lljKl jss isi BIJ VEENENDAALSCHE 550 MAN OP STRAAT mitt .fLl Eis van 2,5 jaar tegen schietende café-eigenaar Pastoraal concilie bespreekt hedendaagse geloofscrisis Suggestie om zondagsplicht af te schaffen yJ ■liv Mogelij kheden voor uitstel militaire dienst verruimd „Grafschenner leefde jaren in een droom itf&K Eerst ontslag buitenlandse werknemers God, mijn God Wild west in Den Haag Met helikopter naar ziekenhuis Eieren duur met Pasen Kindermoord in Brussel opgelost VRIJDAG 4 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT NOORDWIJKERHOUT In de week na Pasen wordt de vierde plenaire zitting van het pastoraal concilie gehouden. De stu denten van Leeuwenhorst zijn met vakan tie, de afgevaardigden offeren er de hunne voor op. En van alle kanten, uit binnen- en buitenland, stromen de belangstellenden samen, om te zien hoe het experiment van een democratische Kerk zich ontwikkelt. Want dat wij voor kerkelijke geïnteres seerden uit heel de wereld nog altijd een trekpleister zijn, daar valt wel niet aan te twijfelen. De agenda vermeldt punten, die alle betrekking hebben op de huidige geloofscrisis. De afgevaardigden zullen hun mening geven over het rapport „Hedendaagse Geloofsbeleving' dat beschrijft hoe wij, katholieke Nederlanders, op dit ogenblik ons geloof beleven. Het rapport stelt zich op het standpunt, dat een grote variëteit in de geloofsbeleving noodzakelijk en wenselijk is. Het constateert bij de hedendaagse gelovige een grote gevoeligheid voor waarden als solidariteit, verantwoordelijkheid, vrijheid en menselijkheid". Het pastorele beleid zal een keuze moeten doen doen uit twee mogelijkheden: de huidige ge loofscrisis zien als iets negatiefs en derhalve streven naar een herstel van de oude zekerhe den, ofwel deze crisis aanvaarden als iets posi tiefs, als een faze in het groeiproces en der halve geduldig en vertrouwvol afwachten wat de toekomst brengen gaat. De commissie, waarin naast mevrouw Govaart- Halkes, professor Haarsma en Frans Josso ook prof. Maltha en dr. P. den Ottolander zitting hebben, is niet tot een eensluidend advies kunnen komen. De meerderheid wil ruimte scheppen voor veelvormigheid in de geloofs beleving: „zowel voor de beleving, die zich sterk op de traditie baseert als voor die welke zich meer door nieuwe waarden laat aan spreken". Zij wenst niemand buiten de ge meenschap te stoten: „ieder, die zich katholiek wil blijven noemen, dient welkom te zijn in de Kerk". Prof. Maltha en dr. Den Ottolander hebben zich met dit advies niet kunnen ver enigen. In een korte verklaring, die onder het rapport is afgedrukt, zeggen zij letterlijk: „Wij hebben besloten dit concept niet te onder tekenen. omdat wij er het geloof van de Kerk niet genoeg in herkennen". Te verwachten is, dat het meningsverschil tijdens de aanstaande vergadering van het pastoraal concilie opnieuw naar boven zal tomen Zoals bekend, hebben prof. Maltha en dr. Den Ottolander een minderheidsnota in gediend, die zij in discussie willen brengen. Vraag is, of dat, gezien het late tijdstip van indiening, nog kan. De Pastorale Raad van Den Bosch heeft het conciliesecretariaat al op de vingers getikt, omdat het de stukken te laat aan de afgevaardigden pleegt toe te zenden. En dat was lang voor de minderheidsnota Maltha- Den Ottolander op de post.ging. Wij voor ons menen, dat men de „preciezen" een faire kans zal moeten geven, om voor hun ideeën te pleiten. Tijdens de vorige zitting heb ben zij de hun geboden mogelijkheden con structief benut en dat is een winstpunt geble ken. Ook al is uit recente onderzoekingen ko men vast te staan, dat de preciezen maar een gering percentage van de Nederlandse katho- Kerkelijke praktijk Het tweede rapport, dat in bespreking zal komen, draagt als titel „Vernieuwing van de geloofspraktijk in de Kerk". Hiermee heeft de commissie het haar toegewezen onderwerp aangeduid als „vragen over het kerkelijk praktiseren" verruimd. Zij gaat ervan uit, dat de praktijk, die uit een levend geloof moet voortkomen, veel meer is dan alleen maar „kerkelijk praktiseren". Zij omvat ook activi teiten op caritatief en maatschappelijk gebied, hervorming van de samenleving, bouw van een menselijke gemeenschap. Op de achtergrond staat ongetwijfeld de be zorgdheid voor het teruglopen van diverse traditionele kerkelijke praktijken. Uit onder zoekingen van het KASKI is gebleken, dat het kerkbezoek op zondagen vrij snel terug loopt. De biechtpraktijk is in enkele jaren nagenoeg volledig in elkaar gestort. Dit is niet alleen een negatief gebeuren: er komt ook in lot uiting, dat de hedendaagse mens vrijheid wil tegenover dwang, openheid tegenover ge slotenheid, veelvormigheid tegenover een vormigheid, echtheid tegenover formalisme en pleit ervoor, de zondagsplicht op te heffen. „Het is voor een vernieuwing van de geloofspraktijk noodzakelijk de plicht tot mis doren te vervangen door de oproep tot viering van de eucharistie". En wat de biecht betreft pleit zij voor het scheppen van nieuwe vormen, zoals experimenteel al wordt nagestreefd. „Een eerste voorwaarde daarvoor is, dat het sacrament zijn oorspronkelijke gemeenschapskarakter terug krijgt en dat de gemeenschappelijke .boetevie ring in haar sacramenteel karakter wordt er kend". Ook over het celibaat bevat het rapport een Krachtige afspraak. „Afgezien van de andere argumenten, die hier niet ter zake doen, iwingt het kerkelijk personeelsprobleem ertoe ie uittocht uit het ambt tot staan te brengen, waarvoor de ontkoppeling van priesterschap en celibaat noodzakelijk is". Wij verwachten, dat het concilie deze suggestie met grote meerderheid zal aanvaarden. Hopelijk dragen de discussies ertoe bij, dat katholiek Nederland een ruimer, wat meer bemoedigende kijk krijgt op het kerkelijk VIERDE ALGEMENE VERGADERING praktiseren. Tegenover demoraliserende sta tistieken van verminderd kerkbezoek moet een ontwerp worden geplaatst van authentiek geloofsleven voor de mens van vandaag. En een aantrekkelijk perspectief voor de toekomst. Iets nieuws De vergadering van komende week zal twee nieuwigheden brengen. Ten eerste een forum discussie over een nota, die „de zin van het christelijk geloofsleven in een geseculariseerde wereld" behandelt. De organisatoren gaan ervan uit, dat dit thema ten grondslag ligt aan de praktische kwesties, die in de beide rapporten worden behandeld. En dat het onder leiding van een deskundig forum door de vergadering besproken moei worden, wil men lot een verantwoorde stellingname op prak tische punten komen. De discussienota gaat zeer diep in op de vragen, die worden op geworpen door de Gori-is-dood-theologie. Zij laat duidelijk zien welke positieve waarde deze theologie heeft en probeert aan te geven, welke elementen voor een gelovig christen wel en welke niet te aanvaarden zijn. Eén van haar conclusies luidt, dat in onze wereld „gelovigen, humanisten en nihilisten elkaar vaak tot op een handbreedte zullen raken" en dat dit een hachelijke situatie is „die door ons alleen slechts in angst en beven doorstaan kan Hoezeer wij de noodzaak van een diepgaande bezinning op de God-is-dood-theologie ook beseffen, wij vragen ons toch af of de nota zoals ze er ligt door het pastoraal concilie wel behandeld kan worden. De grote meerderheid van de afgevaardigden zal er een te zware brok aan hebben. Wij vrezen, dat zij er een indi gestie aan zal overhouden. Vragenuurtje Een tweede nieuwigheid is de ruimte, die wordt uitgetrokken voor het bespreken van actuele onderwerpen. Zoals bekend is daarom tijdens de vorige vergadering gevraagd. Te verwachten is, dat de afgevaardigden van de geboden mogelijkheid een ruim gebruik zullen maken. Bijvoorbeeld om de kardinaal aan de tand te voelen over de maatregelen, die hij genomen heeft tegen de Utrechtse studenten pastores. En om het episcopaat te vragen, wat het denkt te doen, nu Rome weigert de celibaatskwestie op de agenda van de aan staande bisschoppensynode te plaatsen. Vast staat dus wel, dat Noordwjjkerhoul weer eea belangrijke gebeurtenis gaat worden. We zullen ons door bergen papier en door uren lange besprekingen heen moeten worstelen. Maar het lijkt de moeite waard. En dat ons hart in de komende dagen weer wat sneller zal kloppen dan gewoonlijk, we durven het nu al voorspellen. ALFRED VAN DE WEIJER 'I 'f A DEN HAAG (ANP) De minister van Defensie, W. den Toom, heeft blijkens een brief aan de Tweede Kamer de leef tijdsnormen voor het verkrijgen van uitstel van eerste oefening ten behoeve van een hogere of middelbare beroeps opleiding verruimd. De minister had dit al toegezegd tijdens de behandeling van de defensiebegroting 1969 in de Eerste Deze verruiming houdt in, dat scho lieren die „onvoordelig" jarig zijn, een jaar langer dan hun eerder in het jaar geboren leeftijdgenoten uitstel kun nen krijgen als ze aansluitend op HAVO of MAVO een opleiding willen gaan volgen aan een dagschool. Voor de genen die zijn geboren in de maanden januari tot en met september blijft de leeftijdsgrens gehandhaafd op negentien jaar, voor hen die zijn geboren in okto ber. november of december is deze grens verschoven naar twintig jaar. Volgens deze leeftijdsnorm moeten ze dus vóór of uiterlijk in het kalenderjaar waarin ze negentien of twintig jaar worden met de studie beginnen om voor uitstel in aanmerking te komen. Mr. TRIPPELS: (Van onze correspondent) MAASTRICHT De advocaat en pro cureur mr. Max Tripels te Maastricht is door de arrondissementsrechtbank te Maastricht als toegevoegd advocaat aan gewezen om de 47-jarige grafschenner Pierre S. tijdens het tegen hem te voe ren proces te verdedigen. Mr. Tripels heeft al zijn eerste na tuurlijk anonieme dreigbrief binnen gekregen, waarin hij op een grove wijze wordt beledigd. „Zo'n brief", zegt mr. Tripels, „maakt niet veel indruk op me. Toen ik na de oorlog de beruchte SS'er Friedrich Nietsch moest verdedigen, heb ik ook van dit soort brieven gekregen en ben ik zelfs met moordaanslagen be dreigd". Over zijn cliënt, met wie hij reeds een onderhoud gehad heeft, kan mr. Tripels zich nog geen oordeel vormen. „De stukken, die ik reeds onder ogen gehad heb en waarbij er nog uit België en Duitsland moeten komen", zegt hij, „zijn zo omvangrijk, dat ik dagen nodig zal hebben om ze te bestuderen. Mijn eer ste indruk is er een van uiterste ver bazing, verbazing namelijk over het feit, dat een dergelijke afwijkende figuur in onze maatschappij jarenlang heeft mee gelopen, zonder dat iemand dit wist. Mijn cliënt heeft jarenlang in een droom wereld geleefd en hij heeft zijn dromen ook gerealiseerd. Voor deze realisatie zal hij terecht moeten staan". Wanneer dat zal zijn, staat nog niet vast. Over verdachte zal eerst een psy chologisch en psychiatrisch rapport moe ten worden samengesteld. li '1: -~~f L :Lw. ter dan in 1968 en eveneens slechter dan de prognose voor 1969. Door op de huidi ge basis voort te gaan zouden reeds spoedig de reserves verdwenen zijn. In juli 1968 werden adviseurs voor produk- ■tie en commercie ingeschakeld. De aan vankelijke indruk was in september-okto- De Koninklijke Veenendaalse Stoom spinnerij en Weverij, die zal worden gesloten. Van de negenhonderd werknemers worden er 550 ontslagen. de regering meende dat hier onvoldoen- (Van onze correspondent) VEENENDAAL Het lot van de ko ninklijke Veenendaalse stoomspinnerij en weverij NV is bezegeld. 550 van de 900 werknemers zullen in de komende maanden op straat komen te staan. Gis termiddag heeft het personeel dit van directiezijde te horen gekregen. Drie afdelingen: Veenendaal-rubber, Tufting gunstig was. Daarna werd duidelijk dat, vooropgesteld dat alle door de adviseurs voorgestelde maatregelen werden geno men, toch zware verliessituaties in 1969 en 1970 zouden optreden. De risico's zouden eveneens voortduren. De reële verliezen in 1968 waren dan ook aanmer kelijk groter dan de prognose was. Dit bracht het bestuur ertoe tegen eind 1968 tot genoemde reorganisatiemaatregelen te besluiten. De spinnerij en de weverij van lakens en slopen moest worden ge sloten. Daarna werden serieuze pogingen aangewend om de maatschappij met be hulp van anderen buiten Staflex om, voort te zetten. Een van de oorzaken was, dat door de KVSW gevraagde steun te ver lenen. Zo zou arbeidsmarkt overspan- De drie afdelingen Veenendaal-rubber InterUnion en Tufting werden in een consortium ondergebracht althans op pa pier. Bankiers en regering weigerden hun hulp daarvoor. Bij de onderhandelingen hierover zat iedereen te wachten op de ander. Op zaterdag 29 maart leek het in een vergadering met genïteresseer- den en vakbonden, waarbij als toehoor ders economische zaken en de algemene bank Nederland aanwezig waren, of de redding van de drie afdelingen in con- sortiumverband nog haalbaar was, hoe wel moeilijk. De regering en genoemde en Intcrunion worden gesloten. Hel personeel, in totaal 900 man, wordt daarmee teruggebracht op 350 man. Voor NS investeert bank stelden hun hulp en de vorm waar in die gegeven zou worden, afhankelijk van de bereidheid van industriële part ners van het consortium. Op maandag vloeiingsregeling bereikt, na wekenlan ge onderhandelingen. 85 miljoen meer tentiële partners niet mee deed. Niette- genstaand de concessies die Staflex ge- se arbeiders, zij komen het eerst in aan merking voor ontslag, daarna volgt een groot aantal oudere werknemers. Voor degenen boven 65 jaar ongeveer 30 wordt vervroegd pensioen in het voor uitzicht gesteld. Voor allen zal ver vangende werkgelegenheid worden ge zocht. Het hoofd personeelszaken van de KVSW voert daarover onderhandelingen met o.a. bevriende Twentsche tex UTRECHT ((ANP) De Nederlandse Spoorwegen heeft zijn investcringsplan- 1969 uitgebreid met 85 miljoen gulden, welk bedrag voornamelijk zal worden be steed aan investeringen die verhoging van de kwaliteit en de capaciteit ten doel heb ben. Deze wigering betekende eigenlijk het eind van de KVSW. Op dinsdagavond 1 eind van de KVSW op dinsdagavond 1 april en woensdagochtend 2 april bleek het consortium geen haalbare kaart meer. Het bestuur zag geen kans nieuwe geïn teresseerden te zoeken. Inmiddels heeft Staflex international limited te Londen meegedeeld besloten tielbedrijven. De KVSW, die voor 76 percent in han den is van het Engelse Staflex concern, kon in 1966 nog 10 procent dividend uit keren en in 1967 5 procent. Na een di rectieregie was in 1968 het verlies 1 mil joen, 750.000 gulden, exclusief enige een malige baten die reeds bekendgemaakt zijn. De huidige verliessituatie is alech- Het andere deel van de 85 miljoen is bestemd voor vervangings- en arbeidsbe sparende investeringen, door „zuinigheid met vlijt" is in het afgelopen jaar enige speling bereikt ten opzichte van de ra mingen die voor de garantiewet werden opgesteld. Er is nu ruimte ontstaan voor het opvangen van eventuele moeilijkhe den in de financiering. te brengen op de aandelen koninklijke Veenendaalsche stoomspinnerij en we verij NV tegen de koers van 140 pro cent in contanten. Staflexinternational zal ook op de nog uitstaande winstbewij zen een bod tot overname uitbrengen en wel van 280 gulden in contanten per winstbewijs. Er rijn ongeveer 800 winstbewijzen. Sovjetsmaldeel aan het oefenen LONDEN (Reuter) Het uit twintig schepen bestaande Russische smaldeel, dat vorige week de Atlantische Oceaan opvoer, is nu over een groot gebied ver spreid. Enkele eenheden bevinden zich 300 tot 700 mijl ten westen van Ierland, een andere groep verplaatst zich ter hoog te van de Hebriden in de richting Noorwegen. Men is er in Londen nu overtuigd dat het om een oefening gaat en dat het smaldeel niet via de zuid- route de Russische vloot in het Verre Oosten gaat versterken met het oog op de spanning met China, zoals eerder was verondersteld. Wanhoopskreet van een met de dood bedreigde, die aan zichzelf begint te twijfelen: „Ben ik werkelijk wat anderen van mij zeggen? Of ben ik alleen wat ik weet van mijzelf: onrustig en vol heimwee ziek als een gekooide vogel Snakkend naar lucht als werd ik geworgd, hongerend naar kleuren naar bloemen en vogels dorstend naar een woord naar een mens dichtbij trillend van woede om tvillekeur om de geringste krenking machteloos bang om vrienden in den moe en te leeg om te bidden te danken te werken murw en bereid om van alles afscheid Wie ben ik? De een of de ander Ben ik nu de een en morgen de ander? Ben ik beiden tegelijk? Huichel ik voor de mensen en ben ik in mijzelf een verachtelijk huilende zwakkeling? Wie ben ik? Ik ben de speelbal van mijn eenzaam vragen. Wie ik ook ben Gij kent mij ik ben van U mijn God". (ADVERTENTIE) Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen Officier prijst politie voor tactvol optreden (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft gis termiddag wegens poging tot doodslag meermalen gepleegd, tegen de 30-jarige caféhouder H. H. uit Den Haag een ge vangenisstraf van twee jaar en ze* maan den geëist met aftrek van voorarrest en voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van regering met een proeftijd van drie jaar. Gedurende de proeftijd zou H. onder toezicht moeten staan van de re classering. die hem. indien nodig, een alcoholontwenningskuur kan la ten ondergaan. Bovendien eiste de of ficier tegen H. twee maanden hechte nis wegens overtreding van de vuurwa- H. had op 29 augustus van het vorige jaar in een café op de hoek van De Parallelweg en de Van Ravesteinstraat in Den Haag zitten wachten tot zijn vroegere echtgenote met een zoontje met de bus zou aankomen. Hij wilde het jongetje van haar afnemen en vertelde een cafébezoeker dal hij zijn ex-vrouw wilde neerschieten. De bezoeker waar- AMSTERDAM (ANP) Onder grote belangstelling van omwonenden is gis terochtend op het terrein van het St.Lu- casziekenhuis te Amsterdam-West 'n he licopter geland waarmee een vrouwelijke dialysepatiënt van het ziekenhuis uit het Belgische Leuven werd overgebracht. De vrouw, die zich om medische re denen in Leuven bevond, moest voor een kunstnierbehandeling in het ziekenhuis zijn. Om t« voorkomen dat de reis te lang zou duren werd een helicopter in geschakeld. schuwde de politie. Toen vier hoofd agenten het café binnengingen met de hand aan hun pistool, schoot H. van afstand van anderhalve meter in richting. De kogel floot langs hen heen door de deuropening naar buiten, hij zich in een politieauto boorde. Toen de agenten naar buiten vluchtten om king te zoeken schoot H. weer, nu dwars door de ruiten van het café, rakelings langs een van de agenten. Terwijl de agenten het talrijke publiek op straat het was juist spitsuur toeschreeuwden om een veilig heenko men te zoeken, schoot H. vanaf het trot toir voor het café nog enkele malen op de politiemannen. Tenslotte slaagde de 32-jarige hoofdagent L. van Rijn met één meesterschot de caféhouder in de hand en in de heup te raken. Hij trachtte nog op de grond liggend het pistool te bereiken, maar de politie Verdachte zei spijt te hebben van gebeurde, waarvan hij zich overigens niets zei te kunnen herinneren. „Als ik nuchter was geweest was er niets ge beurd", verklaarde hij. De president de rechtbank, prf. mr. W. F. C. Hattum, vond dat H. „juist omdat hij de neiging heeft zich te bedrinken", nooit een pistool had moeten aanschaf fen. Prof. Van Hattum noemde het wonder dat H. toen deze als een wilde man op straat op de agenten stond te schieten, niemand geraakt had. Uit de rapporten bleek, dat -H. agressief is al jarenlang regelmatig een overmatig gebruik van alcohol maakt. Hij is al eer aantal malen met de justitie in aanra king geweest, onder meer wegens mis handeling, bedreiging en vernieling. De officier van justitie, mr. jhr. W. Ch. J. M. van de Poll, prees de politie om haar bijzonder goede wijze van treden tijdens de schietpartij. De verde diger van H. mr. G. Smelt, was echter van mening, dat zijn cliënt mogelijk niet geschoten zou hebben, als de agen ten niet met de hand aan hun schietwa pens het café waren binnengekomen. Volgens hen had H. zich daardoor be dreigd gevoeld. Hij meende dat zijn cliënt tijdens het gebeurde niets beseft had wat hij deed, en nijdig was geweest in verband met de geschiedenis met zijn ex-echtegenote. De geëiste straf vond hij veel te hoog. Uitspraak op 17 april. - Geen grove winsten (Van 71ze correspondent) i dc cie ZEIST De prijs zal dit .jaar tegen Pasen wat ne gér zijn dan vorig jaar: 21 of 22 cent voor de drietjes en de twee tjes moet al gauw betaald worden bU de winkelier. De grote super markten doen het iets goedkoper, maar dat maakt maar een klein verschil. Rekening houdend met de exportprijs dat is de richtprijs voor de grossiers die 16 a 16.5 cent is, blijft er aan winst voor de grossier en de detaillist 4 a 4 Vz Dat vertelde ons de heer Rouwen- horst, staffunctionaris van het produktschap voor pluimvee en eieren in Zeist. Hij ontkende daar mee pertinent een bericht in een landelijk ochtendblad, dat sprak van grove winsten, die grossiers zouden maken, omdat ze ae eieren enige tijd geleden tegen aanmerke lijk lagere prijs zouden hebben in gekocht. In incidentele gevallen kan dat wel gebeurd zijn, zegt de heer Rou- wenhorst, maar dat gaat dan over zo'n uiterst klein aantal grossiers, dat dit geen gewicht in de schaal legt. De paaseieren mogen dan wat duurder zijn dan vorig jaar, ze hoeven niet gegeten te worden met de zure bijsmaak, dat er zoveel winst op gemaakt wordt. (Van o e correspondent) BRUSSEL Omdat buren zich herin nerden dat een man uit hun straat gere geld ging hengelen, kon de Belgische po litie een zeven maanden geleden gepleeg de moord oplossen. In de randgemeente Horst nabij Brussel, werd vrijgezel Emile Cappeyns (33) aangehouden, be schuldigd van moord op zijn buurmeisje Nadine Kaja (9). Nadine's verdwijning op 31 augustus van vorig jaar, gaf maandenlang aanlei ding tot intensieve speuracties. Tot voor enkele dagen bestonden er bovendien vermoedens dat het kind was gedood door haar stiefvader, Michel GraisSe. Graisse is momenteel opgesloten wegens aan randing van een ander stiefdochtertje, gepleegd enkele dagen nadat Nadine ver dween. Vrijdag werd Nadine's stoffelijk overschot teruggevonden in een bosje te Hofstade, nabij Mechelen, vlak bij een visvijver. Een ondervraging van men sen uit Nadine's buurt deed dadelijk ern stige vermoedens allen op Cappuyn. Bij een huiszoeking in de woning van de vrijgezel werd een stapel pornografie ge vonden. De man ontkende ook maar iets met de moord te maken te hebben. Na een marathonondervraging, die een dag en een nacht duurde, bekende hij even wel het meisje te hebben vermoord. SPORTTOTO DEN HAAG Dc cijfers van sport- toto 33 van het afgelopen weekeinde luiden: inleg 1.767.978 gulden, aantal deelnemers 812.158, totaal prijzenbedrag 795.590 gulden. Eerste prijs 238.677 gul den dertien winnaars ontvangen ieder 18.360 gulden. Tweede prijs 159.118 gul den 386 winnaars ontvangen ieder ca. 400 gulden. Derde prijs 238.677 gulden 3.895 winnaars ontvangen iede ca. 60 gulden. Extra-prijs 159.118 gulden 3.965 winnaars ontvangen ieder ca. 40

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5