aan de loketten van het Ajaxstadion verkocht. De loketten zijn vrijdag van 10 tot 16 uur en zaterdag van 10 tot 13 uur geopend. Italië tiende bridgetitel RIO DE JANEIRO. Italië heeft gisteren in Rio de Janeiro het zestiende toernooi om het wereldkampioenschap bridge ge wonnen. De Italianen versloegen in de finale nationalistisch China met 429 tegen 182 punten. De Ver enigde Staten eindigden op de derde plaats; 4. Frankrijk; 5. Bra zilië. Het was de tiende wereldtitel in successie voor Italië. MAANDAG 19 MEI 19) (Van c tze sportredactie) ELSLOO. Bibberend van de kou zat Gustaaf van Roosbroeck, de 21-jarige coureur uit het Belgische dorpje Hulshout onder de rook van Mechelen, achter de grote tribune bü de aankomstljjn van de derde etappe in Olympia's tour door Nederland. Flandria-ploeglcider Noel Fore, nog niet zo lang geleden zelf een van de Belgische vedettes, was zichtbaar tevreden toen de kleine man uit Hulshout voor de tweede achtereenvolgende maal in deze tour als overwinnaar over de eind streep vloog. Gustaaf van Roosbroeck, die door zijn vrienden gewoon Staf wordt genoemd, had niet durven dromen dat deze Achttiende editie van Bram Koopmans wielerronde zo'n eclatant succes zou worden. Drie dagen is deze tour oud en drie dagen viert de tenger gebouwde Belg feest in Nederland. Op de eerste dag vierde Staf van Roosbroeck zjjn eenentwintigste verjaardag. Hjj moest in Breda de rit- zege aan de stoere Fries Piere Hoekstra laten en met de derde plaats tevreden zjjn. De dag daarop zat kleine Staf weer in de slag en kwam hij in het vriendelijke Brabantse dorpje Bladel als overwinnaar over de streep. Gisteren was de 21-jarige pupil van oud-professional Fore weer de sterkste en sprong hjj in de laatste meters als een duveltje uit het gesloten peleton, dat in de laatste vijf kilometer van het onmenselijk zware circuit in Elsloo op vijf vluchters was neergestreken. beter zijn. Dacht je dat het in België niet kon waaien en regenen? Wij hebben ook wel eens het echte Hollandse weer". (Van onze sportredactie) ALKMAAR Ze waren gisteren alle twee in Alkmaar, zon der dat het tot een directe confrontatie kwam: Ajaxtrainer Rinus Michels en de hulptrainer van A.C. Milan, Cesare Maldini. Tien dagen voor de finale voor de Europacup is de koude oorlog al volop aan de gang. Als gebruikelijk geldt dan dat van beide kanten visies worden gegeven die als liefderijke dekmantels de werkelijke gedachten verhullen. Maldini was althans in een opzicht eerlijk: „Vanmiddag heb ik niet het echte Ajax aan het werk gezien". Deze conclusie stond buiten kijf, want Ajax speelde zonder Vasovic, zonder Swart, ook zonder Muller en Nuninga. De andere conclusie van Maldini mag met enige hoeveelheden zout worden verwerkt. Rinus Michels althans liet onomwonden weten het met de Italiaanse hulptrainer niet eens te zijn: „Het mag dan waar zijn dat we beide met een vrüe verdediger spelen, de onze gaat nog wel eeus mee naar voren en dat doet die Italiaan ilooit en te nimmer". Eerder had de AjaxltraLner beminnelijk enige Italiaanse jour nalisten te woord gestaan. Hij prees in zorgvuldige bewoor dingen de kracht van het AC Milan dat hij tegen Manchester linkerverdediger Theo United aan het werk had gezien, hij roemde de geweldige de korte pass heeft organisatie in het spel. Zelfs liet hij zich ertoe verleiden Hamrin een slimme vos te noemen en Milan ook technisch als de beste ploeg te beschouwen. De Italiaanse verslaggevers attendeerden Michels op het ontbreken van enige vaste krach ten in zijn team. Michels: „Het staat vrijwel vast, dat Muhren in Madrid niet speelt'. Verder wilde de coach niet gaan. voor het overige aanzienlijk zwakkere. In dit opzicht heeft AC Milan een voorsprong. Het kan zich door de geringe krachtsverschillen in de Italiaanse competitie voortdurend meten met tegenstanders van betekenis". Michels liet echter de Italiaanse vertegenwoordiging vol doende blijken, dat Ajax geen enkele tegenstander vreest, ook AC Milan niet. „Kansen? Daarvan kun je in deze Cupduels zo weinig zeggen. Kijk hoe AC Milan erin geslaagd is Celtic uit te schakelen. Kijk hoe wij Spartak Trnava elimineerden. Dat had iin beide gevallen toch net zo goed andersom kunnen Blokletters Cesare Maldini noteerde tijdens de wedstrijd AZ '67Ajax in blokletters nauwkeurig de namen van de Ajacieden. Hij vermeldde er ook de rugnummers bij om vervolgens voor zichzelf een nieuwe opstelling te creëren, waarin de namen van Vasovic als vrije verdeiger en Swart op de rechtervleugel voorkwamen. De sterke midenveldbezetting van Ajax ging niet aan zijn waarneming voorbij en bijzonder krachtig tekende hij aan dat nummer 6 (Groot) aanvallend bijzonder krachtig is. De nummers 8 en 9 (resp. Cruyff en Danielsson) noteerde hij in zijn boekje ails „wait solistisch" maar wel deed hij onmiddellijk navraag of het inderdaad „Croif" was geweest die op beheerste wijze het derde doelpunt scoorde na een klassieke ^combinatie met Keizer. Een engel Mei dit aantekenboekje gaat Maldiïil terug haar Milaafi; TI ij zal hoofdtrainer Rocco laten weten dat Barry Hulshoff voor hem een „engel" is met zijn spring- en kopkracht en dat Duivenbode een voorliefde voor Weet AC Milan daarmee genoeg? Michels: „Voor het overige komen ze het wel aan de weet via de journalisten, ook de Nederlandse. Onlangs heb ik een Italiaanse verslaggever gesproken, diie kennelijk iets tegen AC Milan heeft en mij veel uit de doeken deed over bepaalde spelers en over de tactiek van de ploeg. Van AC Milan weet ik voldoende". Voorsprong Of Ajax net zo in vorm zal zijn als in de wedstrijden tegen Benfica. „DaaT kan ik geen zinnig woord over zeggen. Een normale competitiewedstrijd laat zich moeilijk vergelijken met een Europa Cupduel. Zeker met voor ons, in de Neder landse competitie die maar drie of vier sterke ploegen kent en De laatste pijl die de Ajaxtrainer op zijn boog heeft, is een scherpe. Aan een Italiaanse journalist laat hij weten dat, naar zijn mening, van alle ploegen die Michels in het Europese bekertoernooi zag spelen „zuiver technisch gezien Spartak Trnava veruit de beste was". Frans van de Ruit was de grote ver liezer in deze derde etappe. Staf van Roosbroeck was het daarmee eens, maar kon er toch niet om treuren. „De vlucht was veel te lang. Met dit weer zou ik nooit 130 kilometer voorop durven rijden De regen en de wind waren verschrik kelijk. Toen de vijf vluchters bijna twee minuten voorsprong hadden, was ik nog niet bang, want ze hadden me verteld dat in Elsloo een bergoircuit van zeven kilo meter lag te wachten. Mijn ploeggenoot Jean Pierre Mbnsere heeft de Oranjetrui goed verdedigd en ging vlak bij Elsloo in de aanval, waardoor ik rustig in de kop van het grote peloton kon blijven zitten. De voorsprong van deze vluchters werd weggewerkt en toen wist ik dat er weer een etappezege in zou zitten. In de sprint ben ik moeilijk te verslaan", zei Staf van Roosbroeck triomfantelijk. En hij vervolgde: „In de regen rijd i/k altijd wel gemakkelijk en bovendien is het fijn koersen in Nederland. Er wordt hier wel sneller gefietst dan bij ons in België maar dat komt omdat de wegen Arne Krieng, de onbekende motorcrosser NORG Arne Krieng, de onbekende 26-jarige fietsenmaker uit het Zweedse Edsbyn, is de ontdekking geworden van de Nederlandse Grand Prix 500 cc. Die gisteren in Norg voor 20.000 toeschou wers werd gehouden. Nog nooit had hij deelgenomen aan een internationale mo- torcorss op het Europese vasteland. Vorige week zondag won hij de Zweedse Grand Prix om te> bewijzen dat dit geen toeval was, reisde hij op goed geluk naar Norg om daar te star ten in de derde Grand Prix, die mee telt voor het wereldkampioenschap. Hij kreeg een startvergunning en schreef ook meteen deze Nederlandse Grand Prix op zijn naam. Arne Krieng, leidt nu in de strijd om het wereldkampioen schap met 30 punten. In de felle gevechten van de interna tionale cracks bleef de Nederlandse ver tegenwoordiging bijzonder sterk over eind. Jo Lammers en Frans Sigmans mengden zich zonder vrees in de strijd. Sigmans behaalde een vierde en Jo Lam mers een vijfde plaats in het eindklas sement. B. TER BRAKE OPVOLGER VAN DIRECTEUR P. BERGSTRÖM GORINCHEM Jtar. mr. \V. H. D. Quarles van Ufford. vorig jaar op de algemene vergadering in Haarlem ge kozen tot voorzitter van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond als opvolger van de heer H. Wesselo, heeft het op de za terdag in Gorinchem gehouden 87ste algemene vergadering van de bond niet gemakkelijk gehad. V(|f uur heeft liü de vergadering, waaruit vrijwel steeds de zelfde woordvoerders naar het spreekge stoelte kwamen, moeten aanhoren en van repliek moeten dienen. Over kunstrijza- ken, over het toerisme, over het korte- baanrüden en over de langebaansport. Toen tenslotte de spraakwaterval tot stil stand was gekomen en de balans kon worden opgemaakt, bleek er zowel van bestuurszijde als uit de vergadering nog wel het een en ander te wensen c gebleven. Eg; die Vooral vpor penningn door de verminderde subsidie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk was begroot op 120.000 gulden, maar uitgekomen op 75.000 gulden andere bronnen trachtte aan te boren, o.a. door de ijsverenigingen de plicht op te leggen drie abonnemen ten op de „Schaatskroniek" te nemen te gen 25 gulden per jaar. Dit voorstel werd overigens aangenomen, maar voor wat betreft de schaatszegels zal de penning meester op hogere baten hieruit nog een jaar moeten wachten, tot het seizoen 1970/71. Een aangenomen voorstel uit de vergadering om het officialzegel te bren gen van 5 op 10 gulden was voor de beer Egas enigszins een pleister op de wonde. De „Schaatskroniek", die onder eind redactie zal komen te staan van de heer J. Kleine met als redactiecommissie de heren W. G. Comello en H. Roos, resp. vice-voorzitter en secretaris van d« KNSB, gaf veel stof tot spreken, vooral in verband met de financiën, maar vc communicatie in de bond achtte m orgaan toch wel van groot belang. nische commissies voor de langebaan en de kortebaan. De t.c. langebaan zal staan onder voorzitterschap van de heer W. S. Wijnia (Cornwerd) met als leden de he- W. E. Mulder (Diepenveen) secretaris, 3. de Koning (Purmerend), H. Roos (Amsterdam) en oud-voorzit ter H. J. E. d. Ven (Hilversum), terwijl als reserve- leden aan de commissie zijn toegevoegd de heren H. v. d. Grift (Westbroek) en J. Charisius (Leeuwarden). De t.c. korte baan bestaat thans uit de heren R. Wei- tering (Zuidhom) voorzitter. J. Tasma, J. Mulder, E. Harms, C. v. d. Eist, Por tengen en J. Pomper. Directeur Als opvolger van de heer P. L. Berg- röm, die de direcleurspost bij de KNSB 'i-wisselde voor die bij de Deventer kunstijsbaan, werd op de vergadering door de heer Quarles van Ufford als nieuwe algemeen directeur voorgesteld de heer B. ter Brake te Heemstede, een asioneerd marine-officier. De heer J. B. Talsma kreeg de functie van directeur het bondsbureau. De data voor de Nederlandse kam pioenschappen dames en heren, die op de Deventer kunstijsbaan zullen worden ge houden, zijn 11 en 12 januari. De afge vaardigde van het gewest Deventer deel de mede, dat de financiële middelen voor een kunstijsbaan in Assen er zijn, maar dat de plannen nog niet in 1970, maar in 1971 verwezenlijkt zullen zijn. Kunstijsbanen Het onderwerp „kunstijsbanen" sneed bij de rondvraag ook de heer Huib van Mastrigt uit Rotterdam aan. Met een be drag van 4 miljoen gulden, uit de burge rij door 2000 personen bijeengebracht, is een 400-meterkunstijsbaan annex ijs- hockeybaan, alsmede ruimte voor kunst rijden in Rotterdam te bouwen, waarvoor de plannen reeds door diverse officiële instanties zijn goedgekeurd. Ook door B. en W. van Rotterdam. Gedeputeerde Sta ten hebben zich nog van toestemming onthouden en de heer Van Mastrigt deed een beroep op het bestuur van de KNSB het in verband hiermee bij de kroon in gediende protest te ondersteunen. De heer Quarles van Ufford: „Alvorens hier over een uitspraak te doen, zou ik u wil len voorstellen met het bondsbestuur op het bondsbureau om de tafel te gr an zit ten om hierover nader van gedachten te Ook een aantal voorstellen kwamen ter sprake, die op het begin juni in Londen te houden congres van de Internationale Skating Union ter tafel zullen komen, mede ingediend door de KNSB. Deze be treffen o.a. een verruiming van de ama teurbepalingen met een verhoging van de prijzen van 200 tot 500 Zwitserse francs, loonderving en het verstrekken van stu diebeurzen, het instellen van een Euro pees kampioenschap junioren, een Euro pees kampioenschap voor dames, en aan het programma van de dames de 5000 meter toe te voegen. Weer twee titels voor Tom Okker BRUSSEL Tom Okker heeft de ti tel in het heren-enkelspel van de inter nationale tenniskampioenschappen van België te Brussel behaald, door een over winning van 64, 16, 62, 62 in de finale op de Joego-Slaaf Zelko Franu- lovic. Okker had de finale bereikt door een overwinning in straight sets op Art hur Ashe: 64. 61, 6—0. Eerder had Okker reeds tezamen met de Australiër Newcombe de titel in 't heren-dubbelspel gewonnen. Het dames-enkelspel werd gewonnen door de Engelse Ann Jones door een overwinning van 64. 60 in de finale op de Amerikaanse Rozemary Bang voor Fedor Staf van Roosbroeck glunderde. Het was zijn zesde overwinning in dit jaar. „Ik voel me lekker in vorm. Het is echter nog veel te vroeg om te juichen want er staan nog enige zware dagen te wachten. De bergen in Limburg vrees ik niet, wel ben ik bang van Fedor den Hartog, die misschien ontgoocheld was na deze drie dagen maar toch sterk ge noeg is om ineens voor een verrassing te zorgen. Fedor is bang omdat hij minder goed kan zien. Daarom heeft hij angst bij de afdalingen, zodra we de vlakke etappes weer krijgen, zal hij een aanval op mijn Oranje trui lanceren. Ook in de individuele tijdrit zal hij seconden van mijn voorsprong kunnen afknabbelen". Ploegleider Noel Fore was het helemaal met zijn paradepaardje eens. „Fedor is en blijft een gevaarlijke jongen. Ik heb hem aan het werk gezien in de Ronde van België voor amateurs, waarin hij voor treffelijk koerste, maar hij mag komen. Ik heb Staf van Roosbroeck en als reserve nog altijd Jean Pierre Monsere". Intussen heeft Staf van Roosbroeck wel een stevige basiS gelegd voor een Bel gische zege in deze zware Tour. Weer aan start Jan Aling die na de eerste etappe meer' dood dan levend in de gangen van het Bredase sportcentrum werd aangetroffen en op doktersadvies moest worden opge nomen, stond zaterdag weer fris aan de start. De winnaar van de Ronde van Friesland en de Omloop van de Kempen had de dokter om een injectie gevraagd. Hij wilde niet van opgeven weten. Aan zijn wens werd voldaan zodat de oer sterke coureur uit Bunne weer monter aan de start in Breda stond. „Ik ga liever op de fiets naar Bladel dan met de auto naar Bunne", zei Jan Aling tegen de andere renners die eveneens stomver baasd stonden omdat hij weer zijn hand tekening op de presentielijst had ge plaatst. Hij reed naar een vierde plaats en gisteren werd hij twaalfde. De spuit van de dokter had kennelijk goed ge holpen. Tweede etappe i de tweede etappe, Breda- Bel, bonificatie 3.S De Koning: Balk 12. Bravenboer Nieuwkamp: 15. Westrus; 17. Dean (Nw Zeeland): Tabak: 20. Leun is (Belg. Aakens (Belg.); 22. Van Zandbeek: 24. Domna; 25. i hield op te be- Elsloo <160 km) 1 □erde etappe de derde etappe. 3.42.41); 2. Prinsen a 3.42,66 (met bon. 3.42.31); 4. Van Katwijk Schoofs z.t.; 7. Slüper 9. De Koning z.t.; 10. Dekker; 12. Altng; 13. Van der Moot; 15. vrancken; 16. Zoetemelk; 17. Spetgens; 18. Groen; 19. als de winnaar. Alg. klassement i Roosbroeck (Belg.) 1 13. Van Zandbeek; op 2.38:"li Bravenboer; op 3.34: 15. Westrus: 16. Schools; op 3.45: 17. 2.29: 4. Batavus; op 8.52: 5. Peugeot Puntenklassement ntenklassement na de 2de etappe is oosbroeck (Belg.) 58 punten; 2. Prin- ins 47 punten: 4 Aling 31 punten; DUINKERKEN In de zevende rit van de Vierdaagse van Duinkerken raakte René Pünen zijn leiderstrui kwijt aan de Fransman Alain Vasseur. In de etappe van Hazebrouck v,ia Cassel terug naar Hazebrouck moest de Berg van Cassel zeven keer worden beklommen. Onder voortdurende regen en ijzige kou bleef de ontsnapping van Karstens, Frijters en Mahieu, die al onmiddellijk na het startschot had plaats gevonden, voorlopig onbeantwoord. Le Blanc, In 't Ven en Bocklandt vonden, nadat bijna de helft van de rit was afgelegd, aan sluiting en ook Wagtmans, Vasseur en Leman maakten nog een geslaagde sprong. Mahieu, Frijters en Leman moes ten echter onmiddellijk daarop afhaken en de kopgroep kon een aantrekkelijke voorsprong nemen doordat het peleton werd afgestopt, voornamelijk door de renners van de Willem I I-ploeg, die Pijnen „opofferde" om de positie van Wagtmans, die derde stond in het klas sement, te verbeteren. Vasseur, voortref felijk gesteund door zijn ploeggenoot Le BÜanc, profiteerde er echter van en greep de eerste plaats in het algemeen klasse- - In de laatste rit liet Vasseur zich niet uit de trui rijden. Hij voorkwam zelf dat een vroeg door Frijters ingezette aanval succes opleverde en zijn ploeggenoten uit de Franse BIC-ploeg zorgden er voor dat de enige ontsnapping in de laatste Coureur verongelukt BRAUNLAGE Bij de training voor de derde bergprijs van de Harz is de 25-jarige Westduitse coureur Walter Narr met zijn formule V-wagen verongelukt. Op het traject tussen Braunlage en Zorge reed hij tegen een boom. ipeeltij po^t I i- Stoi iuwc wal g 24.38.29 3. Willy in 't Ven (Belg.) 24.: Herman van Springel (Belg.) 24.39.26; ben Karstens (Ned.) 24.39.59 6. René (Ned.) 24.41.53 7. Raymond Poulidoi 24.42.26 8. Ferdi Bracke (Belg.) 24.42.34 Janssen (Ned.) 24.42,36: 10. Rosters Ronde van Italië Eddy Merckx heeft de eerste slag Felice Gimondi in de Ronde gewonnen. Merckx heeft trouwens ii derde rit over een licht geaccidentilryg^ parkoers alle Italiaanse favorieten oi ;(e or(j( troefd. Dat gebeurde pas in de eindspi s waarbjj vrijwel alle sterren uit de waren betrokken. De beslissing in de etappe viel bi] beklimming van de Col de l'Abetone. het veld naar een hoogte van 140. bracht. Gimondi zette de aanval Merckx had onmiddellijk zijn antw< ichting klaar en kwam ook als eerste boven, ialvere 10 sec. voorsprong op Gimondi. De gr van sterken, die was ontstaan, bleet elkaar, ook in de volgende beklimn van de gemakkelijker Col de la Prun en daardoor moest de beslissing in sprint vallen. Op de renbaan van Mo catini spurtte Merckx verreweg snelst. uitslag v m De t het Mirandola, 1 De"Rosso(it.); de tweede etappe (Bre nn) was: 1. Boifava (It Vlieberghe (B.) op 23 s almoel Merckx (B.); 12-. Gun chud. De uitslag van de derde etappe, 188 kir. Mirandola naar Montecatlnl. was: 1. Me fB.) 5 uur 30 min. 20 sec.: 2. Gimondi (It Zilloll (It.): 4. Dancelli (It.); 5. tit t- 6. Adorl (It.); 7. Polidori (I. allen dezelfde tijd als Merckx; op 5 orl (It 10. Benfatto (It.); op 1 mi! (It.); op 2.40: 12. Balltnl peleton. alger ïtappe Is: 1. Polidori (It.) 13.05.47 >p 43 sec.; 3. Benfatto (It.) op :elll Ot.) op 1.35; 5. Gimondi (It ïhélotto at.) z.t.; 7. Merckx (H lloli (It.) on 1.42; 9. Adorni (It.) Contactraden eisen meer mankracht (Van UTRECHT sprekend als de zaterdag nze sportredactie) Dc heer G. Kruyver. waarnemend voorzitter op Utrecht gehouden jaarsvergadering van de Nederlandse Katholieke Sportfederatie over de dis- cusssienota voor sport: „Ik heb er veel in aangetroffen dat niet afwijkt van het geen in 1960 door het toenmalige kabinet- Cals werd opgesteld. Ik concludeer wel een zekere liefde voor de sport maar in het beleid van dc regering zijn sinds 1960 geen wezenlijke veranderingen op getreden. Laten we hopen, dat het weer niet negen jaar duurt eer een definitieve aportnota verschijnt. En dan moet ik irlbureau er ook op wijzen dat hel van de KVP in 1964 al heeft gewezen op de noodzakelijkheid om alle sportac tiviteiten onder één ministerie te bren gen en niet, zoals thans nog het geval is, onder drie. De gehele sportbeweging zal onder één ministerie moeten ressor teren, dat de zaken rigoureus aanpakt. We zijn er niet mee als een telegram naar Ajax wordt gestuurd, zelfs niet als de Kamerleden zich bemoeien met al of niet uitzenden van een voetbal wedstrijd op de televisie". Het waren geen opwekkende woor den. die echter wel bloot legden dat de waarnemend voorzitter van de meer dan 300.000 leden tellende NKS weinig waar dering kon opbrengen voor de discussie nota. Zoals dat ook het geval was met de door de Nederlandse Sport "Federatie ontworpen indeling van sportorganisa ties in AA- en A-groepen, waarover de heer Kruyver opmerkte: „De olym pische sporten blijken voor de NSF het belangrijkst te zijn. Die worden in de hoogste groep ingedeeld." Over het toe latingsbeleid als lid van de NSF merkte de heer Kruyver op: „Het lijkt er sterk op dat dit stoelt op: hoe wordt de toto- koek verdeeld." Bestuur Wegens ziekte van voorzitter dr. C. G. M. Miermans heeft de heer Kruyver sinds september 1968 het voorzitterschap van de NKS waargenomen. Dr. Mier mans is aan de beterende hand en had zich schriftelijk bereid verklaard zijn zetel als voorzitter in te nemen zodra dit mogelijk zou zijn. Hij werd bij accla matie herkozen maar de heer Kruyver zal hem blijven vervangen tot hij in staat is zijn taak wederom op zich te nemen. Bij de bestuursverkiezing be hield de heer F. G. Groener zijn zetel als bestuurslid, aangewezen door NKS- handbal, en nam de heer J. v. d. Horst (NKS-judo) de plaats in van mej. C. Wayers, die haar functie ter beschikking had moeten stellen. Doordat de heer Kruyver zich heeft teruggetrokken uit het bestuur van NKS-voetbal werd zijn plaats bij enkele kandidaatstelling inge- G. Ph. Brokx (Ooster- Contactraden In sneltreinvaart werd de agenda ver werkt. Tot de activiteiten van de pro vinciale NKS-contactraden ter sprake kwamen. Er werd gewaagd van het ge ringe succes van deze raden, die dienon te zijn een contactorgaan van de katho lieke sportbeweging met de provinciale overheid, vertegenwoordiger van deze levensbeschouwelijke groepering in de provinciale sportraden, organiserend or gaan voor het opleidingswerk in de be trokken provincie en intermediair voor NKS en nationale besturen. Gebrek aan mankracht bleek de voornaamste reden waarom deze, door de NKS als zeer noodzakelijk beschouwde, raden, niet tot grotere ontplooiing konden komen. Elke contactraad zou moeten kunnen beschik ken over tenminste een functionaris in volledige dienst en bovendien over een volledig bevoegde sportconsulent voor deze drie regio's: Noord- en Zuid-Hol land en Utrecht; Limburg, Brabant en Zeeland; Gelderland. Overijssel. Drente, Friesland en Groningen. Bovendien zou op het NKS-bureau in Den Bosch een staffunctionaris moeten worden aange trokken die speciaal tot taak zou hebben de nodige voorlichting aan de contact- raden te verstrekken. De heer W. J. Krammer, penningmeester NKS, zegde toe deze kwestie uit te werken en op zijn financiële merites te bekijken. Troetelkind Zeer optimistisch kon waarnemend voorzitter Kruyver zich uitlaten over het cursus- en vormingswerk troetelkind van de NKS, mèt de jeugdkampen dat steeds meer belangstelling trekt. In het afgelopen jaar konden niet minder dan vijfhonderd cursisten (leiders- en kadercursussen) worden „afgeleverd". Ook de NKS-jeugdkampen trekken steeds meer deelnemers. Vorig jaar liefst zesduizend. Behalve de accomodaties in Amersfoort, Griendtsveen, Horst, Nij megen, Uden, Weert Borculo en Fersch- weiler (Duitsland) zal dit jaar kunnen worden beschikt over een accomodatie in Blauw Zwart gorte medewerking g< Reservetroepen Nationaal sportadviseur mgr. P. B mans benadrukte de wenselijkheid jonge krachten aan te trekken. ,B jonge mensen iets op en laat ze h t desnoods de eerste keren verkf"' doen. De ouderen hebben het ook fl ten leren. We zullen veel i moeten inschakelen, vooral ook de recreatieve sportbeoefening steri aandacht gaat vragen. En die recre: wereld is nog een groot weeskind Nederland. Onze NKS-van-morgen reservetroepen die onze toekomstige stuurders moeten worden." In deze matig bezochte vergade '«e di de heer Kruyver: „We vergad- eeds d altijd op een avond in de week e zaterdag is een proef maar ik vraal af of we toch weer nie avond moeten" werd in de per- lus van de heer Jan van Liempt eeni- jp en herdacht die de NKS in het afgekjïraaf. bestuursjaar was ontvallen. ingsfo pril it e Iteen n ast Jc ,'."r Jispen Ie Rijn Ie gebr chikba trijd v Vetten 'cweldi 'e and loelma naakte -eident

Leidse Courant | 1969 | | pagina 12