Belangstelling voor universiteiten wordt sterk overtrokken Overleg in Saigon vredesplan Vietkong NPD MOEST EIGEN ZAAL OPENBREKEN Onze doeken zijn wel echt Redactie Figaro staakt om onafhankelijkheid Medezeggenschap in het geding VARA nu ook open voor niet-socialisten Nieuwe omroepwet gevaarlijk,y Heiligen in hun laatste dagen Transpirerende Voeten..? PAGINA 2 DE LETDSE COURANT MAANDAG 12 MEI 1969 Kanttekeningen bij het nieuwe wetsontwerp stakingsrecht pEMENGDE reacties heeft het ni wetsontwerp inzake het stakings recht uitgelokt; zoals wel te verwachter viel, prijst het éne deel van het bedrijfs leven (de werkgevers) bepaalde details die door het andere deel (de vakbonden) juist betreurd worden. Toch zijn er in de beoordeling van weerskanten ook punten van overeenkomst: vrijwel ieder een is blij dat er principieel een onder scheid is gekomen tussen wilde stakin gen en arbeidsconflicten die met achtneming van door de wet gestelde bepalingen tot een staking leiden: verder verzet ook de bonafide vakbeweging zich niet tegen de opvatting dat 'een v staking het ..uiterste middel" blijven en dat een staking daarom strijdig wordt met de wettigheid, als onnodig of onzorgvuldig naar dit middel gegrepen zou gaan worden. Overigens zal de behandeling in bet parlement omtrent een paar zaken toch nog wel iets meer duidelijkheid moeten scheppen dan het wetsontwerp zelf doet. Omtrent de bepalingen van het ontwerp inzake een bemiddelingsprocedure lopen bijvoorbeeld de meningen nogal uiteen. In het orgaan van het NVV wordt de wettelijke regeling toegejuicht dat de wetgever geen verplichte bemiddeling en geen verplichte arbitrage heeft op gelegd; het Verbond van Nederlandse Ondernemingen hecht daarentegen groot belang aan de bemiddelingsprocedure waarover het werkstuk van de ministers Roolvink en Polak rept. Het parlemen taire debat moet dan ook maar dit be langrijke onderdeel zo duidelijk maken, dat de één niet te veel ervan verwacht en de ander het niet ten onrechte bagatelliseert. Wat de vakbonden tevreden en de werkgeversorganisaties bedroefd maakt, is het besluit van de werkgever bij een staking die binnen de wettelijke voor schriften als collectief machtsmiddel wordt toegepast, de werknemers niet het recht van uitsluiting te geven: uitslui ting wil in feite zeggen, dat de werk gever bij het dreigen of uitbreken van een staking een aantal werknemers die hij als aanstichters van het conflict beschouwt, de toegang tot werk en werk plaats kan ontzeggen. De overheid vindt, dat de werkgevers als voldoende wet tige afweermiddelen hebben, als hij het dit recht ontraden. Het kabinet-De Jong besliste anders, mits de werkgever zijn sanctie niet tegen enkele, maar tegen alle stakers keert. We zijn het globaal wel eens met de eritici uit vakbondskringen, die merkt hebben dat als deze bepaling wet gaat worden, bij elke staking die op compromis uitdraait, toch wel vaak met kans op succes geprobeerd zal worden, het ontslag weer ingetrokken te krijgen. Vandaag aan de dag blijkt zelfs het middel van uitsluitingen i meer een tactische zet te zijn dan echt wapen. Ook kunnen wij ons niet voorstellen dat dit wetsontwerp de volksvertegen woordiging zal passeren, zonder dat een levendig debat zal komen over positie van het overheidspersoneel. Naar mate in het vrije bedrijfsleven het recht 'n verzet te komen tegen con> of vermeend onrecht hechter verankerd wordt, lijkt het ons tegelijk moeilijker worden om het overheidspersoneel vast e pennen op de uitzonderingspositie .•aarin krachtens zijn bijzondere relatie at de overheid verkeert. Op zijn minst zou de wetgever, indien het stakingsrecht niet aan de ambtena- a en qua rechtspositie hiermee gelijk stellen groepen kan worden toegekend, -h een betere procedure voor het over- moeten scheppen met dan niet, bij blijvende onenigheid, als enige uitweg een beroep op de volksvertegenwoordi ging. Maar dat is een zaak die de komende ren ongetwijfeld nog wel de nodige Kritiek KWJ op parlement rond Coiverrapport veroordeeld SOESTERBERG (ANP) De gebeur tenissen van de afgelopen week hebben het oordeel van Wim Bos. de voorzitter van de K.W.J. (Katholiek Werkende Joi geren) aangetoond, dat de huidige volk! vertegenwoordiging met enkele uit zonderingen die de regel bevestigei een groepje mensen is dat de be langen van een bepaalde groep bovei alles veilig wil stellen. De academische opleiding van een meerderheid va Kamerleden lijkt de K.W.J. niet vreemd te zijn aan de overtrokken belangstelling voor alles wat met universiteiten en gescholen uitstaande heeft. Dit zei K.W.J.-voorzitter Wim Bos zon dagmorgen in Soesterberg bij de opening van de centrale raadsvergadering, het hoogste bestuurlijke college van de K.W.J. De heer Bos vindt het grandioos dat de Tweede Kamer binnen een week elkaar komt om over de problemen in Tilburg te spreken. Dat getuigd van slagvaardigheeid. Maar de K.W.J. vindt een schandaal, dat een parlement kennelijk wel op korte termijn bijeen kan worden geroepen voor een in ver houding kleine groep, terwijl datzelfde parlement het blijkbaar niet nodig acht n 50 jaar één keer bijeen te ko- om artikel 12 van de arbeidswet. Drie normen 0°°* de actie om en/of zuiverheid de combinatie Nederland meer openheid krijgen wat betreft ■an politieke Van der Stee wenst van de regering een nader onderzoek inzake de grenzen tot welke gezagsdragers (bijvoorbeeld burgemeesters, commissarissen (ran de koningin en Kamerleden) kunnen gaan bij het bekleden van nevenfuncties. De K.VJP.-voorzitter laat geen twijfel erover bestaan of hij wenst uitbreiding van het aantal gecombineerde functies, die wettelijk verboden zijn. Om wat minder boter op eigen hoofd te hebben, gaat de K.VJ»,-leiding beginnen met gen. onderzoek inzake nevenfuncties van zijn eigen Kamerleden en Kamerkandidaten. Hoewel er tegen het plan-Van der Stee nog wel gemord en getreurd zal worden, gaat de K.V.P. terzake dus todh maar een openheid betrachten, die een paar jaar geleden ook in haar kring onhaalbaar scheen. Nu de kwestie van het combineren van politieke functies en andere taken in de publiciteit gaat opleven en in de politieke opinie weer aan de orde zal komen, plaatsen we er een paar kanttekeningen bij, die globaal neerkomen op normen, die bij het aanpakken van de kwestie als „handvat" kunnen dienen. Ten eerste: werken overheidspersonen en politieke gezagsdragers met het combineren van functies, die al dan niet gehonoreerd door hun combinatie de zuiverheid en objectiviteit naar beide kanten in gevaar brengen? Ten tweede: betekent het combineren van functies dat de persoon in kwestie de verantwoordelijkheden. die hij hiermee aanvaardt, bij gebrek aan voldoende tijd (of echte interesse!) veelal niet waar kan maken? Komt door vèr-doorgevoerde com binatie van functies, ook wanneer de persoon in kwestie er hard voor werkte, integer is en zelfs de schijn van eigen belang weet. te vermijden, toch..niet tg veel macht in te weinig handen terecht, zodat de pluriformiteit in onze samen leving er schade vanondervindt? Wij geloven dat die normen niet alleen voor gebruik handzaam zijn in het geval van betaalde nevenfuncties of alleen maar bij de combinatie van politiek ge zag met economisch belang. Maar uit breiding van het onderzoek vergroot alleen de problemen waarmee het toch gepaard gaat. Daarom zal het voorlopig maar het beste zijn genoegen te nemen met een eerste ronde. Zoals bekend is in dit artikel het recht op een dag onderwijs of vorming per week voor werkende jongeren geregeld. Daarvan blijkt in de praktijk niets te- De K.W.J. zou ook wel eens van gedach ten willen wisselen over de overwaarde ring die een wetenschappelijke studie ir Nederland heeft. Laten de afgestudeer de studenten hun vooruitstrevendheid ook eens uitleven in het bedrijfsleven. Aldus de heer Bos. Waarbij hij de op merking voegde dat studenten graag progressief zijn zolang ze studeren, m; dat die vooruitstrevenheid op houdt gauw ze gezeten burgers zijn geworden met een inkomen van 20 tot 30 duizend gulden per jaar. Veel kritiek had de K.W.J. ook op het t zijn zorg- ne. Het lijkt erop. dat de minister van Cultuur. Recrea tie en Maatschappelijk Werk straks kan beschikken over leven en dood van ver schillende jongerenorganisaties. Wil de overheid soms per se ruzie maken? Zo vroeg Wim Bos zich af, terwijl hij op de grote geheimzinnigheid rond de sa- ïenstelling het Cow i de [-rapport. WASHINGTON (AP) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken. William P. Rogers begint deze week intensief overleg met de Zuld- vietnamese leiders in Saigon over kwes ties die verband houden met het uit tien punten bestaande vredesplan van l'ietkong. Rogers vertrekt vandaag en woensdagavond in Saigon aankomen. Vrouw lag vier dagen dood HAARLEM, (A.N.P.) Vandaag heeft de Haarlemse politie op verzoek van ken nissen de woonwagen van een 64-jarige vrouw opengebroken. Hét bleek dat zij reeds vier dagen dood was. In de kamer waren ook drie honden aanwezig. Vier zangvogels waren wegens gebrek aan Betoging voor Willem de Zwijger in Brussel BRUSSEL 'n Groepje jongeren uit .Amsterdam en enkele Vlaamse Brusse laars in totaal dertig man betoog den gisteren in Brussel. Zij legden bloe men neer aan het monument van Wil lem de Zwijger. De betogers, voorafgegaan door het fanfarecorps droegen de Vlaamse Leeuw, de Nederlandse vlag en een vaandel van de Vlaams nationale actiegroep Were Di De betoging was bedoeld als eerherstel; het standbeeld van Willem de Zwijger was door onbekenden vermoedelijk extremistische Franstaligen besmeurd Na het zingen van de Vlaamse Leeuw en het Wilhelmus, werd een verklaring van Were Di voorgelezen, waarin onder meer werd gezegd dat de betogers Wil lem de Zwijger beschouwden als het „symbool van de strijd tegen t onderdrukking die de volkeren nelux steeds moeten voerep". ren geen incidenten. i Be- Von Thadden achter scherm (Van onze correspondent) BONN De uiterst rechtse nationaal democraten hebben dit weekeinde in Stuttgart getoond dat geen moeilijkheid hun te groot is, of het het forceren van de deuren van de vergaderzaal is of het exploiteren van bier- en worststalletjes. Omdat de NPD in Bonn de Beethoven- halle niet voor het houden van hun con gres kon huren, zocht de partij het zui delijker. Nadat een week lang geprobeerd was het gemeentebestuur van Stuttgart te overreden een zaal ter beschikking te stellen (wat gelukt is) moest een sloten maker de 260 afgevaardigden toegang verschaffen tot de toegewezen zaal. Binnen een half uur hadden de partij leden hun eigen stoelen en krukjes op hun plaats gezet, de muur vol partijleuzen geplakt en hun eigen geluidsinstallatie geïnstalleerd. Rond de ingang van de hal plaatsten ze een kartonnen scherm om de voorzitter, Von Thadden, en zijn collega's te beschermen tegen de eieren en toma ten die door demonstranten naar binnen gegooid werden. Als gevolg van vechtpartijen tussen de- afgevaardigden, begon cordon rond de hal. Von Thadden zei, dat, als de NPD na de verkiezingen ook in de Bondsdag ver tegenwoordigd zal zijn de partij hoopt op 40 zetels de grote coalitieregering van christen-democraten en sociaal-de mocraten waarschijnlijk voortgezet zou worden. De Westerse landen, voorspelde hij, zouden een succes voor de NPD tij dens de verkiezingen als een normale de mocratische ontwikkeling beschouwen. De Sovjet-Unie zou ook genoegen moeten nemen met het feit dat de partij uitein delijk in het parlement vertegenwoordigd was. Hij eiste een drastische herziening van het Atlantische bondgenootschap. De West-Duitsland zou niet beperkt lutoriteiten in Saigon en afgevaardigden ran andere landen die troepen in Viet nam hebben. Hij blijft in het geheel vier dagen in Vietnam. Daarna zal Ro gers op 19 mei naar Bangkok in Thai land vliegen voor een vergadering van de ministers van de ZOAVO. Verwacht wordt dat hij, behalve over het vredesplan van de Vietkong, ook ondervraagd zal worden over mogelijke terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam. Er zijn voortdurend berichten geweest dat 50.000 Amerikaan se soldaten voor het einde van het jaar uit Zuid-Vietnam teruggetrokken zullen worden. Hierover heeft Nixon nog geen definitieve beslissing genomen. In de Zuidvietnamese hoofdstad Sai gon zijn vanochtend vroeg zeven mensen omgekomen en veertien gewond bij drie bomexplosies. In de afgelopen vijf dagen zijn in Saigon dertien mensen •bij bomaanslagen gedood tachtig g< opdracht blijven )nd. De militairen hebben skregen in de kazernes te verband met gevreesde ter- reuraanvallen. Reactie Metropolitan Museum op Gersons Rembrandtcatalogus NEW YORK (ANP) Het Metropoli- tan Museum in New York geelt een scherpe, maar kalme reactie op de nieu we Rembrandtcatalogus van de Gro ningse kunsthistoricus prof. Horst Ger- ,Wij beschouwen het werk van Ger ls één in een reeks van publikatii it jaar verschijnen, nu men de drie honderdste sterfdag van de Hollands* ester gedenkt", aldus een zegsmai n het museum. Cineast Hans Koekoek fimde ee weken thuis bij een gezin in de schildersbuurt. Het resultaat too KRO gisteren in de docum Mensen van goede wil. Voorn pluspunt van deze documentair zijn eerlijkheid, opgebracht d< filmer zowel als door de mens hü filmde. Dat werkte zo go Koe leider Het verhaal was dat van een gezin dat lijdt aan fouten van onze maat schappij die verkeerde waarderings oordelen toepast en verkeerde prio riteiten stelt. Die het daardoor moge lijk maakt dat een redelijk welvarend gezin op een eigenlijk onmenswaardige wijze (met negen personen in een driekamerkrot) moet leven. voordelig uit. Reden te- dat zü wèl We geloven dat zü er goed aan ge daan hebben. Omdat zü toch wel naar druk De KRO zette onlangs met een repor tage uit dezelfde Haagse buurt iets op gang. Dat kreeg in deze film 'n logisch vervolg. Er zullen waarschijnlijk nog heel wat vervolgen nodig zijn. We ho pen dat de tv niet zal schromen ze allemaal uit te zenden. Het is te gek, elvarend Nederland nog hoi maatschappelijke fouten van ons alle maal. De al vergelende rode protest stickers op onze auto's zouden eigen wantoestand d. Valk van het George Mitchellensemble in Dalma- tië. benevens een programma rond Cliff Richard. Inhoudelük en muzikaal was dat niet steeds van goede kwali teit. de kwaliteit van de film was ronduit slecht. Van de VARA zagen we alleen Bü Dorus op schoot, kinde- ren-küken dus: zalig! Zaterdag was voor AVRO en NCRV het zomerprogramma al ingegaan: vrijwel alleen „buitenlands" en herhaling. On- zo scherpe selectie een alleraardigst programma. Kan de AVRO de Moun- ties teen tekstsdhrijvers bezorgen die voor elke uitzending enige selectie mo gelijk maakt? Het duo lijkt het waard te zijn. Vg. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingei 18.56, 19.03, 19.56 Avondoverdenl NTS 22.25 uur: NEDERLAND II STER (Reclameuitzendi 18.56, 19.56 en 2 NTS 18.50 uur: De fabeltjeskr Regiovizier, actualiteitenri •20.45 uur: High Chapari 20.20 uur: Hier en nu, actualiteiten: •21.30 uur: De slag om de Waddenzee, documen- 19.03 uui Scala, Televisie morgen l.tOERLAND I De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisiéprogrf RADIO PROGRAMMA godsdienstige uitzending. ereoOperafragmente drager i blij V r zich r het lev* i bii- uitstrekken The Guardian i oeuvrecatalogus van de Gro ningse Rembrandtkenner schilderijen in bezit hebben die niet het werk van Rembrandt zijn. Professor Gerson heeft dertig jaar lang 't werk van Rembrandt bestudeerd. Maar de New Yorkse museumwereld zich, althans uiterlijk, door zijn be weringen weinig geschokt. In antwoore op de vraag wat de voornaamste reden de koele reacties op Gersons werk, verklaarde de zegsman „Professor Gerson is in New York geweest en heeft de werken bestu deerd. Maar zijn argumentatie achten onvoldoende. Over de „Bellona' ■rbeeld schrijft Gerson: „te saai expressie en te onhandig van uitvoering werk van Rembrandt te kunnen zijn" is naar onze mening een zo weinig gestaafde en zo subjectieve uitlating dal hechten. Dit zijn Rembrandts, lona"," „Saskh ille vier". De allen ïrken zijn: „Bel- als Flora", „Jonge 1926, 1949 en 1913. (Van onze correspondent Lucas Kleijn) PARIJS De gehele redactie van bet conservatieN liberale ochtendblad „De Figaro" is in staking ge gaan. De Figaro kwam vanmorgen niet op straat. Ook de bübladen, de Figaro Literair, en de Figaro Agricole, zullen voorlopig niet meer verscbüncn want de staking is afgekondigd voor onbepaalde tüd. Het conflict tussen directie en redactie smeulde al lang. De directie wil een vinger in de pap hebben bü de redactie, wat de journalisten unaniem weigeren. Vandaar, dat het conflict bü de Figaro met aandacht wordt gevolgd door het gehele dagbladbedrijf in Frankrük. De stakende journalisten hebben van de meeste collega's betuigingen van solidariteit ont- Oorspronkelijk voor de tweede wereldoorlog was de krant het eigendom van de parfumfabrikant Frangois Coty, die invloed wilde krijgen op de dag bladpers. Hoofdredacteur was Pierre Brisson, een journalist van grote vermaardheid. Hij werd na het uitbreken van de oorlog door de Duitsers krijgs gevangen gemaakt, maar vluchtte en kwam terecht in Clermont-Ferrand, waar hij weer op zijn stoel HILVERSUM (ANP) De VAI haar doelstelling zodanig aange^ allen die in Nederland een pre en radicaal beleid wensen op ci sociaal of politiek terrein tot stuurlijk niveau lid kunnen zijn ze omroeporganisatie. Om tc grotere openheid te komen heeft enigingsraad zaterdagmiddag en tuten in het huishoudelijk reglen De statuten spreken tot dusver alleen van dienstbaarheid aan het demi tisch socialisme. In de thans aan| men wijziging wordt de nauwe met het democratische socialisme handhaafd, maar wordt er een fo: lering aan toegevoegd die een ge VATICAANSTAD. De drastische erziening van de Romeinse liturgische un voetstuk gehaald. Vermeld zün reeds et ontnemen van de eer der altaren an Barbara en Christoffel, die beiden aar het rijk der mythen zijn verwezen. De patroon van Engeland, Aragon cn Portugal, George, verliest ook zün feest ag, ofschoon Vaticaanse experts ervan vertuigd zün dat zün bestaan en marte- larschap historisch zün. De veranderin- en gaan in op 1 januari 1970. de lijst vermeldt nog e uitsluitend als „gezel- ïn werden genoemd. De waardige opening heeft naar andere vooruitstrevende organisaties en groe peringen. De verenigingsraad nam het besluit tot grotere openheid, vrijwel unaniem, ook al konden niet alle VARA- afdelingen zich daarmee verenigen. (ANP) De voorzitter van de VARA, de heer J. Broeksz, en televisi* taris, de heer J. Rengelink, gingen tij dens deze verenigingsraad uitvoerig ir op gevaren die hun inziens aan de uit voering van definitieve omroepwet ver bonden zijn. Zo zag de heer Broeksz ir het regeringstoezicht op de program ma's een vermenging van rechterlijke en uitvoerende macht waaraan volgens hem zo spoedig mogelijk moet komen. Hij macht over een bepaald een uitspraak heeft gedaan. Maai had bezwaar tegen een zelfstandig op leggen va lega's van andere omroepen de gre ïzelfdt de pers is weggelegd. Ook de bepaling dat de minister voor bijzondere geval len en doeleinden buiten het vastgestel de schema zendtijd kan toewijzen zon der dat hiervoor concrete aanwijzingen worden gegeven, achtte hij zeeT gevaar lijk. Zo had hij het gevoel dat de mi nister aan de Nederlandse onderwijste levisie en Teleac op grond van dit ar tikel zendtijd zal gaan toewijzen. de heer belangrijk toog* [Clink he* staakte Brisson de uitgave. Francois Coty was in middels overleden. Zijn vrouw, eigenaresse gewor- enigde Staten en had vandaar geen invloed op de krant. Maar na de oorlog kwam zij naar Frankrijk terug en wilde zich met de redactie gaan bemoeien. Dat weigerde Pierre Brisson zeer beslist en er volgde een proces, dat Brisson glansrijk won. De zuiveringscommissie had namelijk de uitgifte van s de Klu (15 j Coty beheer voor van elf leden Gewichtige besluitei zouden met een meerderheid van negen van de el moeten worden genomen. Maar werd die meerder heid niet bereikt, dan zou de directeur Prouvos beslissen. Dus toch via een omweg voor de directi> een vinger in de pap. Dat hebben de journaliste] van de Figaro algemeen geweigerd en dus werd eei tot een staking besloten ingang van maandag 12 i (18 Mai (30 in bepaalde tijd de helft van haar n Jean Prouvost, de tegenwoordige eigenaar van grote weekbladen als Paris Match en Marie Claire. Prouvost is 84 jaar. Gesticht werd in 1950 voor de duur van 19 jaar een nieuwe uitgevers maatschappij waarvan de aandelen gelijk waren ver deel tussen eigenaars en een raad van beheer. In de raad van beheer hadden de journalisten de meerder heid, zodat de directie zich niet kon bemoeien met de redactionele zaken. President van deze beheers raad was Pierre Brisson, die na rijn overlijden in De staking komt de Figaro hoogstongelegen. Want het is verkiezingstijd voor het presidentschap van de republiek en bijgevolg is er naar kranten extra- vraag. De oppositie tegen Pompidou zal de staking vanzelfsprekend aangrijpen als bewijs hoe weinig er van De Gaulles participatie oftewel medezeggen schap in de praktijk terecht komt. De directie van de Figaro lijdt liever miljoenen verliezen dan te doen wat haar eerste plicht is: met haar handen afblijven van een redactie, die prijs stelt op haar onafhankelijkheid in de berichtgeving en in de voorliohtkvfc jan.); Domitilla (12 mei); Bonifacii Tarsus (14 mei); Venantius (18 mei); Pudentiana (19 mei); Modestus en Cres- centia (15 juni); Johannes en Paulus (26 juni); Alexius (17 juli); Symphorosa en haar zonen (18 juli); Margaretha van Antiochië (20 juli); Praxedes (21 juli); Christoffel (25 juli): Suzanna (11 aug.); Eusebius (14 aug.); Hippolytus (22 aug.); Sabina (29 aug.); de twaalf Broeders (1 sept.): Lucia en Geminianus (16 sept.); Eustachius en gezellen (20 sept.); Thecla (23 sept.); Cyprianus en Justina (26 sept.); Placidus en gezellen (5 okt.); Tryphus, Bacchus en Apuleius (8 okt.); Ursula en gezellen (5 okt.); Respicius en Nympha (10 nov.); Felix van Valois (20 nov.); Chrysogomus (24 nov.); Catharina van Alexandrië (25 nov.); Bibiana (2 dec.); Barbara (4 dec J an An astasia (25 dec.). evenals de heer Broeksz van lat de omroepwet de kiem in gt van een heilloze versnippe- zendtijd. Zo zou er naar zijn 'eleens het gevaar kunnen ont- de zendtijd in zoveel kleine ■enheden wordt opgesplitst dat het to- i ale programma onverteerbaar wordt J tegelijkertijd in i de heer Rengelink, ren zijn omdat dan geestelijke vrijheid wo maar ook groeikracht en aan de gezamenlijk- Vanavond: De slag om de Waddenzee Sinds enkele jaren woedt de om de Waddenzee. Als strijdmiddelen worden tot nu toe slechts woorden ge bruikt. Maar deze woorden spreken zeer duidelijke taal. De ene partij wordt gevormd door de voorstanders van het Dammenplan naar Ameland en hiertoe behoren veel belangrijke en invloedrijke personen en instanties. De ande partij is een groep mensen, die niet z veel gebruik maken van woorden als „vooruitgang", „economisch belang" tegenargumenten de toekomst". ideële :elfs persoonlijke aard zijn. Een - deel deze mensfen (plusminus 4000) heeft zich verenigd in de landelijke veren ging tot behoud van de Waddenz* Vanavond zendt de NCRV om 21.30 ui ondei Weer joodse klachten over Belgische tv ditmaal wegens een :n van de schooltclevisi in het Midden-Oosten. De joodse studentenvereniging van Ant werpen heeft een memorandum aan de directeur-generaal van de BRT, Vandenbussche, gezonden, met een scherpe reactie wegens vermeende anti- joodse gevoelens in die serie. Ook het Belgisch-Israëlisch weekblad heeft de uitzendingen krenkend genoemd. In het begin van dtt jaar is in joodse kringen in België ook reeds kritiek ge rezen tegen de BRT, wegens een ver- ;en spel van Michel de van ons heer tische tendensei (ADVERTENTIE) ZwemmmecemJ POEDER BUAPOTHEKER ENCREME I II l%Z^d I EN DROGIST 3

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2