IIM&2 Congres in jeugdcentrum Korte Vliet Leidse agenda Met Esperanto mogelijkheden tot communicatie vergroten Ruim 50 jaar Leids huisarts Dr. C. Hovens Gréve in Den Haag overleden LZC nam geen revanche op Rotterdam HYL maakte zich niet druk fiPOFVl III - OPHAALDIENST. BIOSCOPEN MARKTEN DE LEIDSE COURANT „Wenst Zijne Excellentie koffie met of ronder suiker?" Zelfs voor dit eenvoudige openlngszlnnetje moeten staatslieden by internationale gesprekken een beroep doen op de bemiddeling van een tolk. Met dit voorbeeld illustreerde de heer Hans Bakker, zelf als tolk by vele internationale onderhandelingen aanwezig, het nut van een internationale taal. Zo'n taal is er: het Esperanto. Om het ideële doel en het praktische nut van het Esperanto grotere bekendheid te geven werd op het Oecumenische Weekend voor Esperantisten, gehouden in het jeugdcentrnm „Korte Vliet", speciaal voor gemeenteiyke en kerkeiyke auto riteiten en onderwysmensen een informatief gesprek gehouden, waarby een aantal congresdeelnemers vertelden over de mogelijkheden van het Esperanto op aller lei gebied. Neutrale taal kan barrières slechten Met de toeneming van internationale contacten (verkeer, handel, toerisme, wetenschap, oecumene) groeit ook de behoefte aan een neutrale en bruikbare algemene taal. De taalverschillen zyn een belemmering voor de ontplooiing van de wetenschap. De wetenschappeiyke publicaties in de verschillende vak wetenschappen zijn voor vele onleesbaar. Ook de intrenationale handel one veel hinder van de taalbarrières. tal bedrijven doet dit al wel bij haar internationale propaganda en corres pondentie. maar het beperkte aantal esperantisten maakt het weinig renda - bel. En omdat het Esperanto zo weinig gebruikt wordt blijft het aantal espe rantisten zo klein. KEUZE VAK Het is duidelijk dat deze vicieuse cirkel alleen doorbroken kan worden als het Esperanto in het onderwijs op de middelbare scholen ingevoerd wordt. Dat is ook een van de belangrijkste taken van de Stichting „Esperanto bij het onderwijs". Momenteel zijn de mo gelijkheden nog beperkt om het Espe ranto als keuzevak op de scholen te introduceren. Maar met de invoering van een MO-akte voor het Esperanto zal een stap in de goede richting ge daan kunnen worden. Informeel heeft de staatssecretaris van Onderwijs, de heer Grosheide, zijn toestemming hier al aan verleend. Bovendien bestaan er plannen een Teleac-cursus aan Esperan to te wyden. De esperantisten gaat het niet alleen om de praktische waarde van hun taal. Zij hebben ook een dui delijk ideële doelstelling. Kledingbeurs UW in „De Burcht" Het bestuur van de afdeling Leiden van de Unie-van Vrou,wfijtjk& Vrijwilli gers organiseert in samenwerking met kinderkleding, judopakken etc. kunnen voor de verkoop woensdagochtend tus sen half tien en twaalf uur worden aan geboden. Tussen twee en vier uur vindt dan de verkoop van de ingebrachte goe deren plaats. De aan te bieden kleding moet in zeer goede staat zijn, niet ouder wets of versleten enschoon. Baby- kleding kan niet worden ingeleverd. talen zijn geen neu- ïmlddel. Alle gedach- begrippen krijgen in aparte kleur. De taal ordt vaak gebruikt als argument ln e internationale strijd. Het-elkaar-verstaan moet een brug echte verstandhouding. ten, gevoel» alleen onbekend ook onbemind. Daarom is het Esperanto de taal van de oecumene en de interna tionale vredesbeweging. EENHEID WERELD Eerbied voor de ander en verdraag zaamheid waren de idealen van dr. Sa- menhof, de Poolse oogarts die het Es peranto ontwierp. De esperantistenbe- weging probeert die idealen in praktyk te brengen, zowel op de Internationale congressen waar iedereen met iedereen praten kan als bijvoorbeeld door het verlenen van medische hulp in ontwik kelingslanden. Gebrekkige communica tie kan verschillende gevolgen hebben. Het iB het doel van Esperanto met het Molenmuseum „Da Valk" dagelijks geopend van 10-17 uur; zaterdag van 13-17 uur; maandag gesloten. MAANDAG 14 APRIL Levendaal 14. Eatpoge, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. Fiesta Gitana, 20.00 uur. Stadhuis. Gewestraad Leiden. 20.00 Zomerzorg. K.V.P.-statenkring, 20.00 uur. Dorpshuls Leiderdorp 19-23 uur: Maandelijkse ruilkontaktavond filatelis tenvereniging. Stadhuis Lelden: Vergadering Gewest raad. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Fiesta Gitana voor K O. 20.00 uur. Zomerzorg: KVP Statenkringvergade- ring. 20.00 uur. Levendaal 14: Vergadering Expogé. 20.00 uur. In het Doopsgezinde Be jaardencentrum „Oldes- hove" in Den Haag is zaterdag overleden me juffrouw dr. Catherinu Hovens Gréve. Dr. Ho vens Gréve, die de leef tijd van 80 jaar bereikte i 50 jai Lei- arts, erkzaam als huis- waar zij een zeer grote praktijk bediende. Twee jaar geleden, na dat zy het al enige tyd kalmer aan was gaan doen haar uitgebreide praktyk onder de zieken fondspatiënten had zij al node moeten opgeven werd dr. Hovens Gréve getroffen door een hart- Haar verdiensten de stad Leiden en ontelbare vrienden had, werd in 1965 bij vie- haar goudei artsenjubileum uitvoerig gememoreerd tijdens een huldiging in het Stad huis, waar zy uit handen van de burgemeester de erepenning in zilver van in~ Den de stad Leiden kreeg. br. Hovens Gréve was ook ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vrjjwel haar gehele leven is mejuf- DINSDAG 15 APRIL Stadsgehoorzaal: Cinderella-show Ned. j afd. Lelden KBPH. 20.00 uur. I Rest. Van der Heijden: Vergadering Ver. v. Huisvrouwen. 14.00 uur. De Burcht: Voorlichtingsavond Leids Onderling Ziekenfonds. 19.30 uur. Doelenhuisje Politieke Party Radi- kalen. Bespreking program in pol. café. I 20.00 uur. WOENSDAG 16 APRIL Rijksherbarium: Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Ledenverga- Holiday Inn: Bad- en zomerkleding dering. 20.00 uur. Wilms Floet. 20.15 uur. DONDERDAG 17 APRIL Ryksherbarlum: Kon Ned. Nat. Hist. Vereniging. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Stuttgarter Kam- merorchester Concert. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Ned. Bond van Ge pensioneerden Leiden en Omstreken. Jaarvergadèring. 14.30 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48. tel. 21060. Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrij dagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuls). LZC begon de competitie met een grote nederlaag tegen Rotterdam in de thuiswedstrijd in Den Haag. Zaterdag was de mogelijkheid op revanche by Rot terdam thuis. Vele malen hebben de Lei- denaars de gelegenheid gehad de wed strijd in hun voordeel te beslissen, maai ook in deze ontmoeting kwam het afma kende schot er niet uit. Ook de verdedi ging tastte enkele malen mis. Met man en macht opende LZC in de eerste periode de aanval. Rotterdam wist echter te profiteren van de hier door tekort schietende verdediging en doelman Erik de Vos werd voor de eer ste maal gepasseerd. Toch werd het ge lijk. By een offensief van de rood-witten kwam de bal by Roland Koedooder. Hij trok een verdediger van Rotterdam naar zich toe, zodat Jan de Graaf vry kwam, die keurig inschoot. Na een speeltijd LZC in de derde Rotterdam had drie maal een te zware overtreding ge maakt en dus kreeg de Leidse ploeg een strafworp, die door Bert Soet goed werd benut. Na geiykgemaakt te heb ben kwam Rotterdam in de laatste speel tijd weer aan de goede kant van de score. Nog eenmaal wist LZC het doel te vinden uit een zwemactie van Bert Soet: 3-3. In de laatste minuten drukte Rotterdam echter door en won met 5-3. Dat er niets meer op het spel stond in de wedstryd SchuttersH.V.L. was vooral aan het spel van de Leidenaars goed te merken. H.V.L. speelde bepaald met minder inzet dan de vorige wed strijden en liep derhalve al spoedig een 40 achterstand op. Dit werd de Leidse ploeg wel wat teveel en even kwamen zij in actie. Slechts even, want het was •gisteren een wedstryd die zich meer door een gezellige sfeer dan door hoog spelpeil kenmerkte. Na een kalme eerste helft had H.V.L. een 63 achterstand opgelopen. Ook na de rust handhaafde het rustige spel zich, van de kant van H.V.L. althans, want de Schutters wisten Piet Hiestand nog 5 maal te passeren. De eindstand werd tenslotte 116. De Leidse doelpunten kwamen van de hand van Hans Kagie en Kees Lucas, die ieder twee maal raak schoten, en van George Tiessema en Gerrie Ver hoogt, iode na haar artsexamen in 1915 was zij ver bonden aan het Zeehospitium te Kat wijk aan Zee op de kinderafdeling. Nog voor haar promotie in de ge neeskunde aan de Leidse Universiteit (in 1919 by prof. Nolen) vestigde zij zich in Leiden als huisarts. Mejuffrouw Hovens Gréve was de eerste vrouwe- ïyke huisarts in Leiden. In die dagen was een vrouw in de artsenpraktyk ook in Nederland nog niet een „normaal" verschynsel. was zy gevestigd op de Ryn en Schie» kade, maar het grootste gedeelte van haar Leidse tyd werkte zy op de Mors singel en op de Eerste Binnenvestgracht in het Wykgebouw. In die vele tiental len jaren was zy, zoals oud-patiënten dankbaar zeggen: „Een geweldige dok ter, die haar vakkennis vergezeld deed gaan van een werkelyke en intense be langstelling voor de jjehele mens". Naast haar drukke praktykbezigheden vervulde dr. Hovens Gréve ook 'n aan tal functies op kerkeiyk terrein. Zeer actief was zy lange tyd o.m. in de Doops gezinde Kerkeraad. De begrafenis van het stoffeiyk o1 schot van dr. Catherina Hc zal in Leiden plaatsvinden. En woensdagmiddag op de begraafpl: „Rhijnhof" na een dienst, welke om 1 uur aanvangt. Bromfietser schept kleuter op Promenade Ondanks het feit, dat de Haarlemmer straat op zaterdag voor het verkeer niet toegankeiyk is, maakte zaterdagmiddag een 49-jarige bromfietser zich tóch aan overtreding van dit verbod schuldig. De gevolgen bleven niet uit, daar de 3-jarige Cornelis Schoonwater tijdens het oversteken werd „geschept". Met een onderbeen-fractuur en bloeduistortingen werd hij door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. z PROCESSIE NAAR KEYELAER Burgerlijke stand Geboren: Jacqueline Frances d.v. H. v. Beelen en P. A. Marshall; Dirk-Jan Pieter z.v. N. P. Steehouwer en D. A. v. d. Werf; Jansje Frederika d.v. W. F. v. d. Vlist en J. A. Sloos; Annemarie d.v. W. F. v.d. Vlist en J. A. Sloos; Nicolaas Gerardus Adrianus z.v. N. I. A. Meeuwenoord en L. J. Hulscher; Ro bert Jeetendra z.v. B. Mangroelal en R. Ramsoender: Neeltje Alida d.v. N. Breedijk en J. H. A. de Kooter; Bastiaan z.v. E. A. Odijk en W. Alblas: Claudia Sheila Diana d.v. J. M. A. Stoks en A. Giyn; Robertus P» Minnée Wouter Martijn W. F. WiJlems; H. M. Paardekooper; z.v. J. B. Reijndorp en Madeleln Clémence Eva >1 en C. H. Scheele; Ed- nelia d.v. P. Overleden: Boele 48 j., i H. Pelser 56 j., i Bevolkingsonderzoek op tuberculose BOTSING OP KRUISPUNT Zwijgerlaan Lljsterlaan/Van Eijckstraat een hevige botsing plaats tussen twee personen auto's, waarbij een der betrokken inzit tenden licht gewond werd. maar de beide auto's totaal vernield werden en door een kraanwagen moesten worden wegge sleept. Het betrof een personenauto, waarvan de bestuurder, de heer H. C. D., een Alphenaar, rijdend over de Willem de Zwygerlaan, geen voorrang kreeg van de heer W. de B. uit Amsterdam, die over de Lysterlaan rijdend het kruis punt wilde oversteken. Hierbij raakte de echtgenote van de heer D. licht ge- Gezinnen: F. S. Cheng, zyistraat 9; A. Nyliof, Spaarnestraat 55; P. W. M. van der Meer, Hogewoerd 128a; G. A. Q. Hoekstra, Kapteynstraat 7; J. E. Smith, Schubertlaan 229; L. v. Broek, Jac. van Kampenlaan 24; A. J. Ensink, Amethishof 3; J. Groenevéld, Leuven- straat 20; G. Gressie, ab w.s. t.o. He rensingel 26. Alleenstaande personen; P. Franken, Tesselschadestraat 4; W. A. Dukkers van Emden, Rapenburg 12; G. J. de Vreede-van der Spek, Stationsweg 21a; A. Chebaa Amimoun, Haarlemmerstr. 83; E. H. E. M. van Meerbeke, Kaiser- straat 36; H. J. de Vries, Beethovenlaan 247; Y. A. Nederpeld, Roodenburger- straat 37; M. T. Otten, Zaanstraat 86; I. J. A. A. Tilanus-Tournier, Schubert laan 245; W. D. van Es, Noordeinde 53; M. I. S. Vosch, Wagnerplein 52; R. L. Macares, Rijnkade 8; M. P. T. Chin-A- Lien, Hogewoerd 76; N. H. van oyen, Moddermanstr. 81; A. Kouzir, Wasstr. 31P. J. van der Kramp. Pakhuisstraat 4; H. Joziasse-Moraal, Hoflaan 34; aat 15; J. Blom, Noordeinde 2a; G. P. J. Beijer, Herengracht 37; M. J. R. Komor. Zoeterw. singel 26; J. E. Louwe, 5e Binnenvestgracht la; J. A. J. M. Schepman, Jan van Houtkade 41a; R. E. Pinas. Middelstegracht 62; M. L. de Wit. Vijf Meilaan 99; B. H. C. Mohamed, Hogewoerd 121; M. Aglkgöz, Kraaierstraat 2; P. M. T. Nolet, Doe- Beestenmarkt 5; M. C. B. van den Berg, Hoge Ryndyk 15; M. F. M. Kre kelaar. Lorentzkade 25; A. P. G. Zuyd- wijk. Hoge Ryndyk 167; D. Toet, Mors singel 4; R. P. M. Lamp, Oude Singel 142; C. C. M. Fasseur-Nleuwenhulzen, Asserstraat 14; G. E. de Vries, Merel straat 48; G. T. P. Keulemans, Oude Vest 107a; L. W. de Ruyter. Utrechtse Veer 27; J. W. Vredeveld, Hogerbeets- straat 10; J. Y. van Duyn, Oude Singel 12- J A. Brinkhuis-Knopf, Scarlatti- straat 12: V. C. Swane. Pieterskerk hof 26; S. Verstraaten, Noordeinde 43a. Bridgeclub VOG De uitslag van de 7e en 8e ronde in de parencompetitie is als volgt: Zwart: 1 Braakman-Vink 155 p., 2 hr en mevr. Boogaard 145, 3 Kersbergen- Buys 130. 4 dames Otto-Prenen 129, 5 Gans-Oudshoorn 124, 6 dames Klaren- bosch-Hilligehekken 121, 7 Döfferhoff- Roos 119, 8 hr en mevr. Schoof 113, 9 Slegtenhorst-v. Dieren 110, 10 Tjalkens- Wakka 105. 11 hr en mevr. Lesh 99, 12 De Tombe-v. d. Burg 90. Rood: 1 Schilthuizen-Belt 175 p.. 2 hr Altink-Starre 149, 6 hi Kooiker 148, 7 dames Upwich-v. Berge Henegouwen 147. 8 hr en mevr. Smit 144. 9 dames Altink-v. d. Vlist 142. 10 dames Horree-Tuk 138, 11 mevr. Raar- Terpstra 135, 12 mevr. v. d. Ham-Meg- chelse 129, 13 dames v. Norden-Korswa- gen 125, 14 dames Vlaardingerbroek- Nanning 108 p. Ongeval bij Leiderdorpse brug BESTELAUTO VERWOEST Bij het krieken van de dag vond op zaterdagmorgen op rjjksweg 4 (voor heen 4A) ter hoogte van de Leiderdorp- se brug een ongeval plaats, waarby 4 personen een min of meer ernstig letsel opliepen. Het betrof hier een V.W.-bus met 6 inzittenden, welke met een snelheid van pl.m. 100 km p. u. richting Amsterdam reed. Om onbekende redenen belandde het voertuig via het linkerweggedeelte tegen de vang-rails, waarna het onge veer dertig meter verder via de berm in de sloot belandde. Een deel van de inzittenden werd in alleryi naar een arts in Roelofarends- veen gebracht, terwyi de overige gewon den door voorbygangers naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden werden getransporteerd De 19-jarige bestuurder uit Den Haag liep een inwendig letsel op, alsmede 2 van de 3 dames van het gezelschap. De overige verwondingen kunnen niet ern stig genoemd worden. Hazerswoudse „Blauwe Wip" door storm op drift geraakt commandant W. R. Soeters het bericht, dat de wieken van de molen door de enorme storm op drift waren geslagen. Ontwikkeling tot een zeer hoge tempe- weerlieden begaven zich in alleryl de molen, die tydens de weekends be woond wordt door dr. Ooievaar. Men was overigens gedwongen het laatste gedeel- molen uit de wind te draaien, waarna de wieken weer konden worden verankerd. Geslaagd voor V AMOR-diploma By de op vrijdag jl. te 's-Gravenhage afgenomen examens van de Stichting Vakopleiding Auto- en Motorryschoolbe- dryven slaagden voor het Vamor-dlplo- ma ry-instructeur categorie B-E ven, C. Viele en N. Wissink allen te Lel den. De opleiding tot dit diploma werd verzorgd door de heer W. Handgraaf te ZOETERWOUDE AUTO TEGEN LANTAARNPAAL Zaterdagnacht is de auto van de heer C. S. uit Zoeterwoude totaal vernield. Komend vanuit de richting Leiden is hij op de Noordbuurtseweg ter hoogte van de Weidelaan mogelijk door een rukwind van de weg geraakt en op een lantaarn paal gevlogen. Van de 2 C.V. bleef een wrak over. De chauffeur liep verwondin gen op. OPHAALDIENST FANFARE De lompenaktie die de Sint-Jansfan fare afgelopen zaterdag zou voeren is letterlijk en figuuriyk in het water ge vallen. Na een bemoedigende start ver slechterde het weer dusdanig dat be sloten werd het ophalen te staken. Zij die hun rondeel reeds gereed hadden staan kunnen echter gerust zijn: a.s. za terdag wordt de actie voortgezet. Volgende maand aanbesteding kerk Westeinde De nieuwe katholieke kerk in het plan Westelnde, die de titel zal krygen van Christus Dienaar en welke aan de, Kerk- laan zal worden gebouwd (de plaats is sinds kort met een groot bord gemar keerd) zal worden aanbesteed op don derdag 8 mei a.s. In overleg met het bisdom zal het een z.g. onderhandse aan besteding zyn waarvoor een zestal aan nemers is uitgenodigd. Vanuit de parochie is aan renteloze leningen een bedrag van 21.150,toe gezegd. Tegen 2V4% ƒ18.000—, en een lening van 1000,tegen 3%. Bij en kele zusterconcregaties kunnen lenin gen worden gesloten tegen 6% tot een bedrag van 75.000,Op het bouw fondsboekje is sedert 11 november van het vorig jaar byeengespaard 11.222,32. Bovendien beschikt het kerkbestuur nog over een deposito by het bisdom. De be nodigde grond aan de Kerklaan tot een waarde van ruim 2 ton is reeds in eigen- Zwembad Hazerswoude gaat morgen open Morgen, 15 april, gaat het zwembad in Hazerswoude-Dorp open. Zoals be kend, heeft de gemeente ten noorden van hét •dWi'aPffidèV bad Mén têWétt YSW 5000 vierkante meter gekócht voor uit breiding. De liefhebbers,*,vaii'',lfötöfe&a;» den krygen te zijner tyd meer ruimte op dit terrein, waar ligvelden zijn gepro jecteerd. Voorschotens drumb. „St. Laurentius" in goud-gebiesd korenblauw Een trompetsignaal van achter de cou lissen, een jeugdige vrouweiyke tamboer luidt op bescheiden wQze op het po dium ln oude korpsdracht het optreden in van de in het nieuw gestoken St. Laurentiusdrumband. Overgenomen door haar 33 collega's in de hal groeit het geluld met Iedere stap die zy dichter bij de voorzaal komen. Dan mengt zich met het spel voor oog en oor het enthousias te applaus van de aanwezigen. De drum band van de r.k. harmonievereniging St.-Laurentiu8 marcheert onder leiding avond in het Cultureel Centrum. Hier werd getoond wat zelfwerkzaamheid.kan presteren. Insiders hadden reden om trots te zijn. PASSEN EN METEN 'n 't najaar van 1968 gestart hebben vele leden van harmonie en drumband in enige maanden tijd door een ballpoint oud-papieractie de nodige middelen by- de dames Van Veen, Zonneveld en Rolvink 't passen, meten, knippen en naaien. Het resultaat: vierentwintig korenblauwe draion capes, afgewerkt met goud galon. De bypassende kolbakken werden be langeloos vervaardigd door de heer Schouten uit Den Haag: witte teddystof, korenblauwe bovenzyde, nylon-veren- pluim, twee goudkleurige sierkettingen op het front over het wit, goudkleurige metalen verstevigingsrand onder en sier- ketting met blauwe band onder de kin. Wit kostuum, witte handschoenen en rode das completeren het geheel. CONCERT Na dit geweldige entree opende de drumband een voorjaarsconcert, dat door de r.k. harmonie vereniging St.- Laurentius geboden werd aan genodig den en donateurs. Met veel variatie wer den ten gehore gebracht Dienstmarsen, De Tippelaars, Schots en Fratine. Het geluidsvolume dat by de fortisimo's ge produceerd werd was beslist een grotere zaal of de open lucht waardig. Harmonievoorzitter H. Lelieveld sprak de hoop uit, dat de harmonie in de op bloei van de drumband zou mogen de len. Hij heette onder anderen burge meester L. de Kool, secr. A. Eveleens en de heren J. G. Lekkerker en J. Schelle- vis van Benvenuto welkom en gaf de dirigent W. van Duyn, 'an Muziekschool de streek te Lisse. Het programma, dat ook na de pauze door de drumband werd ingeleid, was zeer gevarieerd. Naast harmoniewerken als Mars der Medici, Joh. Wichers, werden concert- werken geboden als Impressions de Pa ris, Ch. v.d. Bos, en Zemir et Azor, Gre- MAANDAG 14 APRIL De films in de week van 10 april t/m 16 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Jungle boek (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Extra vakantie-matinees: do. - vr. - zat. 2 en 4 uur: Jungle boek. Nachtvoorst, do. - vr. - zat. 23.30 u. Een vrouw is een vrouw (18 jr.) Lido: Vriend. verraad mij niet (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Met de pil méér mans (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: De zoete zonden van Sexy Suzanne (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Matt Helm en de Vernielers Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: Meisjeshandel (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorst, vrij. - zat. Baai der be geerte, 23.30 uur (18 jr.) Korreltje PUNT. „Ik weet zeker, dat ik geen geadopteerd kind ben anders hadden mijn ouders me allang teruggestuurd." AMSTERDAM, 14 april. Vee Aan voer 217 runderen. Prijs 4.00-5.70. Han del vlug. 70 varkens. Prijs 3.10-3.18. Handel kalm. ROTTERDAM. 14 april. Vee Aan voer totaal 1811: slachtrunderen 1314, varkens 497. Prijzen: slachtrunderen 520-565, 460-510, 405-445, 385-400; var kens 257-260. 254-257, 245-252; stieren 4501510; worstkoeien 370-385: slacht ingen 205-220: zware varkens .210-230. Resp. handel! hiriVóer en prijzen: slacht- £up|dereEU groots flauw, lager; varkens, groot, flauw, lager, enkele prima's bo- LEIDEN, li, APRIL. OROENTE Anilijvie 89-1.41; snybonen 2.90-4.40; prei 74-91; rabarber 50-88; spinazie 58-1.09; komkommers 33-64; tomaten A 17-18.90; tomaten B 20-80; tomaten C 16-16.30; tomaten CC 15.30-15.50; uien middelgrof 21-23; uien grof 30; witlof 1.48-1.87; sla 19-25; raapstelen 5-17; radijs 16-28; seldery 6-10. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 april Groente Wgspeen p. kist: Al 7.80- 11.20, A2 3.20-8.50, BI 14.00-16.30, B2 2.00-4.60, Cl 7.80-8.70, C2 3.90-4.50. Aanvoer waspeen 121.000 kg. RIJNSBURG, Bloemenveiling 12 april: Anjers: Witte Sim 10-23, rode Sim 15- 28; rose Sim 16-26; Crowly Sim 15-23; Dusty Sim 18-30; Selecta Sim 20-31; keever 18-28; Esperance 20-33; Fresia: Golden Yellow 85-130; White Swan 100- 165: Snow Queen 100-140; Balleiner 150-210, alles per bos; Rozen: Baccara 45-65; Carol 10-15; Garnette 13-16; Zo- rina 15-23, alles per stuk; Div. Snij bloemen: Anthurium 100-225; Gerbera 10-35; Irissen 10-20; alles per stuk; alles per kelk; Tulpen: Lustige Witwe 120-145; Preludium 100-130; v. d. Eerde 100-135; Bellona 120-145; Alladin 125- 155; Paris 130-160; Sweet Harmony 200-225; Prumis 175-200; Pink Attrac tion 175-220; Ralph 130-150; Eddy 100- 130. alles per bos; Narcissen: Golden Harvest 200-300: Carlton 150-300: For- tuna 150-200; Unserpassable 250-300, per 100; Blauwe Druifjes 60-75; try-Moerenhout. De traditionele verlo ting, waarvoor door particulieren en middenstanders vele prijzen beschikbaar gesteld waren, gaf de avond een extra feesteiyk tintje. VRIJDAG 18 APRIL DINSDAG 15 APRIL Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat. de Mey van Streefkerkstraat, markt, Sbksteeg. Groenhazengrac Cobotstraat, cle Ridderstraat, Thorbec- Rijn- en Schiekade, Witte Singel, l*p<;i raat Wasstraat de Laat de Kan- Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, terstraat Cronesteinkade. P. J. Blok- Justus Carelhuis. Jan v. Goyenkade, straat, Fruinlaan, de Gijselaarslraat, Gerrit Doustraat, Vreewykstraat. Hu- Kernstraat. Verdamstraat. Catharina- go de Grootstraat, Bilderdykstraat Kernstraat, Verdamstraat, Catharine- go straat. Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier straat, 2e en 3e Havenstraten. Ie, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven- ■UCUJ3AO •iKBJjstreui daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. I DONDERDAG 17 APRIL Buurt 29. Zylsingel, Rijnkade, Oos- het Gezondheidscen- terdwarsstraat, Mimnikenatrrot, Van trum Bernhardkade 36 wordt het on- Galenstraat, Waardstrrot, Hermanstr., derzoek gehouden op: i Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- dlnsdag 15 april straat, Heemskerks traaf, Oosterstraat, In de hal 14.00-16.30 en 19.00-21.80 uur I Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Ta»- Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- louwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- g, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestxaat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteegi Ga- fij Nieuwsteeg, Klokflteeg, Gerecht. Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pi eterskerkstraat. Herensteeg, Salomonsteeg, Klok Scheepmakersteeg, Houtstr., Ge Lokhorststraat, Zonneveldstraat,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4