Slopershamer bedreigt „Poele-Way Animo bij D'66-Leiden om aan PAK deel te nemen Leidse agenda Merkwaardige botsing op Voorschoterweg vraagt om opheldering BIOSCOPEN MARKTEN Groots zwemfeest in Oegstgeestse zwembad Sleutelgat PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 12 MEI 1969 MAAK Oude boerderij uit 1641 in Lissse moet wijken voor nieuwbouw Voorstel aan ledenvergadering Zijn vrouw heeft evenmin een zwaar I hoofd in de verhuizing en de nieuwe toekomst die ze met haar gezin tege moet gaat. Wel vervélend vinden ze I het voor de ponyclub, die ook weg Ponyclub Niet Monumentenzorg maar gemeenteraad beeft lot in banden De ..Poele-way" staat leeg, eenzaam en bijna verlaten. Deze oude uit 1641 daterende boerderij in Lisse is ten dode opgeschreven. In september zal bij zijn leven eindigen onder de slo pershamer van de gemeentelijke dienst voor openbare werken, om plaats te maken voor nieuwbouw. De 328 jaar oude boerderij tussen de oude hoge bomen ligt in het Lisser uitbreidings plan Poelpolder-noord. Op die plaats zouden een kerk of een school moeten komen. Wat het precies gaat worden, staat nog niet vast. Vorige week trok de 54-jarige laat ste eigenaar, Gerrit Verdegaal, die er zelf nog is geboren, met vrouw, 6 kinderen, 25 koeien, 14 kalveren, 2 paarden, een aantal machines en een flinke hoeveelheid huisraad, naar Oudendijk bij Avenhom in West-Fttiesland. waar hij met zijn gezin op een pas twee weken ge leden gekochte boerderij een nieuw leven gaat beginnen. Slechts een veertigtal ponies, eigen dom van de naar de boerderij ge noemde ponyclub „Poele-way" lopen nu nog rond in de wedden. Dagelijks worden ze door hun bezitters gevoed. Maar als de boerderij in september wordt gesloopt, zal ook de ponyclub een ander onderdak moeten zoeken. Niet onverwachts 't lot van Poele jaar geleden, toen de heer Verdegaal zelf voor de KVP in de Lisser ge meenteraad zat, kwamen de eerste plannen voor de nieuwbouw in de Poelpolder al te ter tafel. Toen kwam echter nog niet ter sprake, dat de boerderij zelf weg zou moeten, maar slechts een deel van het land. De beslissing over de boerderij werd pas zes jaar geleden een feit. De heer Verdegaal, die daar hele maal Is opgegroeid (zijn vader kwam er op z'n 12e jaar) was niet geschokt. Als raadslid moet je de zaak nu een maal anders zien, dan als eigenaar," zegt hij. „Maar," vertelt hij verder, ,,'t plan is zonodig nog wel te wijzigen, als b. en w. dat werklijk willen, want alles moet nog door de gemeenteraad worden goedgekeurd. De burgemeester heeft gezegd, dat het platina kost als deze boerderij gerestaureerd moet wor den. Het zal zeker wel 100.000 gulden zijn; dan gaat 'ie nog wel een drie honderd jaar mee. Losse stenen Die binnenmuur, hier .opzij, is wel een beetje krom. Een oom van me merkte dat een paar jaar geleden voor het eerst op. Die muur hééft namelijk nog veel krommer gestaan. Joh, zei hij, je moet even een dommekracht gaan halen, dan zullen we het zaakje wel weer wat recht trekken. Dat hebben we toen gedaan en nu staat het weer aardig overeind. Maar als je er bij de achtermuur één steen uithaalt, kan je de rest er zo met je hand uitpak- Er zijn wel een paar leden in de gemeenteraad, die willen proberen de boerderij te behbuden. Een woordvoerder van de gemeente Lisse zei ons echter: „Die boerderij way" komt niet onverwacht. Vijftien staat niet op de lijst van Monumenten- De uit 161)1 daterende boerderij ,fPoe- le-way" in de Poelpolder te Lisse, die zal moeten wijken voor een uitbrei dingsplan en reeds door zijn bewoners is verlaten. Die club kwam er enkele jaren ge leden, toen de heer Verdegaal van een kennis een pony kocht. Enkele ande ren volgden zijn voorbeeld, kwamen op het idee een club op te richten en vroegen of de pondes bij de heer Ver- dagaal in de stal mochten. Dat was niet nodig, want de ponies blijken zo mer en winter, ongeacht het weer. buiten te willen lopen. Het zouden er acht of negen zijn. Daarom had „Ome Gerrit", zoals hij door de pony-rijders wordt genoemd, geen bezwaar. Waarschijnlijk liep hij al met het idee in het achterhoofd, dat hij toch wegging. Het werden echter bijna veertig ponies, die van de wei den van Poele-way gebruik gingen maken, want de club groeide als kool. Dat gold ook voor de ponies, die 's mor- bens vroeg zelf door hun bezitters werden gevoederd, want daar kon de heer Verdegaal natuurlijk niet aan beginnen. Hoewel de boerderij in september wordt gesloopt, als de Lisser gemeen teraad daar tenminste mee akkoord gaat, mogen de ponies er nog tot voor jaar 1970 in de wei blijven lopen. Al leen de Ponyclub zal dan nog, zij het op een andere plaats, aan de oude boerderij herinneren. Men rekent op 20 raadszetels D' 66 zal zich zeer waarschijnlijk aan- sluiten bij hel progressief akkoord, waar toe PvdA, PSP en PPR reeds in principe besloten hebben. Het bestuur van de Leidse afdeling van de Democraten zal de leden namelyk voorstellen een dele gatie te laten deelnemen aan bet ont werpen van een programma voor dc ge meentelijke verkiezingen in 1970. Het ontworpen kernprogramma, dat vorige week door de ledenvergaderingen van de drie linkse partijen werd goedgekeurd kon in grote trekken de goedkeuring weg dragen van een D'66-delegatIe, die pas in een laat stadium aan het gesprek ging deelnemen. Bovendien beeft D'66 de verzekering gekregen, dat het in de commissie, die in de komende t\jd het definitieve program zal opstellen, alle kans zal krijgen om „eigen" punten in te brengen teneinde haar Identiteit voldoen de waar te maken in een „Progressief Akkoord". De leden van D'66 zal ongeveer een zelfde voorstel gedaan worden als de le den van PvdA, PSP en PPR: de verkie zingen in met een eigen lijst, maar op een gemeenschappelijk program, dat in de komende tijd nader gepreciseerd moet worden. Het Progressief Akkoord, die een meerderheid in de Leidse gemeente raad wenst te halen, krijgt door de ani mo bij D'66 duidelijk de wind in de zei len. Men rekent er op, dat de combina tie in de verkiezingen minstens twintig raadszetels zal kunnen veroveren. Van de linkse partijen besloot de PSP vrijdag als laatste verder te werken in de rich ting van een gemeenschappelijk pro- zorg en we zullen ook geen moeite doen hem er oo te krijgen. De zaak is daar helemaal gammel en vermolmd. Hij is wel oud, maar er is niet veel meer aan te redden. De mensen, die zich om zo'n boerderij druk maken, zijn de stadsmensen, die ook ach en wee schreeuwen om een dood vogeltje. Alleen die bomen kunnen we mis schien nog laten staan." Oud-Leiden deed niets Verdegaal: ,,Er zijn een tijdje gele den mensen van „Oud-Leyden" wezen kijken, maar daar héb ik nooit iets meer van gehoord. Burgemeester De Graaf, de vorige, was pertinent van mening dat de boerderij afgébroken moest worden." Gaat het de heer Verdegaal niet aan z'n hart dat hij de plek, waar hij is geboren en getogen, zal moeten verla ten en dat die plaats met de girond gelijk gemaakt zal worden? „Och," zegt hij, ,,na al die jaren ben je er al zo langzamerhand aan ge wend. Ik was al drie jaar naar een andere boerderij aan het zoeken. Maar toen er vorig jaar hier een andere burgemeester kwam (drs. A. J. Be rends uit Monster - red.) ben ik nog maar blijven zitten, omdat ik dacht dat het zo'n vaart nog niet zou lopen. Drie weken geleden ben ik er voor 't eerst weer serieus op uit geweest en een week later liep ik tegen die boerderij in Oudendijk op. Het is daar natuur lijk weer heel anders, maar het zal best lukken." DINSDAG 13 MEI Baart 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- terlaan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstxaat, Kapteyn- straat, v.d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Baart 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v.d.Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. WOENSDAG 14 MEI Buurt 2L Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Eouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwara gracht. Koolstraat, Emm astraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St Aagtenstr., Lammermarkt, Markt» steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg. Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 16 MEI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr„ Dozy straat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijn vreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat. Bevolkingsonderzoek op tuberculose i 14.00 - 16.30 uur i 19.00 - 21.30 uur i 14.00 - 16.30 uur i 19.00 - 21.30 uur Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Hemelvaartsdag): Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apohteek Voor schoten wordt op zondag 11 mei en op Hemelvaartsdag van 8 uur tot 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek is de gehele week geopend. MAANDAG 12 MEI Willibrordgebouw, Oegstgeest: Kapde- monstratie Ned. Kapperspatroonsbond, 20.00 uur. Rijnlands Lyceum: Interscholaire Con tactcommissie, Bolistenconcoui-s, 19.30 u. Rijksherbarium: Kon. Ned. Natuurhist. Ver. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Kleinkunstcabaret, 14.30 uur. DINSDAG 13 MEI Lakenhal: concert Roemeens Strijk trio, 20.15 uur. Schouwburg: Timdelerclub toneel: Bo- naventura, 20.00 uur. WOENSDAG 14 MEI Imperium: Toneelgroep „Imperium": „Een slok aarde", 20.00 uur. DONDERDAG 15 MEI Stadsgehoorzaal: Concert Holiner Or- chester Trossingen, 20.00 uur. VRIJDAG 16 MEI Rest. van der Heijden: Verg. Leidsche Kunstkring „Voor Allen", 20.00 uur. ZOETERWOUDE Zaterdagavond vond op de Voorscho terweg ter hoogte van de Brahmslaan een merkwaardig ongeval plaats. Om streeks half negen botste een 36-jarige Hagenaar met zijn personenauto zo hard op een voor hem uit rijdende 28-jarige Voorschotense automobilist, dat het voertuig van eerstgenoemde totaal werd vernield. Van de voorste auto werd al leen de achterzijde ernstig beschadigd. Reide auto's reden richting Leiden. Een half uur daarvoor was er echter eén andere auto door onbekende oorza ken in de berm gereden. Het is derhalve zeer goed mogelijk, dat de voorste auto mobilist nogal krachtig remde, om dit voorval eens wat nader te bezien. Ge tuigen waren niet aanwezig, zodat nu misschien ten onrechte de schuld ligt bij de Hagenaar, die overigens met in wendige kneuzingen naar het Acade misch Ziekenhuis moest worden ver voerd. De politie doet in verband hier mede een beroep op een ieder, die deze botsing van nabij heeft waargenomen, zodat de zaak kan worden opgehelderd. RSITAIR Actief „Meerburg" bouwt gezamenlijk aan accommodatie Nu het nieuwe tweede veld van de vooetbalvereniging „Meerburg" in de volgende kompetitie al in gebruik zal worden genomen, werd het ook noodza kelijk dat de kleedruimte aanzienlijk werd uitgebreid. Daartoe moest een he le nieuwe kantine verrijzen. Vorig jaar is er een bouwcommissie in het leven geroepen onder voorzitterschap van de heer G. de Groot, die de zaken op grootse wijze wist aan te pakken. Ook de leden werden warm gemaakt voor de idee om alles in zelfwerkzaamhëid uit te voeren. En zo kan men op vele avonden en voor al ook op zaterdag enthousiaste leden zien timmeren, metselen en schilderen dat het een lust is. De huidige kantine zal geheel gaan dienen als kleedlokali teit. Het bestuur van Meerburg kan straks trots zijn op haar leden, die de energie hebben opgebracht om dit voor elkaar te krijgen. Dan rest het nog maar één wens, nl. promotie van het eerste elf tal uit de LVB naar de KNVB. UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Klassieke taai en Letterkunde de heer H. J. de Jonge c.l. (Leiden); doet. ex. Duitse Taal- en Letterkunde de heer M. F. R. Prangel c.l. (Delft) en doet. ex. Klassieke taai en letterkunde mej. E. H. E. A. van Oyen (Den Haag). Burgerlijke stand Geboren: Remco M. z.v. R.Koojjmans en O. Braun; Saskia S. L. d.v. H. Mul- derije en B. Hugas; Lamberdina M. d.v. W .H. v. d. Meij en W. G. M. Luiten; Agatha H. d.v. W. Dreef en E. de Wolf; Ida J. d.v. W. v. d. Plas en J. C. v. Dui venvoorde; Godfried B. G. z.v. J. G. Bruins en E. J. H. M. Egbers; Johanna M. C. d.v. E. P. O. Kersbulck en M. Azier; Gert-Jan P. L. z.v. L. Masurel en E. H. C. D. Aalbersberg; Johanna d.v. D. v. d. Mee en G. BekooijAntoinet M. C. d.v. C. Klaasen en A. W. F. Dreef; Teunis E. z.v. C. Stigter en G. H. d. Hoed; Bernard C. J. z.v. B. Bruijn en C. J. A. Kreeft; Stanley H. J. z.v. R. L. Lolkes de Beer en J. A. Wilbrink. Gehuwd: A. J. v. d. Velde en P. I. Ruben. Overleden: L. v. Egmond, 65 jr, man; J. Lette, 77 jr, man; J. Gordijn. 73 jr, echtgenote van J. C. v. Britsum; P. J. Stuifzand, 77 jr. man; M. A. Meulemans, 36 jr, echtgenote van A. C. Maurer. Gevestigde pers. van 80-4 t/m 7 -5 '69. Gezinnen: J. P. J. Zandvliet, Debussy- str. 7; G. v. Keulen, Maasstr. 24. Alleenstaande personen: T. H. Chen, Van 't Hoffstr. 35; A. Busscher, Korte- naerstr. 47; E. Smit, -Hugo de Vriesstr. 61; H. G. Breitschaft, Klikspaanweg 45; S. J. 't Hart, Hogewoerd 87; A. G. M. J. Mom, Rijn en Schiekade 106; W. Kramer, Onyxhof 6; C. J. Spek, Hugo de Vries str. 61: M. Berkani, Nwe Beestenmarkt 8; M. Mulder, Merelstr. 19; J. Raasveldt, Lingestr. 94; T. J. S. Broekmeulen, Vrouwenwegl; S. v. d. Molen, Groene- steeg 37b; A. J. v. Slingerland-Splinter. sloegen. Ververstr. 25: W. A. C. v. Dam, Water- i Men zal voorts kunnen genieten van steeg 4; H. Zaalberg, Witte Singel 7: M. J een demonstratie schoonspringen. ver- Jansen, Voldersgr. 8; M. de Vries, Hoge -orgt door de leden van de Springclub Rijndijk 134; A. v. d. Vegt, Oude Rijn 27; i ..Stotiin" uit Den Haag. De leiding B. Kruit, Rijnsburgerweg 93. berust bij H. Feis (Olympisch deelne- iner Mexico, torenspringen). Gespron gen zal worden door Nelly Schipholt, Rob Voorbij, Edwin Miedema, Frans v. d. Konijnenburg en Johnny Peters. Zij zullen Oegstgeest iets bijzonders laten zien de demonstratie zal o.m. worden besloten met komisch springen. edstrijden zullen bestaan gramma. Men besloot tevens, dat de heer H. Amptmeyer voorzitter van de raads fractie zal zijn nu de heer R. Frans voor het raadslidmaatschap heeft bedankt. De heer Frans werd gekozen tot afde lingsvoorzitter. De vacature in de ge meenteraad zal zoals reeds bericht, worden vervuld door Wim de Vroomen, student sociologie. Nachtelijke collectant bleek volkomen safe In de bewuste ,.Mgr. Bekkers-nacht" kreeg de politie rond 01.00 uur een seintje, dat rond dat uur nog een man van middelbare leeftijd op de Jan van Houtkade liep te collecteren. Aldaar gearriveerd trof men op de hoek van de Lammenschansweg en de Zoeter woudsesingel inderdaad een man met een emmertje, waarin een bedrag van om en nabij de 20.- was verzameld. Het alarm bleek echter ongerecht vaardigd. De man was n.L nogal ge troffen door de nachtelijke t.v.-uit- zending en had in zijn bewogenheid een emmer gegrepen, waarin hij om te beginnen eerst zelf een tientje had gestopt. Lust om nog verder te col lecteren had hij echter niet meer en liet het verzamelde bedrag op het politiebureau achter, waarna het aan de Mgr. Bekkers-Stichting werd over gemaakt. LEIDERDORP Geslaagde avond van Zijlkwartier In de kantine van de Verenigde Touw- fabrieken aan de Zijldijk heeft „Het Zijl- kwartier wederom een toneelavond geor ganiseerd, welke bepaald als „geslaagd" mag worden gekwalificeerd. Nadat de voorzitter van de vereniging, de heer L. van der Hogen, de aanwezi gen, die de zaal goed vulden, en in het bijzonder burgemeester Van der Have en wethouder Nievaart, verwelkomd had, gaf hij verder het woord aan de toneel groep van Joop Spit werd „En katje uit duizend" op de planken gebracht, het geen bepaald goed was voorbereid. Her haaldelijk moest het gezelschap dan ook „open doekjes" in ontvangst nemen, in het bijzonder door de rollen Willy van Gunsteren en Catrientje, resp. vertolkt door de heer A. Jonker en mej. F. Hil- bink. Na afloop van het toneelstuk sprak burgemeester M. A. van der Have ten eerste zijn waardering uit voor de bij drage by zijn ontvangst 'tijdens zijn in trede op 18 januari en ten tweede voor de verschrikkeiyk actieve vereniging, welkfe' Iret ZlJlkwartier blijkt te zyn. Morgenavond, dus dinsdag, wordt er een klaverjas-avond gehouden, eveneens in dezelfde kantine. Voor het inschrijf geld van 1,50 zijn vele mooie prijzen beschikbaar. Ook 's avonds aan de zaal kan men zich nog laten inschrijven. D.K.D-NIEUWS De lift. waarin de polovereniging D.K.D. zich biykbaar bevindt, blijft stij gen, zij het dan, dat het jongensteam achter bleef. Door de Sleutelstad werden zij n.L volkomen overklast, hetgeen dan ook resulteerde in een eerloze einduit slag van 0-5. Hoewel zowel Raul Koops als Harry Tortike meerdere kansen kre gen, zeker in de eerst® spelperiode, wer den deze niet benut. Wel worden de vaak onnodige verdedigingsfouten van de Leiderdorpers door de Sleutelstad meedogenloos afgestraft met bovenver meld resultaAt. De meisjes, die in de eerste klasse uitkomen, deden het heel wat beter. Met een einduitslag van 42 tegen Woerden kwamen zy voldaan het water uit, hoe wel het van verscheidene onder hen de eerste competitie is. Toch mist de ver dediging nog steeds het vermogen om snel over te Bchakelen op aanvallend spel; steeds weer moesten Mieke Hen- drikse en Marjo Klein de bal komen op halen. hetgeen een vermoeiende taktiek voor hen bleek te zijn. Daar tegenover smaakte Marjo echter het genoegen alle vier de doelpunten gescoord te hebben. Luxor „Wat is er toch aan de han< met Rosemary's Baby?" 18 jaar Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Zondag 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: donderdag, vrijdai en zaterdag: .,4 For Texas" 18 jaar Aanvang 23.30 uur. Studio „Drift in het Bloed" 18 jaar, Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45 en 9.15 uur. Lido „De 5 getekenden" 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur, Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui Trianon „SOS 117 speelt met wen 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur 14 jaar, .15 ui i 9.15 Rex „Mackenna's Gold" Dagelijks: 2.30, 7.00 en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 e Nacht voorstelling vrijdag „Verboden Sex" 18 Jaar, Aanvang 23.30 ur. Korreltje Wat kolen zijn voor de gloed en hout is voor het vuur, dat is een twistzie) mens voor het smeulend houden van een ...PUNT... r hond stoor al< lier H uit N urgse rannini erbidd< uitenw assenc de amaten langen radden dijk choner ROTTERDAM, 12 mei, Vee Aan voer 1355. Slachtrunderen 953; varken; 402. Slachtrunderen 540/585, 480/530 425/465, 400/415; varkens 257/260, 254/ 57, 247/252; stieren 460/520; worstkoeleu 390-405; slachtzeugen 190-215; zware varkens 210/230; slachtrunderen kort, vlug, hoger. Varkens iets ruimer, kalm, fijne varkens iets stijver; slachtzeugen iets gedrukt, AMSTERDAM, 12 mei. Vee Aan-I gevoerd 187 runderen. Prijzen: 4.00-5.70\j Handel kalm. 76 Varkens. Prijzent 3.15] 3.20. Handel kalm. iletterd geli Op 31 mei a.s. zal het nieuwe zwem bad „Poelmeer" te Oegstgeest offi cieel geopend worden met een groot openingszwemfeest, waaraan vele zwemmers en zwemsters van naam zullen deelnemen. j.m. een demonstratie kunst- uitgevoerd door leden van de kunstzwemafdeling van de Am sterdamse Zwemclub „Admiraal de Ruyter", o.w. Carry Berendsen, Euro pees kampioene solo (München 1969). Yvonne Bonneveld die samen met Carry het duet-kampioenschap in Mün chen won en de kunstzwemster Wil Boers, die deel uitmaakte van het viertal dat het groepsnummer in Duits land opvoerde, waarmee de Neder landse meisjes West-Du itsland ver- Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend den EHBO-cursus werden uitgereikt geopend, behalve dinsdagmiddags van aan: zr. Francisca Maria, mej. Th. Zand- 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur bergen, T. Zwetsloot, M. Tijssen, mevr. (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid- CS» Pleij, E. Bruin, A. v. Ruiten, L. Rut- daga 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur I ten en de heren G. Burggraaf en W, (dan SL-Elisabeth-eiekenhuis). Vimb, Morgen, 13 mei, wordt in de zaal Roe leven de algemene vergadering gehou den van de Groote Westeindse polder. St7er«e"r,.aT.—Zaterdagmiddag „matree*. 14.00 G. L. Kamphuis zal spreken over „De j 'tartte een jongeman, die op de hoek De voor- en nadelen'van eventuele peilver- Koningmnelaan/Lammenschans in een uit: laging". Een bijzonder belangwekkend »«>ge populier was geklauter!, van vier Dames 100 meter vlinderslag, waar- onderwern voor de ingelanden. meter hoogte ter aarde. Wonderwel aan deelnemen: 1 Ada Kok. Olympisch- onaerwerp voor ae inee.anuen. liep hij slechts een blessure aan de! Wereld- en Ned. kampioene: 2 Frieke UITREIKING E.H.B.O.-DIPLOMA'S j linkerschouder op. Buys (Vlaardinge Zwemclub) jeugd- De diploma's van de dit jaar gehou- recordhoudster; 3 Frasquita Een 59-jarige Leidse dame wist zondagavond om tien voor elf op de Jan van Goyenkade zó ongelukkig van haar fiets te vallen, dat zij met een ernstig heupletsel naar 't Academisch fciekenhuifl moest worden gebracht. (Kennemer Zwemclub), jeugdkam pioene, 100 meter bordstcraw in 1.03.5; 4 Liesbeth: Klumper (HZPC); 5 Yvon ne van Kuilenburg (HPC). 200 meter schoolslag dames: 1 Mar- (ZIAN); 3 Tineke Hofland (ZIAN); 4 Nelleke van Geyn (Leidse Golfbre kers); 5 Mairja Breuker (LZC). 100 meter rugcrawl dames: 1 Coby Buter (Zwemlust), recordhoudster en deelneemster Olymp. Spelen Mexico; 2 Irene Aairoms (HPC); 3 Mia Planten- ga (ZAR); 4 M. Grevel (RDZ) en anderen. Ook de zwemwedstrijden heren zul len prachtig bezet zijn. Op de 100 m. vrije slag komen uit: 1 Elt Drenth (Zwemlust, Utrecht) en 2 Ale v. d. Veen van HPC, weike beiden onder de 56 seconden zwemmen. Voorts: 3 Ro ger van Hamburg (Vlaardingse Z.C.); 4 Jef Schillemans (Dolfijn, Amster dam): 5 D. de Kier (Vitesse): 6 Ron Verroen (ZIAN): 7 Hans Versluys (Leidse Zwemclub). Alle deelnemers hierboven genoemd en nog enige an deren zwemmen onder of rond de 1 minuut op de 100 meter. 200 meter schoolslag heren: 1 K. Uitenhout (Sleutelstad); 2 Harm Spoor (HZPC); 3 A. Bartels (ZIAN); 4 Bart Visser (HPC). Hun tijden zijn onge veer tussen 2 min. 41 en 45. 100-meter rugslag heren: 1 Bob Schoutsen (Dolfijn), recordhouder; 2 Pieter Sch'illemans (Dolfijn); 3 Jan- Evert Veer en (4) diens broer Ri chard Veer (ZIAN): 5 Rob Weyhenke (HZPC); 6 Dick van Elsas en 7 M. Prenen van HPC. Tenslotte zullen op de 100 meter vlinderslag heren nog starten: 1 Roger van Hamburg (VIaard. Z.C.); 2 Rob Bosson (HPC)3 Arnold Rood (Het IJ). Zij leggen de afstand af tussen 1.02.4 en 1.04.0. Tevens starten in deze serie nog: 4 Elt Drenth (Zwemlust); 5 Paul van Dalen (ZIAN), alsmede nog een drietal zwemmers. Alle genoemde zwemsters en zwem jan Janus (HPPC)J 2 Wilma van BeebJ mere hebben hun deelname toegezegd. Leiderdorpse Bridgeclub In groep rood van de viertallen-compi titie hebben het echtpaar Rompes metl het echtpaar Van Klaveren de leiding genomen met een minieme voorsprong op Blom-Schipper met Lenaers-SchutteJ Mevr. Hanson-hr. Bavelaar met mej. en nr. De Vrind weren zich, voor het eei uitkomend in de groep, uitstekend staan als vijfde genoteerd. Beneden del verwachtingen blijven Gerkel-v. Leeu wen met De Jong-v. Kins, terwijl Tijssen -De Winter met Karstens-Rebel van de| dwalingen hunsweegs zijn teruggekeerd en hun eerste overwinning boekten. Ala! er één schaap over de dam is In groep zwart zijn het echtpaar Mid-j delburg met de dames Schutte-Zwartaj leiders geworden, zij het alleen door beter „doelgemiddelde". Onderaan met een bijna hopeloze achterstand vertoeven de dames Bavelaar-Van den Rommer met mevr. Van den Brink-hr. Bik. In de parencompetitie van groep groen is het succes van Veldhuyzen-v. Vliet op de Oranje-drive (eerste prijs) zo'n grote stimulans geworden dat zij meteen door gegaan zijn in de clubcompetitie en voorlopig onbedreigd aan de kop staan. Van de jeugdleden Van den Kommer- Leopardi hadden wij meer verwacht dan de bescheiden zesde plaats die zij innemen. Groep Rood: 1 echtp. Rompes en Van Klaveren; 2 Blom-Schipper en Lenaers- Schutte; 3 Bos-Jans met dames Jan v. Zonneveld; 4 dames Van Gelder, 5 me vrouw Hanson-hr. Bavelaar met mej. en hr. De Vrind; 6 Gerkel-v. Leeuwen met De Jong-v. Kins; 7 echtp.Danzmet Danz jr.-DeVries, echtp. Groesbeek echtp. Van der Pool; 9 echtp. Bouw met Beek-Karstens jr.; 10 Tijssen-De Win ter met Karstens sr-Rebel. Groep zwart; 1 echtp. Middelburg met dames Schutte-Zwarts, 2 Blansjaar-Pul met Hoogervorst-v.d. Vliet, 3 Van Berge Henegouwen-Helversteyn met De Ko ning-Van Zonneveld. 4 echtp. Verduin met echtp. Zwanenburg; 5 mevr. On- rust-hr. Stokhuyzen met v.d. Bogaard- v. Ham; 6 dames Bavelaar-Van den Kommer-mevr. Van den Brink-hr. Bik. Groep groen; (parencompetitie) 1 Veld huyzen-v. Vliet 346 p; 2 Noorman-Spek man 313; 3 Van der Laar-Smit 301, 4 dames Bos-Gerlich 290, 5 echtpaar v. Schendel 284, 6 Van den Kommer jr.- Leopardi 281, 7 Kiel-Hendriksen 8 dames Van der Bijl-Lenaers 267, 9 v.d. Bijl jr.-Van den Akker 264, 10 Hanson- v.d. Akker 233 punten. OECUMENISCH HUWELIJK Dinsdag zal in de r.k. Menswordings- kerk een oecumenisch huweiyk worden voltrokken. De dienst zal n.l. worden geleid door pastoor J. M. P. M. Baeten S. J. en ds J. P. Honnef van de hervorm de gemeente Leiderdorp. Het betreft hier het huweiyk tussen de heer J. P. Rijnsburger en mej. G. B. C. Ry'kelijkhuizen. mild i Midde met Kast d erdw denki tie d recht

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4