Hippische sport heilzaam voor gehandicapte kinderen 'n paasbest ideenaar Kamsteeg voor 'n VW BIOSCOPEN Merkwaardige portretten van Piet Noest en schrootobjecten van Henk Vroom Cuba leverde Avifauna kostbare flamingo's MARKTEN Poot- en plantcampagne Leidse plantsoenendienst PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 APRIL 1969 ZATERDAG of 2e PAASDAG Leiderdorp, v.d. Valk Boumanweg 2 Oegstgeest, Geversstraat 30 I De films in de week van 3 april t/m 9 april zijn door de Katholieke Film Cen- I trale als volgt gekeurd: Belangrijk initiatief wordt bestudeerd Ook in Leiden paardrijden voor gehandicapte kinderen Belangrijk initiatief voor Leiden en omgeving. In de hal van de Leidse Mytylschool aan de Blauwe Vogelweg vond gisteravond (hopelijk) een historische gebeurtenis plaats. Een uitgelezen gezelschap, waaronder de burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen en de burgemeester van Oegstgeest jhr. T. A. J. van Eysinga, was bijeen om de moge lijkheden te bezien om te komen tot een stichting, die zich ten doel stelt, gehandi capte kinderen te laten paardrijden. Al geruimge tijd worden in Engeland en ook In Nederland op deze manier goede resultaten geboekt. die gegeven wordt moet een fysisch- therapeut aanwezig zijn. Het prachtige doel mag niet worden vermengd met het „commerciële". De boekhouding van de stichting en de manege waarmee men gaat samenwerken dient gescheiden ge houden te worden. Spreker voorspelde, .dat de begelei ders zullen ervaren welk een prachtig werk het is en dat zij vermoedelijk graag al hun vrije tjjd zullen opofferen. By dit werk gaat. het om twee factoren: de patiënten en de pony's, zodat niet Goede ervaringen in Den Haag Het blykt, dat kinderen die b.v. moei lijk ter been zjjn zich op het paard goed kunnen ontspannen en het rijden ervaren als een geweldige sensatie. De heer Blschoff van Heemskerck, opperstal meester van H. M. de Koningin was niet (naar zijn zeggen) in deze hoedanig heid naar Leiden gekomen, al was dat ook denkbaar, want het ging tenslotte over paarden. Als voorzitter van de landelijke Federatie Paardrijden Gehan dicapte Kinderen vertelde hij iets over de ervaringen welke in Den Haag zijn opgedaan. Om tot een goede organisatie en werk wijze te komen en erkenning te bekomen van de Federatie moet aan verschillen de eisen worden voldaan. Bij elke les alleen een medische begeleiding uodig is, maar ook een hippische. De heer Bischoff van Heemskerck wees op de recreatieve waarden voor de kinderen en vertelde over de positieve reacties welke de Haagse afdeling ont vangen had van revalidatie-artsen. Hij juichte het toe, dat ook in Leiden stem men zijn opgegaan om tot een organi satie te komen, die beoogt spastische en andere gehandicapte kinderen in de ge legenheid te stellen regelmatig paard te rijden. Mevrouw L. Mooijen uit Oegstgeest heeft reeds de nodige ervaring opgedaan als instructrice en behaalde dc onder scheiding welke het hoogste is wat er op dit moment bereikbaar is. Aan de hand van een film werd een en ander toegelicht. Het is te wensen, dat de plannen snel verwezenlijkt zullen wor- Twee jonge Leidenaars in de Lakenhal Expositie Bogart in de Lakenhal Van 12 april tot en met 26 mei wordt in het Stedelijk Museum „de Lakenhal" te Leiden een tentoonstelling gehouden van werk van de in België wonende Nederlandse schilder Bram Bogart. Bogart, die in Delft is geboren in 1921, trok reeds op jeugdige leeftijd de aan dacht met zijn schilderijen. In 1951 vestigde hij zich in Parijs, waar hij om streeks 195l)-'55 tot de belangrijkste z.g. materieschilders behoorde. Na de in sobere tinten gehouden schil derijen uit de jaren vijftig, is Bogart geleidelijk gekomen tot forse werken in heldere kleuren, die enigszins aan vlaggen doen denken. Toch is ook hier in weer de materie van groot belang voor de uitwerking van het schilderij. Een aantal van deze werken is van groot formaat en kan op ijzeren voet stukken vrij aan de wand worden opge steld. De tentoonstelling omvat schilderijen uit vrijwel alle jaren van 1954 tot 1969 aangevuld met een klein gouaches; het accent ligt evenwel op het recente werk, dat ontstaan is in het Belgische plaatsje Ohain, waar Bogart sedert 1963 woont. Burgerlijke stand Gehuwd: R. M. T. E. Oomes en A. M. Donker; M. Tol en H. Gijsman; P. Meij-! ers en W. J. H. Gertenaar; J. C. A. j PPenneburg en C. J. Noppe; I. Lens en! A. G. Leeflang; P. M. v. Egmond en C. E. de Ligny. Overleden: P. v. Muiswinkel, 78 jr.: wed. v. W. Domburg; M. J. J. Wendel,gistermiddag gerecipieerd door de 125- 73 jr., echtg. v. J. Smits; A. W. Wijling. I jarige firma Langezaal, die het hele 90 jr., wed v. K. Swanenburg; M. M. gebouw heeft gevuld voor een jtibileum- Jansen, 10 weken, dochter. shoio, welke vanaf vanmorgen tien uur Geboren: Esmeralda H., d.v. A. H. j toegankelijk is voor het publiek en tot Jans en E. F. Latumeten; Monique G., en met 9 april is te bezichtigen; eerste d.v. A. van Biemen en G. Lambooy: paasdag uitgezonderd. De meubels vor- Belinda M. H. E. d.v. A. Delfos en G. j men daarbij wel de hoofdmoot. H. J. v. Pouw Kraan; Marinus z.v. M. Bregman en H. M. Leune; Andries z.v. Voordat gistermiddag de officiële re- M. Bergman en H. M. Leune; Dirk z.v. 1.1 ceptie om drie uur begon, werd deze Boom en E. Schijff; Frederik C., z.v. A. j 0m twee uur al informeel ingeluid met J. v. Soest en J. Zwaan; Anja d.v. J. het aanbieden van gelukwensen en vele A. Vervoorn en C. W. M. v. Goozen:cadeaus door zeer nauwe relateis, zoals Robertus z.v. J. A. Vervoorn en C,. W. diverse familieleden en het personeel. In het Stedelijk museum de Lakenhal exposeren tot 11 mei een tweetal Leid se kunstenaars hun werken: Piet Noest (30) een aantal opvallende en ongewone portrettekeningen, Henk de Vroon (23) zijn lascomposities. Ogenschijnlijk geheel tegengestelde polen, doch worstelend in een en dezelfde tijd, eigentijds en toch als het ware tijdloos. De las-composities, schrootobjecten van De Vroom zijn dat in die zin, dat ze gemaakt zijn van alledaagse dingen, af val zo men wil: oude tuingereedschap pen, een wiel, auto- en motoronderdelen gecomponeerd tot beelden en tableaux. Met dat stugge materiaal bereikt hij echter een lichtvoetigheid die een tegen stelling lijkt. De vormen, die uit het schijnbaar zo waardeloze materiaal ont staan, worden speelse composities, waar in men aan het materiaal voorbijziet en geboeid het resultaat bekijkt. De nuchte re dingen en hulpmiddelen van de eigen tijdse techniek worden omgesmeed tot dingen, die een eigen moderne schoon heid bezitten. Met liefde en gevoel voor ritme en lijn worden het ranke beelden en verbeeldingen van de eigen tijd. Tech nische nuchterheid wordt herschapen tot een samenspel, waarin die koele alle- 125 jaar Langezaal Jubileumshow ingeleid met drukke receptie In de Leidse Stadsgehoorzaal werd Van de Vrooms schrootobjecten de identiteitsloze portretten Piet Noest is een hele stap. Toch een zekere verwantschap door het di recte, het slechts allernoodzakelijkste van de vormende lqnen. Deze beelden laten zich echter moeilijk ontraadselen, de portretten geven het geheim van eeD innerlijk niet prijs, evenmin het normale uiterlijk. De geportretteerde kan iedereen maar ook niemand zijn. Het schijnt dat Noest het aan de kijker overlaat, wie deze er in wil ontdekken. Hij stelt hem voor raadsels, waarvan iedere oplossing goed kan zijn, maar „de mens", die voor deze „portretten.' model stond, is niet te indentificeren. Technisch knap gedaan, decoratief en met mooie kleurwerking zullen Noests tekeningen menen wij toch slechts weinigen aanspreken. WILLEM PRINS. Aanbesteding werken Oude Vest Namens burgemeester en wethouders van Lelden werd door de directeur der gemeentewerken de openbare aanbeste ding gehouden van het ten dele slopen van de bestaande walmuur en het maken van een nieuwe walmuurconstructie voor de percelen Oude Vest 155 tot en met 193, alsmede het maken van een straatriolering met schachten en tijde lijke uitlaten en het verrichten van be- stratingswerken met bijbehorende en bijkomende werken. Van hoog naar laag was de inschrij ving: Fa. A. Th. Stuifzand, Leiden, 353.920,Aannemersbedrijf v/h C. A. Qualm en Zonen N.V., Rozenburg, 344.240,Vermaat Aannemersbedrijf, Rotterdam, 338.200,N.V. Aanne mingsmij. Veldhuizen en Van Hoften, Haarlem, 330.400,Aannemingsmij. Gebr. Smit Vijfhulzen N.V., Vijfhuizen, 328.160,Alg. Aannemersbedrijf Ha verland N.V., Zwolle, 312.480,— N.V. Aannemersmij. W. C. van Dijk, Hardinx- veld-Giesendam, 311.360,Aanne mersmij Nedero N.V., Rotterdam, 309.120,Aannemersbedrijf K. Plie- ger N.V., Lexmond, 305.536,Firma Deerenberg en Van Dijk, Alphen a/d Rijn. 303.520,Aannemers- en Transport bedrijf J. Mens, Lisse, 302.400,—; N.V. Aannemersmij. v/h Gebr. E. van Luiing, Woubrugge, 301.280,Aannemers bedrijf Oberon, Amsterdam, 300.160, J. Zitman, Leiden, 296.800,—; G. C. van Hoften, Amstelveen, 293.440, Firma J. Stam en Zonen, Voorschoten, 293.440.L. P. v. d. Geer en Zonen. Voorschoten, 292.256,N.V. Goudse Aannemersmij. Van Deest, Gouda, 291.200,N.V. Aannemersbedrijf B. van Hees en Zonen, Utrecht, 288.400, N.V. Aannemersbedrijf v/h Fa. B. M. v. Noordenne en Zonen, Hardinxveld-Gie- sendam, 285.600,Aannemersbedrijf H. Vreeling, Amsterdam, 280.000, Firma H. en B. Beljon, Voorburg, 276.640,N.V. Loeve, Pijnacker, 275.520,Aannemersbedrijf Firma Gebr. Van Hees v/h J. G. van Hees, Utrecht, 273.280,—; P. Bos, Amstel veen, 183.700,—. Ex-gemeente-architect van Zoeterwoude tekent beroep aan De heer J. L. v.d. Broek, voormalig gemeente-architect van Zoeterwoude, heeft beroep aangetekend tegen de uit spraak van het Ambtenarengerecht in Den Haag, dat het ontslag van de heer v. d. Broek door b. en w. van Zoeter woude handhaafde in zijn uitspraak van 17 februari jl. Zoals bekend werd de heer v.d. Broek uit gemeentedienst eervol ontslagen wegens ongeschiktheid voor het uitoefenen van zijn functie. Het Cen traal Ambtenarengerecht in Utrecht zal nu een uitspraak moeten doen. Twee recepties op raadhuis Zoeterwoude Gisteren arriveerden tegelijk met een wat schuchtere lente in het inter- X nationaal vogelpark Avifauna te Alphen aan den Ryn, tien kostbare, by- X zonder fraaie oranjekleurige flamingo's, afkomstig uit Cuba. De mooie, X statige vogels bleken de overtocht per K.L.M.-vliegtuig uitstekend te hebben doorstaan en werden direct bij aankomst in het vogelpark onder de t hoede van vogelverzorger R. Verkade gesteld. Met het oog op de nog lage temperaturen, vooral des nachts, werden zij direct in een der tropische vogelverblijven ondergebracht. Als de temperatuur het toelaat en daar ziet het, nu wel naar uit zullen de vogels, die ongeveer duizend gulden per stuk kosten, morgen en de komende Paasdagen naar een der nieuwe volières in het park worden overgebracht. J Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9 15 uur Beide paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht voorstelling do, vr. en za. 23.30 Lesliaisons dangereues 18 jr. Lido: The party a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Beide paasdagen: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Jungle boek a.l. Dagelijks: 10.00, 12.15, 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Ie paaslag 12.15. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De zoete zonden van Sexy Su- zanna 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Matt Helm en de vernielers 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur le en 2e paasdag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: The Big gundoron 18 jaar. Dagelijks: 2.3Ó, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23.30 uur Frankenstein schiep een vrouw 18 jr. Korreltje Ten tijde van overvloed, denk dan aan tijden van gebrek, in rijke dagen: denk aan armoede en ontbering. ...PUNT... BARNEVELD, 3 april, Eierveiling Aanvoer 693.885 stuks. Stemming rede lijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 gram 11.49-12.30; 57/ 58 gram 15.50-16.35; 62/63 gram 15.99- 16.83; 66/67 gram 16.00-16,86. woude twee belangrijke recepties plaats. Allereerst is er op dinsdag 15 april van vier tot zes uur 's middags de afscheids receptie van oud-wethouder P. van Hof wegen. Vrijdag 18 april geven de burgemees ter en mevrouw Detmers-Berben, even eens van vier tot zes uur, een receptie bij gelegenheid van hun zilveren huwe lijksfeest. v. Goozen; Cornelia K. Th. z.v. J. C. Nijkamp en M. G. Hagens; Gosem Leon z.v. G. Zwiers en L. v. d. Berg; Richard W. M. A. z.v. W. J. P. M. Fase en L. E. M Kaizer; Francisva E. d.v. C. P. Molenkamp en J. A. M. Leune. Ondertrouwd: C. J. J. v. Loon en M. J. J. Lek; A. F. Tmallah en P. J. v. Leeuwen; R. L. Macares en P. J. H. Janssen; G. H. J. M. Draismg en H. F. B. Scholte; J. A. Steenbakker en C. M. A. v. d. Velde; J. G. F. Steenbergen en M. C. Keimpema; P. C. A. Vrauwdeunt en A. de Vries; L. M. A. Huijsdens en J. C. van Leeuwen; P. C. L. Koppeschaar en E. S. van Vliet; W. F. v. d. Blom en M. C. v. d. Holst; O. S. Derksen en J. M. Hettinga; H. Cherif en M. van Wens- veen; H. H. v. d. Neut en L. J. B. M. Veugen; P. J. v. Leeuwen en M. Lens; N. H. v. d. Londen en H. F. Wisse; J. de Nobed en Y Herfst; P. P. M. Devilee en| J. M. Volkers; R. v. d. Kraats en G. H. M. Brandt. Medische diensten Lelden Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: tot 2de Paasdag, 's morgens 8 uur: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313: 2de Paasdag: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Leiderdorp dkt. Blaauwendraad. Hoge Waard 4, Koudekerk, tel. 01714- 2208; zr. Borsboom, Rijndijk 200, Ha- zerswoude, tel. 01714-2255; apotheek: R. van Breest Smallenburg. Oegstgeest zo.: dkt. Reterink. Ter- weeweg 152, tel. 50394; ma.: dkt. Meiss- ner/Roelants, resp. L. de Colignylaan 20. tel. 53865, en L. de Colignylaan 19, tel. 53865. Voorschoten zo.: dkt. James, Leid- seweg 51, tel. 2520; ma.: dkt. Kooy, J.W. Frisolaan 3-5, tel. 2527; Voorscho- tense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; zr. Van der Neut, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Ook spraken daar een leverancier, een middenstander en de directeur van de Stadsgehoorzaal, de heer Milikan. Uit die woorden kwam onder andere naar voren dat de huidige directeur, Gijs H. A. Langezaal, een self-made man is. Hij en zijn vrouw vormden het middelpunt bij dit jubileum. Ook werd de anekdote verteld, dat zijn vader in de oorlogsjaren kachelpijpen ruilde voor een stuk spek. De heer Langezaal toonde zich in zyn dankwoord vooral blij en ontroerd om het geschilderde portret van zijn vader, dat hem was aangeboden. Gesprekken over chr. samenwerking in gemeenteraden De voorzitters van de Kamerkies- kringbesturen van KVP, CHU en ARP hebben de afdelingen en kiesverenigings- besturen binnen het ressort Leiden op gewekt op plaatselijk niveau de moge lijkheden van samenwerking te onder zoeken. De gesprekken, die op landelijk en provinciaal niveau gevoerd worden tussen de drie grote christelijke par tijen, verdienen te worden voortgezet op plaatselijk niveau, vooral nu de tijd is aangebroken voor het opstellen van programma's voor de gemeenteverkie zingen. De voorzitters van de kieskrin gen, de heer Ibelings (KVP), De Geus (CHU) en Kret (ARP) hebben de in druk, zo schrijven zij in hun brief aan de afdelingen en kiesverenigingen, dat er gemeenten zijn, waarin nog niets is gebeurd. Dit in tegenstelling tot ge meenten, waarin de kiesverenigingen reeds duidelijk weten hoe de samenwer king zal worden. In verschillende ge meenten is men het zelfs al in principe eens kunnen worden over een gezamen lijk programma en een gemeenschap pelijke lijst. Door het mooie weer van de laatste dagen mogen vele kindertjes voor het eerst alleen buiten spelen. De gevol gen zijn soms niet zo prettig, want kleine peuters houden vaak geen reke ning met het verkeer. Zo stak gister morgen om ongeveer half negen de 4- jarige Richard Nathalia plotseling de Prins Hendrikstraat over. Hij werd overreden door een auto en moest met een hersenschudding in 't Academisch Ziekenhuis worden opgenomen. De 3- jarige Jeannetje de Kloet stak ook zonder ook maar op het verkeer te let ten de Buys Ballotstraat over. Ook zij werd aangereden door een auto en moest met een gebroken sleutelbeen het A.Z. worden opgenomen. 36.000 Bloemen in vele variëteiten Veel bomen voor Ook KVP Oegstgeest wil samenwerken met ARP en CHU De Katholieke Volkspartij afdeling de heer J. J. Thorn stelde het nieuwe Oegstgeest is in principe bereid om van gedachten te wisselen met de CHU en de ARP om bij de komende verkie zingen te komen tot samenwerking. Een besluit dat genomen werd tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergade ring in het Gemeentecentrum te Oegst geest. Zoals bekend heeft de CHU kortelings dezelfde verlangens kenbaar gemaakt, terwijl het standpunt van de ARP nog niet bekend is. De voorzitter, herstel van vernielingen Personeel van de afdeling Plantsoe nen van gemeentewerken is alweer druk doende met het uitzetten van wat „het Uitvoering Lukaspassion in Noordwijk weer bewonderenswaardig verschillende plaatsen zoiets als een bedevaart in de passietijd voor vele men sen is geworden, zo werd in Noordwijk de jaarlijkse gang naar de oude gothi- sche kerk om de Lukaspassion te beluis teren. De vraag of deze muziek inder daad ook van Joh. Seb. Bach is is dan niet aan de orde. Men komt en vult de kerk. Voor de musicologen blijft het nog steeds een open vraag. Wij voor ons zullen de oplossing niet proberen te geven, maar zullen aan de hand van de partituur steeds meer aan de autoriteit' van Bach gaan twijfelen. Nu geeft de romantische instelling van de dirigent bij het be luisteren van dit werk alle aanleiding tot die twijfel. Met zijn twee gemengde koren uit Noordwijk en Katwijk ver richt Joh. Admiraal wonderen van ex pressie. Maar hij heeft zijn eigen opvat ting. Of het nu een werk van Palestrina is of Bach of Mendelssohn, hij volgt zijn hart. Musicologisch krijgen wij vaak dan een vertekend beeld, maar hij doet dit zo geraffineerd, dat we het nog accep teren ook en bewonderen. En wij komen uit dc kerk met het gevoel of wij reli gieus iets groots hebben beleefd. Het op merkelijke is, dat zijn jaarlijkse uitvoe ring van de Lukaspassion ons altijd weer muzikale verrassingen brengt. Daarbij komt dat de romantische mens gaarne romantisch aangesproken wil zijn. En daarom vraagt niemand naar de afkomst van deze passionmuziek. orkest (amateurs) is goedwillend en volgt de dirigent. Enkele solisten bleken vakbekwaam. Een erepalm voor dit or kest, dat deze opmerkelijke dirigent niet in de steek liet. Ook de organist Joh. Zweers vulde de klank vakkundig op met goede registratie. Van de vocale so listen noemen wij eerst de tenor Johan Kramer, die de evangelist prachtig ver tolkte. Hij heeft een volle, warme en melodische stem en is in alle toonsoor ten goed. Henk v.d. Brink gaf wederom aan de Jezusfiguur een waardige ge stalte. De byrollen in dit passiedrama werden goed vertolkt door de tenor Cor de Heiden, die als Petrus vooral opviel en door Ton de Koning, die in het twee de deel pas liet horen welk mooi bas- timbre hij heeft. De aria's werden ver tolkt door de tenor Alfred Lukassen, die door zijn sterke goed liggende meta len stem vooral in de eerste en laatste aria succes boekte. Belia Keyzer, die slechts één aria moest zingen, heeft reeds een jubileum lang laten horen, dat ze in staat is ons nog steeds te boeien. De sopraan Nelly Schulze is dit jaar vervangen door de bekende zangeres Lize Schoo, die haar twee aria's op unie ke wflze, expressief, technisch en warm van kleur probeerde tot nieuw leven te brengen. Wij hopen deze hier en in het buitenland bekende zangeres ook in Noordwijk in de toekomst nog eens te mogen horen. En zo is deze beevaart weer achter de rug. In stilte hebben wjj Joh. Admiraal en zijn koren alsmede alle solisten een dankbare ovatie gebracht. THEO TEN HOOVEN. voorjaarsgoed" wordt genoemd. Dezer dagen gaan ruim 36.000 bloemen in vele variëteiten de perken, plantsoenen, ber men en bloembakken in. Voor de ge- interesseerden geven wij een globale opsomming van de gemeentelijke voor jaarsflora. Muurbloemen (cheiranthus bacchus) 3.200 stuks in Kraaierstraat, Plantsoen, Driftstraat en BroekhovenhofMuur bloemen (golden bedder) 3.500 stuks in Lammen8chansplein, Stadhuis (binnen plaats), Driftstraat en Zeemanlaan. Dui zendschoon (Dianthus barbatus) 1.800 stuks in het Jacques Urlusplantsoen. Vingerhoedskruid (Digitalis purpurea) 2.600 stuks in Lammenschansplein, Sta tionsplein (Belastingkantoor), Jacques Urlusplantsoen en Willem de Zwijger laan. Judaspenning (Lun&ria) 1.000 stuks in de Zeemanlaan. Vergeet-mrj-nietjes (Myosotis compacts) 4.000 stuks in Stadhuis, Jacob v. Campenlaan, Oude Singel (bloembakken bij de Lakenhal), Princessekade, Willem de Zwijgerlaan en Langegracht. Silene 1.500 stuks in Vijf meilaan (kruising Churchill-laan) en Langegracht. Papaver 1.500 stuks bij 3-oktobermonument, in Vondellaan en Willem de Zwijgerlaan. Primula 1.500 stuks bij Molen de Valk en in Diamant plein. Violen Wilhelm 3.500 stuks in Korevaarstraat. Van der Waalsplein, Zoeterwoudsesingel. Atjehstraat en Dia mantplein. Violen Oranjezon 4.500 stuks in Vijfmeilaan, Diamantplein en Von dellaan. Violen purity wit 3.000 stuks in Korevaarstraat, Van der Waalsplein, en Zoeterwuodsesingel. Violen Rheingold 2.500 stuks in Korevaarstraat, Van der Waalsplein, Zoeterwoudsesingel, Lam menschansplein en Vondellaan. Violen Zürichsee gemengd 2.500 stuks in Kem perstraat en Willem de Zwijgerlaan. Verder zijn 16 bakken bij het stadhuis en 9 bakken bij het station gevuld met hyacinten. Alle voorjaarshollen werden vorig na jaar reeds aan de Leidse grond toever trouwd. Vanaf najaar "68 werden door het personeel van de afdeling Plantsoe nen eveneens 920 nieuwe jonge bomen in Leiden geplant. Het grootste deel was voor „nieuwe" stukjes Leiden bestemd, langs nieuwe wegen, maar een flink aantal bomen bleek nodig voor de vervanging van bo men, die het slachtoffer waren gewor den van al of niet opzettelijke vernie ling. BASKETBALL Engelse kampioen Vauxhall tegen Bona Stars Opnieuw is het de Leidse basketball- club Bona Stars gelukt om in de 5 Mei hal aan de Boshnizerlaan te Leiden te gen een buitenlandse club te spelen. Was het in jannari Slavia Kosice, nu komt de a.s. kampioen van Engeland, Vaux hall uit tegen Bona Stars. Hoewel de competitie voor de Stars door de vele blessures niet zo succesvol verlopen is, zijn ze er toch in geslaagd, wat meestal weggelegd is voor de clubs, die in de competitie de eerste drie plaat sen bezetten, enige internationale con tacten te leggen. Er zijn ook nog plan nen voor half mei een wedstrijd tegen een Amerikaans team en eind juni begin juli een trip naar Tsjechoslowakije. Maar eerst op eerste Paasdag om half 9 tegen Vauxhall. Van die club is weinig bekend, en wil zich waarschijnlijk oriën-Stars-VaujchalL teren over het peil van het Nederlands basketball in verband met het kwalifi catietoernooi in mei in Haarlem, waar aan behalve Nederland, Roemenië en Joego-Slavië ook Engeland meedoet. De Bona Stars zullen het hoogst waar schijnlijk moeten stellen zonder Pieter van Tuyll, die de paasdagen thuis door brengt en ook zonder coach Kallenberg, die elk jaar met Pasen met zijn gezin op stap is. Het zal echter, te meer daar er niets op het spel staat, zeker van de kant van Bona Stars een leuke partij basketball worden. André de Jong heeft deze week bij de Nederlandse studentenkampioenschappen bewezen, dat hij weer bijna helemaal de oude is, wat aanvallend een versterking voor het team betekent. Onder leiding van C. den Hollander zullen de Bona Stars proberen om er een gave demon stratiewedstrijd van te maken. Er voor zal een zaalhockey-wedstrijd gespeeld worden tussen Siseo en Cartouche. Opstelling: C. Pley, A. en P. de Jong, H. van Mameren, B. van Cleef, R. Wal- laart, P. Ruysenaars, J. Maassen. Programma 5 Mei-hal zondagavond: 19.30 uur Siseo-Cartouche; 20.30: Bona afdelingsbestuur voor, dat aanmerke lijk verjongd is. Een winstpunt gezien de nieuwe frisse ideeën welke te berde, werden gebracht. MevT. Lavèn. penningmeesteresse, if een kort financieel overzicht dat ?n batig saldo inhield. De wijze van contributie-inning zal op veler ver zoek per giro kunnen plaatsvinden, terwijl de leden die van deze moge lijkheid geen gebruik willen óf kun- maken bezocht zullen worden. Ge durende de zomermaanden zal de con tributie over het tijdvak oktober '68- '69 worden geïnd. De vertraging is ontstaan omdat vorig jaar na het af treden van een aantal bestuursleden de formering van een nieuw bestuur geruime tijd gevergd heeft. Dit viel uit de notulen welke gelezen werden door de secretaris, de heer P. E. Groenendijk. Voorts achtte het bestuur het ter zake dienstig te komen tot samenstel ling van een commissie welke zich tot taak stelt een kandidatenlijst op te stellen voor de komende raadsverkie zingen. Tot leden van deze commissie werden gekozen de heren B. Limburg, W. Koppers, J. Kooloos en J. Thom. Tijdens de daaropvolgende rond vraag werden vele belangrijke punten doorsproken. Met name de woning bouw en het te voeren woningbouw beleid t.a.v. de bestemmingsplannen had veler aandacht. Er werd o.m. ge vraagd in hoeverre de bewoners c.q. de kiezers invloed kunnen uitoefenen bij het voorbereiden van een bestem mingsplan. Het gevoelen van de aan wezigen ging onder meer uit naar het in de toekomst zoveel mogelijk reali seren van voor iedereen betaalbare woningen. Met betrekking tot de akti- viteiten welke de KVP te Oegstgeest. denkt te ontwikkelen lanceerde de heer W. Koppers een positief plan dat nader zal worden uitgewerkt. ZOETERWOUDE S.J.Z. De mannen van v. d. Lans spelen op 2e Paasdag de zeer belang rijke uitwedstrijd tegen Nicolaas Boys. Nu de competitie in de beslissende fase is gekomen zijn de punten goud waard, temeer daar SJZ, dank zij de grillig* wedstrijdsamenstelling, de meeste wed strijden heeft gespeeld en desondanka toch binnen de lijnen moet komen. De opstelling voor Nieuwveen luidt: T. Vurens, achter; Th. Schuur, L. van Veen, Jac. Olsthoorn en L. Bosman, midden; J. Koek en Th. v. Klink, voor: L. v. d. Ham, G. v. d. Geest, P. Beere- boom en Jac. v. Slingerland. Reserve: T. Zaal, Jac. Wortman en W. Vink. Scheidsrechter: Th. Bunnink. Aanvang 14.30 uur. OEGSTGEEST Geboren: Sonja H. G. dr. van C. A. Burger en M. A. M. Wolfenbuttel; Leo- nie C. dr. van W. L. van Dinten en C. W. M. Luijben; FTederieke D. dr. van J. Wassenaar en P. J. G. B. Phi- lipse; Leonardus J. zn. van T. van Delft en P. H. Schipper; Ingelise N. dr. van J. A. F. de Jongste en H. T. 1 Mulder.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4