FRUYO merino PASEN Drie Paasbeste toetjes: lekker én gezond! tiideliike aanbieding «W™" modieuze schoenen van .JE LE1DSE COURANT DOET U AAN DE LIJN? GEEN„LIJN"-PROBLEMEN? Smul U dan slank met Permitteert U zich Fruyo magere yoghurt dan eens Fruyo met échte vruchten. bulgaarse yoghurt met Er zijn 4 smaken: échte vruchten. Er zijn aardbeien, ananas, maar liefst 7 smaken: kersen en rum met aardbeien, ananas, banaan, rozijnen. frambozen, kersen, bosbes- In éénmalige Vz Itr sen en rum met rozijnen, tafelbeker. Ook naturel verkrijgbaar. Chipolata pudding. Een zachtromige, gearomatiseerde vruchten pudding- Verkrijgbaar in handige portiebeker Afschrift belastingaangifte Ieder jaar zwoegen honderdduizenden op het invullen van hun aangiftebiljet voor de inkomsten-, c.q. inkomsten- en vermogensbelasting. De belastingdienst verzoekt de belastingplichtige dringend afschrift te houden van zijn belasting aangifte. Hij kan dat doen op een in de boekhandel en bij de Staatsdrukkerij verkrijgbaar afschrift van de belasting biljetten voor de prijs van 17 c.q. 23 cent per stuk. De Staatsdrukkerij brengt bovendien nog verzendingskosten in rekening. Ik vraag mij af of dit voor het rijk niet wat goedkoper kan. Mag de belastingdienst ons niet een beetje service verlenen door bij het aangifte biljet direct (kosteloos) een afschrift te voegen? In België doel men dit al jaren. Waarom moet de Nederlander, die aan het verzoek van de belastingdienst wil voldoen eerst van boekwinkel tot boek winkel lopen om te zien wie bereid is afschriften te verkopen ten gerieve van zijn klanten (veel winst zit er niet aan). Ik denk hierbij ook aan de bejaarden en aan hen, die op het platteland wonen. Wat een tijd- en geldverspilling voor het publiek! Maar als ik denk aan die 17 of 23 cent, die voor het afschrift moeten worden betaald, dan geloof ik, dat dit het rijk in zijn geheel toch een verlies post oplevert. Ik maak mij sterk, dat de kosten van de Postcheque- en Girodienst al veel meer dan die 17 of 23 cent bedragen. Daarbij komen nog de administratiekosten van de Staats drukkerij. Mijns inziens lijkt mij de [kosteloze verstrekking, waardoor iedere belastingbetaler een goed afschrift kan maken, voordeliger voor het rijk. Na- tuurlijk behoeven de belastingbetalers j geen afschrift te maken. Misschien no leren zij alles op een kladje. Dan krijgen de belastingambtenaren daarna de el- lende van de klagers, die zelf niet meer weten wat zij hadden opgegeven. Wat dat aan ambtelijke tijd kost, durf ik Een belastingbetaler. Huur verhoging Beste huiseigenaar, ik kan mij voorstellen, dat u het moeilijk hebt. Moeilijk omdat steeds meer huurders het aandurven om huurverhogings- voorstellen af te wijzen, daar hun woning ernstige gebreken heeft. Dat is wel nodig, vindt u ook niet? En natuurlijk zijn die oude, slechte woningen nog altijd in trek. U weet toch wel, dat er nog steeds woningschaarste is? Daarom ook trok de huurder bijna altijd aan het kortste eindje. Nu krijgt u misschien ook eens de kans om dat kortste eindje vast te houden. Hebt gemaakt? Bovendien wat hebt u ertegen als huurders (en zoveel zijn het er jammer genoeg nog niet) dezelfde middelen ge bruiken als u? .Bent u dan niet aan gesloten bij een vereniging van huis eigenaren. gebruikte u soms geen stan daardbrieven van uw bond? Gun dan ook dat mensen, die toch mede door u genoodzaakt worden om te protesteren over hun woningsituatie, zich ook een klein beetje aaneensluiten om gezamenlijk iets meer efect te be- En wat voor een reactie verwacht u eigenlijk van mensen, die uw moeilijk leesbare huurvoorstellen niet begrijpen en die ook niet de vaardigheid hebben om schriftelijk hun gegronde bezwaren aan u over te brengen? Ook wil ik u vragen waarom u de huurophaler of het makelaarskantoor de opdracht gaf ervoor te zorgen, dat u geen last meer hebt van uw woningbezit. Of behartigen zij alleen uw belangen? Vraagt u zich 'dan, eens goed aï of uw belang werkelijk zoveel verschilt met dat uan uw huurders. Tot slot nog dit: als u een goede huiseigenaar bent, dan zult u al lang ontdekt hebben, dat u geen last hebt van uw huurders en dat zij bereid zijn huurverhoging te betalen. Mgr. Willebrands Naar aanleiding van de opzienbarende artikelenserie onder de titel ,.Una fede viva" van professor Alessandrini in L'Os- servatore Romano schreef ik in deze ru briek (l-2-'69): „Moesten Italianen en an deren al bij voorbaat gesust worden met het oog op de binnenkort te verwachten benoeming van de Nederlander mgr. Wil lebrands als opvolger van kardinaal Bea?". Nu mgr. J. Willebrands op 28 april a.s. tot kardinaal zal worden be noemd ligt die opvolging voor de hand. Dit is een ongetwijfeld zeer verdiende eer voor deze toekomstige Eminentie. Indi rect ook een eer voor Nederland, d.w.z. voor het land van una fede viva (van een levend geloof), zoals het was tot vóór ruim tien jaren, vóór dit land geleidelijk werd verpest door de Nieuwe Theologie (de vrijzinnigheid) van Schillebeeckx en< andere bisschoppelijke coryfeeën van het Hoger Katechetisch Instituut te Nijmegen. Het valt niet te ontkennen, dat Paus Paulus VI, van jongs af onderricht door de politieke ervaring van zijn vader Giorgio Montini, zeer diplomatiek te werk gaat. Het blijkt nu dat juist deze diplomatie .ondanks de ongunstige klank die dit woord bij velen heeft, voor de Kerk een zegen is. Vertrouwend op deze diplomatie kan men nu redelijkerwijs 'n pauselijke beslissing verwachten die spe ciaal voor katholieke Nederlandse 'chau vinisten niet prettig maar hopelijk wel gezond zal zijn; zo heilzaam als een pijn lijke operatie zijn kan. Het pauselijk Credo van 30 juni 1968 was o.a. bedoeld al seen geneesmiddel tegen "de vrijzinnigheid (een vorm van ongeloof) vooral in ons land, maar het werd hier feitelijk officieel genegeerd. Nu men dit geneesmiddel in Nederland niet wenst te slikken dwingt men deTaus het voortwoekerend kwaadaardig gezwel van de Nieuwe Theologie door een pijn lijke operatie te verwijderen. Laten we hopen en bidden dat deze operatie Bal 1 i #•- H.M.,11 DRAMA OP VEERSE MEER Lichamen van twee Belgen opgehaald t Van ome correspondent) BERGEN OP ZOOM De lichamen van twee jonge Belgen zijn dinsdagmiddag door de rijkspolitie van Wemeldingen uit het Vqerse Meer opgehaald. Er wordt nog gezocht naar een derde Belg. De drie wa ren lid van een Brusselse club „Organisa tion sans tout lucratif". Afgelopen zondag gingen 30 leden van de olub op Ihet Veerse Meer zeilen hoewel het weer nogal ruw was. Daar er geen lijst opgesteld was van boten en deelne mers werden de drie verdronkenen niet direct gemist. Alleen toen de rest van het gezelschap 's avonds naar Brussel terug keerde werden de drie vermist. Maandag werd aan de oever van Ihet meer een lege boot gevonden waarin de drie vermisten gezeten hadden. Marineblauw met geperforeerde sierband in fleurig rood, 't is een flairstep. Heel apart in warm grijs met marineblauw gouden gesp. Een origineel itaHaans vlechtschoentje. Echt leuk modelletje. Italiaans modeschoentje heel charmant Moderne hak en eer sierlijk geprofileerd voorblad. In licht beige.. 9/1 90 3 paar prachtige nylons 2,95 Panties hip modern 2,50 Herenanklets in 25 kleuren 2 paar 2,75 Tiener sportkousen in wit en alle modekleuren v.a. 1,95 Kindersokjes in frisse kleuren 95 ct. Het mooie voorblad geeft deze herenschoen t modern karakter. Opvouwbare koffers 8,95 Swift eurofashion 1 een voorbeeld i fijne herenschoen. Jongensschoen in antiek finish bruin met bronzen schakels. Heel leuk meisjesschoentje met grote perforatie voetbed en profielzool 31 13,95 32/35 14,95 36/39 15,95 34/35 23,90 36/39 24,90 Voor de kleuters. Prima lakschoentje i vorm binnenzool.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 16