Combinatie: talent en vuurkracht ruïneerde Manchester United MARZINE Familiewagen met vijf deuren Moedig volhouden Crony van de Lente op Duindigt beloond 'S WERELDS BESTE TENNISSPELERS NAAR NEDERLAND AC Milan lonkt nu ook naar DE Cup NA MINI NU OOK AUSTIN MAXI ïIL 19& DONDERDAG 24 APRIL 1969 PAGINA 15 MILAAN Manchester United, uit geschakeld voor beker en landskam pioenschap, kan ook de hoop op verdere Europese voctbalglorie goeddeels laten varen. In de eerste wedstrijd van de halve finales van de Europa Cup, werden de bekerhouders overspeeld door AC Milaan, dat het verlies van architect stuwer Rivera na enkele minutn reeds moest hij geblesseerd het veld verlaten subliem te boven kwam en dank zij doelpunten van middenvoor Sormani in de 31ste minuut en van Hamrin in de 3e minuut na rust met 2—0 zegevierde. Minstens zo moeilijk deze beide klassedoelpunten was voor Manchester United het verlies van linksachter Fitzpatrick (met nog vijftien minuten te spelen uit het veld gestuurd wegens het neerslaan van Hamrin) en Nobby Stiles, die door toedoen van één van zijn eigen paniekerige medespelers ernstig geblesseerd raakte. Terwijl op de tribunes uitgelaten Italianen vuur werk afschoten, droop het eens zo mach tige Manchester United onder een regen van bierflesjes beschaamd af. Schuld aan dit drama had de 37-jarige bonkige Bill Foulkes. De wegens zyn on verzettelijkheid nog eenmaal terugge roepen verdediger (hij behoorde tot de overlevenden van de vliegramp van 1958) probeerde bij een hoge voorzet van Prati eerst zijn directe tegenstander Sormani weg te duwen en daarna de bal te spelen. Sormani eens de duurste voetballer van Italië was hem echter te snel af, draaide om hem heen en schoot hard in (1—0). Dat doelpunt is Manchester United, dat met een duidelijk verdedigende op dracht het San Sirostadion was binnen gestapt niet te bovèn gekomen. Geruïneerd Manchester United had beslist reden dankbaar te zijn, dat de winstmarge van te vallen. Daardoor konden de Duitsers nogal eens uit de verdediging oprukken, maar de aanval was te zwak de Nederlandse doelman te veront- en. Vlak na de rust liet de Neder landse jeugd opnieuw voortreffelijk spel maar de schoten werden goed ge keerd door de Duitse doelman Schage, die de beste man in zijn elftal was. La- r zakte het spel iets af. Bij Nederland as rechtsbuiten Van Eeden (ADO) de itblinker. Riera trainer Barcelona BARCELONA Fernando Riera, de voormalige coach van het Chileense ationale elftal, heeft gisteren een ntract getekend bij F.C. Barcelona. De Spaanse club heeft zich enkele dagen geleden geplaatst voor de finale van het Europese bekertoernooi voor beker- AC Milaan tot twéé doelpunten beperkt bleef. Het gecombineerde voetbaltalent en de vuurkracht van Sormani, Prati en Hamrin, waren ondanks de afwezigheid van Rivera meer dan voldoende om de Britse achterhoede te ruïneren. Doelman Rimmer, die zijn Europa-Cupdebuut maakte, gooide zich echter onvervaard in de geslagen bressen en daarbij kwam, dat vlak voor rust de geheel vrijstaande Sormani met een laconieke kopstoot uit een voorzet van Hamrin de bal in het zijnet deed belanden. Handig overstapje Het tweede doelpunt kwam vijf minu ten na rust: een voorzet van invaller Fogli, een handig overstapje van Prati en een doeltreffend schot van de Zweed se rechtsbuiten Hamrin. De Britten dreigden daarna volkomen overspeeld te strijd zou worden tussen verdedigende ploegen. Manchester hield acht man AC Milaan na het verlies van Rivera in de Clste minuut (hij werd vervangen door Fogli) veel offensiever ging spelen. Elke Britse tegenactie werd reeds op het middenveld gesmoord en via de vleugelspelers Hamrin en vooral Prati werd de Manchesterverdediging uiteen gereten. Aanvoerlijn doorgesneden Vanaf dat moment was de aanvoerlijn naar de vuurlinie Best-Kidd doorge sneden, alle acties van Bobby Charlton en Nobby Stiles ten spijt. Alleen de enkele jaren geleden door Manchester City aan Turijn verkochte en daarna door Manchester United teruggekochte Dennis Law gaf met zijn acties de over belaste Manchesterverdediging zo nu en dan wat lucht. Maar dat was onvoldoende om de bij zonder hecht georganiseerde Italiaanse defensie onder druk te zetten. A.C. Milaan, dat in de kwartfinales reeds het Schotse Celtic uitschakelde, heeft thans veruit de beste uitzichten op een finaleplaats op 28 mei in Madrid tegen de winnaar van Spartak Trnava Ajax. In Italië gelooft men stellig, dat AC Milaan, dat houder is van de Euro- bese beker voor bekerwinnaars, straks ook de Europa Cup I zal heroveren. Grootste moeite In een wedstrijd voor groep acht van het toernooi om het wereldkampioen- Goal Een overstapje van Prati (rechts) en een feilloze inzet van de Zweedse rechtsbuiten van A.C. Milan, de vierendertigjarige Kurt Hamrin. De (voortreffelijke) Engelse doelman Rimmer weet niet meer waar hij het (leer) zoeken moet. A.C. Milan heeft de stand op 20 gebracht en dat lijkt een zeer stevige basis voor het bereiken van de finale Europa-Cup 1 in Madrid. Tegen schap voetbal heeft Bulgarije gisterer in Sofia met 21 van Luxemburg ge wonnen. Bij de rust stonden de Bulgarer met <1—0 voor. Bulgarije heeft voor 25.000 toeschou wers in Sofia de 'grootste moeite gehad met Luxemburg. In vergelijking met afgelopen zondag, toen Polen Luxemburg met 81 versloeg, waren de Luxei burgers onherkenbaar. Vooral de vc dediging, met doelman Stendebach Nicky Hoffmann als uitblinkers, v, voortreffelijk op dreef. Bulgarije nam in de 39e minuut leiding, toen Asparoekov een strafschop wegens hands benutte: 10. Vier mi ten na rust scoorde Asparoekov tweede doelpunt uit een voorzet Mitkov. Nauwelijks een minuut 1: kwam Luxemburg op 21. toen Leonard (FC Metz) een door de Turkse scheids rechter Babadian wegens hands toege kende strafschop inschoot. De Bulgaarse eg stelde met uitzondering van Bone\ Jakimov teleur. )e stand in groep 8 is nu: Bulgarije 2 2 0 0 4 4—1 2. Nederland 3 2 0 1 4 6—2 3. Polen 1 1 0 0 2 8—1 Luxemburg 4 0 0 4 0 216 De eerste keer van Bratislava heeft zich gister middag door een overwinning van 1 op het Schotse Dunfermline Athletic ge plaatst voor de finale van het toernooi n de Europese beker voor bekerwin- lars. Het enige doelpunt in de wed- rijd, die in Bratislava werd gespeeld, el voor de rust. De eerste halve-finale- edstrijd was in een gelijkspel (11) ëindigd. Slovan ontmoet op 21 in de finale het Spaanse FC Barce t was in Bratislava een bijzonder s wedstrijd, die door de Joego slavische scheidsrechter Horvath zwal werd geleid. Na 24 minuten maakte d< Tsjechische international Jan Capkovii erste en naar later bleek beslissend! doelpunt. De Schotten, die een voort durende veldminderheid hadden, zagei 60ste minuut hun kansen dalen, linksbuiten Gardner na een zware overtreding uit het veld werd gestuurd. Slovan Bratislava, dat als eerste Azalea Hanover knapte af in laatste bocht Van c paardesporimedewerker) WASSENAA R— Crony van de Lente heeft zijn moedig volhouden gisteren be loond gezien met een keurige eerste plaats op Duindigt. Het leek er aanvan kelijk op dat Azalea Hanrver een eind zou komen, maar zij knapte weer af in de laatste bocht. Esmeraud deed ook nog een moedige aanval, maar reikte net niet ver genoeg. Gay Way blijft een moeilijk paard. In zijn koers startte hij heel kalm op daar na zonder enige moeite door te gaan naar de kop. Een plasje op de baan bleek alweer voldoende voor een foi wat later werd hij uitgeschakeld wegens onregelmatig draven. Een heel goed jaardebuut maakte Hea- trix G. Zij liep van het grote veld weg en hield de ineens sterk verbeterde Har tin Gerda van de kopplaats. Hartin Ger- da maakte voor de tweede plaats dead heat met de laat opkomende Gouden Regen. In bedwang Van der Togl had Gaai S lijk in bedwang, hij beheerste zijn koers volkomen, maar kwam net iets te kort om in de prijzen te komen. Nu Fabiola Kitty en de langzaam begonnen Fullspeed, die net voor favoriet Fer- nandel als tweede binnen kwam. Fernanda had weer een goe< ze sloeg dapper de lange aam Fillette Six af. De uitslagen lulden: DRAVERIJEN Heukelumprljs ^(2M0 m, metaal Nu nog lui om zelf te kijken (naar het op de Tsjechische televisie uitgezonden duel voor de halve finales Europa-Cup II tussen Slovan Bratislava en hei Schotse Dunferm line), vandaag actief om zelf be keken te worden. De spelers van Ajax nemen er nog even hun gemak Brederodeprijs (^20^h Toto: w. f Ï.90. pl. t 1, Pd 1 4,_:r COV' 1 3,4°' mo. 3. Funny Boy.^ P Staverdenprljs (2000 1. Flrmin (J. van Dooye VAN EEDEN UITBLINKER Ned. jeugdelftal verslaat Duitsers n het Goffertstadion in Njjme en van West-Duitsland. Het wa verdiende overwinning voor di technisch betere Nederlandse jeugd. n de beginfaze liet de Nederlandse ploeg uitstekend voetbal zien met soepele cpm- ies en gave passes. In de derde tni- kon LeideCker 10 scoren met een kopbal na een goede voorzet van links buiten Vati Marwijk. zeidei u-lijk, Acht profs in Eindhoven en Amsterdam DEN HAAG Acht van de sterkste tennisprofs ter Wereld zijn gecontrac teerd voor een vierdaags toernooi, dat van 22 tot en met 25 mei in Eind hoven en Amsterdam wordt gehouden. Het zijn Wimbledonkampioen Rod Laver, Roy Emerson, Tony Roche, Ken Rosewall, Tom Okker, Martin Riessen, Andres Gimeno en Dennis Ralston. De organisatie is in handen van een combinatie gevormd door een magazijn in sportartikelen, twee dag bladen en de tennisverenigingen ELTV (Eindhoven) en DDV (Amsterdam). Als de opzet slaagt, wordt het een jaarlijks terugkerende gebeurtenis, waarvan plaatsing op de agenda van dc internationale tennisfederatie zal worden aangevraagd. De wedstrijden passen namelijk bijzonder goed in het programma van de tennisprofs. die in de derde week van mei op doorreis zijn van wedstrijden op gras in Londen naar de internationale kampioenschappen van Frankrijk in Parijs, die op gravel worden gespeeld. Uit het oogpunt van aanpassing, die de overgang van gras naar gravel vereist, zouden de wedstrijden in Amsterdam en Eindhoven welkom zijn. Organisator Leo van der Kar denkt de acht profs onder te brengen in twee poules, waarbij ieder dus drie partijen speelt, afwisselend in Amsterdam en Eindhoven De eindstrijd tussen de winnaars van de beide poules zal eerste pinksterdag plaatsvinden in Amsterdam, evenals de wedstrijd tussen de beide De i Eindhoven. In Amsterdam zal j bij het stadi drie elkaai i dezelfde dag i D.D.V. ■aarschijnlijk worden gespeeld op de banen door bijzettribunes een capaciteit zal ontstaan van \veeduizend bezoekers. In Eindhoven wordt gespeeld op het gemeentelijk sportpark aan de Aalsterweg, dat een vaste accommodatie heeft van eveneens tweeduizend toeschouwers. MARSCHELL (Ooi elftal uit Tsjecho-Slowakije doordrong tot een Europabekerfinale, waren Cap- kovic, Zlocha en Jokl de uitblinkers. De Schotten hadden in doelman Duff him beste speler. De wedstrijd werd door 35.000 toeschouwers bijgewoond. In een wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Jaarbeurssteden- beker heeft het Hongaarse Dosz Ujpest Goztepe. BU de rust stond Dosz Ujpest al met 2—1 voor. Tweemaal gelijk Het Israëlische voetbalelftal heeft gis teren in Tel Aviv voor 32.000 toeschou wers een gelijkspel van 11 behaald tegen Oostenrijk. De Oostenrijkers, voor wie dit duel een voorbereiding was op de wedstrijd voor het wereldkampioen schap tegen West-Duitsland, op 10 mei in Neurenberg, keken na twintig minuten tegen een achterstand op, toen Feigen- baum voor Israël scoorde. In de 39e minuut maakte Kreuz de gelijkmaker. Het Mexicaanse voetbalelftal, dat een tournee door Europa maakt, heeft gis teren in Sevilla gelijkgespeeld tegen iting niet Benfica twee punten van Portugese titel LISSABON Benfica heeft gisteren de uitwedstrijd voor de Portugese com petitie tegen San Joanense met 10 ge wonnen. De Portugese kampioen heeft met nog één wedstrijd te spelen een Benfica, dat zondag dc allerlaatste wedstrijd van het seizoen speelt tegen Tornar, heeft 37 punten, FC Porto volgt met 35 punten. De wedstrijd van woens dag tegen San Joanense was een „her haling". Benfica won de oorspronkelijke ontmoeting met 20. maar San Joanense protesteerde na afloop, omdat Benfica gedurende twee minuten met twaalf man zou hebben gespeeld. VitesseP.S.V. op 4 mei EINDHOVEN De wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de K.N.V.B.-beker tussen Vitesse en P.S.V. zal op 4 mei worden gespeeld. Oor spronkelijk was deze wedstrijd op 20 mei vastgesteld, maar P.S.V. en Vitesse datum. Pim v. d. Meent trainer van PJS.C. ZWOLLE De Zwolse tweede- divisieclub P.E.C. heeft de 32-jarige Pim van der Meent, ex-speler van Hollend Sport, als trainer-coach aangetrokken. Van der Meent, die direct bij P.E.C. in dienst treedt, trainde vroeger het Leidse Roodenburg en de zaterdagvereniging Huizen. Hij volgt Joep Brandes op. (ADVERTENTIE) voorkomt reisziekte bij apotheek en drogist f 267,40. Coraetprljs (ca. 1000 m, 2e aid.): 3. Cornlst Wind (P. J. Dwycr) 2.14,9, 2. Edlè, 3, Johan Toto: w. f2,20, pl. f 1,20, f8,20, 11,50; kop pel f5,20; cov. f 14,80; trio; f267,40, D« totallBatoromzet bedroop ,C«^44^mfc (Van een onzer verslaggevers) British Leyland heeft vandaag de Austin Maxi geïntroduceerd. Hiermee wordt 't gat opgevuld tussen de 1300 en 1800 modellen, want de Maxi heeft 'n motor met 1485 cc. Naast de beken de toepassingen als een dwarsgeplaat- sle motor, voorwielaandrijving en hy- soortgenoten, die hem tot een geheel nieuwe familieauto bestempelen. Zo is de Maxi uitgevoerd met vijf deuren. Opmerkelijk is verder de vijfversnel lingsbak, waarvan de vijfde versnel ling is uitgevoerd als overdrive, spe ciaal bedoeld voor het rijden met hoge kruissnelheden met een gering brand stofverbruik. Eveneens aantrekkelijk is, dat de rugleuningen, zowel vóór als achter verstelbaar zijn, waardoor men de bagageruimte aanzienlijk kan ver groten, of van de stoelen een tweeper soonsbed kan vormen. Zoals gezegd, de motor heeft een in houd van 1485 cc. Bij 4500 toeren per minuut heeft hij een vermogen van 74 pk. De topsnelheid bedraagt 148 km per uur. Als gemiddeld benzinever bruik wordt door de fabriek één op elf opgegeven. Uiterlijk heeft de wagen weer het aan zien van alle wagens in deze British Leylandserie, maar het geheel is nu wat strakker gemaakt. De prijs is nog niet bekend en de Maxi zal vermoede lijk pas in het najaar voor de export beschikbaar komen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15