■m Vrouwenbeweging beleefde hoogtepunt van seizoen RAADSAGENDA KJ Voor flinke jongens 1 Aanmelden: PAGINA viAi/ DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 APRIL 1969 Zuidelijk Toneel „Globe"speelde „Ceremonie voor een vermoorde neger" van avangardist Arrabal CEREMONIE voor een vermoorde neger," een stuk eigentijds theater de Spaanse avantgardist Fernando |rrabal telt eigenlijk zes akten. Gis- jravond maakte Ton Lutz, de direc- r van het Zuidelijk Toneel „Globe", het gruwel stuk van Arrabal in Schouwburg opvoerde, er een ze- inde bij: een akte, waarin hij alleen rol vervulde. Lutz ging in dis- e met het publiek een unieke ■beurtenis in Leiden om van ge- lichten te wisselen over de vragen, ilke het stuk opwekt, over hetgeen n gezien had en hetgeen men niet had. De discussie was natuur- geen discussie in de eigenlijke zin het woord, het was meer een en antwoordspelletje, waarin de alleswetende vraagbaak was. EREMONIE voor een vermoorde neger" is een schokkend (eigen- verkeerd woord, we zijn toch eer te schokken) stuk toneel i de surrealist Arrabal. waarin de Onwerkelijkheid bijna absurde vor- aanneemt. Twee kerels maken wijs. dat zij de allergrootste, -ktste toneelspelers van de we- zyn. Voortdurend spelen zij een n zegt tegen de ander, dat groots is. De ander beweert het- staan twee figuren op het Vincent (Ton Lutz) en Jeroen Aendenboom), maar het had n goed slechts één persoon kunnen l Beiden zijn even schizofreen, even i klein (figuurlijk). Hun ige bezit vormen (gestolen) kleren, -lkleren en daarom kunnen zij i Don Juan spelen, want ze V uil verbranding wordt duurder en w. van Voorschoten vragen de om een aanvullend krediet van 1.200,in verband met de gestegen dragen in de kosten van de Leidse ilverbrandingsinstallatie. Voor het jaar 1969 was een bedrag n f 20,per ton begroot. Thans blijkt bedrag f 24,per ton te moeten zijn; t verschil van de geschatte 5.300 ton ruim f 21.000.B. en w. merken op, t door deze verhoging het nadelig sal- n de reinigingsdienst toegenomen ien vergelijking van de Leidse vuil- rbrandingsinstallatie met installaties blijken de exploitatiecijfers in iden echter als volkomen verantwoord kunnen worden beschouwd, aldus het urgerlijke stand eboren: Richard Cornelia Feyaz z.v. Yildiz en A. E. v. d. Werf; Gerrit Jan L. Pluimgraag en N. A. Haasnoot; nard z.v. L. Pluimgraaff en N. A. asnoot; Josephus Hendrikus Jacobus Verhaar en M. Velthurjzen; ■tender z.v. H. Levahrt en A. Spaan- Catharina Maria d.v. A. M. totgeest en C. M. Luk: Simone d.v. N. Seggelen en M. L. C. Verhoeven; i d.v. M. Karkri en M. C. P. Fe- Jacobus z.v. A. v. d. Laan en j (artevelt; Jolanda Adrians Agnita d. H. Broug en G. Bostelaar; René Mar- F. G. J. v. d. Broek en W. Be- boy; Justin Erno z.v. P. A. Vroon ec L. Staffeleu en A. Verhoeven; brnelia Wllhelmina Johanna Laurence E. J. J. de Keuning en L. C. J. A. lolkers. Overleden; P. W. de Gooier 66 j.. 1 H. Hoogenboom 59 j.. m.; M. E. v inden lj., d.; J. W. Duijm 65 j., ÏSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS De heer J. Wiebes, geboren t wiskunde en natuurwetenschappen proefschrift getiteld „Calorie n Liquid and melting heli noveerd tot doctor in de faculteit wiskunde en natuurwetenschappen proefschrift getiteld „a-Methyleen- ityralacton uit tulpen (Onderzoek ursor-lacton relatie"). De promotor prof dr. H. Veldstra. De heer M. v. Rhijn, geboren trecht en thans wonende te Bunnik, gepromoveerd tot doctor in de facul- geneeskunde op proefschrift ge teld „Een endemie van struma en in het centrale bergland 'est Nieuw Guinea". De promotor was prof. dr. A. Querido Geslaagd voor doct.ex. Ned. Recht, de eren J. J. J. Verburg, J. C. J. de Pree staan eindeloos ver van deza twee historische minnaars. Ze zijn ook ja loers en pesten elkaar, maar zijn te gelijkertijd ook zeer naief. het meisje Luce (licht) platengek Franciscus (André Beyde) die, omdat hij zo onschuldig en een voudig is, zwart is. De omgedraaide wereld van Arrabal: de realiteit is zwart, de schijnwerkelijkheid blank. Ofschoon ook het meisje Luce (Pleu- ni Touw) een levend rekwisiet is voor de twee groot heidswaanzinnigen speelt zü ook in de irrealiteit mee. Als de vermoorde neger, door wie zy ge troffen is, onder een bed ligt te ver gaan, beaamt zij op een vraag van de twee gekken, dat zy rottende hond ruikt. Beaamt zy dat. omdat ze dan de twee af is, of, omdat ook zy vlucht heeft genomen in de schijn werkelijkheid? Wie speelt niet op z'n tijd?", vraagt Ton Lutz zijn auditorium. Ta, wie niet. J. L. Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars Op de gisteren in het Logegebouw ge houden bijeenkomst van de Leidse Post- gelverzamelaars had de wedstyd A. C. Milan-Manchester U. toch wel degelijk zijn invloed. By lormaal aanwezigen had de hobby het an de sport, gewonnen. By de opening •erzekerde de heer A. de Best echtei dat hij geen spelbreker wilde zijn en da lukte hem zeer wel, want voor negei •ergadering als de velling, het officiële gedeelte afgelopen. De Best deelde mede dat de Dag van de Postzegel, welke in oktober Philatelica gehouden worden niet door kon gaan. daar deze dagen streeksgewijze, door de Landelijke Bond worden toegewezen en in 1970 dooi Leiden zou georganiseerd kunnen wor den. In 1970 viert de afdeling echter haar zesde lustrum met een tentoonstel- het wedstrijdelement aan wezig is. Dit is echter op de Dag van de Postzegel niet toegestaan, zodat het bestuur had besloten om op de Bonds dagen op 10 en 11 mei het voorstel te lanceren de Dag van de Postzegel in 1971 toegewezen te krijgen. De notulen van de vorige vergadering in de heer Gaykema werden onder dank en ongewijzigd goedgekeurd. byisten-band en alle goeds toegewenst voor hun verzamelingen. De heer Spijker gaf enkele filatelistische nieuwtjes uit Suriname en de Antillen, waarbij voor al opviel dat de Kerken-serie van de Antillen geheel was ingetrokken wegens kleurafwijkingen. In de hierna volgende veiling bracht de heer A. J. Hagemans 42 kavels onder de hamer, doch ook hier bleek de voetbal invloed te hebben daar meerdere kavels retour gingen en de stemming flauw was. De jeugdclub vaarde er echter wel bij, zodat de heer J. v. Kamepenhout zyn jongens weer blij kon maken. Prenten Tet-feest in „Volkenkunde" Momenteel wordt in het Rijksmu seum voor Volkenkunde te Leiden een kleine expositie gehouden van Nieuwjaarsprenten uit 1962 van Dong- De dorpsbewoners houden zich voor namelijk bezig met de rijstbouw. Daarnaast plegen zij ieder jaar mil joenen prenten te drukken. Vanaf jes georganiseerd, deze met de hand gedrukte prenten die door handelaren uit heel Vietnam worden opgekocht en gedistribueerd voor het nieuwe jaar volgens de Chinese maan-kalender, het zgn. Tet-feest dat dit jaar op 17 fe bruari is gevallen. Roemeens Strijktrio in de Lakenhal Dinsdag 13 mei a.s. zal in het Stede lijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel 28 te Leiden een concert plaatsvin den van het Roemeens Strijktrio, be staande uit de musici Alexander Lascal, viool, Alexander Todicescu, alt en Stefan Metz, cello. Het trio wordt aangevuld door de pianist Henk Briër. Op het programma staan werken van Boccherini, Mozart, Schubert en Beet hoven. De aanvang is om 20.15 uur. Gem. aankondiging ONTTREKING AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden. dat van 25 april tot en met 8 mei 1969 ter gemeente secretarie, afde ling Openbare Werken (Stadhuis, ka mer 112) ter Inzage zal liggen het bij beschikking van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van 9 april 1969, G.S. no. 820, goedgekeurde raads besluit van 24 februari 1969, no. 50, tot onttreking' aan het openbaar ver keer van de gedeelten van de Morsweg en de Hoge Morsweg, welke zijn gele gen tussen de onmiddellijk ten noord westen van de spoorlijn Leiden-'s Gra- venhage gelegen Aquamarijnstraat en het perceel Morsweg nr. 203. Tegen de beschikking van Gedepu teerde Staten kan uiterlijk tot op de dertigste dag na de datum van deze aankondiging beroep worden inge steld by H.M, de Koningin. Het beroep schrift moet worden ingediend by de Commissaris der Koningin in deze pro vincie. Leiden, 24 april 1969. Feestprogramma op Koninginnedag Voor de viering van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana op woens dag 30 april is door de Vereniging Ko- feestprogramma ontworpen. Van 's morgens vroeg tot middernacht, van reveille tot slot van het Oranjebal. is er voor een ieder, die op de een of andere wijze Koninginnedag wil reveille door 4 drumbands; 8.15 uur: Aubade met politiemuziek op het Stadhuisplein; 9.00 uur: Kinderfeesten in 4 biosco pen; 9.00 uur: Kinderfeesten in de buiten wijken; 9.00-10.00 uur: Lodewijkcarillonmu- ziek; 9.30, 10.30 en 11.30 uur: drie oppen- kastvoorstellingen in de Burcht; 9.30 uur: Filmvoorstelling voor de jeugd in het Antonius Clubhuis: Voorschorens Oranjefeesr begint al vanavond ln Voorschoen is door de Kou. Wil. heluiinavereniging een zeer uitgebreid feestprogramma samengesteld rondom de verjaardag van de koningin. Van avond wordt het feest al ingezet met een snelschaakwedstrijd in „De Werf", voor de winnaar is de K.W.-beker beschikbaar. Vrijdag begint in het Cultureel Cen trum 's middags om 4 uur de lilm- voorstelling voor de schooljeugd. Zaterdagmiddag om 2 uur wordt het Lunapark op het MOC-terrein geopend en deze kermis draait daarna met uit zondering van zondag tot en met 30 april. Zaterdagavond is er in het Cul tureel Centrum een Toneel-dansant, verzorgd door de Nutstoneelgroep. De baten van deze avond zijn bestemd voor het te bouwen zwembad. Maandagavond om 7.30' uur is er Volkszang op de Voorstraat met mede werking van een harmoniegezelschap. Na de volkszang is er een lampion optocht door het centrum. Woensdag 30 april is er weer om 9.30 uur de kinderoptocht, waarbij vyf muziekgezelschappen medewerking verlenen. Om 11.15 uur is er een de monstratie door majorettes. Om 12 uur zijn er zwemwedstrijden in het in- struciebad, verder een tweetal puzzel- ritten. kinderspelen en om 5 uur in de middag de traditionele voetbalwed strijd Rouwkoop-SVLV. Nieuw is de ontvangst in de raadzaal van de medewerkenden aan de festi viteiten in de middag om 5 uur. Ten slotte 's avonds om 8 uur in het Cull tureel Centrum een beatavond en wie hier nog niet genoeg aan heeft kan daarna tot middernacht terecht op de kermis. ORIENTATIE-PUZZELRIT De Auto- en Moterclub Voorschoten organiseert op Koninginnedag in sa menwerking met de „Koningin Wil helm inavereniging" weer een Konigin Julianarit voor auto's en motoren. Aan deze oriëntatierit kan worden deelgenomen in A-klasse (geroutin. van de KWV of AMCV ontvangen f 1.50 reductie op het inschrijfgeld. Inschrijven vanaf 13.00 uur in „Het Wapen van Voorschoten" aan de Schoolstraat te Voorschoten. OEGSTGEEST Voort te Oegstgeest vordert men thans I gestadig met de bouw van een burge- j meesterlijke ambtswoning. Naar men ons RONDRIT BEJAARDEN „BRENG EENS EEN ZONNETJE. De rondrit bejaarden is voor vele oude' re Ingezetenen van Oegstgeest een jaar- 200 deelne grandioze feestdag waarover lang j vordt nagekaart. De kollekte, kortelings de Leiderdorps* drumband van het Pa trimoniumpark naar de verzamelplaats voor de aubade op de Erica-Mauritssin- gel. 8.10 alle leerlingen der lagere scho len verzamelen op de Ericalaan-Mau- ritssingel en gaan voorafgegaan door de Leiderdorpse Drumband en vergezeld 'loor „De Burcht" naar het gemeente huis hoek Berkenkade waar de aubade j zal plaats vinden. 8.45 aubade door i .schoolkinderen van alle klassen der la gere scholen by het gemeentehuis. Mu zikale leiding; de heer Ad Hoogenboom, directeur der Leiderdorpse Muziekschool. Muzikale begeleiding: Leids Jeugdorkest „De Burcht" en hammondorgel. Na af loop van de aubade gaan de leerlingen der klassen 4, 5, en 6 naar de sportter reinen voor de kinderspelen 9.00 de kinderen van de kleuterscholen stellen zich op op de speelplaats van ,,'t Kwetternest" aan het Kwikstaartplein. terlaan waar een kleuterfeest geven. De kleuters kunnen aldaar om ca. 10.15 worden afgehaald. 9.30 kinderspe- gehoudeu, heeft een bedrag van 2.000,- opgebracht, hetgeen ongeveer de helft is van het bedrag dat het comité denkt nodig te hebben. Giften zijn bijzonder hartelijk welkom en er bestaat gelegen heid een bijdrage te storten op gironum mer 551790 ten name van de heer A. feest 9.30 in „Irene". Einde kinderfeei Koerten. Dorpsstraat Oegstgeest met om ca. 11.15 uur. vermelding „Rondrit bejaarden". uitgaansdatum is bepaald op 14 leerlingen van de kla; 6 der lagere scholen op de sportterrei nen aan de Hoogmadeseweg. 9.30 kin derfeest in het Dorpshuis. Idem kinder- Het nieuwe politiebureau te Oegst geest zal volgende week dinsdag, 29 april a.s. door de Rijkspolitie in gebruik worden genomen. De officiële opening vindt plaats te 14.30 uur. Oranjefeesten in Leiderdorp WOENSDG 30 APRIL 1969 7.45 verzamelen van de kinderen van de kinderen van de chr. school Zijlkwar tier. r.k. school „De Meijegaard" en Pr. Willem-Alexandersehool by de chr. school „zyikwartier" aan de Splinter- calaan-Mauritssingel. 7.30 vertrek 10.00 Jeugdfestival Step-Inn, 40; 12.00 uur; Ontvangst door Burge meester (Burgerzaal); 14.00-14.30 uur: Start Oranjewandel tocht Burcht; 14.30 uur: Interland voetbalwedstrijd Nederland-Schotland, UVS-terrein; 15.00-16.00 uur: Openluchtdansen op het Pieterskerkplein; 16.00 uur: Muzikale rondgang met wandelaars; 16.45 uur: Wandelaarsdefilé, Stad huis; 17.00 uur: Prysuitreiken aan de wan delaars, Burcht: 20.30-21.15 uur: Muzikale demon stratie en taptoe. Pieterskerkplein (W. W.) Oranjebal in de Stadsge- „De Rijnklievers" De Leiderdorpse postduivenvereni ging „De Rynklievers" hield zondag 'n wedvlucht vanaf Roosendaal. In concours waren 418 duiven. Gelost werd om 9 uur met kalme noorden-wind. De afstand bedroeg ongeveer 68 km. De duiven van de volgende eigenaars kwa men als eerste aan: 1. A. v. d. Dop Zn.; 2. A. G, Holland; 3. Chr. v. d. Pluym; 4. A. v. d. Dop Zn.; 5. J. de Pan; 6. Gebr. Kok; 7. A. G. Holland; 8. A. v. d. Dop Zn.: 9. J. v. Alphen; 10. A. v. d. Dop Zn. Oegstgeests Vrouwengilde maakte kleurige en muzikale reis door Portugal volschieten" van 'n dia-film en het daarvan ligt praktisch binnen ieders bereik maar om van het verkre gen materiaal een uitgekiend program ma te maken vereist veel fantasie en gevoel voor sfeer. Mevrouw H. Linden- hof f-Hop, gisteravond vertoonde zij haar Portugese serie op uitnodiging van het Gilde te Oegstgeest, bezit genoemde gave. De „reis" door Portugal werd dan ook een uitermate boeiende aange legenheid. De dames-leden die verstek lieten gaan, hebben veel gemist. De presidente, mevrouw J. Staal-van Santvliet vestigde in haar welkomst woord de aandacht op de komende ryst- tafel-kookdemonstratie welke gevolgd zal worden door 'n rijsttafel-eetfestijn, hetgeen plaats vindt op 7 mei a.s. Het een en ander kan door ongeveer een zestigtal dames worden bijgewoond zo dat het wel zaak is zich tijdig op te ge ven. De excursie naar de Hollandia- fabrieken te Veenendaal is gepland op 17 juni met daaraan verbonden een uit stapje naar Arnhem (safaritocht). Hierna nam mevrouw H. Lindenhoff- Hop de aanwezigen mee de grens over naar Portugal dat, gezien de geogra fische ligging, een ideaal vakantieland is waar men kan genieten van prachtige stranden, landschappen, cultuur etc. Zij vertoonde haar dia's omiyst met Nationale Ronde van Zoeter woude op programma voor Koninginnedag Tal van evenementen Het bestuur van de Zoeterwoudse Oranjevereniging is er weer in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin op 30 april a.s. Het wordt reeds op zaterdag 26 april Ingezet met een volleybaltoernooi, waar aan zes teams deelnemen in de gymzaal aan de Schenkelweg. Dinsdag 29 april gaat 's middags om 4.00 uur de kermisattraktie aan de Schenkelweg draaien. Om 20.30 uur lam pionoptocht m.m.v. de drumband V.I.O.S. Vertrek vanaf het Don Boscohuls. 20.00 uur klaverjaswedstryd in het Don Bosco- huis. J. J. E. Schutte, allen te Leiden. SEMPRE AVANTI ZORGDE VOOR UITBUNDIGE AVOND een suggestief karakter verleende. By- zonder fraai waren opnamen van tegel plateaus waarop het leven van de H. Antonius staat uitgebeeld, van de mag nifieke en schilderachtige visserplaats Nazaré waar de zwarte kleding van de vrouwen niet het enige overblijfsel is van Moorse invloeden. Byzonder ge slaagd waren voorts een serie markt- opnamen van de zaterdag-markt in de oudste Portugese universiteits stad Coimbra. Ook Fatima werd niet overgeslagen met z'n kleurrijk uitgedoste bedevaart gangers die er vaak een week lopen voor over hebben de plaats van de ver- schyningen te bezoeken. Van Lissabon, ook wel genoemd „Ko ningin van het Westen" en „Prinses der Oceanen" zagen wy fraaie opnamen van kerken en paleizen en het grootste marmeren „ontdekkingsmonument" van Hendrik de Zeevaarder en zyn volgelin gen. De kloosterkerk van Maria van Bethlehem is ronduit een juweel van bouwkunst met een weergaloze kloos terhof (renaissance). Na de pauze werd een „bezoek" gebracht aan de plaats Belem aan de Taag, Sintra met zijn parken, de historische stad Evora en het prachtige klooster van Batalha, DERDE STEIGER IN LEIDERDORPSE DOESHAVEN verwarmde zwembad „De Does". 10.45 de kinderen van de kleuterscho len. voorafgegaan door de Drumband „Leiderdorp" naar het gymnastieklo kaal Ericalaan hoek Hoogmadeseweg waar een kleuterfeest wordt gegeven. De kleuters kunnen aldaar om ca. 12.00 uur worden afgehaald. 13.30 kinderfeest in het Dorpshuis. En 13.30 kinderfeest in „Irene". 15.00 korfbalwedstryd Velocitas 1- Fiks 1 op het Velocitasterreln aan de Hoogmadeseweg. 17.00 gecostumeerde kinderoptocht voor kinderen van 4 t.e.m. 14 jaar. Er zijn mooie prijzen te winnen voor de fraaiste en origineelste deelnemers- (sters). Deelname gratis. Deelname ia mogelijk: individueel, of in groeps- of verenigingsverband met versierde fiet sen, steps, wagentjes enz,. Na afloop prijsuitreiking in de Brandweergarage aan de Berkenkade. 19.30 uur Open Oranje-Bridgedrive in het A. C. Wegrestaurant. De gehele dag kermisvermakelijkhe den op het feestterrein Ockenrode. De deelnemende kinderen van de lagere en kleuterscholen ontvangen op school alle mededelingen betreffende de deelname aan de spelen en feesten. 20.00 uur Jeugd sociëteit „Kwart Over" en ..Happy Jack" organiseren dansavond m.m.v. S. Harwijck in gebouw Irene. Toegangskaarten ver krijgbaar op 28 en 29 april in ge bouw Irene en Trefpunt van 7-8 uur. VERKEERSMAATREGEL In verband met de opstelling voor de aubade wordt op 30 april des mor- -nnw ap jooa ann 00 6-08 L u*a sua8 ritssingel en Ericalaan een éénrich tingsverkeer ingevoerd. Alle verkeer komend van de Acacialaan zal worden omgeleid via Hoogmadeseweg, Hoofd straat, Van Geerstraat en Irene- straat zullen gedurende deze zelfde tijd voor het verkeer gesloten zijn. haven, de heer J. Nievaart, de grote binding constateren, welke de leden blijkbaar met de vereniging hebben. Ruim honderd leden kon hij nl. op de jaarlijkse ledenvergadering verwelko men. waarvan velen hun echtgenotes hadden meegebracht. Nadat de verslagen van secretaris en penningmr. onveranderd waren goed gekeurd. werden contributie en liggeld vastgesteld. „Ondanks de inflatoire tij den waarin wij leven" aldus de heer Nievaart, „kan het bestuur deze bedra gen handhaven op het niveau van het afgelopen jaar". De periodiek aftredende bestuursleden, te weten de secretaris de heer H. Jong man en Ir. R. Poels werden wederom voor een periode herkozen. Toch wilde de voorzitter aan beide heren namens de léden zijn hartelijke dank betuigen voor het vele werk, dat zy voor de ver. doen. De «eer. heeft momenteel de ad ministratie van een vereniging welke tot een bedrijf is uitgegroeid, terwijl de heer Poels liet bestuur met zyn enorm veelzijdige kennis vaak van groot nut is als technisch adviseur. Voor de toekomst van de ver. staan er tal van activiteiten op het program ma. Een derde lange steiger van 80 m. zal worden gebouwd. Wel zal deze, met reeds gereed gekomen steiger» grote verhaalpartlj van welhaast Het programma van woensdag 30 april wordt geopend met klokgelui om 8.00 uur. De gang van zaken rond de aubade is ingrijpend gewijzigd ten op zichte van voorgaande jaren. Verkeers technisch was de aubade voor het ge meentehuis aan de Noordbuurtseweg met het drukke doorgaande verkeer nooit eenvoudig. Door de veranderingen op het raadhuisplein is dit nu zelfs onmogelijk geworden. Nu zal er om 8.30 uur een muzikale rondgang worden ge souden. Aansluitend hierop zal de aubade plaats hebben op het plein aan de Schenkelstraat. Daarna zullen er kinderspelen wor den gehouden in de Jan van Banning- straat. De deelnemers zullen getrak teerd worden en voor de spelen is een groot aantal prijzen beschikbaar. 10.30 uur ringsteken te paard onder auspiciën van de Ruitervereniging Jeanne d'Arr in de Eloutstraat. Eenieder kan deel nemen. De jeugd van 12 t/m 16 jaar kan om 11.30 uur op de fiets. Voor de jes is er een puzzelrit en voor de jon gens een dobbelrit. Om 13.00 uur vindt de Schenkelloop plaats. Hiervoor zyn efn S™te verhaalpartlj van welhaast („aiuirfupip nrhzen be- a,,e schepen teweeg brengen; dan zul len alle leden echter hun definitieve plaatsen krijgen toegewezen. Hiervoor kwam de Tech. Comm. reeds bijeen. Ook de baggerwerkzaamheden haven en de Does zullen worden •en ploegprijs en individuele prijzen be schikbaar. Hoogtepunt van de viering I* sroot wielerprogramma op het part Schenkehveg—Zwei kade. dal om de Vries en Gé Koolhaas zongen hun prachtige operettes. Ook het hun lied „Schon ist die Jugendzeit" werd niet In het St. Antonius-clubhuis hield Stedelyke R.K. Vrouwenbeweging gezellige avond ,-J huisgenoten. In haar openingswoord zei de voor- Na de pauze, dat even uit de hand liep zitster mevrouw C. Uphoff-Visser zeer door een defect aan het licht werden trots te zyn op de grote opkomst deze door Lyda en Wim Brugman nog de avond. De reden hiervoor was dat voor volgende liederen gezongen, Zissibon en de 4e maal het Leidse Muziekgezelschap de „Bostella". Er werd besloten door het „Sempre Avanti" voor de dames optrad gehele koor met Engelse songs. Het da- met een geheel nieuw programma. verend applaus van de aanwezigen en Mevrouw Uphoff maakte bekend dat de hartelijke dankwoorden van mevrouw heden een grote aktie gaat beginnen. Uphoff waren dan ook terecht, deze heet: Diensten-centrum. Er zullen Gistermorgen om twee minuten voor pamfletten worden uitgegeven de 10-jarige Lies Solly op hel letters Z.Z.Z., dit betekent: zelfstandi 'hoolplein van de Lucas van Leyden- zonder zorgen. Het grote doel anvangt. gecontinueerd, terwijl er tevens op -(Utrijd op toerfietsen voor Inge-ZQek een kaait van de haven zal wor i 16 jaar. 2. Wedstrijd op t «•line (80 i ■k Aalmérkt.Hjd.M het .vond w« <x>» de hde gro» Terloting, beelicwartiertje" met haar hand door ten dienste voor het gehandicapte gevallen. Daarbij liep Er gaan 27 juni 3 moedera „slagaderlijke bloeding op. waar- naar Lourdes. 25 juni ia per BHD naar het Diaconesaen- Hjkse uitgaansdag werd vervoerd. De opening en de verdere gang Na jaren zal te Leiden weer een zaken op deze avond liet de voorzitster Mei Demonstratie (vanaf de Kaas- gaarne over aan Sempre Avanti, dat Harkt te 19.00 uur) en een byeenkomst na hun herkenningsmelodie Burcht vanaf 20.00 uur) gehouden ging met het optreden van Lyda Spaans lorden. In dc Burcht zullen spreken met Suzie. daarna volgde Wim Brug- Cmmy Lopes Dias en Henk Gortzak. Ie land zullen aan de start komen. Programma's zijn op liet parcours verkrijgbaar. Om 14.00 uur en 15.30 uur zijn er kinderfilmvoorstellingen in Ons Huis voor de knderen van de leden. Ook het neuwe gebied krijgt zyn deel van het programma. Om 16.45 uur begint nabij de Sjaloomschool in de Veldzichtstraat het tobbetje steken, 's Avonds is er Op dinsdag 29 april zal 'a avonds Oranjebal in het Don Boaoohu om half negen in de door het Leid: Academisch Kunstcentrum geëxploi Ray Staakman in Galerie Walenkamp De Kamellons en tienerbal in Ons Huls waar De Spyders zullen spelen. 1 mei teerde Oalerie Walenkamp."" Niéuw- Oranjemiddag voor de bejaarden steeg 11, een tentoonstelling worden In "et programmaboekje van de geopendvan kinetiese objecten van Oranjevereniging worden ook medede- Ray Staakman. De expositie, die duurt Hngen gedaan over de Dodenherdenking, tot dinsdag 20 mei, is dinsdags tot en I Daarbij is absusievelijk vermeld, dat met vrijdags te bezichtigen van 1 tot deze zal plaats vinden op 3 mei: dit met het lied van het pierement. 6 ih**, #%t«rdage van 2 tot 5 uut\ moet 4 mei zijn. a kaart van de haven zal worden opgehangen, waarop alle ondiepten zul- Ien zijn aangegeven. Over de beperkte 1 openingstijden van de Doesbrug kon de voorzitter mededelen, dat het contract met de huidige brugwachter per 1 juli afloopt, hij hoopt dan tot een betere regeling te komen. Over 5 jaar hoopt de heer Poels de brug in zijn geheel echter te zien ver- dwynen. Ook uitbreiding van het per soneelsbestand ligt in het verschiet: naast een vaste administrateur, die bin nenkort zeker noodzakelijk zal biyken, zal er eveneens een terreinknecht moe ten worden aangetrokken, wanneer de helling en de winterstalling gerealiseerd zullen worden. Voor de behendigheidswedstrijden op 7 Juni zei de secr. reeds 70 inschrijvingen te hebben ontvangen. Nadat hij van de vergadering een machtiging had gekregen om in derge- ïyke gevallen leden te kunnen royeren, sloot de voorzitter de vergadering ech ter niet na de techn. comm. zijn grote erkentelijkheid te hebben betuigd voor het vele werk, dat deze het afgelopen winterseizoen had verricht. Inbraak in pompstation aan Hoogmadeseweg Vannacht is ingebroken in het ben zinestation aan de Hoogmadeseweg Leiderdorp. Een muurkluis werd AUTOTOCHT de Leiderdorpse gemeenschap. Er is een begroting gemaakt die uitkomt op een bedrag van ƒ3000 - bedrag moet nog binnen komen. De grote dag voor de bejaarden is op zaterdag 14 juni. Ook is voor dit doel een giroreke ning geopend: 251576 t.n.v. E. Kronen- Vergadering van de gemeenteraad op maandag 28 april 1969 des avonds oni 8.00 uur in de vernieuwde raadszaal. Voorstel tot oeschikbaarstelllng van een krediet voor de uitbreiding van dc jachthavenaccommodatie; voorstel tot instelling van een reconstructie- en sane ringsfonds; voorstel tot intrekking van bet raadsbesluit van 31 maart 1969, nr 145. en tot verkoop van een Kavel grond in het Essenpark; voorstel tot beschik baarstelling van een lokaal van de twee de openbare lagere school voor de chris telijke lagere school aan de Splinterlaan voorstel tot benoeming van een 7e leer kracht aan de 2e openbare lagere school; voorstel tot het verlenen van een extra subsidie aan de Stichting openbare bi bliotheek Leiderdorp: voorstel tot be schikbaarstelling van een krediet voor het maken van ?en extra toegang naar het korfbalveld; voorstel tot afwyzing van een verzoek van de Stichting Paro chiële Scholen Meerburg om gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van een diaprojector voor een kleu terschool; idem om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een televisietoestel voor een lagere school, voorstel tot inwilliging van het verzoek van de Vereniging voor Protestant Christelyk Kleuteronderwijs om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van een grasmaaimachine voor een kleuterschool: voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven, gedaan voor het openbaar kleuteronderwijs in 1967; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van vier filmprojektoren voor de lagere scholen: voorstel tot inwilliging van het verzoek van de Protestants Christelijke Schoolvereniging om gelden beschik baar te stellen voor de uitbreiding van het aantal kapstokken in do lagere school aan de Splinterlaan: voorstel tot nadere vaststelling van het bedrag per leerling voor het uitgebreid lager onder wijs (thans mavo) over 1968; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de activiteiten van de Stichting Leiderdorps Jeugdwerk i.o.; rondvraag. WIE WIL ONZE KRANT k BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Kredieten voor woningbouw in Alphen-Noord Het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds te Den Haag. dat te Alphen ten an de Veldbloemweg in het be stemmingsplan Noord I 2226 eengezins woningen en 65 autoboxen gaat bou wen, heeft, met de voorbereidende werk zaamheden hiertoe een aanvang doen Dit is voor de gemeente aanleiding de nodige voorzieningen te treffen voor de aansluitingen op het gasnet, het water leidingnet eu het elektriciteitsnet. Hier voor vragen b. en w. van de raad kre dieten van f304.720,—, f 139.600— en f241.200,Voor dezelfde voorzienin gen t.b.v. de door de N.V. Muys en De Winter (Alphen) aan de Uranus- en de Neptunusstraat in hetzelfde bestem mingsplan te bouwen 82 eengezinswo ningen. vragen b. en w. kredieten van f 26.400.—, f 22.300,— en f 44.700,—: en voor de door Alphense bouwonderne mingen aan de Poolsterstraat en de An- taresstraat te bouwen 80 eengezinswo ningen vragen b. en w. kredieten a f23.500,—. f 16.500.— en f33.000,—; voor de 74 woningwetwoningen, project van de Alphense Bouw-combinatie. zijn kredieten nodig van f24.200.-, f 11.600.- en f 21.600,een totaalbedrag van ruim f 900.000.—. Aanbesteding B. eu w. hebben gis teren openbaar aanbesteed het uitvoe ren van grond- en rioleringswerken, het maken van asfalt- en klinkerverhardin gen, alsmede het aanbrengen van oever- verdedigingen, waaronder een loswal. met bijkomende werken aan de Hei manswetering. e.e.a. (en behoeve van 't industriegebied in Alphen-noord. Van de 13 aunbiedignen lag die van Pliegher N.V.. Nieuwe Rijksweg ontvangen van de N.V. Goudse Aanne mingmij. Van Deest te Gouda, die een bedrag van f463.000.— aangeeft: de dan weer opvolgende laagste aanbieding h 1464.500,kwam binnen van de N.V. Aannemingsbedrijf B. M. Noordennen te Hardinxveld-Giessendam. De gunning is aangehouden. Voorts hebben de volgenda aanne mingsbedrijven voor dit werk ingeschre ven uit het verschynlngsgebied van ons blad: de N.V. Aannemingsmij. v.h. firma Gebra. E. v. Luiing, Woubrugge f 466.000; Aannemingsbedrijf C. A. Langeveld, Al phen a.d. Ryn f473.800.— en de N V Aannemingsbedrijf Wegenbouw Gebrs Schouls. Leiden f474.500.—. Volgende week eerste paal voor Alphens overdekte zwembad Donderdag 1 mei a.s., 's morgens te 1 uur, vindt de eerste steenlegging plaats voor het overdekte zwembad aan de Prinses Irenelaan. De officiële han deling wordt verricht door de heer J. C. Duin, wethouder van Sport- en Jeugd zaken, tevens voorzitter van de Alphen- Sportstichting. Het zwembad wordt }rP 1.133.200,— door het aannemings- bedrijf D. de Rooy N.V. te Badhoeve dorp gebouwd. De architectuur ls toe vertrouwd aan het architectenbureau H. Wesselo en J. J. van Voorst te Bus- EISENHOWER WEG IN ALPHEN-NOORD B. en w. van Alphen aan den Ryn delen de gemeenteraad als hun mening mede, dat aanleiding bestaat om de naam van de oud-president der Vere nigde Staten, generaal Dwight D. Eisen hower, te verbinden aan do westelijke doorgaande noord-zuid-route ln Alphen- Noord; het lijdt geen twijfel dat de ge meenteraad zich hiermede unamien zal verenigen. i Door 18 jongens en meisjes, junioren van de tafeltennisclub Baronie, is een examen afgelegd voor het verkrygen j van een diploma. Bij het praktisch ge- I deelte. dat afgelegd werd ln de kantine van de N.V. Baronie, gaven ook meer- I ilere ouders blijk van hun belangstelling. Het erelid van deze vereniging, de j heer J. Ba rends, reikte de diploma's uit De voorzitter en trainer van de A.T.T.C. Baronie, de heer D. M. de Veth, gaf een toelichting, betrekking hebbende op de tafeltennissport. Hy had zyn methodiek de laatste wintermaanden toegepast op deze jeugdige spelers, waarbij sommigen verrassend voor de dag kwamen. Dat Baronie zijn jeugdafdeling ziet groeien is zeker het «ucces van de schoolkampioenschappen. waarvoor de belangstelling ieder jaar groter wordt. De heer Barends was byzonder erkente- iyk, dat verschillende mensen, naast hun gewone dagtaak een prachtig stuk jeugdwerk verrichten door middel van deze sport, en dat verschillenden van hen dit reed» 15 Jaar doen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5