Colleges worden gedeeltelijk hervat in bezette hogeschool CITROiM GEEN UITSTEL DIENST Zwaaien met de toverstaf GA UW TAPIJT EENS TE LIJF, HET IS ER U DANKBAAR VOOR Zij' Norman Mailer kandidaat mayor New York Uranium moeilijk in Zeeland te winnen VRIJDAG 2 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Vijftien leden van de wetenschappelijke staf van de Tilburgse hogeschool zullen de werkcolleges hervatten. Als tegen hen represailles worden genomen door curatorium en senaat zullen de andere leden van het stafconvent als tegenmaatregel staken. Prof. dr. J. Arntz gaat dinsdag de colleges hervatten. Hij meent daardoor te kunnen bijdragen aan de oplossing van het conflict. Een poging om andere hoogleraren tot dezelfde stap te brengen is mislukt. Senaat overlegt over oplossing Vc®r de grot^jromantische. hoed, opnieuw In de 3x>mercolleoties opgedoken, is door de Amster dammer Peter Voorn een glorieuze plaats inge ruimd. Van fijn Bangkok en Panamastro ont wierp hij een reeks met golvende of schuin opge slagen randen in pasteltinten en klassiek wit, zwart, marine en bruin. Opengewerkte randen, incrustaties, handweikbyoux maken er unieke modellen van. De uitstékende stevig zittende bol HUID. Niet alles wat de na tuur geeft is even begerens- waard. De jeugdhuid door acné geplaagd is dat alles behalve. Waarom dan niet de toverstaf gezwaaid met pure magie! Een nieuwe jeugdserie die (zo goed als) vlekkeloze schoonheid be looft en het volgende bevat: een complete verzorgingsreeks die reinigt, zuivert en beschermt, Uit de laboratoria van Max Fac tor. Reinigen met Cosmetic Soap; pure magic cleanser inmasseren tot schuim en afspoelen (ook goed voor schouders en rug). Zuiveren met de antisceptische lotion astringent Beschermen ja genezen met pure magie cream als zalf aan te brengen op de pukkels. Geen littekens meer. De cream is getintn in 3 nuancen, dus onzichtbaar onder make-up). P.M. weggooi pads in lotion ge drenkt, zijn handige reinigers om door de dag te gebruiken; hygiënisch, voorkomen zij nieu we infecties. De serie van 7 preparaten kost compleet rond de f 40,de produkten zijn apart te verkrijgen. Het duurst ia de cleanser van f 8,95, het goedkoopst de .tube clear-up f4,95. Zij worden óók in apo theken verkocht dat garan deert ONschadelijkheid. Maar we verwachten meer, n.L de inlossing van de beloofde vlek keloze schoonheid. Onmogelijk is dat niet In Amerika staat op de verpakking dat de pro dukten voldoen aan de eisen van de geneesmiddelenwet Op de Nederlandse verpakking staat dat niet, omdat alleen onze eigen keuringsdiensten zo iets mogen verklaren en die hebben hiervoor nog geen tijd gekregen^ U weet wel: het nieuws moet zonder uitstel ge bracht worden. Na deze verzorging mag ook de acnéhuid worden opge maakt, M. P. zij geprezen! Daarvoor de pure maglo cake die met natte spons wordt op gebracht, uitgestreken en drooggebét. De vloeibare make up (in 5 tinten) eveneens met sponsje uit te strijken om schoonheidsfoutjes te verdoeze len. Tenslotte de bijbehorende HAAR. Wat ls de ellende van het zelf haar kleuren (zeg voorkomt ongelukken bij typisch Nederlandse windvlagen. Een andere voorjaarsbloem is zijn zijden turban in genopt^ of kleurige pure zijde, meestal met bijpassende of aangeknipte shawl. Verslindt de nieuwe preparaten met huid en haar memo» huid «vet Pwro Maglo Jeugdserie, uieuio haarr met Tried ók Trueoerf en oen van de vijftien nieuwe lipsticks in vrolijk» pkutichulaen, door Max Factor alleen voor zomer '69 gebracht. maar verven)? Dat de basis- kleur van het eigen haar zo veel invloed heeft op de kleur die het geverfde hoofd gaat krijgen. De kapper weet uit ervaring wat hij allemaal wel en niet moet mixen om de kleur van het voorbeeld op kaart of proefblokje te berei ken. Vanaf vandaag kunt u dat oolc zelf weten aan de hand van de kleurenkaart van de Tried Truehaarverven, een gloednieuwe serie eveneens van Max Factor. Op dat register t>ij de verkoper zult u kunnen zien dat alleen de ravenzwarte vrouw slechts 8 andere tinten kan toveren, maar ieder ander brengt het tot 14. Hiermee zijn de mogelijkheden niet uitgeput, want er is keus tussen zeer tijdelijke hoofdvernieuwingen (ze kun nen meteen weggewassen w den), semi-permanente, die 4 maal wassen verdwenen zijn en permanente die alleen: weg te werken zijn door uit groeien. Iedere Tried St True- verpakking bevat een flesje haarverf, een kleurontwikke- laar, een paar plastic hand schoenen, een gebruiksaanwij zing en een kleurtabel. En dat alles voor f 8,95. De reden waarom Max dit produkt lan ceert is deze (zegt hij): „Haar verven is weliswaar een snelst groeiende gewoonten, maar de gebruiksters wt nu een eenvoudig en meer na tuurlijk produkt". Zet er de strijkbout op Komt „het eten" toch op de vloer, dan ls snel optreden de beste remedie. Nadat het mogelijke met een lepel is weggeschept, legt u absorberend pa pier (keukenrol, toiletpapier, tissues) op de vlek en gaat erop staan. Vervang het papier net zo lang tot de vlek niet meer afgeeft en dan is het woord aan droogschuim. Bij vette vlekken (jus e. d. haalt men bij de laatste absorberen de papiertje 'n niet te hete strijkbout en lost daarmee 't verwarmde vet op, zodra dit in het papier trekt. Herha len tot het laatste papier schoon blijft om tenslotte weer droogschuim te ge bruiken. Wie met water reinigt, moet dat met mate doen, om watervlekken te voor komen. Is er toch, door het omvallen van een emmer bijvoorbeeld, een zee overheen gegaan, dan kan na veel vloeipapierwerk een haardroger of de achterkant van de stofzuiger helpen het tapijt sneller droog te maken. De tijd waarin de Hollandse huisvrouw met alle geweld „van haar vloer moest kunnen eten", is voorbij. Dit gevleugeld woord stamt uit de dagen van kale vloe ren. Thans met het tapijt als een der statussymbolen, moet zij integendeel al les in het werk stellen om het voed sel op de tafel en niet op de vloer te krijgen. Toen de stofzuiger zijn entree maakte, mocht 'n nieuw tapijt niet gezogen wor den. Dit verbod is thans opgeheven. Tapijten van synthetische vezel zoals nylon, acrilan of polyproleen kunnen al meteen gestofzuigd worden. Ook liet wollen kan ertegen. Al behandelt u dat in het begin met wat meer voorzichtig heid, bijvoorbeeld met zuigmond en zachte borstel. De moderne zuiger heeft veel meer zuigkracht, zodat wij niet meer uit alle macht hoeven te drukken en te borstelen. In de richting van de pool, of schuin over do pool zuigen, is beter dan ertegen in. Het is normaal dat «en nieuw wol len tapijt pluist Opvallende vlokken ne« men we met de hand weg, maar de zelfde hand vergeet niet ook de zuiger- borstel leeg te plukken. Zelfs al glijdt hij licht over het nieuwe tapijt, toch kan hij goed vol pluizen blijven zitten. Nu en dan krijgt de kamer een grote beurt, dit hoeft nog niet „de" grote beurt van het tapijt te zijn, maar het is goed bij zulk een gelegenheid het ta pijt eens om te leggen. Zo blijft niet steeds hetzelfde straatje in de loop lig gen, en zo worden de ongerepte stuk ken die onder grote meubels gespaard blijven, ook eens betreden. Goedkoop met tranen TerHide als het kan ook voor de man Droogschuim is uitstekend en werkt snel. Tapijtshampoo voldoet even. vooral als het tapijt niet al te voch tig wordt gemaakt. Om zeker te zijn van kleurbehoud, is het verstandig eerst 'n klein hoekje te behandelen. In elke tor van het huishouden zijn „voordelige aanbiedingen" met veel argwaan te be kijken. Een of ander duister, speciaal (misschien aan de deur aangeboden) zeer goedkoop reinigingsmiddel kan tranen kosten. Wilt t heel gemakke lijk hebben, dan ataat het gespeciali seerd bedrijf klaar om de taak van i over te nemen. De tapijtvakman zal i 'STUDIEGROEP GAAT NIEUWE METHODE TOEPASSEN De studenten zeggen openlijk, dat de progressieve hoogleraren geen vrijheid hebben. Ze menen, dat zij zullen worden ontslagen als zij wel colleges gaan geven. De senaat van de katholieke hogeschool Tilburg is vanmorgen op een geheime plaats bijeengekomen. Dit college van hoogleraren pleegt overleg over een op lossing van het conflict tussen de stu denten en de hogeschoolleiding, nu de bemiddelingspoging van burgemeester C. G. .T. Becht van Tilburg is mis lukt. Ook de voorzitters van de facul teiten en het bestuur van het stafconvent erleggen op welke wijze kan worden bemiddeld in het conflict. t overleg tussen zes studenten en burgemeester Becht is mislukt, omdat hij heeft geprobeerd een wig te drijven tussen de studenten. Dit werd meege deeld op een vergadering van de stu denten 1500 deelnemers die gister avond laat is gehouden. Het bestuur van het technische personeel van de hoge school heeft zich solidair verklaard met ie studenten die de hogeschool bezetten. Dit bestuur keurt de sluiting van de hogeschool af en eist medebeslissings recht op alle niveaus voor alle geledingen e in de hogeschool werken. Het stafconvent van de hogeschool heeft zijn bestuur opdracht gegeven zijn goede diensten te verlenen ter oplossing de huidige impasse. Omtrent de we zenlijke problemen, die momenteel de hogeschool-„gemeenschap" in beroering brengen, stelt het stafconvent zich op het standpunt, dat het medebeslissingsrecht alle geledingen moet worden erkend. Het stafconvent heeft er zich evenwel onthouden een nadere detaillering te geven van dit beslissingsrecht en stelt zich zodoende niet op het standpunt van de studenten. Diverse studenten, die binnenkort dachten af te studeren, hebben reeds be- NEW YORK (Rtr) De schrijver Norman Mailer heeft zich officieel kan didaat gesteld voor de komende burge meestersverkiezingen in New York. De 46-jarige Mailer moet evenwel eerst zien op 17 juni de democratische kan didatuur te Slaagt hij daarin, en neemt hij in no vember ook de republikeinse horde vermoedelijk de huidige burgemeester John Lindsay, die streeft naar een tweede ambtstermijn dan zal hard worden gewerkt aan herstel van de faam van New York in de wereld, met als eerste vereiste de uitroeping van New York tot 51ste Amerikaanse Staat (Van een onzer redacteuren) l'TRECHT Het uranium, dat onder Schouwen Duivcland ligt is te winnen maar niet met de gebruikelijke methoden. Niet alleen dat die daar nooit economisch toegepast zouden kunnen worden, maar ook zouden die technisch te moeilük, econo misch te duur en landschappelijk te ontsierend zijn. Dat is het resultaat van ccn bliksemonderzoek dat een groep medewerkers aan het geologisch instituut en het Feng Meines/laboratorium voor geofysica en geochemic van de Utrechtse universi teit. aangevuld met mijnbouwkundige Jacobs van de t.h. in Delft, hebben ingesteld onmiddellijk na het bekend worden, ruim een maand geleden, van de vondst van uranium in enkele boringen op Schouwen Duiveland. De groep constateerde op het Zeeuwse eiland een laag uit het mioceen, een geolo gische periode die ongeveer tien miljoen jaar achter ons ligt. Deze was aangeboord op een diepte van ongeveer 120 meter Een snel paleogeografische onderzoek, waar bij is nagegaan hoe de verdeling van land en zee was in ae tijd dat deze geologische formatie werd afgezet, leerde dat deze zelfde lagen die in Schouwen op 120 meter diepte liggen, bij Antwerpen tot vlak onder het oppervlak komen. Dezelfde lagen worden ook gewonnen in de Oekraïne, Polen, Duitsland, Frankrijk en Engeland. De Utrechtse werkgroep gaat nu onderzoeken of dit uranium winbaar is volgens een revolutionair procédé waarfci; een zule oplossing de grond in wordt gepompt, die deze fosfaatknollen kan oplossen. Uit een ander boorgaat wordt deze uranium houdende oplossing dan weer opgepompt waarna het uranium uit deze oplossing wordt geconcentreerd. Het is zeer de vraag of deze methode ook op grote schaal cn economisch, d.w.z. met winst kan worden uitgevoerd. Proeven op kleine schaal zijn succesvol verlopen. trekkingen geaccepteerd. Deze worden ernstig in gevaar gebracht als zij niet snel examen kunnen doen. Ook dreigen vele studenten, die uitstel hebben van dienstplicht, in moeilijkheden te komen bij een lange sluiting van de hogeschool. Er wordt ook zwaar gepiekerd over de gevolgen, die de sluiting van de hoge school over enkele maanden zal hebben, wanneer nieuwe studenten zich moeten laten inschrijven. Gistermiddag is er in de aula van de hogeschool een college gegeven door gast docent drs. F. Elders van de gemeente lijke universiteit van Amsterdam, die sprak over „Manipulaties in de politiek". Het Tweede-Kamerlid mej. A. Kessel (PPR) stelde gisteren vragen aan de mi nister. Haar partijgenoot mr. E. Jurgens heeft, naar een studentenwoordvoerder van de juridische faculteit meedeelde, toegezegd na»ovei-leg fljet de wetenschap pelijke staf in Tilburg colleges te komen geven over staatsrecht. Hij zou, aldus de Tilburgse juridische studenten, ook pro beren wetenschappelijke medewerkers van andere hoger-onderwijsinstellingen in te schakelen voor het geven van col leges aan de katholieke hogeschool. De interne organisatie van de studen ten in de hogeschool verliep ook gisteren weer perfect. De gehele gang van zaken werd nauwkeurig geregeld door de orde diensten. De voedselvoorziening laat niets te wensen over. Er wordt soep en yoghurt verstrekt en vers belegde brood jes. Ook is er voldoende koffie, melk en een keur van frisdranken aanwezig. Zo lang de bezetting van de hogeschool duurt, wordt er geen bier getapt. Schoonmaakploegen van mannelijke en vrouwelijke studenten veegden vloeren en schrobden trappen. Op verscheidene plaatsen in het hogeschoolgebouw zijn radioversterkers en televisieapparaten ADVERTENTIE Me 146 Citroënagotten in sederland verkopen u graag een Dyaneó of te nietnre, goedkopere Dyane 455 van f.4590.-. Ook wij. Omdat we van autorijders konden die enthousiast zijn en Wijven - en daar geeft te Dyane alle aanleiding toe. Eigenlijk verkoopt te Dyane tickalUZoai! die GtroënsJL Zn eigen gezicht en 2'arijannfort sngen dan wel war.Vandaar dat wij oog niet alles doen ds n komt kijken. Maar als u'm heeft gekocht worden wij erg aktief. Met garantie en service en service en service. Komt a "us langs BARKER'S AUTOMOBIELBEDRIJF Herengracht 79 LEIDEN Hoofdstraat 133 SASSENHEIM N.V. AUTOMOBIELBEDR. VAN DER VELDE Zoeterwoudseweg 23a geplaatst. De stencilafdeling en de pers dienst van de studenten draaiden ook gisteren weer op volle toeren. Hoogleraren en staf van de theologi sche faculteit in Tilburg hebben zich achter de standpunten van de studenten gesteld inzake het medebeslissingsrecht. Zij hebben vanmorgen in een telegram aan de president-curator laten weten dat zü de „verharding van de standpun ten" betreuren. De hoogleraren en stuf stellen voor te beginnen met de feitelijke uitwerking van het medebeslissingsrecht zonder zich van te voren op een van de twee uitgangspunten vast te leggen. Studenten medicijnen en tandheelkunde Regeling voor alle studierichtingen gelijk DEN HAAG (ANP) Minister dr. G. H. Veringa van Onderwijs cn Weten schappen heeft minister W. den Toom van Defensie gevraagd om met ingang 1 mei geen bijzonder uitstel eerste militaire oefening te verlenen voor eerstejaarsstudenten in de genees kunde en tandheelkunde. Na overleg in de ministerraad is hiertoe besloten. De uitstelregeling wordt hierdoor van alle toekomstige studenten gelijk, ongeacht bun studierichting. Voor degenen, dia dit Jaar hun eind examen gymnasium of hbs halen en zich reeds aanmeldden voor medicijnen of tandheelkunde en onder de bijzondere uitstelregeling zouden vallen, is er een overgangsmaatregel getroffen. Dezo houdt in, dat zij toch voor bijzonder uit stel in aanmerking kunnen komen voor universitaire studie met uitzondering van de studie in de geneeskunde, tand heelkunde, diergeneeskunde, biologie en psychologie en voor studie van een Deze overgangsregeling geldt uitslui tend voor degenen, die geboren zijn tus sen 1 januari 1949 en 1 oktober 1950 en dit jaar het eindexamen hbs 5-jarige cur sus behalen en voor degenen, die gebo ren zijn tussen 1 januari 1950 en 1 okto ber 1950 en dit jaar het eindexamen gymnasium of hbs 6-jarige cursus beha len. De dienstplichtige abituriënten die van deze overgangsregeling geen ge bruik willen maken en zich vóór 1 mei 1969 bij een plaatsingscommissie had den aangemeld, kunnen de minister van Defensie verzoeken, vervroegd (in Juli 1969) voor eerste oefening te worden op geroepen. Zij kunnen in het algemeen dan in ok tober of november 1970 de eerste oefe ning hebben volbracht en dan, na over leg met de desbetreffende faculteit, nog in 1970 met de studie een aanvang ma- Voor degenen, die in een vorig jaar de studie in de geneeskunde en de tandheel kunde waren begonnen, brengt de nieu we regeling geen wijziging. De bijzonde re uitstelregeling voor a.s. studenten in de farmacie wordt dit jaar nog gehand haafd en zal met hét volgende college jaar vervallen. Om de teleurstelling zo veel mogelijk te verzachten, heeft de minister van De fensie besloten, uitsluitend voor het stu diejaar 19691970 een alternatieve mo gelijkheid te scheppen. Wie onder de bijzondere uitstelregeling zouden zijn ge vallen en blijkens hun opgave bij een plaatsingbureau geneeskunde of tand heelkunde hadden willen gaan studeren, zullen desgevraagd toch het bijzondere uitstel kunnen krijgen, als zij een ande re universitaire studie ter hand nemen (maar niet biologie, psychologie of dier geneeskunde) of voor 'n akte m.o. gaan 1 studeren,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9