toch maar liever caballero 3)e C&idóe (Eou^ant Golden Earrings naar Amerika Gerry de Groot als Leonore-Fidelio altijd even goed 25 stuks 1.75 PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 APRIL 196S De Giro en Den Haag Durgemeester en wethouders an Den Haag zijn van plan om nieuwe pogingen te ondernemen, opdat de totale overplaatsing van de centrale girodienst naar Arnhem niet doorgaat. We hopen, dat het Haagse gemeente bestuur deze actie niet alleen zeer inten sief maar ook op vele fronten ontketenen zal. Want de plannen met de „Giro" zijn geen zelfstandige grootheid, maar onder deel van een spreidingspolitiek, die zin loos is en voor de Haagse agglomeratie zeker op langere termijn een ernstige bedreiging van haar economische en sociale toekomst. IIHJ behoren niet tot de commentators die vinden dat elke grote stad en dus ook Den Haag steeds groter worden moet. Wij begeren voor Den Haag voornamelijk de mogelijkheid om ook in de toekomst voor zijn bevolking en de Nederlandse gemeenschap de rol op sociaal-economisch en cultureel ge bied te blijven spelen met de accenten die deze Haagse agglomeratie het best liggen. Spreiding van de administratieve I overheids- en semi-overheidsdiensten t schept voor andere provincies niet het nieuwe welvaartsperspectief, dat ze nodig hebben. Spreiding van zulke dien sten grijpt diep in het leven van honder den- gezinnen, die moeten kiezen tussen een omschakeling die ze niet willen of minder sociale zekerheid. Spreiding van zulke diensten is èn voor de ruimtelijke problemen in de Haagse agglomeratie èn voor de nationale problemen alleen maar een schijnoplossing! Op dit punt moet het Haagse ge- meentebestuur maar voet bij stuk houden. Voor een gespreide welvaarts- en welzij nspolitiek moet de regering en haar organen met andere middelen werken dan met die welke haar de meeste moeite kosten. Die leveren immers gegarandeerd ook het minste succes op! Boltini's klacht IN onze ingewikkelde maatschappij 'schijnt het maar moeilijk te zijn de rechtsstaat zo te laten werke.i dat ieder een de aandacht krijgt die hij verdient. Zonder politieke druk of „kruiwagens" op een departement is het dikwijls moei lijk voor wensen of informaties de ver eiste aandacht te krijgen die aan een gcede beslissing vooraf moet gaan. Ligt hier misschien ook niet de tragische oorzaak van het onbegrip dat circus directeur Boltini in onze krant van gis teren minister Klompé verweten heeft? De toon van Boltini was scherp, maar als hij daardoor de indruk wekt de minis ter onverdiend in gebreke te stellen, moet men niet vergeten dat een burger nu eenmaal niet de plicht heeft uit te zoeken bij welke overheidsinstantie het precies schort. Wij zijn het met directeur Boltini er over eens, dat de Nederlandse overheid door fouten van de ambtenarij soms on redelijke beslissingen neemt. In deze kolom hebben we vroeger al eens ge schreven, dat minister Klompé het wel bijzonder moeilijk heeft, omdat ze in het sterk subjectieve veld van de cultuur toch een objectief beleid moet proberen te voeren. Of haar ambtenaren en adviseurs daarbij de minister op de best mogelijke manier steunen, menen we te moeten betwijfelen. Zo geloven we, dat de zaak waarvoor de heer Boltini pleit, meer aandacht ver dient, dan ze gekregen heeft. Nu de overheid haar fiscale beleid ten aanzien van bepaalde kunstuitingen (de film bijvoorbeeld) gaat herzien, v»u ze ten opzichte van het enige Nederlandse circus van betekenis een ander stand punt moeten innemen dan ze doet. Waar schijnlijk zitten er op het departement van minister Klompé meer adviseurs met interesse voor Holland-Festival, televisie en 'ïetterliunde dan vóór' het amusement en de cultuur die aan een circus verbon den kan zijn. Waarschijnlijk vergeten die adviseurs dat het circus alleen kwanti tatief voor meer Nederlandse burgers meer betekent dan sommige zaken van de „happy (of unhappy) few", maar ze vergeten ook dat het circus de bron is waaruit voor menig variéténummer dat bij de televisie kijkdichtheid oplevert. Onze samenleving is helaas zo gewor den, dat op het gebied van cultuur en ontspanning vrijwel geen enkele onder neming zelfstandig draaien kan, tenzij ze de meest platvloerse paden prefereert. We vrezen dat de bijstand die de over heid het filmbedrijf gaat verlenen, alleen wat minder pijn en geen herstel van gezondheid geven zal. Op dezelfde manier is de overheid te laat wakker geworden waar het andere uitingen van cultuur betreft. We geloven dat in de ogen van be paalde „overheden" hel verdwijnen van het circus even weinig betekenen zal als andere zaken die ze bereid zijn af te schrijven als een stuk van „oma's meubi lair". Ze redeneren dat er af en toe toch wel iets uit het buitenland komen zal, dat veel beter is. Maar op die manier is er in Nederland al meer naar de haaien gegaan. Woensdag is er in onze volksvertegen woordiging ruimschoots aandacht be steed aan de belangen van een paar honderd beroepsvissers wier bestaan door de aandacht voor de sportvissers bedreigd wordt. Naar onze smaak zou minister Klompé goed eraan doen nu persoonlijk enige aandacht te besteden aan de belangen van de paar honderd mensen die voor het circus werken en de vele honderdduizenden die het circus ook anno 1969 nog waarderen. Heeft ze bij haar tot dusverre negatie ve beslissing gesteund op adviezen? Het zou niet de eerste keer zijn, dat die ad viezen fout waren. Daarvan kunnen meer ministers meepraten! VANAVOND NED. I Slot van serie Op weg naar 't concertpodium In het slotconcert van de serie „Jonge mensen op weg naar het concertpo dium", dat door de A.V.R.O.-televisie vanavond van 21.20 tot 22.30 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden, con certeren jonge Nederlandse solisten, begeleid door liet Radio Filharmonisch Orkest vanuit A.V.R.O.'s concertstu dio 9 onder leiding van André Presser. Het zijn de violiste Vera Beths, on langs onderscheiden met de Oskar Backprijs, de sopzaan Wilma Dries en. die reeds een opmerkelijke car rière achter de rug heeft als opera zangeres, de basbariton Marco Bak ker, bekend van show- en musicalpro- dukties, de harpiste Eugenie Loudon van het Rotterdamsch Phiharmonisch Orkest en de klarinettist Bas de Jong van het Radio Filharmonisch Orkest. Men hoort door Vera Beths de Ro mance in F van Ludwig van Beetho ven, door Marco Bakker het Recitatief van Pimeu uit ..Boris Godoenow" van Modeste Moessorgski, door Bas de Jong het Concertino voor klarinet en orkest van Carl Maria yon Weber, de Cavatine van Rosina „Una voce poco fa" uit „De barbier van Sevilla" van Gioacchino Rossini door Wilma Dries- sen en het Concert voor harp en or kest van Francois Boeïldieu met me dewerking van Eugenie Loudon. Voorts hoort men de Ouverture „Viog- gio a Reims" van Gioaccino Rossini door het Radio Filharmonisch Orkest. Een platenbon is altijd raak! De ook in Nederland bekende en populaire Westduitse quizmaster Hans-Joachim Kulenkampff is thans op tournee door de Bondsrepubliek met het toneelstuk „Des Teufels General". In dit stuk van Carl ZiLckmayer speelt „Der Kuli" de hoofdrol: generaal Harras. Hoge prijs voor „zondagsschrijver LONDEN (AP) Een vijftigjarige romancier, die alleen in de weekends nog tijd heeft om te schrijven, heeft de Booker Prize van vijfduizend pond 43.500,-) gekregen. Dit is de hoogste letterkundige prijs van Groot-Brittannië. De prijs is toegekend aan P. H. Newby, oud-lector aan de universiteit van Cairo, voor zijn roman „Something to answer for". Newby heeft in totaal negentien boeken geschreven. Newby, een van de directeuren van de B.C., heeft het zo druk met zijn radio werk, dat hij vrijwel uitsluitend op de zondagmorgens nog aan het schrijven van boeken toekomt. HAAGSE COMEDIE Mogelijkheid gastregie Terry Hands DEN HAAG. Op uitnodiging van de Haagse Comedie brengt de Engelsman Terry Hands, een van de regisseurs van de Britse Royal Shakespeare Company, deze week een driedaags bezoek aan Den Haag. Dit bezoek is een rechtstreeks gevolg van het feit, dat de Haagse Comedie door de spoedige verwezenlijking van de plannen voor de voormalige Ooster- kerk, thans in staat is het repertoire voor het seizoen 1969-'70 vast te stellen. De Haagse Comedie zal met Terry Hands, die donderdagavond in de Koninklijke Schouwburg met het gezelschap zal kennismaken, de mogelijkheid bespreken van een gastregie. Fotovisie op Haagse Comedie geëxposeerd DEN HAAG Vijf en dertig van de vele honderden foto's die de jonge Haag se ..huisfotograaf" van de Haagse Co medie. Pan Sok, in de loop van twee seizoenen maakte tijdens generale repe tities van door dit gezelschap uitge brachte toneelstukken, worden met in gang Tan 23 apri' geëxposeerd op dc 3e verdieping van dc Haagse Beijenkorf. Hij deecj daartoe een keuze uit opna men die hij maakte van het programma „Brecht II" van de werkgroep Haagse comedie n van de toneelstukken „De vrouwen van Troje" (Euripdes-Sartre) „Rosencrantz en Guildenstern" (Stop- pard), „Belcher's geluk" (Mercer), „Bruiloft" (Canetti). „Trommels en trom petten" (Brecht). „Het wijde land" (Schnitzler), „De humorist" (Osborne) en „Veel leven om niets" (Shakespeare) Het betreft hier niet een raaks afbeel dingen van spelscènes zonder meer. maar een persoonlijke foto-visie van de fotograaf -op de Haagse Comedie, op de sfeer van de genoemde stukken en op de actie van het toneelspelen. Na vier Amsterdamse premières, over de eerste waarvan hier uitvoerig werd bericht, heeft de Nederlandse Opera stichting gisteravond in het Circusthea ter ook hier ter stede een heropvoering gegeven van Beethovens Fidelio. Men kende de interpretatie in opzet van twee seizoenen geleden toen het verbouwde Circustheater er mee werd geopend. Destijds maakte de opvoering indruk door de bezielde muzikale leiding van Van Otterloo, het uitstekende spel van het Residentie Orkest en de vaak heel treffende vocale bezetting. De muziek had toen zoveel expressie dat zij triom feerde over de nogal kale en ascetische aankleding van Ekkehard Griibler en de op het pathetisch-monumentale gerich te regie van Rudolf Hartmann. Evenals in Amsterdam, ging de Scheveningse reprise, vooral kelijk, weinig uit. Ook al is men geen bewonderaar van Hartmanns regie, dan moet men erkennen dat hij veel erva ring heeft en de partituur door en door kent. Jan Bouws die het werk drama tisch opnieuw instudeerde, schort het aan beide, zodat hij op sommige solis ten kennelijk onvoldoende vat kreeg en in verscheidene ensemble-opstellingen niet gelukkig was. Afgezien daarvan, ging er dit keer van Van Otterloo's di rectie ook niet zoveel uit, getuige niet alleen een zeker tekort aan zeggings kracht maar ook allerlei oneffenheden in het samengaan van toneel en orkest bak. In tegenstelling tot Amsterdam, waar Gré van Swol-Brouwenstijn haar be proefde en altijd toch nog heel treffende creatie van de titelrol gaf, werd de Leo- nore Fideliorol hier gezongen en ge speeld door Gerry de Groot, die tegen- Een platenbon - per brief - is altijd raak! woordig veel in Zürich optreedt. Aan vankelijk leek zij tegen haar partij niet helemaal opgewassen: met name in de grote aria „Abscheulicher, wo eilst du. hin?" schoot zij te kort in vocaal-dra matische expressie. Later kwam er in haar overwegend lyrische, op zichzelf heel mooie stem wat meer glans en gloed en kreeg ook haar voordracht meer spanning. Met Vilem Pribyl als Florestan had zij het als tegenspeler niet getroffen: zijn tenor is onvoldoende geëgaliseerd en zijn uitbeeldingsvermogen is onbeheerst. Ge lukkig was er naast hem Arnold van Mill die zijn overtuigende en prachtig klinkende Rocco veel goed maakte. Ook Bert Bijnen als Pizarro en Pieter van den Berg als Fernando voldeden best. Sonja Schoner bevestigde haar ook vroe ger al zeer te waarderen vertolking van de rol van Marzelline. Morgenavond wordt de Fidelio nog eens in het Circustheater gegeven in dezelf de bezetting. Het is te hopen dat de zaal dan beter bezet zal zijn, want de vele lege stoelen werkten gisteravond uiter aard niet inspirerend. Ks. Kunst en kunstenaars Toneelgroep Proloog zal op vrijdag 25 april in het cultureel centrum De Dom- nielhof in Neerpelt (België) een voor stelling geven van Harlekinade in aan wezigheid van koning Boudewijn en koningin Fabiola. Harlekinade is sa mengesteld door Thea Roding en ge regisseerd door Shlreen Strooker. In het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt van 25 april tot en met 8 juni de eerste overzichtstentoonstelling in ons land gehouden van het werk van de Spaanse beeldhouwer Eduardo Chil- lida. In „Galerie des Arts". Noordeinde 128 Den Haag wordt vanaf 25 april een jubileumtentoonstelling gehouden van romantische schilderijen met werken van Ch. Leickert, C. Coene, B. C. Koek koek, M. A. Verhoesen. 38 optredens in 2 maanden (Van e r verslaggevers) AMSTERDAM Toen de Golden Ear rings vanmiddag om half drie op een lijntoestel naar New York stapten, werd een droom werkelijkheid: een toernee van twee maanden door het voor muzikanten meest fascinerende werelddeel Amerika. „Jarenlang heb ben we hier naar uitgezien", vertelde Rinus Gerritsen, bassist-organist van deze Haagse formatie vlak voor hei vertrek. „Eigenlijk al vanaf het mo ment. dat onze platen hier in Ngder-i land begonnen aan te tikken. Toen on ze tweede elpee, „Winter Harvest", in de Verenigde Staten werd uitgebracht, begon het plan al vastere vormen aan te nemen. Maar de definitieve beslis sing viel. toen onze producer Fred Haayen tijdens een verkenningstocht door Amerika een impressariaat in ons geïnteresseerd wist te maken. Wij zijn achtendertig maal geboekt van New York tot San Francisco, van De troit tot Boston". „Het heeft er tot gisteren nog even om gespannen", vervolgt Willem van Koo- ten, directeur van produktie-promotie- maatschappij „Red Bullet", waar de Earrings zijn ondergebracht. De Bond van Musici in New York wilde opeens geen vergunning verlenen. Zij zijn na melijk van mening, dat die vier optre dens, die onze jongens in het rayon New York hebben, geld zou kunnen opleveren dat ze Amerikaanse musici Weekenduitwisseling brengt Ned. Comedie in Kon. Schouwburg DEN HAAG In het kader van de weekend-uitwisseling tussen de drie gro te toneelgezelschappen zal de Nederland se Comedie op vrijdag 2 en zaterdag 3 mei voorstellingen geven in de Konink lijke Schouwburg. Op vrijdag 2 mei wordt „Biografie" van Max Frisch ge speeld in de regie van Erik Vos. Mede werkenden zijn Ellen Vogel. Han Benlz v.d. Berg. Guus Osler. Mimi Boesnach, Dick Swidde. Wim Kouwenhoven, Wint de Haas. Gerard Schild, Pierre Myin. Bruni Heinke, Karin Meerman. Agaath Meulenbroek. Lisette Mertens. Peter Koeksema. Pim Peters. Annie Zuidema. Jo Jans en Coos Houwing. Op zaterdag 3 mei gaat een voorstel ling van Edward Albee's „Alles voor de tuin" onder regie van Lo van Hensber- gen met in de voornaamste rollen Ank v.d. Moer, Elisabeth Andersen, Guus Oster en Maxim Hamel. De Haagse Comedie speelt het eerste meiweekeinde in de Rotterdamse Schouwburg. Vrijdagavond 2 mei wordt (als Myra Ward inmiddels hersteld is van de hevige voorjaarsgriep. die haar thans nog plaagt) Veertig Karaat van Barillet cn Grédy gespeeld, zaterdag 3 mei Shakespeare's Veel leven om niets en op 5 mei. Bevrijdingsdag, Feydeau's Een vlo in 't oor. wordt onthouden. Als je in aanmerking neemt, dat er in New York bijna twee duizend muzikanten op straat staan is dat niet eens zo'n gek standpunt. Maar de Earrings vertrekken toch ge woon vandaag, omdat er ter plaatse wellicht nog het een en ander te rege len valt. Bovendien hebben ze dan meer tijd om eventuele televisieshows los te branden. We hebben al toezeg gingen van plaatselijke televisie-sta tions. maar de grote shows, de echt belangrijke programma's, hebben nog DIKKE GELDBUIDEL Een geheel andere wending ..aan het Amerikaanse avontuur van de Golden Earrings geeft het tienerblad Muziek Expres, dat- sinds kort op voet van oorlog leeft met Red Bullet. In het meinummer schrijft men: „Ze moeten wel een dikke geldbuidel meenemen, want de Amerikaanse impressario ga randeert geen enkel optreden, zegt te proberen zóveel te versieren, dat er geen geld bijhoeft, maar verzocht de Earrings wél om zélf voor de vlieg tickets te zorgen (naar, via en in Ame rika) plus een betalinkje van zo'n 500 dollar voor immigratiedoeleinden". Vol gens de heer Van Kooten grootscheep se kolder, aangezien de vliegtickets be taald worden door Polydor-Amerika, de platenmaatschappij van de Golden Earrings en de contracten voor de achtendertig optredens zijn getekend en wel in bezit van „Red Bullet" zijn. Het is de eerste groep die naar Amerika gaat en dat zet bij sommige mensen, die graag anderen hadden zien gaan, natuurlijk kwaad bloed". De koude oorlog tussen „Muziek Ex pres" en „Red Bullet" laat de Ear rings zélf vooralsnog onberoerd. „Het zal ons een zorg zijn", zegt sologita rist George Kooymans. „Voorlopig telt voor ons alleen Amerika, Dit is de kans van je leven en die moet je met beide handen grijpen. We zullen keihard werken om ons daar waar te maken. Als we 23 of 24 juni terugko men zijn we niet alleen een geweldi ge ervaring rijker, maar hebben we bovendien een Amerikaanse plaatopna me in onze koffer. Er staat namelijk een single gepland met twee eigen composities. Noem mij maar eens een Nederlandse groep, die dat al eerder kreeg aangeboden". C. ile Boer jr.-Prijs ingesteld Hilversum-Drukkerij en Uitgeverij C de Boer jr. te Hilversum hoopt in mei 1970 haar honderdjarig bestaan te vie ren. Als onderdeel van de viering is een „C. de Boe;- jr.,prijs" ingesteld, waar mee wordt beoogd een zo ruim mogelij ke belangstelling en liefde voor de zee en de zeevaart Ie bevorderen. De prijs wordt uitgeloofd ter bekroning van een oorspronkelijk en onuitgegeven jeugd boek. roman, novellen of essays in de Nederlandse taal van een auteur bene den de veertig jaar. Het manuscript moet tenminste 40.000 woorden omvat ten en betrekking hebben op de zee en de zeevaart in de ruimste zin van het woord. De prijs, groot f 3.000,zal voortaan om de drie jaar worden toege- FDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.15 uur: Herhaling Spartak TjrnavaAjax, voetbal •19.00 uur: De fabeltjeskrant 19.10 uur: Nieuws in het kort 19.16 uur: Herhaling Spartak TrnavaAjax, voetbal 20.05 uur: Journaal AVRO 20.30 uur: Keerkwis 20.55 uur: Sportpanorama, nabeschouwing Spartak TrnavaAjax 21.20 -uur: Rhapsody, concert van jonge solisten 22.30 uur: Televizier, actualiteitenrubriek NTS 22.55 uur: Tweede journaal TELEAC 23.00 uur: Groenteteelt onder glas 23.35 uur: Extra sportpanorama, terugkeer Ajaxploeg NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16 uur) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine NCRV 19.30 uur: Studio thuis. NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.30 uur: Rodeo, talentenjacht 21.20 uur: Kijkkijk, uit het levei gegrepen 22.10 uur: Dagboek van Rembrandt KR07RKK 22.20 uur: Tam-tam '69 NTS 22.50 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS 11.00 uur: Naar het voortgezet onderwijs 11.25 uur: Walter and Connie De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. RADIO PROGRAMMA DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.20 Uitzending v. d. Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie. AVRO: 18.30 Stereo: Licht instrumen taal ensemble. 18.50 Gesproken brief. 18.55 Voor de kinderen. 10.00 Knipperlicht: progr. voor alle weggebruikers. 19.30 Niei nuzlkale lezing. 23.31 :iek. 20.20 Stereo-Stera 'ramma. 21.35 Stereo: Lichte orkestmuziek ;gr.). 21.50 Kerkorgelconcert: oude muziek. 52.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.38 Revue parlementaire. 22.45 Onvoorzien: de sluitpost van de dag. i3.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. .03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- Grammofoonmuz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. 19.40 Grammofoonmuz. 19.45 Politieke uitzending. 19.55 Grammofoonmuziek. 20.00 Openbaar Kunstbezit. 20.10 Muziek van Belgische com ponisten. 20.30 Hoorspel. 21.06 Amusements- llchte grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30- 8.33 De groenteman). 8.50 Woordelijk., van daag de dag. NRU: 9.00 Stereo: Voor kleine bezetting: moderne en klassieke kamermuz. (9.35-9.40 Waterstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). ziek. li .55 F Beu «berichten06 NRU-° \2M Blik op de wereld: Informatief programma. 12.26 Mededelingen-t.b.v. land- en tuinbouw. -Oven- heidsvoorlichting12.29 Uitzending voor de landbouw. NRU: 12.39 Stereo: lichte orkest muziek (gr.). 12.49 Recht en slecht, praatje. Gert en Hermien op 24 mei in Olymp. Stadion AMSTERDAM (ANP) Meer dan 50.000 mensen zullen naar verwachting als gast het Olympisch Stadion be zoeken tijdens een Gert en Hcrmien- Timmermanshow, die daar zaterdag middag 24 mei zal worden gebracht. De uitdaging van een in Amsterdam verschijnend weekblad is door Gert Timmerman aanvaard. Ook alle ande re artiesten die aan de show meewer ken treden belangeloos op. Het publiek heeft gratis toegang. Binnen de hek ken van het station zal worden gecol lecteerd voor het Nederlands Astma Fonds en de Nierstichting. Naast Gert en Hermien zullen onder meer tijdens deze show optreden: Jacques Reinders, de Fratelli's, Willy Alberti, De Wama's, Herbert Joeks, 't Lowland Trio, Eddie Christiani, Los Alegres, de Leidse Sleuteltjes. Johnny Jordaan en tante Leen, Tom Manders Toby Rix, Ria Valk, Joe Andy, Max Woisky, De Kamé's, De Berlisons (acrobaten) en de boerenkapel de Boertjes ut Twente Over het optreden van Wilma en Heintje worden nog besprekingen gevoérd. De produktie is in handen van de manager van Gert Timmerman, de heer Ben Essing. Midden op het speelveld komt een draaitoneel. Er zal een speciale ge luidsinstallatie worden aangebracht. Over enkele weken zullen de gratis toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn Het programma begint om half drie; in de tweede helft (half vier) treden Gert en Hermien op. De hekken van het stadion gaan om half twee open. De verkeerspolitie vestigt er de aan dacht op dat alleen touringcars ge bruik kunnen maken van de parkeer ruimte bij het stadion, particuliere wagens zullen er geen plaats kunnen vinden. ADVERTENTIE „Ik weet niet Een platenbon is altijd raak Een platenbon is altijd raak Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteitei de middenstand. 13.25 Stereo: Kli toeristische Informatie uit binnen- tenland. 14.30 Poëzie op punten: strijd in het voordragen van luchtige pot zie. 15.00 Klein chanson. VPRO: 16.00 Ni. 16.02 Thuis: progi 16.45 Moderne ka formatie, achtergi HILVERSUM IX (298 m) KRO: 7.00 r> sleke muziek (gr), (gedeeltelijk in stei (7.30-7.32 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten: 7.50-7.55 Overweging; 8.00-8.10 Nieuws.) Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.40 Sch radio. 10.00 Stereo: Aubade: klassieke or: werken(gr-). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Van tw tot twee: gevarieerd programma. (12.22 van het land; 12.28 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nws; 12.41 Actualitei 13.00 Raden maar..) 14.05 Schoolradio. Stereo: Musiësta: licht gevarieerd muziek amusementsmuziek. 16.30 Boem!: pop-sho' 16.55 Stereo: lene miene muze: nieuws ov underground en westcoast music. 17.15 Spoi kompas. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM II (240 m en FM-kanalen) VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Klink Klaar, zo der nonsens. (10.00 Nieuws.) NRU: 11. Nieuws. 11.03 Micro-notities. VPRO: 12. Nieuws. 12.03 Agent 000. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Help. TROS: 14. Nieuws. 14.03 Lynx (of los). AVRO: lf Nieuws. 15.03 Muziek boetiek. 17.00 Nieu- 17.02 actualiteiten. 17.05-18.00 Xndekraam pas: verzoekplatenprogramma. BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nleu 12.03 Gevarieerd muziek. (12.40-12.48 We bericht, mededelingen, programma-overizch en SOS-berichten voor de schippers). Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws, v bericht, dagklapper en beursberichten tefelmuriek^ - a - jfl ,'s). 15.30 Amusementsmuz. Opl keert denten haa Mr. J. april heeft de bui ring, v het Gr In d< hard c dat ir Augusl tijdelijl Hooigi f 538.C bouw, daan i verkec geven. Aan: „Sanct Vroeg« gebom gingsa' in het de .,A voorm rijden de me niet d inganj In de llngen. 17.15 Lichte grammofoonmuziel' ■jBLiTl y ^RUGBlJ VPRO's „Later" is destijds gestart al' een jeugdrubriek waarin fikse zaken als seksuele voorlichting e.d. met eei vrijzinnige flinkheid werden aangepakt Die start werd begeleid met een „ern stig woord" aan de ouders in de gees van „laat uw kinderen in 's hemels naam kijken; „Later" is onontbeerlijk voor hun levensgeluk". Zo was het vroeger. Later werd „Later" telkens weer iets anders. Gisteren was het weer helemaal anders, het richtte zich niet meer op de jeugd maar hoep lade een beetje in de (VARA'se) Rood- wit-blauwsfeer: een paar halfvolwassen presentatoren die een aantal mensen voor de camera's halen met het expres- selijke doel hen belachelijk te maken. Zo'n doel is gemakkelijk te bereiken: weten die mensen veel. De jongelui zullen er wel plezier aan hebben gehad. Wij vinden het misselijk. Niet van die jongelui. Die weten nog niet beter. Wel van Ton Ilasebos. de verantwoorde lijke VPRO-man, die in het verleden zulke leuke dingen voor de kleuters deed met kabouters en roze olifantjes. En ook van de VPRO-leiding, die dit belachelijk maken onder haar vrijzin nige vlag aanmoedigt. Inburgeren, de NTS-rubriek die mikt op politiek-bewustmaken, had een nut tige aflevering gewijd aan de Bijstands wet. Die is niet volmaakt, werkt niet overal bevredigend, maar kent des ondanks. menen wij, zijn gelijke niet, waar dan ook. Het grootste euvel is dat rechthebbenden vaak hun recht niet weten te vinden. Daarom hebben we lof voor deze uitzending, hopend dat de t v. vaker gelegenheid zal vinden voor dit soort publiciteit dat voor vele landgenoten de grens tussen armoede en minimale welvaart zal tonen. Van de voetbalwedstrijd AC Milan Manchester United gaf de Italiaanse t.v. een niet al te best beeldverslag. De bal werd onvoldoende gevolgd en mer was maar weinig attent als zich be langrijke dingen voordeden buiten het directe spelgebied. Commentator Koen Verhoef, ongeëmotioneerd en wat al te karig in zijn woorden, ving die manco's goed op en dat vormde positieve kant van zijn optreden. Vg. ADVERTENTIE Toneelspeler en TV-acteur Henk van lllsen

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2