mening EEN NACHTJE BEZETTING Noordwijks hotel haalt gasten per helikopter Studenten gaan op de stoep voor Curatoren gebouw zitten Verait woordingsplicht naar beneden minimumeis 1 w Huisvrouwen-zang in Sassenheim Wisselbeker bleef in eigen gemeente Kappers Leids gewest maken groot feest van Lenteshow Succesvol optreden Martine Bijl op interscholair muziekconcours DINSDAG 13 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 morge MD I Een groep van vyfg studenten gaat woensdag op de stoep voor het gebouw Curatoren (StationsVg) zitten wachten op een difinitieve uitspraak over de Inwilliging van hun «sen. De plenaire vergadering heeft dit gisteren besloten naar aanleiding van het rflütaat van het gesprek, dat studenten en vertegenwoordigers >an alle groepering* 's morgens hadden gehad met de kuratoren en de senaat an de Leidse univrsitelt. Dit gesprek heeft naar de mening van de plenaire ergadering (enkel honderden studenten namen tot diep in de nacht aan de dlskussies deel) slfhts een gering positief resultaat gehad. iedere universitaire groepering en. met veto-recht van elke groepering, ook kuratoren met betrekking tot het uiteindelijke advies. De Studenten ver klaren daartegenover, dat een struk- tuurkomnrissie geen enkele zin heeft, als niet eerst de minimum-eisen openbaarheid zijn ingewilligd. Meebelissings- recht ioor alle partijei aanvaard Kurator Mens en prorector prof. Muntendam h"haalden, dat het mede. beslissingsree) voor alle geledingen op alle niveas steeds uitgangspunt is geweest, maaimet name kurator Moons toonde zich üet zonder meer bereid de minimuneisen van de studenten om openbaateid van beleid en waar nemers bij universitaire vergaderin gen in te wligen. De plena® vergadering maakte zich nogal booster het fei't, dat kuratoren de heer Rtons niet gemachtigd had den names het hele college te spre ken. Het rerd kwalijk genomen, dat men ruimvijf uur met iemand onder handeld >d die niet duidelijk repre sentatief was voor het Kollege van Kuratore. Deze opinie werd zelfs vastgele/ in een motie, waarbij voor de zoveöte keer werd uitgesproken in de dirussie, dat de plenaire verga dering ioor kuratoren niet serieus wordt snomen. De p>fessoren Muntendam en Gos lings, lien van het Senatus Presidium, sprake ook zonder machtiging, maar de pleaire vergadering maakte dien- aangande weinig bezwaren. Prof. Muntadam bleek in het gesprek de standunten van de studenten te delen en Z' zelfs, dat hij zijn functies ter besclkking zou stellen als de senaat rijn lening zou desavoueren. V<>r de plenaire vergadering leverde het;esprek van gistermorgen toch wel een'positief punt op: Het Dagelijks Befliur van de Senaat zal aandrin- ge op intrekking van haar concept- ar.woord op de vragenlijst van minas- Veringa, inzake de organisatie en ,uur van universiteit en hogeschool, •n punt, dat voor de studenten al nge tijd een blok aan het' been was, daarmee van de baan. Werschuiving IUGBL dagen lien nog g< Üdig in ee NCRV het oog iiyke publ dat kuratoren en minister Veringa zullen de datum voor inz'enddng het definitieve antwoord op zijn ragen over de bestuursstrukitu/ur naar later tijdstip te verschuiven. Het (ïtwoord van de senaat zal geen be- iooirechbe plaats innemen ten opzich'- van de andere meningen, die door ïiversitaire geledingen naar voren >n worden gebracht. Men zal stre- aar één diiskussiestuk, waarin de atieve voorstellen zullen worden _slegd. Kuratoren en senaat zul- lébinnenkoat bijeenkomen, kuratoren opwoensdag, senaat op vrijdag, ter bijeenkomst van het kern- beaiur van de senaat- ook op die dag opland om zich nader te beraden ovê de eisen van de studenten. Stratoren en senaat tonen zich beide vorstander van een struktuurkom- naar Tilburgs model: 'dus op van medebeslissingsrecht voor Gedeelte van Rijnstreek zonder stroom fen groot deel van het verzorgings- g'eked van de Stedelijke Lichtfabrieken (Leiden heeft vanmorgen vroeg een ïlang zonder stroom gezeten. Het Irof de plaatsen Nieuwkoop, Nieuw- vien, Zevenhoven, Ter Aar, een ge- ceeltte van Hazerswoude en Zoeter- tegei ivbude. De storing begon omstreeks Ie medisch ,es uuir_ Qm zeven uur, half acht, was zaa,<-- >ijna overal 't leed weer geleden. Al- een in Nieuwkoop was de storing pas >ver half acht voorbij, Vooral de vele veehouders in dit gebied en andere vroeg beginnende ledrijven, zoals bakkerijen, waren ge- fe™,°hii Over de oorzaak van deze .spontane" storing (voor zover geen kabel getroffen) reporfkonden de Lichtfabrieken vanmorgen de Wac 'kog niets mededelen, sentiment zeehoi t, benev enkele helema; bedijkic enduizende Moties Een plenaire vergadering stelde gis teravond vast, „dat een positieve be slissing op de vier eisen pas als positief kan worden beschouwd binnen het ka der van een geaccepteerd medebeslis singsrecht voor alle geledingen op alle niveaus, ten aanzien van alle onder delen van beleid en bestuur en met verantwoordingsplicht van boven naar beneden." Ook nam de vergadering een motie aan, waarin men de voor waarden voor de demokratisering van de hele universiteit nog eens formu leerde; medebeslissingsrecht, verant woordingsplicht, decentralisatie van de bevoegdheden van de kuratoren en openbaarheid. Een derde motie gaf wel zeer duidelijk de richting aan, waarin de hele ontwikkeling zich beweegt door te stellen, dat de kuratoren vanaf nu beschouwd worden als leden van de Technisch Administratieve Staf. Wie houdt 't het langste vol HPERWIJL DE NACHT zwoel over het stille Rapenburg hing, 'n enkele regen- druppel het oppervlak van het donkere water brak en van achter een verlicht raam van een grachtehuis een rapsodie van Brahms klonk, stonden voor het Academie-gebouw een paar zacht discussiërende studenten. Een man met een met metselspecie besmeurd jasje hij kwam kennelijk van een late klus kwam langs, stond even stil, luisterde een moment en liep vervolgens weer mompelend verder: „Hmm, ze kunnen makkeljjk praten. Morgen om zeven uur sta ik weer op de stygers." Binnen was het aanmerkelijk drukker. Undergroundmusic overstemde ge praat over macht en democratie. In de kelder staan stapels boterhammen. Onbelegd tien cent. Boven in zaal negen is de plenaire vergadering bjjeen. „Wat gaan we doen als senaat en curatoren aanstaande woensdag niet op onze eisen ingaan?" is de vraag. De Waarheid wordt veelvuldig gelezen en op het bord, waarop al staat: „Denk aan de jonge Marx, denk aan de jonge Moons, denk aan de oude Muntendam" wordt geschreven: „Belinfante: 't zijn allemaal neurotici." Prompt komt de vraag: „Wie is Belinfante?" Hard gelach. Er wordt gepraat over escalatie van de bezetting. De een: „Op de barricaden"; de ander: „Rustig aan." Op het bord staat niet onnodig: „Hallo mensen, koppetje erbij." Beneden in de gewelvenkamer zitten ruim tien jongens onder het toeziend oog van de op het linnen geschilderde Frederiks Dekkers, die in een tijd leefde, dat het woord „inspraak" nog niet bestond. Ze praten over het dagblad, dat moet gaan verschijnen voor tien cent. Tien- cent voor het papier, de inkt, de foto's, het drukken en het pilsje voor de medewerkers. Medewerking van Pers en Voorlichting van de Universiteit is verkregen. Het, ga^t TKAF heten en, verschijnt met 4-pagina's in offset-druk. „Wat moeten we er in godsnaam in schrijven," vraagt een van de medewerkers. „Vele aktuele zaken, programma's, aankondigingen, grapjes, tekeningen en vooral achtergrondinformatie en natuurlijk foto's, veel foto's, dat vult lekker," komt als antwoord van voorzitter Jaap de Groot. „En verder interviews. Vraaggesprekken met ieder, die met onze zaak betrokken is." Jan Boer van Leefbaar Leiden zit er ook bij. Jaap de Groot: „Een interview met jou Jan?" Jan: „Nee, ik heb zoveel te zeggen, dat blaadje is te klein voor mij." Iedereen wordt gevraagd gespinsd te zijn op grappen en grollen. Het blad moet vooral leesbaar worden. IN DE GANG loopt het hoofd van de huishoudelijke dienst van de universiteit Frans Zilverentant met zijn handen op z'n rug rustig rond. Hij moet er zijn, maar heeft sinds het gebouw bezet is niets meer te ver tellen. Hij heeft echter nog wel inspraak. Er wordt nog naar hem geluisterd. Gebeurt iets, dat tegen de regels ingaat,, dan stapt hy op een orde-bewaker af en die zorgt dan meestal wel, dat het in orde komt. Neemt Frans Zilverentant de aktie serieus? „Dit is voor mij een spelletje," antwoordt hij. „De organisatie zit wel goed in elkaar, maar wij hebben toch de langste adem. Die jongens houden dat misschien 'n week, misschien twee weken vol, maar dan knappen ze toch af. Ze blazen de iioel ook zo op. In het weekend hebben ze een bericht de wereld in gestuurd, waarin stond, dat honderden studenten het Academie-gebouw bezet hielden. Als het er zestig waren, dan waren het veel. Ze hebben er zaterdag zelfs nog over gepraat of ze het gebouw in het weekend niet zouden sluiten." Zilverentant wijst op de informatie-tafel in de hal, waarop o.a. mappen liggen van Marcuse: „Daar liggen stencils over Vietnam en Biafra. Wat heeft dat nou in godsnaam met democratisering van het onderwijs te maken. Ze slepen er van alles bij. Ze hebben vriendjes, die dje boekwerkjes gemaakt hebben en die willen ze natuurlijk wel kwijt. Van mij mogen ze hoor, daar gaat het niet om. Wij vermaken ons best." Over het contact met de orde-dienst heeft Zilverentant niet te klagen: „Het gaat natuurlijk niet altijd zo als ik wel zou willen, maar och, het gaat wel. Regelmatig wordt de bezem er door gehaald en dat is al heel wat." Om rond één uur komt het voorstel in de plenaire vergadering: „Kom, jon gens laten we er voor vandaag mee kappen." Er wordt nog even over gepraat om de bezetting bepaalde uren van de nacht op te schorten en het democratisch centrum te sluiten. Besloten wordt dat informeel te regelen. Om kwart over twee houden voorzitter Michael van der Putten en ALSV- voorzitter Marcus de Groot er mee op. Ze zijn nog steeds kwaad; kwaad, over de vergadering van 's morgens met senatoren Muntendam en Goslings en curator Moons. Michael van der Putten: „We waren nota bene beter geïnformeerd dan zij. Ze wisten soms nog niet eens, waarover ze zaten te praten." Over de aktie: „Als de curatoren onze eisen woensdag afwezen, dan doet dat onze aktie alleen maar goed. Het zit er dood in, dat er dan directe provocatie komt. Als er op dit niveau nog niet eens gepraat kan worden, dan vragen we ons af: op welk niveau dan wel. We worden op zo'n manier tot provocatie gedwongen." miljoene zijn wegfi is voo londen. ie bedijki van 250.00 eld zoude sportvisser 1 klein ge Waddenzee na de be .vellicht ■n uitgelei ig te t« eleS Gisteren waren een achttal koren van 'et Gewest Zuid-Holland van de Ned. 'ereniging van Huisvrouwen in liet Gereformeerde kerkgebouw voor het aarlijkse concours. De presidente van le plaatselijke afdeling, mevrouw R. lakker-Heynes, sprak een kort wel komstwoord en installeerde de jury, bestond uit de heren Herman de Volf uit Rotterdam, Cor Kool uit Hil- egom en C. J. H. Verhoef uit Leiden. Morgens zongen vier koren en liddags eveneens, waarmee een (verladen programma werd voorko- ien. De koren zongen over het geheel wat uit de puntentoekenning tot ïitdrukking kwam. Evenals vorig jaar Wam het koor van Sassenheim o.l.v. levrouw Stenz-Weening, als eerste te oorschijn en kon daarmee de wissel- ieker behouden. Gezongen werd als verplicht num mer ,,Een vrouwe gezwind te spinnen zat" van J. P. Zwiers, en als vrije nummer „Tantum Ergo" en Sa-nota Maria," beide van Mozart. Met 368 punten lag het koor 25 punten hoger dan het Rotterdamse en Woerdense koor, die met 343 punten de tweede prijs behaalden. Hierna volgden Delft met 315, Boskoop met 301, Voorschoten met 290, Vlaarddngen met 289 en Den Haag met 281 punten. Mevrouw Langelaa-r, presidente van het Gewest Zuid-Holland, sprak tot slot woorden van erkentelijkheid voor de uitstekende organisatie, gelukwen sen tot het Sassen-hédms koor en dank woorden tot de jury. Het bijzonder geslaagde concours werd door een be scheiden aantal dames bijgewoond, on der meer mevrouw Baronesse van Kno- beisdorff. V ARA-V OORLICHTIN G Al sinds vele maanden weet ide Vara in haar politieke praatjes niet anders te doen dan de regering te bekritiseren over de f225.000.000 voor Defensie. Vo rige week echter kwam uit de politieke bus, dat nog eens vele miljoenen nodig zouden zijn wegens diverse prijsverho gingen. Het kabinet zou zich daartegen nogal verzetten en aandringen bij de minister van Defensie op drastische be zuinigingen. Wie nu zou denken, dat d« Vara-voorlichting dit zou prezen ver gist zich. Zaterdag jl. werd gesteld, dat minister Witteveen krenterig was en dat de oud-duikbootkapitein De Jong niet mocht goedkeuren dat Defensie haar geld niet kreeg. In de politieke voorlichting kan het toch raar gaan. En niet alleen raar, ook oneerlijk. Geeft men uit is het niet goed, doe je zuinig is het ook niet goed. Aldus zijn de praatjes van mhr. v.d. Ende dan ook ohne Ende. M, Lege auto lag ondersteboven in Witte Singel Een politiepatrouille zag vanmorgen vroeg om zes uur een wiel in de Witte Singel drijven, of liever: boven water uitsteken. Bij nader onderzoek bleken er nog drie andere bij te horen, d.w.z. een auto, die op z'n kop in het Singel water terecht was gekomen. Toen de brandweer even later de auto op het droge haalde, bleken er geen le vende of dode wezens in aanwezig te zijn. Hoewel de auto niet als vermist werd opgegeven, vermoedt de politie dat het hier een geval van joy-riding betreft. De eigenaar van de auto is in middels achterhaald. NZH-bus 43 Den Haag-Leiden morgen niet door Oegstgeest Wegens asfalteringswerkzaamheden aan de afrit -van rijksweg 44 naar de Rynzichtweg by Oegstgeest kunnen de uit Den Haag komende bussen van de NZH-lyn 43 via Wassenaar naar Leiden op woensdag 14 mei niet vla Oegstgeest rijden. Tussen Haagse Schouw en het station te Leiden wordt via De Vink en Haagweg gereden. Daarna gaan de bussen door naar hun eindpunt aan de Lange Mare. Reizigers met bestemming Oegstgeest kunnen op de hun verstrekte plaatsbe wijzen met de andere NZH-lijrien (31, 40, 41, 46 en 60) zonder bijbetaling van het station naar Oegstgeest Leidsebuurt rei zen. De. rechtsttreekse verbinding tussen Oegstgeest en Lange Mare blijft in stand door middel van lijn 60 naar en van N oordwij kerhout. De Rijkswaterstaat streeft ernaar het werk woensdagavond gereed te hebben. Mocht dit niet het geval zijn, dan rij den de bussen op vrijdag 16 mei voor zolang het nodig is volgens dezelfde om leiding. Op Hemelvaartsdag is de dienst normaal. De busdiensten in omgekeerde richting, van Leiden naar Den Haag on dergaan geen wijziging. Ook PIT '54-jeugd (Z.'woude) dringt aan op inspraak De jaarvergadering van de Zoeter- woudse tafeltennisvereniging PIT '54 werd door ruim 30 leden bezocht en stond onder voorzitterschap van de heer J. G. M. v.d. Helm. Het jaarverslag van secretaris J. v.d. Helm maakte o.m. melding van twee kampioensteams, het 3e dames- en het le meisjesjuniorenteam. De leden hier van werden nog eens door de voorzit- ter in het zonnetje gezet en ontvingen ieder een beker. Er was veel waarde ring voor het financiële beleid van me vrouw G. v. Veen-Duinisveld die in haar eerste jaar als penningmeesteresse een rekening kon aanbieden die met de in het vooruitzicht gestelde gemeentesubsi- e sluitend kan worden gemaakt. By de bestuursverkiezing stelden mej. L. Koek en de heer P. van Goozen zich niet meer beschikbaar. In hun plaatsen werden gekozen Riet v.d. Salm en Ma rian v.d. Helm. De laatste in het bijzon der als vertegenwoordigster van de jeugd, die ook hier op inspraak aan- Zaterdag a.s. spelen 5 teams van de af deling Den Haag kampioenswedstrijden in de zaal van PIT '54. Hierbij is ook het eerste meisjesteam van PIT '54. Naar aanleiding van de grieven van voorzitter J. v.d. Helm tegen de te ge ringe medewerking van de leden bij de oud-papieraktie, waarvoor zich steeds hetzelfde groepje mensen inzet, kwam er vanuit de vergadering een voorstel hier voor telkenmale zes leden aan te wij zen. Er was ook nog een voorstel om te komen tot meer uniformiteit in de club- kleding. Het blauw van het shirt blijkt door de leden in vele varianten te wor den gedragen. Men hoopt hierin verbe tering te brengen door vanuit de vereni ging shirts aan te kopen en te verstrek ken. Honderden belangstellenden in Oegstgeest De grote Lente-kapshow, tevens 10e slotavond, van de vaktechnische clubs van de Nederlandse Kapperspatroons bond, afd. Leiden en omstreken, is gis teravond te Oegstgeest uitgelopen op een grandioos feest van vaktechnisch kunnen, spontaniteit en hartel\jkheid zo als men zelden ontmoet. Enkele honderden belangsteiienuen waren er getuige van hoe dames- en herenkappers en kapsters excelleerden op het gebied van vakkennis. Zij de monstreerden dames-, heren- en kinder kapsels die bewondering afdwongen. Men kon onder meer kennis maken met een fantasie op de Duitse modelijn, een a-symetrisch kapsel, gecreëerd door mevr. v. Amerongen-Brinkhuizen. Een echt lente-kapsel ontwierp de heer Spie kerman uit Leiden. Hij bekroonde het werk met een (opgezet) vogeltje. NIEUW MODEL door de Christelijke Bond van Techn- Clubs (CBCTK) en de Technisch Artis tieke Sectie (TAS) een nieuwe mode lijn voor heren gelanceerd, genaamd „Ralley '69". Een haarlijn die is aan gepast aan de jeugd en een gulden mid denweg vormt tussen de lange en de korte haardracht. De heer Peursen en mevr. Langezaal (de enige dame in het herenvak) demonstreerden deze „Ralley '69". Verder zagen wij enkele fraaie hoogopgekapte cocktail- en fantasiekap sels, afgewerkt met bostiches (haar stukjes) en versierselen zoals bloemen De heer Van Rhoon voorzag de meis jes Margareth Kuipers en José v. Rhoon (beiden 10 jaar) van een prachtig gol vend kinderkapsel, waarmede hij de har ten van de aanwezige dames stal. HOUTKRULLEN De heer Braun (Wassenaar) zorgde voor een verrassing door een kapsel te creëren dat was versierd methout krullen. Zeer origineel van opzet en ge wild b(j de meisjes. De heer De Lange (Noordwljk) hielp door middel van een toupet (écht Euro pees haar) een heer weer aan hoofd haar. Zoals altijd een spectaculair on derdeel van de show. Noemen wij tot slot mej. Onzen (le prijswinnares kam pioenschappen Arnhem, afd. vrije wed strijd junioren) met een prachtig cock tailkapsel met kleine versiering. Tot besluit van de show werd door alle modellen een rondgang gemaakt door de zaal, voorafgegaan door een bruidspaar. De bruid was mevr. Heems kerk uit Leiden en haar bruidskapsel was het fraaie ontwerp van de heer Spiekerman (Leiden). De bruidegom, de heer J. Kooy, was verzorgd door de heer J. Stouten (Wassenaar). Leuk gekapt waren de bruidsmeisjes Margareth Kui pers, José v. Rhoon en Mieke Opdam, alsmede de beide bruidsjonkers. FUSIE Na de show hield de voorzitter van de Leidse afdeling, de heer E. M. Lange zaal, een korte toespraak, waarin hij mededeelde, dat de Leidse afdeling van de Kapperspatroonsbond gefuseerd is met de afdeling Bollenstreek. Hierdoor Is deze afdeling van de kappersorgani- satie de grootste geworden boven de rivieren. Hoogtepunt van de avond vormde de uitreiking van de ereprijzen van ver dienste in het dames- en herenvak. Dit evenement werd muzikaal omlijst door de Jachthoornblazers van de Wilbert Drummers uit Oegstgeest o.l.v. de heer W. Driessen. PRIJZEN In het herenvak viel de ereprijs toe aan de heer Onderwater (Oegstgeest). In het damesvak werd de ereprys toe gewezen aan mej. D. Post (Haarlem). De trainster van de technische clubs in het damesvak, mevr. v. Amerongen- Brinkhuizen, heeft een wisselbeker be schikbaar gesteld,-welke zy gisteravond voor de eerste maal uitreikte aan mej. Pauw (Leiden), de meest all-round kap- De trainer van het herenvak, de heer P. Kruizinga, overhandigde de door hem beschikbaar gestelde wisseltrofée aan de heer H. Smit uit Noordwyk. HET INTERSCHOLAIR solisten concours stelt ons van jaar tot jaar weer in staat te zien, wat er bij de Leidse middelbare scholieren op het gebied van muziek zoal te koop is. Wel, de resultaten waren dit keer niet slecht, maar „ontdekkingen" hebben wij niet gedaan. De grootste handicap bleek de pre sentatie te zyn. Bij vrijwel alle deel nemers was de angst voor de Bühne te proeven, hetgeen de prestaties on- getwyfeld nadelig beïnvloedde. Be halve de prijswinnaars maakte de 17-jarige fluitiste Maryke de Jong (Rijnlands Lyceum) hierop een uit zondering. De „uitschieter" van deze avond was de 16-jarige Rynland-lyceïst .Frank ter Heijden, die van de goede akoes tiek van de zeer fraaie aula gretig gebruik maakte. Een Rapsodie van Brahms en een prelude van Debussy waren genoeg om zijn kunnen op de piano te tonen. Terecht werd aan hem de eerste prijs toegekend door de jury, welke bestond uit gitarist, componist, arrangeur en tekstschrij ver Henk van der Molen, jazz-pia- nist Kees Nix en mevrouw Zimmer- man-de Vries, muzieklerares aan het Rijnlands Lyceum. Op de tweede prijs werd beslag ge legd door Jan Willem Terwen (fluit) en Marianne van Leeuwen (piano) met een danse van Touasi. Vermeldenswaard is nog het optre den van de 13-jarige Rik Huying, die weliswaar niet feilloos, maar met zeer groot gevoel een pianostuk van Chopin ten gehore bracht. NA DE PAUZE, waarin beeldende kunstwerken van ICC-leerlingen konden worden bezichtigd en waar aan op deze avond eveneens een prijs werd toegekend, volgde het lang verwachte optreden van Martine Bijl. Zonder het zelf te willen toonde zij hoe het wél moet. Op een niet te bekritiseren wyze zong zy een tien tal liedjes van o.a. Jelle de Vries, Rikkert Zuidervelt en haar begelei der Henk van der Molen. Waariyk een lust om beiden aan het werk te zien. Het talryke publiek dacht er kenneiyk ook zo over. Men was gul met applaus. W. S. Een groot hotel aan de Boule vard in Noord wijk heeft een stunt bedacht om voortaan be langrijke gasten te halen en te brengen per helikopter. Die zet hen af op het grasveld voor hun luxueuze verblijfplaats aan de Noordzee. Zaterdag werd door een Super Noordzee-helikopter van een van onze vier nationale luchtvaartmaatschappijen als proef een gezelschap van 25 per sonen vervoerd. Het betrof een groepje Engelse relaties van een Nederlandse onderneming die met de wentelwiek een uitstapje maakten naar het Safaripark bij Arnhem, 's Middags waren ze weer in Noordwijk terug. In sa menwerking met groepen wil de hoteldirectie zo in zeer korte tijd diverse toeristische attracties van Nederland laten zien. In de toekomst zal meer van hefschoefvliegtuigen gebruik ge maakt worden, denkt men in Noordwijk. Die komen dan in de plaats van de gemeenschap pelijke autobus-service, onlangs gelanceerd door de drie grootste hotels In Noordwijk aan Zee en waarmee de gasten van station of vliegveld gehaald zouden wor-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3