VOOR DE GAULLE BIJ REFERENDUM ALLES OF NIETS Generaal voelt zich onmisbaar Klachten op huishoudkundig gebied: INDIENEN! WereldpremièreVan A totZ' in NTS'Eigentijds' Roy Orbison getrouwd PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 APRIL 1969 Enkele vragen aan pater Arrupe ALS het waar is, dat de generaal van de jezuïeten pater Oosterhuis en pater Van der Stap uit de orde wil zetten, dan willen wij hem graag enkele 'vragen stellen. Ten eerste: kent pater Arrupe het •kerkelijk recht niet en weet hij niet, •dat wegzending uit de orde een van de 'zwaarste straffen is, die slechts in het uiterste geval kan worden opgelegd en dan nog alleen nadat de beklaagde een eerlijk proces en een faire kans op verdediging heeft gekregen? Meent hij werkelijk, dat een meningsverschil over theologische en pastorale vragen volstaat, om tot wegzending over te gaan? Ten tweede: weet pater Arrupe niet, dat er zoiets is als een Nederlandse provinciaal, die rechtstreeks gezag draagt over de beide studentenpastores en dat hij deze niet straffeloos kan voorbijgaan? Het is duidelijk genoeg, dat deze provinciaal aan een wegzending beide pastores allerminst zijn fiat zal geven. Wat wil pater Arrupe dan? Ten derde: is het pater Arrupe onbekend gebleven. dat bisschop Zwartkruis omtrent het Amsterdamse experiment met de pastores tot akkoord is gekomen? Waarom doorkruist hij dit akkoord door een eigenmachtige en autoritaire ingreep, waarover met de bisschop van Haarlem geen enkel overleg is gepleegd? Wij krijgen de indruk, dat pater Arrupe, indien hij van plan is geweest beide pastores uit de orde te zetten, wat al te hard van stapel is gelopen. En dat hij dus van een koude kermis zal thuis komen, althans bij deze demarche. Hetgeen helaas nog niet betekent, dat het gevaar nu ook voorgoed is afgewend. (Van onze correspondent Lucas Klejjn) PARIJS Wat heeft generaal De Gaulle bewogen om 27 april een referendum uit te schrijven, waar hij riskeert een streep te zetten onder zijn ambt van president van de republiek? Niemand minder dan zijn eerste minister Couve de Murville heeft zo pas nog gezegd, dat de overwinning met grote moeite zal worden behaald, dat De Gaulle niet alleen weg gaat als hij beneden de 50 blijft, maar dat hij ook zijn aftreden in overweging neemt als een grote massa van de kiezers uit onverschil ligheid thuis blijft en de stembus de stembus laat. Van de barricadegevechten en de alge mene stakingen verleden jaar mei heeft de generaal aanvankelijk niets begrepen. Had hij de revolte zien aankomen, dan was hij niet naar Roemenië vertrokken en dan zou hij zijn toenmalige eerste minister Pompidou opdracht hebben ge geven in Parijs te blijven en niet Afghanistan te gaan, waar hij zich als toerist vermaakte met promenades op de rug van olifanten. Zowel het staats hoofd als de eerste minister werden door de meigebeurtenissen volkomen verrast. Iti die dagen seinde De Gaulle aan inge wijden dat de Fransen «en' eeuw lang goed hadden geboerd, dank zij de Kerk en dank zij het leger, maar dat, in me alles op het punt stond in elkaar te zak ken. De Gaulle meende aanvankelijk, dat hij verloren spel had gespeeld. Maar dat duurde bij de generaal niet lang. Hij kwam tot bezinning, althans tot gedeeltelijke bezinning. De schuld had niet het gaullistisch regiem, ook zocht hij de schuld niet bij zichzelf, maar stelde de burgerlijke maatschappij gebreke. In onze moderne samenleving zei De Gaulle voelt de mens de behoef te zich te uiten. Niet alleen eenmaal in de zoveel jaar met zijn stembiljetje in de hand, maar met het belang dat hij heeft in de onderneming waar hij werkt Dat noemde de generaal „participation", of „medezeggenschap". Niet gediend Niet alleen bij de gang van de maat schappij, maar ook bij het beheer van een particuliere onderneming moesten de arbeiders worden betrokken. En de win sten moesten worden verdeeld tussen ka pitaal en arbeid. Aanstonds lieten de grote vakcentralen en ook de werkgevers- bond weten, dat zij van zulk een „parti cipation" niet gediend waren, maar De Gaulle zette door en meende dat hij bezig was met wat hij noemde „de grootste hervorming van deze eeuw"'. In zijn verbeelding schetste hij een ge heel nieuw Frankrijk. Er moest komen een nieuwe senaat, als toporgaan, een soort van corporatieve instelling met vertegenwoordigers uit alle lagen van de maatschappij. Zoals dat vroeger be staan had onder Mussolini. Daarmee hoopte de generaal twee vliegen in een klap te slaan, want in de oude Senaat, die bij wil afschaffen, zogenaamd ver nieuwen, had het gaullisme geen meer derheid en die oude Senaat zette hem bij tijd en wijle lelijk de voet dwars. Onder die top van zijn uitgedachte py- ramide zou Frankrijk een bloedtransfu sie ondergaan door de instelling van ge westen met een grote mate van zelfstan digheid in het nemen van regionale be slissingen. Wat het geld betreft, zouden die gewestelijke raden zichzelf moeten bedruipen voor een kwart. De rest, $rie kwart zouden zij krijgen van de staat. Met andere woorden: de staat, dat wil zeggen Parijs, hield een behoorlijke vinger in de pap. En aan de basis van die pyramide zouden ondernemingsraden komen voor een paradijsachtige samen werking tussen de leeuw en het lam, tus sen de werkgevers en de werknemers. Daarover wilde De Gaulle een referen dum laten houden, waarvan de geraad pleegde staatsraad onmiddellijk zei: „Dat is in strijd met de grondwet". Beslis singen van de staatsraad overigens al leen maar van adviserende aard. zijn geheim, maar wat is in deze wereld van snelle berichtgeving nog geheim? Het rapport van de staatsraad lekte uit. En dat maakte op de Fransen voor wie het debatteren over juridische problemen lust en leven is, een belabberde indruk. TJlings vond De Gaulle er dit op dat hij zich op maat een nieuwe grondwet Het aanmeten en een aantal grondwets artikelen zo liet veranderen, dat de staatsraad met de mond vol tanden zou komen te zitten. Daardoor heeft de ge neraal de zaken zo ingewikkeld ge- - maakt, dat niemand er meer uit wijs kan, althans de gewone kiezer niet. Want de kiezer krijgt niet alleen een stembiljet thuis waarop staat of hij roor of tegen afschaffing van de Senaat en voor of tegen decentralisatie van het bestuur is, maar in diezelfde enveloppe ritten drie krantepagina's vol wetsarti kelen, dio de kiezer moet lezen voor Wj op 27 april naar de stembus gaat. ï>at doet natuurlijk geen sterveling. Er is dus een mogelijkheid dat een groot aantal kiezers het op 27 april laat afweten, bij slecht weer thuis blijft en bij mooi weer gaat vissen, want vissen doet de gemiddelde Fransman uit pas sie. Aasvisjes, waar een Hollander snoek mee vangt, bewaart een rechtgeaarde Fransman in een emmer en bakt er thuis friture van. En aangezien de ge hele linkerzijde op 27 april met „neen" zal stemmen, het katholieke centrum nu al overhelt naar „neen" en de gaullisten met lood in hun schoenen met „ja" zullen stemmen, is er kans dat De Gaulle een hele harde dobber krijgt. De beurs geeft hem momenteel 53 procent. Wat niet al te veel is voor een man, die da gelijks beweert dat Frankrijk zonder hem niet kan leven. Op zijn 79ste jaar voelt De Gaulle zich nog volstrekt on misbaar. Wat het op 27 april wordt valt moeilijk te voorspellen. De Gaulle heeft zijn han den aan de zwae dwarsbalk van het gaullistisch gebouw. Mogelijk schrikken daar zoveel Fransen van, dat zij bij het referendum toch nog hun steun aan De Gaulle blijven geven, ui-t angst dat an ders het gehele bouwsel van de gene raal in elkaar stort. LONDEN (AP) Amerikaanse pop zanger Roy Orbison heeft gisteren zijn nieuwe bruid aan de pers getoond. Het is de Duitse tiener Barbara Anne Wellho- nen Jakobs (19). met wie hü gisteren in Nashville. Tennessee, is getrouwd. Het paar heeft vandaag de ouders van de bruid bezocht. Haar vader, een rijke industrieel te Bielefeld, had het perso neel in de fabriek een dag vrij gegeven en op de trouwdag drank laten serveren. Twee jaar geleden is de eerste echt genote van Orbison, Claudette bij een motorongeluk gedood. Vorig jaar zijn twee van zijn drie zoons bij een brand in zijn woning in Tennessee om het le ven gekomen. Bronzen Loeres voor Yraah ZANDVOORT (ANPi Het Nationaal 1-April Genootschap iheeft de prijs voor humor in beeld, de Bronzen Loeres en een geldprijs, toegekend aan de cartonist Yraah t Harry Lambertiiiki. Een eervolle vermelding werd verleend aan Cor Hoek stra. werkend onder de naam Cork. en aan Wim Boost (Wibo>. De schilderessenvereniging ODIS houdt va'n 29 maart t/ra 20 april een leden tentoonstelling in Panorama Mesdag, Zeestraat 65b, Den Haag. Galerie Pulchri Studio, Lange Voorhout 15 Den Haag, toont van 29 maart t/m 17 april grafiek en reliëfs van Fon Klement. ANTENNE Justitie contra Binnenl. Zaken in „Wet-strijd" In het programma „Wet-strijd", dat de NTS vanavond van 20.35 tot 21.00 uur via Nederland I uitzendt, zal een af vaardiging van het ministerie van Justitie uitkomen tegen een afvaardi ging van het ministerie van Binnen landse Zaken. Zij zullen tien test- en twee opinievragen beantwoorden. In de uitzending zullen ook de antwoorden bekendgemaakt worden, die een steek proef uit de Nederlandse bevolking op de vragen gaf. Het programma komt tot stand met medewerking van de Nederlandse Orde van Advocaten. Tot de verdere mede werkenden behoren mr. Ma ja Krans, mr. J. C. Hooftman, mr. D. F. Hoef nagels, D. Hillenius, H. van Seumeren, J. Vis en mej: I. Kok. i,,Wet-strijd"- wordt weer gepresenteerd door drs. H. van Run. Bent u een correcte gast? Het is dat wij, moderne en ge wone vrouw, geen wachtkamer hebben. Hoogstens een vestibule maar daar kun je een gast niet zo lang laten wachten tot hij de tien geboden voor nette be zoekersmanieren kan lezen. Wij doelen op de nog zeer actuele voorschriften die keizerin Catha- rina de Grote van Rusland (1762 1796) eigenhandig schreef en in haar wachtkamers aan de muren liet hangen: 1. Laat uw rang buitei als uw hoed en u figuurlijke) degen. 2. Vergeet bij het binnen komen uw voorrechten en uw hoogmoed. 3. Wees opgewekt, maar niet brutaal. 4. Ga zitten, staan of beweeg u naar believen. 5. Maar spreek bedachtzaam, niet te veel en niet te luid; ontzie hoofd cn oren van uw medemensen. 6. Zucht niet, gaap niet en dwing niemand van de aan wezigen tot verveling. 7. Discussieer zonder opwin ding of drift. 8. Sla geen onschuldig gesprek of spelletje af, dat door een van uw medegasten wordt voorgesteld. 9. Eet wat u smaakt, maar drink met mate. zodat u bij het verlaten van de kamer uw benen meester bent. 10. Neem het gehoorde niet met u mee. Het ene oor in, het andere oor uit, nog vóór uw Zeg niet, dat u geen been ziet in een lange avondjurk Het kan zelfs een heel mooi been zijn en daarop wordt nog extra de aandacht gevestigd door zo'n split in een hoogst simpel, maar des te geraffineerder model van witte cidemacrêpe. Dit heet geen broekpak, maar een bloomerjurk. Waarom zouden we dit kind nog een naam geven? Het gaat er maar om, dat het meisje in zo'n kledingstuk (hier tergal crèpe-de-chine in groen-wit kriebeldessin) er met mooie lange benen vlot in rondspringt. De huisvrouw (of de meneer), die zich op huishoude lijk terrein „genomen" voelt, hoeft niet te blijven kankeren zonder resultaat. Er bestaat een instituut, dat bemiddelend optreedt bij geschillen tussen con sument en fabrikant, brancheorganisatie of detaillist. Het is de Nederlandse Huishoudraad, waarin vijftien vrouwenorganisaties naast voorlichtingsinstanties en deskundigengroeperingen samenwerken. Deze Huishoudraad onderzoekt een klacht van alle kanten en tracht een oplossing te bereiken, die voor alle partijen aanvaardbaar is. Er zijn verschillende geschilcommissies met succes werkzaam: De vertrouwenscommissie Ned. Huishoudraad/che- mische wasserij. Beide partijen kunnen klachten in dienen die ontstaan n.a.v. chemisch reinigen of ver missing van goederen. (De behandeling van de klacht kost de klant f 5.tot 10.of de wasserij 15. Op dezelfde wijze is er een commissie voor de was- industrie. Hier kost het behandelert van een ver missing de klant 2.50; in andere gevallen, zoals beschadiging, f 5. De geschillencommissie van de Stichting Bontwaar- borg is mede op initiatief van de Ned. Huishoudraad opgericht. Deelnemende bontzaken leveren bont mantels onder garantie. Zo'n certificaat geeft recht op het onderzoeken van klachten, hetgeen gratis gebeurt. Klachten over meubilair, stoffering en vloerbedek king worden gratis behandeld in samenwerking met de Federatie van Meubileringsbonden. Alleen het inschakelen van een deskundige moet worden ver goed, meestal door de verliezer in het geschil. Maar allerlei andere klachten die kunnen voorkomen, waar het gaat over bijvoorbeeld: kleding, verwar ming, woning, apparaten, afbetaling, reparaties en service, colportage, haarden en kachels, cursussen, matrassen, zegelsystemen en cadeaustelsel enzovoorts, worden behandeld door de Nederlandse Huishoudraad waarj^j meestal onkosten voor de verliezer). Het indienen Eerst dient de gedupeerde zijn klacht te 'uiten bij de leverancier. Doe dat schriftelijk en maak een doorslag voor uzelf. Pas daarna kan men de klacht voor brengen bij de Nederlandse Huishoudraad. Dat indienen moet vergezeld gaan van zo veel mogelijk bewijsstukken zoals kwitanties, garantiebewijzen, cor respondentie. Alleen schriftelijk ingediende klachten worden behandeld, maar dan ook met de grootste Het blijkt, dat dit soort geschillen in sommige ge zinnen spanningen veroorzaken en sociaal-kwetsbare mensen ernstig kunnen hinderen. Het zoeken naar een oplossing is dus van grote waarde. Dikwijls kan de zaak x-echtgezet worden, nadat fabrikant of leve rancier bereid blijkt ongelijk te bekennen. Maar het komt ook voor, dat lichtvaardige klagers, die het onderste Uit de kan willen hebben, worden terecht gewezen. j RADIO PROGRAMMA „Van A tot Z" is de titel van het zo juist verschenen boek van Rebecca Rass, waarin op een poëtische manier de wereld verandert doordat de lees tekens zich onafhankelijk verklaren en de woorden en de letters aan ban lot overlaten. Dit gegeven is het uitgangspunt ge worden voor een televisievoorstelling, waarvoor Izzy Abrahami en Jan Vene- ma het scenario schreven. De NTS zendt dit programma vanavond van 22.40 tot 23.25 uur in de serie „Eigen tijds" op Nederland 1 uit De bekende componist-dirigent Bruno Maderna componeerde de muziek voor dit programma. De uitzending is dus tevens de wereldpremière van het nieuwste werk van deze componist. Aan de uitvoering werkten mee Han de Vries (hobo), George Pieterson (kla rinet), Koos Verheul (fluit), Willy Goudswaard (drums), Eugenie Loudon (harp), Julien Coco (gitaar), Ruud Bosch (trombone), Ruud Brink (tenor sax), Jan Vleeschouwer (trompet) en Ad van der Molen (klarinet). In het beeldverhaal danst Roni Segal de solopartij. De pantomimegroep „Carrousel" onder leiding van Rob van Reijn verbeeldde de prototypes. Dat zijn Henri Adriaansen (als de soldaat). Marjolein Bol (de bruid), Peter Faber (hippe vogel), Wies Fermie (het meisje), Mnime Hosseine (de priester), Rob Krat (de koning), Wim Nabben (de admiraal), Ab Smit-Roeters (de dich ter), Nelly de Wekker (de prostituee) en Rob van Reijn (de harlekijn). De tekeningen en 't maquette-ontwerp zijn van „Willem". Voor de maquette bouw zorgde Jan Bloot. Els Salomons ontwierp het decor. Filmopname en animatie: Rob Zimmerman. Adviezen en mise en scène: Izzy Abrahami. Pro- duktie en regie van het programma 1 berusten bij Jan Venema. ABC verweert tv-rechten voor O.S. 72 Mt'NCHEN (A.N.P.). De eerste t.v.- rechten voor de Olympische Spelen 1972 in Müncben zijn verkocht. Het organisatiecomité en de American Broadcasting Corporation (A.B.C.) heb ben een overeenkomst betreffende de t.v.-rechten voor Amerika gesloten, waarvoor alleen de voorzitter van het organisatiecomité en het Internationaal Olympisch Comité hun toestemming nog moeten verlenen. Over het bedrag 16 niets meegedeeld. Volgens do perschef van de O.S. 1972, Hans Klein, io de overeenkomst met NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.56. 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.07 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partijen (GPV) 20.30 uur: Uitzending Stichting SOCUTERA 20.35 uur: ,Wet"-strijd 21.00 uur: Die Brücke, fillm 22.40 uur: Eigentijds, magazine 23.25 uur: Tweede journaal 23.30 uur: Openbaar Kunstbezit NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.56,19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.03 uur: De Monkees, tv-serie 19.27 uur: Een nieuwe kijk op de berg Fuji, reportage 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Literaire ontmoetingen met Gerrit Kouwenaar 21.00 uur: Peyton Place, tv-serie 21.45 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 22.20 uur: Tweede journaa) (NTS) 22.25 uur: HILVERSUM I (402 VARA: 18.30 Stereo: ingslolist. 19.30 Buitenlands weeki oer kraait: Rebelse liedjes regionaal amusementspro- Stere lelinger HILVERSUM II (298 m) Veel gevraagde gewijde mi Openbaar Kunstt :ollege: De theori De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. In „Van A tot Z" treedt ook Rob v< Reijn (op de voorgrond c Harlekijnop. met andere leden vt de pantomimegroep Carrousel. de Verenigde Staten de belangrijkste wat betreft de vergunning voor t.v- uitzendingen. De rechten van de A.B.C. gelden niet voor Canada en Zuid-Ame- rika. Ook de Amerikaanse televisie maatschappijen C.B.S. en N.B.C. had den imm da rechten gedongen, I ■Ds. Toornvliet in mei weer de lucht in AMSTERDAM (A.N.P.). Met ingang van zondag 4 mei zal ds. Toornvliet, radiopredikant In Bloemendaal, weer wekelijks te beluisteren zijn via Radio Luxemburg. Van kwart over acht tot kwart voor negen. Deze zendtijd is hem ter beschikking gesteld door de stwhting „Een woord voor de wereld". De vroegere hoofdredacteur van KRO- Brandpunt. Richard Schoonhoven, ging ervan uit dat hij persoonlijk achter de t.v.-schermen moest blijven, zulks in tegenstelling met Achter het Nieuws- collega Herman Wigbold die vooral als het om een markante standpunt bepaling gaat bij voorkeur zelf voor de camera's komt. Voor beide stand punten valt iet* te zeggen. Schoon hoven* opvolger. Jacques Grijpink, kwam gisteren in Vanavond in Nieuws poort zelf voor de camera's. Niet omdat hü een markante standpuntbepaling moest geven, maar omdat deze rubriek domweg een tweede man behoefde na het vertrek van Frits v. d. Poel. Wanneer dil een tijdelijke noodmaat regel is om te voorzien in een tijdelijk onderbezette Brandpuntredactie kunnen we daar uiteraard vrede mee hebben. Maar we geloven dat hel niet gunstig is voor het „image" van Brandpunt als de heer Grijpink regelmatig gaat optreden in routine-uitzendingen. Zo'n routine-uitzending als die van gisteren bijvoorbeeld. Die ging over de prijzen. Ze bestond uit een redactionele tekst die was gedramatiseerd tot een voor dracht-voor-twee-heren. gevolgd door interviews met minister De Block en vertegenwoordigers van werkgevers en -nemers. Die interviews leverden pre cies hetzelfde op als alle vorige inter views met minister, werkgevers en Het prijzenprobleem is uiteraard een actueel probleem. Maar we vinden de wijze waarop de t.v. (niet alleen Brand- I punt) het aanpakt nogal fantasieloos. Het zoo, geleven wü. dienstig zijn als de t«k-aJeaw»n»brfefcea sicb ertoe zet- I ten om C.B.S.-cijfers van te snel stij gende prijzen gingen „vertalen" in prijszonden. Gewoon keihard stellend waar het misgaat. Daarbij desnoods man en paard noemend, zowel van de „zondaars" als van de „schuldelozen". Een kapitale reclame voor de laatste categorie? Uiteraard!. Maar die ver dient bet dan ook. Vg. 1 lezing. NVSH: 22.20 Sextant, radioweekbls I van de NVSH. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlemer talr overzicht. 2245 Stereo: X. een sprong l BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuw 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmora: en -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwenke (herhaling). 19.00 Nieuws, weerbericht en a< tualiteiten. 19.40 Recital. 19.45 Kinderweeld' 20.00 Voordracht. 20.12 Operettemuziek. 22.1 Nieuws en berichten. 22.15 De zeven Kunstei 22.30 Jazzmuziek. 23.00 Nieuws en berichtei 23.10 Concert. 23.40 Nieuws. 23.45-0.30 Vot de zeelieden. DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.1 Nieuws. 7.10 Ochtengymnastlek. 7.20 St« reo: Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.1 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radit journaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoor muziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Moi genwijdlng. 9.00 Stereo: Modern strijkkwaï ter (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Sleret j nen (gr). (Om 11.00-11.02 Nieuws). 11.: „DIE BRUECKE" DE FILM VAN VANAVOND' Van de hoofdfilm van vanavond. „Die Brückedie de NTS via Nederland I uitzendt., schreef onze recensent destijds: Het theima van „Die Brücke voert ons naar een (thans in Oost-Duitsland ge legen i plaatsje tijdens de aprildagen van 1945. Zeven knapen uit de hoogste klas se van een middelbare school worden te elfder ure nog opgeroepen voor de mili tair edienst. Na eèn dag oefening, komt er alarm de Amerikanen naderen. De Duitse commandant staat oogltükend toe. dat de kinderen worden achtergela ten. zogenaamd ter verdediging van een brug in het plaatsje. Toch wordt ook voor de jongens het Amerikaanse offen sief werkelijkheid. Zij worden gecon fronteerd met een tankspits. waardoor bijna allen de dood vinden. Zelden zal op het filmdoek de waanzin van de oor log zo nadrukkelijk tot de toeschouwers hebben gesproken als in „Die Brücke Dit is te danken aan de dolzinnige moed. de vertwijfeling en de angst, die de regisseur in zijn jonge spelers tot uiting laat komen. Vooral in het tweede deel. Het. eerste gedeelte van de film dient slechts om de jongens te schetsen en hun milieus. Weliswaar vindt men de aanvankelijke karaktertekening niet doorgetrokken in het tweede deel. maar als het waai- ds dat de oorlog van de mens een collectief opgehitst en opge jaagd dier maakt, dan wordt die in „Die Brücke" wel zonneklaar geanalyseerd (JJederLand li 21.00 tmrL iel: oude gewijde i archeologie. 15.00 Voor de jeugd. 17,55 Mededelingen. countrymuziek. BRUSSEL NED (324 m) bericht, mededelingen, progr. bericht, dagklai

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2