1 BONA STARS ZET LAATSTE WEDSTRIJD IN WINST OM DE SPARTAAN LIET STERKE INDRUK ACHTER BIJ DOS vervul je hartewens... met de zilvervloot Litteris Sacrum" uit Leiden won 't Nationaal Landjuweel Ook amateurregieprijs naar Koninklijke Vereniging Gratis bloemen - cheques sparen, verstandig en S®. handig Duizend deelnemers aan Roode Kruis-mars te Alphen a. d. Rijn Pi eter van Tuy/i scoorde punten in de rebound LSG won met ruim verschil Zwemlust was LZC te sterk HVL ontging gelijkspel MAANDAG 21 APRIL DE LEIDSE COURANT 5? ONGEDACHT EINDRESULTAAT VAN „MET BLOTE VOETEN IN HET PARK" irgen i De Koninklijke Toneelvereniging „Litteris Sacrum" uit Leiden is winnaar geworden van het Nationaal Landjuweel, een wedstrijd voor amateurtoneelverenigingen, waarvan in de afgelopen week in de Haarlemse Stadsschouwburg de eindronde is gehouden. Aan de finale namen 6 verenigingen uit alle delen van ons land deel, met de laatste winnaar van het Landjuweel, dat in 1963 is gehouden, ADO-DWS uit )en Haag. De Leidenaars gaven een voorstelling van „Met blote voeten in het park" van de Amerikaan Neil Simon. De winnende vereniging ontving zaterdagmiddag in de Gravenzaal van het Haarlemse stadhuis uit handen van de loco-burgemeester, wethouder D. J. A. Geluk, de door Koniging Juliana in 1956 beschikbaar gestelde wisselbeker en verder een door het comité van voorbereiding aangeboden bedrag van duizend gulden. Des avonds was er bij Brinkmann op de Grote Markt te Haarlem een opgewekt diner-dansant, waaraan door alle spelers en hun aanhang van de verenigingen in de finale werd deelgenomen. van de Koninklijke Vereniging; wel veel vaart, enthousiasme en vrolijkheid De cast van het winnende blijspel be stond uit Bep v. d. WijngaardDe Vries, Joop Segaar, Ad van Leeuwen, mevrouw Co Hageman-Verhagen, Bram Harteveld en Bob Spaas (kortstondig als hijgende besteller) Het suggestieve decor werd ontworpen door Hans van den Wijn gaard en regisseur Bob Hageman. T.V. 1 De gewonnen duizend gulden wil „Lit teris" bestemmen voor de niet zo ruim van middelen voorziene kas. Het geld zal de gehele outillage van hopen dan nog," zei morgen tegen ons, „dat een stel letje donateurs daar nog iets bij willen doen..." Een uitvloeisel van het winnen van het Nationaal Landjuweel is waarschijn lijk een optreden voor de televisie. Bo vendien staat er voor „Litteris" een toernee voor de Nederlandse kolonie in Zwitserland op het programma. d deel, ADO— MAGER STUK Over de voorstelling van „Litteris" zei het juryrapport: „Een goede voor stelling geven van een blijspel is een moeilijke opgave, zeker als ook nog spra ke is van een mager stuk. Maar regis seur plus spelers van Litteris Sacrum brachten het samen een heel eind, re laxed, bjjna steeds in het juiste tempo eo met een perfecte rolkennis". De jury had veel lof voor de voorstelling, maar voegde daaraan toe dat zij liever had gezien dat de T zouden hebben zwaarder stuk. De decorprijs van het Nationaal Land juweel ging naar de toneelvereniging Justus van Maurik uit Amsterdam voor de vindingrijke wijze waarop met sobere middelen een heel suggestief resultaat werd bereikt. Het reizend Zeeuws Volks toneel in Hulst kreeg een aanmoedi gingsprijs van 500 gulden. Voor de Stich ting Toneelgroep Maastricht '46 was 'n prijs van 500 gulden van het Prins Bern- OEGSTGEEST Buslijn 46 blijft in Schoutenburgstraat In de Raadsvergadering van 16 januari jL is een adres van de heer D. J. Kom mer en anderen, allen woonachtig in de Schoutenburgstraat, betrekking hebben de op de route van buslijn 46 voor nader beraad aangehouden. Dit geschiedde in verband met een tweede brief van de heer Kommer, welke 14 januari was in gekomen en die nadere gezichtspunten opende, welke bestudering vereisten. De Verkeerscommissie heeft geadvi seerd de Schoutenburgstraat voorlopig als route voor de bus te handhaven tot t.z.t. na aanleg van het ontbrekende weggedeelte de route Irislaan—President Kennedylaan gevolgd kan worden. Indien aan de suggestie om de Oranje laan te nemen gevolg werd gegeven zou den de bewoners in het noordelijk deel der gemeente een slechtere verbinding krijgen, wat voorkomen dient te worden. B. en W. stellen voor een gedeelte van de Schoutenburgstraat 15 meter vanaf de Rhyngeesterstraatweg) te as- phalteren en de straat overigens te her atraten, waarbij de stenen gelegd zullen worden ln fijn slakkenzand. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op 10.000, Een proef is genomen met een ander stationnement van buslijn 46 waarbij dit tijdelijk Is verplaatst naar de Hof- drjck, wat echter niet voldaan heeft. Overeenkomstig het advies van de verkeerscommissie heeft op verzoek van en W. de N.Z.H. besloten met ingang van 4 mei as. het stationnement weer terug te brengen naar de Marelaan. Zojuist veroverdBob Hageman, oorzitter van „Litteris Sacrum" en re gisseur van „Met blote voeten ln het park", toont met trots het Nationaal Landjuweel, een „koninklijke" wissel- bokaal. siek stuk. Eenzelfde prijs kende de jury toe aan ADO-DVS voor de serieuze po ging met een stuk, dat buiten het ge ijkte repetroire ligt. De prijs voor de beste amateurregie kende de jury toe aan „Litteris Sacrum" voor de vlotte vertoning van „Met blote voeten in het park". De regie was in handen van ir. B. P. Hageman, voorzit ter van de vereniging. De jury bestond uit Trins Snijders, Berend Boudewijn, mr. P. Cleveringa en mr. J. Velzeboer. Volgens dé jury bewogen de voorstel lingen zich over het algemeen op een goed niveau. Er waren vele opmerkelijke spelprestaties en aan de afwerking en aankleding was zonder uitzondering gro te aandacht besteed. Wanneer de jury desondanks een op merking van het hart moet, is het deze: „Dat zjj graag zou hebben gezien, dat iets meer afstand was genomen vai traditionele en conventionele, terwijl in de aanpak en vormgeving iets meer te zien zou zyn geweest van wat ons men sen van deze tjjd beweegt, want juist in het engagement met de wereld die hem omringt zal de amateurtoneelspeler de inspiratie moeten kunnen vinden om tot èen zinvolle toneelprestatie te komen", aldus de jury. „DE GROTE EENHEID" Volgens regisseur-voorzitter Bob Ha geman heeft „de grote eenheid in het geheel van Litteris" de doorslag gegeven. „Het stuk zelf noemde hij een geval waarmee je nu niet direct naar een Landjuweel gaat. Het stuk stond nor maal op het repertoire, omdat we er het seizoen op zaterdag 9 november van het vorig jaar mee openden. „Met blote voeten..." heeft eigenlijk meegedaan als een seriewagen aan een autorace; wij hadden voor de voorronde van het Landjuweel nog geen ander stuk ter beschikking. Maar in die voorronde viel het goed uit en toen zijn we er i mee doorgegaan op goed geluk. Ik had nooit gedacht, dat we er het Landjuweel mee zouden behalen," aldus de heer Hageman. Onze toneelrecensent schreef in vember al: „Litteris bracht liet blijspel met de vaart, welke een blijspel moei hebben wil het goed overkomen; dooi de kwaliteit van de prestatie werd de luchtigheid bovendien geen „kluchtig heid". Samenvattend werd gesteld: „Met blote voeten ln het park» is stellig geen In da 112-jarige gasohfedsnte Voor de behandeling van ongevallen het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van .3 uur tot woensdagmiddags 13 dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid- lags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). Dood kindje in Leimuiden gevonden Zaterdagmiddag j.l. werd aan het Vriezekoop in Leimuiden het lijkje van een pasgeboren jongetje gevonden. Spelende kinderen deden de gruwe lijke vondst aan de oever van het ri viertje de Drecht, alwaar het kind in een plastic tas was verborgen. Nadat één der kinderen de ontdekking aan zijn ouders had verteld, werd onmiddelr lijk de politie ingeschakeld. Dr. Zeldenrust, die de sectie verricht te, gaf te kennen, dat het kind kort tevoren had geleefd, bleek de plastic tas reeds geruimte tijd in het water te hebben gelegen. Kleuter verdronken in Oude Rijn bij Leiderdorp Zaterdagmorgen is in de Oude Rijn te Leiderdorp, ter hoogte van de L. C. Snelbrug, het 7-jarig jongetje J. A. J. van Osnabrugge in het water gevallen Hoewel de beschoeiing ter plaatse zeer steil is, weerhield dat hem en zyn vriendje, een 5-jarig zoontje van de familie K. van Putten, er niet van daar zijn speelterrein te kiezen. Toen h|j te water geraakte, waar- vriendje een juist passe- man, die echter in het daar en weer doorreed. Vervolgens rende het ventje naar huis, om zijn moeder te waarschuwen, die op de fiets sprong en, eveneens niets meer ziende, de po litie waarschuwde. Deze vond na een uur dreggen het stoffelijk overschot van het ventje. 69-jarige automobilist rijdt bromfietser aan Op de Nieuwe Duinweg, ter hoogte van het Waterloopje en de Prins Bern- hardlaan, kwam zaterdagmorgen om 11.30 uur de Katwijkse bromfietser K. W. op onzachte wijze in aanraking met een De automobilist, de 69-jarige C. V. uit Leiden, verleende de bromfietser geen voorrang, hetgeen een fikse aan rijding tot gevolg had. K. W. moest met een gebroken bovenbeen en een afge rukte pink in het St. Elisabethzieken- huis te Leiden worden opgenomen. Hoe dat kan? Heel eenvoudig als je zo vroeg moge lijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je ermee kimt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag;oud-militairen zelfs tot en met23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van ten minste f 30,— en ten hoogste f 300,— per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 jaar f 25,— per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,- terug (f 2.700,— inleg, zo'n f 500,— aan rente plus een premie van ruim f 300,—). Daar kun je heel wat mee doen! Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. De traditioneel geworden jaarlijkse Roode Kruis-mars te Alphen a. d. Rijn, die zaterdag onder het motto „Help uw Roode Kruis helpen" onder begunstiging van goed wan delweer en veel ritmische begeleiding over afstanden van 5, 10, 15 en 25 km werd gehouden, telde 1045 deelnemers. In groepsverband (38) na men 631 personen "deel, Individueel 414; onder de laatste waren er o.a. uit Eind hoven, Groningen, Alkmaar en Arnhem. Muzikale en ritmische medewerking werd verleend door de drumband van „Crescendo" met de majorettes van de r.-k. sportvereniging „Wilskracht", die ook een afdeling „Wandelclub" heeft. Marsleider was de heer J. v. Ringen, voorzitter van de Alphenes afdeling van het Ned. Roode Kruis. Voor zover nodig verleende de eigen colonne tijdens de mars medische hulp; ernstige gevallen vanr die aard deden zich niet voor. Technische medewerking werd ver leend door de heer J. P. Woordes, de Al- phense secretaris van de Wandelkring Lelden en omstreken. Het geheel ken merkte zich door een vlot verloop. Als groepen namen deel: Maranatha- school, Nieuwkoop; w.s.v. „De Keijtjes", Leiden; w.s.v. „SVLV", Voorschoten; w.s.v. „De Natuurvrienden", Alphen a/d Rijn; Lagere school, Oude Wetering; Spanning avond in de 5-meihal overheersend in de ivedstrijd Bona Stars-SVEdie de Leidenaren na 11 januari tegen Herley eindelijk weer eens tot een thuisover winning wisten te brengen. Omdat men langzamerhand de mening was toege daan, dat de Stars voor eigen publiek gewoon niet meer konderen winnen, waren er nogal wat mensen weggeble ven. Echter diegenen die wel waren ge komen, en dat waren er altijd nog zo een 100 trouive supporters, hebben het gelijk aan hun kant gehad. Alhoewel het peil van de wedstrijd niet zo hoog was als redelijkerwijs verwacht mocht worden, de toeschouwers beleefden sen saties, vervielen van de ene verbazing in de andere en vooral op het eind was de spanning te snijden. Coach Kallenberg, die vermoedde dat SVE verdedigend een zone spelen zou, formeerde zijn beginopsteling als volgt: P. van Tuyll, P. Ruysenaars, C. Pley, A. de Jong en B. van Cleef en gaf de opdracht om floating te verdedigen en een 1-3-1 aanval te spelen en te pro beren het systeem dat op de training ingestudeerd was toe te passen. Pieter van Tuyll als pivot en Paul Ruysenaars onder de basket werden zo volop in het spel betrokken, wat zeer wel nodig was, gelaten hadden. Het ge vaar moest nu komen van de lange mensen onder de basket, de drive-ins en de fast break. SVE kwam door mid del van Roel Tuinstra, die haast niet te stuiten was en dan ook 24 punten scoorde, tot 14-14. Via 18-14. 18-21 brak de rust aan met een gelijke stand 24-24. De Bona Stars, die in de rust nog eens nadrukelijk op het systeem en op het feit, dat er tot nu toe te statisch gespeeld werd, gewezen waren toonden ineens veel meer initiatief en durf. De eerste 5 minuten waren volledig voor de Stars, die door enkele breaks van Andre de Jong en Rob Wallaart 10 pun ten voorsprong namen. Ook de verde diging sloot goed, er werd attent over genomen als dit nodig was 'en de re bound was of voor Van Tuyll of voor Ruysenaars. Tot en met de tiende kans om deze voorsprong uit te bouwen, wat echter door slordig passen en het httvwdfed* Jong node gemist, niet gelukte. Toen en nam snel de plaats van J. Maassen was het of er iets knapte, ineens draai- weer in. Het reboundvoordeel van Bona de het niet meer, SVE rook zijn kans Stars werd nu beslissend, SVE kon en bracht nog een tweede troef naar slechts door middel van persoonlijke voren nl. Bas de Haas, die door zijn fouten Van Tuyll en Ruysenaars trefzkere, bijzonder snelle jump-shot Treffers afhouden. Met nog 15 s< voorlopig niet te verdedigen was. Hij den te spelen en 1 punt vooreprong maakte even gauw 5 treffers. Met mocht A. de Jong twee vrije worpen Tuinstra zorgde hij ervoor dat nu 13 nemen. Hij kon echter de spanning niet minuten de stand totaal gewijzigd was, aan, beide malei 42-43 in het voordeel van SVE. Toen de ring. Pieter echter Ben van Cleef met drive-in de als de kippen b opmars van de Utrechters stuitte, ge- de hc stuite de bal tegen ra Tuyl was er echter plukte de bal en duw de beslissing was ge loofden de Leidenaren weer in zich zelf. vallen. Een dubieuze beslissing van scheids- Scores: P. van Tuyll 17; A. de Jong, rechter Wesselsz waardoor Roel Tiun- P. Ruysenaars, R, Wallaart 11; C. Pley stra met 5 persoonlijke fouten het veld 4; B. van Cleef 2. Straf worpen 24-12' moest verlaten gaf de Stars moed. SVE 50%. Uitslagen: Suvrikri-R'dam Zuid was aangeslagen. Pieter van Tuyll, die 56-73. Bekerfinale: heern Lions-Fla- op dat moment aan de kant zat uit te mingos 37-52, dames: Blue Stars-White blazen werd door de coach geïnstrueerd Stars 64-31. r.-k. Gidsen, Langeraar; w.s.v. „Willen is kunnen", Leiden; s.v. DIO, Rijsenhout (2 groepen); Huize „Ursula", Nieuw- ipolitie, Rotterdam; speel tuinver. „Vreugde Oord", Alphen a. d. Rijn (3 gr.); r.-k. sportver. „Wilskracht" Alphen a. d. Rijn (3 gr.); speeltuinver. „Willem v. Arkel", Gorinchem (2 gr.); w.s.v. DJO, Lisse (3 gr.); Wandelvrien den Roode Kruis, Utrecht; w.s.v. „The Quick Steps", Alphen a. d. R1jn (2 gr.); w.s.v. „De Haagse. Hooglanders^ Den Haag (2 gr.); speeltuinver. „De Sterker door strijd", Den Haag (2 gr.); speeltuinver. „Kindervreugd", Alphen a.d. Rijn. De indivlduelen ontvingen ter herin nering de Roode Kruis-medaille, de groe pen bovendien een speciale groepsprijs; de prijzen werden uitgereikt door de he ren Van Ringen en KNSB tegen het Amsterdamse WGA met ruim verschil gewonnen. Reeds na ongeveer 1]A uur stond LSG met 10 voor, doordat de tegenstander van Wiehers blunderde waardoor hij na reeds 12 zetten kon opgeven. Een klein uur later was het 20 door een op logische wijze verkregen winst viel. Het werd 30, toen de tegen stander van Van den Berg eindelijk de reeds lang verloren staande partij opgaf. Enige minuten later bracht Wiebes de voorsprong op 40, welke voorsprong even later tot 41 werd verkleind toen A. de Groot zich ge noodzaakt zag op te geven. Een kwar tiertje later werd het 51, doordat de tegenstander van Noordijk in gelijkstaande stand de toegestane be denktijd overschreed. Vlak daarop werd het 5HWi door een remisie van Kort en 5y22y2 doordat Bakker in zeer grote tijdnood verloren was komt te staan. Toen daarna de par tijen van Toorman en Weiland remise waren gegeven was de eindstand, nl. ey23|A, ten gunste van LSG bereikt. Van de vijf ploegen die „De Spar taan' gisteren tijdens de DOS-estafettes op de Nenijto-baan in het veld bracht, heeft vooral de heren-formatie een ster ke indruk achtergelaten. De ploeg uit Lisse was als volgt bemand: Bas Rooy- ackers (700 m.). And Kortekaas (100 m.), Piet Wildenburg (200), Nico War merdam (800), Gerrit Verhaar (J,00), Piet Beélen (1600), Jan Ransdorp (J,00) Wim van Gerven (1000), Wilfred Ben jamin (200) en Fred van Herpen (600). Met name Nico Warmerdam, Piet Bee- len, Wim van Gerven en Fred- van Her pen, vervulden glansrollen in deze esta fetterace. Tt de 1600 meter genoot Metro nog een voorsprong van zeker 80 meter, toen Piet Beelen liet sein gaf voor de achtervolging. Wim van Ger ven bracht zijn ploeg naar de tiveede plaas en Fred van Herpen zag tenslot te ondanks een beenblessure kans van de S0 meter achterstand de helft af te knabbelen. 14.36.3. Sparta Den Haag 14.42. 4. AVR, 5. Quick Nijmegen, 6. Hellas. Een fascinerende race! Opvallende tijden uit deze estafette: de 4.14.van Piet Beelen over 1600 m.; Wim van Gerven had 2.32.nodig voor zijn 1000 meter en Fred van Her pen roffelde de 600 m. af in 1.20 min. Bij de damse was de Spartaanse ploeg helaas gehandicapt door een bles sure van Ilja Keizer-Laman. De équipe uit Lisse zag er als volgt uit: José van Stein (100), Greet Belt (100), Fran- cien Bakker (200), Corine Kauffman (400), Joke v. d. Stelt (600). De Spar taanse dames finisten op een verdien stelijke vierde plaats met een totaal tijd van 3.34.5 min., achter Sagitta, A.D.A., Sparta Den Haag, en vóór Hel las. De meisjes A-B (12 ploegen) zagen zich voor dezelfde afstanden geplaatst. Winnares werd hier Sparta Den Haag in «en nieuwe baanrecord: 3.34.7 min. gevolgd door A.VJL in 3.89.6 met op de derde plaat* de eerste ploeg van De Koudekerks fabrieks- personeel krijgt vlies-weekend Het personeel van de ,,Koudekerkse Beton Centrale" van de firma van Aalst gaan aan het eind van deze week met hun echtgenotes ergens ln het buiten land een weekend op pension. De heer Van Aalst, zelf een enthousiast sport vlieger, heeft dit reisje, dat per vlieg tuig zal worden gemaakt, voor zijn per soneel georganiseerd. Waarheen deze s zal tot aan het eind van de week het personeel een geheim blijven. Brutale autodiefstal in Oegstgeest Toen de heer B. uit Oegstgeest zar terdagavond om 21.20 uur even zijn rug terde hij moest even thuis zijn, terwijl hij de motor van zijn wagen liet r. werd op zeer brutale toijze wite Volkswagen kever-typeont- De automobilist had het licht laten ander, en het sleuteltje in het con- ct laten ziten, en begaf zich in zijn huis aan de Kempenaerstraat 33. Toen hij enkele ogenblikken later terugkwam het voertuig verdwenen. De wagen g het kenteken MX 43 11. Een ieder, die inlichtigen hieromtrent verschaffen, wende zich tot de ge- klasse af te komen. Na enkele ont gingen waarin het niet veel heeft gescheeld of er zouden punten worden binnen gehaald, heeft er gisteren in de Haagse Mauritskade hierop geen kans bestaan. Zwemlust was duidelijk de be ploeg: de gemiddelde snelheid lag hoger, terwijl de Utrechtse spelers ook geroutineerder waren. Hierdoor wisten zij de geboden kansen beter te benut ten, hetgeen resulteerde een 1-7 uitslag. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Fred van Dorp heeft nlust het spel in handen genomen. Snelle acties vooral van de zijde van de broers Drenth sloegen gaten ln de isie van LZC. Ook keeper Erik de bleek geen onoverkomelijk strui kelblok: de drie eerste perloden lever den respectievelijke ruststanden op van 0-1, 0-2 en nogeens 0-2. Eerst werd het in de laatste speel tijd nog 0-6 voor Dick Houthoff uit een strafworp de eer voor LZC kon redden. Zwemlust rondde de wedstrijd af door -7 van te maken. igeinteresseerde eer helft heeft HVL gisteren in de wed strijd met Dynamo de zege gekost. De Leidenaars onder Bonte, Roteveel en Thelen vonden het allemaal best en Dynamo naar hartelust spelen. Nadtt de gasten op de hobbelige gras- Roomburg een voorsprong hadden genomen wist Roy van Gurp na voorbereidend werk van Hans Kagie nog te nivelleren. Hierna voerde Dy namo de stand echter op tot niet min der dan 1-6 bij de rust. In deze rust wees aanvoerder Jan Schuuring op hetgeen hij van zijn mede spelers verwachte: meer actie en doel- punten. Dit bleek te hebben geholpen: de Leidenaars waren veelvuldig in de aanval en ook in de verdediging werd er goed gereageerd op de harde speel wijze van Dynamo. Zo wisten Kees Lucas en George Tiessema de achter stand terug te brengen tot 3-6. Straf- worpen bleken gistermiddag erg moei lijk om te zetten in doelpunten; zowel Lucas als Peter Förder slaagden er niet in de keeper van de gasten te passeren. Even later lukte het Hans M. Kagie beter met een boogbal, maar Dynamo wist ook Piet Hiestand weer vergeefs te laten duiken: 4-7. In de laatste fase werd de wedstrijd hard, hoewel zeker niet onsportief. George Tiessema zag zijn vele werk nogeens met een doelpunt beloond, zo dat de stand 5-7 werd. Enkele momen ten later ln de wedstrijd kreeg Dynamo de kans de ontmoeting definitief te be- silssen. Tot tweemaal toe slaagde deze ploeg er echter ook niet in te scoren uit een penalty. De eerste werd gestopt HVL trok hier weer moed uit en het was opnieuw Tiessema die wist te doel punten. Ook Dynamo passeerde de wat gend. Het was in de slotfas wedstrijd Peter Förder die de score op 7-8 bracht. HVL slaagde er hierna niet meer in het toch wel verdiende gelijke spel nog te bereiken. Spartaan (Bea v. d. Eist, Greet Belt, Yvonne Deimveld, Wilma Geer lings Carla Grimbergen) in 3.40.3 en als vier de de tweede Spartaanse ploeg van 1< jaars b-meisjes (Ineke Nooyen, Miek< van Doorn, Marian Langezaal, Truus Ransdorp, Henny Grimbergen) in scherpe tijd van 3.43.1 min. Als vijfde klasseerde zich P.A.C. De jongens „verorberden" 2300 meter, als volgt verdeeld: 500 m., 300, 200, 800, 300, 100 en 100 m. Ook hier ver schenen 12 ploegen aan de start. Uit slag: 1. Sparta Den Haag 5.10.5 min. 2, Holland Leiden 5.11.2 min 3. A.V.R. 5.18.6 min. 4. Hellas Utrecht 5.25.3 min. De Spartaan stormde als vijfde door de finish in een nieuw clubrecord van 5.28.min. met als deelnemers: Job Grimbergen, Huub Schakenbos, Pieter Paardekooper, Wil v. d. Klauw, Piet Ruigrok, Michel Oude Veldhuis en Aad v. d. PoeL 6. P.A.C. in 5.28.9. De orga nisatie van deze DOS-estafettes ter opening van het nieuwe baanBeizoen lag in handen van A.V.R, LEIDSE BOYS-WET. BOYS 4-ï Een 10 man tellende equipe van We- teringse Boys heeft het Leidae Boyi niet moeilijk kunnen maken. De bezoe kers hadden een ploeg zien reduceren toen H. Bollen zich even vergat en een van de Leidse Boys-spelers natrapte. De scheidsrechter was onverbiddelijk en verwees Bollen naar de kleedkamer. Op dat moment halverwege de eerste helftwogen de partijen nog goed te gen elkaar op. Ook daarna zou Wett. Boys, hoewel nu wat minder in de aan val, de stand blank weten te houden. Na de rust was het met de Oude We- teringers echter snel gedaan. Een van de backs kreeg de bal verkeerd op de het gastendoel. Even later werd schot van richting veranderd en zo was na een kwartier spelen de strijd al be slist. Ger Jansen voegde er met een vrije trap een derde treffer aan toe en nadat Wet. Boys zich even hersteld had, bepaalde Henk Heymans de eind stand op 4-1,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3