Onbestuurbare Augusta naast rijksweg geland Raadsleden eenstemmig in lof op Winkelhofplan Tafeltennistitel Alkemade: revance nationaal kam pioenschap v. Ruiten-v.d. Laan? Raad van Benthuizen wil niet meer vergaderen Nieuwkoops kunstgenootschap 't Reghthuys Zwak spel van Argos resulteerde in 1-3 nederlaag Vier weken voor jongens uit Noordwijkerhout die handelden in hashisj MARKTEN WOENSDAG 2 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ül Omstreeks 4 uur gistermiddag heeft een helikopter van het type Augusta Bell, kenteken 224, van het Marinevliegkamp Valkenburg, een noodlanding gemaakt op een weiland langs rijksweg 4 achter de sloperij van De Graaf. Oorzaak van deze noodlanding was een technische storing aan de staartrotor, waardoor het toestel onbestuurbaar was geworden. Op het moment van de storing vloog de helikopter, die terugkeerde van een oefenvlucht en op weg was naar de vliegbasis, op 500 voet, de hoogte die officieel is voorgeschreven. Eén inzittende licht gewond In de helikopter zaten drie mensen de de vlieger-luitenant ter zee eerste klasse Versteeg uit Valkenburg, commandant sqaudron 7, die het toestel vloog, de mecano korporaal-vlieger B. Hijnekamp 126) uit Wassenaar, en de luitenant ter zee tweede klasse K. Jurriens. Korpo raal-vlieger Hijnekamp raakte bij de noodlanding lichtgewond. Hij klaagde over pyn in zijn rug. Het toestel zelf ls vrij ernstig beschadigd. De staartrotor is afgebroken bij de landing, maar de marinevoorlichtingsdienst meedeelde, kan deze gemakkelijk worden vervangen. Verder is rechter portier totaal ont wricht. Technisch personeel was gistermiddag druk bezig de schade te bekijken. Twee marechaussees zorgden ervoor, dat het nieuwsgierige publiek, dat bestond uit kinderen op veilige afstand bleef. Een brandweerauto van het vliegveld was uitgerukt, maar toen bleek, dat geen gevaar was voor ontploffingen, verdween deze een uur later. Subsidie voor Maarse en Kroon Burgemeester en wethouders van Haarlemmermeer zijn in principe bereid de busonderneming Maarse Kroon subsidie te verstrekken als tegemoetko ming in de exploitatiekosten. De ge meente wil voorkomen dat enkele bus lijnen binnen de gemeente Haarlemmer meer zullen worden opgeheven, zoals van de zyde van de busonderneming was gesuggereerd. B. en w. wachten af welke voorstellen Maarse Kroon nu zou doen, om daarna een subsidievoorstel aan de raad te doen. Bevolkingsonderzoek op tuberculose In de hal van het Gezondheidscen trum Bernhardkade 46 wordt het on derzoek gehouden op: Gemeenteraad van Leiderdorp Bij een volle publieke tribune heeft de Leiderdorpse Raad maandagavond zijn goedkeuring gehecht aan het grote uitbreidingsplan, de „Winkelhof". Een be grijpelijke belangstelling overigens van de z\jde van de ontwerpers en van leden van het bouwteam, dat de meeste keren onder voorzitterschap van wethouder C. Meerburg vergaderde. Zy zagen hier een stuk levenswerk aannemen onder een ware woordenstroom van loftuitingen. De raad vond het onderwerp zelfs zo belang rijk, dat de nestor van hen, de heer L. Los, de voorzitter verzocht het onderwerp een tiental agendapunten eerder te laten behandelen. De heer J. M. Tleken (K.V.P.) opende het spreekkoor. Hy sprak zj|n bewondering uit over de durf, welke ln dit modern opgezette winkelcentrum Is getoond en vond het geheel dan ook alleszins aanvaardbaar. Gemeente houdt nodige inspraak Toch wilde hij nog wel enige sug gesties doen: 't markante torengebouw zou hij graag tot een zg. „raadskan- toor" gepromoveerd zien met daarnaast een kleiner gebouw voor de respresen- latieve functies van een stadhuis. Hu welijken bijvoorbeeld. De heer Meer burg echter voorzag, dat over tien jaar de „paradiso-huwelijken" meer in zwang zouden zijn dan die met een ..plaatje aan een laantje". Voorts zag de heer Tieken graag roltrappen in de tunnel onder de Engelendaal aange- Ook de socialistische fractie by monde van de heer C. N. Boot had een zeer grote erkentelijkheid voor het plan. Wel zag hy graag, naast de an dere fracties overigens, een al of niet overdekte markt geprojecteerd. Het bezwaar dat de meeste fracties hadden omtrent de monopolie-positie van de promotor van het plan, de firma Mat- ser te Hilversum, bleek ongegrond, doordat in artikel 16 van de overeen komst tussen beide partijen duidelijk was vastgesteld, dat gunning van pan den uitsluitend in overleg met het college van b. en w. zal geschieden. De heer Meerburg wilde in zijn ant woord al zelfs zover gaan door te stellen, dat de belangen van de Lei derdorpse middenstand bij gebleken soliditeit zullen prevaleren boven die van „buitenstaanders." RONDVRAAG Ook het hete hangijzer van de raad van de laatste vergaderingen, de rond vraag, kreeg deze avond zijn beslag, met dien verstande, dat onderwerpen voor de rondvraag voor de vergadering bij het college schriftelijk ingediend moeten worden. Het tweede onderwerp dat ook de daartoe benoemde commis sie ad-hoc te behandelen had gekregen, haalde de eindstreep (nog) niet, nl. de openbaarheid van de raadscommissies. Lof ook kreeg de heer Buitendijk, die als direkteur van Gem. Werken zijn werkzaamheden in 't krotverwervings- fonds zo ruim had opgevat, dat hij een lijst had samengesteld, waaruit blijkt, dat Leiderdorp 5 bewoonde en 9 leegstaande onbewoonbar verklaar de woningen heeft. Daarnaast zijn er 39 woningen met het predicaat zeer KLEUTERGELD Eén K.B. moest worden vastgesteld, maar dit dan wel na de nodige kritiek. Ondanks, dat het sociaal minimum op 142.- is gesteld, wordt in het onder havige besluit een bedrag van 140.- genoemd, waaronder geen kleuter schoolgeld verschuldigd is. „Ook zon der enige marge te laten voor bij zondere gezinsomstandigheden," con stateerde de socialist Boot. Naast dit feit vond hij het besluit ten aanzien van het genoemde bedrag een ministeriële farce, waaraan zijn fractie onmogelijk zijn goedkeuring kon hechten. Ook de heer ir. Poels (VVD) kon in deze richting voelen, maar constateerde echter, dat dit nu eenmaal van die besluiten waren, wel ke nu eenmaal vastgesteld moesten worden uit ambtelijke overwegingen. Na het vaststellen van enige ver keerstechnische wijzigingen en veror deningen op het gebied van de par- keerexcessen verkregen alle scholen de door hun aangevraagde subsidies. Op het tijdstip, dat de verkeers-veran- deringen van kracht zullen worden, zegde burgemeester M. A. van der Have de nodige publicaties toe in de pers, waarna hij ck vergadering om middernacht sloot. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zyn geslaagd voor het kand.ex. Al wisk. en nat., de heren C. P. M. Vergouwen (Lei den) en C. Th. v. d. Bunt (Goes) kand. ex. Nl wisk. en nat., de heer F. D. de Roos (Leiden); kand.ex. F wisk. en nat., mej. G. E. J. Holtkamp en de heer A. H. Platzek (beiden Leiden), D. v. Don gen (Den Haag), C. J. J. v. Loon (Lei den); kand.ex. S2. wisk. en nat., de he ren P. A. Th. M. Brand en F. S. M. van Kleef (beiden Leiden); kand.ex. G1 wisk. en nat., de heer G. J. Gall (Leiden); kand.ex. KI wisk. en nat., mej. J. Boot (Leiden); doct.ex. wisk., de heren M. A. J. G. v.d. Vlugt .cl. (Lisac) en R. J. v. Wissen (Den Haag); doct.ex. natuur kunde, de heer J. D. P. v. Dijk .Leiden); doct.ex. scheikunde, de heer M. M. Sprin ger (Leiden); kand.ex. C wisk. en nat., de heer M. Hoogendoorn Bennebroek kand.ex. H wisk. en nat., de heer P. W. C. v. Calsteren (Leiden). Lyceïsten organiseren fancy fair De leerlingen van het St. Bonaventura Lyceum organiseren 10,11 12 en 13 april e enfancy fair ten bate van.lvet missie werk in Nieuw Guinea. De fancy fair zal donderdagavond 8 uur geopend wor den door de bisschop van Nieuw Guinea, monseigneur Staverman OFM. Ondanks het feit, dat de fancy fair zondagavond 13 april ln verband met de voetbalwedstrijd Ajax-Spartak niet ge opend zal zijn, hopen de lycisten toch meer op te halen dan verleden jaar, toen de opbrengst 11.000,was. De trek king van de loterij (de 30.000 zijn reeds byna allemaal verkocht) zal ook zon dag 13 april plaatshebben. De fancy fair is 10 april geopend van 12.00-23.00 uur, 11 april van 19.00-33.00 uur, 12 april van 14.00-18.00 uur en van 19.00-23.00 en zondag van 14.00-18.00 Warmondse makelaar wint kort geding Ex-advocaat moet stukken afgeven Mr. R. A. H. L. H. uit Den Haag is gisteren door de president van de Haag se Rechtbank, jhr. mr. O. A. Witsen Elias in kort geding bevolen de proces stukken af te geven aan makelaar J. M. van de Kruyk uit Warmond en diens exploitatiemaatschappij voor on roerende goederen Exog N.V. Mr. H. legde vorig jaar sijn praktijk als advocaat en procureur neer en zou voor de makelaar en de Exog nog en kele procedures afwikkelen. De make laar en de Exog roilden zich op de hoogte stellen van de stand van zaken en vroegen daarom processtukken op, die de ex-advocaat evenwel niet ver strekte. Mr. J. F. A. Verzijl uit Den Haag lichtte voor de eisers toe. dat de vroe gere advocaat herhaaldelijk om de stukken was gevraagd. Ook vla de de ken van de orde van advocaten kon niet bewerkstelligd worden, dat de stukken ter tafel kwamen. Mr. H. had ook al eens gezegd, dat hij de stukken aan een andere advocaat en procureur had overgedragen, maar dit bleek niet waar te zijn, aldus mr. Verzijl. Nadat de dagvaarding voor het kort geding was uitgebracht had mr. H. de eisers wel afschriften van enige proces stukken gestuurd, die mr. Verzijl de president van de rechtbank overlegde. De raadsman deelde mee, dat dit on voldoende was en handhaafde de vorde ring. Mr. H., die verstek liet gaan en zich ook niet liet vertegenwoordigen, werd door mr. Witsen Elias bevolen binnen twee dagen na betekening van het von nis de stukken af te geven op straffe van een dwangsom van 1000,- per dag. A.s. zaterdag en tweede Paasdag is het zover: dan zullen, na een onder breking van enkele jaren, weer de tafel tenniskampioenschappen van Alkemade worden gehouden. Het is dit keer echter een officieuze titelstrijd. Naast de tafel- tennis-minnende genieenschap kunnen namelyk ook personen van buiten de gemeente deelnemen. Els is echter dat zy wel bepaalde connecties met Alke made hebben; om enkele voorbeelden te noemenoud-tafeltennissers, verloofden en vrienden van tafeltennissers, familie Het is altyd een gok om voorspellin gen te doen naar de winnaars en in dit toernooi is slechts ln één klas met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid een finale te voorspellen. In dit geval is dit de finale van de dames A-klas, hét grote spektakelstuk van deze wed strijden. Daarin zullen zo goed als ze ker nummers één en twee van Neder land, Mary v. Ruiten en Véronique v. d. Laan, om de hoogste eer gaan strijden. By de „nationale" in Haarlem won Ma ry, maar er was sprake van byzonder weinig krachtsverschil. Beiden verkeren momenteel in goede vorm. Véronique v. d. Laan bewees dat het afgelopen weekeinde ln Sittard, waar zy de Bene- lux-Jeugdtitels in het meisjes-enkel en teamwedstryden op haar toch al niet geringe erelyst liet bijschrijven. Ook Ma ry v. Ruiten behaalde zondag een ere palm. Ze won het nationale Tachytes- toernooi in Groningen, waar ze de ge hele Nederlandse top, behalve dus Haag se Véronique, én de Oostenrykse Elisa beth Willinger, van wie ze de avond te voren in de Europa Cup-interland Ne derland-Oostenrijk nog had verloren, 'n nederlaag deed incasseren. In de heren A-klas liggen de zaken Bemiddeling mr. Klaasesz ingeroepen VOORSCHOTEN Geslaagd aan de Landbouwhoge school Wagenlngen voor het kandidaats examen Tropische cultuurtechniek, de heer J. Stofkoper. Benoemd in de „Contactcommis sie beroepsbegeleidend onderwys", de heer J. L. de Jonge nig. Verwijten aan adres van burgemeester Vier leden van de gemeenteraad van Benthuizen, onder wie de beide wethou ders D. v. Soest en A. v. Noort, hebben schriftelyk de bemiddeling van de Com missaris der Koningin ln Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, gevraagd, omdat zij vrezen, dat „de eisen aan een goed be stuur te stellen ln gevaar zyn gebracht" ln hun gemeente. Zy vragen de Commis saris te bemiddelen „teneinde te berei ken dat de voorzitter van de gemeente raad zyn neutrale positie weer ln zal nemen". Het is niet onmogelyk, dat het gemeentebestuur de eerste tyd onder een regeringscommissaris komt te vallen. De beide wethouders zyn op 5 febru ari 1.1. in hun functie gekozen, nadat de wethouders R. Zonneveld en J. v. d. Eijck waren afgetreden, toen er tussen het college van b. en w. en de gemeen teraad een conflict was ontstaan over de in een nota ontwikkelde visie op de toekomstige ontwikkeling van Benthui zen. De beide nieuwe wethouders schrij- ven de Commissaris, dat zy zich zien geconfronteerd met „een steeds opnieuw aan het licht tredend gebrek aan be reidwilligheid by de voorzitter van het college tot een collegiaal en construc tief samenwerken by het vervullen van hun taak". De heer A. Voorwinden (SGP) las maandagavond in de korte tyd durende raadsvergadering een verklaring voor, mede namens de wethouders v. Soest en v. Noort en het SGP-raadslid J. W. Gom- merse. Daarin stelde hij, dat hy er een voorstander van was, de vergaderingen uit te stellen totdat de politieke hemel in Benthuizen zou zyn opgeklaard. Bezwaren De bezwaren van de vier raadsleden zouden zich niet alleen richten tegen het optreden van de twee oud-wethou ders R. Zonneveld en J. v. d. Eyck, maar ook tegen dat van burgemeester I. J. P. Keljzer, die. naar het heet. te veel zaken er zou willen „doordrukken" en ook nog geregeld intensief contact zou hebben met de beide oud-wethouders, waarby dan uitvoerig over gemeentelijke zaken zou worden gesproken. De wethouders Zonneveld en Van der Eyck stelden op 29 januari hun zetels ter beschikking, nadat in de raad een felle oppositie was gevoerd tegen de door b. en w. opgestelde nota voor de ruimtelyke ordening. In hun plaats wer den op 5 februari de heren v. Soest en v. Noort benoemd. De laatste kwam met een nieuwe initiatief-nota, die op enkele redactionele wijzigingen en herschrij vingen na byna identiek was met de eerste nota van het college by de oude samenstelling. Hierover had de heer Van der Eyck de vorige week een aantal scherp geformuleerde vragen gesteld. Deze vragen leidden tot het besluit van de meerderheid der Benthuizense raad, voorlopig niet meer te vergaderen. Dat het kunstgenootschap door zyn activiteiten op velerlei gebied voor de ingezetenen steeds meer gaat betekenen, bewees wel de grote belangstelling voor de bejaardenvergadering, die in het Regthuys werd gehouden. Het glas wijn, dat tydens de rond vraag, eigeniyk het hoofdpunt van de agenda, werd gepresenteerd en een voorzitter dr. Bremer in blakende vorm, zorgden voor een ongedwongen en prettige sfeer, waarbij een ieder de ge legenheid kreeg het zyne in te brengen, speciaal waar het betrof het oude dorp aan de plas, welks ontwikkeling ener- zijds en behoud van karakter ander zijds, het genootschap zeer na aan het hart ligt. Zo werd betreurd, dat in de commis sie recreatie en structuurplan, waarin vele instanties zitting hebben, voor het kunstgenootschap geen plaats kon wor den ingeruimd. Anderzyds vindt het Genootschap het toch weer prettig, dat het in alle vryheid binnenkort een eigen, mede met foto's verlucht rapport opge steld door de commissie „Leefbaar Nieuwkoop" kan publiceren. Het zal 'n gedegen rapport zyn in twee gedeelten, dorp en plas, waarvan het bestuur hoopt, dat degenen, die straks beslissin gen zullen moeten nemen i.e. de ge meenteraad, goede nota zullen nemen. Het zal na het verschynen aan de leden worden aangeboden. Ook het rapport van de planologische dienst betreffende de ontwikkeling van deze gemeente, zo deelde burgemeester van Montfoort mede, die met wethouder van Dam ook tot de belangstellenden behoorde, zal binnenkort worden inge diend. Geruime tijd werd gesproken over de stichting van een Openbare Bibliotheek, waarvoor het Genootschap warms belangstelling heeft en op toeTks initiatief al eerder een voorlopig stich tingsbestuur werd gevormd, dat met het voorbereidend werk reeds een aanvang heeft gemaakt. Zo werd bijv. al rijkssubsidie aangevraagd. In aansluiting hierop werd gepleit voor deelname van de zyde van de ge meente aan een eventueel te stichten Streekmuziekschool in Alphen aan den Ryn, waarvoor reeds voorbereidingen aan de gang zyn. Zo streeft het kunstgenootschap naar velerlei nuttige en plezierige zaken en het zou kans zien van Nieuwkoop een paradys te maken, als het naar harte lust kon grabbelen in de hoorn van overvloed. DOMPER Maar dan is er de burgemeester, die, hoe kan het ook anders, wel een domper moet zetten op de spontane vtrlangens van de burgerij. Er is altijd nog een ge meentebegroting, die moet sluiten. Ook het gemeentebestuur staat sympa thiek tegenover diverse overigens reële wensen. Er zyn ook sportterreinen no dig, gymnastieklokalen en sporthal. Al deze zaken vergen enorme investerin gen en zullen nooit gerealiseerd kunnen worden, als de gemeentenaren niet be reid zyn daarvoor offers te brengen, als verhoging van diverse rechten en tarieven. De agendapunten daarvoor werden vlot afgewerkt. Uit het jaarverslag 1968 (5e vereni gingsjaar) van de secretaris W. Oxener bleek, dat er in het afgelopen jaar weer vele activiteiten waren. Er waren een tweetal exposities, die reap. 450 en 150 bezoekers trokken. Voorts werden een viertal filmavonden gegeven. Er waren een piano-vioolcon cert, lezingen en dia-vertoningen. Het aantal leden steeg van 221 tot 248. Opnieuw was een cursus tekenen en schilderen georganiseerd o.l.v. de heer H. Rol, met 21 deelnemers. Er was ook een cursus pottenbakken ln de potten bakkerij van de fa. Gernovers o.l.v. me vrouw Willemsen-Brouwer met 10 deel nemers. En in samenwerking met de speeltuinver. de Zudde werden cursus sen vrije expressie georganiseerd. IN CIJFERS Het financieel jaaroverzicht van de penningmeesteresse mevr. M. Broek- huyse-Brom vermeldde aan inkomsten een bedrag van 5.808,20, tegenover 'n uitgavenpost van 4.578,55, zodat er 'n batig saldo was van 1229,65, Het to taal bezit in contanten bedroeg per 31 december 1968 4.393,42. De kascommissie, bestaande uit de heren O. Weysenfeld en F. Bergman hadden de bescheiden gecontroleerd en in goede orde bevonden. Nieuwe leden voor de financiële commissie zyn de he ren Ph. Zekveld en Th. Teunissen met de heer K. Rommen als reserve. Minder optimistisch leek de begro ting 1969, waarvan de uitgaven ge raamd zyn op 6700,- met een ge raamd tekort van 4200,-. ZONDER ZORG Zomin als er een hoera werd gehoord op het mooie batige saldo van het af gelopen jaar, zomin toonde het bestuur zich ook maar enigszins bezorgd over het aanzienlijke geraamde tekort voor het nieuwe jaar Dit bevreemdde enkele leden eerst wel een beetje, maar daar is het ten slotte ook een kunstgenootschap voor. Er zijn meerdere flinke eenmalige uit gaven en de reserve kan het tekort op vangen. Over de toekomst dus geen zorgen. De aftredende bestuursleden dr. G. J. Bremer en W. Oxener werden herkozen. Deze zomer zal in het Regthuys een expositie worden gehouden: „Drie ge neraties Rol". Op 3 mei a.s. zal een ten toonstelling worden geopend van de re sultaten van de deelnemers van de ge geven cursussen. Tenslotte hoopt de voorzitter, dat 't jaar 1970, wanneer Nieuwkoop officieel 750 jaar zal bestaan, niet onopgemerkt voorby zal mogen geaan. aanmerkeiyk gecompliceerder. Niet min der dan zo'n tien spelers hebben 'n rede- ïyke tot goede kans op de eerste plaats. De grootste favorieten zyn evenwel de Docos-spelers Tno l'Ami in vroeger jaren meervoudig clubkampioen van De Treffers en Bert van Paridon en de spelers van De Treffers Jacques v. Rui ten en Kees Vesseur. Een finale tussen Vesseur en l'Ami is het meest waar- schljnlijk. Enkele verdere klassen geven als grootste favorieten te zien: Rita Eist- geest en Marlies v. Ruiten (meisjes A), Jacques Straver en Joop v.d. Zwet (he ren B), Cor Akerboom en Leo Bakker (jongens A). In de overige enkelklassen is het ondoenlijk winnaars aan te wy- Op het volgende adres worden de byzonder aantrekkelijke kampioen schappen gehouden: Elstgeest, Sotaweg 36, Roelof arendsveen. Een ieder die wil komen kijken, is van harte welkom. De toegang is gratis: de aanvang is 9 uur (zaterdag) en 10 uur (zondag). Geen oordeel mogelijk over misbruik faillissement Mulder - Vogem „Het is niet te beoordelen of er mis bruik is gemaakt van vóór-wetenschap over het fallllsement van de n.v. Mulder- Vogem. Als hiervoor echter duldelyke aanwijzingen zyn, zal de „Vereniging voor den Effectenhandel" een diepgaand onderzoek Instellen". Dit hebben de ministers van Sociale Zaken, Justitie, Financiën en Economi sche Zaken gisteren gezegd in antwoord op schriftelyke vragen van de Tweede- Kamerleden mej. N. Barendregt, drs. G. M. Nederhorst en mr. R. v.d. Bergh (al len PvdA). De Kamerleden hadden ge wezen op een artikel in onze bladen, waarin werd voorgesteld dat de oprui ming van de posten Mulder-Vogem al was begonnen vóór het grote publiek van de situatie op de hoogte was. Duidelijkheid over de financiële positie van de vennootschap kunnen de minis ters niet geven. Ztj vinden echter niet dat er een strafrechteriyk onderzoek moet worden ingesteld. „De weergave van de financiële positie in de jaarver slagen was niet zodanig, dat hiertoe op dracht moet worden gegeven", aldus de bewindslieden. VOLLEYBAL HOOFDKLASSE Na een zeer royale 15-4 setwinst zak te Argos gisteravond in de thuiswed strijd tegen Delta uit Zwijndrecht zover terug, dat de gasten driemaal achtereen de setzege konden behalen en daarmede de 1-3 overwinning. Argos begon overigens goed, zoals uit de hierboven genoemde uitslag van de eerste set bleek. Wellicht deed deze eer ste, gemakkeiyk behaalde winst, onze stadgenoten in slaap sukkelen, want ln de volgende sets brachten zij er maar heel weinig van terecht. Ondanks her haalde pogingen zag coach Henk Klein geld geen kans meer vaart in het Ar- gos-team te brengen en van het stil staande volleybal van Argos profiteerde Delta telkens weer door met plaatsbal- len de nodige punten te scoren. Ook de aanval van Argos kwam niet uit de verf en dit alles resulteerde in een 10-15 verlies van de 2e set. Tot 6-13 liep Delta in de 3e set uit, voordat Argos tot feller verweer kwam. Hanna Wang, beslist nog niet de oude na haar ziekte, sloeg enkele malen hard raak op uitstekende set-ups van Leny Kneppers, terwyi ook Wil v. d. wyn- gaard en Josien v. d. Bosch hun steen tje bijdroegen. Een steeds nerveuzer spe lend Delta zag Argos met 12-13 inlo pen, maar eigen fouten van Argos deden tenslotte de setzege toch naar Delta gaan: 12-15. Uitermate zwak speelde Argos in de 4e set. De passes misten de nodige rich ting, waardoor de spelverdeelsters Han na Schouten-Bosboom die haar af- scheidswedstrijd speelde en Henny v. d. Peet voor een pnmogeiyke taak stonden. Delta bleef druk uitoefenen en zag al haar inspanningen beloond met een 10- 15 zege ln de 4e set, zodat het einde kwam met een 1-3 zege voor de ploeg uit Zwyndrecht. KANGEROES DAMES Door een duideiyke 0-3 zege in de laatste wedstrijd uit tegen 't Haar lemse Alliance '22 is het damesteam van Kangeroes geiyk geëindigd met Slo- termeer. Beide teams behaalden uit 20 wedstrijden 34 punten en ln een beslis- singswedstryd zullen deze twee teams nu moeten uitmaken wie zich kampioen mag noemen. De wedstryd tegen Alliance '22 had weinig om het ïyf, getuige de cyfers, waarmee Kangeroes deze wedstryd won: 7-15, 8-15 en nogmaal 8-15. Zowel het damesteam van Rynsburg als het herenteam van Caatellum heb ben zich thans definitief in veiligheid weten te stellen. De Rijnsburg-dames wonnen hun laatste wedstrijd met 3-2 van HVS 2 en dat nog wel in Haarlem. Castellum won thuis met 3-0! van Kangeroes 2. Een verdiende, hoewel be slist geflatteerde overwinning, waardoor ook de Alphenaren onbereikbaar zyn geworden voor de drie nog onder hen staande teams. Oranje-strandloop van de L.P.S.V. Voor de derde maal organiseert de Leidse Politie Sportvereniging de Oranje-strandloop. Deze strandloop wordt gehouden op zaterdag 26 april a.s. op het strand tussen Katwyk en Wassenaar. Dit jaar worden er twee afstanden gelopen n.l. 5 en 10 kilometer. Er is geen wedstryd aan vërbonden en het is zodoende een mooie gelegenheid om in een tyd, waarin vele mensen min of meer aan bewegingsarmoede Uj- den iets aan bewegen te doen. Vorig jaar loste Carry Geijssen het startschot. Het Bestuur van LPSV tracht ook dit jaar weer een Nederland se prominente sportfiguur het vertrek sein te laten geven. Er kwamen nu reeds inschryvingen uit het gehele land binnen. De baten van deze Oranje-strandloop komen ten goede aan de sport voor gehandicapten. Een goed doel, waarvoor het bestuur van LPSV en organisator Joop West broek altyd graag klaar staan. Voor inlichtingen en inschryvingen kan men terecht aan het Politiebureau te Leiden. De Spartaan weer grootste atletiek vereniging „De Spartaan" uit Lisse ls weer de grootste atletiekvereniging van Neder land. Met ruim 500 leden is zij AAC en AVR royaal in ledental voorbygestreefd. „We werken nu aan de rush naar de zeshonderd leden", aldus voorzitter ir. A. Paardekooper. Voor dat doel onder neemt De Spartaan thans in Hillegom en Noordwykerhout een aktle onder de jeugd van 10-18 jaar om atletiek te gaan beoefenen by „De Spartaan". COMMISSARIS De heer H. B. Stubbe is door de A.V. „De Spartaan" uit Lisse kandidaat ge steld voor de funktie van commissaris in het hoofdbestuur van de KNAU. Het KNAU-bestuur heeft deze kandidaat stelling overgenomen. De heer Stubbe is vooral bekend met de pupillen-atle- tiek. Vier weken gevangenisstraf met af trek van de vier weken welke zy thans ln voorarrest hebben doorgebracht, luid de het vonnis van de Haagse politierech ter tegen twee 20-jarige bloembollen- kwekers en een vertegenwoordiger uit NoordwUkerhont die terecht stonden ln verband met handel in het verdovende middel hennep, dat in Hillegom en Lisse onder andere in handen van minderjarige scholleren kwam. De officier van Justitie had tegen hen zes weken gevangenis straf met aftrek geëist. Twee van hen, onderwie de vertegen woordiger, hadden in december hun va kantie ln Marokko doorgebracht. „Het was eigenlijk meer het avontuur om het mee te smokkelen", aldus verdachten. „We zagen het allemaal niet zo gevaar lijk in." Zy zouden gedwongen zijn het verdovende middel te kopen, eerder liet men hen niet gaan. Ze hadden wel van de hennep geproefd, maar vonden het niet lekker. De totale party bedroeg 800 gram hashisj. Een vriend uit Noordwy kerhout was naar Amsterdam gegaan om het spul te verkopen, maar een deel was ook in eigen woonplaats en omge ving aan de man gebracht. Onder dwang De officier van justitie nam deze zaak ernstig op, omdat door jeugd veel mis bruik van verdovende middelen wordt gemaakt. Hy zei beide verdachten als handelaren te zien, zodat een flinke straf nodig ls. De verdedigers betoogden, dat de jongelui in de geheimzinnige Ooster se sfeer waren geraakt en daaruit niet gemakkeiyk los konden komen zonder hashisj te kopen. Er waren genoeg jon- gemensen in Noordwijk en omgeving die het verdovende middel wilden hebben omdat voortdurend de indruk wordt ge wekt, alsof het gebruik* ervan niet ge- vaariyk is voor de gezondheid. In verband met de komende drukte in het bollenbedryf werd verzocht verdach ten zo spoedig mogeiyk in vryheid te stellen. De rechter meende dat het ge bruik van hashisj als levensgevaarUjk moet worden beschouwd, en vond een gevangenisstraf van vier weken daar voor op z'n plaats. LEIDEN, 2 april Kaas Geen aan voer en geen handel. Vee Aanvoer: Melkkoeien 36, vette koeien 24, vare koeien 20, graskalvcren 8, vette kalveren 2, vette schapen 139, fokschapen 25, vette lammeren 110, zuiglammeren 37, drachige zeugen 10, schrammen 23, biggen 160, geiten 1, to tale aanvoer 586. Pryzen: melkkoeien 1000-1300-1675, vette koMen 3.90-4.70- 5.25, vare koeien 750-1400, graskalveren 425-650, vete schapen 120-135-150, fok schapen (met 1 lam) 180-225, id (met 2 lammeren) 275-325, vette lammeren 135-165-195, drachige zeugen 500-550- 600, schrammen 120-130-140, biggen 88- 94-100. Handel: melkkoeien rustig; vetta koeien rustig; vare koeien rustig; gras- kalveren kalm; vette schapen goed; fok schapen rustig; vette lammeren goedj zeugen rustig; schrammen rustig; big)» gen rustig.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3