Dr. L. G. A. van Noort maakte zijn entree als pastoor Lodewijk-parochie BIOSCOPEN MARKTEN Ruildag „Philatelica groot succes „Met elkaar zien hoe het verder moet gaan" DE LEIDSE COURANT Op klaarlichte dag f 3500 gestolen bij ivon i nginrichti ng klaarlichte dag vier hebben twee i licht Haags ac- gezie beneden iinrichting geldlade in an S500 te roven. Er was maar verkoper in de zaak aanwezig. Norm zijn er altijd twee. Deze verkoper was op de eei etage twee vermoedelijke klanten het helpen, om de twee Zij bleken ee ken. Een van nen vroeg na wat rond kijken of er boven ook lampen hingen. De verkoper, die dat beaamde, ging daarop met een van hen naar boven, waar hij echter eerst de twee andere klanten verder hielp. De man wist weer ongezien naar beneden te gaan, waai de twee hun slag sloegen. Winnaars Gaudeamus- concours in Lakenhal De Leidse Volksuniversiteit K O zal lorgenavond in samenwerking met het .A.K. een concert in de Lakenhal laten uitvoeren door de prijswinnaars van het Gaudeamus-concours 1969, te weten: ank v. Koten, hobo (le prijswinnaar); bert Szreder, viool (3e prijswinnaar) het duo Richard v. Dra, cello, en Sta- nislaw Zamborsky, piano (4e prijswin- •8). Weer priester zijn op „gewone manier" „Ik ben tot uw beschikking. U mag beslag op me leggen. Ik doe liever geen beloftes en spreek oog geen voornemens uit. We moeten samen met elkaar zien hoe het verder moet gaan. Hier is het begin om na te gaan, wat de pastoraal in deze kerk, in deze dagen en deze tijd inhoudt". Deze woorden sprak dr. L. G. A. van Noort zater dagavond aan het einde van de Eucharistieviering, tijdens welke hij door mgr. drs. W. van der Ende, vicaris van Rotterdams bisschop, geïnstalleerd was als pastoor van de St.-Lodewijksparochie te Leiden. De kerk was geheel bezet met pas toor Van Noorts nieuwe parochia nen, van wie er velen na afloop van de plechtigheid in de zaal van de pastorie de opvolger van deken Haring ter kennismaking de hancf kwamen drukken. De installatie van een nieuw be noemde pastoor is tegenwoordig tot sobere proporties teruggebracht. Het is slechts de bevestiging van de gees telijke leider van een gemeenchap en de chef van een priesterlijk team, dat de zielzorg onder die gemeenschap uit oefent. Zo was het ook zaterdagavond in de Lodewijkskerk: eenvoudig, direct aansprekend, kort en krachtig en daar door misschien zo treffend. Geen over handiging meer van sleutels, geen rondgang langs preek- en biechtstoel. Wat bleef is het voorlezen van de benoemingsbrief en het afleggen van de ambtseed als herder, voorganger en dienaar van de parochianen. TWEE WOORDEN ÏSITAIR tot de aanwezigen. Hij gaf een taak omschrijving van de pastoor en ging verder dieper in op het woord, dat door de priester gesproken wordt. In feite zijn het twee woorden, die de priester moet spreken: een woord uit de groep, de stem van de parochianen, die hij vertolkt, en anderzijds van •buitenaf tót de parochie, het levend woord, dat Vlees geworden is. Pastoor Van Noort dinsdagavond wordt hij als deken door het dekenaat begroet en verwelkomd ging voor in de korte Eucharistieviering, welke werd opgeluisterd door samenzang met orgelbegeleiding van Jan v. d. Meer. Een mede-bewoner van de pastorie, kapelaan J. J. Kerklaan, fungeerde als MIJN HOOP VERVULD In een slotwoord, waarin pastoor Van Noort zichzelf presenteerde aan zijn parochianen, dankte hij vicaris Van der Ende voor diens vriendelijke woorden en voor het programma, dat hij had voorgehouden. Ook was hij dankbaar voor het vertrouwen, dat de bisschop hem had geschonken door hem het dekenaat Leiden en deze parochie onder zijn hoede te stellen. Bij het voorlezen van de benoemings brief door lector J. J. Kerklaan (links) achter de altaartafel mgr. drs. W. vs der Ende en rechts pastoor-deken dr. L. G. A. van Noort. .Zoals iedere jonge priester dat heeft, had ik ook vroeger de verwachting van een stuk zielzorg, mensen te hel pen, het evangelie als troost en als uitdaging hen voor te houden. Van dit idee is veel verloren gegaan, maar nu is onverwacht weer mijn hoop vuld. Ik kan nu weer priester zijn, fijn op een gewone manier," aldus pastoor Van Noort. Hij hield zijn parochianen voor hij de situatie bij het aanvaarden zijn taak zag. „We zullen elkaar r ten aftasten en zien hoe het samen moet gaan. Samen moeten wij wat deze parochie en dit dekenaat nodig hebben." Belangrijk blijft daar bij de verkondiging van het woord het verkrijgen van inzicht wat er i verlangens leeft. Samen moet gezocht worden naar het geloof; het antwoord ligt in Jesus Christus. In deze z: werken voor de parochie is. zc pastoor Van Noort, de voornaamste taak van de priester. UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens Doet. ex. II Gen.: mej. W. H. M. de Cock, Kaatsheuvel; de heer K. D. v. d. Stadt, Den Haag. Semi-artsex.: de he ren R. J. J. van Beek, Leiden; P. K. Flii, Driehuis; E. R. R. Radhakishum, Leiden; R. Semeijns de Vries van Does burg, Leiden. Artsex.mevr. C. Ver- meij-Keers, Oegstgeest; mevr. E. R. Pols-Koivluehto. Oegstgeest; de heren H. J. M. Dieben. Haarlem; G. J. F. Godart. Breukelerveen; C. A. L. Hoog duin, Leiden. Kand. ex. Klassieke taai en letterkunde: de heer I. H. M. Hen driks, Voorschoten. Doet. ex. Franse taal- en letterkunde: mej. P. C. J. M. van Hal, Leiden. Kand. ex. Franse taal- en leterkunde: mej. I. v. d. Esch, Beverwijk en de heer J. J. M. Schlar- mann, Delft. Burgerlijke stand Georen: Johannes z.v. H. W. A. Kiel en J. G. Meel; Adrianus Simon Hendrik z.v, S. H. A. Smit en A. Peet; Marcel z.v. D. P. T. H. Vledder en J. S. Ciere; Shirley d.v. J. P. Haasnoot en O. Noord- raven; Paulus Jacobus z.v. P. J. Phi- lippo en A. W. Weeda; Alexandra Wil- helmina d.v. L. Mula en A. J. M. v. Ga len; Henriëtte d.v. F. M. Steenvoorden en H. L. M. M. Datema: Thomas Jo hannes z.v. J. A. de Ridder en S. V. Koch; Jerry Cornelis Hendrlkus z.v. H. W. W. M. Speel en R. M. L. Visser; Ulla d.v. S. H. Ellens en E. Punt; Ronald z.v. L. v. Strien en J. de Jong; Patrick Hendrik Claude z.v. P. A. R. Berrard en J. v. d. Laken; Jacoba Hendrika d.v. L. P. J. v. Rhijn en O. J. Voshol. Overleden: L. v. Egmond 59 j., m.; S. M. A. v. Haasteren 63 j., m.; A. C. Rlel 86 j., e.v. J. Jongbloed; J. l'Ecluse 70 j., m.; H. v. Vugt 74 j., m.) H. C. v. Leeuwen 76 J., e.v. M. F. Plankeel; G. Croese 33 j., m.; J. v. d. Pool 72 j., m.; P. de Zwijger 84 j., w.v. J, N. Vincourt» N. Nuljten 79 j, m. Weekend te gast op politiebureau Vier knapen rammen met paal winkelruit in De Leidse politie heeft tot vanmor gen vier jongens van 17 'tot 19 jaar vastgehouden, die zich vorige week vrij dag en de vrijdag daarvoor schuldig hebben gemaakt aan straatvernielingen. Op hun wekelijkse gang kroegje-pa tatje-verzetje door Jan Vossensteeg en Haarlemmerstr. vernielden zij tweemaal achtereen een winkelruit. De laatste keer gebeurde dat zelfs met een grote paal. De politie vermoedt dat zij nog meer op hun kerfstok hebben. Vrij dagsavonds half elf werden zij gegre pen. Omdat zij al eerder voor dergelijke feiten zijn aangehouden, zijn ze na het verhoor niet naar huis gestuurd maar voor een weekend in de cel onderge bracht om nog eens nader aan de tand te worden gevoeld. Bouw sporthal in Voorschoten vertraagd In het stadhuis te Leiden is namens burgemeester en wethouders van Leiden door de directeur der gemeentewerken een openbare aanbesteding gehouden voor het bouwen van een brug met aan gekoppelde fundering over de Stinksloot in het verlengde van de Sumatrastraat, met bijbehorende en bijkomende werken. Veertig aannemers schreven in. De hoogste was Bouwbedr. De Lange en Van der Plas te Oegstgeest voor 299.000. De laagste inschrijver was de firma Granneman en Zonen te Stompwijk voor 207.463,20. Leidse agenda Kamala-buitencentrum langs de spoorlijn Met de ceremoniële begroeting var het totem wolf en het afleggen van d< pavinderseed vond zaterdag de opening plaats van het buitencentrum van de groep Kamala. Districtcommissaris van Rije hees er de paarse vlag van de we reldbroederschap van padvinders en deelde, onderbroken door voorbrjden- derende treinen onderscheidingstekenen uit aan wie zich verdienstelijk had ge maakt. Het terrein van Kamala is ge legen aan de Haarlemmertrekvaart te Leiden, direct achter de spoorbaan. In 1 jaar heeft men daar een drietal hut ten opgetroken voor welpen, verkenners en voortrekkers. Aan de andere zijde van het „Slootzichtse Binnenpad" de namen op het terrein zijn aan de Fabeltjeskrant ontleend ligt de rim boe, waar gekampeerd wordt buitenspel gespeeld. Kamala heeft tijdens het inrichten van het terrein veel tegenwerking dervonden van indringers, die romel neergooiden en wat opgebouwd weer vernielden. Toch heeft men kans gezien, na de plaatsing van prikkel draad, het voormalige afvalveldje te werken tot een redelijk bruikbaar grasveld. ZOETERWOUDE Feestelijke viering 5 jaar Zoeterwoudse KPJ Véle oud-leden uit de naoorlogse peri ode hebben zaterdagavond in het An- tonius Clubhuis te Leiden het eerste Lustrum meegevierd van de Zoeter woudse K.P.J. Aanvankelijk gescheiden georganiseerd gingen de vrouwelijke en mannelijke vereniging van agrarische jongei Bois, Webern. Bon, Straesser, Dobro- wolski en De Leeuw. Dit unieke concert begint op 22 april om 20.00 uur in het Stedelijk Museum „De Lakenhal". De toegangskaarten a f 3,50 verkrijg baar op het Bureau van K&O, i 25. i 31841. „Grof'-feest in Stadsgehoorzaal In de vrijwel tot de laatste plaats be zette Stadsgehoorzaal hebben zowel de leden van de Personeelsvereniging van de Kon. Nad. Grofsmederij ais de geno digden zaterdag volop genoten In zijn welkomstwoord sprak de vo zitter van de vereniging, de heer F. den Berg onder meer zijn voldoening over het feit, dat zowel de directie, afge vaardigden van diverse zusterverenigin gen als vel gepensioneerden van hun be langstelling voor deze feestelijke slot- avond blijk gaven. Het feestprogramma omvatte een non stop cabaret en variétéshow, die on der het motto ,,'n Avondje uit" verzorgd werd door een keur van bekende radio- en TV-artiesten. Voor het voetlicht traden namelijk zo wel Willeke als Willy Alberti, die enkele „toppers" uit hun repertoire ten gehore brachten, het alom bekende accordeon- advertentie-afdeling i spoedig mogelijk EEN ACCURATE KRACHT (mnl. of vrl.) leeftijd 18 tot 20 jaar. Zijn/haar taak zal bestaan uit de advertenties, het tewoord zowel telefonisch als aan de fc de kostenberekening vai /oor deze job Mulo-diploma, goed hand- l behoorlijke rekenvaardigheid. DE LEIDSE COURANT •APENGRACHT 32 LEIDEi duo „De Pico's", de Warna's, dwazer dan ooit, Don Williams met zijn spectaculaire balans-act van grote klasse, de Berlu- geestige cascadeurs en last but not least Ria Valk, die verend succes had met enk haar gevarieerd repertoire. s liedjes i De conferencier Tonny Leerink ((grap te" de nummers vlot aan elkaar en het geheel werd op zowel voortreffelijke als vaak geestige wijze muzikaal omlijst door het kwartet „The Flinstones". Goede wijn behoeft overigens geen krans en de feestgangers hebben zich dan ook enkele uren kostelijk geamu seerd met het klein-kunstschouwspel. Na afloop volgde nog een gezellig sa menzijn, waarbij „The danslustigen eveneens volop trek lie i komen. Nieuwe regeling winkelsluiting in Voorschoten De nieuwe winkelsluitingsverordening Voorschoten 1969, die de raad ter goed keuring voorgelegd krijgt, heeft de vol gende halve- en dagsluitingen bepaald: maandagmorgen alle textiel- en schoe nenzaken; maandagmiddag alle kappers zaken, slagerijen en elektrotechnische za ken; dinsdagmiddag tabaksartikelenwin- kels en woensdagmiddag alle overige za ken. De normale winkelsluiting is op de werkdagen 's avonds om 6 uur, met uit zondering van dwe vrijdagavond, dan is de sluiting eerst om 9 uur. Voorschoten verkoopt oude boerderijen De Voorschotense gemeenteraad krijgt voorstel te behanedelen tot afstoting van enkele aan de gemeente toebeho rende boerderijen. B. en w. willen geen verkoop door middel van een veiling, maar door inschrijving: Het betreft /te i Leidsex percelen worden nog door voormalige pachters beiooond. De boerderij Leidse- weg 519 komt voor op de lijst van de Ook de panden Treubstraat 21 en 23 (voormalige boerderij en laatstelijk groentehandelwillen b. en w. afstoten. In deze panden zou de heer H. F. A. M. Walenkamp, pachter van het restaurant „Allemansgeest", een petit-restaurant willen vestigen. De onderhandelingen met de gemeente zijn hierover reeds ge opend, maar beide partijen kunnen zake- kan doen, zo ook de heer Walenkamp. LEIDERDORP Burgemeester wenst zwembad een long hot summer Op een winderig maar zonnig terras waren zaterdagochtend een twintigtal sportieve lieden bij elkaar gekomen om de opening bij te wonen van het Leider- dorpse zwembad De Does, die verricht zou worden door de burgemeester, de heer M. A. van der Have. Het gezelschap onder wie een afvaardiging van DKD de nestor van De Dillenburg, de heer van der Hoek, werd welkom geheten door de op het punt van aftreden staande voorzitter, de heer W. van Ark. De heer Van der Have vond het begrijpelijk, dat het bad, in de gegeven weersomstandigheden, reeds eerder offi cieus werd geopend. Wel hoopte hij ter op begrip, daar hij de opening zou doen door de verwachte „koene duik". Vanwege diezelfde weersomstan digheden. Hij had hier overigens eer zeer plausibele verklaring voor: een kro kodil zijn kracht ligt in het water en dat wil ik nog steeds niet zijn, aldus de bur gemeester. Over de verbeteringen, welke er in het bad in de winter hebben plaatsgevonden (o.a. een door glazen platen afgeschermd verhoogd terras) moest hij de secretari van De Does, de heer 'A. M. Kleiss, tegen spreken, die een percentage van 99 genoemd had, waarvoor het bad nu „af" was. „100, zelfs meer dan 100 aldus de burgemeester. Hij besloot met het be stuur een succesvolle l<ttgrriiot-smrrmet MAANDAG 21 APRIL PUZZEL De oplossing van de puzzel no. 5 zijn: trekvaart 28, Noordwijkerhout; 7,50 Mej. Juffermans, Jan Vossen steeg 29, Leiden; 5,Mevr. Wolvers, Schenkehveg 32, Zoeterwoude. Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Nachtvoorst, do. - vr. - zat. 23.30 Morgan, a sui table, Case for treat ment (18 jr.) Lido: Goldfinger (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Luxor: Ortega, de killer (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: Hour of the wolf (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 Trionan Louis de-Funès als taxichauf-| feur (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uiu Rex; Zonde, die goed betaald wordt PUNT... •k de erkiezinf Vaêe«. LEIDEN, 21 april. Groente Appe len 26-39, andijvie 82-1.18, snijbonen 3.70- 4.00, prei 45-69, rabarber 75-85, spinazie 87-1.30. komkommers 42-62, tomaten: A 14.40-14.80, B 17.70, C 14.20-14.30, CC 12.60-13.90, uien 30-38, witlof 1.35-2.58, sla 17-24, peterselie 22-26, raapstelen 17- 20. radijs 16-39, selderij 12-13. AMSTERDAM, 21 april Vee. Aan voer 198 runderen. Prijs 4.00-5.60 Handel rustig. 74 Varkens. Prijs 3.15- totaal 1448; slachtrunderen 1035 varkens 413. Prijzen: slachtrunderer extra kw. 460-510, le kw. 405-445, 2e' kw. 385-400; varkens extra kw. 257-260. kw. 254-257, 2e kw. 245-252; stieren >"-510; worstkoeien 370-385; slachtzeu- gen 205-220; zware varkens 210-230. Resp. aanvoer, handel en prijzen: slacht- runderen kleiner, kalm, prijshoudend: L aanvoer varkens kleiner. LEIDERDORP Doeshaven uitgebreid met twee steigers In.de Leiderdorpse jachthaven, in def Grote Zandput zijn de twee grote stei gers van elk 80 meter vrijdag j.l. ge reed gekomen. Daar deze steigers aan de ingang van de jachthaven zijn, zullen j ze in de eerste plaats een plaats bieden aan de grotere schepen, zodat deze te vens de golfslag bij N.O. wind belang rijk zullen beperken. De jachthaven nadert hierdoor steeds sneller de maximale opnamecapaciteit van 570 schepen. De noordelijke oever zal n.l. vrij worden gehouden om het landelijke karakter van de haven te kunnen behouden. Donderdag om 20 uur zal de vereniging haar algemene ledenvergadering houden in het Dorps- Pr( te kar Telegi Staande vJ.n.r.: ARC-at Weekhout, Alex Horzei fioen, Jan v. Heusden, Martin Burger, Jan Krygsman, grensrechter Co de Witte. Zittend v.l.n.r.: trainer J. v. d. Linden, Frans v. Galen, Bram Boesveld, Joop Timmer, Jan de Jeu, Hans Ver horst, Chris v. Oostrom. (Zie voor verslag Sportpagina) irische karakter isgegeven. de stoelen aan de kant. Na een demon stratie Quadrille werd tot in de kleine uurtje gedanst op de muziek van The Jolly Jokers". De feestelijke stemming steeg zodat de eerste lustrumviering alleszins geslaagd mag heten. SUCCESVOLLE LOMPENAKTIE De lompenaktie die de Sint Jansfan fare zaterdag heeft gehouden is bijzon der goed geslaagd. Nadat een geluids wagen was rondgegaan om de bevol king nog eens te .attenderen op de ak- tie trok men er op uit. Het resultaat loog er niet om. Men schatte het totaal opgehaalde gewicht op 3 ton. Dit is geen eenmalige aktie, drie maanden hoopt Na een welkomstwoórd door de hui dige voorzitter, Huub v. d. Krogt, ver kreeg de eigen toneelgroep de gelegen- Molenmuseuni „De Valk" dagelijks) held zich te presenteren. Zij deed geopend van 10-17 uur; zaterdag gaan. i de Lood- 13-17 uur; maandag gesloten. loncert van Leid- allen", 20.00 u. e „Een slok aar de", 0.00 i DINSDAG 22 APRIL Lakenhal K&O in samenwerking met LAK: Muziek van deze tfld, 20.00 u. Stadsgehoorzaal Kennismakingsbij eenkomst met deken dr. L. G. A. van Noort, 20.00 - Confrérie Vinophiles. makter Nart gieter. Onder regie van de heer J. Ver- steegen werd het vrolijke stuk vlot op de planken gezet. De aanwezigen be leefden veel plezier aan de dolle ver wikkelingen als gevolg van de verwar ring rond een patiënt in het ziekenhuis. De reunieafeer drong ook in dit toneel spel door, enkele rollen werden bezet door oud-leden. Daarna sprak de L.T.B. voorzitter Jac. Paardekoper, zelf oud-praeses van de L.T.J., dankwoorden namens zijn orga nisatie. „De L.T.B. is trots op deze K.P.J. zij organiseert veel en durft lof voor oud-kapelaan Jos. Koomen £ls oprichter. Drie vrouwelijke leden deden dit gezongen over hun vereniging. Het wel en wee van vijf Jaar K.P.J. werd uit de doeken gedaan door de heren Van Rijt en De Groot. Daarna gingen S.J.Z. speelde gisteren zijn laatste thuiswedstrijd tegen V.T.L. De entree gelden waren bestemd voor het Orgel fonds van Deze bedroegen 414,1 niging is hiermede de eerste die het initiatief van het N.K.O.V. overneemt. Deze besloot bij het gouden jubileum tot de instelling hiervan met de inten tie, dat dit speciale fonds ook de Zoe terwoudse verenigingen en organisaties een bijdrage zouden leveren in de bouw dere verenigingen zouden thans plan nen bestaan om hier op in te haken. MEERBURG In verband met de tv-uitzending van de wedstrijd Spartak-Ajax zijn de trai ningen verschoven van donderdag i Vroeg in de middag al 500ste bezoeker e ruildag die de afdeling Leidei Omstreken van de postzegelvereniging „Philatelica" in de kantine van de firma Cios en Leembruggen organiseerde is den. De grote verscheidenheid aan mate riaal die voor deze dag door zeer vee belangstellenden en handelarer was meegenomei wachting. ivertrof ieders daarom met een zekere trots, dat reeds vroeg in de middag de vijfhonderd ste bezoeker kon verwelkomen, die eerste dag enveloppe van de Amphiles kreeg aangeboden. Bij de veiling, die weer uit meer, maar vooral ook duur» dere kavels bestond, werd geanimeerd geboden. Hierdoor werd dan ook et cordopbrengst verkregen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4