„Sanctus Augustinus" 1 naar vernieuwd „Eigen mei Huis CELDEUR GAAT OPEN NA RIJDEN IN SLECHTE AUTO ZONDER PAPIEREN Staan reeds in zomerdienst Opening door Commissaris der Koningin Mr. Klaasesz Half miljoen gulden werd aan grondige restauratie besteed Betaling abonnementsgeld per giro DONDERDAG 24 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT 55 draak! Op 1 mei, de 76ste dies van de vereniging keert de Lerdse Rooms-Katholieke Stu dentenveren. „Sanctus Augustinus" terug in haar „Eigen Huis" op Rapenburg 24. Mr. J. Klaasesz zal het gebouw, dat sinds april vorig jaar een grondige restauratie heeft ondergaan, openen aan het slot van de buitengewone algemene ledenvergade ring, welke volgende week donderdag in het Groot Auditorium gehouden wordt. In de achterliggende periode is er enorm hard gewerkt in het pand Rapenburg 24, dat in december 1967 door „Sanctus Augustinus" werd verlaten in ruil voor het tijdelijk onderkomen „De Hooimijt" aan de Hooigracht. Ruim een half miljoen gulden. f 538.000,heeft het gekost om het ge bouw, waar tientallen jaren niets aan ge daan was en in vrij deplorabele toestand verkeerde, een geheel nieuw aanzien te geven. .Sanctus Augustinus" de dagelijkse vereni gingsactiviteiten De kapel is echter niet meer in het „Eigen Huis," want zoals bekend kerken de ..Augutijnen" in de Doopsgezinde kerk. De voormalige kapelruimte op de eerste verdieping is herschapen in een mensa, die in de piek tijden 200 studenten kan opvangen. De vroegere sacristie is nu de keuken van de mensa. Mensa en keuken komen echter nog niet direct in gebruik. Dat zal gebeuren met ingang van 't nieuwe studiejaar op 1 september. In de tussenliggende tijd hoopt het bestuur van „Sanctus Augustinus," dat een subsidie verzoek voor de Mensa gehonoreerd zal worden. De maaltijden, waarvan de kostprijs thans ge raamd wordt op 2,50 zullen door het eventueel afkomen van subsidie ca. 0,30 goedkoper kunneh zijn. De eetgelegenheid op de eerste verdieping staat open voor alle studenten. De benedenverdieping is grotendeels beschik baar voor het gezelligheidselement. De grote zaal is het café geworden. De verdiepingen, behalve via de trap ook met een lift bereik baar, zijn nu ook geheel beschikbaar voor ver enigingsactiviteiten: dispuutruimten, commissie kamers, een ruimte ook wmmm bezig kunnen zijn of w worden. Mensa kan in piekuren 200 man bedienen Terzijde staat een gezellige bar; er is een leeshoek en een aantal zitjes met gezellige fauteuils. De oude schouw is op last van Monumenten zorg behouden en gerestaureerd. On der Monumentenzorg, dat 40.000.- van de totale restauratiekosten be taalt, vielen ook het trappenhuis en de gevel aan het Rapenburg. SAMENGAAN VAN VAROSSIEAU EN VETTEWINKEL EEN EERSTE STAP „Het samengaan van Varossieau en Cie N.V. en de N.V. Vernis- en Verffn- hriek v/h H. Vettewinkel en Zonen te Amsterdam is een eerste stap", zo zei de president-commissaris van Varossieau, de heer \V. A. de Jonge, in de gisteren gehouden Jaarvergadering. Gestreefd zal worden naar opname van meer onder nemingen onder de parapluie van de nieuw od te richten holding, de Inter national Coating Materials (ICM) N.V., om te komen tot een omzet van f 100 i» f 150 miljoen, want dan zal een vuist gemaakt kunnen worden, waartoe de afzonderlijke bedrijven niet in staat zijn. De 'ie i fusie, hoewel enkelen de wisselingsverhouding voornamelijk op emotionele gronden niet zo gunstig von den. Op diverse punten zijn besparingen mogelijk door de fusie. o.a. door samen voeging van de buitenlandse verkoop organisaties, integratie van de produk- hoeft thans ook geen computer aan te schaffen, daar Vettewinkel er reeds een bezit. Men krijgt de beschikking over circa acht fabrieken in concernverband. Volgens de heer De Jonge is het niet uitgesloten, dat door de samenvoeging mettertijd tot sluiting van sommige be drijfsonderdelen zal kunnen worden De voordelen van de samensmelting zullen overigens niet direct zichtbaar worden, maar gestreefd wordt naar ho gere omzetten en dividenden. Over eni ge jaren moet een dividendbasis van 20 pet. haalbaar zijn, zo hield de heer W. de Jonge de vergadering stegen. Voor de resterende periode wordt een sterkere toename verwacht. De sta tutenwijziging kon niet worden goedge schreven voor 6 mei. De heer C. M. Hage werd herbenoemd als commissaris. Het college van com missarissen bij de op te richting Hol ding International Coating Materials zal Over de samenwerking tussen 't per soneel van beide bedrijven van hoog tot laag maakt men zich geen zorgen. Van felle concurrentie tussen beide bedrijven is nooit sprake geweest, daar Varossieau vooral sterk is op de „Doe het zelf" markt (merk Historj en Vettewinkel juist op industrieel terrein. Financiering Voor de financiering van de restau ratie hebben de leden van „Sanctus Augustinus" zich de laatste jareft hard ingespannen. De leden kregen door verschillende acties koffieactie en jaarlijkse werkweek van de novieten ongeveer 100.000.- bijeen. Van de Radboudstichting kreeg men een be drag van 75.000.-; een bierbrouwerij leende 75.000.-; en geleend werd 225.000.-. De jaarlijkse lasten, die de vereni ging krijgt te dragen zijn nu 25.000.- te betalen aan de Stichting ..Eigen Huis," die het gebouw exploiteert. Deze lasten worden bestreden uit de contributies en de jaarlijkse werkweek, die „goed" is voor 15.000.-. De res tauratie en verbouw kwam tot stand onder leiding van een bouwcommissie van oud-leden, waarvan de heer W. Doeven voorzitter was. Festiviteiten De ingebruikname van het vernieuw de „Eigen Huis" die samen valt met de 76ste Dies van „Sanctus Augustinus" wordt opgeluisterd met een flink aan tal festiviteiten. Na de ledenvergade ring in het Groot Auditorium en de openingrede van mr. Klaasesz gaan de „Augustijnen" met het Leidsch Stu denten Hoempa-gezelschap van het Academiegebouw naar Rapenburg 24, waar na een openingsceremonie een „externe" receptie door het bestuur van „Sanctus Augustinus" gehouden 's Avonds om negen uur wordt daar na met enig hoempavertoon „De Hooi mijt" op de Hooigracht en het café „De Saint" gesloten. Op de uittocht, waarbij de naam „De Saint" wordt meegenomen naar het nieuwe café in het „Eigen Huis" volgt in het nieuwe home een Speciale Super Stunt Show met een volksdansgroep, beatgirls en cabaret. Op 2 mei wordt het feest voortgezet. Vanaf half één wordt in „Het Eigen Huis" een „Walk en Talk"-lunch ge houden waaraan zal worden deelgeno men door de Tweede Kamerleden mej. N. G. Barendrecht, mej. mr. A. M. Goudsmit, drs. J. M. Aarden, dr. W. J. Schuijt en de heer H. Wiegel. Mid dag om 16.00 uur is er verder een ver- enigingsreceptie, gevolgd door 'n ver en igingsborrel. De festiviteiten wor den besloten met een gala-soiree in 't „Eigen Huis." 8 pet. dividend bij Wernink's Beton Het saldo van de exploitatierekening van Wernink's Beton en Aanneming Maatschappij N.V. geeft na afschrij vingen een stijging te zien. Het eind resultaat wordt echter nadelig beïnvloed door het reeds in oktober 1968 bekend gemaakte besluit om enkele minder ren dabele afdelingen op te heffen. Com missarissen en directie stellen de jaarr lijkse Algemene Vergadering Bij eerstejaars accent op vorming liggen blijft Voor de ingebruikname van liet nieuwe „Eigen Huis" is door „Sanctus Augustinus" ook heel wat gediscussieerd over het ka rakter en doelstellingen van de vereniging. „Sanctus Augustines" blijft het predicant Rooms-Katlia- liek voeren. En dit niet alleen, omdat men het vrij zinloos vindt om r.k. te schrappen, terwijl men toch „Sanctus Agustinus" blijft heten, maar ook omdat men vindt dat er in Leiden geen behoefte ia aan nog een algemene studen tenvereniging. Men heeft er ook rekening mee gehouden, dat het gewoon een feit i«, dat „Sanctus Augustinus" door de katholieke eerstejaars gewaardeerd wordt en in een behoefte blijkt te voorzien. Vooral aan de eerstejaars wordt een duidelijk confessioneel pro gram geboden. Het accent ligt op het vormingsxoerk. In die zin, dat de eerstejaars bij ..Sanctus Augustinus" alle mogelijke facili- vindt identi want het lidmaatschap is ook be reikbaar voor niet rooms-katho- liéken. Nieuwkoops begroting Euvel van grondwater met drainage bestrijden Bij hun toelichting op het hoofdstuk Openbare Werken memoreren b. en w. dat speciaal wat de aanleg, het on derhoud en de verbetering van wegen betreft, er nog heel wat in te halen is, ofschoon er het afgelopen jaar al heel wat gebeurd is, met name de Nieuw- veenseweg, de Achterweg en de Ken nedy laan. Binnenkort krijgit 'de raad een voor stel tot ingrijpende verbetering van de wegen in het Industriepark en tot het maken van een openbare verlichting aldaar. Voor verbetering van de rio lering in de dorpskern is nog 61.750.- beschikbaar. Bij het bouwrijpmaken van terrei nen wordt door drainage het grond water-euvel bestreden. Omdat ook bij vele vóór 1965 gebouwde woningen ernstige hinder van het grondwater wordt ondervonden, zullen ook daar nog speciale draineringsmaatregelen moeten worden getroffen. Hiervoor is in de begroting een bedrag van ƒ50.000.- opgenomen. Het vrijgekomen terrein op 't Reght- huysplein zal voorlopig worden inge zaaid in afwachting van een defini tieve bestemming. Wat -het onderwijs betreft, maken b. en w. zich zorgen over de huisvesting. Voorlopig zullen diverse scholen nog genoegen moeten nemen met noodlokalen, indertijd door de ULO in gebruik. De H. Hartschool kan nog terecht in de voormalige jon gensschool. De bouw van nieuwe scho len wordt urgent. Voorlopig evenwel is er nog geen grond beschikbaar op een centrale plaats. Ze zullen wel komen in de toekomstige uitbreiding in Plan West IV. Wat de plannen tot uitbreiding en verbetering van 't zwem bad betreft, hieraan wordt hard ge werkt. Komende winter kan er wel licht begonnen worden. Officier: Direct melden en niet binnen 24 uur Stoffeerder zonder rijbewijs maakte botsing voor f 145,- „Het is een beslist onjuiste gedachte bij het autorydend publiek, dat ii men na een aanrijding te hebben oorzaakt, zich binnen 24 uur by de poli tie gaat melden, er geen strafvervol ging plaats vindt wegens doorrijden. Wanneer een minuut, nadat iemand is doorgereden een politieman de autobe stuurder aanhoudt, dan Is de man reedi strafbaar. Men mag na een aanrijding niet doorrijden zonder zich bekend te hebben gemaakt. Dat kan desnoods door een briefje op de aangereden auto aan te brengen als er niemand aanwezig is Anders moet men zich zo spoedig mo gelijk by de politie melden." Deze waarschuwing gaf de officier van Justitie met betrekking tot het ge- /al waarbij een 19-jarige stoffeerder uit in de Oranje Nassaustraat tegen een geparkeerde auto was gebotst i toen vandoor was gegaan. De stoffeerder was nog niet in bezit van een rijbewijs, hoewel hij men zou gaan afleggen. Hrj was met de auto van zijn werkgever naar Alphen gegaan en wilde parkeren bij 'n berg plaats. Bij het wegrijden raakte hij een geparkeerde auto. Een half uur later kwam hfl terug, om te kijken of er scha de was. Die was er, doch de politie was er al bij en wist wie de botsing had ver oorzaakt. De eis luidde f125,— boete en een voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid gedurende zes maanden. De rechter veroordeelde tot f 145,boe te en voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende zes maanden, met proeftijd van 3 jaar. HAAGSE POLITIERECHTER Doorgereden na aanrijding „Als ze me niet pakken, heb ik geluk gehad," dat zou de overweging zijn geweest van een 19-jarige groente handelaar uit Leiden, die, na op de Langebrug met de door hem bestuurde auto een aanrijding te hebben ver oorzaakt, er vandoor ging. Doch later dacht hij er alweer anders over en dat bracht hem er toe om opnieuw naar de politie te gaan om zijn schuld te bekennen. „Ik ben blij dat u nog zoveel de groentehandelaar moest ver schijnen als gevolg van de gebeurte nissen. Hij gaf in elk geval toe de bewuste avond een paar biertjes te hebben gedronken. Toen de politie hem later aanhield, ontkende hij iets met de aanrijding te maken te hebben houden en ook dat verdachte nog eerder is veroordeeld, zodat hij de botsing 30,boete eiste doorrijden beboette met f 150,be nevens voorwaardelijk vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met :n proeftijd van twee jaar. De rechter veroordeelde tot geld boeten van 80,en 120,en de maanden voorw. ontzegging. Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het Kand. ex. W. Sociologie de heer F. G. W. Goudriaan, Leiden, de heer C. O. J. PP. Laureijs, Leid- schendam, mej. J. H. M. van Hussen, Rotterdam, de heren A. J. M. van Hussen, Voorschoten, H. F. Hooger- vorst, Haarlem, M. J. de Willigen, Den Haag, mej. J. Bijlmer, Deventer, de heer F. Luyk, Wassenaar, P. J. N. Wisse, Den Haag. Kand. ex. Godge leerdheid: mej. V. de Lange, Den Haag, de heer P. Mentzel, Rotterdam. Prop. Godgeleerdheid: mej. J. J. Merens, Heemstede. die het abonnementsgeld voor de maand MEI 1969 gireren, verzoeken wq dit vóór 80 april a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wq er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan, wq ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogeiqk bq de eerste aanbieding 'e willen voldoen. De abonnementsprqzen zqn: per maand4.70 per kwartaal14,10 per kwartaal per post 16,05 Deze prijzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tqd eD moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wq U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wq U op het girostrookje het bezorgadres van de courant De Leidse Courant Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 30 «3 vermelden. Zomerdienst NZH voor Leiden en Duinstreek weinig veranderd VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Tegen een 22-jarige bouwvak ker uit Leiden eiste de officier van justitie by het Leidse kan tongerecht, mr. J. Wessel, niet alleen twee geldboeten van res- pectieveiyk 100,en 150, subs 50 dagen, doch ook twee maal twee weken voorwaarde lijke liechtenisstraf met een broer rond en wel zonder in het bezit van een rijbewys en een werd ontdekt door een Leidse hoofdagent van politie, die ver dachte op de Haarlemmerweg aanhield, omdat de slechte staat waarin de auto verkeerde zyn aandacht trok. de verdachte, dat hij de vereiste papieren niet bij zich had. Hy kreeg derhalve gelegenheid de ze alsnog later op het politie bureau aan verbalisant te to nen. Na twee aanmaningen hy eindeiqk op het bu- De officier twijfelde geen moment aan het waarnemings vermogen van verbalisant. Mede, omdat verdachte reeds eerder werd veroordeeld we gens het ryden zonder rqbewijs kwam hy inzake deze overtre ding tot vermelde eis. Voorts onthulde hy nog, dat verdachte ter zake van het rij den zonder rqbewqs nog een voorwaardelijke hechtenisstraf van 2 weken op zqn naam had staan waarvan de proeftyd bq zijn recente overtreding nog niet was verstreken en hq de ten uitvoerlegging van deze straf zal vragen. Hetgeen in houdt. dat voor de jeugdige bouwvakker binnenkort de cel deur zal opengaan. De kantonrechter, mr. W. de Koning, achtte het eveneens afdoende bewezen, dat verdach te destijds de auto bestuurde, laakte diens gebrek aan verant- woordelykheidsgevoel in hoge mate, vonniste t.a.v. de geld boete van 100,- en de 4 we ken voorwaardelijke hechtenis straf conform, doch verhoogde de boete voor het rijden zonder verzekering tot 200.- subs 40 dagen. tijds met de auto reed fen verba lisant zich dus schromelijk in voegdheic de juiste persoon had vergist. Levensgevaarlijk maanden hoge snelheid op de inhaalbaan over een grote afstand vlak .achter een voorligger gereden met als gevolg een zeer ern stige botsing toen de bestuur der van de „achtervolgde" auto even moest afremmen. „Ik reed al op de inhaalbaan toen hq er ook op kwam en vlak voor mij ging rqden", aldus wees verdachte elke schuld van de Hij stond In dit opzicht „ge heel alléén", want niet minder dan 4 getuigen verklaarden, dat hy niet door de ander was „gesneden" en over een zeer grote afstand (op slechts en- achter de andere auto had Op grond van deze verkla ringen kwam het rechtscollege dan ook tot meergenoemde con clusie en eiste de officier, ge zien de ernst van het feit (de bestuurder van de voorligger liep tengevolge van de botsing enkele flinke verwondingen op zowel een geldboete van 250,- subs 50 dagen als de, ditmaal nog, voorwaardelijke ontzeg ging van verdachtes rijbe voegdheid voor de tijd van 6 a proeftijd van daad inderdaad zweemde naar wegpiraterij, zag derhalve geen reden tot enige clementie en vonniste derhalve geheel con- Parkeerfout klaarde (en wel ter bevestiging van zqn p.v.), dat hq verdach ten niemand anders achter het stuur van de auto had zien rq den en aangetroffen, bleef deze halstarrig volhouden, dat ver balisant zich vergiste. Een 52-jarige chauffeur- Katwijk, had zich met zqn auto op Rijksweg 4 onder Oegstgeest, aldus kwam het rechtscollege tot de con clusie, schuldig gemaakt aan een levensgevaarlijke wegpira- terq. Hq had nameiqk met zeer 2 jai „Ik ben absoluut Onschuldig en die getuigen zeiden maar wat", aldus verdachtes laatste woord, waarmede hq overigens ook geen „beste beurt" maak- te. De kantonrechter was van oordeel, dat verdachtes wan- Op 't nippertje Twee Rqkspolitiemannen za gen op 30 november jl., dat een 50-jarige scheepsbouwer uit Warmond de rode knipperlich ten van de Warmondse over weg negeerde en onder de reeds dalende spoorbomen doorreed. Het was op 't nippertje Ter zitting verklaarde de roekeloze scheepsbouwer o.a.: „Ik was mq echt niec bewust, dat ik door de rode lichten reed". Hy maakte al doende geen beste beurt. En deed dit even later evenmin loen hy la coniek zei: „Ik kom daar da- geiqks langs en let meer op een eventueel naderende trein, dan op de knipperlichten". „Een levensgevaarlijke non- merkte de officier zyn requisitoir met nadruk op. Zijn eis beperkte hq ditmaal nog tot een boete van ƒ40, subs 8 dagen. Wel waarschuw de hij verdachte voor de sl ral- rechtelijke gevolgen by een eventuele herhaling van deze overtreding. De kantonrechter vonniste conform en wel nadat ook hq verdachtes wandaad had gelaakt en deze een ernsti ge waarschuwing had gegeven. 9-jarige tuinder uit Rijnsburg moest zich verant woorden voor het feit. dat hq auto stak nameiqk circa 1 ter buiten het parkeervlak uit. „Ik zat nog in de auto en wilde juist wegrijden, omdat ik zelf ook had gezien, dat de ruimte te klein was toen die agent aankwam en mq desondanks een bekeuring gaf", zo verze kerde verdachte de rechter. Verbalisant verklaarde echter met de nodige stelligheid, dat verdachte zijns inziens niet van plan was weg te rqden en hier toe eerst na lang aandringen niet ïinig op. „Verbalisant rille] lie gen", riep hij op niet bepaald zachte toon uit. Na verdachte over zijn toon te hebben ver maand. zei de officier in zqn requisitoir, dat hij geen mo ment had getwijfeld aan de verklaring van verbalisant en hij verdachtes houding dan ook vrij afkeuringswaardig vond. Zijn eis week dan ook af van het normale tarief voor fou tief parkeren (ƒ15,en werd in dit geval 30,subs 6 da gen. Verdachte „nam dit niet" en protesteerde heftig tegen dit «.onrecht". Het vonnis werd 25,subs 5 dagen. Ook hier tegen protesteerde hq uiter aard. „U kunt in hoger beroep gaan", luidde het laatste rech- teriqke woord. lopende veranderingen in wat langza merhand een beproefd schema gaat wor den. Te vermelden valt de doortrekking van ïqn 60 (Noordwijkerhout-Leiden) naar de Lange Mare waardoor frequen tere verbindingen tussen Oegstgeest en het Leidse winkelcentrum ontstaan. Er is voorts aandacht besteed aan een verbetering van de frequenties in de vooravond op enige Leidse lokale ver bindingen. terwijl voorts in praktisch al le richtingen een laatste aansluiting op de treinen wordt geboden om 0.35. In dit kader valt tevens een speciale voor ziening op lijn 93 voor het avondver maak aan het Langevelder Slag te ver- STADSNET LEIDEN Lynen 13/14 Station Noord-Centrum- Zuidwest-Station. aansluiting op de laatste treinen is bus om 0.35 van het Station naar Zuidwest en Lammenschans ingelegd. Lyn 15 Morskwartler-Leiderdorp. Op zaterdagen vervallen de eerste rit- n, zodat om 6.25 in Leiderdorp en Morskwartier (als bestaand) wordt be gonnen en om 6.33 (in plaats van 6.13) van het Station richting Leiderdorp. De twintigminutendienst zal pas omstreeks 20 uur in een halfuur-dienst overgaan (thans omstreeks 19 uur). INTERLOKALE LIJNEN Lyn 30 Katwyk-Valkenburg-Leiden. Gedurende de zomerdienst rijdt lijn 30 in Katwqk als gebruikeiqk via Sportlaan (Kampeerterrein). Lyn 31 Katwyk-Hoornes-Leiilen Meerburg De wijk Hoomes zal met ingang van zomerdienst In haar volle west-oost lengte worden bediend. De bussen van ïqn 31 zullen voortaan via de Provinci- aleweg in plaats van via de Koningin Julianalaan de Molentuinweg bereiken. Katwqk krqgt er van maandag tot en met vrqdag een vroege dienst om 6.05 het Vuurbaakplein by. Daar deze bus om 6.33 aan het Stationsplein is, kan de vroege rit van 6.13 naar Meer burg vervallen. In de avonduren wordt, by vertrek van Meerburg na 21.00 een uurdienst gereden. Bij vertrek van Lei den begint deze gehalveerde dienst om 20.33. Lyn 35 Voorschoten (Vlletwyk)-Was senaar (Slag). De zomeriqn tussen Voorschoten en het Wassenaarse Slag rqdt alleen van 1 juni tot en met 31 augustus. De eerste dienst vertrekt om 8.50 uit Vlietwijk: de laatste om 19.20 van het Wassenaarse Lynen 40/42 Noordwyk-Lelden-Lei- derdorp. Op werkdagen vervallen de eerste rit ten van 5.40 van Leiden naar Leider dorp en van 5.25 en 5.40 van Lelden naar Noordwqk. Op zaterdagen boven dien de bus van 6.10 van Leiden naar Leiderdorp. Zuidwest wordt tot 19.09 (bq vertrek Leiden Station) verlengd door de bus van 18.30 uit Katwyk te laten doorrij den naar Zuid-west. In omgekeerde rich- Lynen 43/45 Den Haag-Wassenaar Leiden. De laatste bus van Den Haag naa: Leiden eindigt voortaan aan het Station in plaats van aan de Lange Mare. Op zaterdagen rijdt de eerste bus van Was- 6.49 vertrekt Haarlem tot Lisse om 6.05 van Haar lem Station. Tussen Lisse en Leiden blijft de dienstregeling ongewqzigd. Lijn 60 Noordwykerhout-Lelden Lan- Door de verlenging van lijn 60 naar de Lange Mare ontstaat er in combinatie met lyn 43 weer een kwartierdienst tus sen Oegstgeest (Leidsebuurt) en het Leidse winkelcentrum. Op de dienstrege ling en materieelomloop tussen Lelden- Station en Noordwqkerhout heeft deze verlenging geen invloed. Lynen 90/91/92/93 Den Haag-Kat- wyk-Noordwyk-Haarlem. De „negentigers" gaan in Katwijk de Secretaris Varkevisserstraat verlaten en de route van lijn 30 voor een groot deel volgen, nameiqk de Driefflassenweg. Parklaan, Boslaan en Meeuwenlaan, waarna ze bij Duinoord weer op hun traditionele route geraken. Op lijn 90 vervalt op zaterdagmorgen de vroege rit van 5.45 van Haarlem tot Noordwijkerhout. De laatste rit van Haarlem tot Noordwqk zal voortaan om 0.28 van het Station te Haarlem ver trekken, waardoor betere trelnaanslui- tingen ontstaan. Op lijn 92 vervalt op zon- en feestdagen de vroege rit van 7.15 van Haarlem tot Hillegom. Lijn 93 rydt weer door naar het Lan gevelder Slag, met een iets ultgebreide- dienstregellng, namelijk de bus van 19.45 uit Haarlem (20.34 uit Sassenheim) op zaterdagen en zon- en feestdagen en de laatste bus (23.09 van Sassenheim) da- gelyks door naar het Slag. Kelner ging met rekening aan de zwier Een 24-jarige kelner had zich voor de Haagse Politierechter te verant woorden, omdat toen hij in Hillegom in een restaurant werkte, een bedrag van 542,60 had verduisterd, welk bedrag hem na een dinerparty was be taald. Hij ging met dat geld uit fees ten in Amsterdam; in één nacht joeg hij de ruim 500.- er doorheen. Na enige tijd had de betrokken familie opnieuw de rekening voor het diner gepresenteerd gekregen en toen kwam het gedrag van de kelner uit. ,,Hij neemt zijn kwade gedragingen maar zeer gemakkelijk op," zo consta teerde de officier van justitie. De ouders van verdachte hebben het be drag terugbetaald. Gezien de jeugd van verdachte en het nog blanco strafblad, wilde de officier nog geen gevangenis straf opleggen en vorderde 300.- boete en voorwaardelijk een maand gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. „Dat is nogal veel," aldus de waardering van verdachte. „Het is eerder te weinig," maakte de rechter duidelijk. „Wanneer u het geld had verduisterd omdat u in nood ver keerde, zou het nog iets anders zijn geweest, nu hebt u het in één nacht verzwabberd." Het vonnis luidde con form de eis. NZH vraagt tariefsverhoging De N.Z.H. wil de t Deze verhoging was prijsstop van heffing vnn de prijzenstop aangevraagd. Het was de bedoeling de verhoging op 4 mei te laten Ingaan en voor abonne-: op 1 juni. Een van de wyzingen I het interlo- cale tarief voor alle secties wordt gelijk- zesretourenkaarten j e interlokale lijnen is, dat de vaste aanslag getrokken. Deze als voor de stadsnetten in Leiden Haarlem vervangen door twaalfritten- j kaarten. De zesrittenkaarten voor de, stadsnetten mogen bovendien voor over-! stapjes worden gebruikt De regeling komt er op neer, dat voor trajecten tot zeventien kilometer een j enke reis vqf cent meer gaat kosten. De afstanden van twee secties (van| 17 km) gaan een dubbeltje meer kosten. De twaalf-retourkaarten zqn in tegen- stelling tot de huidige zes-retourenkaar- ten onpersoonlijk en kunnen dus door meer leden uit een gezin worden ge- De stadstarieven De stadstarieven worden voor een ge woon „enkeltje" (waarop gedurende een uur mag worden overgestapt) verhoogd van 45 tot 50 cent en een kinderkaartje van twintig tot een kwartje. De zes rittenkaarten, die nu recht gaan geven om over te stappen, gaan 2.40 kosten (nu 2,10). De maanabonnementen voor de stadslijnen worden verhoogd tot 16,50 (voor één ïqn of twee aaneen gesloten trajecten) en 20,(gehele stadsnet). Het maandabonnement voor scholieren wordt een gulden duurder. De verhoging werd noodzakelijk geacht om het voor dit jaar verwachte exploita tietekort van 2 miljoen wat ln te dam- l

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3