DANSEN Ouders en scholen verontrust over de situatie aan de Lammenschansweg Veel belangstelling voor nieuwe Leidse MEAO Leidse agenda Radikalen beginnen acties in Leiden Polo-Vereniging DKD in Leiderdorp zoekt trainer Diplomazwemmen LGB SUN-SETT en GROUP SOULL Structuurschilderingen van Bram Bogart in de Lakenhal GROFVUI b OPHAALDI EN.5T BIOSCOPEN MARKTEN Noordwijk wil niet in het gewest Leiden ZATERDAG 12 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT Verkeerslichteninstallatie enige afdoende oplossing Velen herinneren zich nog wel de tragische aan rijding bij het viaduct aan de Lammenschans, een paar maanden geleden, waarbij een klein meisje de dood vond. Naar aanleiding hiervan groeide er vooral bij de ouders van de in die buurt school gaande kinderen grote verontrusting omtrent de veiligheid van hun kinderen. En terecht ook. Al biedt de Lammenschansweg de overstekende kinderen uit de z.g. Fruitbuurt en Tuinstadwijk een aantal zebrapaden, geen mens is op een drukke weg als deze ervan overtuigd, dat deze veiligheidsmaatregel ook afdoende is. En als men zich dan nog ver gewist van de tragische lijst van slachtoffers, die op de zebrapaden van de Churchiillaan - een vrijwel identieke situatie - de dood vonden, dan mogen we toch wel aannemen, dat iedere twijfel hieromtrent is weggewuifd. 395 Hantekeningen onder adres betering van de verkeersveiligheid onze schoolgaande kinderen op de Lam menschansweg," zou liudt de protest-cir- I culaire. BRIGADIERTJES Van gemeente-zijde was de suggestie gedaan om op de „kritieke punten" ver- Volkoiuenbegrijpelijk.4MS* daE cjeze keersbrigadiert jes op .te stellen. „Dit is dagen het resultaat van een handtekc- natuurlijk wel de goedkoopste manier, ningen-actle bij het College van burgc- doch we moeten rekening houden met meester en wethouders is Ingediend, 't feit. dat we hier met kinderen te doen waarin maar liefst 895 ouders „met klem hebben. En we kunnen toch moeilijk kin- protesteren tegen het feit, dat nog steeds deren van, pak weg, hooguit 12 jaar geen maatregelen zijn getroffen ter ver- verantwoordelijk stellen voor de ver- START MET DRIE EERSTE KLASSEN De nieuwe school voor middelbaar economisch en administratief onderwas (meao) zal in augustus niet met een tweede leerjaar kunnen beginnen, hoe wel daarvoor wel belangstelling was. De rijksinspecteur acht het onderwijskundig van groot belang dat de leerlingen een studierichting volgen aan dezelfde school waarvan zjj het eerste leerjaar hebben doorlopen. Het voorlopig secretariaat van het schoolbestuur, waargenomen door de afdeling Onderwijs van de gemeente Lei den, had deze kwestie aanhangig ge maakt naar aanleiding van een flink aantal aanvragen voor toelating tot een eventueel tweede leerjaar aan de op te richten school. Deze aanvragen kwamen hoofdzakelijk van in Leiden en directe omgeving woonachtige leerlingen van de Haagse meao-school. Overigens is de belangstelling voor het eerste leerjaar nu al groot te noemen. Op de vorige week in het schoolgebouw aan de Sumatrastraat gehouden voor lichtingsavond waren 65 belangstellen den. Wat hierbij toen vooral de aandacht kreeg waren de grote mogelijkheden voor toekomstige secretaresses en com puterprogrammeurs. slechts enkele van de vele bedrijfstakken waarvoor de school middelbaar personeel opleid. Het laat zich momenteel aanzien dat Mr. Wessel lector staatsrecht Mr. J. Wessel. wetenschappelijk hoofd medewerker aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot lector in het staats- en administratief recht aan deze universiteit. Mr. Wessel. die op 14 mei 1931 te Eibergen werd geboren en aan de Uni versiteit van Amsterdam rechten stu deerde, aanvaardde na zijn militaire diensttijd een functie bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten bij welke organisatie hy in 1962 werd benoemd tot plaatsvervangend chef van de afdeling algemene en juridische zaken. Een jaar later trad mr. Wessel als wetenschappe lijk ambtenaar eerste klasse in dienst van de Leidse Universiteit, waar hy in 1966 werd bevorderd tot wetenschappe- ïyk hoofdmedewerker. Mr. Wessel is een van de initiatief nemers geweest tot de oprichting van D'66. In welke party hij thans actief is als lid van de staatsrechtcommissie. Van de hand van mr. Wessel zyn ver scheidene publikatles verschenen, onder meer in de tijdschriften De Nederlandse Gemeente, Nederlands Juristenblad en Bestuurswetenschappen. de school in augustus met drie eerste klassen kan beginnen. Bij de afdeling Onderwijs ten stadhuize zijn reeds 30 leerlingen aangemeld. Verder is een flink aantal aanvragen nog in het in- formatiefstadium. De indruk bestaat dat de voorlichting nog niet op alle scholen is doorgegeven. Wellicht ook wacht een aantal kandidaten het eindexamen af. hoewel dat voor een voorlopige aanmel ding geen beletsel is. Molenmuseum „De Valk" dagelijks geopend van 10-17 uur; zaterdag van 13-17 uur; maandag gesloten. ZATERDAG 12 APRIL Jeugdbultencenrtum Esperantisten Congres. ZONDAG 13 APRIL Jeugdbuitencentrum. Esperantisten Congres. MAANDAG 14 APRIL Levendaal 14. Expogé, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. Fiësta Gitana, 20.00 uur. Stadhuis. Gewestraad Leiden, 20.00 Zomerzoi'g. K.V.P.-statenkrlng, 20.00 uur. Dorpshuis Leiderdorp 19-23 uur: Maandelijkse ruilkontaktavond filatelis tenvereniging. Stadhuis Leiden: Vergadering Gewest raad. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Fiesta Gitana vóór K O. 20.00 uur. Zomerzorg: KVP Statenkringvergade- ring. 20.00 uur. Levendaal 14: Vergadering Expogé. 20.00 uur. Bonaventura College: Alg. Vergade- keersveiligheid op de drukste autowegen van Leiden", aldus een van de mensen achter de actie, de heer J. P. van Ryn. De circulaire vermeldt dan ook voorts: „De door de wethouder voor de be drijven voorgestelde oplossing van ver- keersbrigadiertjes onder toezicht van ouders, achten wy beslist niet uitvoer baar. Naar onze mening dient tenminste op één van de kruispunten tussen Zoe- térwoudse Singel en Lammenschansweg- viaduct een met drukknop bedlenbaar stoplicht te worden geplaatst". GEGROND Dat de klacht wel degeljjk grond heeft moge biyken uit het feit, dat maar liefst vjjf scholen met volle inzet aan deze actie hebben meegewerkt, te weten de Don Boscoschool, de 3 Oktoberschool, de du Rleuschool, de Jacinthaschool en de St. Petrus school. Reden genoeg voor de gemeente om de ingediende brief niet naast zich neer te leggen, maar hier zo snel mogeiyk de nodige stappen te onderemen. Gedurende twee weken rond het lande- lÜk programcongres van de politieke party Radikalen, dat te Tilburg plaats vindt op 18 en 19 april, zal ook het Leidse aktiecentrum van deze party by- zondere activiteit aan de dag leggen. De start is een Radikalenavond in het politiek café in het Doelenhuisje aan de Doelengracht, op dinsdag 15 april. Daar zullen Radikalen program en po litieke doelstellingen uitleggen en verde digen. Woensdag 23 april bezoekt het Radi- kale tweede kamerlid mejuffrouw Annie Kassei samen met Leidse partijgenoten eeh aantal bejaardencentra. De daaropvolgende zaterdag, 26 april, wordt de „aktie - R" verplaatst naar de Leidse markt. In en rond café restau rant De Burcht is er dan een voortdu rend politiek gesprek met leden van het hoofdbestuur van de PPR en van de frakties in Tweede Kamer en provinciale staten. Poppenkastvoorstellingen zullen de aandacht trekken. Radikalenkrant en andere publikaties worden aan de man gebracht. In het kader van deze aktie komt er ook nog een avond voor allen die by het onderwijs zijn betrokken. De reeks wordt afgesloten met een vergadering van het aktiecentrum, waar onder meer de samenwerking van progressieve par tijen in Leiden ter sprake zal komen. LEIDERDORP De tragiek van de jaarvergaderingen van sportverenigingen was ook bij de polover. DKD gisteravond in sterke mate aanwezig: van de 98 leden waren er zegge en schryve 10 aanwezig, toen de voorzitter C. Colpa de vergadering in het Dorpshuis opende. Nadat de notulen en de verslagen on veranderd waren goedgekeurd, werden er twee nieuwe bestuursleden gekozen, nl. de heren D. Hendrikse en B. Zaag man. Doordat mevr. H. C. Heykoop-Van Pagee en de heer F. Labordus zich niet meer herkiesbaar stelden, warén er twee vacatures. In de tien jaar, die de vereni ging nu. bestaat, heeft de heer Labordus zich een zeer trouw en actief lid be toond, de laatste jaren als penningmees ter. Als -biy'k van dank bood de heer' Colpa hem dan ook namens het bestuur een cadeaubon aan. Ondanks het saldo, dat het verslag van het afgelopen jaar te zien geeft, bevindt de vereniging zich toch nog in een moeiiyk parket: de trainer van de kernploeg van het vorig jaar. de heer Spierenburg, biykt het komende seizoen het te laten afweten. Naarstig zal door het bestuur nu naar een oplossing van dit probleem gezocht moeten worden, temeer, daar vooral het eerste team in een sterke poule is ingedeeld. Na een rondvraag, waarin het vere nigingsorgaan nieuw levén wérd inge- blazèn, sloot de voorzitter de vergade ring. Bij de Leidse Golfbrekers hebben vele jongens en meisjes deze week weer de zwemproeven van de KNZB afgelegd. De navolgenden slaagden: diploma A- melsjes: Nelly Sweere; Mieneke Wes- selink; Greet je Heemskerk; Willy de Winter; Bernadette Oudshoorn: Mieke v. Santen; Jessica Schütte; Barbara v. Stein; Renee v. d. Spek; Marianne Ouds hoorn; Irene Enthoven; Maja v. Zanten; Jacqueline v. d. Kark; Ingrid Hartman; Elly Moolenaar; Annelies Lub; Ada Beu- gelsdyk; Elsa Bekelaar; Thea Hoge- boom. Lidy de Winter; Linda Krouwel; PriBcilla Cornelissen; Lieselotte Goddyn; Renee v. Riemsdijk; Jolanda de Wolf; Marion Rosbergen; Annemarie Dries- sen; Jenny v. d. Laken; Willeke Heide- ma; Arien Passchier; Janny Bakker; Sandra de Kruiff; Franneke Ba velaar; Anita v. d. Harg; Margot Olsthoorn; José Bavelaar; Lit v. d. Loo; Marian Vreeswijk. Diploma A-jongensManus Oltheteh; Eric den Dubbelden; Koos Hoogervorsl; Rik Hoogenboom; Gijs Luijendijk; Michel Cornelissen; Sander Duys; Coen v. d. Spek; Gerard Visser; Rob v. Velzen; Frank Ebskamp; Herman Hartevelt; Hans Spiekerman: Rob Spiekerman; Richard Zoet; Hennv Visser; .Tacky Som- merling; Johnny Distelvelt; Marcel de HOTEL v. d. GEEST - Noordwijkerhout ZONDAG 13 APRIL A.S. DES MIDDAGS 2.30 UUR M.M.V. Avonds T.V. AJAX—SPARTAK en DANSEN met de RUNAWAYS IEDEREEN IS WELKOM I BEELDHOUWEN MET VERF" De thans 48-jarige in Delft geboren doch kort na de oorlog naar Frank- ryk vertrokken schilder Bram Bogart, exposeert tot 26 mei een aantal van zyn werken in het Leidse stedelijk museum de Lakenhal. Als autodidact begon hij met het schilderen van stillevens, portretten en landschappen, die opvielen door een grote rykdom aan kleur. Het coloriet werd helderder nadat Bogart zich in Frankrijk had gevestigd. In een Parijs' atelier werkte hy met Lotti van der Gaag en Kees Bohemen en met de schilders van de Cobra-groep: Karei Appél en Corneille. Door een eerste grote tentoonstelling in de Franse hoofdstad, waarop hij niet minder dan 150 werken exposeerde, kreeg Bogart grote bekendheid. De ma terie, de verf, was bij hem een grotere zelfstandige rol gaan spelen. Deze schilderwijze, In het begin nog binnen de rand en de lijst van het tableau gehouden, evolueerde „over de rand heen". Bogart ging de verf de materie plastisch verwerken met paletmes en borstel. De verf werd niet meer alleen gebruikt „ten behoeve van het schilderij", de verf werd het schil derij ze'L Eerst nog wat wild, werden de pa nelen allengs rustiger door een of en kele met elkaar contrasterende heldere kleuren te gebruiken in de plastische structuur van de verf zelf. Hy ging ge bruik maken van horizontalen en ver- tikalen als structurele polen van het slchlldery. Vierkanten en ruiten, minder de cirkel, werden de mathematische vormen, die Bogart ging toepassen. Ook zyn gouaches vertonen deze ont wikkeling. Ze missen vanzelfsprekend de fljjfitija plastische wérkhig. .maar het prirtcipe, de verhouding 'van de figuur tot het vlak komt ook hier naar voren. De titels,- die Bogart aan zijn werken rens v. Zyp; Onno v. Roseu.m; René Hart man; Peter v. Ee; Wlebe Hoogeveen; Perry Blom; Erik Pley; Jan Heems kerk; Marcel Langeveld; Jos v. Leeu wen; Laurens Heemskerk; Bernard Heemskerk. Diploma C: Wibo v. d. Ploeg; Mar leen Berk, Leni v. d. Bos; Gerard Wes- selman; René Wesselman; Hans Ooster- veer; Rien Rosier; Anjo Weima; Nico- lette v. d. Poel; Nelleke v. d. Geyn; Trude v. d. Kraan; Ruud Plouvier; Pirn i Bik; Jacqueline Paddenburg; Cat ja! Adriaansche: Peter Tuithof; Bernadette, v. Diemen; Rina Landwehr; Jolanda De- vile; Roland Bos; Leon Le Maire; Paul Leclure; Martien Mens; Harriëtte Plat je: Gemma v. Buuren; Hans Klooster man; Jorien van Ee; Ans van de Geest; Ton van de Brink; Ton van Veen. K. VAN STRALEN 25 JAAR BIJ „LAF" Voor de N.V. Leidsche Apparaten- fabriek was het gisteren een bijzondere dag door het zilveren dienstjubileum van de heer K. van Stralen. Op 3 april 1944 trad de heer K. van Stralen in dienst by dit bedrijf, aanvankeiyk voor het opdoen van de zonodige praktijk ervaring in de werkplaats, doch reeds spoedig werd hy als aankomende teke naar geplaatst op de tekenkamer, om daar alle rangen te doorlopen. Thans is de heer Van Stralen werkzaam als Sta- tikus/Grl. Konstrukteur in de afdeling Apparatenbouw. Tydens een feesteiyke byeenkomst werd de jubilaris het Vererend Getuig schrift van de Maatschappy voor Nijver heid en Handel overhandigd met de daarbij behorende draagpenning. Na mens het bedryf overhandigde de direc teur, Ir. E. Ruempol, een enveloppe met inhoud. meegeeft, zijn simpel op de kleur geba seerd, althans in de latere tijd. Titels als „compositie" e.d. verdwynen om plaats te maken voor zulke als „Geelblokgeel- blok", „Degeelruitzwarte", „Blauwbaan- geel". Aanduidingen, die voor zichzlef spreken. A Is menig ander vooraanstaand Neder- lands kunstenaar is Bogart beter over de grenzen bekend dan in zijn ge boorteland. Hij woont, na zijn Franse periode, sinds 1961 in België en naar hy ons vertelde is hy ook voornei de Belgische nationaliteit aan te ne Door de kunstenaars onder onze zuider buren wordt hy volledig als een der hunnen geaccepteerd, ook met zijn werk in voor België representatieve tentoon stellingen in het buitenland. Maar, om de eerste zin van de door drs. Wurfbain aan de catalogus voor de Leidse tentoonstelling geschreven inlei ding te citeren: „De schilder Bram Bo gart behoort in ons land geen onbeken de te zyn." Deze tentoonstelling maakt die wens volkomen begrijpelijk. WILLEM PRINS. Giro zwendelaar zwerft door Randstad Winkelier in Lisse voor f 1400,- opgelicht Enkele maanden geleden werd door 'n Inwoner van Sassenheim een giroblljet- tenboekje vermist-. Aangenomen werd, dat hier sprake was van dlefstal.t Het boekje was op drie biljetten na vol. Hoewel de rekening terstond werd ge blokkeerd, Is de „nieuwe" eigenaar ech ter nog steeds niet bezig van deze onge lukkige situatie te profiteren, daar reeds in Voorhout, Voorschoten, Warmond, Den Haag op de bewuste cheques werd gekocht. Aanvankelijk besteedde de dader dit aan kleine behoeften, zoals rookgerei e.d., doch de laatste dagen worden de zaken ernstiger. Ook Amsterdam, Utrecht en Amerswoort werden aange daan. De dader stak zich gisteren in een nieuw kostuum, waarna hij voor de zoveelste maal toesloeg. Een winke lier in LisBe werd voor f 1.100,op gelicht. De politie waarschuwt alle winkeliers geen chèques te accepteren, indien geen legitimatiebewijs wordt getoond. LJA-commUsis zoekt gebouw voor „Kreatief Centrum" Bind vorig ji jongeren een a- r werd door een aantal es tot de gemeenteraad werd verzocht om de Kruiff Eric v. d. Geest; Wim Brouwer; beschikbaarstelling van een pand voor Rudy Brouwer; Wilbert Hocks; Rudy v. de vestiging van een Kreatief Centrum Ro8sem; Dick Speksnijder; Peter v. in Leiden. Duyn: Willie Kanbier, Rudy Ammer-Burgemeester en wethouders hebben laan; Marcel Langeveld. het bestuur van de Stichting Leidse j Jeugd Actie inmiddels gevraagd om- Aktiegroep Jo„gerenmi.v,eripg. ffiïJSE ÏZZSZtJZ 2X W =5,^=^1 2000 UU Inge Koek: Lian Mesken; Marleen v. ^tnjcTen waar ictoeï Centrumeven! demakersteeg Vrouwensteeg (geheel). Schaick: Rosemarie Hoogervorst; Bei-- ,I1M, i,Mnn,n ,„nr^n „nH.r<r»hf-0r-ht Boommarkt,_ Aalmarkt, Nieuwe Ryn nadette v. d. Wereld: Liesbeth Chaudron DINSDAG 15 AI'RII. Stadsgehoorzaal: Cinderella-show Ned. afd. Lelden KBPH. 20.00 uur. Rest. Van der HeijdenVergadering Ver. v. Huisvrouwen. 14.00 uur. De Burcht: Voorlichtingsavond Leids Onderling Ziekenfonds. 19.30 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrydagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 nur (dan St.-Ellsabeth-ziekenhuis). MAANDAG 14 APRIL Buurt 25: Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Vervefsplein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijf gracht, Minnebroers gracht. Zuidsingel, Herengracht (bei de zijden), Korte en Lange Langestr., Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, Wgardkerkplein, Waard kerksteeg. Waard gracht, Oranjegracht, Kaarse- makersstraat, Looyerslraat, Weverstr., Veslestraat, Groenestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. Buurt 27: Breeslraat. Langebrug, Ketelboetersleeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt. Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg", Hogewoerd. Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerslraat. DONDERDAG 17 APRIL Buurt 29. Zylsingel, Rynkade, Oos terdwarsstraat. Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas manstraat, Overrijn. Jolanda Bavelaar; Jetty Bezouw; Ma rijke Luiten, Petra v. d. Brink, Liselle v. Rijn. Marlies de Groot; Ellen Verdegaal. Thérèse Streng; Saskia Hulsbos; Aline v. Drie; Karin Wielinga; Liesbeth Wol- ters; Marjolein Oosterveen; Els Uljee; Jose Berg; Nan Straathof; Iris de Boer; Rlta Heemskerk; Anky v. d. Akker, Co- ra de Graaf; Margot Dorren Wesselman: Anjelle Sweere. Diploma B jongens: Roger Soupart; Nick Steenhuisen; Michael Ewals; Eric Luiten; Leo v. d. Geest; Edward Maas- dyk; Paul Peetera; Rian v. d. Zon; Hein sie „Kreatief Centrum", waarin zijn op genomen vertegenwoordigers van het Comité Leefbaar Lelden, de Culturele Raad Leiden, Creacorner (studenten), K. Sc O. en de L.J.A., is thans bezig dit advies samen te stellen, .waarby ook zal worden bezien of meer van deze centra in Leiden tot stand zouden moe ten komen. Vanuit deze commissie zijn inmiddels enige gebouwen bekeken, die zich voor het beoogde doel zouden lenen. De wenseiykheid om het bedoelde Kreatief Schaick; Gert Jan Kamsteeg; SimonCentrum in het centrum van Leiden te Gillebaart; Remco Vogelenzang; Kees v. vestigen, zal bij het advit een belang- Veen; Jan v. Egmond. Piet Bezouw; Ton rijke rol spelen. v. Veen; Nico v. Rijn; Wim Krouwel;Eind mei a.s. zal de commissie verslag Pieter Jan Wynobel; Jeroen Kallenberg; I aan het L.J.A.-bestuur uitbrengen, waar- Willem de Kievit de Jonge; Jan Willemna dit bestuur op korte termyn de ge- Duys; Rob Eveleens; Ger-Jan Thomas;vraagde adviezen aan het college v« Jan Pieter Hop; Simon Dernee; Lau-B. en W. zal aanbieden. (geheel). Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksleeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Middelweg, Oude Rjjn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen- straat, Middelstegracht. DINSDAG 15 APRIL Buurt 24: Zoeterwoudseslngel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- V RIJ DAG 18 APRIL Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groeuhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstfaat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, straat, de Mey van Streefkerkstraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan- Ierstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Klokstceg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. De films in de week van 10 april t/m 16 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Jungle boek (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Extra vakantie-matinees: do. - vr. - I zat. 2 en 4 uur: Jungle boek. Nachtvoorst, do. - vr. - zat. 23.30 u. Een vrouw is een vrouw (18 jr.) j Lido: Vriend verraad my niet (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Met de pil méér mans (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: De zoete zonden van Sexy Suzanne (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9,15 uur Trianon: Matt Helm en de Vernielers Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: Meisjeshandel (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9,15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorst, vrij. - zat. Baai der be geerte, 23.30 uur (18 jr.) Korreltje 55 PUNT. LEIDEN, 11 april. Groente: Appe len 35-38; Andijvie 64-1.23; Snijbonen 3.90-4.20; Postelein 1.70-1.75; Prei 70-97; Rabarber 85-1.09; Spinazie 28-1.07; Kom kommers 45-65; aTomaten A 19.70-19.9 Tomaten B 22.80; Tomaten C 18.20- 18.60; Tomaten CC 15.90; Uien middel- fijn 12-16; Uien middelgrof 7; Uien grof Witlof 1.33-1.83; Sla 23-30; Peter selie 34-55; Raapstelen 9-15; Radys 19- W Séia'éHp-ïfc. fjEEUW ARDEN, 11 april Kaas: "Commissienoteringen (in f per kg): Goudse kaas 3.15; Edammer kaas 2.92] Broodkaas 2.92; handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 april. Groente Waspeen p. kist: Al 8.40- 10.70, A2 2.60-7.50, BI 11.00-16.20, B2 2.20-5.50. Cl 7.80-9.80. C2 1.60-7.20, prei: Al 95. BI 60, rabarber 34189, tomaten p. bakje a 6kg: Al 20.50, Cl 18.00, witlof 87-1.54, radijs p. bos 20-33. peterselie p. bos 47, selderie p. bos 11-17. Aan- waspeen 200.000 kg. Bevolkingsonderzoek op tuberculose In de hal van het Gezondheidscen trum Bernhardkade 36 wordt het on derzoek gehouden op: maandag 14 april 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur dinsdag 15 april 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur VOORSCHOTEN Geboren: Nicolette Y. dr. van J. W. Verouden en H. A. Sterk; Johannes L. l van C. M. van der Ploeg en F. H. M. A. Dooyenburgh; Karin L dr. van A. Flippo en I. I. H. Schoeman; Catharina C. C. dr. van A. S. Keyzer en C. G. den Hartog; Rudolph F. C. zn. R. Muntz en M. A. M. Th. Hege- Brigitte A. A. dr. van J. J. M. den Kerkhof en A. M. Parlevliet; Michèle dr. van P. Kouprie en M. van Habermehl; Saskia M. M. dr. van M. Blok en K. Sannowitz; Ellen C. dr. van B. Haanappel en C. H. Engel. Ondertrouwd: Floris J. Fritz en Jo hanna A. Oosterom te Leiden; Theo Kamp te 's-Gravenhage en M. Zwaan; Willem C. van Veen te Amsterdam en Willemyntje van Es. Gehuwd: Marlnus D. Heiboer en Adri- ïa M. Houwaart. Jacobus C. Leurlnk te Leiden en Wilhelmina E. Eijs; Jo hannes W. Keesmaat te Dordrecht en Gerdina E. Delden. Gerhardus H. Tho- en te 's-Gravenhage en Elisabeth de Reede; Jacobus C. van Eg- mond te Noordwyk en Erna H. E. Insje; Adrianus S. Tettero te 's-Gra venhage en Jansje Berkesteyn; Adri- ïus H. A. van der Meer te Alkemade i Josephina C, van Geloven. Overleden: Johanna M. Krug e.v. J. N. de Graaff. oud 65 jaar; Johanna de Jong w.v. N. J. Smit, oud 83 jaar; An- tonius J. M. Deerenberg, oud 67 jaar; Simon P. Roessen. oud 63 jaar; Maria E. Jansen, oud 78 jaar. B. en W. van Noordwijk adviseren de gemeenteraad, die dinsdagavond bijeen komt, voorlopig niet toe te treden tot het gewest Leiden en te streven tot meer samenwerking in de Bollenstreek. Met d« zes andere gemeenten, die hiertoe deze week hebben besloten. Dat betekent dat het overleg met deze gemeenten wordt roortgezet.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4