OUWETJES" DOEN HET NOG BEST Unieke plaat voor goed doel Karstens aan start in Amstel Goldrace Doorgroefde ?Met man en muis monument voor Conny Stuart Primeur Ned. Badmintonbond: strijd om Europese juniortitels WIE HEEFT KAARTIE?" VOOR TRNAVA WERD: „WIE WIL ER EEN KAARTJE?' DINSDAG 15 APRIL 1969 Met grote passen gaan we ook in deze aflevering van Disco Causerie langs de veelsoortige verschijningsvormen, die allemaal onder de „lichte" muziek vallen. Daarbij nemen we niet de hitparade, veelomstreden verschijnsel in het raak vlak met de commercie, als uitgangspunt. Daar is wekelijks genoeg over te doen in Punt Uit. Het zijn de min of meer actuele uitgaven van de platenmarkt, die onder de loep genomen worden. Zonder een compleet overzicht te geloven we toch dat velen iets van hun gading kunnen vinden. Teleurstellende l.p. Golden Gate Quartett Voor iedereen althans voor de stereo-apparatuurbezitters is de Decca NQ 378 004: Hoe controleert u zelf uw stereo-apparatuur. Dit is de eerste echter goede controleplaat voor dergelijke doeleinden. Ze is exact, niet schoolmeesterig of vervelend, de gekozen muzikale fragmenten zijn niet alleen geschikt voor de test maar vormen ook eén muzikale on derbreking van het geheel. Kortom, een instructieve plaat, die voor wei nig geld te koop is. De meest voor komende afwijkingen worden behan deld. Ook voor de minder dure speel- appartuur zal de plaat goede dien sten bewijzen. „Belafonte sings of the Caribbean" is een titel die verwachtingen wekt. Voor wie naar de titels gekeken heeft, weet bij voorbaat al dat die verwach tingen beantwoord zullen worden. Op de ROA Victor LSP-1505(e) staan namelijk grote succesnummers van Harry Belafonte op het gebied waar op hij zo'n uitstekende specialist is. Een overzicht van de titels maakt dit duidelijk: Scratch, scratch, Lucy s door, Cordelia Brown. Don't ever love me, Love, love alone, Cononut woman, Haiti cherie, Judy drowned. Island in the sun. Angelique en Lead man holler. Belafonte is nog steeds één van de zeer goed verkochte ar tiesten in Nederland. TVe blijven ech ter in spanning wachten op een wer kelijk nieuwe plaat. geschiedenis song, Ask my mothei the rain (Polydor Special 238 813). Van recente populariteit is boom, I'm in love I'm crying en Don't understood. Niet in dezelfde orde van grootti maar toch met een goede business ligt de „Greatest Shoe; hits". Die grootste onze mening: Na n Pleace and privacy, Don't you cry foi slaagde experimenten verricht, die door andere groepen zijn overgeno men. Dat wordt weer eens duidelijk als je luistert naar de MGM 665 099: „The best of the Animals". Met name het tot evergreen geworden House of the rising sim laat dit horen. Ook alle andere hits zijn op de plaat bij elkaar gebracht. "We noemen: It's my life, Gonna send you back to walker. Bring it on home to me, I'm mad, We gotta get out of this place, Boom op hun instrumentale pi zeggen daar onmiddellijk bij dat over 't algemeen weinig gebruik gemaakt is van een groot „begeleidend" or kest. Op de elpee staan: Softly softly, Christine, I'm gonna dance all night, Just me and you, Baby don't cry, Sunday morning, Green light, Lonely Rita, All I want to do is love you, Love potion, Be my baby to night en Ooh that kiss. Er zijn geen werkelijk grote nummers bij. Nog niet zo lang geleden schreven we op deze plaats over een gram mofoonplaat van The Golden Gate Quartet. Ons bezwaar van toen, na melijk dat zij overvleugeld waren door het elan van groepen als de Four Tops om bij een gelijke sa menstelling en bij hun mannelijke collega's te blijven blijft gehand haafd na het beluisteren van het „live"-concert in Hamburg, op de plaat gebracht door Columbia (SMC 74 206). Bij velen zal de sfeer van de samenzang niet meer over komen. Dat komt het moge klinken als een contradictio, wanneer we bedenken hoeveel aandacht tegenwoordig bij het maken van een plaat aan de meest onmogelijke factoren wordt besteed dat komt door de perfectie waarmee hun optreden tot stand komt. Deze perfectie is ontaard in een maniertje, waarvan zelfs de ar rangementen doordrongen zijn. Om volledig te zijn, volgen hieronder de nummers van de laatste plaat: Didn't it rain, Wade in the water, Bones there, Down by the riverside, Et maintenant, Don't you talk about it, Ol' Macdonald had a farm, St. Louis blues en Good neuws. In iets mindere mate geldt boven staande ontboezeming ook voor de prestaties van de Platters op de Mercury International 134 529 MFY: Life is just a bowl of Platters. Iedere musicus in z'n eigen waarde latend is het toch niet verwonderlijk dat we op bepaalde momenten tijdens het beluisteren van deze plaat dachten: Heeft gekocht, de World Star Festival, een verzameling uitstekende nummers van uitstekende ar tiesten? zy hebben mét platenmaatschappijen, tekst dichters en songwriters belangeloos aan het produkt meegewerkt, om zo de kosten zo laag mogciyk te houden en de opbrengst voor de vluchtelingen zo groot mogelijk te doen zyn. Uitvoerenden: Supremes, Dionne Warwick, Ray Charles, Herb Alperl, Simon and Garfunkel, Tom Jones, Sonny and Cher, Bee Gees, Shirley Bassey, Andy Williams, Julie Andrews, Paul Mauriat, Sammy Davis jr.. Dusty Springfield, Frank Sinatra en Barbra Streisand. Een unieke elpee door de samenwerking van zo veel ver schillende maatschappijen voor een aanbevelenswaardig doei. F.H. nou een beetje vuur. Natuurlijk denk ie op zo'n moment aan de soul music. Het is als recensent plezierig om te weten dat deze zeker vakkundige muziek z'n weg toch wel zal vinden naar degenen, die dit rustige werk die inkt. Speciaal voor hier graag de num- deze plaat: Trees. Tumbling Jeanine, I dream of lilac time. When you were a tulip, I'll be with you apple blossom time, Whispering the moonlight en Roses of Picardy. In tegenstelling tot de mindere waardering voor Golden Gate Quar tet Platters staat ons enthousiasme voor twee andere grote namen uit de Amerikaanse muziek: Ella Fitzgerald en Frank Sinatra. Ook de twee pla ten van deze twee openen geen nieu we gezichtspunten, omdat het oude met een voornamelijk enthousiaste presentatie. Het gaat hier om de Ca pitol DKAO 2950: The best of Frank Sinatra (Young at heart. Hey jealous lover, Only the lonely, Come dance with me, All the way, Nice, N'easy, High hopes, Witchcraft. Put your dreams away en Chicago). En aan de andere kant „30 by Ella" op de Ca pitol ST 2960. Beide platen vormen een onderdeel van de serie Interna tionaal Top Programma. schap gaat gepaard met een wat Sinatra betreft afwisselend rus tige, stemmingsvolle en bruisende interpretatie wat Elle betreft ïale wielertop voor :endaagse wielerwedst drie) Amstel Goldraces '.uilen ook dit jaar aan wezig zijn. Jean Stablinski. winnaar in 1966, zal deze teer niet op de fiets Vleerssen binnentrekken naar als ploegleider. Arie ien Hartog (winnaar 1967) deelnemers behoren. Op vaderlandse bodem had deze koers een beeld kun- Hari Stei jaar, de Belg Eddy Merckx. Als wedstrijdleider Bram Koopmans, ook organisator van Olympia's Toer door ers sinds gis- de Peugeotploeg met Ger- ben Karstens en Roger Pingeon definitief gewor den de Limburgse „bergen' 'in. Via Helmond, Deurne, Meijel, Haelen, Maasbracht, Roosteren en Steijn trekt de wieier- karavaan door Elsloo naar Meerssen. waar de ren- 1968) zitten wel ii het zadel. Tot de deelnemers behorer voorts Rolf Wolfshohl Walter Godefroot (de win naar van Parijs—Roubaix) Daan Holst, Willy Plane kaert, Lesley West, Barr> r Hai ii Ottci (Vai AMSTERDAM De supersnelle schrijfster Annie M. G. Schmidt, die de laatste vijftien jaar meer humor in duf domineesland heeft gepompt dan in de voorgaande pakweg 5 ecuwen voor han den was. heeft haar fans kortgeleden weer verblijd met een potpourri van lied jes en schetsen, die als vlag de intri gerende titel „Met man en muis" mee kreeg. Middelpunt van deze show, die volgens producer John de Crane een uiterst plezierige ontvangst" heeft gehad Conny Stuard, wier carrière steeds dui delijker synchroon loopt met dc razen de produktiviteit van de welgedane Ber- domincesdochter Annie M. G. Na serie trefzekere solo's, waarvan met de ode van de lellebel nationale ardheid kreeg, greep Nederlnads tiére twee jaar geleden de unieke die Annie Schmidt haar bood in tderlandse mjoeziekul „Heerlijk Ge- heeft gemaakt. He overigens een opgepoetste versie, di Parijs door de Franse argangeurs rard Levecque en Claude Denjean uit elektronische mengorgels werd getoverd. De cabaretliefhebbers kunnen gerust zijn: het is een verrukkelijke plaat gewor den, die in de langzamerhand indrukwek kende Philipscabaretserie waarschijnlijk hoge commerciële ogen zal gaan gooien. Met name de verbijsterend vitale Conny Stuart heeft in de groeven een monument ten eigen bate gebouwd, dat er zijn mag. Haar persiflage van een ouderwetse smartlap „het was een avond in april", die ze met een bijna onhei zingt, is een regelrechte voltreffer. Ande re hoogtepunten: de bij, knapenkoor er Baby, were getting old, dat ze met de king-size Deen Freddy zingt. Op de plaats is verder rui gecreëerd voor een nieuw Nederlands barettalent, de Amsterdamse Elsje Wijn, die vooral haar beste troeven uit speelt in Karei, een typisch getuigenis van Annie Schmidt. De muzikale begelei ding is van grote klasse. Als stoffering van Nederlandse toptalenten had men erwacht. Engelse league LONDEN De uitslagen, van de wed- rijden voor de Engelse competitie, die irden gespeeld, zijn: Chelsea—Arsenal 2—1; Everton—New castle United 1—1; Sheffield Wednesday —Leicester City 13; West Bromwich Albion—West Ham United 3—1. van Holland Sport overleden Van onze sportredactie) DEN HAAG Niet zonder trots mag de Nederlandse Badmintonbond zich de snelst groeiende sportbond.van ons land noemen. Het ledental is in luttele jaren ge stegen tot vijftienduizend en de NBB-bestuurders heb ben zich tot taak gesteld hun sport niet alleen verder te verbreiden, maar ook voor evenementen te zorgen. De NBB heeft er dan ook bij de Europese Badminton- unie op aangedrongen eeü Europees jeugdkampioen schap in te stellen. De sinds 1967 bestaande EBU orga- Jeugdtop twee n in 99 dage Vliegermolen Zesenveertig jongens en meisjes uit negen landen zijn door hun bond inge schreven. De NBB had voorgesteld de leeftijdsgrens zodanig te stellen dat alleen zij mochten inschrijven die op 1 april 1969 nog geen achttien jaar waren. De Europese Unie achtte deelneming van jeugdige sterren die aan het eind van daarvan het voordeel dat de Duinwijck- speler Piet Ridder op 1 september nog geen achttien kon worden ingeschre ven. Met hem zullen Jan Willem Brun- tink van Velsen en de beide HBC '57- spelers Rudy Hartog en Huib Nederland vertegenwoordigen niseerde vorig jaar de strijd om de Europese titel voor senioren voor de eerste maal. Dit jaar werd gehoor ge geven aan het verzoek van de Nederlandse bond en zal de badmintonwereld de primeur beleven van een Euro pees juniorentoernooi. Het was niet verwonderlijk, dat de bond die het voorstel had ingediend ook met organisatie werd belast en zo zal in de Voorburgse sport hal „De Vliegermolen" de top van Europa's badminton- jeugd op zaterdag 19 en zondag 20 april strijd leveren om de eerste Europese titels vertegenwoordiging van Joego slavië en Tsjecho-Slowakije waar met nylon shuttles wordt gespeeld. Het is moeilijk om over te gaan op veren shuttles die in de andere landen, en ook in Voorburg, worden gebruikt. Niettemin won Lucka Krizman in Wenen op de open Oostenrijkse titelstrijd van Anne Berglund en dan heeft de heer Taal groot gelijk met te stellen: „Van zo'n eerste Europese krachtmeting kun je alles verwachten". dien al drie jaar nationaal kampioen is, en voorts Mogens Neergaard en Hans Röpke. Bij de Zweedse afvaardiging is Gert Perneklo de sterkste bij de jongens en moet van de meisjes minder „groot werk" worden verwacht. Hoewel, zelfs de internationaal uitnemend georiënteer de heer Taal durft daarvoor zijn hand niet in het vuur te steken. Het zijn im mers de eerste „Europese" en er zijn spelers en speelsters die volslagen on bekend zijn. VOLENDAM De rumoerig verlopen eredivisiewedstrijd VolendamHolland Sport heeft een slachtoffer geëist. De 55-jarige Haagse voetbalsupporter G. J. Schaaf is maandag in het Sint-Liduina- ziekenhuis in Purmerend overleden aan de gevolgen van een hartaanval die hij zondag op de voetbaltribune in Volen dam opliep. Studenten voetballen tegen Groot-Brittannië DEN HAAG De Nederlandse stu dentenvoetbalploeg, die donderdag 17 april op het universitair sportcentrum in Nijmegen uitkomt tegen Groot-Brittan nië, is als volgt samengesteld: Reitsma (Zwart-Wit); v. d. Herberg (CJW), Desai (UVS), Rossing (Concordia) en Seunke (AFC); Hekman (DCG) en v. d. Sande (Leonidas); Tuunter (HOV), De Wit (ZVV), Tholen (KHFC) en Kernna (AFC) Engelse Margaret jongemannen De afvaardigt jongedames bestaat uit nationa pioene Joke van Beusekom. Erica en Ingrid Fikenscher (alle drie Drop Shot) en Marjan Luesken van Duinwijck. Volgens de heer Taal, die de samen steller is van het voortreffelijke „hand boek van de NBB", hebben de Neder landse jongens en meisjes redelijke kan sen het ver te brengen in dit toernooi waarin elk land met slechts twee deel- nemers(sters) mocht inschrijven op elk nummer en niet meer Ran vier dames en vier heren in totaal mocht afvaardigen Kampioenen De sterkste afvaardiging komt waar schijnlijk uit Denemarken, een bad- raintonland par excellence. Bij de dames treedt aan de drievoudige juniorkam pioene Anne Berglund, Annie Bög Jör- gensen die tweemaal eerste werd bij de meisjes van zestien tot achttien jaar, Annelise Saaby Jensen, Bente Petersen en de heren Flemming Delfs en Preben Alleen Dat zijn niet Beck die tweede de landstitel en de juniorkampioen Raymond Stevens. Dat is evenmin de Ierse Barbara Beckett, leerlinge van Robinson die ook coach van het Neder landse team is, die tot de kanshebsters moet worden gerekend. Joego-Slavië Wijk I zendt alleen het meisje Lucka Krizman de I die bij de h bij de Duitsland Ne< speelslerkte gev< net Deni ia! ingeschrevt nbekend. Dat •t de drie mei en vier jongens die uit Tsjecho-Slowa kije. een vrij jong badmintonland. komen en met de Zwitser Roland Heini- ger die als enige vertegenwoordiger van zijn land in „Die Vliegermolen" zal Het toernooi begint dan om elf uur en duurt tot zeven uur 's avonds. Er wordt zaterdags op vier banen gespeeld. Op zondag wordt begonnen om half elf begin wordt gemaakt met de finales, die alle op een baan worden gespeeld, zodat zullen melden. Die aandacht zal ook speciaal uitgaan Aanvankelijk AMSTERDAM De itten. Dit blijkt op Schi|i ijfduizend kaarten, die via h eisbureau Cedok in Amste ravel Service in Rotterdam :gioen beschikbaar waren ge organiseren, ficiële Tsjechische en de Tsjecho liet Nederlandse e reisbureaus, die stekend leken. die drie vliegtuigen hadden gereserveerd. is met dc handen in het baar zitten omdat i toe slechts enkele tientallen boekingen itvangen, deelde gisteren de heer R. Hoegen, van Amsterdam Air Evenements reisen, op hebben oi directeur Schiphol Ajaxvoorzitter Jaap van Praag, die wegens de „kaartenstunt" kwaad is op de K.R.O., behoeft de radiomensen om hun drieduizend kaarten nauwelijks te benijden, want ook van deze plaatsbewijzen, waarvoor het Rotterdamse reisbureau Tsjecho Travel Service de reisorganisatie behartigt, zijn er nog vele honderden over. Directeur C. W. J. van Waas van dit bureau is echter niet pessimistisch. Hij verwacht dat zich deze week nog vele gegadigden veel gekrakeel de oiroa supportersreizi vooruitzichten handel in dez> staanplaats) ui Ook supporters De oorspronkelijke jacht up plaau.bewijzen heeft tot resultaat gehad, dat in Nederland thans ten minste zes- a zevenduizend kaarten beschikbaar zijn gekomen. Ajax kreeg na veel moeite „slechts" duizend kaarten en enige provinciale reisbureaus slaagden erin om rechtstreeks uit Tsjecho-Slowakije in totaal ook nog duizend kaarten te bemachtigen. Bovendien deden vijfenzestig Tsjechische en Slowaakse supporters, die vorige week naar Nederland vlogen om de wedstrijd in het Olympisch Stadion bij te wonen, hier 440 kaartjes van de hand. waarmee zij een deel van de verblijfskosten konden bestrijden. Ook hen viel de opbrengst bitter tegen, te meer daar zij over weinig of geen deviezen konden beschikken. „Dc geloof dat meer dan de helft van alle voor Nederland beschikbare plaatskaarlen niet zal worden verkocht", aldus de heer Hoegen. Volgens hem zal het Nederlandse legioen in Trnava ten hoogste 2500 supporters tellen. De oorzaken? Vele supporters rekenen erop, dat Ajax de finale zal bereiken en zij bewaren hun geld voor de eindstrijd in Madrid. Bovendien houdt de Nederlandse voetbalkijker van zijn gemak. Hij wil zitten en in het kleine Spartakstadion moet bijna iedereen staan. Ten minste tien reisbureaus door het gehele land pogen nog steeds volledig verzorgde supporlersreizen te organiseren, per vliegtuig, per trein of per bus. De prijzen variëren weinig, want de busreizen duren uiteraard enige dagen en zijn met logies, terwijl de vliegreizen slechts een dag of ten hoogste een dag en een nacht in beslag nemen. Combineren Een van de kopzorgen van de reisbureaus is thans wat zij moeten doen met de weinige klanten, die zich voor een vliegreis hebben aangemeld. Voor twintig passagiers kan men bezwaarlijk een heel vliegtuig huren. Daarom werden gisteren al pogingen in het werk gesteld om deze kleine groepjes te combineren, teneinde althans niemand, die de wedstrijd wil bijwonen, teleur te moeten stellen. de langspeelplaat van „Met man en muis" werd gisteren in thet De la Martheater in Amsterdam officieel uitgereikt aan (op de bank van links naar rechts) Conny Stuart, Annie M. G. Schmidt. Elsie de Wijn en daarboven gechapperoneerd door Freddy Albeck, John de Crane en Harry Bannink. HAPPEL OPVOLGER? Peeters blijft -als jeugdtrainer bij Feijenoord ROTTERDAM Ben Peeters, die twee seizoenen hoofdtrainer van Feijen oord is geweest, zal zich met ingang van 1 juli weer gaan belasten met de oplei ding van de jeugd van de Rotterdamse eredivisieclub. Het staat nog niet vast wie Peeters als hoofdtrainer zal opvol gen. ofschoon men in kringen van Feüenoord zelf hardnekkig kan blijven vernemen dat die opvolger de cx-ADO- trainer Ernst Happel zal zijn.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7